Keresés

Részletes keresés

pajaci Creative Commons License 2018.01.13 0 0 61405
XANTIi Creative Commons License 2018.01.13 0 0 61404

Semmi nem biztos. Pár napja Németországba küldött extra gyors (és drága) kiscsomag dekkolt ismeretlen helyen 4 napig. Innen (elvileg) ugyan így elment, de valahol lebegett a semmiben. Kb. 2 hónap papírozás után vissza lehet követelni a majd 20 000 forint egy részét.

Előzmény: radikál (61403)
radikál Creative Commons License 2018.01.13 0 0 61403

Olaszországba szoktatok küldeni?

Múlt szombaton ( jan.6) küldtem valamit de az összes kereső csak annyit lát "célországba elküldve".

Az ebay felületén a Poste Italiana-t adtam meg mert elvileg azon keresztül ugye láthatná de ott is csak a célországba elküldve van "in transit" címszó alatt.

Gondolom ennyi idő alatt már meg kellett kapnia?

XANTIi Creative Commons License 2018.01.12 0 0 61402

Be fog futni meglátod. Pihenget itt, ott.

Előzmény: DonBandi (61401)
DonBandi Creative Commons License 2018.01.12 0 0 61401

Az eladóval nincs gond szerintem, hacsak nem túl nagy a forgalma, mert 1167000 feletti a tranzakciói száma, az értékelése 98,3% és TopRated. Ráadásul már volt tőle rendelésem a múltban és az megjött. (mhestore2009)

Minden esetre reménykedem, hogy még befut.

Előzmény: XANTIi (61400)
XANTIi Creative Commons License 2018.01.12 0 0 61400

Nem lehet általánosítani itt sem. 500-on jóval felül van a vásárlásaim száma, kb 10-15 eltűnésem volt. De a fele már el sem indult, mert az árus volt simlis. Ugyan ehhez a postához tartozó ismerősnek meg a nem regisztrált cuccai gyakran tűnnek el. Lehet tippelni.

Persze olyanra nem kattintok már, ahol a kínai ár negyedéért kínálja egy 20-30 értékeléses senki a portékáját. Ha valóban van áru mögötte, az csak szar kamu cucc lehet. A hamisítvány utánzata.

Időnként vannak horror késések. De volt már pár dolláros cucc ami a fél világot körbe járta bő fél év alatt mire ideért. A kis ferdeszemű kézírása igen félreérthető (olvashatatlan) volt.

De a magyar posta bizony mára nagyon szűk keresztmetszet lett, diplomatikusan fogalmazva a késések okát.

 

Előzmény: DonBandi (61393)
DonBandi Creative Commons License 2018.01.12 0 0 61399

Általános gondolatmenet volt:

Mert szerintem a hongkongi anyagok nem közvetlenül Budapestre jönnek, hanem néhány ázsiai pontot érintve. Nem tudom merre. És ahol nincs karácsonyi elmebaj, ott zökkenőmentes munkanapok lehetnek. Ahol pedig van, ott jól tudjuk, hogy vannak cégek is, de a hivatali szféráról ne is beszéljünk, ahol december közepétől január közepéig mély kábulatban vannak, mert régóta ezt szokták meg és szabadság, zárva van, leltározunk meg hasonlók alakítják az időbeosztást... És persze ne hagyjuk ki a november elején kezdődő vásárlási-kényszer lázat a képletből, ami inkább ugye a félre marketingelt keresztény jóléti társadalmakat sújtja.

Ilyesmire gondoltam, hogy esetleg ez is befolyással lehet a szállításokra.

Előzmény: bombaba (61395)
pajaci Creative Commons License 2018.01.12 0 0 61398

Nekem csak olyan eltűnésem volt, hogy az eladó is eltűnt az ebayről. Erről van értesítés purchase history-ban. Ezeket ha megreklamáltam, már néhány órán belül visszatérítették.

Sokszor csábítónak tűnik, nagyon jó áron kínált cuccokra lecsapni. Ezeket sokszor néhány eladásos, kamu értékeléses (az összes értékelőnek is kevés tranzakciója van) eladók kínálják. Bedobnak néhány cuccot csábító áron, amit persze nem küldenek el soha. Akik nem reklamálják meg, azoknak a pénze az övék marad. Rengeteg ilyen van. Oda kell figyelni, kitől vásárol az ember.

the crow Creative Commons License 2018.01.12 0 0 61397

Elég sok lehet az eltűnt, át nem vett csomag. Nem is tudtam, de van aki erre szakosodott. Érdemes a jófogáson beírni, hogy "luckypack" és pl. ott vannak eltévelyedett cuccok.

faki Creative Commons License 2018.01.12 0 0 61396

Kb. 7 év és 300 feletti, jelentős részben nyomkövetés nélküli vásárlásból egy nem érkezet meg tavaly őszig. Kínából az idő 2-6 hét általában, nagyon ritkán 8-10 hét között volt. Szeptember óta már az is jó, ha 3 hónapon belül itt vannak és kb. 10-15%-a eltűnik. A helyi postásunk nem változott, rendes fickó, többnyire a nem kötelezőeket is kihozza.

