Keresés

Részletes keresés

ewyccee Creative Commons License 2015.07.19 0 2 120850

Egy érdekes kérdésre szeretnék választ kapni, vagy esetleg más hasonló esetről informálódni.

Úgy tudjuk, hogy a galambok nem tudják, hogy milyen távolról engedik fel őket, na a következő történet megingatta bennem ezt az állítást!

Egyik barátomnak van 1 kétéves, 2 egyéves testvér és egy féltestvérük, úgy, hogy anyáról mind a négy testvér.

Egész évben mind a négy galamb remekül szállt, első három dúc elsők voltak, meg sok sok helyezés!

De csak 450 km-ig!

És itt jön az érdekesség!

Két hete belettek téve 560 km-re, 0 helyezés, késő este jöttek meg.

A múlt héten 350 km 3 közülük az élben!

A hétvégén 560 km mint várható 0 helyezés! Este 6 kor órabontás a 4 galamb sehol, este 7 óra 10 perc a galambok otthon vannak, pihenten, jó erőben!

Mi történhetett?

Felmérték a helyzetet (két hete is meg most is hőségriadó), hogy nem képesek hazaérni egy szuszra és nem is indultak el. Szakaszokat repültek és pihenő és így tovább, míg estére hazaértek. 

Azt nem állítom, hogy összebeszéltek, de az tény, hogy kétszer ugyan azt csinálták!

Most vagy feltudták mérni az esélyeiket és a túlélés érdekében feladták a versenyt! Rámentek a biztosra vagy véletlen az egész, mindeesetre elgondolkoztató!

Lehet, hogy galambja válogatja és kell hozzá valami plussz, inteligencia vagy valami más.

Szerintem azért fordul elő gyakran, hogy kritikus időjárási körülmények között az egyévesek megelőzik az esélyeseket, mert még nincs bennük kialakulva az amiről beszélek és vakmerők!

Most lehet, hogy jobb lett volna ha csendben maradok...

szálkaaszemben Creative Commons License 2015.07.19 0 0 120849

,,,"a legértékesebb (gyors) galambok vesznek el leginkább, és azok érnek haza akik máskor heteken át a listára sem tudnak kerülni."

Ilyen utakra, ahol várható az extra körülmény nem okos dolog a gyors galambokat küldeni.

Egyébként a szövetség felhívásában/ajánlásában szerepelt is ez a kitétel, hogy csak az ilyen útra alkalmas galambokat küldjük.

Előzmény: medigen (120827)
szálkaaszemben Creative Commons License 2015.07.19 0 0 120848

Na, erre próbáltam rávezetni a "nagyérdeműt", hogy már az is kimeríthetné az állatkínzás fogalmát, hogy elszakítjuk a galambot a párjától, sokan szomjaztatják (mert különben nem inná meg a sok rosszízű/szagú csodaszert) a bezárásról, sötétítésről meg a hetenkénti "szurkálásról" már nem is beszélve,,,:-(

Előzmény: medigen (120846)
szálkaaszemben Creative Commons License 2015.07.19 0 0 120847

Már a sokadik alkalommal  jönnek itt a sporik, hogy nálunk ezt meg azt "kell", és nem "önkéntes",,,

Tudomásom szerint senkinek nem kötelező galambászni, de ha már erre "vetemedett" a szabályokat kötelező betartani.

Előzmény: frici608287 (120825)
medigen Creative Commons License 2015.07.19 0 0 120846

Eddig az évig természetes tartásmódban versenyeztettem a galambjaimat. Most próbáltam először az özvegységet.

Előzmény: szálkaaszemben (120844)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.19 -1 0 120845

Igen, annyira kínlódnak szegények, hogy hazajönnek, hátha mégegyszer elküldjük őket kínlódni!

Ritka nagy f@szság lenne ha "rácuppannának"! 

Előzmény: szálkaaszemben (120844)
szálkaaszemben Creative Commons License 2015.07.19 0 0 120844

Arra voltam kiváncsasi, hogy természetes vagy özvegy módszerben versenyezteted a galambjaidat.

