Keresés

Részletes keresés

astrag33 Creative Commons License 2009.02.26 0 0 61
Helló! Bocs hogy bele szólok, de az www.e-dog.hu veoldalon sokszor még ajándékba is adnak JRT kiskutyákat (főleg ha hobbi célra kell), mivel a gazdasági válság a kutyatenyésztőket is súlytja:-( illetve amikor kicsi kutyaként megveszik, akkor szép és aranyos, de szó mi szó a mozgásigénye fordított arányban van a testömegével és a nagyságával:-), és mivel terrier egy kicsit több törődést igényel mint pl. egy bulldog! Viszont az előttem szólókkal abban mindenképpen egyet értek, hogy a szülőket érdemes megnézni, mert az utódok sok mindent örökölnek tőlük, a többi meg türelem és következetes nevelés kérése:-)
Előzmény: Crvoyager (60)
Crvoyager Creative Commons License 2009.02.23 0 0 60
Köszi nézgelődöm, de úgy látom, hogy azon kívül,hogy nem akartatok TK-t kicsit félretájékoztatott a tenyésztő, mert születés után kell annyi kölyökre amennyi született. Az alomjegy kuttyonként 4000ft. plusz kb 3500 ft a chipp. A szülőknél igazán nem csak az kell hogy tk-s hanem hogy van e tenyészszemléje, mert ha nincs akkor csak B-s törzskönyv váltható a minősitetlen szűlőktöl.. Egyébként egy éves korig bármikor még törzskönyvezhető a kutya. A másik ha sok almot hoz le a tenyésztő, ami ugye a minőség rovására mehet, akkor esetleg azért nem tudja törzskönyvezni mert ellenkezik a Meoe szabályzatával.
Azért ismerem, mert úgy kezdtem hogy a meoe-nálérdeklődtem a szabályokról.

Na mindegy úgylátom mivel ez népszerű kutya igen tömegtermelés van. Köszi egyébként nézgelődöm tovább.

Egy két képet tudnál feltenni a kutyiról még hogy lássak ilyet, illetve ő mennyire standard közeli.
Előzmény: Blende (59)
Blende Creative Commons License 2009.02.22 0 0 59

Szia!

Igen tk nélkül mi is 50ért hoztuk. A tenyésztő nem kért hozzá (még születés előtt kell bejelenteni) de láttuk a szülők eredeti papírjait (ők törzskönyvesek) és egy fénymásolat is van belőle + szerződést is írtunk. Ez fontos mert ha belátható időn belűl vmi rendellenességet tapasztalsz (vagy az orvos) esetleg szegény kölyök elpusztul tudsz reklamálni.

Nekünk nem volt fontos a törzskönyv. Sem versenyeztetni sem hivatalos tenyészetet nem akarunk alapítani. Távol áll tőlünk. Ő egy házkedvenc. Ahhoz meg, hogy tudjuk ő az ami elég csak ránézni... :)))
Elég egyértelmű..

Ha persze verseny a cél akkor csak a törzskönyves jöhet szóba.
Azok szülőktől függően 70-90e HUF

Ami fontos a vásárláshoz.
- nézd meg a tenyésztőt
- lásd hol tartják és hogyan nevelik a kutyusokat.
- nézd meg a szülőket
- hagyd, hogy a kutya válasszon téged.... lásd az összes kölyköt játsz velük és meglátod mire gondolok... linkaltem itt be képet a kiválasztásról. Asti magától kuporodott a párom karjaiba és aludt el. Ő választott minket. Mi a képekről egy másik kutyust választottunk
- Fontos megnézni, hogyan viselkedik, a kölyökfalkában milyen helyet foglal el, életrevaló e stb.
Előzmény: Crvoyager (58)
Crvoyager Creative Commons License 2009.02.22 0 0 58
Köszi felhívtam a kutya ujsághirdetéseket és egy kivétellel tk nélüliek illetve néztem egy két tenyésztői weblapot és egy két furcsaságot találtam.
Egyik kennel leirja a sztenderd méreteket, majd a saját kutyája 3 cm magasabb és mégis tenyésszemlés illetve a másiknak meg két éve gyakorlatilag félévente almai vannak. nem okoskodom, de rájuk nem vonatkozik az a MEOE szabály hogy két évente három alom mondván hogy kíméljük a kutyát. Innentől hogy legyen bizalmam. Ezért érdeklődöm. Nem valószínű, hogy versenyezni akarnék, de hát azért nem akarok eleve híbásat venni.
Előzmény: Norbingoo (57)
Norbingoo Creative Commons License 2009.02.20 0 0 57
szia

