Keresés

Részletes keresés

Nikke Creative Commons License 2014.10.01 0 0 2666

"ha a meniszkusz 15-30%-at eltavolitjak, az 350-450%-os terhelesnovekedest jelent a sipcsontra es a terdizuletre nezve"

Ezt élőben alá tudom támasztani. Ezzel szenvedek egyfolytában, a porclágyulás/kopásra nagyon-nagyon érezhető meniscus részleges hiányának hatása, de szakadt porcgyűrűvel meg nem lehetett élni. Valójában nincs választási lehetőség.

Más:

Én is olvastam mindenféle dolgozatokat, tanulmányokat, kutatási eredményeket, híreket különféle új eljárásokról, próbálkozásokról (hátha van, vagy születik számomra tolerálható), ugyanarra a következtetésre jutottam, mint az előttem szólók: jelen állapotában parasztvakítás az egész, nincs még igazi alternatívája protézisnek. Talán még a mozaikplasztika, ha olyan stádiumban van a térd, de még itt is előfordulhat, hogy később mégis kell a nagyobb műtét. Gondolom, a porc állapotától függ.

Előzmény: _chillout_ (2649)
pom-pom57 Creative Commons License 2014.10.01 0 0 2665

Jó jó,nyugi nyugi.Előbb bizonyítani kell.És sem habókra kaptam a lehetőséget. Ingyen semmit nem adnak.

 

Murphy: "ingyen ebédet még senkim nem evett" szorgalmas a fiú,de....... lássuk milyen ötletei vannak még.Engem nem lehet azzal elkápráztatni,hogy Ő a fény az éjszakában.

Előzmény: zkovaxxx (2658)
_chillout_ Creative Commons License 2014.10.01 0 0 2664

:-))))))))

Előzmény: pom-pom57 (2662)
_chillout_ Creative Commons License 2014.10.01 0 0 2663

Te vagy az első, aki ha csak részben is, de osztja a véleményemet :-) Én amúgy már beletörődtem a műtétbe, az van pont amúgy, amit írtál, az aktív sportot elfelejthetem (már amit én aktív sportnak tartok), akárhogy is döntök. Műtét nélkül a meniszkuszom darabkái izélik szét a térdem, műtét után meg a meniszkuszom hiánya. Nem titok amúgy, eveztem nagyon sokáig, ez az a sport, amitől rendesen függővé lehet válni, és terveztem, hogy majd amikor veterán korba lépek, újra megpróbálom versenyszerűen űzni. Anno amúgy térdproblémák is közrejátszottak abban, hogy abbahagytam.

A svájci tájképet most megússzátok, mert a telefonon nem tudom lekicsinyíteni a képet, így meg nem engedi betenni. De egyet kell értsek, orvosi szaktudásban semennyivel sincs előrébb Svájc, az ellátás sokmindentől függ...

Előzmény: zkovaxxx (2657)
pom-pom57 Creative Commons License 2014.10.01 0 0 2662

Ne irigykedjél,még csak tárgyalások vannak a fórum megvételét illetően.Tudod mennyit(hány kilométert) "futottam" azért,hogy idáig eljutottam? Tudod hány embert szerveztem be innen is (kérésükre nem nevesítem őket),hogy veletek  elhitessem,ki a frankó doki? Úgyhogy ezzel ne is viccelj,és egyébként sem érek rá most veletek foglalkozni,nyalogatni a sebeiteket.Örülök,ha megtudom számolni a pénzem.Ráadásul résen kell lennem,nehogy sutyiban valaki közületek elmegy a dokimhoz (kihagyva a szolgálati utat)és nem kapok jutalékot meg Nem elég gond ez nekem? Vagy hagyjam ,hogy csak úgy meglopjanak? Na ne már!!Nem várom el ,hogy sajnálj ez miatt,de több megértést várok el.

