Keresés

Részletes keresés

Havel Ina Creative Commons License 2019.07.13 0 0 107509

El tudok kepzelni olyan helyzetet, amikor szerintem tudnal.  Ha nem, akkor jo, hogy nem orokited a gen allomanyodat tovabb. De azt is remelem, hogy soha nem kerulsz 'olyan' helyzedbe. 

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (107498)
seci Creative Commons License 2019.07.13 0 0 107508

No eddig birtad, hogy ne vegyél valami új kütyüt :) Hány hónapig tartott az onmegtartoztatas? :D

-seci

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (107507)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2019.07.13 0 0 107507

Na, kiprobalom mit tud egy beleposzintu, ultraolcso (£139) Chromebook. Legfeljebb visszakuldom ha nagyon gáz... Internetezésre, Google Docs/Sheet-re, Gmail-re, Google Calandar-ra kell, ennyi gondolom okes lesz. Aztan persze ki tudja...

cam aro Creative Commons License 2019.07.13 0 0 107506
Harom evvel a brexit vote utan....
Egyetlen ertelmes hang nelkul, megis milyen csodaban bizunk....
... meg ha local lenne az idiotizmus oke.. De globalnak tunik.

Nem baj.
Eletbe lep a darwin elv.
Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (107505)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2019.07.12 0 0 107505

Szerintem Boris lesz a PM. Miert? Egyszeru: rola beszelnek a legtobbet. Tapasztalat, hogy altalaban az a befuto akirol a legtobbet beszelnek a mediaban (tokmindegy hogy pozitivat-e vagy negativat).

Előzmény: tzh (107504)
tzh Creative Commons License 2019.07.12 0 0 107504

Ez az arrogans, egoista BJ kulon extra karokat okozna szerintem a gazdasagnak pusztan azzal, hogy kinyitja a szajat mikrofon hatosugaran belul. Szerintem.

Megis, o a favorit, es a minap hallottam olyan szakertot(?) nyilatkozni, aki szerint spirit van BJ oldalan. Na ez az, ami szerintem nem spirit hanem ego-arrogancia, csak sokan osszetevesztik az ilyent.

(Milyen sok bully manager kerul pozicioba hasonlokeppen..aztan csodalkoznak a vegen, hogy a productivity melyen az eu atlag alatt van)

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (107500)
tzh Creative Commons License 2019.07.12 0 0 107503

2035-ig probalkozhatsz a jackpottal, mi az a ropke 16 ev? ;)

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (107501)
cam aro Creative Commons License 2019.07.12 0 0 107502

en is.. ha mod van ra. 

 

viszont van olyan helyzet is amikor muszaly. 

..mert mondjuk abbol szeretne megelni. 

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (107498)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2019.07.12 0 0 107501

Na, hosszu ido ota az elso luxusauto ami tenyleg tetszik. £50M EuroMillion jackpot eseten, ki tudja, akar veszunk is egyet :-)

https://totalcar.hu/magazin/hirek/2019/07/11/villanyautobol_is_pazarlot_epit_a_bentley/

AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2019.07.12 0 0 107500

LOL https://www.napi.hu/nemzetkozi_gazdasag/%C3%9Ajabb_hihetetlen_csavar_a_brexitben.687130.html?fbclid=IwAR2HwfU-CeDhkarJF9I4wBQKUuNuXjksK89BFyubDYONMK8PnHy0yWQMwa0

 

Elképzelhető, hogy Boris Johnson, a brit Konzervatív Párt esélyes elnökjelöltje akkor sem ülhet be a miniszterelnöki bársonyszékbe, ha a július végén esedékes pártválasztáson a tory tagság pártelnökké választja - idézte a Guardian két alkotmányjogász szakértői véleményének konklúzióját. Ahhoz ugyanis, hogy betöltse ezt a posztot, igazolnia kell, hogy megvan a megválasztásához szükséges parlamenti többsége, és a dolgok jelenlegi állása szerint ezzel gondja lehet.

AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2019.07.12 0 0 107499

érdekes olvasmány: https://www.newscabal.co.uk/will-johnsons-bluster-over-no-deal-brexit-collide-with-reality/?fbclid=IwAR1eIUUdthugZnCx7X7pTB-ZViu2ZCkP3tXTi4N64NuSE-Bk_yT5i6bZht0

Will Johnson’s bluster over no-deal Brexit collide with reality?

Pl. ez: “We are dealing with a political generation which has no serious experience of bad times and is frankly cavalier about precipitating events they cannot then control, but feel they might exploit.”

Vagy: "warns in his book 9 Lessons in Brexit that a no-deal outcome is both possible and likely to lead to “disruption on a scale and of a length that no one has experienced in the developed world in the last couple of generations”."

AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2019.07.12 0 0 107498
Nem tudnék leölni egy állatot... Mi még a pókokat, csigákat és földigilisztákat is megmentjük :-)
Előzmény: Bmrenault (107495)
VeraVictoria Creative Commons License 2019.07.12 0 0 107497

Hat nyaralas ott sem lesz ha nincs helyettes amig elmesz es nagyon kivalo helyettes kell hogy nehogy dogrovason legyenek az allataid mire hazaersz.

Ha az apos nem tud jelentosen segiteni akkor bele lehet roppanni annyi munkaba. Hat majd meglatod hogy mi lesz, vissza meg utana is vissza tudsz jonni. Hany evesek a gyerekek?

Előzmény: Bmrenault (107495)
cam aro Creative Commons License 2019.07.11 0 0 107496

nem akartalak lebeszelni.  

ha ez az almod, just do it! 

 

Előzmény: Bmrenault (107495)
Bmrenault Creative Commons License 2019.07.11 0 0 107495
Nekem kiskorom óta az volt tanitva hogy jó a jószág a háznál mert ha nincs pénz ahoz lehet nyúlni. Szóval kecske, birka, ló, marha, csirke, kacsa, liba, disznó nyúl +halakat ettem, mellé anyán vett párféle húst, kengurut cápát, strucc, krokodil plusz vadisznó szarvas őz fácán vadkacsa fürj, galamb. Rákok polipok tényleg mindent hozott hogy ne legyek finnyás. Aszony lovas neki külön szívfájdalom hogy igen finomnak tartom a lóhúst, steaknek pörköltnek szerintem kiváló. Sertésvelő piritóssal. Abált hús, belsőségek. Próbáltam én a májat de szar az ize. Otthon hízott liba szép májjal hozzá rendes füstölt libahúst készithetek. Én hús marhát is akarok olyan szép 6 mázsával vágni. Rendes kolbász. Rendes tyúkjaim voltak 1 évesek múltak 5kg kakas 7kg Szóval az az érzés hogy kimész a jószág oda megy hozzád látod ahogy nő fejlődik nekem nagyon hiányzik. Voltam telepen párszor hát azoknál sokkal jobb minőséget lehet produkálni. Tudom jól hogy ha elkezdem nagy az esély a csődre de ha meg se próbálom? Amúgy is mindent felmondtunk már nem hátrálunk. Munka meg most is 6 napozok, 2 éve nem volt nyaralás.
Előzmény: cam aro (107490)
cam aro Creative Commons License 2019.07.11 0 0 107494

lanyom, nejem a cityben melozik. 

rengeteg kollegajuk  ingazik az m25-on kivulrol. 

a tobbi meg shared, vagy benefit.  

...szerintem. mert egyeb otletem nincs. 

 

(nezd meg zlotot. 

napi 100 milest ingazik. )  

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (107492)
cam aro Creative Commons License 2019.07.11 0 0 107493

jelold ki a rightmove-n az m25 beluli reszt. 

keress harom szobas semi/detach-ot £1500/m ig. 

legyen kert is. 

menj ra a terkep nezetre. 

 

varjal varjal.. 

elotte ulj le. :) 

 

(en a multkor harom /3/ darab hazat talaltam. ) 

 

jo helyen vagy te ott. 

valoszinu devon helyett mi is arra megyunk. 

ugyan devonban is van ennyiert < 1200 peco, (eredeti terv )  de b'ham, es manchest kozt 3 x annyi. 

es jobbak. 

