Keresés

Részletes keresés

Jahno Creative Commons License 2012.05.23 0 0 118660

Tudja fene, erre írtam elején, nekem az összes cucc tudott wifin netezni, aztán volt update gomb, vagy egyszerűen akármilyen üres kártyára rá kellett tenni a sok 100 megás bláblábláblá10.37.2.4.lófasz.bin filét a gyökérbe, majd bekapcsolni a kütyüt, és ha volt elég akku, akkor indult is a bitkolbász. Végén reboot, kártya kivesz, megsértődik, elvonul.

Előzmény: B Pali (118649)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.23 0 0 118659

Ezzel szívtam egész délután. Nem telepszik, de telepítetnerk jelöli az Update. És körbe körbe.

Indítsd egy Fix It-et, vidd végig, várj 10 percet, aztán kézzel töltsd le őket, és kézzel telepítsd.

http://support.microsoft.com/mats/windows_update/hu

Előzmény: Törölt nick (118656)
Etus Creative Commons License 2012.05.23 0 0 118658

Sziasztok!

 

Mi lehet az oka annak, hogy ha I.E. (9) alatt akarok hozzászólást írni bármelyik fórumhoz, akkor azt írja ki "hozzászólása nem tartalmat szöveget".

Firefox jól működik és tudok írni a fórumra.

didyman Creative Commons License 2012.05.22 0 0 118657

Kézileg telepíted, kiikszeled, hogy nem kéred ezeket, majd azt, hogy nem kérsz róla értesítést többé.

 

Előzmény: Törölt nick (118656)
B Pali Creative Commons License 2012.05.22 0 0 118655

Akkor most Te csinálj róla egy (vagy kettő?) image-t XP-vel és rakd el jól. :)

Ha megint kéne, könnyebben leszel.

 

Előzmény: Alapigazság (118653)
Gorcsev Creative Commons License 2012.05.22 0 0 118654

"ott van olyan, hogy primary és logical, ráadásul csak sejtem melyik mi"

Hát itt kezdődnek a gondok, ugyi, csak az ember nem akar állandójan mindenkit kioktatni.... Pedig sok elb@szott 'varázsolást' meg lehetne előzni, ha kicsit visszafogottabban kattogtatnának a népek a különféle szines vizardokba' (meg inkább használnák a fapados, de a valóságot mutató progikat).


Előzmény: Alapigazság (118652)
Alapigazság Creative Commons License 2012.05.22 0 0 118653

A második gondolatodat támogatnám egy próbával, hátha mégis működik, igaz akkor

annyit fűzhetek hozzá : jó lett, csak azt tudnám hogy miért....

Előzmény: Gorcsev (118650)
Alapigazság Creative Commons License 2012.05.22 0 0 118652

" Haggyad má' azt a wizardot, egy formázáshoz nem köll ilyesmi. "

 

Ez bőven igaz, de ott van olyan, hogy primary és logical, ráadásul csak sejtem melyik mi.

 

De nem akarom bonylítani.

Előzmény: Gorcsev (118648)
Gorcsev Creative Commons License 2012.05.22 0 0 118651

"Egy tiszettséges image-nek tartalmazni kéne

a bitről bitre az egész hóbelevancot, mbr-rel particióval, filerendszerrel együtt."

Hát ez az... (Megjegyzem, az elején így is van, ld. a berakott képeket.)

Ehhez képest utána aszondgya, klónozz rá vmit, aztán rögvest formázd le...

De még ez is OK lenne, ha 'kétmenetes'a dolog, ahogy előbb írtam, hiszen a ~8 megás file-ban nyilván nincs benne a teljes 7cázvalahányas part., egy kisebb fs. viszont simán lehet; utána meg átírja a 'saját' fs-re; csak itt sz'tem elbukik a mutatvány, mer' a vin nem fog 'idegen' partíciót megformázni, csak törölni/újrakreálni lehetne. (Legalábbis így rémlik, de most nincs min kipróbálnom.)

Előzmény: B Pali (118649)
Gorcsev Creative Commons License 2012.05.22 0 0 118650

"Az XP csak a 704 Mb-ot látta, és foglaltnak, akikor csak simán a tulajdonságait néztem."

A vindóz a 'diszken' (itt az SD-n) levő partíciót mutatja csak, és vsz. azér' mondgya 'foglalt'-nak, mert -ahogy tegnap már ezt is mutattam- 83-as, azaz 'Linux native' típusú, ezér' nem hajlandó hozzányúlni.

