Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

ricsosz Creative Commons License 2002.09.10 0 0 196
Hello!

Nah most ajánlottak 280 eft ért egy 50 es évek béli Velot még 250 es pár apróság át van alakitva meg pár burkolati elem hiényzik 280 eft. Az sok érte nem vagy mit tudsz hozzá szolni irtam Mail-t!

Bye

Ricsosz

Előzmény: granturismo (195)
granturismo Creative Commons License 2002.09.10 0 0 195
Tegnap végre ki tudtam szedni a kormányt. Egy hétig ázott petróleumban a perselye. Utána kiszedtem a kormányművet és a komplett első futóművet. Ezek nagyon könnyen szétjöttek. A hátsó futómű már problámásabb. A lengőkar csapszegek biztosítólemezét tartó csavar az egyik oldalon beletört a vázba. Nem kis műtét lesz kioperálnom onnan.
ricsosz Creative Commons License 2002.09.08 0 0 194
Előzmény: ricsosz (192)
ricsosz Creative Commons License 2002.09.08 0 0 193
Előzmény: ricsosz (192)
ricsosz Creative Commons License 2002.09.08 0 0 192
granturismo Creative Commons License 2002.09.05 0 0 191
Hát igen. Én meg vettem egy komplett új dinastartert hozzá 3 eFt-ért tegnap. Rendesen egy boltban az Ó utcában. majdnem elájultam mikor megláttam. Mondta a tulajnő hogy kb. 20 éve ott volt a kirakatban. Fesszabályzóért mentem mert régen láttam ott hozzá való eredetit de már nem volt meg.
A camponában börze is lesz?
Előzmény: ricsosz (190)
ricsosz Creative Commons License 2002.09.05 0 0 190
Hello!

Nos akkor keresek tovább mindenképp ponyvás kell és müszakis vannak ám igényeim mi???
Nem komolyra forditva fölösleges restauráklni mivel 200 eft körül szinte tökéletest kapok.
A pécsit kéne megnézni s alkudozni csak kurva messze van és én lábon akarom hazahozni:)))

Bye

Ricsosz

U.i.: Mész a Camponás veterán börzére??

Ha ott hallasz véletlen eladót szolnál nekem???

Előzmény: granturismo (189)
granturismo Creative Commons License 2002.09.05 0 0 189
Csak az enyémet tudom.
Előzmény: ricsosz (188)
ricsosz Creative Commons License 2002.09.05 0 0 188
Hello!

Nah én is visszatértem. A veterános Velorexet megkérdeztem a cserés nem adja el elmondása alapján 98 % tipustiszta és 300 Eft amibe eddig van neki kb. Hát ezt tudtam meg. Grant nem tudsz eladó velot most mátr nagyon jól esne egy.....

Bye

Ricsosz

U.i.: Hogy áll a felujjitás?

cszoleee Creative Commons License 2002.08.30 0 0 187
Sziasztok

Ma fejezem be a polgári szolgálatomat. :)
Sajnos ezentúl sokkal kevesebbet leszek, internet közelben, de azért megpróbálom majd figyelni a fejleményeket. Telefonszámom tudjátok.
Az új Veterán magazinban, van három eladó Velorex.
Az egyik a Hódmezővásárhelyen leledző (85 000 Ft szakadt állapot stb.), a második egy győri darab állítólag gyönyörű eladni, nem csak cserélni akarja a tulaj (06-20-370-98-38), a harmadik eladó egyben vagy darabokban (gyári új cuccok, műbőrkasztni+patentok 123 000 Ft) 06-20-922-71-90
az ára egyben 220000 Ft.

Ha addig nem is de remélem a Camponában lévő veterán börzére eljöttök, és akkor ott személyesen is beszélhetünk. Emlékeztetőül a börze pontos időpontja SZEPTEMBER 15. (VASÁRNAP).
Délelőtt érdemes csak kijönni, délután már nincs ott senki, ez személyes tapasztalat.

Sziasztok.

VELOREX VELOREX VELOREX VELOREX VELOREX ......

