Keresés

Részletes keresés

Bmrenault Creative Commons License 2019.07.14 0 0 107528
Hát nem vagytok valami aktívak ma.
tzh Creative Commons License 2019.07.14 0 0 107527

Ha magam vagyok, akkor siman csak rakeresek a sajat izlesemnek megfelelokre, amiket radion igen jo esellyel nem talalnek meg (Epica, Lacuna Coin, Sirenia etc..)

Munkahelyeken sajnos a mai furcsa demokracia ervenyesul, azaz a tobbseg akarata, ahol az 50.00000001% = 100%. Vagyis a mainstream fos. (Igen, bevallom, nalam Ed Sh. is mainstream fos..., mar regota hanyingerem van a hangjatol is)

Előzmény: XANTIi (107526)
XANTIi Creative Commons License 2019.07.13 0 0 107526

Ezért hallgassátok ti is a www.goldmusic.hu internetes rádiót. Itt olyan zenék szólnak pofázás és reklám nélkül amik 30-40 év alatt is talpon maradtak. Magyar zenék is!

Előzmény: tzh (107525)
tzh Creative Commons License 2019.07.13 0 0 107525

Errol volt egy cikk egy ket eve, mikent dontik el egy radional, mit fognak nyomatni a gagyi elektro-pop mufajbol.

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (107517)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2019.07.13 0 0 107524

Hat, nalunk is tele a feszer ES a padlas...

Windows-os 32GB-os eMMC-s geppel nekem is volt ilyen gondom anno, hogy egyszeruen nem volt eleg helye a Windowsnak a frissiteshez, Media Creation Tool-lal kellett telepitot csinalni es manualisan frissiteni az uj Windows verziora.

Előzmény: Bmrenault (107523)
Bmrenault Creative Commons License 2019.07.13 0 0 107523
Ahaaa.... A frissités nem megy mert nincs rajta annyi háttértár :) Szóval linuxra hasonlit.... Volt olyan gépem ami behalt aztán linuxot futattam rajta simán ment. Videokártya hiba vinyóhiba azt linuxal szedtem le az adatokat. Majd meglátja az zasszony. Elkezdtem üriteni a garázst, szerszámokból elment már egy csomó, tartalék hűtő, tartalék mosógép még meg van. Lesz vagy 200kg ruha. Nyagypofával elkezdtük irogatni a dolgokat azt minden szart dobálunk kifele. Nézegettem hogy ha maradnánk és a másik háznál nem lenne garázs be se férnénk.
Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (107522)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2019.07.13 0 0 107522

Fuggetlenul attol hogy mit tapasztalok holnap, szerintem azt kell megnezned hogy jelenleg milyen programokat hasznalsz a Windows gepeden es az megvan-e Chrome-ra vagy van-e valami hasonlo. Nalam a keplet eleg egyszeru:

- Office 365 - van Chrome/Android alatt, plusz en attertem Google Docs/Sheets-re

- Kapersky Total Security - Chrome alatt nincs ra szukseg

- Malwarebytes Anti-Malware - Chrome alatt nincs ra szukseg

- VLC media player - van Chrome/Android alatt

- Spotify - van Chrome/Android alatt

- Netflix/Amazon Videos - gondolom van, nem neztem, ezeket Amazon tabletemen nezem kituno full HD-ben streaming-elve

- Gmail, Google Photos, Google Calendar, Google Keeps stb - termeszetesen van

Ennyi...

- Viszont peldaul Windows ala nincs Duolingo (nyelvtanulo) app, Chrome ala meg van, szoval ezt tekintve meg jobban is jarok

Most mar csak tenyleg mukodjon is rendesen, ha mar ennyit aradoztam rola elore! :-)))))

 

Előzmény: Bmrenault (107518)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2019.07.13 0 0 107521

Szerintem Chromebookok valamikor 2021-22 kornyeken fognak robbanasszeruen elterjedni, az ultra-energiatakarekos 5nm-os ARM Qualcomm es mas "asztali" processzorok valamint az 5G internethalozat kiepulesevel. Atlag felhasznalonak keves oka lesz Windows-t vagy Office-t valasztani, M$ a cegekbol es a hagyomanybol fog elni... (Szerintem...)