Előzmény: Arzeen03 (2634)
Nikke Creative Commons License 2014.10.01 0 0 2661

:-))

 

Előzmény: pom-pom57 (2656)
zkovaxxx Creative Commons License 2014.10.01 0 0 2660

Azért nem egybe csinálták, mert olyan helyen műtöttek ahol ezt az iskolát követik vagy más oka volt?

Előzmény: gurabli (2655)
Chopper63 Creative Commons License 2014.10.01 0 0 2659

Szia kedves Arzeen03!

 

Remélem a krém változatát vetted!Nos reggel felkeléskor a vizesedő területet vékonyan kend be vele.Nem tudod a bőrbe teljesen belekenni,ami nem baj,mert hagyni kell a bőr szivja azt fel.Én hagyni szoktam vagy 10 percet rajta,akkor ujra a már felkent krémet átkenem,még jobban szétoszlik,és akkor már nadrágot is lehet ráengedni!

 

Ha látod pl haza érve,benyomod lábad ujjbeggyel és nyoma bent marad,kend be a vadgesztenyével akár napközben is,de ne óránként!!

Használni fog,csak légy kis türelemmel!

 

Este fürdés után lazább a bőr.Ugyanezzel a technikával átkenni.Napi 2x elég.Nem tudom mekkora a terület,de ne fél tubussal nyomj rá!Kb 2cm-nyit nyomj a tubusból,az már nagy területre elég!Én a vadgesztenyét használom kevesebbet.

 

Fekete nadálytő:kenési technika ugyanez lényegében,de azt minden torna,megeröltető dolog után is használom,nem csak 2x naponta,keveset,vékony kenni mind 2 krémet!

 

Kivánom használjon Neked is!!

Előzmény: Arzeen03 (2648)
zkovaxxx Creative Commons License 2014.10.01 0 0 2658

Értem én, hogy az offshore cégben van meló rendesen jutalékkal, de ideje lenne a pályára is figyelned:))

Időszerű lenne, ha magasabb szintre emelnéd a szolgáltatásod színvonalát. Mint kiderült TA mindent tud ( mondjuk többen rád tippeltünk), így jöhetne hetente az általad összegyűjtött kérdésekre válaszolni, így egész szakmaivá válna a fórum.

 

Arseen már elkezdte kidolgozni az üzleti modellt, szerintem eljött az ideje, hogy neki is adjál egy szeletet a tortából. :)))

Előzmény: pom-pom57 (2656)
zkovaxxx Creative Commons License 2014.10.01 0 0 2657

Asztali foci? Én is arra tértem át mikor a doki, eltiltott:))) Ott még is van mozgás)) ( nem akartam morbid lenni a gombfocival:))

 

Nem tudom mit sportol Chillout de gondolom,  nem nordic walking-ol, ha 100 kilóval guggolt a balesete előtt.

Azt gondolom megértettem (a részéről történő hezitációt.

Amennyiben nem tudja csinálni azt amit eddig egy műtét árán sem, akkor legalább végig megy az esetleges egyéb lehetőségeken, hát ha....

Egy jó orvos rendszeres kontrollja ( pl üvegporc, gyulladás stb.) mellett és ha egyéb általad leírt problémák nem állnak még  fenn  akkor pont jól teszi, hogy kihasználja azt a különbséget ami a svájci és a magyar rehabilitációs részlegeken van. Itt nem szakmai, hanem környezet minőségi különbségre gondolok. Én nem szoktam  túl aggódni és nagy jelentőséget tulajdonítani a környezetnek ( inkább a szakmai munka  a fontos), de egy svájci rehabon azért el lehet lenni.  ( megkérjük dobjon fel egy pár képet, legalább színesedik a topik, de lehet, hogy én is találok párat a sajátomon)

Előzmény: gurabli (2654)
pom-pom57 Creative Commons License 2014.10.01 0 0 2656

Elnézést,de a Seychelle szigeteken vagyok,és kurvára csak magammal foglalkozom,  importál meztelen bennszülött csajok  legyeznek miközben a 2 pálmafa között kifeszített  hintaágyban pina colada koktél szopogatok,ha egy üzlet beindul.Sok ugye a térdes.Majd elolvasom a hozzászólásokat,de előtte  még a jutalékot is meg kell számolnom.

