Keresés

Részletes keresés

kriszi Creative Commons License 2009.07.29 0 0 13349
Ja, ja, nekem ez az egy hiányzik, mondjuk előző lakásban se volt. Egy emelettel feljebb kellett volna lakást vennünk :) (Mondjuk még egy tárolóhelyiség hiányzik, a bicikliknek.)
Előzmény: cicó (13348)
cicó Creative Commons License 2009.07.29 0 0 13348
Meg lehet ruhát teregetni:)
Én is szeretem egyébként, hogy van erkély és nem értek egyet a beépitésével. Bár a legtöbbel nem nagyon lehet mit kezdeni...az előző lakásban 6 méter hosszú, 1,10 széles loggiánk volt, normális kiülőst csinálni nem lehetett a használhatatlan a cső alakzat miatt. De például a gyerek egyik osztálytársánál abból lett a plusz gyerekszoba.
Előzmény: mouser (13346)
cicó Creative Commons License 2009.07.29 0 0 13347
Általában nem, de műemlékházon például nem nyúlhatsz hozzá.
Előzmény: ZsuR (13333)
mouser Creative Commons License 2009.07.29 0 0 13346
sztem nagyon jó, ha van erkély. egy erkély nélküli lakás nekem valahogy sokkal zártabb. és jó, hogy ki lehet menni bagózni, vagy csak kicsit bambulni, sütit hűteni télen, én nem bántam meg, hogy csináltam. még így se, hogy ez a 2,2 m2 azért elég soványka méret. mert lett volna arra is lehetőség, hogy megszüntessem, a telepen szinte mindenki ezt tette, és mind az építész, mind a kivitelező erre próbált rábeszélni, de nem igazán látom, mitől lenne jobb az a plusz kettő egyébként nemigen hasznosítható négyzetméter a lakásnak.
Előzmény: rferi (13343)
rferi Creative Commons License 2009.07.29 0 0 13345

Na asszem túltengek itt....

Megyek inkább vakolni.

A családi ház örömei.....

rferi Creative Commons License 2009.07.29 0 0 13344
Egyetértek
Előzmény: cicó (13331)
rferi Creative Commons License 2009.07.29 0 0 13343

Szerintem egy konyhából nyíló erkély is vicces.

Egyáltalán ezeken a lakásokon nekem vicces az erkély.

Persze én könnyen beszélek a családi házamból....

Előzmény: mouser (13293)
rferi Creative Commons License 2009.07.29 0 0 13342

Ez hogy volt?

A nappalidba léptél be a bejáratin? (nem látom sehol a bejáratit)

Előzmény: Caipi (13283)
rferi Creative Commons License 2009.07.29 0 0 13341

Ez egy nagyon jó meglátásokkal teli átrendezés volt.

Én egyébként már attól is frászt kapok, hogy olyan előírások vannak, hogy merre nyílhat az ajtó.

Mondjuk egy fürdőé.

Hát nem tök mindegy a köcsög hatóságnak merre nyílik.Ebbe szólnak bele?Nincs jobb dolguk?

Ezért aztán látni olyan lakásokat, hogy a közlekedőben a gyerek azzal játszik, hogy a kinyitott ajtókból labirintust épít magának.Ráadásul át is lehet variálni, mert nem mindegy, milyen sorrendben nyitja őket! :)))))

Előzmény: ZsuR (13277)
rferi Creative Commons License 2009.07.29 0 0 13340

Az egyik urbánus legenda szerint ezek a lakások technológia szerint holland "import".

És mikor a hollandusok az elsők elkészültekkor eljöttek megnézni, mi lett a know-how átadásából, az volt az első kérdésük: Jó-jó, a technológia finom, de miért vágták félbe a lakásokat?

Előzmény: cicó (13233)
mouser Creative Commons License 2009.07.29 0 0 13339
ja, és a zárterkély ablakét kiszedtük, úgyhogy most van egy sima erkélyem. itt a kutya se törődik vele, hogy micsinálsz a nyílászárókkal, ami nekem szerencse, de sok helyen rettenet nézni, amiket művelnek a lakók.
Előzmény: ZsuR (13335)
mouser Creative Commons License 2009.07.29 0 0 13338
Előzmény: mouser (13336)
Caipi Creative Commons License 2009.07.29 0 0 13337
Hát nekem előtte panellakásom volt, és nagyon szerettem, de egy ismerős lakott benne, én meg Németo.-ban kint, pénzem is gyűlt, és aztán ő azt meg meg akarta venni. A családom bíztatott, hogy a paneltól úgyis mihamarabb meg kell szabadulni, én meg gondoltam, akkor már igényes leszek. Nem tudtam, hogy az újnak csak külcsínje van, belbecse semmi.:-(
Előzmény: Törölt nick (13328)
mouser Creative Commons License 2009.07.29 0 0 13336
nagyon közel jársz ahhoz, amit végülis megépítettünk, ha nem ragaszkodom a plusz egy szobához, ez lenne a tökéletes megoldás. bár egy ekkora konyha nekem túl nagy.