Na megyek eltolom a velómat...


granturismo Creative Commons License 2002.08.30 0 0 186
Amiket írtál+
Cseh nyelvű javítási könyv.
Előzmény: cszoleee (185)
cszoleee Creative Commons License 2002.08.29 0 0 185
Sziasztok

Grant: neked milyen anyagaid vannak a Velorexhez?

Nekem van: Használati utasításom, Alkatrész katalógusom, illetve a motor robbantott ábrája.

Üdv.

granturismo Creative Commons License 2002.08.29 0 0 184
cszoleee

Az én felújításom nem lesz egy gyors dolog azért.

Most a motorblokkon gondolkodom. Az a 65-ös blokk amiről a papirom van annak még mechanikus kuplungja van. Viszont van olyan blokkom is amelyik már újabb hidraulikus kuplungos változat. Össze lehetne építeni a régi blokkot az újabb hidraulikus blokkféllel csak hát az eredetiség. ez az egyik dolog. A másik, hogy van nekem egy olyan főtengelyem ami úgy van megcsinálva, (20 rugóért csináltattam) hogy a rendes 350-es California JAWA hajtókarjai vannak egy Velorex főtengelyre ráhúzatva. Ez azért jó mert így be lehet építeni JAWA dugattyúkat amelyeknél a dugattyúcsapszeg már tűgörgős és nem csúszócsapágyas mint a Velorexen. Ennek az az előnye, hogy így lehet 1:50-es keverékkel járni és nem füstöl úgy a gép mint a 1:20-al. És ezt bármikor roncsolás nélkül vissza lehet alakítani az eredetire.
Meg még az a kérdés, hogy a blokkot milyen csavarokkal fogassam össze. Mert az eredeti csavarokat meghúzni is nehéz de szétszedni katasztrófa. Van egy készlet imbuszfejű csavarom a Velorex blokkhoz. Csakhát ezek a dolgok mind az eredetiség rovására mennek.

Előzmény: cszoleee (182)
zenogtime Creative Commons License 2002.08.29 0 0 183
Motornak!
cszoleee Creative Commons License 2002.08.28 0 0 182
Sziasztok

Mikori? Passz meg kéne nézni a tábláján.
Milyen állapotban van? Lesz rajta mit csinálni, de azért nem vészes.

Te, hogy haladsz a felújítással?

zenogtime:
Autónak vagy motornak van vizsgáztatva?

zenogtime Creative Commons License 2002.08.28 0 0 181
Ja és még annyit, hogy Pécsett van egy kárpitos, aki vállal ponyvakészitést. Bár nem olcsó mulatság.
zenogtime Creative Commons License 2002.08.28 0 0 180
Szia!
Bocsi, hogy nem válaszoltam tegnap.
A Veroról csak annyit, hogy a
váz kiheggesztve, lefújva,
elektronika teljesen felújitva,
a tetőponyván kivül minden ponyva jó
kis hibája, hogy nem ártana már új lánc,
2002. oktoberig érvényes a műszaki
Ja és az irányár 200 000 Ft.
Előzmény: ricsosz (176)
granturismo Creative Commons License 2002.08.27 0 0 179
Na ez a másik a kromofágot csak olyan helyre szabad felvinni ahonnan utána nyom nélkül el kehet távolítani. Mert különben a festésnél gondok lesznek.
cszoleee
Mikori a géped? És milyen állapotban van?
Előzmény: cszoleee (178)
cszoleee Creative Commons License 2002.08.27 0 0 178
Sziasztok

A hírdetett Velorex Pécs mellett van, teljesen felújítva (sajnos azt, hogy van-e vizsgája elfejtettem megkérdezni), az ára 200000 Ft.

Ercsiben állítólag több Velorex is van, az enyém egy fészerben áll.

Lehet, hogy igazad van a kromofággal kapcsolatban, de az a legeldugotabb helyekre is bejut.