gurabli Creative Commons License 2014.10.01 0 0 2655

Ha nem piszkálnak meg semmit, "csak" kitisztítják a térded, akkor nagyon, de nagyon gyorsan rendbe jössz (természetesen, ha minden rendben van és zajlik) és nem is kell hogy fájjon. Másnap már saját lábadon, mankó nélkül is tudsz menni. Mindkét műtétemnél volt a szobában ilyen, akinek csak belenéztek, mindkét esetben reggel felkeltek, és némi ba***amegezés kíséretében, de mankó nélkül indultak át kötözésre. Szerintem reálisan egy-két hét kellemetlenség, ami térdnél szinte alaphangon semmi:))

 

1 AS: bele kell nézni, nem egyértelmű a szalag szakadása, erős nagyon a combizomzat, nem tudom rendesen elengedni sem, mert fáj. 20 perces műtét, 2012. december elején, altatásban, egynapos sebészet. Dg.: elülső ACL szakadt, üvegporc sérült, meniscus (meglepő módon) csak kicsit sérült, repedt. Shaver, porc ellátva, szalag kiszedve, kitisztítva.

 

2 AS: ACL-pótlás, 2013. április, 2 órás műtét, vezetett érzéstelenítésben, három napig kórházban, előző műtét óta meniscus jobban szakadt, egy része kivéve, üvegporc nem romlott.

Előzmény: Arzeen03 (2651)
gurabli Creative Commons License 2014.10.01 0 0 2654

Minden térdet ért sérülés után (meniszkusz, üvegporc, szalagok szakadása) kimondottan nem javasolt a túlzottan aktív, megterhelő sportok folytatása, ha az elsődleges cél az ízület minél további megóvása, kímélése (és nem a profi karrier folytatása, mondjuk még pár év foci az élvonalban). Műtét nélkül egyenesen tiltott, műtét után lehet, de egy jó sebész részletesen felvázolja, hogy kb. mire lehet számítani, annak tudatában kell mérlegelnünk. Nekem szépen elmondta, hogy ezzel a térddel fociznom kell (nagyon támogatja a sportot, különösen a focit), alkalmas rá, de arra nem tud mit mondani, hogy mi lesz (nem is vártam el), de végül csak abban maradtunk, hogy jóval nagyobb kockázatnak vagyok kitéve. De lightosan lehet futni, stb... De nekem foci kell:)))

Előzmény: zkovaxxx (2652)
pom-pom57 Creative Commons License 2014.10.01 0 0 2653

"most műtöttem meg Hajdú Pétert keresztszalag szakadással"

 

gratulálok,jól titkoltad,hogy ortopédsebész vagy

Előzmény: Arzeen03 (2645)
zkovaxxx Creative Commons License 2014.10.01 0 0 2652

Értem.

Jól gondolom, hogy az egyik út az aktív sportot befejezve, műtét nélkül egyéb kezelésekkel karbantartva a térded, a másik a műtét ahol utána a kialakult helyzet miatt ( megnövekedett ízületi terhelés) ugyan úgy ellenjavallt lesz az aktív sport?

Akkor neked teljesen adekvált lehet, akár egy ilyen kísérletben is részt venni vagy bármi mást megpróbálni folyamatos kontroll alatt ( pl sajátvér-terápia, injekció vagy bármi amire esélyt hozhat) és most már azt is értem, hogy miért hezitálsz a műtét miatt, mert valójában neked a műtét sem hoz olyan eredményt amivel visszatérhetnél a korábbi életedhez, hanem ez egy kompromisszum.