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (107520)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2019.07.13 0 0 107520

Holnap meg tudom majd mondani.

 

Van neki egyebkent egy nagytestvere: https://www.amazon.co.uk/Acer-Chromebook-11-CB311-8HT-Touchscreen/dp/B07FBBXX8N/ref=sr_1_52?keywords=acer+chromebook&qid=1563025903&s=gateway&sr=8-52

Ebben jo 60-70 szazelekkal erosebb processzor van, dupla annyi RAM, dupla akkora hattertar es erintokijelzos. Ja, es ennek 2023 novembereig van tamogatasa, mig amit en rendeltem annak csak 2021 juniusaig.

 

Ja jut eszembe, a hivatalos tamogatasi idot nem szoktak reklamozni (Argos-ban es PCWorld-ben lattam olyan Chromebookot, aminek mar le is jart, ez durva, hogy merik meg arulni...) teljes lista itt: erdemes megnezni vasarlas elott, persze nem jelenti azt hogy adott datum utan annyi, tobb mar egy eve lejart tamogatsu is meg mindig kap frissiteseket: https://support.google.com/chrome/a/answer/6220366?hl=en )

 

A masik amit nem szoktak kiirni az az, hogy tud-e illeto Chromebook futtatni Android app-okat ,errol itt a lista: https://sites.google.com/a/chromium.org/dev/chromium-os/chrome-os-systems-supporting-android-apps

 

Szoval engem olyanok erdekelnek amiknek van legalabb 1.5 ev tamogatasuk meg (vagy legalabb 3 ev ha dragabb arkategoriasak) es tudnak hivatalosan Android app-okat futatni (lehet persze nem-hivatalosan barkacsolgatni, de en nem akarok veszodni ilyenekkel).

 

Aztan persze lehet fokozni, ez peldaul Core M3 procival van, full HD 14" touch screen, termeszetesen futtat Android app-okat es 2024 juniusaig tamogatott: https://www.argos.co.uk/product/8864248 ha nagyon megtetszene a dolog talan beruhazok egy ilyenbe. Vagy itt van meg erosebb 360 fokban tablet modba allithato: https://www.pcworld.co.uk/gbuk/computing/laptops/laptops/acer-spin-cp713-1wn-13-5-intel-core-i3-2-in-1-chromebook-64-gb-emmc-silver-10189611-pdt.html vagy a Google sajat megoldasa a Pixel Slate: https://www.pcworld.co.uk/gbuk/computing/laptops/laptops/google-pixel-slate-12-3-intel-core-m3-2-in-1-chromebook-64-gb-emmc-blue-10191602-pdt.html

 

