Keresés

Részletes keresés

nünüke88 Creative Commons License 2018.02.19 0 0 47632

Hagrid hogy nem tudja leírni Voldemort nevét?

 

Szerintem úgy érti, hogy helyesen leírni nem tudja. Francia neve van, elvileg néma t-vel, tehát elméletileg máshogy írják, mint ejtik. Az más kérdés, hogy maga Rowling is mondta, hogy szerinte csak ő maga meg a franciáj ejtik jól. :D

Mellesleg elegáns angol csipkelődés a franciák felé, hogy a prominens gonoszok franciás nevűek (Malfoy, Lestrange, Voldemort) de ott van Fleur és a családja jóvátételként.

Előzmény: 0101011 (47629)
bendeguz90 Creative Commons License 2018.02.19 0 0 47631

Harry jó, hogy nem dönthetett a sorsáról, amikor még csecsemő volt. Ráadásul mivel Dursley-ék voltak az egyetlen élő rokonai (Sirius ugye"egyéb okok" miatt nem volt képes a nevelésére), így tehát jogos volt az, hogy Dursley-éknál helyezte el DD Harry-t. 

Előzmény: 0101011 (47629)
nünüke88 Creative Commons License 2018.02.19 0 0 47630

A mágiát azért akarják kivonni a mugli világból, mert a boszorkányüldözések idején úgy döntöttek, valamikor az 1600-as évek végén, hogy csak így lehet együtt élni. 

Vegyes házasságok: Piton szülei (mugli apa, boszorkány anya) Voldemort szülei (mugli apa, boszorkány anya) Umbridge szülei (varázsló apa, mugli anya) McGalagony szülei (mugli apa, boszorkány anya) Seamus Finnigan szülei (mugli apa, boszorkány anya) Dean Thomas (varázsló apa, mugli anya, az apa elhagyta a családot Voldemort első regnálásakor, hogy ne veszélyeztesse őket, Dean ezért nem tudta bizonyítani a varázsló rokonságot, ezért lett szökevény a 7. részben) Ezenkívül Sirius az 5. részben mesél róla, hogy nehéz igazán aranyvérű házastársat találni a varázslóvilágban, szinte mindenkinek vannak mugli felmenői pár generáción belül, ezért belterjesedik az aranyvérű közösség.)

Umbridge, McGalagony és Dean szülei nem a könyvekből derülnek ki, hanem a Rowling által utólag hozzátett kis színesekből.

Előzmény: 0101011 (47629)
0101011 Creative Commons License 2018.02.19 0 0 47629

"gáz van" ha a gyerek nem tanulja meg irányítania képességeit? Hát... Az biztos hogy akkor a varázslat lelepleződik. De ez mellékes, hiszen nem képzést adnak az ilyeneknek, hanem kivonják őket a világból. Egyáltalán semmiféle kapcsolatuk nincs az iskola végére a muglivilággal. Azért is nevezik mugliknak a varázstalan embereket, hogy ezzel is megkülönböztessék őket.

 

Nem mondtál példát amúgy ki is házasodott muglival? Talán mert senki?

Bevallom,esetenként hátrányban lehetek itt, mert "kidobtam minden tudásomat az ablakon", és pár dologra amúgy sem emlékszek- ilyen a muglival házasodás.

 

Harry elviteléről: az bizony EMBERRABLÁS volt. Harry NEM dönthetett, mivel törvényileg nem volt döntésképes személy, lévén kiskorú. Az iskolaválasztás joga a mindenkori gyámot illeti meg, és az jelen esetben Durslyék, ebből külön történetszál is lett.

 

Voldemortról: ja. Persze. Nem kell mennie. És ha nem akar, akkor majd "baleset" éri. Vagy imperio a fejére, és mindjárt akar menni.

Tegyük fel a kérdést inkább: láttunk-e olyan varázsképességű egyént aki nem akart menni? Nem. Mi lett volna ha akad ilyen? Csak nem az ami az olyan házimanóval aki varázspálcát akar használni ("titokzatos körülmények között" halálát leli)?

