Keresés

Részletes keresés

kkn Creative Commons License 2022.07.26 0 0 5162

Valószínűleg volt csőre, de, hogy milyen?

Azóta ilyen tompább zöld madarakat látok hasonlóakat. A neten a fiatal zöld küllő egyedek ilyenek. Tompa sötétebb zöld a tolluk, nem élénk, mint a kifejlett példányoknak. A testük nem olyan világos,hanem némileg világosabb árnyalatú csak a szárnyaiknál. A fejük sem piros még. Hasonló zöldes madarat nem sikerült még a neten találnom.

Előzmény: Irbisz (5160)
zsorsz Creative Commons License 2022.07.26 0 0 5161

Azt is meglehet tudni ezekből a könyvekből hogy mitől kánya a kánya, vagy a vércse,héja, sas, mi a jellemzőjük?

Köszönöm!

Előzmény: Irbisz (5158)
Irbisz Creative Commons License 2022.07.26 -4 0 5160

a hozzánk látogató fakopáncs is galamb méretű, csak karcsúbb. Amit írtál mekkora volt a zöld küllő, az ugyanaz a méretnagyságnak tünik, azaz stimmel, mert a zöld küllő semmiképp nem verébméretű.

De a csőr a lényeg, ha harkályszerű volt, akkor zöld küllő. 

Ha nem, akkor fogalmam sinvcs, mert más ilyen méretű, pirosfejű zöld madárról nem tudok.

Esetleg megszökött papagáj :)

Előzmény: kkn (5159)
kkn Creative Commons License 2022.07.26 0 0 5159

A harkály az most mekkora méretű? Eddig olyan verébnagyságúnak láttam őket.

Ez meg nagyobb volt jóval.

Előzmény: Irbisz (5157)
Irbisz Creative Commons License 2022.07.26 -4 0 5158

akkor ezt a könyvet ajánlom (https://www.mme.hu/magyarorszag-ragadozo-madarai-es-baglyai), hihetetlenül impozáns, remek kivitelű, csodás képanyag stb. Nem olcsó, de szerintem sikerült szponzort szerzniük, mert egyébként sokkal többe kellene kerülnie. 

Én örülök, hogy megvettem.

ha meg túl nagynak/drágának találod, ez megfizethető és szintén elég jó könyv Peterson - Mountfort - Hollom: Európa madarai, 1969. 

Ezt (netes) antikvériumokban meglelni potom pénzért és ez is jó neked

" ... A rendkívüli tömör, de ugyanakkor a szakember és az átlag természetbarát számára egyaránt jól érthető leíró rész mellett a könyv legfőbb értéke az 1760 illusztráció, melyből 830 színes. A képek az egyes madárfajokat a földön, vízen és a levegőben mutatják be. Külön jelzőrendszer hívja fel a figyelmet a legfontosabb ismertetőjelekre és az egyes fajokon belül hím és tojó, fiatal, átszíneződő stb. tollazatainak különbségeire."

Előzmény: zsorsz (5155)
Irbisz Creative Commons License 2022.07.26 -4 0 5157

A csőre harkályszerű volt? Mert ha igen, akkor azt láttál, ha nem, akkor tuti nem az volt.

Bár a csattogás is arra utal, a közelünkben többször láttam és hallottam, a (közép?) fakopáncs is hangja is elég csattogásszerű.

Egyébként nem si tudtam, de a harkály (a nem túl nagy közép fakopáncs) az ablakunkba kitett cinkegolyónak lelkes látogatója, törzsvendége (remek videókat lehet róla 30 centiről csinálni:)). És érdekes mód télen nem szállt rá, májustól mostanáig igen. Persze lehet az is segít, egy nagy olajfa zöldje jó fedezéket ad neki és oda mer menni, illetve mivel lehúztuk a  szúnyoghálót, már nem a csillogó ablak mellé kell repülnie, hanem a matt, számára szerintem falnak tűnő szúnyogháló mellé.