Szerintem a te esetedből kevés van a topikon. ( vagy csak én voltam figyelmetlen)

 

 

Előzmény: _chillout_ (2649)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.10.01 0 0 2651

Chillout mi az hogy nem akarod kicsinysegekkel terhelni a topicot, meg mi az, hogy kis problema, hogyne lenne fontos minden reszlet, meg hogy mi van veled??

Tessek mindent megirni legyszives, minden reszlet fontos, vagy kesobb is fontos lehet, arrol nem is beszelve, hogy minden erdekel mit titkolozol itt :-) 

 

Guri, neked ketszer mutottek a terded?

 

Kerdes- ha nem kell szalagot cserelni, hanem csak tisztigatni, egyengetni atroszkoppal, esetleg letapadasok felszedese, semmi menixzkusz akcio, akkor az nem olyan nagy was is das /hogy megcsillogtassam nemet tudasomat/ igaz?

 

A nyelvre kiterve, nekem az orosz nyelv az egyik kedvencem

Mikor munkam soran oroszokkal talalkoztam, inkabb ukran, moldav, akkor boldogok voltak, mikor oroszul beszeltem veluk par mondatot.. 

 

 

gurabli Creative Commons License 2014.10.01 0 0 2650

Mindenkinek a saját helyzete és problémája a legfontosabb! És persze igyekszünk segíteni másoknak. De ha fokozatokat kell állítani, akkor valóban a meniscus lenne a legenyhébb, ami nem azt jelenti, hogy nem óriási kínlódás minden, ami vele jár...

Sajnos a meniscus kivétele után valóban nagyon megnövekszik a terhelés pl. a sípcsontra, erről én is olvastam megbízható helyen hasonló rémisztő számokat. Ott azt magyarázták, hogy ennek ellenére még mindig jobb kiszedni, mert a bent maradt apró darabok nagyobb kárt okoznak, ha persze nem akad be rögtön (vagy később). 

 

Én mindent, de mindent megtettem, hogy ne kelljen megműttetni a térdem (még egyszer sem, nem hogy kétszer), nagyon műtét ellenes vagyok, teljesen egyetértek zkovaxxx-al, de sajnos minden út végén azt láttam, hogy a műtét van, ha térdről van szó:( Nagyon sok orvos kísérletezik minden félével, néhány talán biztató is, talán a közeli jövőben...

Előzmény: _chillout_ (2649)
_chillout_ Creative Commons License 2014.10.01 0 0 2649

A feher zonat gyorsan le tudom irni, a cikkel kapcsolatban majd inkabb a vonaton :-)

Szoval a meniszkusz kulso, vastagabb harmada a vererekkel jobban ellatott, ugynevezett voros zona, ha a szakadas ezen belul van, akkor opcio a varras, sot, akar a spontan gyogyulas is (kis szakadas eseten). A meniszkusz belso, vekonyabb resze a feher zona, itt nincsenek vererek, igy a varras is teljesen felesleges, nincs szamottevo esely a gyogyulasra.

Hogy esetemben mit csinal az orvos? Ahogy irtam sokszor, a karmentes az egyetlen opcio, vagyis a szetszakadt darabot kiharapja, a szeleket pedig leborotvalja, hogy legyen egy sima atmenet, ne seruljon az uvegporc. Ez az en nagy banatom, hogy nalam a feher zona serult, meghozza komplex modon es nagy teruleten (nemetes vagy, ezert idezem: "Breite, komplexe, zur Unterfläche ziehende Rissbildung im Hinterhorn des medialen Meniscus"). Es hat azt irjak a tanulmanyok, hogy ha a meniszkusz 15-30%-at eltavolitjak, az 350-450%-os terhelesnovekedest jelent a sipcsontra es a terdizuletre nezve.

Hat ezek az en aggalyaim, amiken amugy mar tulleptem, csak a statisztikak meg a fejemben vannak. De nem akarom itt kicsinysegekkel terhelni a topicot, hat hol van ez a problema barmelyik itteni erintettetol. Chopperert en is aggodom, jo lenne, ha jobb kedve lenne es bejelentkezne, a magaban ragodasnal barmi jobb! Chopper, legyszi!!

