Keresés

Részletes keresés

kicsiati Creative Commons License 2009.01.09 0 0 8206
Én meg azt vettem észre, hogy amióta kisebb primer levegőt adok neki, azóta kevesebb fa fogyott el, viszont talán kicsit hidegebb van. Nem sokkal, 1-2 fokkal. Mondjuk logikus, mert kevesebb hővel, tovább ég a fa. Nem is kell 45 percenként pakolni, csak 1-1,5 óránként.
nyárimádó Creative Commons License 2009.01.09 0 0 8205
Sziasztok!
Segítséget kérnék Tőletek.
Használt házat vettünk, melyben volt egy vegy.tüzelésű kazán. A gázvita miatt kihívtam a kéményest és a víz és gázszerelőt és rendben találtak mindent.
Bajom: Begyújtottunk minden remek, a lakásban 24,5 'C van. Azért van ennyi, mert nem hagyom a parazsat kialudni ( teszek rá egy vastag akácot). A levegőt elzárom tőle, az akác szépen izzik, de meleg van.
Hogy csináljam, hogy ne legyen ekkora meleg (24,5'C pazarlás), de begyújtani se kelljen kétóránként?

Segítségeteket köszönöm.
kicsiati Creative Commons License 2009.01.09 0 0 8204

Nálunk 8 kw-os Kamino van aminek a befüthető légtér papíron 160 lm3. Mi most kb 250 lm3 fütünk vele, és befűti. Csak annyi van, hogy a konyhába nem jut csak 18-19 fok, mert az messze van.

Szerintem biztos nem lesz nagy nektek.

Előzmény: kormányzoo (8202)
mozo01 Creative Commons License 2009.01.09 0 0 8203
Ezt nem is tudtam. Így viszont érthető miért drágább ennyivel!
Előzmény: micimacho (8200)
kormányzoo Creative Commons License 2009.01.09 0 0 8202

Köszönöm válaszaitokat,ezek szerint jobban járunk egy kandallóval.

Mi a véleményetek a már említett ABX bergen-ről?

8kw lemez tűztér vermikulit betéttel.A konvekciós burkolat is lemez cserélhető kerámia díszbetétekkel.150-es füstcső ,alul 2 külön tolattyúval szabályozható a levegő mennyisége(primer és szekunder?)Sajnos nincs külső levegőbevezetés.Kidolgozottsága minőséginek tűnik.

Azt írják hogy 240-280 m3 befűtésere alkalmas tehát nekem a150m3-hoz lehet hogy nagy?(A nem megfelelő -kevés-fával tüzelésnél nem megfelelő az égés)Vagy ritkábban de jól befűtök?

Amúgy a b.maxban kapható 243e ft.

Ja és még egy, más szintén 8kw-osnak mondott kályháknál más befűthető m3-t adnak meg.Ez nem ellentmondás?

 

sujgojo Creative Commons License 2009.01.09 0 0 8201

most neztem temporis arakat, de altalaban 400 korul van. ennek beszerelve gondolom mar 5-6-700 korul van a vege, ezert ez egyelore nem palya. majd nezek  olcsobbakat.

 

mi a velemeny pl. egy ilyenrol?

http://www.szabokandallo.hu/index.php?oldal=marka&marka=supra&term=kandallokalyhak_kandallo-kalyhak&id=6&nev=elodie

 

ez is supra minoseg, van levegoosztasi lehetoseg. egyelore csak fro. arat talaltam ra, 1300euro. ha ennyiert van itthon is az nem is rossz, mivel csak haza kell vinni, rakotni a kemenyre es kesz, nincs tobb koltseg,nem? akar at is rakhatom mashova kesobb ha nem tetszik (es van ott kemeny:)

Előzmény: Flagstaff (8198)
micimacho Creative Commons License 2009.01.09 0 0 8200
nem csak. Adnak egy 30kWos hőcserélőt is meg pár apróságot még.
Előzmény: mozo01 (8196)
mozo01 Creative Commons License 2009.01.09 0 0 8199
Építsék. :)

Ezt nézted már?


