Keresés

Részletes keresés

AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2019.07.10 0 0 107449

Lattatok mar olyan szonyegpadlot amire ha ratesztek egy szonyeget akkor az elmaszik? Minden helyisegben ilyenunk van. Tokmindegy hogy kicsi, kozepes vagy nagy, konnyu vagy nehez szonyeget teszunk ra, minden alkalommal ahogy vegigmegyunk a szonyegen az elmaszik a padloszonyegen 2-3mm-et egy bizonyos iranyba. Naponta tiz centiket mennek erre-arra a szonyegek illetve tizcentis felpuposodasok-rancok lesznek bennuk. Ilyen meg nem lattunk...

AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2019.07.10 0 0 107448

Ma már jobban van, bár még mindig meleg a kis teste egy kicsit. Evett, ivott, kaksizott, jatszott, dorombolt, megnyugodtunk. Jol megijesztett a bundás lelke minket. Legokosabb macsek a világon :-)

Előzmény: cam aro (107446)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2019.07.10 0 0 107447

Valoszinu :-)

Előzmény: Pomber Béla (107445)
cam aro Creative Commons License 2019.07.09 0 0 107446

nem kell basztatni azt a macskat senkinek. 

hagyni kell pihenni.

legyen vize. legyen kajaja. 

a tobbit megoldja.

a basztatas, meg a hurcolgatas, meg az allatorvos buzgosaga csak ront rajta. 

..szerintem.  

Előzmény: Pomber Béla (107445)
Pomber Béla Creative Commons License 2019.07.09 0 0 107445

Nem lesz baja a macskának. gyanítom, hogy az állategészségügy ott is pont olyan, mint itt.

 

Ha beviszed az állatkát, KP tejelsz a dokinak. Nincs EÜ biztosítás, teljes összeget nyomsz a kezébe. Emiatt van ügyelet, nincs várólista, és miután a gazdi lelke fontosabb mint a macska élete, biztosan megszervizelik a macsekot.

 

Ha embernek lenne ilyesmi baja, még az első orvosi vizsgálat nem lenne meg, amit a macska már tegnap megkapott.:-)))

Előzmény: cam aro (107444)
cam aro Creative Commons License 2019.07.09 0 0 107444

en se csipem a janyt, de macskakrol valoszinu o tud a legtobbet kozulunk. 

Előzmény: Pomber Béla (107443)
Pomber Béla Creative Commons License 2019.07.09 0 0 107443

Facepalm...

Előzmény: jwdo07 (107442)
jwdo07 Creative Commons License 2019.07.09 0 0 107442

Kerdezz meg egy szakembert.

 

DSz??

Előzmény: jwdo07 (107441)
jwdo07 Creative Commons License 2019.07.09 0 0 107441
Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (107438)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2019.07.09 0 0 107440

Persze, igy van, de... Azt irjak mindenhol, meg macskas kollegaim is ezt mondjak, hogy az oltas utan par oraval, az oltas napjan, vagy esetleg meg masnap kicsit bagyadtabbak, aztan olyanok mint elotte. Neki meg az oltas utan ket napig semmi baja nem volt, aztan hirtelen elkezdodott ez a valami. Meglatjuk holnap reggel. Most evett megint (viszont ki nem jott semmi belole reggel ota...), kicsit jatszott is (de kozel sem korabbi onmaga), aztan elfekudt megint. Az jo jel gondolom, hogy masfel fokkal hidegebb a teste mint legutobb. Ha meg mindig lazas holnap akkor gondolom ir ki a doki valami vizsgalatot, verkepet vagy valamit, nem tudom cicaknal mit szoktak, de csak van valami modszer kideriteni hogy mitol van (bar nagyon agy illuziom nincsenek, ha naluk is olyan "szuper" hatekonysagu a diagnosztizalas mint az embereknel, akkor...).

Előzmény: cam aro (107439)
cam aro Creative Commons License 2019.07.09 0 0 107439

nem vagyok hozza erto, de a legtobb immunerosito, es/vagy > xx ellenes oltas, egy pici fertozes. 

gyak. felkesziti a szervezet vedekezeset az igazi korokozokal szemben. 

hagyd ot, a termeszet megoldja. 

 

(macskanal meg foleg. ) 

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (107438)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2019.07.09 0 0 107438

Es megint kezdodik az mint tegnap, macsek testhomerseklete emelkedik, punnyadt, fekszik az oldalan mint egy darab fa :-( Legzese, pulzusa szabalyos, masszirozasra semmilyen reszet nem fajlalja. Mi lehet? Lehet hogy a vegen meg Diofa Szellemenek lesz igaza, hogy az oltast nem lett volna szabad? Nem tudok mire masra gondolni, es nem hiszek a veletlen egybeesekben...