Mivel annak semmilyen kombinációban nincs semmiféle értelme, hogy erre a partícióra engedgyük rá a formázást (merhogy a vindóz nem is foglalkozik vele, ugyi), egyre inkább azt gyanítom, hogy

-vagy a maradék helyre kéne egy új partíciót létrehozni, azt nyilván formázni, aztán oda bemásolni a fw-t, amit keres,

-vagy (abból a leírásból gondolva, amit DJG idézett) talán még valószínűbb, hogy ez a startszektoros marhaság télleg csak egy upgrade-elő cucc, és most -ha ő már fölment a kütyüre- a következő butulásnál mindenáron csak a fw-t keresi, és ha talál, akkor fölhúzza a gépre (vmi ilyesmit panaszolt is az egyik csóka azon a fórumon, ahogy hirtelen belepillantottam); ebben az esetben még érthető is lenne a meglevő part. formázása (mondván, hogy má' nem kell), csak azt nem értem továbbra se, hogyan akarja a linuxos(nak mondott, amúgy sima FAT) partíciót a winnel (ami ugyi sz@rik rá, ld. följebb) formáztatni...

Sehogy se gömbölyü ez.

Előzmény: Alapigazság (118641)
B Pali Creative Commons License 2012.05.22 0 0 118649

Hát ha már te se érted :)

Egy tiszettséges image-nek tartalmazni kéne

a bitről bitre az egész hóbelevancot, mbr-rel particióval, filerendszerrel együtt.

Vagy má öreg vagyok és ez valami új módi?

Előzmény: Gorcsev (118647)
Gorcsev Creative Commons License 2012.05.22 0 0 118648

Haggyad má' azt a wizardot, egy formázáshoz nem köll ilyesmi.

Előzmény: Alapigazság (118640)
Gorcsev Creative Commons License 2012.05.22 0 0 118647

Jahno, mutattam, mit rak rá: kplt. fájlrendcert, programostul-mindenestül....

Még azt tudnám elképzelni, hogy ez egy standard 'újrahúzó'-cucc, amibe vmi herélt firmware-t kéne belemásolni, de ha megfeszülök se értem, mit hova.

Előzmény: Jahno (118639)
Alapigazság Creative Commons License 2012.05.22 0 0 118646

Ez egészen reménykeltő, holnap próba. Köszi.

Előzmény: Jahno (118645)
Jahno Creative Commons License 2012.05.22 0 0 118645

Igen, mert klónozással akár kettőt is csinálhat, leírtam előbb, odateszi a bootrecordot, mögé a partíciót, formázás meg ad neki egy filerendszert, amire winnel is rá tudod másolni a vackokat.

Előzmény: Alapigazság (118643)
aulac Creative Commons License 2012.05.22 0 0 118644

Sziasztok.

 

A hibajelenség a következő:

 

Az utóbbi napokban minden egyes indításnál ké diagnosztikai képernyő jelenik meg indításkor.

Végig fut a diagnosztika és ezután minden rendben működik.

Mindíg csak a "D" meghajtót ellenőrzi, mást nem.

A rendszer a "C" meghajtón van.

Lefuttattam egypár wincseszter ellenőrző programot, de egyik sem talált semmi hibát.

 

Tud valaki valami ötletet?

Alapigazság Creative Commons License 2012.05.22 0 0 118643

Dehogy nyomkodtam még, majd holnap folytatom.

Jogos, de egy hétig kerestem a neten melyik ROM lesz a megfelelő ehhez a táblához.

 

"Elbaszott megoldás, de logikusnak is tűnik. "


Hogy ráklónozunk, és utána gyorsformázzuk a létrejött partíciót? Eléggé újdonság.

Előzmény: Jahno (118642)
Jahno Creative Commons License 2012.05.22 0 0 118642

Szerintem azt a 700 megásat kellett volna próbálni. Ha még nem nyomkodtál végig minden opciót. Elbaszott megoldás, de logikusnak is tűnik. Aztán ha rámegy, már csak az a kérdés, hogy a ROM valóban biztos tuti-e ezerrel ehhez a táblához készült?

Előzmény: Alapigazság (118641)
Alapigazság Creative Commons License 2012.05.22 0 0 118641

Igen, a klónozás után a Partition Wizard három területet mutatott, egy 8Mb szabad, ez elején, utána a 704 Mb foglalt, és a kártya többi része 1.2 Gb ismét szabad.

Az XP csak a 704 Mb-ot látta, és foglaltnak, akikor csak simán a tulajdonságait néztem.

Előzmény: Jahno (118639)
Alapigazság Creative Commons License 2012.05.22 0 0 118640

Most már így utólag én is azt mondom, hogy nincs kész, viszont a formázási módokat

még át kell nézegetnem. Pld. mivel csináljam, jó az ami az XP-n van vagy a Partition 

Wizard......

Előzmény: Gorcsev (118637)
Jahno Creative Commons License 2012.05.22 0 0 118639

Ki tudja mit rak rá, gyorsformázásnál a partíciót látja, azt fogja formázni, elején a boot meg ott marad.

Előzmény: Gorcsev (118638)
Gorcsev Creative Commons License 2012.05.22 0 0 118638

"másodjára egy egyszerűbb formattálás kell, amelyik nem fogja felülírni az előzőekben kézzel módosított adatokat"

Miért is (nem)? :-O

Előzmény: DJG (118629)
Gorcsev Creative Commons License 2012.05.22 0 0 118637

"Maradjunk annál: nem formáztam klónozás után"

Csakhogy akkor nincs kész a hatos...