http://www.andiron3000.com/?8fac69b0
Előzmény: kutyala (8197)
Flagstaff Creative Commons License 2009.01.09 0 0 8198
Sztem menj el barkácsokba és nézz szét. Az az olcsó kategória. nNem rosszak, fűtésre megfelelnek. Azt hogy melyik nem reped vagy vetemedik így nem lehet megmondani. Gari van rá ki kell cseréltetni. Ennyi. A Temporis a másik olyan ami ha nem olcsó betétben gondolkodsz akkor mindenképp gyűjts rá nagyon sokan dícsérik.
Előzmény: sujgojo (8194)
kutyala Creative Commons License 2009.01.09 0 0 8197
és azt a csőkígyót bele is építik :)

egyébként tudna valaki olvasmányt neten a nyitott és zárt rendszerekről? csinálnék nyitottat, ha az kell (a vizet nem tudom a kandallóhoz vezetni, mert nem jó helyen van), de nem igazán értem a nyitott rendszert.
Előzmény: mozo01 (8196)
mozo01 Creative Commons License 2009.01.09 0 0 8196
Szvsz. a két idro 50 ugyanaz, csak adnak hozzá egy biztonsági termosztátot csőkígyóval....
Előzmény: kutyala (8195)
kutyala Creative Commons License 2009.01.09 0 0 8195
ziasztok, vizes kandalló ügyben kérdeznék, nemrég volt téma. eddig két konkrét típus van a látómezőmben: idro 50 és radeco lazar I vagy II SC. az idro 50 olyan 240 körül van (az olcsóbb, nyitott rendszerre javasolt), 300 körül a zárt rendszerre. a radeco olyan 300 nettó, "kicsit" drágább. dönteni szeretnék, de nem tudok. van esetleg más alternatíva is? vizes lenne jó. köszi
sujgojo Creative Commons License 2009.01.09 0 0 8194

na ez jo hir! tudnal peldat mondani olyan also kategoriasra (100-tol), ami nem gagyi minoseg (nem torik vetemedik, ajto zar, stb). es ugyanezt a kozepesre?

 

sokat irtak itt a temporsirol, gondolom az mar a kozepes kategoriaba tartozik. van valakinek szemelyes tapasztalata? vagy pl. a benkel fele kandallok melyik kategoriaba tartoznak? es az edilkamin ugy altalaban?

Előzmény: Flagstaff (8192)
mozo01 Creative Commons License 2009.01.09 0 0 8193
Ráadásul vízteres esetén számolni kell a gépészeti elemek árával is, ami szintén nem olcsó...(védelmi eszközök(nyomásra, hőmérsékletre), automatikus utántöltő, tágulási tartály, légtelenítő, szivattyú, váltószelep(ha gázzal is fűtesz), rézcső, meg egy szaki aki összeheggeszti))

Nálam most már összeállt az automatika is, nem kell kimennem a garázsba elindítgatni a szivattyút végre. :) Mivel még nincs kész teljesen a ház külső szigetelése (körben megvan a 12cm Nikecell,meg a tetőtéren 16(?)cm körüli Rockwool) de még vannak hézagok sajnos) , ezért nem tudom megítélni még, hogy elég lesz-e, vagy kell valami egyéb megoldást találnom a hőfok temperálására, ha nem vagyunk otthon.
Előzmény: Flagstaff (8190)
Flagstaff Creative Commons License 2009.01.09 0 0 8192
Ez a kit mint olyan nem szükséges. Tulajdonképp ha a kandallód süvegéből a levegőt csöekkel elviszed a rendeltetési helyükre akkor már meg is valósítottad azt ami a képen látható. :-) Ez a full lóvés nyugati mindent kulcsrakészen kérő embereknek való. Nekünk meg ugyanez megoldható sokkal olcsóbban SK. :-) Sőt! ha van olyan helység amit szeretnél szeparálni a többi helyiségtől és vagy ebben a helységben építed vagy a fala határos a kandallóéval akkor akár ez is megoldható. Csak ne legyen nagy helység. :-)
Előzmény: sujgojo (8191)
sujgojo Creative Commons License 2009.01.09 0 0 8191

es szerinted az a kit amit pl itt arulnak levego szetosztasra:

http://www.edilkamin.com/hu/tecnologia_focolari_chiusi/riscaldamento.aspx

 

az feltetlen szuksege, ha kozponti leghutest csinalok? vagymegoldhato nelkule is? mert erre meg nem talaltam arat, meg nem is minden gyartonal letezik

Előzmény: Flagstaff (8190)
Flagstaff Creative Commons License 2009.01.09 0 0 8190
Nem mondanék bénát inkább csak olcsót. :-) AZ olcsóság ez esetben a tervezési költség megspórolása miatt lehetséges. Faelgázosítás történik az olcsóban és a drágában is csak a hatékonysága nem ugyanolyan. Költségben ez az olcsó kategória kb 100e-s árától (csak a betét!) a 300e-s jó minőségű betéten keresztül a másfél millás vagy annál is drágább betétekig terjed. természetesen ehhez kell még füstcső, ami mondjuk egy hosszabbacska több könyökkel variált bekötés esetén egy olcsó tűztér árának a harmadát is kiteheti, ha nincs fojtó akkor már a felét is közelítheti és a külső burkolat is igénytől függően 60-80e-től a csillagos égig srófolható.
Előzmény: sujgojo (8189)
sujgojo Creative Commons License 2009.01.09 0 0 8189

akkor lehet azt mondani hogy a bena kandallo egy sima fafutesu kazanra hasonlit mig a jo kandallo a faelgazositora?

es arban ez mit jelent?