 

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (107491)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2019.07.11 0 0 107492

Tudod mit nem ertek? A London belvarosi baristak, kukasok, metro kiszolgalo szemelyzet/jegyorok, takarito szemelyzet, ujsagarusok, biciklis futarok stb., hol a fenebe laknak? Mert tuti hogy nem 40-50 merfoldrol ingaznak be minden nap dolgozni, ramenne a gatyajuk a bejarasra, es az is tuti, hogy azokbol a fizetesekbol egy szobat nem tudnak kiberelni sehol tagabb Londonban vagy barhol M25-n belul, nemhogy egy apartmant...

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (107491)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2019.07.11 0 0 107491

Nekunk is kozelebb kellene mennunk Londonhoz egy bo 40 merfolddel (de inkabb 50), ott kaphatnek en is 40K korul. De amennyivel tobb lenne a kereset annal tobbel kerulne tobbe az alberlet, szoval osszessegeben rosszabbul jarnank. Maradunk ahol vagyunk, kisebb fizuert...

Előzmény: cam aro (107489)
cam aro Creative Commons License 2019.07.11 0 0 107490

van egy par ilyen farmer ismerosom odahaza. 

egy dolog biztos naluk. 

nincs szabadsag, egy nap se.  

az allatokat nem lehet szogre akasztani, annyit meg nem hoz egy haztaji hogy alkalmazott is legyen. 

foleg olyan akire ra is lehet bizni mindent.

 

amellett teny, gyerekeknek menyorszag lesz. 

+ neked is, hogy -szinte- fuggetlen onellato eletet elhetsz. 

fene tudja.. minden esetre sok sikert. 

Előzmény: Bmrenault (107474)
cam aro Creative Commons License 2019.07.11 0 0 107489

folyamatosan figyelem a kornyeki allas ajanlatokat. 

45k a max, de azert mar kemenyen ingazni kellene.

8 eve is 40k-t kaptam, meg most is 40k-t kapok. 

nem tetszik, de ha nincs jobb..(fcuk the loyalty  ...londonban nem lehet ugralni ) 

Előzmény: seci (107471)
Némedi László __ Creative Commons License 2019.07.11 0 0 107488

jah, akkor nincs mit mondanom :) majd számolj be róla itt, hogy milyen kalandok voltak a otthon... :)

 

 

Előzmény: Bmrenault (107483)
tzh Creative Commons License 2019.07.11 0 0 107487

"Gyulolom a kommunyista ideologiat es az oroszok mar nem a spejzban vannak hanem a nappaliban."

 

Es milyen sokan nem latjak, hogy ez az ideologia van ott, az orok kadarista csaladfam se vette meg eszre, hogy mar reg visszakaptak valami hasonlot, mint amirol nosztalgiaznak - igaz, kisse maskent, es a partnevben sincs benne a K word, helyette "young" van.

Előzmény: jwdo07 (107475)
Pomber Béla Creative Commons License 2019.07.11 0 0 107486

Látom nem szereted a kihívásokat meg a kalandokat...

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (107485)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2019.07.11 0 0 107485

Apam jart most ugy, hogy szamitogep-akatreszre volt szuksege, megrendelte online tegnap. Kerdezem ma delutan, hogy valt be? Erre mondja, hogy 5 munkanap mire megerkezik az aruhaz raktaraba, utana ket munkanap a dispatch time, es tovabbi harom munkanap a tenyleg kipostazas (illetve szerintem futar viszi). Termeszetesen szombaton-vasarnap senki nem dolgozik, kiszallitas sincs. Csak munkanapon 9-5 kozott. Es 2800 forintba kerul a kiszallitas dacara hogy majd 20000 forintos cuccrol van szo. Ja, es persze ha barmi problema van vele, akkor gyozkodni az elado ceget hogy hibas es ne egy honapot javitgassak hanem adjanak masikat vagy penzt vissza, az meg hogy vissszakuldom mert nem tetszik az felejtos, de ha megis visszaveszik, sajat penzbol kell visszakuldeni... Huh de mas ez mint hogy megrendelem Amazonon es meg aznap vagy masnap hozza a futar, amit lehet latni elotte hogy hany megallonyira van es merrefele a terkepen es ha nem tetszik visszakuldom tok ingyen es azonnal visszakapom a penzt amint a postan/futar atvette...