de nagy a család, sokan jönnek vendégségbe, valamiért ragaszkodtam a vendégszobához. mondjuk cserébe a nappalim sajna elég sötét lett. a képhez képest két ajtó nyitása fordult meg, a fürdő befelé, az erkélyajtó viszont kifelé nyílik, valamint a fürdő 20 centivel nagyobb, és a kisszoba ugyanennyivel kisebb lett. a háló méretei pedig a képen látható 3x3,2 helyett 3,2x3-asra változtak. de a lényeg így is látszik. a feliratok a kicsinyítésnek sajna áldozatul estek, a lila az könyvespolc, mindkét helyiségben.

a nappali és a háló átrendezésén egyébként még gondolkodom, mert a háló, mint látszik, elég szűkös, a nappaliban meg túlzottan befordul a garnitúra, úgyhogy oda magától senki nem ül be. de a nappaliban van még további három berendezési lehetőségem, és hálistennek mindenhova rakattam tv-csatlakozót is, úgyhogy van mozgásterem. a konyha nekem ebben a méretben tökéletes, 4 embert így is le tudok ültetni, és a vendégszobai asztallal meg lehet toldani az étkezőasztalt (az előszoba felé), így több embert is le tudok ültetni.

és igen, a két háló ajtaja a valóságban is összeakad, ezt bevállaltam a jól bútorozhatóság oltárán. ha messzebb rakom őket egymáshoz, akkor a szobákban jóval kevesebb bútorozási lehetőségem maradt volna. soha nem fogom elfelejteni, ahogy egy gyűrött reggelen 2000mesterrel mindketten totál szétesve, félálomban rakosgattuk a gipszkartonprofilokat a padlóra, hogy pontosan mi hol legyen azon a részen. :-))

a lényeg, hogy gratula, pont eltaláltad, ami nekem is a fejemben volt :-))
Előzmény: ZsuR (13335)
ZsuR Creative Commons License 2009.07.29 0 0 13335
Itt egy otlet... jol atneztem a tiedet amit talaltam, meg mit mondtal rola... gondoltam, a furdo jo ha kozel van a konyhahoz, marmint a viz miatt. Lehet esszerubb a mosogatot a hutovel megcserelni - de ha mar volt ott viz, akkor talan maradhat.

A konyha... tul nagynak tunik a rajzon, felek ez erosen csal. A konyhaszekrenyek magasak, ameddig csak lehet, igy ad tarolo helyet. A huto melleti resz szekreny lenne, nem also-felso pult, ide sokminent el lehet rakni - kamra helyett.

Nekem a konyha elotti vilagos, erkelyes resz tetszik etkezonek. Van lehetoseg terjeszkedesre, ott a lehetoseg hat-nyolc embernek. Az eloszoba funkcioja is marad, a kabatoknak egy kis beepitett szekreny (ha fer-csaloka a meret?) szemben a bejarattal.

A nappali eleg kezenfekvo - tagas, vilagos, es a nagysagat noveli a bejarat, etkezo - no meg a feny az erkelyrol! A szekreny lehet ruhasszekreny-konyvespolc-ami kell... a sarokgarnitura megint egy kedvencem - es ha az nem, akkor a ket szofa koze egy "end table", ahova le lehet tenni ... akarmit. A komputer a sarokban - de elobb-utobb begyuruzik a laptop, es akkor nem kell. Bar... kell egy otthoni "iroda, es lehet ez a sarok arra valo az iroasztallal.

Sajnos a furdon nincs ablak, de lehet jo ventillatorokat beszeleni, ami kiviszi a parat :)) - a tuzhely folott is ha van lehetoseg szagelszivora... lehet egy kis utat talalni a konyhan keresztul. Egy beepitett szekreny, tarohely kell... (egy regebbi lakasomban volt a furdoben beepitett szekreny az ajto folott, eleg rejtett volt a latvany - es sokmindent elnyelt. Nem tul mely, de takaritoszereknek tokeletes volt. Ha a mosogep folott van egy pult, az nyugodtabb erzest ad - lehet rajta sokmindent csinalni.

A halo ajtaja ha az ablak oldali falra nyilik, tobb lehetoseg van ruhas szekrenyre, egy szekreny falra, a plafonig. Feny manias vagyok, es mivel a halo ajtaja elegge a saroban van, veletlenul nem lehet belatni, igy uvegajtot tennek ra - tejuveg szerut...


Mit szolsz?

Előzmény: ZsuR (13334)
ZsuR Creative Commons License 2009.07.29 0 0 13334
... meg mindig felek... hozzanyulni? Nem csak gondolni ra!!! Atyaisten - mennyi munka, mennyi penz lesz ez???