Egyébként már régóta "várom", hogy az állatvédők mikor cuppannak rá a postagalamb versenyekre, ,,

Érdekes dolog ez az "állatkínzás",,,ha nagyon belegondolunk, -minden olyan galambokkal való tevékenységre rá lehetne sütni, amit a galambok nem önkéntes alapon, "dalolva" csinálnak,,,

Máskülönben senki nem "kényszerít" senkit, csak a galambász a galambokat,,,:-(

Előzmény: medigen (120833)
frici608287 Creative Commons License 2015.07.19 0 1 120843

Na persze,választás van.A 2. hosszútávú versenyünknél cudar időre volt kilátás,mint kiderült később, másnapra halasztódott verseny, (de pakoláskor még az is aggályos volt).

Komplett 1.lépcsős alakulatot nem pakoltam,amivel végképp el is ástam magam.Innentől nincs miről beszélni.A 2 hőségriadós versenyekről meg ne is beszéljünk.Én meg tudtam tenni, hogy nem érdekel az eredmény,de rajtam kívül kevesen tették volna ezt.

Szomorú dolog,de nincs mit tenni!

Előzmény: bosua (120841)
frici608287 Creative Commons License 2015.07.19 0 0 120842

Majd írj egy e-mail-t,aztán válaszolok!

Előzmény: Neon Licht (120830)
bosua Creative Commons License 2015.07.19 -1 0 120841

Választás mindig van csak akarni kell,de könnyebb mindig másoktól a megoldást várni.

Előzmény: frici608287 (120840)
frici608287 Creative Commons License 2015.07.19 0 1 120840

Azt azért Te sem gondolod komolyan, hogy van választási lehetősége annak,akinek valamilyen Bajnokságban van érdekeltsége!Amikor betli sincs!!!

Na ebben ez a veszélyes.

Tudod Te is, hogy ez csak belemagyarázás!

Előzmény: bosua (120837)
frici608287 Creative Commons License 2015.07.19 0 1 120839

Ezzel nem is akarok vitatkozni ebben van némi igazság,de ha a Tagszövetségi lista még nincs meg(jogerős),addig nincs mit összefésülni.

 

A "gagyi" jelző az a Barcelonával való összehasonlításnak szólt,hozzáteszem a tegnapi versenynapon végrehajtott versenyről beszéltünk.A magyar galambászok hétvégéje szlogen is erősen hajaz a régi rendszer hangzatos jelszavaihoz.A Döbelni versenyen nem tudom mennyi galamb indult,de az biztos, hogy legalább a fele abszolút esélytelen volt.Innentől inkább valami más jelzővel lehetne illetni.

 

Szervezze meg a Tagszövetségektől függetlenül a Szövetség,aztán kiderül hányan mennyi galambot küldenek egy ilyen Szuper-versenyre!

Akkor már legalább az önkéntesség elve alapján valamennyire hasonlítható a Barcelona-i versenyhez.Amúgy minden másban még akkor sem.

Előzmény: dart-40 (120831)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.19 -1 0 120838

Egy föcske nem csinál nyarat.....

 

Előzmény: bosua (120837)
bosua Creative Commons License 2015.07.19 -1 0 120837

Hát a te agyament ötleted amortizált le embereket alaposan, hiába volt a sok figyelmeztetés irány dél vagy már elfelejtetted?Ezek után nem sok erkölcsi alapod van bármit is számon kérni,mindenki eltudja dönteni hogy küldje a galambját vagy sem,főleg ha felhívják a figyelmét a kockázatra.

Előzmény: medigen (120827)
medigen Creative Commons License 2015.07.19 0 0 120836

Az elért sikerekhez ezúton is gratulálok , de ahhoz a témához amihez hozzászóltam szerintem helytelen az álláspontja.

Előzmény: frici608287 (120824)
medigen Creative Commons License 2015.07.19 0 1 120835

Ezzel egyet értek. Ha jobb eredményeket akarunk az helyes törekvés,de ehhez akkor jobb körülményeket kell biztosítani a versenyzéshez és nem rosszabbakat. Ha élve megfőzzük 6-700km-en szembe szélben a galambjainkat ezzel nem jutunk előrébb.