 

Sok esetben felárért sem tudok nyomkövetést kérni vagy nem érné meg. Nézelődöm már máshol is, megyek más oldalakra vagy drágább európai eladókhoz. Nem lepne meg, ha egyre többen kizárnák Magyarországot... :-(

Előzmény: DonBandi (61393)
bombaba Creative Commons License 2018.01.12 0 1 61395

Mire gondolsz ennél a mondatnál:

"az útvonalon szereplő országok némelyike nem a keresztény kultúrkörbe tartozik és máskor vagy egyáltalán nem ülik ezt az eseményt."?

Mennyiben érinti a repülőn érkező csomagokat, hogy milyen kultúrkörbe tartozó országok felett szállnak el?  

Előzmény: DonBandi (61393)
In Lak'ech Creative Commons License 2018.01.12 0 0 61394

Én annyiról hallottam, hogy pár hónapja elfogtak egy csomagelosztós bandát a reptéren, de ők zipzáros bőröndöket fölöztek le.

Előzmény: DonBandi (61393)
DonBandi Creative Commons License 2018.01.12 0 0 61393

Nekem 110 vásárlásom volt összesen és ebből 8 ügyet kellett indítanom eltűnés miatt.

Sajnos nálam ami ennyi idő után nem jött meg, az általában már véglegesen odalett.

Bár itt a karácsonyi időszak valóban beleszólhatott a kézbesítési időbe, annak ellenére, hogy az útvonalon szereplő országok némelyike nem a keresztény kultúrkörbe tartozik és máskor vagy egyáltalán nem ülik ezt az eseményt.

 

Mit gondoltok, a postákon és a reptéri elosztókban valóban működik az a fajta "kis maffia" amikről írnak itt-ott a szállítmányok, csomagok eltűnésével kapcsolatban?

Néhány cikk született erről a témáról évekkel ezelőtt, de valahogy ez a jelenség elsikkadt, annak ellenére, hogy szerintem máig mindennapos.

Syracusa Creative Commons License 2018.01.12 0 1 61392

November 11.-i akkutöltő ma ért ide, tízből kettő szokott így késni. Az egyik nagy elosztó állt két hónapot, még nem tértek magukhoz, ami ott kerül konténerbe, az csúszik. Plusz a karácsony, szóval valószínűleg jön a pakk, csak lassan

Előzmény: DonBandi (61383)
In Lak'ech Creative Commons License 2018.01.12 0 1 61391

Neked nagyobb a mintavételezésed. Nekem négy vásárlásom volt eddig Kínából. Mind a négy négy héten túli. De mind a négy gond nélkül megérkezett. Ha megvizsgálod a vásárlásaidat, biztosan volt négy olyan egymás utáni vásárlásod, ami négy héten túl jött meg. No az enyém is valószínűleg ahhoz a négyhez volt hasonló. Bizonyítandó, hogy azért a statisztika még működik. :-) Lehet, hogy a következő kíni vásárlásom két hét alatt itthon volna.

Előzmény: pajaci (61390)
pajaci Creative Commons License 2018.01.12 0 2 61390

165 vásárlásom volt eddig, minimum a negyede 4 héten belül jött meg.

Előzmény: In Lak'ech (61389)
In Lak'ech Creative Commons License 2018.01.12 0 1 61389

Nekem kínából még "békeidőben sem jött meg küldeményem 4 hétnél korábban egyszer sem. Tékitízi.

Előzmény: DonBandi (61387)
bombaba Creative Commons License 2018.01.12 0 1 61388

Ha 2 héten belül megjön, az még mindig a normál 60 napon belül van. Ehhez képest késhet.

Előfordult már, hogy 3 hónapba került, mire megérkezett. Na, az már késett.

A nyomkövetős szállításnak az előnye, hogy látod, ha eltévedt a csomag. 

Előzmény: DonBandi (61387)
DonBandi Creative Commons License 2018.01.12 0 0 61387

Reménykedem még, de szerintem ha 2 héten belül nem jön meg, akkor az már nem is fog.

A postásra én is gondoltam, már jó ideje nem láttam, lehet más van már, mert a régi postás jellemzően 15-16 óra körül járt mindig erre, de hónapok óta nem találkoztam vele, lehet más valaki van már és máskor jön.

Utána kérdezek a szomszédoktól.

 

Minden esetre köszi a biztatást :)

Hátha...

Előzmény: bombaba (61386)
bombaba Creative Commons License 2018.01.11 0 1 61386

Nem jellemző a szállítmányok gyakori elveszése. Talán a postásotokra kellene nagyobb figyelmet fordítani, esetleg bejelenteni az eltűnéseket a postán.