általában ezek a kutyák 50 ezertől kezdődnek és a csillagos ég a határ. Függ attól milyen helyről hozod, milyen eredményei vannak a szülőknek, és még sok minden más...sztem törzskönyvvel chippel útlevéllel 80körül találsz. vannak nagyon olcsók is de félő, hogy nem éppen tiszta a vérvonal. akitől nekem van a kutyám ő például megkérdezte mire szeretném(kedvenc, kiállítás, tenyésztés) ja és nézd meg a szüleit, hogy tudd mire számíthatsz.
Előzmény: Crvoyager (56)
Crvoyager Creative Commons License 2009.02.20 0 0 56
köszi megnézem és szerinted mennyi a reális ára egy ilyen kutyinak. Alapban gyereket fárasztani kell, de hát kitudja mit hoz a jövő verseny stb.
Előzmény: Blende (55)
Blende Creative Commons License 2009.02.20 0 0 55

 

Mi 1 hét alatt döntöttük el, hogy lesz kutya találomra kerestem a gugliban és itt épp voltak, így Astit innen hoztuk:

http://jackrussel.extra.hu/

 

Ennek már két éve....

 

Szerintem jó alom Asti szép, egészséges soha semmi baja nem volt.

Sokat mozog ezért ennyire izmos is.

Nem minden JRT ilyen..

 

Sok múlik a megfelelő táplálkozáson és a kellő mennyiségű mozgáson.

 

Azt mondta a doki is ahová oltatni vittük, hogy ezek olyan fajták amik ha kiskorukban nem betegszenek meg utánna már nem lesznek túl betegesek...

 

Amíg nincsen meg minden oltása addig kell vigyázni.

 

Ráadásul a hideget is jól bírják...

 

Rajtam sapka-sál őmeg vígan rohangál.. :)

Előzmény: Crvoyager (54)
Crvoyager Creative Commons License 2009.02.20 0 0 54
Hali Tudnátok segiteni hol lehetne korrekt áron ilyen kutyit venni vagy csak kezdjek el el hirdetéseket bogarászni. Van e ismert e valami betegség stb amire oda kell figyelni.
Előzmény: Blende (53)
Blende Creative Commons License 2009.02.18 0 0 53
Asti kiskorában is rövidszőrű volt és a foltok sem változtak rajta.
Minden ugyan úgy maradt rajta.

Viszonyítás képp pár 7 hetes kép róla.









Előzmény: ^^Riana^^ (47)
Blende Creative Commons License 2009.02.18 0 0 52
Szia!

Már korábban válaszoltam neked és csak magamat ismételném!!

Csak néhány hozzászólás vissza...

Nem bántuk meg, hogy onnan hoztuk.

Asti szép, egészséges és izmos. Ja és rövidszőrű.

néhány frissebb kép:







Előzmény: ^^Riana^^ (47)
Norbingoo Creative Commons License 2009.02.18 0 0 51
ö az remélem most beteszi
Előzmény: Norbingoo (50)
Norbingoo Creative Commons License 2009.02.18 0 0 50
src="http://i273.photobucket.com/albums/jj227/Norbingoo_mumi/r.jpg" border="0" alt="Photobucket"></a>

src="http://i273.photobucket.com/albums/jj227/Norbingoo_mumi/k.jpg" border="0" alt="Photobucket"></a>

ő az
Előzmény: astrag33 (43)
Norbingoo Creative Commons License 2009.02.18 0 0 49
Szia!

nekem is onnan van kutyám 9hónapos(szuka) Ropi Névre hallgat. honnan került hozzád?
Előzmény: astrag33 (43)
^^Riana^^ Creative Commons License 2009.02.12 0 0 47
Kedves mindenki!

szeretném ha segítenétek. tavasszal szeretnék jack russel tulajdonos lenni. Napersze ez nem rajtam mulik elsősorban :)

Bicolor kutyust szeretnék a simább szőrű fajtából. Igazándibol anynit sikerült leszürni hogy a park russel az aminek a pofija szőrösebb és a jackek azok akik inkább a testre simulo szörrel születnek. Legalábbis azt olvastam hogy 3 féle szőrtipus van.

Meg azt is olvastam hogy a bicolor kiskutyák kiskorban 2szinüek és idősebb korban jönnek ki rajta a foltok.

Kérdésem

hogy lehetek biztos benne hogy a kölyök jack és nem parsel tehát nem lesz "szakálla2 nagykorára?
hogy a kutya tényleg bicolor és nagykorára nem fog betarkulni?
hogy a szőre a testresimulo fajta és idősebb korára nem lesz e szálkásabb.

Igazándibol egy tiszta fehér jack lenne a szupi megoldás de magyarországon olyannal még nem is találkoztam :(


Valamint nézegettem a kenneleket és a weblapja többnek nem volt bizalomgerjesztő kérlek ajánljatok nekem jo kennelt ahol biztosan egészéges kutyust vehetek akivel minden rendben van

segítségeteket előre is köszönöm!
duchessa Creative Commons License 2009.01.10 0 0 46

Helló Mindenki!

