Keresés

Részletes keresés

Karesz-padre Creative Commons License 2007.01.30 0 0 116
Hello Horasz! Valóban szánalmas lenne, HA reklám lenne tesókám. Nekem nem érdekem. Csak próbáld ki, aztán írj. Várom válaszod. Csak ajánlottam, de ha neked is bevált, azt is írd le. Köszi.
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.30 0 0 115
eleg szanalmas kiserlet egy termek reklamozasara....
Előzmény: Karesz-padre (114)
Karesz-padre Creative Commons License 2007.01.30 0 0 114
Sziasztok. Egyszer-egyszer valóban sok probléma van a másnapossággal... :))

Nagyon sok recept és próbálkozás született már ennek a megoldására. A mi baráti körünkben egy új termék bizonyult a legjobbnak. Italozás után elfogyasztottuk és ki sem alakult a másnaposság. ŐRANGYAL PLUSZ a neve ( PROTECT ANGEL) Valami új magyar szabadalom, de TUTI !! Ajánlom mindenkinek! A többi házi recepteket is kipróbáltuk már ( többször is :))) ..) de ez überelt minden eddigit.

www.protectangel.com oldalon megnézhetitek ti is, ha nem akartok fejfájásos másnaposságot 3 nap mulva is.
Youme Creative Commons License 2006.12.29 0 0 113
Valaki kérdezte miért szárad ki a szervezet a piálás után?

Ennek az ADH nevű hormon az oka. Alkohol hatására ez a hormon nem megfelelő mértékben keletkezik (az alkohol gátolja a hormon felszabadulásást), márpedig ez a hormon felelős azért hogy beszabályozza a szervezet vízegyensúlyát. Általában ha vízre van szüksége a szervezetnek, akkor a vizeletből a víz visszajut a vérbe, pont ennek a hormonnak a hatására. Ha iszunk ez a dolog teljesen felborul, és azt a vizet is kipisiljük, amit normális esetben vissza kellene "adni" a szervezetnek.

A legtutibb megoldás tehát lefekvéskor egy infúziót bekötni! :-))))
úgysekaptokel Creative Commons License 2006.12.24 0 0 112
Sziasztok!Hogy kevésbé legyek másnapos én mindig kajálok buli után mielött lefekszem és nem árt meginni minnél több ásványvizet is én kb. másfél litert is megiszok és így nem kelek fel este,mert ki vagyok száradva és még fele annyira sem leszek szarul másnap mintha mindezeket elfelejteném.Ja és mindig legyen otthon másnaposság elleni pezsgőtabletta.Gyógyszertárakban kapható.Én ma már ittam,mert reggel még tuti nem tudtam volna ezeket ideírni nektek:) 
cmlHunter Creative Commons License 2006.11.30 0 0 111

szerintem aki szokott inni, berugni stb az tudja mit csináljon magával másnaposan, aki meg hébe hóba iszik az meg kibírja ha másnapos

 

ha rendesen bebaszol nincs normális ellenszere a másnaposságnak, de

 

a plussz (pezsgőtabletta) szerintem is jót tesz,

de ha hánysz és nem marad meg benned semmi, rennie tablettát egyél és ne igyál sok folyadékot, enni pedig csak akkor egyél ha nagyon kívánod akkor is száraz háztartási kekszet és piritóskenyeret, este már jobban leszle vacsorázni talán már tudsz (egy kicsít)

 

ha mielőtt hazamész a buliból, van erőd meginni egy sört akkor tedd meg mert nem készül ki a gyomrod annyira másnap

 

ha annyira nem rugtál be és még lefekvés előtt enni is bírsz az még jobb, csak ki ne hányd

comad Creative Commons License 2006.11.29 0 0 110
Sziasztok! Most először nézek be ide, szal lehet, hogy feltalálom a spanyolviaszt: a másnaposság: kiszáradás! Tehát: plussssz multivitamin! Persze vízben feloldva :)
bulizós Creative Commons License 2006.11.28 0 0 109
Múltkor másnapos voltam. Hányingerem volt, de nem jött ki semmi. Valaki azt mondta, egyek valamit és igyak tejet, mert akkor jobb lesz. Követtem a tanácsát, és öt perc se telt bele, kitaccsoltam. Ennyit arról, hogy a tej jót tesz...
Törölt nick Creative Commons License 2006.11.15 0 0 108
feküdj le
Előzmény: 'tínnyó (104)
TTAMAS Creative Commons License 2006.11.15 0 0 107
Igyál meg egy sört. (Tudom, hogy nem kívánod, de erőltesd le.)
Előzmény: 'tínnyó (104)
wodwo Creative Commons License 2006.11.15 0 0 106

1. homeopátiás szer: Nux vomica (alacsony vagy közepes potenciál)

2. Lestyán tea

varadit Creative Commons License 2006.11.14 0 0 105

Valami tipp? 