Nem tudnek visszaszokni arra sem, hogy akarok egy bzonyos konyvet olvasni vagy filmet nezni zenet/hangoskonyvet hallgatni, rendelgessem meg fizikai konyvkent (ha egyaltalan kaphato) vagy Blu Ray-kent, mintsem hogy azonnal olvassam/hallgassam/nezzem Amazon Kindle/Audible/Spotify/Netflix/Amazon Videos/Now TV stb reven online streaming.

Vagy hogy veszek egy hasznalt autot es ahelyett hogy odaadom a penzt ok meg odaadjak a kulcsokat mindenfele okmanybelyeg, okmanyiroda, eredetisegviszgalat meg mas marhasagok (aminek ellenere ugyanugy eldadjak "megkimelt, serulesmentes, 120000km-t futott"-kent a majdnem-totalkarosbol osszerakott 400000km-et futottat...

Vagy hogy ne lehessen barmit elintezni (szolgaltatas, kozuzemi dij, stb.) azonnan online vagy legalabb is telefonon...

Vagy hogy egy Gyor meretu varosban ne 200+ alberletbol lehessen valasztani hanem csak otbol...

Vagy hogy ha koszonok a penztarosnak a szupermarketben vagy neadjisten ramosolyogok akkor furcsan nez vissza hogy "honnan kene ismernem, mit akarsz tolem, stb."-nezessel.

Vagy hogy el kell menni ket-harom fordulo allasinterjura hogy vegre kinyogjek hogy mennyi fizetest hajlandoak adni, mert az allashirdeteskbe szegyenlos modon nem hajlandok leirni... Meg eleve hogy mennyivel kevesebb allas van, es hogy mennyire szarevoskodnek azokkal is (pl hogy nem allnak szoba leendo penztarossal ha nincs kereskedelmi vegzettsege, hiaba csak vonalkodokat kell lehuzogatni...). 

Politikat nem tudom, itt is ott is gazember a tobbsge, paros labbal kene oket kirugni nem csak parlamentbol hanem egesz orszagbol hogy meg se alljanak a Kerguélen szigetekig...

Szoval nekunk: tovabb lehet hogy allunk egyszer, de vissza Mo-ra nem, legfeljebb nyugdijaskent ha meg ugyan lehet akkor majd az itteni nyugdijat oda kuldetni (Brexit...) Nyari meleg napsutes es Balaton hianyzik, mas nem igazan...

Előzmény: Zlot (107478)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2019.07.11 0 0 107484

Mi gumirozott interlocking floor tiles-t probaltunk, de az meg hamarabb csuszott el mint maga a szonyeg :-)

Előzmény: zsooo (107479)
Bmrenault Creative Commons License 2019.07.11 0 0 107483
Bejártuk a keleti oldalt, Manchester , Liverpool Bristol Oxford Exetert nyugaton. Felfele Birminghamig. Kb mindenhol ezzek az opciók.
Persze voltak városok amik tetszettek.
Viszont egyszerüen elég volt, nem ezt szeretnénk csinálni. Csóróság lesz akkor csóróság lesz de Magyarországon.
Előzmény: Némedi László __ (107480)
Bmrenault Creative Commons License 2019.07.11 0 0 107482
Évekig volt válalkozásom otthon, nem kell bemutani.
Soha többet nem veszek be rokont.
Segitség semmi nem lesz és még nyakba veszük az apóst is.
Előzmény: Zlot (107478)
Némedi László __ Creative Commons License 2019.07.11 0 0 107481

:)

 

nálunk eltörölték pár éve az internal promotiont, csak kívülről lehetett jelentkezni feljebb lépésre (ez le volt írva, civil service), most kísérleti jelleggel elindul az internal promotion :))

 

szóval absolutely :)

 

 

Előzmény: seci (107471)
Némedi László __ Creative Commons License 2019.07.11 0 0 107480

mondjuk érdemes lenne felfedezni, az ország más részeit, de gondolom végiggondoltatok mindent, sok sikert!

 

 

 

 

Előzmény: Bmrenault (107468)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!