Üdv.

granturismo Creative Commons License 2002.08.27 0 0 177
Sziasztok

ricsosz
Sajnos ugrik a holnapi nap.

cszoleee
Nem kell sokat hegeszteni két hátsó lámpatartó meg az egyik kipufogó tartóbak.

Én nem szórakozok a kromofággal. Annak idején életem első velorexét (ez már az ötödik) azzal próbáltam. Hatásos volt, de azért az után is kellett csiszolni. Szóval a fúrógépbe fogott csiszolóvászon korong olcsóbb, hatásosabb és környezetbarátabb is. A nehezen hozzáférhető helyeken jön ennek a mini változata triplex fúróval és persze a kézi csiszolás.

Ercsiből? Lakik ott egy kollégám. Vele hoztuk el a Velot az Ecseriről.

ricsosz Creative Commons License 2002.08.27 0 0 176
Hello!

mit lehet közelebbit tudni???
Hol van mennyire felujjitott?
Mennyit kérsz érte?
Milyen boritásu?
Müszaki?
Papirok?

Bye
Ricsosz

Előzmény: zenogtime (175)
zenogtime Creative Commons License 2002.08.27 0 0 175
Sziasztok!
Ha valakit esetleg érdekel, van egy eladó felujitott Velorexem, 20/80 433 80-on el tud érni.
ricsosz Creative Commons License 2002.08.27 0 0 174
Hello!

Na mi lesz a holnappal megyünk Szarvasköbe????

Bye

Ricsosz

Előzmény: granturismo (172)
cszoleee Creative Commons License 2002.08.27 0 0 173
Sziasztok

A Velót Ercsiből egy öreg Veterános fickótól hozom. Azt, hogy mivel még nem tudom.
Jók a képek:-)

Rozsdaeltávolításra házilag a kromofág a legjobb szerintem, vagy valami rozsdamaró. Úgylátom lesz hegesztenivaló is.
De helyre hozható, kb. ilyenre:

Üdv.

granturismo Creative Commons License 2002.08.26 0 0 172
Jaj bocs
szóval cszoleee.:-)

És honnan hozod a Velot? Meg mivel?

Mit szólsz a képeimhez?

Előzmény: cszoleee (171)
cszoleee Creative Commons License 2002.08.26 0 0 171
Sziasztok

Most voltam a cipőkellékesnél, sajnos már nincs neki ilyen, pedig régebben volt aki gyártott ilyet Magyarországon (elvileg még lehetne találni de nagyon nehéz) valami gyerektáskához csináltak ilyet.
A műbőr ára kb:3000-4000 Ft/m2,

A Velorexem hazaszállítása sajnos még nem történt, meg de ez már csak napok kérdése (remélem).

Grant: a nevem cszoleee, nem pedig csszolee :-)

Üdv.

ricsosz Creative Commons License 2002.08.23 0 0 170
Ja nem mondtam most szombaton vagyok utoljára aztán Szept 4 ig tényleg nem akarok jönni.....

De ki tudja szóval inkább sms+telcsi

Bye

Ricsosz

Előzmény: granturismo (169)
granturismo Creative Commons License 2002.08.23 0 0 169
Majd beírom ide ha beszéltünk.
Előzmény: ricsosz (168)
ricsosz Creative Commons License 2002.08.23 0 0 168
Hello!

Na akkor ugy látszik... ténleg sejtek vmit kocsikbol.:)))

Hát igen nem árt felhivni hogy meg van e....

Tény s való a buherácitol mentes a legjobb még ha merö rozsda is....

Bye

Ricsosz

U.i.: Felhivtad meg beszéltél felhivsz hogy mit mondott???

Előzmény: granturismo (167)
granturismo Creative Commons License 2002.08.23 0 0 167
Tipp: Bejött tényleg Bravo.
Még nem hívtam őket de szerdáig tényleg felhívom.
Tré mi? Hát igen. Bár én már láttam ennél is rosszabbakat. De legalább nincs egy semmi utólagos buherálás, fúrás, kivágás, behegesztés rajta.
Előzmény: ricsosz (166)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!