Keresés

Részletes keresés

veramami1 Creative Commons License 2010.01.31 0 0 2502
Itt a másik oldala
veramami1 Creative Commons License 2010.01.31 0 0 2501
Ildikó! Nagyon aranyos a munkád, én is csináltam, ennyi anyagom volt, ezen is látszik, hogy nem lett kocka alaku. Ha netán tetszik a mintája, holnap felteszem a képtárba. Egyre nagyobb kedvet érzek hogy bele kéne vágni, megprobálni
lliann Creative Commons License 2010.01.31 0 0 2500
Ildikó, Amíg én a gondolatnál tartok te már elkészítesz két tűpárnát csak úgy a kis ujjadból kirázod, szépek lettek!
Egy kérdésem van csak mi az amit talán már elkezdtél, vagy mi lesz a következő kézimunkád? Talán tudlak majd követni, na persze csak a nézelődésben, mert az ügyességem az nem verseny képes a te tempóddal:-)
Előzmény: szaboildiko (2491)
veramami1 Creative Commons License 2010.01.31 0 0 2499
Laci! Szeretném a segitségedet kérni. Szeretnék egyszerre több képet feltenni, csak nem tudok, nekem mindig egy sikerül.
szaboildiko Creative Commons License 2010.01.31 0 0 2498
Jaj, bocsánat a jel ez akart lenni:-))
Előzmény: szaboildiko (2496)
szaboildiko Creative Commons License 2010.01.31 0 0 2497
Köszönöm Tünde és Vera Nektek is. Veramami ez két darabos, nagyon egyszerű és szerintem szép ajándék lesz a családtagjaimnak.
Előzmény: Pcsiffy (2495)
szaboildiko Creative Commons License 2010.01.31 0 0 2496
Köszönöm szépen, nem volt gond, szépen összeillesztve, ahogyan a nagykönyvben le van írva, tudtam összevarrni az oldalakat. Hát lehet, hogy egy kicsit csálé lett, de még van lehetőségem gyakorolni, mert még 14 db-ot el kell készítenem a család nőtagjai részére. De tetszik a készítése, úgyhogy év végéig meg lesznek. Mégegyszer köszönöm Neked tyúkanyó.-:((
Előzmény: _tyúkanyó (2492)
Pcsiffy Creative Commons License 2010.01.31 0 0 2495

Nagyon szép lett!

Gratulálok!!

Előzmény: szaboildiko (2491)
veramami1 Creative Commons License 2010.01.31 0 0 2494
Ildikó! Bocsika ráadásul kis i-vel irtam
veramami1 Creative Commons License 2010.01.31 0 0 2493
ildikó! Nagyon szép lett!!!! Ez hány daraból áll??? /jaj de szépen fejeztem ki/
_tyúkanyó Creative Commons License 2010.01.31 0 0 2492
Nagyon szép lett!
Ezek szerint nem volt gond a kongré miatt az összeállításnál?
Előzmény: szaboildiko (2491)
szaboildiko Creative Commons License 2010.01.31 0 0 2491
Az első biscornu-m kész, ilyen lett. Nem olyan nehéz, mint első kinézetre, de persze aprólékos munka.
Pcsiffy Creative Commons License 2010.01.30 0 0 2490
Köszi majd ezekre a dolgokra nagyon figyelek. Sajnos tőlünk az Ikea nagyon messze van. Valami más beszerzőhelyet kell hogy keressek. A yjsk-be már néztem de ott nagyon drágák.
Előzmény: Törölt nick (2489)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.30 0 0 2489
Noszóval. Gyakorlatilag 3 dologra kell figyelned vásárláskor.
1; az üveg (általában plexi), ne legyen ragasztva
2; a mutatók és a számlap közt legyen egy kis hely, hogy elférjen a hímzés
3; viszonylag jól nézzen ki a keret. (pl. ne legyen túl díszes, ami elvonná a figyelmet a hímzésről)
Érdemes lehet megbízható helyről beszerezni. (pl az IKEA elég jó minőségű szerkezeteket árul, olcsón)
Egy ilyen mezei szerkezetet mutatok most, mert ez van itthon.









Mint látszik nem ragasztott a plexi










A jelen szerkezetnél a képen látható pöcköt benyomva lehet előre kitolni az "üveget".
Ezután a mutatókat óvatosan le lehet húzni. (óvatosan, mert nagyon vékony lemezből vannak)










Jelen esetben a számlap ragasztva van, de mivel úgyis szükséged lesz a hímzés rögzítéséhez kétoldalas ragasztószalagra, ez nem akkora probléma (végszükség esetén lehet másikat vágni)
Összeszereléskor érdemes lehet a mutatókat picit meghajlítani, ugyanis a visszahajtott hímzés miatt a szélén vastagabb.
A mutatót érdemes 12-re állítva visszatenni (gyakorlatilag csak az a cél, hogy minden órakor a kismutató pontosan az adott számra mutasson)
Az adott szerkezetnél már csak a plexit kell (a megfelelő pozícióban) visszanyomni.
Ennyi.
Előzmény: Törölt nick (2488)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.30 0 0 2488
Kicsit később fotózok.
Előzmény: Pcsiffy (2487)
Pcsiffy Creative Commons License 2010.01.30 0 0 2487
Jó ötlet akkor keresek olcsó órát valahol.
Előzmény: Törölt nick (2486)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.30 0 0 2486
Esetleg gondolkodj el azon, hogy veszel egy egyszerű faliórát. Abban megvan a plexi, óraszerkezet, stb. (és nem szoktak drágábbak lenni mint az önálló óraszerkezet, bár a mutatók nem is olyan szépek)
Gyakorlatilag leveszed a plexit, lehúzod a mutatókat, és az eredeti számlapra rá tudod tenni a hímzést. Utána csak összerakod (a mutatókat délre szoktam állítani), és működik.
Előzmény: Pcsiffy (2485)
Pcsiffy Creative Commons License 2010.01.30 0 0 2485

Ildikó

Iliann felrakott egy linket .