Előzmény: asgalamb (120823)
medigen Creative Commons License 2015.07.19 0 1 120834

A szövetség évek óta nem tesz semmit az állatvédelmi törvények betartatásáért. Akkor sem ha kérik avatkozzon be. A versenyengedélyt ki tudja adni , de visszavonni indokolt esetben sem teszi meg. Minden más szövetség hatalmi szóval leállítja , módosítja a versenyt, ha alkalmatlanok a feltételek. A Balaton átúszást is elnapolják ,ha két méteres hullámok vannak a kiírás napján. Senkinek sem kell vízbe fúlni.

Előzmény: geler52 (120832)
medigen Creative Commons License 2015.07.19 0 1 120833

Az én versenyzési módszerem szerint elvárom a lehetségest , de nem követelem a lehetetlent a galambjaimtól. Sajnos a pontvadászat végett egymást belekényszerítjük az ésszerűtlen versenyekbe is.

Előzmény: szálkaaszemben (120818)
geler52 Creative Commons License 2015.07.19 0 0 120832

Ostobaság volt a tiltás leírása, addig nem tudták a kívülállók azt, hogy a hőség extra igénybevétel, most már le sem tagadhatjuk, hiszen a mi cégünk hirdeti. Eddg el lehetett volna bagatellizálni, most már nem.

A vicc az, hogy nem tartatja be a szövetség.

Előzmény: Neon Licht (120830)
dart-40 Creative Commons License 2015.07.19 -1 0 120831

 

 Még-hogy "gagyi" ? a Magyar galambászok hétvégéjének kikiáltott országos verseny a maga 16771 indulójával ? Ez a csúcs ! "gagyivá" akkor válik, amikor két hét után sincs eredmény.

Előzmény: frici608287 (120825)
Neon Licht Creative Commons License 2015.07.19 0 0 120830

Nem vagyok állatvédő aktivista, és szerinbtem is fontos képessége a galambnak az állóképesség.

Azt gondolom viszont, hogy ha a konfrontáció elkerülhető néhány gesztussal, azt meg kell tenni. Könnyű mondani, hogy ne szóljanak bele, de nehéz ennél kitartani, mert az állatvédők hatásosak a médiában. Felteszik a jámbor kérdést a nagyjából semmihez sem értő tv nézőknek, hogy kínozzuk-e az állatokat, vagy inkább ne, és pillanatokon belül olyan támogatást kapnak, amibe a politika is beszáll, mivel a politikusok meg akarnak jelenni az olcsó, de "jó ügyek" oldalán. Nemigen szeretnék olyan riportot látni a tv-ben, vagy olvasni az indexen, hogy bűnbánó galambász vall az általa korábban elkövetett szörnyűségekről, halálba küldött versenyzőkről, kihúzott nyakú selejtekről és hogy nincs a szállítóautóban egy légköbméter minden galambra. Hogy aztán az utca embere rákérdezzen, én is a szörnyetegek közé tartozom-e, mint amilyenek a kutyaszaporítók, vagy libatömők.

Félreértés ne essék, menjenek ők a francba. De nem kívánjuk ezt a harcot, higgyétek el.

Hogy aztán okos ötlet volt e pont ezt a gesztust tenni feléjük, hogy hőségriadókor max. 350km lehet a versenytáv, azt nem tudom, csak sejtem, hogy aligha. Eleve ostoba hiba olyan szabályt hozni, amit nem fogunk betartani. 

 

 

analfusz1955 Creative Commons License 2015.07.19 0 2 120829

Egyetértek veled,én is szeretném a hosszútávú versenyzést és a hosszútávon jól szereplő galambokat,de csak ésszel.A mi szállítási körülményeinken biztos lehet még finomítani,és a galambjaink felkészítésében is léphetünk előre.Magyarul,nyugodtan tenyésztgethetünk azoktól a galambjainktól melyek mondjuk,legalább két szezonban is bizonyították rátermettségüket a hosszútávú utakon.Ha ehhez hozzávesszük,hogy szállítási körülményeink,felkészítésünk a nyári hőség mennyi nehézség elé állítja galambjainkat,rá kell ébredjünk,minden galambunk egy-egy kis hős.

Előzmény: Buzás János (120821)
medigen Creative Commons License 2015.07.19 0 2 120828

A hosszútáv ellen egyáltalán nem vagyok , ha ehhez megvan az alkalmas időjárás és egyéb feltétel.