 

-----------

 

KÉRDÉS: Hagrid hogy nem tudja leírni Voldemort nevét? Mind a fordításban, mind az angol eredetiben tudjuk, hogy ismeri a szükséges betűket, lévén fél oldallal korábban írt egy levelet Dumbledoornak.

Hagrid tehát hazudik.

 

 

Előzmény: nünüke88 (47627)
NevemTeve Creative Commons License 2018.02.19 0 0 47628

1990.07.31 vs 1991.11.01.

Előzmény: 0101011 (47624)
nünüke88 Creative Commons License 2018.02.19 0 0 47627

Az is kiderül a könyvből, hogy 1 éves múlt, mikor Dursley-ékhez került. Elrabolva meg nem volt, rá volt bízva a döntés. Ha maga a gyerek nem akar menni, nem kényszerítik, a 6.-ban Dumbledore mondja is a még gyerek Voldinak, hogy ha nem akar, nem kell mennie.

Viszont az bajos lehet, ha egy gyereket valami Dursley-féle szélsőségeseknél hagynak.

Előzmény: 0101011 (47621)
nünüke88 Creative Commons License 2018.02.19 0 0 47626

Öhm...elég sokan házasodtak muglival, ez ki van hangsúlyozva. Meg az is kiderül a sztoriból, hogy gáz van, ha egy gyerek nem tanulja meg irányítani ezeket a képességeit (bár speciel Voldinál lehet hogy mégis jobb lett volna, ha nem szerez tudomást a varázsvilágról, akkor lett volna egy szimpla furcsa dolgokra képes jóember, aki terrorizálja az asszonyt meg a gyerekeket, de nem mészárol le ezreket.)

A Black és Gomold-féle aranyvérűek valóban belterjesek voltak, látszott is az eredménye.

Előzmény: 0101011 (47625)
0101011 Creative Commons License 2018.02.19 0 0 47625

Hm. Szerintem Butaajtó indoka hogy Dursleyékra bízta Harryt NEM az volt hogy megővja a hírnévtől. Hanem hogy elrabolhassa a mágiatitoktartási törvény értelmében, mégpedig a legkisebb probléma nélkül.

 

Hiszen ha:

- valaki normálisnál nevelkedik, az esetleg ragaszkodik hozzá, hogy a gyerek választhassa meg hivatását

- ha valaki olyanhoz kerül aki nem ragaszkodik ennyire a "normalitáshoz", az azonnal beperli a Roxfortot emberrablásért.

 

Komoly Imperio-használatba kerülhet az összes varázsképességgel bírót elpaterolni a varázsvilágba, ahol szintén folyamatos Imperio-kezelésnek kellhet alávetni a nebulókat hogy minden mugli-dolgot elfelejtsenek, míg végül elpazarolva az életük meghalnak gyermektelenül valami varázspárbajban, vagy a beltenyésztés végez velük. #Aranyvérűek4Life

És mielőtt vki elkapkodottan beírogatna, gondoljatok bele: hányan házasodtak muglival?

0101011 Creative Commons License 2018.02.19 0 0 47624

Nem tudom milyen'15 hónap"-ról beszélsz, ellenben rákerestem, és még csak nem is 6-osztályosról van szó. Az angol iskolarendszer teljesen eltér a mienktől. Bár nem sokáig ha Tudjukkiken múlik.

Előzmény: NevemTeve (47622)
0101011 Creative Commons License 2018.02.19 0 0 47623

Hupsz, szóval Harry mégis 6-osztályosba járt volna.

Előzmény: 0101011 (47621)
NevemTeve Creative Commons License 2018.02.19 0 0 47622

15 hónapos "csecsemő" volt akkor... hacsak varázslattal nem fiatalították vissza;)

Előzmény: 0101011 (47621)
0101011 Creative Commons License 2018.02.19 0 0 47621

Hm, emlékeztek hogy "pokrócba csavarva" érkezik Harry Dursleyékhoz? A filmen ekkor még csecsemő.

Csakhogy.

