Keresés

Részletes keresés

vinbala03 Creative Commons License 2012.11.02 0 0 8008

Sziasztok.Idén vannak először kacsáim ők azok:

CsendesB Creative Commons License 2012.11.01 0 0 8007

Üllő az messze van, de azért szépek a libusok majd lasan megbátorodnak és megjön a hangjuk és akor lehet azt kivánod hogy inkább maradjanak csendben. Még az Afrikaira bütykös lúdra jelemzö a nagy testméret, az én képeim közt látható egy ameiken rajta vagyok eszi az almát a kezemböl ö tavaj májusban kelt és idén tavaszal mértem akkor volt 11kg de szerintem megint nöt.

Előzmény: .357 (8006)
.357 Creative Commons License 2012.11.01 0 0 8006

Kép

Előzmény: .357 (8005)
.357 Creative Commons License 2012.11.01 0 0 8005

kép

Előzmény: .357 (8004)
.357 Creative Commons License 2012.11.01 0 0 8004

Kép

.357 Creative Commons License 2012.11.01 0 0 8003

Afrikaiak, van lebenyük csak megtartják a 4m távolságot, nincs közeli kép

Én messze, Üllőn vagyok -pest megye-

 

CsendesB Creative Commons License 2012.11.01 0 0 8002

Hejesek szeritem inkább a kinai változat mert nincs álebenyük,de azért szépek nekem a fehér tojóm a kinai.

Előzmény: .357 (8000)
CsendesB Creative Commons License 2012.11.01 0 0 8001

Örülök ha tudok segitenni, nálunk most öszesen van 18db szoval ne tud meg reggel mikor jönek ki milyen hangzavar van de én is szeretem a hangjukat. Idö kell mire elfogadnak más embert .

Nálunk a szomszédok vegyesen vanak ,mármint akit zavar vagy nem zavar a hangjuk, az tény hogy többet dumál mint a rendes liba de szerintem ezért is különlegesek na meg a szép kiálásuk meg az egyedi kinézetük, esetleg ha nem laksz mesze nyugodtan meg lehet öket nézni élöben, ásab mint képen.

Esetleg nem tudnál képet feltenni a tieidröl. Megadom a számom ha esetleg benéznél 06308536070, és Győrszentiváni vagyok, még mutatok pár képet.

 

      

 

   

 

    

Előzmény: .357 (7999)
.357 Creative Commons License 2012.11.01 0 0 8000

Vérebeim

Előzmény: .357 (7999)
.357 Creative Commons License 2012.11.01 0 0 7999

Szia

Köszi a választ

 

Én csak azt szeretném hogy gágogjon ha jön valaki. Külön helyük van, védjék a területüket. A liba igen okos madár. A madarakat szeretem a négylábúakat nem.

Külföldön már többen tartják erre a célra előnyei miatt.

Mint irtam most még félnek, csöndben vannak elbujnak ha megyek etetni, inkább sziszegnek de remélem ez idővel megváltozik. A hangjuk tökéletes.

Lehet többet kellene tartani, de a környezet ezt nem teszi lehetővé 

Ha nem válik be akkor hetes libával probálkozok jövőre, addig is utánnanézek neten az említett fajtának, de remélem 1 hónap mulva a szomszédok fognak a ludak hangjára ébredni, nem én a kutyaugatásra :)

Előzmény: .357 (7998)
.357 Creative Commons License 2012.11.01 0 0 7998

Szia

Köszi a választ

 

Én csak azt szeretném, hogy gágogjon ha jön valaki ( külön helyük van) -védje a területét

Madarakat szeretem a négylábúakat nem, de külföldön már többen tartják erre a célra -adó, tartási költség, veszettség stb- Liba igen okos madár. Mint irtam most még félnek, csöndben vannak -elbujank ha megyek etetni-de remélem idővel ez megváltozik. A hangja tökéletes, küllemre szebb mint egy négylábú.

 

Ha nem válik be akkor hetes libát kell felnevelnem, de remélem pár hónap mulva a

 

a szomszédok a libám hangjára ébrednek -nem én a kutyaugatásra :)

 

Utánnanézek az említett fajtának a neten

 

Köszi

 

 

 

Előzmény: CsendesB (7996)
CsendesB Creative Commons License 2012.11.01 0 0 7997

Esetleg ha valaki szerit hülyeséget irtam akkor javitson.

Előzmény: CsendesB (7996)
CsendesB Creative Commons License 2012.11.01 0 0 7996

Szia, köszi a dicséretet remélem jövöre tele leszek kislibával.

Most pontosan mire is gondoltál hogy a liba is majd ugy védje a területet mint a kutya, mert akkor szerintem rendes lúdat szerezél mert ök agreszivabban védik a saját területüket.