Találtam neked ollókat ITT: http://xszemesbolt.hu/kategoria/ollok_ollotartok.html?oldal

Abban nem tudna nekem valaki segíteni, hogy hol találok óraszerkezetet és lapot, amivel megtudnám védeni a hímzett órát a szennyeződésektől?

lliann Creative Commons License 2010.01.30 0 0 2484
Szépek a biscornuk, neked mindid van valami szépséges mutatni valód.
Ildikó már megint sokat hímeztél úgy irigyellek, mindennel nagyon haladsz.
Szeretnék a figyelmetekbe ajánlani valamit xszemessel kapcsolatosxszemes
Előzmény: _tyúkanyó (2473)
_tyúkanyó Creative Commons License 2010.01.30 0 0 2483
Nem írtam, de úgy készült a kép, hogy egyiken az egyik felüket, másikon a másikat fényképeztem, azaz ez 3 biscornu.

Köszönöm, egyelőre nem kezdek képtárkészítésbe, de ha nekiállok, akkor is inkább Picasa-sat csinálok, azt hiszem. Nézegeteni jobban szereten ott, könnyebben kezelhető szerintem.
Előzmény: szaboildiko (2477)
Pcsiffy Creative Commons License 2010.01.30 0 0 2482
Orosházán voltam a goblen boltba.
Előzmény: szaboildiko (2480)
szaboildiko Creative Commons License 2010.01.30 0 0 2481
Veramami ezen mindnyájan átestünk, a lényeg, hogy bemész a tvn-re, ott rákatt a képekre és megjelenik egy kis ablak amely lehetőséget ad új mappa létrehozására. Ide azt írsz be ami neked a legegyszerűbb megtalálnod pl. blúzok horgolva, csak mondtam valamit ok. Most létrehoztad az albumot, megkeresed rákatt az albumra és lefelé mész, ahol megadja a lehetőséget a töltésre. De nem muszáj neked egyenként tallóznod, mert alul ad olyan lehetőséget is, hogy akár a gépeden lévő egész mappát át tudod tenni, csak persze egy kis türelem kell hozzá, kikeresed kijelölöd az összeset és azt mondod, hogy feltölt. Vársz amíg kész és ollálá meg is van. :-)
Előzmény: veramami1 (2474)
szaboildiko Creative Commons License 2010.01.30 0 0 2480
Az melyik az a bolt, ahol voltál?
Előzmény: Pcsiffy (2479)
Pcsiffy Creative Commons License 2010.01.30 0 0 2479

Nem számoltam be, hogy tegnap miket láttam a goblen boltba.

Szóval:

-volt egy csomó színes xszemes anyag, csodaszép szinekbe. ja és jó drágák.

-találtam olyan gobelin alapot, ami szines volt, olyan hatása volt minha márvány lett volna, így nem kell csak a mintát rászámolni ha ezt korábban láttam volna, most nem kellene ennyit böködnöm.

Lehet sőt biztoh, hogy ti már láttátok-de nekem minden újdonság-ha egyszer beszabadulhatnék úgy isten igazából.

szaboildiko Creative Commons License 2010.01.30 0 0 2478
Rendben köszönöm, de most úgy gondolom, hogy ameddig van anyagom, addig megpróbálom a négyzeteket összehozni, ha nem lesz elég, akkor marad a tűpárna és az is el fog kelni a családban vannak lyányok.:)
Előzmény: _tyúkanyó (2469)
szaboildiko Creative Commons License 2010.01.30 0 0 2477
Szia Tyúkanyó, ezek nagyon aranyosak, ugye ezek két darabosak? Szeretnél egy tvn-es meghívót képtárnak, mert akkor küldök Neked szivesen. :-)
Előzmény: _tyúkanyó (2473)
veramami1 Creative Commons License 2010.01.29 0 0 2476
Tyukanyó ! Most látom hogy feraktad őket. Nagyon aranyosak. Amilyen picik, olyan munkaigényes. Hát igen , nagyon sok idő elmegy "csak" az olvasással. Én is minden oldalt átfutok, vesztemre,peddig van elkezdett munkám is, és mindig találok valamit, amit kéne csinálni. El keztem a négy évszakot is de lehet hogy ki fog rajtam, .
_tyúkanyó Creative Commons License 2010.01.29 0 0 2475
Remélem, a létrehozással, feltöltéssel nem lesz gondom :), csak az idő... az sose elég.. és most fontosabb dolgaim vannak (lennének).. :(
/Komolyan, el kéne tiltani magam a fórumtól.. /
Előzmény: veramami1 (2474)
veramami1 Creative Commons License 2010.01.29 0 0 2474
Tyukanyó! Nekem is most lett nem rég, kevés van fent ,mert én nem tudom fel rakni, a párom meg nem ér rá. Mindenki segitett, mert nem volt számunkra egyszerű, de lassan belejövünk
_tyúkanyó Creative Commons License 2010.01.29 0 0 2473
ezeket találtam hirtelen a régiekből
Előzmény: _tyúkanyó (2472)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!