Oruletes nagy munka, jatszas a pici reszletekkel.... meg mindig nem vagyok kepben! Pedig visszakerestem a kepeidet...
Előzmény: mouser (13317)
ZsuR Creative Commons License 2009.07.29 0 0 13333
Kell engedely az erkely beepitesehez?
Előzmény: cicó (13331)
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.29 0 0 13332
Mindent értek!!!!

A hétvégén kipróbálom, eredményt a Zasszony fog produkálni itt, hacsak nem vág ki a faluból amiatt, hogy összeragasztottam az ablakot az ajtóval.... :)

VK
Előzmény: Törölt nick (13230)
cicó Creative Commons License 2009.07.28 0 0 13331
Igen, van hol tartani a biciklit:))) Az erkélykultúra is megérne egy misét :))
Előzmény: mouser (13330)
mouser Creative Commons License 2009.07.28 0 0 13330
azért az újépítésű lakásoknak van egy nagy előnye, hogy szinte mindegyikhez tartozik egy nagyobbfajta erkély.
Előzmény: cicó (13329)
cicó Creative Commons License 2009.07.28 0 0 13329
Ez pontosan az az időszak volt amikor kezdődött ez a lakópark őrület (7-8 évvel ezelőtt) amikor minden szart el lehetett adni már a tervező asztalról, mert hajigálták az emberek után a hitelt és mindenki aki költözni akart ment a lakóparkba mert az új épitésű és milyen trendi (meg a szociális támogatás is főleg ezekhez járt ugye)

A vállalkozók meg el kezdték fosni ezeket a lakásokat, jóformán tőke sem kellett hozzá, mert már el voltak adva. Nem elég, hogy szarul voltak megtervezve még jól össze is csapták, kispórolták belőle az anyagot, a legsilányabb csempéket, laminált padlókat ajtókat stb...rakták bele...majd mire a garanciára került volna sor jól eltüntek meg felszámolódtak. Elég csak néhány lakóparkos topikba beleolvasni, én is figyelemmel kisértem egyet sokáig ami itt a szomszédban épült....nem voltak a leendő lakók túl vidámak...
Nagyon meg kell nézni ha az ember egy ilyenbe akar beköltözni...
Előzmény: Törölt nick (13328)
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.28 0 0 13328
Ez a te eladott lakásod iszonyú... Ki volt az a (barom), aki ilyen konyhát tervezett?

4 éve (meg 8 éve, meg 6 éve is), mikor kerestünk, és még nagyon nem tudtuk mit akarunk, jó sok újépítésű alaprajzot átnéztünk. Hát, annyi elfuserált lakás, ami épül manapság... Sötét konyha, amerikai konyhának csúfolva a nappali végébe suvasztva, kicsi hálószobák és táncterem nappali (a többihez képest), volt olyan, ahol a fürdőnek volt ablaka, a konyhának nem, egymásból nyíló szobák ott is, ahol nem kényszer, átjárófolyosó a nappali közepén. Hát, nem tudom, aki ezekben lakik, mit szól hozzá.

Az az 51 nm-es kétszobás panel, ahol felnőttem, a tervezés csimborasszója volt ezekhez képest.
Előzmény: Caipi (13283)
ZsuR Creative Commons License 2009.07.28 0 0 13327
Az epizod nincs fennt teljesen, csak elotte-utana kepek, magyarazat.
Előzmény: Caipi (13325)
ZsuR Creative Commons License 2009.07.28 0 0 13326
Szamomra nagyon erthetoen megmagyarazza, bemutatja, hogy mitol harmonizal az egyi, mitol nem a masik... sokkal kenyelmesebben erzem magam a szinekkel miota nezegetem ezt a musort.
Előzmény: Törölt nick (13324)
Caipi Creative Commons License 2009.07.28 0 0 13325
Én is magára az epizódra gondoltam, hogy azt nézném meg, ehelyett csak pufferolt, pufferolt...:-)
Előzmény: ZsuR (13321)
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.28 0 0 13324
Ja, mindig leragadtam ott :)
Egyébként az oldalt már keresztben-kasul megnézegettem...
Előzmény: ZsuR (13323)
ZsuR Creative Commons License 2009.07.28 0 0 13323
Oh! Azt hagy ki... menj lejjebb az oldalon es ott vannak az epizodoknak a linkjei.

Artistik Bedroom - Get episode info - In this episode - Artistic Bedroom (nagyon rossz a webjuk)
Előzmény: Törölt nick (13322)
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.28 0 0 13322
Ezt az oldalt akárhányszor próbálom megnézni, (igaz, irodairól még nem próbáltam) mindig csak a fekete képet látom, nem megy benne semmi, csak körbekörbe az a gondolkodós ikon :)
Mit kéne ott látni?
Előzmény: ZsuR (13320)
ZsuR Creative Commons License 2009.07.28 0 0 13321
Előzmény: Caipi (13315)
ZsuR Creative Commons License 2009.07.28 0 0 13320
Get Color! Probald innen.
Előzmény: Caipi (13315)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!