Keresés

Részletes keresés

KömKel Creative Commons License 2014.03.05 0 0 59037

NEM!

 

Úgy tudod egyedül megoldani, hogy a közbenső "oszlopot" nem használod teherhordásra, tehát az ablak feletti áthidaló két ablak feletti részt egyszerre tehermentesiti. A 20 cm-es oszlop pedig csak kitöltő falazat, teherhordó szerep nélkül.

 

(egyébként az Ytong áthidalónak eleve kell 20 cm felfekvés, már csak ezért is bukta lenne a dolog. A másik, hogy nagyon szar az Ytong nyomószilárdsága, még 40-50 cm széles pilléreknél is necces a dolog)

Előzmény: krampy80 (59036)
krampy80 Creative Commons License 2014.03.05 0 0 59036

Ez igaz, így vágni sem kell, most már csak az lenne a kérdés, hogy egymásra tudok-e tenni 3 ilyen 60-as blokkot, stabilitás szempontjából? Természetesen a tetején lenne áthidalás.

Előzmény: nagy ivó (59034)
stevemegane Creative Commons License 2014.03.05 0 0 59035

Sziasztok!

 

Házépítés előtt állok és nem tudom, hogy milyen födémet készítsek.

 

Egyelőre az alábbiakban gondolkodom:

- E gerenda+béléstest

- Előregyártott körüreges  födémszerkezet

- JS födém

 

A körüreges födém szimpatikusnak tűnik az E gerendás megoldáshoz képest, viszont nem nagyon tudtam kideríteni, hogy a költségek melyiknél hogyan alakulnak.

 

A JS födémnél alulról kell még vakolni vagy gipszkartonozni? Hogyan lehet ennél a módszernél mennyezetfűtést csinálni, ha egyáltalán lehet? Hogyan tudom a mennyezeten lévő polisztirol anyagba a csillárokat rögzíteni?

 

 

Köszönök minden tanácsot.

nagy ivó Creative Commons License 2014.03.05 0 0 59034

Ha függőlegesen lesz a 60-as oldal akkor az ablakok között 20 cm marad 30-as fal esetén

Előzmény: krampy80 (59033)
krampy80 Creative Commons License 2014.03.05 0 0 59033

Sziasztok,

remélem jó helyen járok a kérdésemmel.

Ytong falat szeretnék építeni, úgy hogy ablakok is legyenek benne. Kérdés az lenne, hogy a 60-as hosszúságú Ytongot el tudom-e darabolni 20as blokkokra és abból építeni egy kb 1,8-2 méteres oszlopot és közé beletenni az ablakokat, elg stabilak lesznek?

Ugye az ablakot is ezekhez az oszlopokhoz (is) rögzíteném. (mindkét oldalról)

 

Köszönöm a segítséget

 

Budai Szabolcs Creative Commons License 2014.03.04 0 0 59032

Nálam 1 méter fel és 1,5 méter jobbra és ott  a fal.Csak az érdekelt volna hogy a sima alumínium cső helyett van e esztétikusabb jobb és érdemes e rá befektetni?

Előzmény: ilias (59031)
ilias Creative Commons License 2014.03.04 0 0 59031
Én is, csak min. 6 méter kellett volna vízszintesen vezetve pár könyökkel és helyiséggel fűszerezve. Valahogy az nem tűnt volna esztétikusnak, még burkolva sem. ;)
Előzmény: Budai Szabolcs (59030)
Budai Szabolcs Creative Commons License 2014.03.04 0 0 59030

Családi házban falon kívülre vezetném...

Előzmény: ilias (59029)
ilias Creative Commons License 2014.03.03 0 0 59029
Én 160-as KG csövet raktam be, igaz használaton kívüli kéménybe vezetve.
Előzmény: Budai Szabolcs (59028)
Budai Szabolcs Creative Commons License 2014.03.03 0 0 59028

Üdv páraelszívó berakásakor milyen bekötő szettet használatok? Érdemes hőszigetelt csövet beszerezni, meg kondenzvízgyűjtést, vagy ennek nincs értelme? Pillangószelepből hol lehet olyan változatot kapni ami motoros, a kinti légnyomás ne legyen képes nyitni, mozgatni?

joevagyok68 Creative Commons License 2014.03.03 0 0 59027

A STEGU-t ismered/láttad már ??