 

Egész hihetetlen, de még Bp-en is láttam már az ablakunk melletti cinkegolyón kék, szén és barátcinegét, csuszkát, zöldikét, szajkót, erdei pintyet, fakopáncsot és alighanem akadt amit már el is felejtettem (jelölt a rozsdafarkú és a vörösbegy meg az eredei/fenyő? rigó) :). A párkányon pedig, a kihullott magokat összeszedő nagyobb madarakat, gerle, dolmányos varjú, szarka- de ez utóbbi kettőt azonnal elriszatom.

Előzmény: kkn (5151)
zsorsz Creative Commons License 2022.07.05 0 0 5156

Nagyon jó kép, gyönyörű.

Előzmény: corvi01 (5154)
zsorsz Creative Commons License 2022.07.05 0 0 5155

Hú ezt nagyon bírom, hány sasféle létezik, de szeretném mindet megtanulni! Mi az ismertető jelük, miitől sas, kánya, vércse, ölyv stb.

Előzmény: corvi01 (5154)
corvi01 Creative Commons License 2022.07.05 0 2 5154

Azok nem annyira fehér tollak, hanem kicsit más szögben (befelé..) állnak, s visszaverik a napfény egy részét, ezért fehéresnek tűnnek..

 

Nem saját kép:

 

 

Előzmény: bficsor (5153)
bficsor Creative Commons License 2022.07.03 0 1 5153

Sziasztok! Nemrég voltunk nyaralni és nosztalgiáztunk a Klinika c. film helyszínén (a német Fekete-erdőben), ahol ezt a ragadozó madarat fotóztam. V alakú farokszárny alapján a legjobb megoldásom a vörös kánya, de a fehér tollak máshogy kellenének, hogy legyenek. Mi lehet ez? Előre is köszönöm a válaszokat!

MAN10 Creative Commons License 2022.06.23 0 0 5152

Sziasztok. Lehet, hogy butaság,amit kérdezek. A cseresznyemag, meggymag, illetve barackmag télen élelem a nagyobb madarak számára, amelyek a makkot, diót fogyasztják? Mert ha igen, akkor gyűjtök össze. 

kkn Creative Commons License 2022.06.20 0 1 5151

Ma egy prominens vendéget láttam a telken szerintem. A neten hasonlót keresve űgy tűnik, az idei Év madarát, egy zöld küllőt láttam az akácon.

Szerintem ő is az itatóra pályázott, de miattam szégyenlősen az akác törzsén körbevándorolt, és csak a fa mögül csekkolgatott. Persze közeledésemre átrepült a diófára.

Ilyen madarat még nem láttam nálam. Majd galambméretű, tompa zöld madár volt vörös fejtetővel. Érdekesen csattogott. Így képekről a küllő hasonlított rá.

MAN10 Creative Commons License 2022.06.06 0 0 5150

Sziasztok. Fogtam ma egy erdei pintyet, legalábbis szerintem az volt. Nyitott ajtókkal várakoztam a busszal, amikor berepült szegényke, és folyamatosan az ablaknak repült. Gyorsan megfogtam, hogy ne törje magát, és jól megnéztem, aztán elengedtem kint. Fotót elfelejtettem csinálni. Van nálam egy madaras könyv, abból behatároltam, hogy erdei pinty lehetett. 

MAN10 Creative Commons License 2022.05.29 0 0 5149

Akkor lehet, hogy seregélyek. De hogy nem egy fészekalja, az biztos. Nem látszanak a sűrűben, de cserregés hallatszik mindenfelől, meg ahogy te is írtad, nincs olyan sok fióka egy fészekben. Tehát akkor valószínűleg több fészekalja madár. 

Előzmény: nyebojsza (5148)
nyebojsza Creative Commons License 2022.05.29 0 0 5148

Azok seregélyek lesznek, azok járnak csapatostul a fűben. A hangjuk alapján elég könnyű felismerni őket.