10 évet tölt Dursleyéknál mikor az általánossal végez. Felételezhetjük hogy nem 4 vagy 6 osztályosban tolná, elvégre az "nem normális" hogy Dursleyékra utaljak. Most attól függően melyik hónapban született Harry vagy évvesztes, vagy nem. Tehát az 1. könyv elején, mielőtt elrabolják a varázslók, 14-15 éves. Tehát mikor Dursleyékhoz kerül, már NÉGY ÉVES (esetleg öt). Az meg jó egyméteres testmagasság.

 

:mindblown:

0101011 Creative Commons License 2018.02.19 0 0 47620

Kezembe vettem az első kötetet újra,és nem csak az tűnt fel hogy

a) léteznek számítógépek ebben az univerzumban

b) volt egy harmadik gyerek is velük az állatkertben,

hanem hogy hová tűnnek a "megmagyarázhatatlan dolgok" a kiművelt varázslók környezetéből?

 

És akkor rájöttem: a mágiaügyi minisztérium és a varázsiskolák feladata felszámolni a mágiát azzal, hogy elbutítatják a gyerekeket.

 

Kordába terelik a mágiát, így a mugliknak nem tűnik föl hogy van mágia - és szép lassan tényleg nem lesz varázslat többé.

nünüke88 Creative Commons License 2018.02.10 0 0 47619

Amikor a film játszódik, már ellenségek, ráadásul azt Rowling sosem mondta, hogy Grindelwald részéről kölcsönös lett volna ez a dolog. Nekem úgy rémlik, csak Dumbledore-ról volt szó.

Grindelwald magánéletéről még semmi sem derült ki, akár sokgyerekes családapa is lehetett, bár nem valószínű, Rowling Malfoy-ékon kívül nem nagyon adott egyik gonoszának sem hagyományos családi életet és értékeket. 

Egyébként nekem személy szerint tetszik az eredeti könyvekben lévő hagyományos elképzelés a családról (nincs válás, élettársi viszony, balkézről való gyerek, patchwork family stb. csak házasság legalább 1 gyerekkel vagy szingliség, a kamaszok részéről meg abszolút ártatlan tiniszerelmek.)

Ha úgy vesszük, persze ez is presszionálás valamilyen szinten, én nem is akarok megbántani senkit, aki nem e szerint él, a mi családunk sem olyan volt. Csak nekem gyerekként annyira hiányzott volna egy normál felállású család, hogy ez külön pozitív emlékként maradt meg, hogy itt nem megy el az egyik szülő, meg ilyenek.

Előzmény: lyukas csokoládé (47618)
lyukas csokoládé Creative Commons License 2018.02.09 0 0 47618

Ne aggódj, a hírek szerint nem fog szerepelni az új filmekben sem a szerelmi szál Dumbledore és Grindelwald között.

 

Egyébként szerintem Rowling csak imponálni akart a fiatal, progresszív közönségnek. Ha akarta volna beleírhatta volna a könyvekbe, de nem tette, így utólag kockázatmentesen megtehette. Akkor még talán nem sejtette, hogy lesz spinoff film franchise, ahol produkálni kellene valamit.

 

Persze az is lehet a történeten tátongó lukat is be akarta foltozni közben. Arra ugyanis, hogy Dumbledore miért nem szállt szembe Grindelwalddal egy igen súlyos és komoly motiváció kellett volna. Az, hogy szégyellte magát amiért részt vett a tervekben és hogy jó barátságban voltak egy rövid ideig nem elégséges. A szerelem (még ha plátói is) jobb magyarázat lett volna. De hát ez így elég mesterkélt lett.

Előzmény: Atombomb (47615)
nünüke88 Creative Commons License 2018.02.01 0 0 47617

Egyébként sokan akarták volna nagyon, hogy Sirius és Lupin, vagy Piton és Lucius legyenek párosítva, így Rowling még kimondottan tapintatos volt azzal, hogy egy nagyon idős, ilyen téren inaktív bácsit "áldozott be" azzal, hogy hát jó, ő fiatalon egy másik fiút szeretett plátói módon.

nünüke88 Creative Commons License 2018.02.01 0 0 47616

A Dumbledore meleg szálat nem raktam volna bele én sem, de ez igazából a könyvekben nincs is jelen. Azokban még csak kétféle típus van: a magányos, akinek semmiféle kapcsolata nincs is (Piton, Voldemort, Dumbledore) és az, aki házasságban él. Kimondottan konzervatív családmodellben gondolkozik a könyv: nincs benne válás, élettársi kapcsolat sem, nem hogy egynemű, és bár semmilyen szinten nincs benne szexuális utalás, igencsak az jön le, hogy a nagy eseménnyel is megvárja mindenki a nászéjszakát...