Előzmény: Flagstaff (8188)
Flagstaff Creative Commons License 2009.01.09 0 0 8188
Csak arra alapozhatok amit a sajátomnál tapasztalok (de megerősítést nyert az utóbbi hsz-okból Athes, kicsiati és juc írományai alapján) tehát a sok fa (tűztér legalább félig de inkább 2/3-ig feltöltve) alulról minimális primer levegővel hergelve, az égéshez szükséges levegőt inkább szekunder oldalról betáplálva (lehetőleg előmelegített levegővel) a fa gázosodása során képződő fagáz elégetésével a gázosodási folyamathoz szükséges hőt előállítani és a kevés primer levegő miatt a képződő faszenet a lehető leglassabban elégetni. Így nálam egy 10kg körüli fa hozzávetőleg 1,5-2 órát nyugodt lánggal ég, majd szép lassan átvált parázslásba és a képződött faszén a kevés primer levegő miatt szépen lassan világos cseresznyepiros színnel elparázslik. A rárakást úgy 3,5-4 óránként kívánja, itt még minden hókuszpókusz nélkül újraindul ha rárakok, de éjjel 11.30-as rárakás után reggel 6.15 körül is elég összehúzni a parazsat, általában még meleg a tűztér, de van hogy forró és fát dobva az összehúzott parázsra-el nem égett faszénnel némi primer levegő nyitással az égés újraindítható. Ugyanez a folyamat egy gondosabb tervezésű folytonégő betétben még hosszabban zajlik le. A lényeg itt az hogy nem elzárják a levegőtől a fát, hanem az hogy annyit és csak annyit juttatnak belőle a fához ami pont elég. Se több, se kevesebb. ha töb akkor csak hűti az égésteret, ha kevesebb akkor meg nem égnek ki rendesen a fagázok vagyis a fa fűtőértékének egy részét kieregetik a kéményen. A muinkás hétköznapokon se gond az ha megrakod a tüzet majd otthagyod és egy darabig még tolja a meleget. Egy folytonégő akár addig is míg haza nem érsz. :-)
Előzmény: sujgojo (8187)
sujgojo Creative Commons License 2009.01.09 0 0 8187

hat peldaul jo lenne, ha nem kellene ejszaka felkelni es rakni a tuzre. ez ugy kb. 8-10-12 orat jelent attol fuggoen mennyire vagyunk almosak:)

mivel nem a munkas hetkoznapokra kell nem gond a nappali folyamatos tuzeles.

vegulis mitol eg sokaig egy kandallo? hogy elzarjak levegotol es igy lassul az eges?

