Keresés

Részletes keresés

blackhole Creative Commons License 2000.06.06 0 0 58
A PestiEst apróhirdetései között van(/volt) egy hirdetése a légiónak, ha érdekel vkit...

Én mellesleg azt hallottam, hogy 5 év szolgálat után már havi 400k (forint) nyugdíjat adnak.
Az info 1. kézből szrmazik, akivel beszéltem 3 év után lépett meg(a felépítését nézve el is
hiszem).

DOBERMANN Creative Commons License 2000.06.05 0 0 57
Szerintem próbálja meg,aki akarja,nem veszt semmit!Szvetozárnak volt egy hozzászólása hogy
mit csinál az emberrel a légió,ebben van valami!Kb.2 heted van rá hogy meggondold utána már nem lehet,de ez is csak akkor ha minden teszten átmentél!Én voltam kint de nem jött össze
Candy Rock Creative Commons License 2000.06.05 0 0 56
Egyébként a légiósok elég nagy része lesz bérgyilkos vagy valami maffiózó miután hazajön a légióból.
Üdv.:CandyRock
6Ranger Creative Commons License 2000.06.02 0 0 55
Engem is erdekelne amit Ragedmind mondott vagy kerdezett(ahogy jobb)..szoval en is szeretnem ezeket az infokat megtudni.bar en az elkovetkezendo napok egyikeben beszleni fogok egy volt legiossal, mert nem hiszem el hogy minenki ilyen idegroncs lesz ha hazajon..ez egy szeruen hulyeseg..varom a valaszt legiosok..(ja tenyleg meg valami igaz az hogy szetverik a bakancsot a legios hatan ha nem erti hogy mit mond a kikepzo?)
Candy Rock Creative Commons License 2000.05.31 0 0 54
Öööö.. REJTŐT(bocs).
Candy Rock Creative Commons License 2000.05.31 0 0 53
Olvassatok Rejőt hátha elmegy a kedvetek az idegenlégiótól.
üdv.:CandyRock
Ragedmind Creative Commons License 2000.05.04 0 0 52
Hát elég nagy baj, hogy nem vagy Internet közelben!
Na mind1. A kérdés az, hogy hová is kell mennem?
Melyik a leközelebbi hely ahol jeletkezni lehet? Pontosabban érdemes.
Szóval egy rakás gyakorlati kérdésem van és nem mindenféle érzelni ****ság.
Én jelenleg ENSZ misszióba szeretnék kijutni, de itt Mo-on ez nem a nyelvtudáson és a felkészültségen múlik. (azaz ki kinek kicsodája)
Tavaly ugyenez volt a probléma, idén szeptemberben dől el legkésőbb, hogy benne vagyok-e a csapatban, vagy sem. Ha nem, akkor "hazamegyek" a légióba. Egyébként is elegem van már ebből a civil hancúrból.
Ezt az utolsó pár sort azoknak szántam akik az érzelmi világomra voltak kíváncsiak.

Ragedmind

Előzmény: Lionel (51)
Lionel Creative Commons License 2000.05.03 0 0 51
Elnézést szeretnék kérni azoktól akik a bővebb információ érdekében e-mailt írtak nekem és én nem válaszoltam de sajnos munkahelyváltozás miatt nagyon ritkán jutok internetközelbe.
Megkérek mindenkit, hogy itt tegyétek fel kérdéseiteket a légióval kapcsolatban, így legalább mindenki elolvashatja. Egyébként AltGr másodkézből kapott információi viszonylag pontosak, annyit tennék még hozzá, hogy aki nem volt itthon katona annak kint sincs esélye.
biva Creative Commons License 2000.05.02 0 0 50
Sziasztok

Szeretném megkérdezni, hogyha itthon még nem voltam katona attól még van esélyem,hogy felvesznek? Mert úgy hallottam, hogy a jelenkezéshez kell vízum és vízumot csak úgy adnak, ha már voltál katona.

AltGr Creative Commons License 2000.04.24 0 0 49
Van egy nagyon frankó címem, ahol szinte minden kérdésre válaszolni fog neked egy kanadai srác, aki tavaly szerelt le.
www.home.talkcity.com/spiritcir/lediable/index.html
Persze csak akkor fog menni, ha beszélsz angolul.

(A következő infók másodkézből valók)
Bármelyik csendőrségen lehet jelentkezni, de van a légiónak erre kijelőlt helyei. Ezután következik egy kb. 3 hetes válogató. Orvosi vizsgálat (állítólag nem komoly), szellemi tesztek és fizikai tesztek + " gestapo " kérdések. A lényeg, hogy 2800 métert 12 perc alatt le kell futni.
A fizetés kb. 5000 frank, de ha te vagy a góré akkor lehet akár 20000 is.