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (107424)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2019.07.09 0 0 107437
Jó ötlet, köszi!
Előzmény: seci (107435)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2019.07.09 0 0 107436
Hmm... Az igaz
Előzmény: Havel Ina (107433)
seci Creative Commons License 2019.07.09 0 0 107435

Nem kell hozza telefon-kabel. Es mindket keszulek wireless. A csomopont is. Menj el egy PC World/Currysbe es nezd meg.

Nekunk van a padlason vagy 2 set is, odaadnam, de kb 2x annyiba kerulne eljonnotok erte, mint megvenni ujonnan.

-seci

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (107431)
Havel Ina Creative Commons License 2019.07.09 0 0 107434

Szerintem semmi sem hianyzott a szervezetebol, egyszeruen szerette a sarga dinnyet... a masik macskat hidegen hagyta...

Előzmény: VeraVictoria (107429)
Havel Ina Creative Commons License 2019.07.09 0 0 107433

Miert kellene atfurni, vagy elofizetest venni? A telefont csak mint intercom hasznalnad... Ki kenyszerit ra, hogy telefonkent is hasznald?

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (107431)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2019.07.09 0 0 107432

LOL, mar van vagy 15 fele minosegi macska kajank, szerintem ket Brexitet is atveszelne vele a macsek :-)

Előzmény: Havel Ina (107428)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2019.07.09 0 0 107431

Csak ehhez meg elo kellene fizetni vezetekes telefonra havi tizenakarhany fontert, plusz atfurni a padlot mert felso szinten nincsen semmifele telefon vagy internet csatlakozo...

Előzmény: seci (107427)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2019.07.09 0 0 107430

Igen, bekapcsolni-kikapcsolni nem akarjuk :-) De otletnek nem rossz, nekem is eszembe jutott

Előzmény: Havel Ina (107425)
VeraVictoria Creative Commons License 2019.07.09 0 0 107429

Valami hianyzott a szervezetebol a macskanak ha sargadinnyezett mert megkivanta es azert mert a dinnyeben benne volt.

En ugy ertettem a csirkemellett, tisztan a hust mert meg kicsi ez a macska, nem biztos hogy a csontosat meg tudja ragni. A macskaim mindig ettek nyers hust, sontosat is, / kiveve a disznot/, fiatal eveimben amikor nem jott haza a macska amikor fozes elott apritottam a hust, kivettem a felig fottbol es kihutottem neki ha elkesett, egyreszt azert mert nagyon el lett rontva, masreszt mert olyan szemrehanyo kepet vagott hogy nem vartam meg az apritassal. Tettem neki felre nyerset de azt fanyalogva vagy sehogy nem ette, azt hogy apritok es kap, illetve kiveszem a labosbol a mar fovo hust, ahhoz ragaszkodott hogy egyutt csinaljuk. Pimasz, ermbert megnevelo tarsasag. Tudjak hogy szepek, hogy az ember elolvad ha rajuknez es ezt teljesen kihasznaljak.

Fogadni mernek hogy mar az osember mellett volt vadmacska aki befurta magat kozejuk ugy hogy nem ettek meg, adtak neki a mammut husabol vagy lopott, az osembernek is voltak erzesei hogy a vadmacska hatan atfuto tenyernek milyen kellemes  egy puha meleg macskahat. Plane ha az meg odatekerte magat a labahoz is.

Előzmény: Havel Ina (107428)
Havel Ina Creative Commons License 2019.07.09 0 0 107428

Hat, nem biztos, hogy csak csirke mell eleg lenne... Anyameknak anno volt ket perzsa macskajuk. A tenyeszto javaslatara csirke labat, es csirke fejet ettek nyersen. Apam egy barddal aprora vagta. A lab nem volt a kedvencuk, de megettek.  A fejert megorultek. Kell nekik egy kis csont, porc, velo is, ami a mellben nincs... Persze nem tudom Sas honnan szerezne csirke fejet manapsag. Valoszinuleg szamukra a legjobb, ha valami jobb minosegu macska kajat hasznalnak, amiben minden benne van, amire egy macska szervezetenek szuksege van.

Erdekes, hogy vannak macskak, melyek furcsa dolgokat szeretnek... nekem volt egy macskam, aki a tokeletesen erett sarga dinnyet szerette... Ha kitettem az asztalra a dinnyet, es meg nem is vagtam fel, ha a macska el kezdett orjongeni, es kovetelte, akkor tudtam, hogy a dinnye tokeletesen erett. Ha nem orjongott, akkor meg nem volt erett... 