Nálam a bütykös ludak egyik sem agresziv az emberekel de mikor volt régen landezi lúdjaim azok már csiptek és nagyon támadták az idegeneket.

 

A bütykös ludnak nagyon sok változata létezik Afrikai álebenyes szürkében és fehérben is, Kinai állebeny nélkül szürkében és fehérben is, és van az Orosz viador álebenyes fehér, de magyar országon ezekböl tiszta vérü állatokat nem igazán lehet beszerezni.

 

Szerintem ha agresziv házörzö libát akarsz akor landezi ludat szerezél mert a gazdát elfogadja de az idegenekre támad, nálam ez volt a tapasztalat.

Előzmény: .357 (7995)
.357 Creative Commons License 2012.10.31 0 0 7995

Szia

Szépek a ludak.

 

Tavaj terveztem, hogy ludat fogok tartani kutya helyett. Idén vásároltam egy pár bütykösludat -vadas színű afrikai-  -1,5évesek-

Szépek csak még félénkek, remélem idővel megjön az önbizalmuk.

 

Kérdésem, hogy a fehér színű bütykös ludak elkülönülnek a vadas színüektől?

Úgy olvastam, hogy a fehér lebenyes, bütykös elvileg orosz viador -egy másik fajta-?

 

A fehér bütykösek dominánsabbak, agreszivebbek? -lehet inkább a számomra ezek lennének jobbak?-

 

Köszi

 

Előzmény: CsendesB (7968)
monus80 Creative Commons License 2012.10.30 0 0 7994

Sziasztok,láttatok már olyat ,hogy a vadkacsa októberben elkotlik!? az enyém megtette!!!

japipapa Creative Commons License 2012.10.30 0 0 7993

Azért a piás polcon elgondolgozna Jánosod! Nem? :-)))) Egy fedett piás polc! Nem semmi! :-))))))))))))))

 

 

Előzmény: inmi (7990)
japipapa Creative Commons License 2012.10.30 0 0 7992

:-))))))))))), jól vezeted a néped! :-))))))))))))))))

 

Előzmény: inmi (7990)
andrás1969 Creative Commons License 2012.10.30 0 0 7991

Sziasztok!

Érdekelne  pomerániai lúd és emdeni Ha van eladó akár keltethető tojás is (ez persze tavasszal) akkor jelezze. Köszi! bedoandras1969@gmail.com ra 

inmi Creative Commons License 2012.10.30 0 0 7990

Én elővezettem a témát: az üsttel kapcsolatban bólogatott. Aztán mondottam neki a fedett teraszt... itten már felhördült, hogy hát a f..som nem kéne?! De heherészett mellé, úgyhogy csak lesz ebből kibontakozás...

Előzmény: japipapa (7983)
Lilatigris Creative Commons License 2012.10.29 0 0 7989

Ki mondta hogy tapasztalatlan? Már van egy pár macska a számláján. :( Meg patkány, de annak csak örülök.

Előzmény: ez-Ben (7986)
Lilatigris Creative Commons License 2012.10.29 0 0 7988

Régen amikor még szabadott akkor vadásztak rókára agárral, úgyhogy lehetséges, az más kérdés hogy nem szabad... :)

De eddig még nem láttam erre rókát, talán mert sok a kóbor kutya, meg a nem kóbor, csak szabadon mászkáló.

Előzmény: japipapa (7985)
Chani2 Creative Commons License 2012.10.29 0 0 7987

Egy olyan problémám lenne, hogy most már 3 napja sántít a gúnárunk. Ma elkaptuk és megnéztük, de külsérelmi nyomot nem láttunk rajta, meg törést se találtam, de nem vagyok szakember. Létezik, hogy csak meghúzta a lábát? Meddig normális egy kisebb sérülésnél, hogy sántít vele?

Ő lenne a tenyészgúnár, ezért jó lenne ha tavaszra egészséges lenne, mert különben nem lesznek kislibáink.

 

A másik kérdésem, hogy a gácsérunkat sikerült megmérgeznem patkányméreggel. Elméletileg olyan helyre raktam ki, ahová a baromfik nem férnek hozzá, de a patkány fogta magát és kitolta az egészet földestül a szabadba, még szerencse, hogy csak a gácsér  evett belőle. Azóta kapott két adag K1 vitamint (a kisgyerek miatt volt itthon 2 ampulla). Elég rosszul néz ki, de még él, és iszik, eszik. Az állatorvos nem is jött ki egy gácsér miatt, amiben részben igaza van, mert a kiszállási díja nagyobb, mint a gácsér értéke.

Volt már valakinek hasonló tapasztalata? Érdemes kúrálgatni, vagy inkább vágjuk le, aztán ássuk el?