Emellett kb 1 dollárért lehet nyomkövethető szállítással rendelni többnyire, ami egy 1800 Ft-os tételnél is megéri.

60 napot simán lehet hagyni a szállításra, főleg karácsonyi tömeges szállításnál.

Előzmény: DonBandi (61383)
pajaci Creative Commons License 2018.01.11 0 1 61385

Dec. 24.-én rendeltem 2 végfokot.  Estimated delivery Jan 12, 2018 - Feb 15, 2018

Ma már meg is kaptam.

Előzmény: XANTIi (61384)
XANTIi Creative Commons License 2018.01.11 0 1 61384

Kínából a 6 hét természetes. Ha az ungarisse pocsta utoléri magát a hihetetlen és váratlan karácsonyi stressz után, meg fog jönni. Előre megmondták, hogy november közepi rendelés után már csak az új évben fognak megérkezni. Nyilván az apró, nem ajánlott dolgok jönnek legkésőbb.

A következő nagy csúszás ok a kínai újév lesz. 

Előzmény: DonBandi (61383)
DonBandi Creative Commons License 2018.01.11 0 0 61383

Sziasztok!

 

De örülök, hogy nem halott ez a topik!

 

A következő a problémám:

Az elmúlt évtől kezdve sorozatosan nem érkeznek meg az eBay-ről rendelt dolgok, amik Hong Kongból vagy Kínából indulnak.

Nem nagy értékű termékek, nejem szokott idétlen bizsukat, ezt-azt rendelni, semmi komoly.

Most legutóbb december első napjaiban egy Peu 206-os ajtóütközőjét rendeltem, ami gyári darabként 10000.-HUF, itt pedig szinte ugyanaz 1800.-HUF volt. Vagyis lett volna...

Dec. 28-ig kellet volna megjönnie, de nem érkezett meg. Vártam még 2 hetet direkt, hátha a karácsony betett a szállításnak és most reklamáltam meg.

Hihetetlen, de szerintem nem vagyok egyedül ezzel a problémával, sőt megkockáztatom, hogy tömeges esetről van szó.

 

Hogy van ez?

Rettentően bosszantó!

Ráadásul teljesen tehetetlen vagyok, mert ugye a free shipping-hez nem tartozik semmilyen azonosító.

(Az angol vagy német rendelésekkel nincs gond, onnan autószerelő célszerszámokat szoktam rendelni.)

 

András

the crow Creative Commons License 2018.01.11 0 0 61382

szerintem azt tanácsolják, hogy a paypalon fizettesd vissza a szállítási költséged.

Előzmény: radikál (61381)
radikál Creative Commons License 2018.01.10 0 0 61381

És visszautasították!

 

reason:

 

"You have submitted your refund request through the transaction of the payment for shipment xxxxxxx Smartway Europe Limited

 

Please note the you should apply for a refund for return posting by submitting your claim through your paypal account by opening the specific transaction for the original purchase for the return item

 

once you do so we will further review your claim...."

 

 

Nemegészen értem mi a bajuk.

Előzmény: radikál (61380)
radikál Creative Commons License 2018.01.10 0 0 61380

6 nap után most újabb bizonyítékot kérnek, hogy visszaküldtem.

Nem elég nekik a shipping label amin rajta van a GLS csomagszám is a címmel együtt hanem külön fotó kell a csomagolásról vagy a számláról amin látszik a vevő címe.

Mekkora férgek ezek.

Eleve 5 napon belül kellett volna válaszolniuk!

Persze nem lehet feltölteni 4-5 db képet amivel részletesen minden kétséget kizáróan igazolhatnám hanem csak 1-et.

Mintha a fogát húznák ennek a dollárban multimilliárdos cégnek holott rongyos 22 euroról van szó.

Előzmény: radikál (61379)
radikál Creative Commons License 2018.01.10 0 0 61379

6 napja nem fizetnek.

Státusz ugyanaz: in review.

Előzmény: the crow (61376)
krisztike0000 Creative Commons License 2018.01.09 0 0 61378

Nem az aktuális árfolyam szerinti ft-ot kapod meg. Én dollárt szoktam beváltani és kb. az előző napi aktuális árfolyam mínusz  8 -9 Ft-on vált. Az eurónál is kb. ez a helyzet. A fontot azt hiszem még ennél is rosszabbul váltja.

Előzmény: andz (61377)
andz Creative Commons License 2018.01.09 0 0 61377

Köszi. Bejelöltem, de ha withdrawolni akarok 200 eurót, megint kiírja, hogy 59 924 Ft, 299,62-es árfolyammal. Ez csak a paypal saját kalkulációja, vagy akkor megint csak ennyit kapok meg?

Előzmény: krisztike0000 (61373)
the crow Creative Commons License 2018.01.09 0 0 61376

én már nem szarakodok az ebay felületen, rögtön paypal-nál kérem a refundot is és utána szintén náluk a visszaszállítás költségét. eddig működött.

Előzmény: radikál (61375)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!