Előzmény: Alapigazság (118626)
Jahno Creative Commons License 2012.05.22 0 0 118636

Win7et el bírja, jobb is az, Viastát hagyd a fenébe, akkor inkább XP. Itt az a nyűg, hogy Win7-ed biztos nincs odahaza, megvenni meg nem fogod.

Előzmény: attiladiver (118634)
Jahno Creative Commons License 2012.05.22 0 0 118635

Azt Gorcsev leírta, működik, mi a kérdés? Persze ha klónozás után kell egy partíció, mert ez a boot recordot teszi rá, vagy második fat16/32/ext2 filerendszer, vagy akármi, azt mi innen nem tudhatjuk, és ezek után én még véletlenül sem fogok fél napig fórumot túrni egy rendes leírásért, hogy mit lehetne, mert hiánba is állítod, ez a leírás rohadtul nem a gyártótól jött. Esetleg idézhetem az elejét, mikor felhívtam a figyelmed rá, mennyire kell vigyázni vele, könnyen kinyírható az eszköz is.

Előzmény: Alapigazság (118627)
attiladiver Creative Commons License 2012.05.22 0 0 118634

Sziasztok, újra szeretném húzni a gépet, mert egy kicsit döcögősen megy. Kérdés, hogy melyik op rendszert válasszam. Jelenleg XP van rajta és nem tudom, hogy elbírná e a Vistat, vagy a W7-et. Gép: Intel Celeron 2.0Ghz, 1Gb RAM

Köszi Attila

Alapigazság Creative Commons License 2012.05.22 0 0 118633

Nekem pozitív minden szó ebből a válaszból, de lássuk be,  itthon ez egy meglehetősen

ritka probléma, és ezért kellett külföldi anyagokat keresni, és sajna a távol-keleti nagyon

felszínes volt, bár előre megfontoltan nem hazudott ahogy hasonlítom.

Jó lett volna egy ilyen részletesen tájékoztató magyar fórum.

Köszönöm a pontos fordítást és a magyarázatot.

 

Előzmény: DJG (118632)
DJG Creative Commons License 2012.05.22 0 0 118632

Nem fogunk egyetérteni, de nem akkora baj... :-))

 

De megmondom én, mi volt a baj, és nincs harag, de érdemes tanulnod belőle. Ha legközelebb ilyen kérdeznivalód akad, akkor ne te akard előre megállapítani, hogy milyen információra van szükség a válaszhoz. Ne állj hozzá úgy, hogy márpedig te beírtad a lényeget (itt éppen a kártya elkészítéséről szóló, mint kiderült, nagyon rossz leírást), és aki rákérdez a mögöttes dolgokra, az félrebeszél, mert hiszen te mindent megmondtál már.

 

Írj le mindent, hátteret is, hogy miről van szó valójában, mit akarsz csinálni összességében, milyen készülékről van szó, és az a konkrét lépés, ami éppen gondot okoz, hol és miként illeszkedik az egész folyamatba. Lehet, hogy szükség lesz rá a válaszhoz, lehet, hogy nem, lehet, hogy csak annyiban lesz fontos, hogy mi is rá tudjunk kereseni a neten, hátha jobban találunk releváns információkat. Ha valaki visszakérdez, azt se azzal fizesd ki, hogy de hiszen megírtad már – akadhatnak és gyakran akadnak is olyan másodlagos tudnivalók, amelyek esetleg számodra nem rögötn nyilvánvalóak, de mégis fontosak. Inkább mondjál két mondattal többet, és ezzel könnyen lehet, hogy a gyors választ is megkapod, mintsem hogy az ilyen információkat többszöri visszakérdezés után, elszórt válaszokból kelljen összeszedni.

 

Látod, mire mindez az információ összejött, gyakorlatilag válasz is adódott, legalábbis eljutottunk oda, hogy mások is foglalkoztak ezzel a problémával, és a leírások szerint sikerrel megoldották. Ha előbb összejön mindez a háttérinfó, a válasz is előbb születik meg.

Előzmény: Alapigazság (118631)
Alapigazság Creative Commons License 2012.05.22 0 0 118631

Igen, én már korábban is nézegettem ezt, de mivel nem vagyok szakértő a számítástechikában, és az angol is csak közepesen megy, a korábban ide is bemásolt segédlet egész használhatónak tűnt, ugye ebben egyetérthetünk?

Most próbálom értelmezni ezt a részletesebb leírást, mert pld. a formázások területén

nem vagyok ennyire jártas.

 

 

 

Előzmény: DJG (118629)
Alapigazság Creative Commons License 2012.05.22 0 0 118630

Én a problémámra szeretnék segítséget kapni, ha valaki tudja a választ...

Előzmény: DJG (118628)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!