Van sarokelem is hozzá...kérdés mennyiért....

http://stegu.hu/termekek/tegla-mintazat.html

 

Előzmény: hamvasat (59026)
hamvasat Creative Commons License 2014.03.03 0 0 59026

Vundergraf!

 

Egyelőre árat sem kaptam. Adjanak rá árat, én meg majd eldöntöm, hogy megér-e nekem annyit, vagy sem. Elég tökölős meló, az tuti.

 

Nem ésszerű valóban, hanem kényszerű :-)

 

Igazából már eltöltöttem két évet azzal, hogy kerestem számunkra tetsző klinkerburkolatot, aminek van sarokeleme, de sajnos nem találtunk. Ezt a téglát megláttuk, és egyértelműen mindketten rábólintottunk a párommal, hogy "igen, ez az". Ennek nincs burkolat változata, csak tégla. Vágni kell.

 

Igazából már eleve ebból kellett volna falazni a pillért, az lett volna ésszerű, de akkor ugye még nem találtuk meg a megfelelő téglát.

 

Tehát azt, hogy ésszerű-e vagy sem, azt a helyzet adja. Lehet ésszerű lenne így hagyni a fenébe, még spórolnék is egy millát :-)

 

Egyébként a forgalmazó vállalja a szeletelést, úgy ahogy kérem, árat még nem mondott ugyan rá, majd meglátjuk, lehet 250 Ft lesz darabja :-)

 

Köszi, üdv: hamvasat

Előzmény: Törölt nick (59022)
hamvasat Creative Commons License 2014.03.03 0 0 59025

Gabrielke!

 

Az úgy csúnya lenne, legalábbis számomra.

Előzmény: gabrielke (59016)
Pitylogós Creative Commons License 2014.03.02 0 0 59024

Ha van itt aki s.k. szeretne EPS/XPS hőszigetelni: kölcsönözhető nálam egy vágóeszköz készlet (Gyöngyös).

 

Része egyrészt egy asztali, cekaszos, hőfokszabályzós, szögbe állítható, sínben megvezetett vágókeret, másrészt egy kézi hőkés 100mm+200mm hosszú egyenes illetve 50x50mm nútvágó pengével. Előbbivel hosszában, keresztben és lapjával is lehet vágni egészen 200mm vastagságig, 500x1000 lapméretig gyorsan, pontosan, por és törmelék nélkül. Utóbbi mindenre jó ahol nem egyeneseket kell vágni.

 

Amit kérnék az egészért az sporttársi napi egy ezres, meg valami kaució hogy vissza is kerüljön mégpedig egészben :) A gyors és pontos munka ennyit lazán megér, én szerintem sosem végeztem volna nélkülük :) Fűrészhez, tapétavágó sniccerhez képest megváltás, egy másik univerzum ezzel dolgozni.

 

kontakt: danby kukker ingyenposta pötty hú

Bediiii Creative Commons License 2014.03.01 0 0 59023

Sok éve, amikor téglaburkolatot keresem, sokan vállalták a sarok-elem vágást. Csak pénz kérdése, mert elég drága. Nem csak azért mert valamivel macerásabb (több a törés vágás közben), hanem, mert 1 db téglából csak 1 teljes értékű sarok vágható. A második sarokvágás már kisebb lesz, és lesz egy kis vágott éle is, (ezt olcsóban is szokták adni). A belsejét még tovább vágják, és azokból rövidebb, vágott felületű lapok lesznek, amit kevesen keresnek és még nehezebben adják el.

Előzmény: Törölt nick (59022)
Törölt nick Creative Commons License 2014.02.28 0 0 59022

Ez nem ésszerű elképzelés a részedről....