Most hogy utanaolvastam, egyre jobban tetszik a dolog. Ilyen inyencsegek, hogy minden akkor frissul amikor nincs nagy processzorhasznalat (es itt a Windows-szal ellentetben, ahol barmilyen program vagy oprendszer telepitesnel/frisittesnel hagyd beken a gepen mert ugyis csigalassu, itt tenyleg mukodik is ez). Ha megserulne valahogy az oprendszer, bootolaskor automatikusan kijavitja magat google szervererol (nincs "kek halal"). Nem kell ra virusvedelem, mert nem lehet rajtuk programot futtatni, azaz egy emailben erkezo exe nem fog elindulni, egy Java arto kod egy oldalon nem fog elindulni, mert nem tud, mert nincs olyan hogy program futtatas, csak a Chrome/Play Store appjai vannak, de azokat sem a Chrome OS telepiti, hanem az csak elkuld egy kerest egy Google szervernek es az telepiti tavolrol. Biztonsagosabb mint az Android, Windowsnal meg sokkal de sokkal biztonsagosabb, gyakorlatilag csak egy CD-rol inditott Linux Live kozeliti meg. Es ennek tetejebe minden egyes process, minden egyes tab, minden egyes app kulon teljesen szeparalt sandboxban fut. Aztan, ha elveszted a gepet, akkor sincs semmi (a gep aranak anyagi karan tul) ugyanis minden kijelentkezeskor, minden kikapcsolaskor minden szemelyes adatot automatikusan torol, a gepen semmi nem marad, minden a felhoben van. Szoval ha el is lopjak, es szetszedik, kiszedik belole a hattertarat, es egy masik szamitogephez csatlakoztatva megprobalnak rola adatot kiolvasni csak egy mezei Chrome OS-t talalnak rajta, abszolut mindenfele szemelyes adat, nev, jelszo, bankszamla adat, cim, stb. nelkul. Ha kijone egy frissites masnap frissul a geped (mint ahogy Apple is csinalja) mert Chrome-ot a Google felugyeli (ellentetben az androiddal ahol a keszulekgyarto Samsung, Xiaomi, Sony, LG, OnePlus stb.), nem kell varni honapokat hogy vegre kijojjon a frissites meg imadkozni hogy egyaltalan kapjon frissitest a keszuleked (Samsung Android tabletek kapcsan vannak igencsak rossz tapasztalaink hasonlo ugyben...). Sokkal kevesebb eroforras igeny, 5GB Chrome tarhely igeny vs 30-ish GB Windows tarhely igeny, vagy peldaul tesztek szerint egy mezei N3060-as Celeronos beleposzintu gepen az internetezes Chrome OS alatt olyan sebessegu mint egy joval dragabb Core i3-as vagy akar i5-os (nem is beszelve a meregdraga M5-os) processzoru WIndows gepen stb... (ezt majd holnap meglatom :-)) Nyilvan vannak hatulutoi, Battlefieldet senki nem fog Chromebookon jatszani, valoszinuleg 4K videot szerkeszteni vagy AutoCAD-ezni sem, meg wifi-s nyomato kell a nyomatashoz stb., de ezek nalam nem szempotok, nem akarok ilyesmit csinalni (vagy ha megis, ott van az asztali gamer gep).

Előzmény: Bmrenault (107518)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2019.07.13 0 0 107519
Bmrenault Creative Commons License 2019.07.13 0 0 107518
Acer aspire r3 n15w5 van akciósan vettem anno de nálunk nincs panasz rá.
Kiváncsi vagyok a te véleményedre mert az aszonyka venni akar egy hasonlót és ha jó 139 fontért a cromebook akkor rendelek én is. Jobb mint a tab.
Mondjuk ezen win 10 van de hamar indul a rendszer.
Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (107517)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2019.07.13 0 0 107517

Na igen... Neha cegnel hallom amikor kollegak slargerlistat hallgatnak, atyagatya, milyen szamok vannak, 12 egy tucat, semmi dallamuk, semmi mondanivalojuk, vagy valamifele getto-rap-szeruseg vagy valami fajdalmas vinnyogas, 1 perccel meghallgatas utan mar nem is emlekszik ra az ember (persze azert van 1-2 kivetel szerencsere). Vagy az emberek izlese valtozott meg alapvetoen az utobbi 15-20 evben, vagy tenyleg az van, hogy az lesz a slagerlistan amit legjobban nyomnak penzzel/befolyassal, nem az ami tenyleg jo (mert vannak tenyleg gyonyoru szamok, csak azokat nemhogy slagerlistan nem lehet hallani, de meg csak siman barmilyen radioadon sem...).

Előzmény: tzh (107516)
tzh Creative Commons License 2019.07.13 0 0 107516

Ez nagyon hasonlit a "zenei" radiok modszerere az uj slagergyanus fos felfuttatasahoz.

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (107505)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2019.07.13 0 0 107515

Ja, az persze lehet... Azert ha egy allat megtamadna (vagy hozzatartozomat stb) akkor azert megvedenem magamat (ha tudom, egy megermett erdelyi medvevel nem allnek ki szkanderezni :-)).