 

Előre is köszi a válaszokat!

ez-Ben Creative Commons License 2012.10.29 0 0 7986

 

:) Ne ijesztgesd "Tigrisünket" ! Egy vadászatban tapasztalatlan kutya- mégha gyors is-nem sok veszélyt jelenthet egy minden hájjal, esetünkben libahájjal, megkent róka komára.

 ( A női haj- pláne ha az anyósé- tényleg távol tartja a rókicát !:)

 

Előzmény: juhosttt (7984)
japipapa Creative Commons License 2012.10.29 0 0 7985

 

 

Ha, utoléri! Beugrik a vackába, ott a fürge kutyád csak kínjában vinnyogna, a róka koma pedig hahotázva röhögne! A kotorékok elől nem menekülne. :-))))

Előzmény: Lilatigris (7981)
juhosttt Creative Commons License 2012.10.29 0 0 7984
Ezt igy ne nagyon hangoztasd mert mregbuntetnek erte. Van hivatalos menete is a rokavadaszatnak.
Előzmény: Lilatigris (7981)
japipapa Creative Commons License 2012.10.28 0 0 7983

:-)))))))

Meg! De ne feledd, dög unalom lesz Janid élete, ha nem serénykedsz kevés kis szabad idelyének hasznos kitöltése érdekében. Úgy add be, hogy már-már Ő akarja megoldani a tyúkol melletti fedett, (majd később fallal kerített) gyilkolászó helyet. :-))))) Ha, meg éppen nincs kivégzés, gyümölcs idelyén érhet a cefre! Különben is, karácsonyra elkészülhet! :-))))))))))))))))

 

Előzmény: inmi (7982)
inmi Creative Commons License 2012.10.28 0 0 7982

Idehallgass, Japipapa (szia neked is:), ha én eztet előadom a Janinak, hogy fedett kivégzőhely, kivégez.

 

Mostanra (pár órája) végzett a tyúkóllal világításilag - hogy ne kelljen annyi tojatótápot venni nekik, ezért kértem, hogy legyen nekik lent fény. Lett. (világít a tyúkól, anyám meghallja, szétröhögi magát) A szobájában lehet bekapcsolni, kikapcsolni az áramot, képes volt bevezetni oda. Akkor meg még azt mondta nekem: ésssssss láttad, hogy vigyáztam arra: a szemükbe ne világítson azoknak a drágáknak a fény, ezért a hátuk mögé applikáltam fel az izzót... erre ittunk, kész voltam.

 

Ugyanő felszerelt egy madzagot (vagy mit) a szobájába, hogy ne kelljen nekem reggelente kibotorkálnom és kiengednem a tyúkokat az ólból, hanem ő megrángatja a csinálmányát, ésssss kinyílik az ajtó. Erre is ittunk! Ne gyengüljek el ennyi törődéstől?? na ugyi

 

Akkor ugye, miután nem lakatolom le az ólat a két lábúaktól, riasztó rendszert is csinált, bevezetve a szobájába a csengő, meg a büntetőrázda folyamatban (csak csíp, de azt nagyon). WOW!!!

 

Namármost az idén már nem merem előadni neki a fedett kivégzőterasz kivitelezését...

 

MEGÉRTESZ?

Előzmény: japipapa (7969)
Lilatigris Creative Commons License 2012.10.28 0 0 7981

Szia!

 

Én olyat láttam a tv-ben hogy emberi hajat kell a kerítés aljára felkötni harisnyában, mert a róka kerüli az embert. Nem tudom működik-e. :)

De ha nekem egy libámat is elvinné a róka, másnap rókavadászat lenne, az biztos!! Agaram van, simán utoléri és megöli a rókát. Amúgy nagyon okos, saját állatot nem bánt.

Előzmény: juhosttt (7977)
Hedo Creative Commons License 2012.10.28 0 0 7980

Miért nem lógatsz oda zsinóron a lyuk elé pár konzervdobozt? Ahogy nekimegy a róka összeütődnek és a zajtól megijed. Lehet hogy úgy kéne, hogy egy zsinórnak menjen neki és a konzervek odébb zörögnek pár lépéssel. Próbát megér, kerülni meg semmibe se kerül. Persze csak ha működik. Ha nem akkor egy kacsába. :)

Előzmény: juhosttt (7977)
ezüstnéma Creative Commons License 2012.10.28 0 0 7979

mindkét nem 36-40-dik hétre ivarérett,megfelelő vizfelület hamarabb elinditja a párzási ösztönt.tojásrakás libánál jan.febr. kacsánál inkább márc.ápr.de sok egyébtöl függhet,idöjárás,évek száma,teleltetéstöl,nagyüzemi vagy háztájiak-e az állatok.

Előzmény: kssthomas (7978)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!