 

Épeszű ember nem fog a bazi nagy tárcsa alatt vacakolni-bohóckodni egy kis téglával.

Amit ráadásul nem lehet átvágni, hanem precízkedni kéne vele... sablonozni, vicc :-)

 

Ha, mégis...  akkor darabonként legalább 3 perc a szumma normaidő rá.

Plusz óvatosan kell bánni vele... nehogy eltörjön a lelkem....

 

Azaz vagy 200-250 Ft-t  kellene kérni egy tégláért.

Inkább nem is vállalják, érthető.

 

------

 

Vízsugár vágással talán értelmes munka, de az se olcsó sport.

Előzmény: hamvasat (59015)
Törölt nick Creative Commons License 2014.02.28 0 0 59021

Hátugye: google... 4 perc...

 

És kiderül, hogy

egész pontosan nem is gázóra a határ, hanem a (tipikusan) mellette lévő "Fogyasztói főcsap".

 

Egyetlen kivétel van ez alól!

Ha, a gázóra NEM a telekhatáron van!!!!!!!

Ez esetben a telekhatár (egész pontosan a "Fogyasztói főelzáró") és a gázóra/Fogyasztói_főcsap közti cső szakasz is az előfizető gondja lesz.

Mivel az is KIZÁRÓLAG TŐLE függő cucc, hisz normálisan (telekhatáros gázóra) nem szükséges a gáz átadásához.

 

-----------------------------------------------------

 

http://net.jogtar.hu/jr/gen/hjegy_doc.cgi?docid=A0800040.TV

 

4. Csatlakozóvezeték: a felhasználási hely telekhatárától a fogyasztói főcsapig terjedő vezeték.

 

19. Fogyasztói főcsap: a gázmérőnél lévő,

ennek hiányában a csatlakozóvezeték és a fogyasztói vezeték közé beépített

elzáró szerelvény, amely a csatlakozóvezeték tartozéka.

 

20. Fogyasztói főelzáró: a telekhatáron vagy annak közelében létesített elzáró szerelvény,

amely az elosztóvezeték tartozéka.

21. Fogyasztói vezeték: az a vezetékszakasz tartozékaival együtt, amely a gázmérőtől

- ennek hiányában a fogyasztói főcsaptól - a gázfogyasztó készülékig terjed.

 

--------

 

88. §

(1) A csatlakozóvezeték és a felhasználói berendezés létesítése az ingatlantulajdonos kötelezettsége.

Az elkészült csatlakozóvezeték és a felhasználói berendezés az ingatlantulajdonos tulajdonát képezi.

A csatlakozóvezeték és a felhasználói berendezés üzemeltetése a felhasználó kötelezettsége.

 

(6)A csatlakozóvezeték és a felhasználói berendezés üzemképes és biztonságos állapotban tartására az ingatlan tulajdonosa köteles.

Ennek megfelelően - a (7) bekezdésben meghatározott kivétellel - köteles gondoskodni azok rendszeres karbantartásáról, javításáról és szükség szerinti cseréjéről. A csatlakozóvezeték és a felhasználói berendezés műszaki-biztonsági felülvizsgálatának részletes szabályait - beleértve a felülvizsgálat gyakoriságát is - az iparügyekért felelős miniszter rendelete, a műszaki-biztonsági felülvizsgálattal kapcsolatos bejelentések ügyében eljáró hatóságot kormányrendelet tartalmazza.

 

(7)A fogyasztói főelzáró karbantartása és javítása,

valamint egyetemes szolgáltatásra jogosult felhasználók tekintetében

- igénybejelentés esetében - a csatlakozóvezeték és a felhasználói berendezés műszaki-biztonsági felülvizsgálata

a földgázelosztó kötelessége, saját költségén.

Előzmény: halász lászló (59019)
sz332 Creative Commons License 2014.02.28 0 0 59020

http://gmbsz.hu/

 

oldalon nem találtál ezzel kapcsolatos információt?

Előzmény: halász lászló (59019)
halász lászló Creative Commons License 2014.02.28 0 0 59019

Én is valami ilyesmire gondolok, de olyan jogszabály mondjál, ahol ez értelemszerűen le van írva és úgymond tudok vele érvelni.