Előzmény: Havel Ina (107514)
Havel Ina Creative Commons License 2019.07.13 0 0 107514

En inkabb olyanra gondoltam, hogy megtamad egy allat... pitbull peldaul (vagy itt egy mountain lion)... vagy a gyerekedet.... szerintem ilyen helyzetben en siman megolnem... ha tudnam...  de nem vadaszok, sot meg nem is horgaszok... szoval nem keresem egyebkent a lehetoseget, hogy csak ugy kedvtelesbol megoljek egy allatot...

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (107511)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2019.07.13 0 0 107513

Hat nem sokaig :-) Az igazsag az hogy ezuttal tenyleg kivancsi vagyok milyen egy ilyen gep, miutan lattam egyet (igaz high end feloli oldalon levot) hasznalatban par percig es hat mit mondjak, Windowsos gepen internet bongeszest en meg csak kozeleben sem lattam annak a sebessegnek amivel az a Chromebook ment... A masik meg az hogy az asztali gepem helyhez kotott, bug (ventillatorok), melegszik (nem tul jo amikor amugy is meg lehet sulni a szobaban, tegnap 31.1 fok volt, most igy reggel nyitott ablaknal 26.7), raadasul tokmindegy milyen wifi adaptert probalok (harmat probaltam) mindegyik idonkent dog lassu lesz es par percenkent le is all, aztan vagy beindul megint, vagy ujra kell csatlakoztatni, marha idegesito, es vegul, egy rakas aramot fogyaszt (sacc per kb 10x annyit, monitorral egyutt meg tobbet) mint egy kis laptop. Ez a Chromebookot nagyon dicserte mindenki, review-ekban is azt irtak hogy arahoz es parametereihez kepest meglepoen minosegi es gyors, hat lassuk! Elvileg ezek pont internetezesre, egyszerubb felhos munkara, Skype-ra, Google app-ok hasznalatara es hasonlokra vannak kitalalva, en meg pont ezt akarom. Telefonon tableten kinszenvedes egy ujjal (vagy gumivegu bokodovel) gepelni mikor normalisan tiz ujjal gepelek kb 20x gyorsabban... Szoval elvileg ez idealis lehet, ha tenyleg mukodik. Errol van egyebkent szo: https://www.amazon.co.uk/gp/product/B07917WNCJ/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o00_s00?ie=UTF8&psc=1 Nincs benne gyors processzor, nincs benne sok ram/hattertar, nincs erintokijelzo meg tablet mod, viszont allitolag jo es nagyon olcso. Holnap meglatom :-)

Előzmény: seci (107508)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2019.07.13 0 0 107512

No worries :-)

Előzmény: Havel Ina (107510)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2019.07.13 0 0 107511

Hát esetleg ha tényleg éhhalál fenyeget (értsd: már legalább két hete nem volt mit enni egyáltalán), akkor igen. Azt én is remélem hogy nem kerulok (vagy barki a forumbol nem kerul) ilyen helyzetbe, mert ha nincs mit ennie valakinek ket hetig UK-ben akkor az nagy valoszinuseggel azt jelenti hogy valamilyen globalis katasztrofa nyoman osszeomlott a tarsadalom. Eleg realisztikus apokalipszis-utani disztropias filmet nezve nem is tudom hogy akarnek-e olyan helyzetben elni ahol tulelok vergodnek a korabbi civilizacio romjain es olik egymast meg egy utolso konzervert...

Előzmény: Havel Ina (107509)
Havel Ina Creative Commons License 2019.07.13 0 0 107510

Bocsi, lehet, hogy ez kisse ul eros volt.

Előzmény: Havel Ina (107509)
Havel Ina Creative Commons License 2019.07.13 0 0 107509

El tudok kepzelni olyan helyzetet, amikor szerintem tudnal.  Ha nem, akkor jo, hogy nem orokited a gen allomanyodat tovabb. De azt is remelem, hogy soha nem kerulsz 'olyan' helyzedbe. 