Előzmény: VeraVictoria (107421)
seci Creative Commons License 2019.07.09 0 0 107427

O de hulye vagyok: ezt szerintem minden wireless vezetekes telefon tudja, aminek tobb mint egy keszuleke van.

 

https://www.amazon.co.uk/Panasonic-KX-TGC222EB-Digital-Cordless-Display-Black/dp/B00KW7QFJ6/

 

Question:Can you call one handset from another? - a sort of intercom capability.Answer:Yes you can. 
By D N. on 28 December 2014intercom

 

-seci

Előzmény: seci (107426)
seci Creative Commons License 2019.07.09 0 0 107426

Bakker :) ez miben masabb, mint felszolni telefonon vagy messengeren vagy akarmin ami a telefonjan fut?

Jo, jo, tudom, egy ujabb kutyu megvetelenek lehetosege!!!

-seci

Előzmény: Havel Ina (107425)
Havel Ina Creative Commons License 2019.07.09 0 0 107425

Sas, hogy Neked mar megint milyen problemaid vannak :) Igy jar az, aki egy oriasi mansion-t berel ki... 

 

Szerintem Amazon echo lenne jo neked (es viszonylag olcso)... Tudom, nem akarod... De: minden echo eszkozon van egy gomb, amivel a mikrofonokat fizikailag ki lehet kapcsolni, ha paranoid vagy.

 

Tehat: 

1. Odamesz a kutyuhoz, bekapcsolod a mikrofont, es felszolsz a felesegednek.

2. O odamegy a fenti kutyuhoz, bekapcsolja a mikrofont, es valaszol.

3. Amikor befejeztetek, mind a ketten kikapcsoljatok a mikrofont, es nem kell felni, hogy Alexa lehallgat benneteket...

 

Bar aki heti szinten tobb 10 km-t biciklizik, fut, nyujt, stb. annak talan nem gond a 10-15 lepcsofok sem, es akkor semmifele kutyu nem kell... :)

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (107392)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2019.07.09 0 0 107424

Hehe, pont mondta tegnap a felesegem, hogy a macsek sokkal jobb mint egy gyerek. Nagyon boldog (volt amig a macsek jol volt).

Előzmény: VeraVictoria (107422)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2019.07.09 0 0 107423

Elhoztam a cegtol az infras tav-homerot, ez most harom fokkal kevesebbet mutat mint az injekcio elott (30 vs 33, nyilvan a valodi testhomerseklet ertek ennel tobb, de a ket meres ugyanazon a ponton valoszinuleg azert aranyaiban pontos).

Előzmény: VeraVictoria (107421)
VeraVictoria Creative Commons License 2019.07.09 0 0 107422

Nem hozza meg! Epp ellenkezoleg, bizony van hogy gyerekpotlo. Nem ugy ertem hogy feler egy gyerekkel csak az hogy ra lehet zuditani az emberben felgyulemlett szeretetet es egy pontig bizony tars is tud lenni. Baratnom lanyanak kutyaja van, gyerek sosem lesz mint mondta, nincs ra eleg penzuk, nemileg kedvuk sem mert nem tudjak megoldani azt hogy otthon maradhasson a mama vele, igy marad a kutya, azt kenyeztetik. Nem is hiszed hogy milyen sok fiatal valasztja ezt manapsag. Egyszeruen nem biznak a jovoben hogy azt fel tudjak nevelni, felsofokon iskolaztatni es abban sem biznak hogy lesz-e a gyereknek munkaja akkorra. "Lefele forditjak a cimert"...

Előzmény: KawaBazsy (107420)
VeraVictoria Creative Commons License 2019.07.09 0 0 107421

Tudod a kismacska olyan mint a kisgyerek, gyorsan belazasodhat ettol, attol. Azert is ajanlottam egy mar felnott, eros, egeszseges kinti macskat.

Nem lesz baj ezzel sem. Ugyeljetek hogy mit eszik, ugy tudom hogy a tenyeszto nyers hussal kezdi a taplalast mert ugy kell az anyatej utan. Ezek a konzervesek tele vannak mindenfele szarral, fozzetek idonkent neki csirkemellet es azt  adjatok neki. Nyersen is nagyon jol  felapritva.

Konnyen kapnak egy kis hasmenest, belhurutot, ezt-azt, neha jol meg is tudnak fazni. Rendbe fog jonni,  meg szerezzetek be egy cica lazmerot,is. Nekunk is volt de amikor megprobaltam megmerni  Cornelius felboszult!

Bezzeg a Vetnel egy szot sem mert szolni, hagyta, hehehe...

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (107418)
KawaBazsy Creative Commons License 2019.07.09 0 0 107420

Most még gyerekpótló, oszt lehet később meghozza a kedvüket a produktív huncutkodáshoz.. :-)

Előzmény: seci (107419)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!