Előzmény: Flagstaff (8185)
Flagstaff Creative Commons License 2009.01.09 0 0 8186
Lemaradt hogy a gyári állapothoz képest módosítva nagy (10-12kg körüli rönkkel az én óccsó betétem is tud 6 órát minimum, ekkor még forró a betét és van benne annyi parázs meg elszenesedett fa hogy csak összehúzom és dobhatom rá a következő adag fát, begyújtja.
Előzmény: Flagstaff (8185)
Flagstaff Creative Commons License 2009.01.09 0 0 8185
Nem az a lényeg hogy a kandallók mit tudnak hanem az hogy TE mit tudsz. :-) Van odahaza vlaki aki folyamatosan rakja, vagy nincs. Ha nincs akkor mennyi időre kell magára hagynod a tüzet. 8-10-12 óra? Elvileg a folytonégők tudnak 10 órát. gyakorlatilag van akinél ez nem jött össze (ha jól emlékszem fojtószelep nélküli típus és erős kéményhuzat miatt). De többnyire tudják.
Előzmény: sujgojo (8183)
Flagstaff Creative Commons License 2009.01.09 0 0 8184
Ok nem jól fogalmaztam. A lényeg az hogy hiába galériás a fenti szobákba ennek ellenére nem 100-as a meleg. :-) galéria nélkül gyanítom még kevésbé lenne odafönt jó meleg. Kandallóval ugyanez mivel nagyobb mennyiségű még melegebb levegő megy föl jobban megoldható csak azt meg vagy folyamatosan rakja az ember vagy vesz jó drágán folytonégőt.
Előzmény: dpek (8181)
sujgojo Creative Commons License 2009.01.09 0 0 8183
fofutesnek. a ket megrakas kozotti idot nehezen mondanam meg, mivel nem tudom mire kepesek a kandallok. jo lenne ha egy megrakassal minel tovabb egne.
Előzmény: Flagstaff (8176)
juc42 Creative Commons License 2009.01.09 0 0 8182
Alulra a vastagabb hasábok , fölfelé egyre vékonyabb fa, egészen az ablak aljáig, aztán egy jó adag fenyő gyújtós, rá 6-8 gombóc újságpapír, fölé még egy kis gyújtós, és jöhet a gyufa :). nem én találtam ki, itt olvastam, csak már nem emlékszem ki írta! Az alsó ajtót nyitva hagytam egy kicsit, míg jól meg nem gyulladt,
aztán becsuktam , de a primer nyílás teljesen nyitva volt, csak a második megrakás után kezdtem elzárogatni, tényleg csak lassan, az eredmény látványnak is fantasztikus volt, a melegről nem is beszélve!
És hát láttam a tüzet, még este 10-kor is táncoltak a lángok a falon :)
Előzmény: kicsiati (8179)
dpek Creative Commons License 2009.01.09 0 0 8181
A galériát nekem befűti tökéletesen, mivel egy légtérben van a kályhával.
A gond akkor van ha fallal ajtóval le van választva és nem közvetlen felette van.
Szóval a tetőtér többi részét nem fűtené be 100%-ra.
A galérián ugyan annyi fok van mint lent, vagy még melegebb.
Előzmény: Flagstaff (8178)
dpek Creative Commons License 2009.01.09 0 0 8180
Tömegkályhába ha előtte 2-3 napig nem égett tűz, akkor begyújtástól számítva legalább 1 nap mire rendesen elkezd fűteni, addíg csak melegszik, kivéve az ajtón kijövő meleg működés közben, de mivel nem folyton égő, így ez csak napi szinten pár óra. Inkább a folyamatos fűtést szereti, 1-2 naponta 1x vagy 2x legalább.
A szakaszos nem a legjobb. Hogy heti 1x 1-2 napot.

Előzmény: kormányzoo (8172)
kicsiati Creative Commons License 2009.01.09 0 0 8179

Nekem az a csík le szokott égni a nap folyamán, max halványan látszódik csak.

Ma már begyújtottam alulról (jó kormos most a tűztér) de holnap én is kipróbálom a felüről való gyújtást.

 

Te hogyan csináltad?

Előzmény: juc42 (8175)
Flagstaff Creative Commons License 2009.01.09 0 0 8178
Olvasd végig a tömegkályhás topicot nagyon sok elméleti és gyakorlati segítség van benne ha láttál már fandlit meg vakolókanalat akkor nagy baj nem lehet. :-) Amit viszont mindenképp vegyél figyelembe az az hogy az áthűlt TK egy begyújtással (reggeli) estére nem tolja a melge. Inkább a második begyújtás után kezd érezhetővé válni hogy valami talán már történt odabent és a harmadik-negyediktől fűt (két nap a dánnál!) A házad ha a kályha már teljes teljesítményen dübörög akkor is igényel minimum egy napot ahhoz hogy a falak és a bútorok ne legyenek hidegek, de inkább kettő után komfortos. Így el is jutottunk oda hogy 3-4 nap kell meg 6-8 begyújtás (dánba a nagy finn kevesebb begyújtással is elmegy de még nagyobb a hőtehetetlensége) a megfelelően komfortos melegérzethez, ősszel tavasszal külső hőmérséklettől függően lehet hogy elég a fele is, de erre azért ne számíts. Ráadásul ha megnézed a tömegkályhás topicban dpek kályháját, ő is emeletes házba tette de a felső szint galériássága ellenére nem kifogástalan a felső szint fűtése. ha nálad még kevésbé optimális a kályha elhelyezése akkor a felő szinted fűtetlen marad. konvekciósan nem sok minden meleget ad egy ilyen kályha, inkább sugároz. Ez annyit jelent hogy mondjuk a lenti 22-24 fokos levegőt ha ventivel fölkeringeted a felső szintre gondolom sejted mi lesz belőle. Meleg az nem. :-) Nálunk a kandalló forró levegőt nyom fel (50 fokos biztos megvan nem akármilyen intenzitással) és így van fent 23-24 fok!
Előzmény: kormányzoo (8172)
Flagstaff Creative Commons License 2009.01.09 0 0 8177
Igen ez az amikor a fagázok is közel tökéletesen kiégnek oxigéndús körülmények között és nem csak kirohannak a kéményen mintaállat. :-) Lásd Athes kandallója ő is csak csudálkozott hogy a betétje minimális primerrel mire képes. :-D A három csíkod is leégne ha száraz fával vagy brikettel fűtenél, így még mindíg kormoz annyit hogy onnan nem bírja leégetni.
Előzmény: juc42 (8175)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!