 

 Ne igyál pezsgőt. :-)

 

 

Előzmény: 'tínnyó (104)
'tínnyó Creative Commons License 2006.11.14 0 0 104

A gyomromat megoldom általában, de mit csináltok a másnapi szédülés ellen?

Pezsgő utáni másnapon olyan szédülés kap el, mintha el akarnék ájulni. Aztán nem, csak egy pillanat:) Valami tipp?  

imitto27 Creative Commons License 2006.01.03 0 0 103

Hát az elseje nagyon ott volt...kipróbáltam a lefekvés előtt 1 liter ásványvizet - nagyjából 10 percre bent is maradt...bár asszem az ital volt sok...alkoholit játszottunk, Metaxa, saját házi pálinka, szintén saját, vegyszermentes vörös és fehérbor...és erre az egészre hajnalban még egy sört sikerült meginni, amit nem kellett volna...

 

...másnap 2 nagy szelet kőrözöttes kenyér, 1 doboz gatdaságos energiaital, 1 ampulla Algopirin injekció 1 dl vízzel keverve...kicsit később szarvassült füstölt szalonnával és fokhagymával tűzdelve...és rá egy órára már semmi baj...pedig reggel még nem voltam biztos benne, hogy vissza akarok vezetni pestre...

mammamija Creative Commons License 2005.12.30 0 0 102
Van aki 3 cl tömény elfogyasztására esküszik. Nem feles, nem 2, hanem pontosan 3 cl kell a háborgó gyomor csillapítására.
Még nem próbáltam:)

Én kieszem a hűtőt másnap ha többet iszom a kelleténél, és ha nincs uborka - meghalok:))
drbercy Creative Commons License 2005.12.30 0 0 101

 

 

   Reszelt nyers csicsóka.

BAJAI 'SAJÁTNEVES' Creative Commons License 2005.12.12 0 0 100

 

Red Bull, vagy Outox!

 

 

szysssz Creative Commons License 2005.11.26 0 0 99

Ha olykor-olykor többet iszom, másnap zsibbad az agy.

Ilyenkor az első (hajnali) "felkelés"-kor egy pohár jéghideg sör és szunya reggelig. Reggel egy tányér nagyon forró leves - húsleves, lebbencsleves, vagy ilyen korhely féle, amiről alant írtatok.

Ja, s míg megfő a leveske, egy tejjel hosszított erős kávé, kicsit több cukorral, mint egyébként.

imitto27 Creative Commons License 2005.11.21 0 0 98
Tegnap a Gasztropucsban Döme mester épp másnap-levest készített...korhelyleves féleség volt, káposzta helyett apró kockára vágott kovászos uborkával, sok koviubi-lével...ez sem hangzik rosszul!
zsandár Creative Commons License 2005.11.20 0 0 97

Szépen kell inni.:-)))

Én nem szoktam másnapos lenni-általában-ugyanis a saját boromat iszom.Ha rendezvény van akkor 1,5 -2 liter is lemegy.Olyankor részeg leszek.

Lefekszem és kész.

Ha idegen helyen van alkalom és kénytelen vagyok mást inni ,akkor  hazajövetelkor,ha dob a fej: hányás .Ezt követően tetemes mennyiségű citromos ásványvíz,savanyúság lé,de a legjobb a kovászos uborka leve ásványvízzel keverve.

pipacsmező Creative Commons License 2005.11.20 0 0 96

Sziasztok,

én a nagyon hideg őszibarack befőttre esküszöm.