Előzmény: Törölt nick (59014)
Törölt nick Creative Commons License 2014.02.28 0 0 59018

http://www.poth.hu/homlstroher.html

 

 

itt lehet kapni sarokelemet.

Előzmény: gabrielke (59016)
Gyurco78 Creative Commons License 2014.02.28 0 0 59017

A telken belüli gázcsövet melyik szolgáltató cseréli ki saját költségén (a gázóra előtti szakaszt)?

Előzmény: Törölt nick (59014)
gabrielke Creative Commons License 2014.02.28 0 0 59016

Tizedannyi pénzből összeragasztanám inkább a klinkerlapokat, vagy leginkábbis leszarnám azt a csíkot.

 

Előzmény: hamvasat (59015)
hamvasat Creative Commons License 2014.02.28 0 0 59015

Sziasztok!

 

Itt a környéken már lefutottam a köreimet téglaburkolással, műkővel foglalkozó szakiknál, egyelőre nincs megoldásom.

 

Adott egy 21x10x6-os klinker dísztégla, amiből a kerítést fogom falazni és ugyanezzel akarom burkolni a ház pilléreit. A pillérburkoláshoz fel kell szeletelni, méghozzá L alakban, hogy a burkolás után úgy nézzen ki, mint ami egész téglából van falazva. A mennyiség kb. 1000-1200 db tégla, amit fel kellene vágni, a falvastagságát még nem tudom pontosan, de 1,5-3 cm közötti lenne. A felvágását nagy (minimum 650 mm) tárcsaátmérőjű vágógéppel sablon mentén kellene csinálni, hogy a sarokban ne kelljen "túlvágni", mert akkor sok eltörik. Persze egyéb célgép is lehet rá, de én még nem láttam. Itt a környéken senkit nem találtam aki meg tudja csinálni, vagy elvállalná.

 

Nem ismertek olyan céget, aki ilyet elvállal és rájuk is lehet bízni? Oda is szállítom, meg el is hozom az anyagot.

 

Köszi, üdv: Attila

Törölt nick Creative Commons License 2014.02.28 0 0 59014

Értelem szerűen a szolgáltatás átadási pont a FELELŐSSÉGI és KÖLTSÉG határ.

Azaz: a gázóra hibája (és ami azon kívül van) még a szolgálató gondja-baja.

 

----

 

Ami a gázórán belül van azt viszont nyilvánvalóan!!!! és értelemszerűen

az előfizetőnek KELL a saját költségén RENDBEN és SZABÁLYSZERŰEN tartania

Mivel az már az ő saját cucca.

 

Kivétel lett, újabban magának az ellenőrző vizsgálatnak a díja,

amit most éppen a szolgáltató áll az órán belül is cuccra is.

(mellesleg nem is logikus kormányzati döntés ez...)

 

De, az "ingyenes" vizsgálattal feltárt hibák javításának költségét már nyilvánvalóan az előfizető fogja állni!

Hisz az Ő cucca az, amiről kiderült, hogy hibás-szar-szabálytalan ...

 

És az előfizető érdeke az is, hogy ne fulladjon meg senki vagy

gyulladjon/robbanjon fel semmi az ő saját hibás cucca miatt.

Előzmény: halász lászló (59013)
halász lászló Creative Commons License 2014.02.28 0 0 59013

Tisztel hozzászólók.

Nem éppen idevág az én problémám, de kérnék mindenkit, hogy aki elolvassa és tud valamit mondani a problémámra, kérem válaszoljon.