Előzmény: zkovaxxx (2647)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.10.01 0 0 2648

chopper!

 

vettem vadgesztenye krémet

három féle volt, kettő gél, egy meg krém

kipróbálom, van e esetleg az alkalmazásával kapcsolatban valami javaslatod

 

zkovix Úr

 

alkalmi gyógytornászom aki sosem ér rá és most is felhivtam és mondta, nem tud beszélni és letette, de visszahiv is műtét ellenes, nekem azt mondta, ne műttessem meg a lábam, 90 fokot garantál nekem és hogy jól fog működni

azt mondja ez nem egy motorblokk hogy szétszedik összerakják és kész

persze van amikor csak műtét segit, meg elkerülhetetlen, na meg ha nagyon biztató akkor miért ne vágna bele az ember ilyesmibe

majd megkérdezem amit a múltkor elfelejtettem

zkovaxxx Creative Commons License 2014.10.01 0 0 2647

A fehér zóna részt nem teljesen értem. Amikor az orvosod azt mondta, hogy meg szeretne műteni, akkor ő mit tervezett a műtét során a problémád megoldására?

 

A fiamnak a mediális meniscusa kosárfül szerűen szakadt le mint klasszikus velejárója a kereszt szalag szakadásnak . Én úgy tudom mind a mediális mind a laterálisnak sincs saját vérellátása, hanem az ízületi nedvből táplálkoznak. ( hú ezt már úgy írtam mint ha értenék hozzá, de nem csak jó volt az oktatóm)

 

Az, hogy hány éves vagy az indifferens, mert amit leírsz mint általad végzett sport teljesítményt abból kiindulva még messze a nyugdíj:)))

 

Előzmény: _chillout_ (2643)
zkovaxxx Creative Commons License 2014.10.01 0 0 2646

Nekem ez inkább egy vita anyagnak tűnik, mint sem kutatási eredménynek, mert erősen hiányoznak belőle a statisztikák, de nagyon érdekes mert ez megint egy más megközelítés.

Még a cikkben is úgy fogalmaznak, maguk a szakértők azt róják fel a kutatást végzőknek, hogy némileg irányított betegkiválasztást folytattak a kutatás sikerének igazolása céljából és olyan diplomatikus számomra az a megfogalmazás, hogy abban minden szakértő egyetért, hogy a tanulmány a valós problémával foglakozik. Gondolom már az a szám is indokolja, hogy foglalkoznak a kérdéssel mert egy 80%-os növekedés egy tíz éves távlatban azért már jelent valamit. ( akár költség oldalon is)

Engem abszolút érdekelnek az ilyenek, mert én nagyon operáció ellenes vagyok, de sajnos azt látom, hogy számtalan próbálkozás ellenére ( injekció, sajátvér-terápia, stb,) még mindig a vége a műtét, max ezekkel a kezelésekkel el lehet húzni az időt ami arra is elég lehet, hogy az adott beteg feldolgozza az életmódváltozással járó traumát.

Neked ott találtak olyan alternatív megoldást amivel elkerülöd a műtétet, ha abbahagysz minden amatőr sportot és max nagyokat sétálsz a jövőben?

 

Előzmény: _chillout_ (2644)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.10.01 0 0 2645

pont nemrég volt szó Béresről, most műtöttem meg Hajdú Pétert keresztszalag szakadással

na meg Erdei Zsoltról nem sok szó esik, pedig neki is nemrég sérült meg a térde

_chillout_ Creative Commons License 2014.09.30 0 0 2644

Ez mondjuk inkább a degeneratív eredetű szakadásokra helyezi a hangsúlyt (meniskusriss behandlung schweiz keresőszavakra első találat, szóval nem kellett sokat kutakodni, hogy egy ilyet találjak): http://m.srf.ch/gesundheit/gesundheitswesen/am-meniskus-wird-zu-haeufig-operiert

 

_chillout_ Creative Commons License 2014.09.30 0 0 2643

A fiad még fiatal és jó helyen szakadt el a meniszkusza ;-) Az enyém a fehér zónában szakadt el, ahol nincsenek vérerek, így a gyógyulás nem is lehetséges, azt meg le sem írom, hány éves vagyok :-))

 

Vicces, h ugyanazokat a nyelveket beszéljük. Előszedem a linket és mutatom.