 

Lásd még a további szakirodalmat: "Meló másnaposan" topic.

imitto27 Creative Commons License 2005.11.03 0 0 95

Először is: ne tudom, szerencse-e vagy sem, de képtelen vagyok alkoholtól hányni (leszámítva EGY szilvesztert meg az eljegyzési bulinkat, de ezek nem tegnap voltak...). Ez jó, mert irtózom a rókázástól, viszont rossz, mert bennem marad minden...Általában borozni szoktam, eleve gyanús helyeken palackos bort kérve, lehetőségekhez mérten jót választva - viszont beleszalad az ember néha igényesnek látszó helyen olyan sz@r borba, amitől másnap nagy baj van a fejben meg a gyomorban. Ekkor a következő a recept:

 

Hazaindulás előtt taxi, irány a kedvenc büfé, 1 darab sajtburger (A sajtburger! Mikor eszem, eszembe jut a B.King reklámja - Magyarország legnagyobb...hát ENNÉL nem nagyobb, az biztos!), plusszként benne 1 darab rántott csirkemáj jól megsózva. Hazaérve hideg ásványvíz, az esetek 80%-ban kevésvé szerencsés feleség hányásánál segédkezni (ő ha csak egy pohárral iszik is beteg másnap estig, ennek ellenére nem egy pohárral iszik)

 

Reggel bármilyen nehéz is, NEM tedspedni az ágyban, felkelni, és elkészíteni a VASÁRNAP MENÜT:

 

szalonna (sok) apró kockára vág (legjobb a házi, nem pácolt hanem SÓS!)

hagyma (2-3 fej) szintén apróra

kolbász karikára vág

4-5 tojás/kopf

 

Fentiekből az ismert módon enyhén elsózott rántotta készít, kovászos uborkával az arcba berámol. Utána kávé (jeges)

 

Ekkor a házi receptben nem hívő és az ágyban fetrengő feleséget hátrahagyva egy üveg hideg ásványvízzel séta bárhová egy órácskára. A nap háralévő részében minden OK, csak asszonypajtást kell még este is pátyolgatni....

Boarhunter Creative Commons License 2005.09.05 0 0 94
Baromi hideg frissen bontott kóla. Büntet, de kipucolja az agyam. Ha nem vezetek, egy kis vörösbor is mehet bele. Ez utóbbira véletlenül jöttem rá, de csodát tett.
petike23 Creative Commons License 2005.09.05 0 0 93

A kettő kicsit ellentétben áll egymással:

 

"A kikészült gyomornak nem kedveznek a sós, savas maró dolgok (...) inkább a semleges vagy lúgos a jó"

 

"Friss citrom levét is ajánlom, sok benn a C-vitamin,"

 

Mivel a citromlé minden, csak nem lúgos.... :)

 

Részemről: sok folyadék (ásványvíz), és multivitamin-ital, vagy gyümölcslé.

Előzmény: bcontact (90)
vakbarát Creative Commons License 2005.09.05 0 0 92

Másnaposság ellen nekem a következő vált be:

Ébredés után Egy szuszra meginni, egy jól behűtött sört.

Törölt nick Creative Commons License 2005.08.23 0 0 91

A rutinos fitalembereknek torzskocsmaja van ahol el szokta kuldeni az agyat. Mivel torzskocsma, azert torzskocsma h sokat jarjon oda, ezert az evek hosszu soa alatt kialakult egyfajta, automatika vagy nevezhetjuk akar robotpolitanak is:)

 

a szitu a kovetkezo: barati tarsasag szokas szerint, froccsozot, sorozot dumalt, aztan jott alaki akinek szar kedve volt, hat viditsuk fel igyunk palinkat. az jo az tiszta. ebbol van 4-5 kor. itt meg semmi baj sincs, leven versenyzonk rutinos ivo:) amde amikor kifele tartana a tarsasag a kocsmabol feltunik a tulaj es midnekit meghiv egy korre (ismetlem torzskocsma), mivel ilyenkor a hivo valaszt alatalban jager lesz belole. de hat ugye illik visszahivni, ergo megegy kor jon. ilyenkor a gyengebbek, asszonnyal levok mar lelepnek. versenyzonk felfedezi, hogy je itt vannak a torzsvendegek is, szevasztok, mit iszunk. lemegy 4-5 kor. Na ilyankor mar gondok vannak a keveresbol es a cca 8-12 feldecibol. Ilyenkor mar el kel indulni haza, fizetes kitamolygas.