A legerkölcstelenebb kapcsolat (igen súlyos következményekkel) a sztoriban Merope és id. Tom Denem kapcsolata volt, (mivel utóbbi részéről ez nem volt önkéntes) de még ott is házasságot kötöttek, a gyerek csak 1 évre rá jött. Jó, még a kánon részének számító Elátkozott Gyermekből kiderül, hogy elvileg Voldi és Bella is összeszűrték a levet, de ők pont nem a pozitív erkölcsi példaképei a történetnek.

Dumledore melegsége úgy jött, hogy egyesek kitalálták, hogy miért nem lehet ő meleg, és nekiszegezték Rowling-nak is a kérdést, ő meg szerintem inkább rájuk hagyta. A könyvben erre semmi utalás nincs. Utólag a Grindelwald-dal való barátságába lett belemagyarázva, hogy az igazából (plátói) szerelem volt a részéről.

Előzmény: Atombomb (47615)
Atombomb Creative Commons License 2018.02.01 0 0 47615

A másik problémám, hogy Dumbledore meleg. Most miért kell ez? Nehogy már egy mesefilmnek kelljen a sokszínűségre nevelni. Sokkal kevesebb meleg van, mint amennyire felnagyítják. Ne értsetek félre, nincs vele bajom, de a férfiak csókolózási jelenetei elég gusztustalanok, és a gyerekemet nem fogom elvinni olyan filmre, ahol férfiak szerelmesek egymásba. 

Előzmény: nünüke88 (47614)
nünüke88 Creative Commons License 2018.01.31 0 0 47614

Erre az aranyvérű-sárvérű dologra gondolsz? Valóban nem nehéz észrevenni, de egy gyereknek, aki még nem tanulta a vh-t, nem rontja el az első könyvek élményét. Mire a 7. részig ér, amiben kimondottan erős a párhuzam, már jó esetben van annyi idős, hogy tanulta (az utolsó részek már nem valók kisebb gyerekeknek.)

Rowling-nak kellett valami magyarázatot adnia, hogy miért követik annyian a főgonoszt, hát ezt adta. A rasszizmus egy örökzöld téma, és ebben a történetben a valódi, irracionális gyűlölködés volt bemutatva. Elvégre a mugli születésűek semmilyen kárt nem okoztak a varázslótársadalomban, a muglik bűne is annyi volt, hogy Voldemort apja közéjük tartozott, meg hogy utálta a mugli árvaházat, ahol felnőtt. (Ráadásul ott is tévedett, mert apukát mindig azért szidta, hogy a mugli korlátoltság miatt hagyta ott az anyját, amikor kisült, hogy boszorkány, holott valójában a szerelmi bájitalos "csábítás" miatt, valljuk be, teljes joggal.)

Előzmény: Atombomb (47612)
Lazarus86 Creative Commons License 2018.01.31 0 0 47613

Sziasztok!

Nem tudja valaki véletlenül,hogy hol találom meg a Tabu c. Snanger fanfiction teljes fordítását?Nagyon szeretném végig olvasni,de sehol sincsen meg egyben.

Előre is köszönöm szépen az infót!

 

 

Atombomb Creative Commons License 2018.01.30 0 0 47612

A túl sok 2. világháborús utalás elrontja a meseérzést.

nünüke88 Creative Commons License 2018.01.28 0 0 47611

Bocsánat, Isolt anyja volt Gaunt-lány.

nünüke88 Creative Commons License 2018.01.28 0 0 47610

Egyébként a Legendás Állatok-szériáról mi a véleményetek, hogyan fog kapcsolódni a későbbi főszálhoz? A Grindelwald-Dumbledore párbaj elvileg benne lesz, meg Grindelwald tevékenysége lesz a lényeg, de én az írók helyében kötném egy kicsit az eredeti HP-szálhoz is. Nem túlzottan, hiszen önálló történet, de kis apróságokkal, amiket az eredeti HP-kedvelőknek öröm lenne felfedezni.