Előzmény: zkovaxxx (2638)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.09.30 0 0 2642

Szerintem nezz utana, kihez, hova, mielobb kerj idopontot, legfeljebb ha kozben maskepp alakul, nem mesz el es kesz

Bocs ha okoskodok, de talalni kll mielobbi megoldast leheto legjoobbat 

Arzeen03 Creative Commons License 2014.09.30 0 0 2641

Okes, koszi, majd a heten veszek

Ujat mondok, marhara faj a bokam, a csipom mar alig :-) 

Egyik nap ilyen, masik olyan 

 

Koszi, hogy megkerdezted es hogy nem felejtetted el

Pihenessel múlik..

 

Ugy erzem, baj van nalad

Valahogy gyere felpestre szervezd meg, keszitsd elo, oda, ahova irtam, vagy a sportkorhazba, telik az ido

 

 

 

Előzmény: Chopper63 (2640)
Chopper63 Creative Commons License 2014.09.30 0 0 2640

Szerbusztok!

 

Hm,rossz passzban vagyok,majd irok róla,most emésztek.

Szia Arzeen03!

 

Számodra volna konkrét üzenetem!Ne felejts el venni a Vadgesztenye krém mellé Fekete nadálytő krémet is!Vigyázz,nehogy gélt sózzanak rád!

 

Beszéltem a csipő fájdalom dolgodról a gyógytornásszal!Azt üzeni,vagy orvossal,vagy gyógytornásszal konzultálj!

Látatlanban a vizsgálatod nélkül,nem lehet semmit tanácsolni,főleg nem torna gyakorlatot küldeni!

 

 

Sajnálom,nem tudtam érdemben segiteni Neked.

 

Majd irok még nektek,csak kicsit legyek jobb passzban.

Fájdalom mentes estét mindenkinek!

 

zkovaxxx Creative Commons License 2014.09.30 0 0 2639

Remélem mint a fórum motorja nem maradsz ki az üzleti modellből:) Majd némileg presszionáljuk Pom-pom-ot, hogy gondoljon rád is. 

Előzmény: Arzeen03 (2634)
zkovaxxx Creative Commons License 2014.09.30 0 0 2638

Bennem semmi tüske nincs, szerintem azt túl is beszéltük:)

Örömmel veszem, ha bármit küldesz. (angol, német, orosz jöhet)

Amiket én olvastam, abban külön bontották a részleges és teljes szakadást. A részlegesre egész biztató eredményeket írtak ( persze utána csak max séta), műtét nélkül, de a teljes leszakadásra nem.  Még az USA-ban hallottam olyan kísérletekről ahol a leszakadt és elhalt meniscus-t sertés alkatrészekkel pótolták, de elég gyorsan felhagytak vele, pedig a nekem jónak tűnt az irány mert a szívbillentyű cserénél is szokványos eljárás a sertés billentyű alkalmazása. Szerintem meniscus nélkül, még egy ép kereszt szalaggal is nagyon instabillá válik a térd a késöbbi kopásokról nem beszélve. Nagyon sok helyen olvastam, hogy a leszakadt meniscus csak egy bizonyos ideig varható vissza, mert elhal. A fiamnál több mint három hónap telt el a baleset és a műtét között és visszavarrták neki. Miként fog üzemelni az majd kiderül, de így két hónap után rendben van:)

 

 

Előzmény: _chillout_ (2635)
_chillout_ Creative Commons License 2014.09.30 0 0 2637

Bocs a rengeteg elütésért, mobil, vonat, zötyögés, hosszú munkanap

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!