 

Es itt jon az en receptem:)

 

Rutinosan a kozeli gyrosos fele vesszuk az iranyt, ahol mar ismernek mint a rossz penzt. 1 vagy 2 gyros elfogyasztasa ahogy en szeretem (semmi zoldseg vagy csak minimalis, sok hus). lejattolas a gyros gyerekkel megfelelo merteko borravalo biztositasa, hogy megmaradjon baratunknak es mindig sok hust adjon. a gyros elcsocsalasa (reszeg ember lassan eszik).

1 vagy ketto uveg szensavmentes asvanyviz elfogyasztasa, akkor is ha faj. egy extra uveg asvanyviz megvetele reggelre otthonra. hazajutas (taxi, bkv hangulat es penz fuggo). ruhak ledobalasa, brunzolas. hajnal korul barna maci kizavarasa, szippantas a tomeny alkohol illatbol, visszadoles agyba. reggel ebreszto, az ejjel megvasarolt asvanyviz megtalalasa (opcinalisan: csodalkozas, hogy kerult ez ide), elfogyasztsa. Befaradas meloba, ahol is a kovetkezo koktel bekeverese:

 

1.5-2 deci citromle (mindig van mer sokan teaznak) es amaradek hidek viz, mindez egy 1.5 literes uvegbe. egesz napi kortyolgatas, delben joizu ebed elfogyasztasa.

 

Ezt a musort barmilyen reszegen eloadom:) mostanaban mar hanyni sem szoktam koszonhetoen a rutinnak.  Citromos hideg viz istenkiraly.

 

H.

bcontact Creative Commons License 2005.08.22 0 0 90
Lefekvés előtt víz, felkelés után víz (legjobb a Pi-víz vagy tesztillált víz), cukor (méz!), C-vitamin (500-1000mg), esetleg Algo- vagy Kalmopyrin (Aspyrin nem ajánlott), nyugtató gyógytea (pl.citromfű)
A kikészült gyomornak nem kedveznek a sós, savas maró dolgok (szénsavas üdítők, ecet, kávé, tea..)
inkább a semleges vagy lúgos a jó (mentes ásványvíz, gyógytea, Calli tea, szódabikarbónás víz, friss zöldséglevek)
Friss citrom levét is ajánlom, sok benn a C-vitamin, méregtelenít (ha más nem visszafele:)
Lehet próbálkozni még stabilizált aloe vera géllel ill. "Activator"-ral, ami nyugtat, méregtelenít, és erősen regenerál.
(rajtam keresztül beszerezhető: bcontact@freemail.hu)
bcontact Creative Commons License 2005.08.22 0 0 89

2 üveg Outox lefekvés előtt.
egyket Creative Commons License 2005.08.07 0 0 88

Tökéletes. Én ugyanezeket használom. Ásványvíz, csapvíz/kútvíz, ha maraxik a gyomrom. Zöldalmát + grapefruitot nyomok alma és narancs helyett. Bármilyen C vitaminos gyümölcslé. (Kaukázusi) kefír. Levesek: hús, korhely,  esetleg halászlé. Tasakos húsleves  is jó a sok só miatt. Kovászos uborka lé. Szintén jó sós. Ha már a folyadékokkal rendben vagyunk, csipsz is lehet. Nyugtató teák, kamilla. Szauna. Ha kiment a pia (már nem dől belőlünk a cefre) idegesség ellen egy kis sör, vagy fű. Bár ez ugye sajnos illegális. Inkább sör. De ezt se muszáj, mert esetleg kezdődik minden elölről. Lefekvés előtt 1-2 pohár pia (lenginkább valami jóféle bor) az alvásproblémák ellen. Hát ezekkel gyógyítom magam. Muszáj is, mert majdnem annyiszor vagyok másnapos, mint nem. Bár a legtöbb módszert már leírtátok, nem tudtam megállni, hogy bele ne szóljak. Ami még segített nekem: jó kis monoton fizikai munka + alkoholmentes Stella.

Előzmény: Szervál (87)
Szervál Creative Commons License 2005.07.06 0 0 87

Este és éjjel sok-sok ásványvíz, ha van erőm akkor alma és narancs ( almasav, citromsav és fruktóz segít a májnak a feldolgozásban). Aspirin C pezsgőtabletta reggel, erős savanyúságok majszolása lassan. Később kefír. Egyébként feküdni és próbálni aludni.

Ja, én már nem tudok rókákkal játszani, fiatalkoromban bezzeg. Ebből egyébként arra következtetek, hogy  az alkohokkarrier éveinek számától is függ a helyes kezelési mód.:)))

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!