Pl. mivel 1926-ban játszódik a sztori, Voldemort születési évében, az egyik londoni jelenetbe, ha lesz olyan, beraknám a terhes Merope-ot Mardekár medáljával a nyakában, mint statisztát, aki az Abszol úton vagy ilyen helyen elmegy a főhőseink mellett. Bár ha egyből Párizsban kezdenek (az lesz a 2. rész színhelye) akkor nyilván nem lehet.

Credence-t, aki lesz ebben a részben is, én Mardekár távoli leszármazottjának írtam volna meg. A Rowling által írt kis, kanonikusnak számító kiegészítések szerint volt egy Isolt Sayre (leánykori nevén Gaunt/Gomold) nevű leszármazottja az 1600-as években, aki Amerikába költözött, és az ottani mágus-suli alapítója volt, mellesleg mugli-barát, és mugli férjet választott. A két lányuk közül az egyik kvibliként kiházasodott a muglik közé, és gyerekei születtek, azon az ágon élhetnek leszármazottai (a boszorkány lány nem alapított családot, hogy megtörje a vérvonalat.) Mellesleg, ha a kvibli ágon túlélt a család, Mardekárnak Amerikában mugli és mugli születésű leszármazottai élnek. (A mugli születésűekre az a magyarázat van elvileg, hogy kvibli őstől származnak, így sok generációval korábbról ugyan, de nekik is vannak mágikus őseik, akiktől örökölték a varázserőt.)

Szóval Credence-t az ő leszármazottjává tenném. Azt tudjuk, hogy az anyja boszorkány volt, de ez a boszi lehetne éppenséggel mugli születésű is, aki ettől a kvibli lánytól származik. Így Credence lehetne Voldi távoli rokona. 

Legyen már Mardekárnak egy többé-kevésbé normális (legalább nem gonosz) leszármazottja is Isolt-on és a lányain kívül.

Esetleg az utolsó részben, amiben már benne lesz az 1945-ös párbaj, felbukkanhatna maga Voldi is mellékszereplőként, addigra elvileg 18-19 lesz, aki túl van a roxforti tanulmányain. Mellesleg a könyvbeli párbeszédükből Grindelwald-dal nem derül ki egyértelműen, hogy első találkozás volt-e, az alapján akár ismerhették is egymást régebbről. A fiatal Voldinak tuti tetszett Grindelwald azon elképzelése, hogy a muglikat le kell igázni, és azt is tudjuk Draco-tól a negyedik részben, hogy Grindelwald hajdani sulijába, a Durmstrangba nem vettek fel mugli születésűeket. Így egyrészt , Grindelwald sem lehetett az, másrészt valószínűleg osztotta a mugli születésűekkel szembeni előítéleteket is a mugli-ellenessége mellett.

SillyCatGirl Creative Commons License 2018.01.17 0 0 47609

Sziasztok!

 

Esetleg, ha valakinek megvan a könyv, de már nem tart igényt rá szívesen megvenném tőle. Sajnos csak most akadtam rá, de nagyon érdekelne.

Köszönöm! :)

 

Törölt nick Creative Commons License 2017.12.28 0 0 47608

Jó kérdés, még nem tudom. Egyelőre most nem Harry Potter témájú könyveket olvasok, de ha HP, akkor vagy Az elátkozott gyermek, vagy a Legendás állatok és megfigyelésük lesz. :)

Előzmény: nünüke88 (47607)
nünüke88 Creative Commons License 2017.12.23 0 0 47607

Mi lesz a következő?

Előzmény: Törölt nick (47606)
Törölt nick Creative Commons License 2017.12.21 0 0 47606

Neil Mulholland: Harry Potter pszichológiája

 

Már vagy 7-8 éve megvan ez a könyv, de valahogy sosem tudtam rávenni magam, hogy elolvassam. Két évvel ezelőtt már bepróbálkoztam vele, de az első pár oldalnál tovább nemigen jutottam.