(Egyebként se a rigóknál, se a seregélyeknél nincs annyi gyerek egy családban.)

Előzmény: MAN10 (5147)
MAN10 Creative Commons License 2022.05.28 0 0 5147

Najónapot.... 🙂

Jól sejtem, hogy most lehet a feketerigó fiókák kirepülése? A kertfar szomszéd ápolatlan bozótos kertjéből vagy két napja nagy zsivajgás hallatszik, az oldalsó szomszéd füvén meg 9 barna, rövid farkú fiókát számoltam. 

 

Tamatyi Creative Commons License 2022.05.25 0 0 5146

Ornitológust keresek madarak azonosítására az alföldön .

MAN10 Creative Commons License 2022.05.21 0 1 5145

Valószínűleg a helyszín a döntő. Átakasztom máshová, hátha jövőre ismét költenek benne. 🙂

Előzmény: kkn (5144)
kkn Creative Commons License 2022.05.20 0 0 5144

Jövőre másik helyre akasztva kiderül. Mi a fontos, a helyszín, vagy, hogy ugyanaz az odú?

Előzmény: MAN10 (5142)
kkn Creative Commons License 2022.05.20 0 0 5143

Mégiscsak van egy fecskefészek a középső ólban is. Csak belülről volt a gerenda mellett. 

Így már nagyjából megvan a dróton az esti értekezletek létszáma. Az többnek tűnt, mint két fészek.

MAN10 Creative Commons License 2022.05.18 0 0 5142

Akkor ezért nem fészkelt nálam a rozsdafarkú ugyanoda, ahol tavaly költött? Kitakarítás után pont oda akasztottam vissza az odút tavaly ősszel. 

Előzmény: nyebojsza (5138)
kkn Creative Commons License 2022.05.18 0 0 5141

Anyukám is látott rigókat gyümölcsöt enni.Neten js azt írhák, hogy bogyókat, gyümölcsöket is eszik a feketerigó bogarak mellett.

A tokozásban lévő fészekből legutóbb ez a teljesen fekete, narancscsőrű madár szállt ki. Nekem feketerigónak látszik. A tojó nem fekete.

 

 

kkn Creative Commons License 2022.05.18 0 0 5140

Az jó, mert elég rossz helyen van. Kirepülésig talán kibírja.

Előzmény: nyebojsza (5138)
nyebojsza Creative Commons License 2022.05.18 0 0 5139

Igen, valóban ritka, de előfordul ilyen "tervezési hiba".

Ez olyan mintha duplának, vagy kettőnek indult volna... aztán menet közben változott a terv (vagy az anyag volt fogyóban, vagy az idő sürgetett :D)

Előzmény: kkn (5132)
nyebojsza Creative Commons License 2022.05.18 0 0 5138

A rozsdafarkú mindig új fészket épít. Csak sokadszorra szokott a régi helyre újra fészkelni, mikor már a régi fészeknek csak a romjai vannak. Célszerű a fiókák kirepülése után kidobni (elégetni) a fészket, az esetleges tetvekkel együtt.

Előzmény: kkn (5136)
kkn Creative Commons License 2022.05.13 0 0 5137

 

kkn Creative Commons License 2022.05.13 0 0 5136

Pár éve a " lombház " aljában fészkeltek, de az a fejmagasságban, a tyúkudvar mellett forgalmas helyen volt. Azt feladták.

kkn Creative Commons License 2022.05.13 0 1 5135

Rozsdafarkú(?) költözött a szerszámos bungiba. Régi üveges ajtó, egy kitört lappal. Ott járnak be. A mozgó, kétszárnyú ajtóra épített támasztékot, és az tartja a fészket.

Előzmény: kkn (5134)
kkn Creative Commons License 2022.05.13 0 0 5134

 

 

MAN10 Creative Commons License 2022.05.13 0 1 5133

 

 Ez egy jó 20 méter magas fenyő. Amíg le szálltak az utasok egy megállóban, addig fényképeztem. 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!