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (107498)
seci Creative Commons License 2019.07.13 0 0 107508

No eddig birtad, hogy ne vegyél valami új kütyüt :) Hány hónapig tartott az onmegtartoztatas? :D

-seci

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (107507)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2019.07.13 0 0 107507

Na, kiprobalom mit tud egy beleposzintu, ultraolcso (£139) Chromebook. Legfeljebb visszakuldom ha nagyon gáz... Internetezésre, Google Docs/Sheet-re, Gmail-re, Google Calandar-ra kell, ennyi gondolom okes lesz. Aztan persze ki tudja...

cam aro Creative Commons License 2019.07.13 0 0 107506
Harom evvel a brexit vote utan....
Egyetlen ertelmes hang nelkul, megis milyen csodaban bizunk....
... meg ha local lenne az idiotizmus oke.. De globalnak tunik.

Nem baj.
Eletbe lep a darwin elv.
Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (107505)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2019.07.12 0 0 107505

Szerintem Boris lesz a PM. Miert? Egyszeru: rola beszelnek a legtobbet. Tapasztalat, hogy altalaban az a befuto akirol a legtobbet beszelnek a mediaban (tokmindegy hogy pozitivat-e vagy negativat).

Előzmény: tzh (107504)
tzh Creative Commons License 2019.07.12 0 0 107504

Ez az arrogans, egoista BJ kulon extra karokat okozna szerintem a gazdasagnak pusztan azzal, hogy kinyitja a szajat mikrofon hatosugaran belul. Szerintem.

Megis, o a favorit, es a minap hallottam olyan szakertot(?) nyilatkozni, aki szerint spirit van BJ oldalan. Na ez az, ami szerintem nem spirit hanem ego-arrogancia, csak sokan osszetevesztik az ilyent.

(Milyen sok bully manager kerul pozicioba hasonlokeppen..aztan csodalkoznak a vegen, hogy a productivity melyen az eu atlag alatt van)

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (107500)
tzh Creative Commons License 2019.07.12 0 0 107503

2035-ig probalkozhatsz a jackpottal, mi az a ropke 16 ev? ;)

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (107501)
cam aro Creative Commons License 2019.07.12 0 0 107502

en is.. ha mod van ra. 

 

viszont van olyan helyzet is amikor muszaly. 

..mert mondjuk abbol szeretne megelni. 

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (107498)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2019.07.12 0 0 107501

Na, hosszu ido ota az elso luxusauto ami tenyleg tetszik. £50M EuroMillion jackpot eseten, ki tudja, akar veszunk is egyet :-)

https://totalcar.hu/magazin/hirek/2019/07/11/villanyautobol_is_pazarlot_epit_a_bentley/

AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2019.07.12 0 0 107500

LOL https://www.napi.hu/nemzetkozi_gazdasag/%C3%9Ajabb_hihetetlen_csavar_a_brexitben.687130.html?fbclid=IwAR2HwfU-CeDhkarJF9I4wBQKUuNuXjksK89BFyubDYONMK8PnHy0yWQMwa0

 

Elképzelhető, hogy Boris Johnson, a brit Konzervatív Párt esélyes elnökjelöltje akkor sem ülhet be a miniszterelnöki bársonyszékbe, ha a július végén esedékes pártválasztáson a tory tagság pártelnökké választja - idézte a Guardian két alkotmányjogász szakértői véleményének konklúzióját. Ahhoz ugyanis, hogy betöltse ezt a posztot, igazolnia kell, hogy megvan a megválasztásához szükséges parlamenti többsége, és a dolgok jelenlegi állása szerint ezzel gondja lehet.

AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2019.07.12 0 0 107499

érdekes olvasmány: https://www.newscabal.co.uk/will-johnsons-bluster-over-no-deal-brexit-collide-with-reality/?fbclid=IwAR1eIUUdthugZnCx7X7pTB-ZViu2ZCkP3tXTi4N64NuSE-Bk_yT5i6bZht0

Will Johnson’s bluster over no-deal Brexit collide with reality?

Pl. ez: “We are dealing with a political generation which has no serious experience of bad times and is frankly cavalier about precipitating events they cannot then control, but feel they might exploit.”

Vagy: "warns in his book 9 Lessons in Brexit that a no-deal outcome is both possible and likely to lead to “disruption on a scale and of a length that no one has experienced in the developed world in the last couple of generations”."

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!