Aki szerint az idegenlégió gyenge, annak üzenem, hogy az Öböl háborúban olyan jók voltak, hogy utána az amcsik megakarták venni őket.

Előzmény: jobt (48)
jobt Creative Commons License 2000.04.14 0 0 48
Sziasztok!
Lenne pár kérdésem, azokhoz akik már megjárták a Francia Idegenlégiót, vagy többet tudnak róla. Örülnék minden információnak akár a legapróbbnak is.
Add valamilyen "pluszt" a Magyar Honvédségnél eltöltött idő?
Hol érdemes jelentkezni?
Mire számíthat az ember?
Milyen orvosi vizsgálatokon, kell megfelelni? Mik a kizáró okok?
Mennyit keres egy közlegény?
Köszönettel
Jobt

Lionel Creative Commons License 2000.03.29 0 0 47
Azokat sem biztos, hogy felveszik akik minden vizsgálaton alkalmasnak bizonyultak. Ezt a gestapo dönti el magyarán mondva pofára megy. De olyan papírt kaptam amivel ismét megpróbálhatom egy év múlva. A második próba általában már sikeres.
Előzmény: Törölt nick (46)
Lionel Creative Commons License 2000.03.29 0 0 45
Sziasztok!

Nem kell minden pletykát elhinni a légióról. Én novemberben voltam kint és még mindig egészben vagyok igaz, hogy nem vettek fel de visszamehetek, és azt hiszem vissza is megyek. Mindenkit óva intek attól, hogy a barátjával menjen ki ugyanis az esélye totál nulla annak, hogy együtt maradnak. Sokkal szarabb amikor a barátot elküldik a csávó meg egyedül marad. Kint úgyis mindig vannak magyarok. Én is egyedül indultam mégis haverokkal jöttem haza. Ha érdekel valakit, hogy mit kell tennie a jelentkezéshez az írjon e-mailt.

blasted Creative Commons License 2000.03.25 0 0 44
ok ok nem kell ennyire felszivni nem ugy ertettem.....
Előzmény: Légios (40)
nornoc Creative Commons License 2000.03.25 0 0 43
Érdekes dolog de van nekem 1 másik könyvem a légióról és annak is pont ez a címe Légio mindhalálig.Az írója Georg Engel.1990-ben adták ki!
Robird Creative Commons License 2000.03.25 0 0 42
Szia Vajk:

A leveledre valaszolva: de. Meg csalodtam a nokben, mert nekik is budos a labuk, meg a kiwis szappanban, mert irto hulye ize van, meg a csotanyokban, mert nem hajlandok megdogleni...
Ennyit errol:)
Teged nagyon erdekelnek a gyilkosok, igaz?
Miert gondolod, hogy aki katona az gyilkos? Szerintem a gyilkos az, aki ugy ol, hogy nem muszaj neki. (mert a masik nem akarja megolni)

Mas:

Akar valaki kijonni a legioba? Mar egy jo ideje gondolkozom rajta, de az utobbi honapban kulonosen megtetszett...(ahogy utana neztem a neten):)
Azt hiszem, nyitok egy forumot erre!

Legios:
Akadaly a kismerteku rovidlatas?
Mert ha igen, akkor megmuttetem a szemem. Csak akkor azt is mondjatok meg, hogy hol vehetek fel hitelt:) ugyanis 160e forintom momentan nincs...
Csao:
Robird

u.i.:
Szerinted mire eddzek? (cselgancsozom, futok) Mennyit? Baj az, ha egyelore hulye vagyok a franciahoz? Hol tanuljak meg?

Előzmény: Vajk (32)
Vajk Creative Commons License 2000.03.25 0 0 41
Legios, valaszolnal arra a levelemre, amire hivatkozva irtam ezt?
Előzmény: Vajk (23)
Légios Creative Commons License 2000.03.24 0 0 40
GIGANT
A felvételi nagyon összetett, nem teljesen az a lényeg hogy brutál izmos legyen valaki, hanem pl.
kitartó,szivós,csapatszellemre alkalmas stb.
BLASTED
Nem tudom hogy te mit csinálsz vagy hol voltál de azért ez elég durva kijelentés hogy hurkák. Egyébként a légion belül is van elit alakulat, olyanyira hogy a SAS is el ismeri vagy az amcsik is.
gigant Creative Commons License 2000.03.24 0 0 39
Üdv!!
egyik legjobb cimbimmel együtt voltam katona
a srác egy olyan "törpebika" fajta,nem találkoznék vele sötét helyen
utólag tudtam meg,de kiment a légióba
3 hétig nem tudtam róla semmit,de arra gondoltam,ha ő nem alkalmas,akkor senki!!
most találkoztam vele,hazazavarták,mert túl izmos!! LÉGIÓS!! ez most tényleg igaz lehet,vagy csak kamu???? azt is mondta,hogy akikkel együtt volt,azok közül 40 kg-os nyüzügéket felvettek.

giga

HITMAN Creative Commons License 2000.03.24 0 0 38
Szevasztok.