Második nekifutásra - nagy nehézségek árán ugyan - sikerült végigolvasnom. Véleményem szerint elég száraz és unalmas olvasmány, azonban vannak benne egészen érdekes részek. Nekem Adam Troy Castro Barangolás Harry Potter világában című kötete sokkal inkább elnyerte a tetszésemet. 2/5

nünüke88 Creative Commons License 2017.12.16 0 0 47605

Szerintem az írónő eredetileg igenis csak gyerekmesét akart, amihez jár az abszolút jó főhős, meg a szimplán gonosz gonosz. Tudom, hogy ő azt mondja, hogy már a teljes történet megvolt a fejében az elején, de én ezt nem hiszem el. Szerintem akkor szőtte tovább, amikor már tudta, hogy sikersztori, és később, a kamaszodó és a fiatal felnőtt olvasók igényei miatt kezdte jobban árnyalni a karaktereket. 

Harry-nél is az 5. résztől kerülnek elő olyan dolgok, amik sötétebbek (a dühöngései, sértettsége, bár ez a kamaszodásnak is velejárója) Voldemort meg a 6. résztől lett jobban kifejtve.

Amit addig tudtunk róla, az az, hogy már felsőbbéves diákként is gonoszságokat művelt (a Kamra kinyitása és Hagridra kenése) meg hogy igencsak sérelmezte a saját apja mugli létét, de az nem volt kifejtve még, hogy neki amúgy érzései se nagyon vannak.

Sőt, a 4.-ben még azt is lehetett volna hinni, hogy torzult személyisége létére mégis van/volt igénye másféle érzelemre is azon kívül, hogy rettegjenek tőle, mert dühösen beszél pl. az anyját elhagyó apjáról (akin bosszút is állt.)

Egy tényleg érzelemmentes, rideg személyt talán hidegen hagyott volna az egész, és még jól is érezte volna magát egy árvaházban, ahol békén hagyják, meg lényegében szabadon kibontakoztathatja a képességeit. Szóval van némi ellentmondás.

Aztán ott van a gonoszok közt Bellatrix (aki szerintem szimplán bomlott elméjű, talán a belterjesség eredményeként, Lucius, akinek azért nem lehet elfelejteni a 7. rész ellenére sem, hogy pl. simán odaadta a naplót Ginny-nek (hoppá, ő is tudhatott a Denem névről akkor) abban a tudatban, hogy ha a Kamra kinyílik, a mugli születésű gyerekek meghalhatnak, vagy éppen Umbridge.

Nekem Lucius és Umbridge a legreálisabb gonoszok úgymond, azok a típusok, akikkel nagyobb eséllyel összefuthatsz a való életben. A karrierista típusúak, akik tudatában vannak a tetteiknek, de megideologizálják saját maguknak, és akik lehetővé teszik a vezérnek az ámokfutást. A két főmumus (Bellatrix és Voldemort kettőse) pszichiátriai eset, ők ketten viszont nem.

A legterheltebb személy meg, ha elfogadjuk a kánon részének, és hát Rowling a nevét adta hozzá, Delphini a maga szüleivel.

Előzmény: Szomorú Állampolgár (47602)
Szomorú Állampolgár Creative Commons License 2017.12.16 0 0 47604

Hát, ha tudták is szerintem egyik sem volt olyan hülye, hogy megmondja neki.

Harry aztán közölte velük, de szemmel láthatóan nem okozott bennük törést.

 

 

Előzmény: nünüke88 (47603)
nünüke88 Creative Commons License 2017.12.16 0 0 47603

Egyébként vajon a halálfalók tudták-e, hogy Voldemort félvér? Az első generációhoz tartozók, akik még vele jártak a suliba, ismerték az igazi nevét, meg gondolom, tudták, hogy nyaranta egy mugli árvaházban lakik. Talán még az apja utáni kutatásban is segítettek neki, és együtt jöhettek rá, hogy semmi nyoma annak, hogy a Roxfortba járt volna.

Előzmény: Szomorú Állampolgár (47598)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!