 

A magyar kormány elrendelte a gázkészülékek, illetve a gáz vezetékek felülvizsgálatát, illetve azok kötelező cseréjét esetleges meghibásodás esetén. A gázművek hirtelenjében neki is állt, majd több lakóval illetve bérházzal kifizettette a költségeket, holott nem is a lakástulajdonosoknak kellett volna állni a teljes felújítási költséget. A tisztelet teljes kérdésem az lenne, hogy kinek meddig tart a restanciája, mármint meddig tart a gázszolgáltatónak és meddig tart a lakosságnak a felújítási költség a vezetékekben. Egy mellettünk lévő társasház kérelmezte a teljes felülvizsgálatot és mivel a kormány azt mondta, hogy igen is a szolgáltatónak kell állni a vezetékek bizonyos részének a felújítási költségét, így az említett bérház mindjárt csak 2021- re kaptak előjegyzést. Tehát ezek alapján kérdezném, hogy kinek mettől, meddig tart a költsége. Ha lehet akkor olyan válaszokat kérnék, akik tudnak hivatkozni is valamire ( jogszabály esetleg paragrafus ) és ott értelmesen le van írva. Előre is köszönöm.

Dunit Creative Commons License 2014.02.27 0 0 59012

 Ja hogy közben a kép is megérkezett !

 Így elölről nem is néz ki rosszul. Jó kövér oszlopok vannak   ott, gondolom még a téglás világból. A zsaluköves oszlopok azért karcsúbbak.

Előzmény: zhari2 (59010)
Dunit Creative Commons License 2014.02.27 0 0 59011

 Ezt a köpenyes megoldást azért komolyan ne vedd ! Rendkívül ronda lesz bizonyos esetekben, főleg ha sok oszlop van.

 Vagy újjáépíted mint írták / írtam, vagy megpróbáljátok kiegyenesíteni   (3 cm nem sok ) alá ékelitek  és egy jó erős L vagy más szelvénnyel  rögzíteni. Leveritek a vakolatot és egy új, megfelelő minőségű vakolattal újra vakolják.

 Az ilyen köpenyes erősítés pl. kapu oszlopoknál jöhet szóba. Azok amúgy is nagyobb igénybe vételnek vannak kitéve, ha mind a kettő kövérebb az elmegy, de ha egy mező oszlopokból lóg ki egy kövér, az tényleg ronda.

 

Jó munkát, ügyesen csináljátok nehogy baleset legyen !!

Előzmény: zhari2 (59007)
zhari2 Creative Commons License 2014.02.27 0 0 59010

 

 

Köszönöm a hozzászólásokat.

Jelenleg már kicsivel rosszabb állapotban van a kerítés mint a lenti képen, de anyagi okokból most nem szeretném most újraépíteni a kerítést. Kaphatok valamilyen retorziót, ha kilógatom a járdára 3cm-rel  a kerítést?

KömKel Creative Commons License 2014.02.27 0 0 59009

1.

Méterenként 80x80x4 zártszelvény borda (elején-végén keretté összerakva), tetejére 50 cm-ként 5x5 stafni, és utána a deszka.

 

2.

~1000 Ft/m2

Dörzsölt vagy kapart nemesvakolatnak hivják.

 

3. Jobban tennéd, ha újraépitenéd...

 

Előzmény: zhari2 (59007)
Dunit Creative Commons License 2014.02.27 0 0 59008

Nem árt oda egy terv, ami lehet vázlat, majd részletes kiviteli rajz. nagyjából viszont 30 x 50 es szelvényből kihozható/megvalósítható.. De azért méretezni kell, mert lehajolhat, igaz 90 cm -ről nagyot esni nem lehet.

 2 .-ra passz kérdezd a helyi vállalkozókat. Az anyagot egyébként vékony vakolatnak hívják. Sokféle van, kapart, dörzsölt stb.

 Építsd újra azt az oszlopot !

 Vagy tegyél rá egy erős köppenyt,  nem EPS-ből, az szigetelőanyag, nem szerkezeti.

 

 Természetesen ha valakinek a lábára esik nagyon megbüntethetnek, de maga a csúnyaság nem büntethető.

 Vissza  az oszlopokhoz. Ha rossz az alap újra építeni vagy mint írtan egy erős köpeny. Körbe vasalod  majd zsalúzod és kiöntött megfelelő konzisztenciájú betonnal. 

Előzmény: zhari2 (59007)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!