Előzmény: Buzás János (120821)
medigen Creative Commons License 2015.07.19 0 2 120827

"Az állatvédőknek fogalmuk sincs róla mibe akarnak  "beleugatni".- Az állatvédőknek lehet hogy szakmailag fogalmuk sincs mi a lehetséges és mi az abnormális elvárás hőségriadó esetén a versenygalamboktól.A tapasztalt és reálisan gondolkodó galambászok viszont tudják, hogy nem sok értelme van a kockázat vállalásnak , de mégis minden évben sikerül  leamortizálni az egész kerület összes állományát. Ha a galambászok nem tudnak önmérsékletet tanúsítani 39-40C-fokban sem , és elvárják a galamboktól, hogy650-700km-ert iramban tegyenek meg (11-12 órán át )ott szükséges a józanabb szerveknek(pl: állatvédők) az állatok érdekeinek védelmébe fellépni. Ilyen utakon a tenyésztés számára a legértékesebb (gyors) galambok vesznek el leginkább, és azok érnek haza akik máskor heteken át a listára sem tudnak kerülni.

 

 

Előzmény: asgalamb (120820)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.19 0 0 120826

Az utóbbi években tapasztalható nagy hőség nem volt régebben. Úgy, hogy nem árt az óvatosság, a rövidített távokon

való tapasztalatszerzés után majd okosabb lesz mindenki. Barcelonával való összehasonlítás még nagyon korai. Talán egy, két évtized múlva térjünk erre vissza -:)

frici608287 Creative Commons License 2015.07.19 0 1 120825

valamennyire egyetértek Veled,de nagyobb részt nem!

Te is jössz itt a Barcelonával,mint már előtted mások is!

 

A Barcelona egy önkéntes nemzetközi csúcs verseny.Ehhez hasonlítani egy Tagszövetségi programban szerepelő hosszútávú versenyt,hát mit ne mondjak!Ez utóbbi nem önkéntes egészen,és nem is csak 2-3-4 db galambbal "kell" rajta részt venni.

Szóval a két verseny között bármilyen párhuzam csak "gagyi" kategória!

Előzmény: dart-40 (120814)
frici608287 Creative Commons License 2015.07.19 -1 0 120824

Szerintem eléggé tévedsz!Akinek a nézeteit emlegeted,Ő éppen nem az a kategória.Sőt!

Fiatal kora ellenére már szinte mindent megnyert már amit,lehet.

Előzmény: medigen (120817)
asgalamb Creative Commons License 2015.07.19 -1 0 120823

Gyors véleményváltás

 

medigen  2011.03.30    0 0 75829

A kategoriánkénti távolságcsökkentés a Magyar postagalmbászás szinvonalának csökkenését eredményezi. Kicsi a sportértéke annak a "hosszútávu" győzelemnek,amit meg lehet nyerni 3 közepesnél alig hosszabb középtávu ut teljesitésével. Ha nem mindig a nyugat majmolása lessz a célunk, hanem az hogy miként lehet az Ő elismerésüket kiérdemelni, akkor javaslom legyen keményebb a Mi kiirásunk. Talán akkor kalapot emelnek a sikeres tenyésztők és galambjak előtt.

Előzmény: medigen (120817)
frici608287 Creative Commons License 2015.07.19 0 0 120822

Ja,igaz,már emlékszem.Én tudom az okát,csak Te nem.

Lehet nem volt jó vicc,de bejött.:-))

Előzmény: Sandokán60 (120811)
Buzás János Creative Commons License 2015.07.19 0 2 120821

Üdv!

Kifejezetten baljóslatú ötletnek tartom, hogy a hétköznapi valóságtól elszakadt állatvédők beleszólhassanak a dolgainkba. Abból rövid úton háború lenne. Ugyanakkor teljesen elítélem az észnélküli, állatkínzó galambászokat. Az olyanokból még soha nem lett példakép, nem lett igazi nagymenő, akik fennen hirdették, hogy nem baj ha esik, fúj vagy perzsel, amelyik galamb jó az bírja. Az ilyen felfuvalkodott hólyagok tudása ebben ki is merül.
Kell a melegben rendezett nagytávolságú verseny. Amennyire szükség van a gyors galambokra, ugyanolyan szükség van a melegben, 800 - 1000 km-t megszálló galambokra is, de csak ésszel. A végletek soha nem lehetnek mérvadóak.

Előzmény: medigen (120817)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!