 

Egy szép tüzelő kutyalány vagyok és anyuka szeretnék lenni.

A vőlegényem korai halála miatt egy lehetséges apát keresek (egy Jack Russellt).

 

Mivel én is egy kistermetű kutya vagyok egy nálam nem nagyobb társat keresek.

A jelenlegi súlyom 6 kg.

A jövő hétvégén kellene találkoznunk.

 

( A találkáért hajlandóak vagyunk fizetni is.

 A részletek egyeztetése végett hívjátok a gazdimat a 06-20-319-06-22-es telefonszámon, vagy írjatok emailt ide: mixarcht@gmail.com

astrag33 Creative Commons License 2008.12.10 0 0 45
hú de pörög a topic ennyi idő alatt 2 alom megszületik:-(
hanimun Creative Commons License 2008.11.18 0 0 44

Lehet hogy késő de itt egy pasi

 

Előzmény: tmacska83 (42)
astrag33 Creative Commons License 2008.11.14 0 0 43
Üdv Mindenkinek! Egy hete boldog tulajdonosa vagyok egy Jack Russel terrier fiúcskának. 11 hónaposan került hozzám MAverick (fotón) a neve az Of Riha Lakeside kennelből származik (van itt valakinek onnan kutyája). Most még csak szokjuk egymást, remélem hamarosan elfogad igazi gazdájának.
tmacska83 Creative Commons License 2008.11.06 0 0 42

Sziasztok,

 

Rövid szörü, 3 szinü Jack Russel terrierem(nincs törzskönyve), Szuka, Szeptemberben mult egy éves. Pasit keresek neki. Ha van valaki aki fedezésre ajánlja kan rövidszörü kutyáját, akkor kérem emailben: tmacska@yahoo.ca v. telefonon jelezzen: 06204037204.

 

Blende Creative Commons License 2008.10.06 0 0 41

 

Szia!

 

Mi tavaly májusban a miénket innen hoztuk és nem bántuk meg:

http://jackrussel.extra.hu/

 

A képek amik az oldalon vannak kissé csalókák a kutyák teljesen rövidszőrűek ahogy a miénk is. It korábban tettem be képet róla lapozz vissza párat.

 

Asti nagyon szép egészséges és soha nem is volt baja. Strapabíró jószág... :))

 

A nyári alommal vigyázz mert nyáron amíg nincs meg minden oltása nem engedheted ki a szabadba. Télen ez a veszély nem áll fenn mert a vírusok nem szeretik a hideget...

 

Macsekkal nem lesz baja ha kiskorától kezdve együtt vannak és a macsek sem bántja.

Előzmény: ^^Riana^^ (40)
^^Riana^^ Creative Commons License 2008.10.04 0 0 40

Sziasztok!

 

Én nyárára szeretnék egy jack russel  bébit(miivel akkor lesz nyáriszünet és így elegendő időt tudnék apicivel tölteni)

 

Addigra azonban szeretném megtalálni amegfelelő tenyésztőt/őket

mert persze az is kérdéses, hogy nyárára ki tervez almot

 

De lenne pár kérdésem

 

Nekem elsősorban a bicolor lapos szörű tetszik aminek nincs kiálló ször a szájánál és a testszőrzete szépen lelapul,nem  "szálkás"

 

ha jol vettem ki akkor ez jack és nem parson

 

persze lehet tévedek.

Olyan tenyésztőt szeretnék aki szüri őket, hogy  a lehető legkisebb esélyét adjam meg annak  hogy beteg egyen akutyus.

(sajnos így jártunk előző kutyánkal is annak ellenére, hogy törzskönyves volt és a cicánkkal is aki szintén)

 

Ugyhogy uj jövevényünknél szeretnénk ezt maximálisan kiküszöbölni.

 

A másik kérdés, hogy ha kislányt szeretnénk, de nem szeretnénk picurokat ugyecélszerü ivartalanítani.

De ez ugye nem zárja ki azt, hogy vihessük pl agility versenyekre?

 

Másik kérdés, hogy mivel ugye vadászkutya mennyire viseli el a macskákat?(Mivel nekünk 2 cica van és emellé jönne az új picúr)

Vagy ez csak nevelés kérdése?

 

 

Válaszokat előre is köszönöm!

 

zumiizgi Creative Commons License 2008.09.16 0 0 39

Szia!

 

A reklámban egy PARSON Russell (igen, 2 db L) :-) terrier van!

De mindkét fajtára igaz, hogy ha nincs dolgoztatva, akkor igen kártékony tud lenni!

 

Nézzétek csak meg hány hirdetés van: eladó/átadó/elajándékoznám/menhelyen van...

nagyrészt azért mert olyan cuki... de emellett az egyik legmunkásabb terrier!