A barátnőm nagybátyja tavaly nyáron szerelt le, 16 év után, mint kiképzőtiszt. Neki bejött (már fizikailag-lelkileg), szerinte az a FÉRFI, aki egy ilyet végig csinál. Egyébként nagyon jó fej a tag.

Azt is mesélte, hogy a magyarokat nem nagyon szívesen látják, mert nem bírják, lelkük csipkés, folyton megszöknek.

blasted Creative Commons License 2000.03.24 0 0 37
barnamacko: szerintem a haverodat bevittek a malnasba...... sorry....
Előzmény: barnamackó (28)
blasted Creative Commons License 2000.03.24 0 0 36
nem a scandinavian airlinesra gondoltam egyebkent
blasted Creative Commons License 2000.03.24 0 0 35
a legiosok hurkak. az SAS az a kiraly yesssss
Légios Creative Commons License 2000.03.24 0 0 34
Kint tanultam meg. Az esküt is ugy tetem le sokan másokal hogy fonetikusan le volt irva. Azért mindenki jó alaposan gondolja végig aki ki akkar menni. Bár meg mondom öszintén nekem az utobi időben egyre többet hiányzik a csapat.
Előzmény: Tibi14 (30)
Pinky and the Brain Creative Commons License 2000.03.21 0 0 33
mivanwazeg 14 évesen??? tudod????
Előzmény: Tibi14 (31)
Vajk Creative Commons License 2000.03.21 0 0 32
""En nem varok/varnek a Legiotol mast, mint aminek a csokevenyet a Honvedsegben regebben 4 even keresztul megkaptam: a fegyelmet, celokat, kotelesseget, es talan tarsakat, akiknek jobban szamit az, hogy milyen kitarto vagyok, mint az hogy mennyi penzem, milyen kocsim, milyen beosztasom, hany mobiltelefonom es hany diplomam van""

Nem csak az a baj, hogy csalodtal az emberekben? vagy ha nagy szavakat hasznalunk, akkor csalodtal a tarsadalomban? Rengetegen vannak igy vele,megsem valnak gyilkossa emiatt.
Mi miatt mersz majd a tukorbe nezni, ha legios leszel? Es miert nem megy ez most?

Előzmény: Robird (29)
Tibi14 Creative Commons License 2000.03.21 0 0 31
Én még csak 14 vagyok de már elolvastam a légiós könyvek többségét tudom hogy légionárius akarok lenni
Tibi14 Creative Commons License 2000.03.21 0 0 30
legios hogy tanultal meg franciaul?
Robird Creative Commons License 2000.03.21 0 0 29
Sziasztok, eleg csendes ez a tema mostanaban...
Szvsz aki kacerkodik a Legioval, legeloszor talan Szuros Ivan konyvet kellene elolvasnia, mint azt valaki emlitette is lentebb. Arra azert rajottem miutan en is elolvastam, hogy ha valaki biztosan helyt akar allni, es nem akar magabol hulyet csinalni, akkor legalabbis egy par honapot fizikai es nyelvi treninggel kell foglalkoznia...
Lehet, hogy en is igy teszek majd, ha mar nem kot ide semmi/senki?
Kerdezhetitek: Tenyleg miert is gondolom, hogy a Legio megoldana barmit... Ezt gondolom-e egyaltalan? Nem. En nem varok/varnek a Legiotol mast, mint aminek a csokevenyet a Honvedsegben regebben 4 even keresztul megkaptam: a fegyelmet, celokat, kotelesseget, es talan tarsakat, akiknek jobban szamit az, hogy milyen kitarto vagyok, mint az hogy mennyi penzem, milyen kocsim, milyen beosztasom, hany mobiltelefonom es hany diplomam van.
Aki hos akar lenni, annak ott a Quake, aki pedig a romantikat szereti, olvasson.
Az elet eleg szar. Miert nem jo az, ha legalabb a tukorbe bele mersz nezni?
En ezert mennek ki. Es megertem azt, aki elindul, mert mar legszivesebben en is Marseille fele utaznek.

Udv.: Robird

barnamackó Creative Commons License 2000.03.02 0 0 28
Kérdezem mindekitől,aki tud válszolni.
Egy közeli ismerősöm,elment a légióba.
Nem tudtam,hogy el akar menni,így megakadályozni
sem tudtam.
Nagyon távol áll tőlem ez az egész.
Nem tudok semmit róla.
Hány nap után derül ki,hogy felvették vagy nem?
Tud onnan telefonálni ?
Ha,megkötötte a szerződést,ki tud még lépni,és hogyan?
Köszönöm a válaszokat.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!