Senkit ne tévesszen meg!

 

Mindenkinek szép napot!

 

Zita

Előzmény: realtech99 (34)
vatera84 Creative Commons License 2008.09.14 0 0 38
s
Előzmény: Vicky22 (37)
Vicky22 Creative Commons License 2008.09.14 0 0 37
Szia!

Érdeklődni szeretnék, hogy megvan e még a kutyus?
Régóta szeretnék egy ilyen fajta kutyust, és a kora miatt is tökéletes volna, mert már gondolom a minden bútort szétrágok korszakon túl van...?
Én 24 éves vagyok és Budapesten lakunk párommal (28) a 15. kerületben egy 50nm-es lakótelepi lakásban... De minden hétvégén eljárunk otthonról túrázni, vagy ha másnem a szülőkhöz (kertes ház)...

A kutyus látogatás természetesen megoldható lenne!
Ha a leírtak alapján érdemesnek tartasz gazdinak kérlek írj egy emailt a vicksilver@gmail.com-ra és akkor felhívlak, hogy megtudjunk beszélniegy találkozót!
Ha esetleg tudsz képet is küldeni nagyon örülnék!

Előre is köszi,
Viki
Előzmény: Kis Hamis (35)
Enid77 Creative Commons License 2008.08.25 0 0 36

Sziasztok!

Úgy látom, nem nagyon pörög a fórum, de azért hátha vki benéz néha... :)

Most vettünk egy 3 hónapos JRT-t, kant. Egyszerűen imádnivalóan édes pofa. :)

Eddig óriás schnauzerünk volt (és van is), de ő egy "kicsit" más típusú kutya. :D

Bármilyen jótanácsot szívesen fogadnék, nevelésre, etetésre, bármire vonatkozóan.

Szentesen lakunk, esetleg vki tudna segíteni, hol van itt a legközelebbi agility-pálya?

Köszönöm!

Enid

Kis Hamis Creative Commons License 2008.08.19 0 0 35
Van egy 1 éves Jack Russellünk. A húgom kaptam 2 hónaposan aztán elment dolgoznin Angliába azzal, hogy 1 év múlva jön haza.
Nem jön...Nekünk meg nem kell a kutya (a feleségem nem bírja)

Én szeretem, sokat foglalkoztam vele, ezért nagyon jól nevelt.Nem agresszív más kutyákkal.(póráz nélkül sétátatom: visszajön vezényszóra, még tüzelő szuka mellől is!)

INGYEN odaadom, de csak miután meggyőződtem róla, hogy tényleg jó gazdája leszel!

MOst lakóparki 60nm-es lakásban lakik. (van egy 3éves kislányom,imádja...)
Ha kertben van, éber házörző. MÁs kutyákkal jól kijön. 5-6 órára otthon lehet hagyni...
(többre még nem volt szivem)

Fúziós atomerőmű hajtja! SOHA, de tényleg soha nem fárad el, soha nem merül le.
Labdamániás.

ui.: elég finnyás, de pár hete elkeztem adni neki házi kosztot is. Egyébként száraztápot eszik(Eukanuba illetve Purina)és néha megeszik egy-egy konzervet is(nature food)

Örülnék neki, ha Budapestre kerülne és néha meglátogathatnám...

tel: 20/5797411
Nagy Zoltán
Előzmény: realtech99 (34)
realtech99 Creative Commons License 2008.07.27 0 0 34
Én egy mobilszolgáltató reklámjában láttam meg először ezt a fajta kutyát, rákerestem és úgy tudtam meg a fajta nevét. Azt szeretném kérdezni, hogy bérházban lehet-e tartani ilyen kutyust? Délelőtt senki sem lenne otthon 1 vagy 2 óra körül lennék én az első aki hazaér. Reggel még el tudom vinni a parkba sétálni egyet, meg elvégezni a dolgát, és az érdekelne, hogy elmarad-e kb 6-7 óra hosszát egyedül? Előre is kössz.
Mogyi21 Creative Commons License 2008.01.28 0 0 33

Sziasztok!

 

Ajándékba elvihető egy 5 hónapos kislány Jack Russel. Olyan helyre ajánlom ahol egyedüli kutya lesz mert sajnos nagyon harcias más kutyákkal.

érdeklődni:

Marika: 0630-6618835

hanimun Creative Commons License 2007.12.11 0 0 32

Jack Russel kiskztyák születtek 3 hetesek multak

 

Blende Creative Commons License 2007.09.25 0 0 31

 

Igen, elég erős. A labdát pl. hihetetlen erővel tudja huzkodni... :))

Szép arányos a testalkata is.

 

Sokat futtatjuk és mostmár jönnek az ügyességi feladatok is.

A koodrinációs képessége napról napra jobb.

Előzmény: hanimun (30)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!