Keresés

Részletes keresés

mouser Creative Commons License 2009.07.29 0 0 13362
az előszobafal nyitott, egy akasztó, alatta cipősszekrény, mellette tükör.

és a fürdőszobaajtó épp úgy nyílik, ahogy te írtad. :-))

a többire kicsit később válaszolok.
Előzmény: ZsuR (13360)
mouser Creative Commons License 2009.07.29 0 0 13361
lehet, hogy a te lakásodat láttuk hirdetésekben pár hónapja, mikor keresztfiúnak néztünk lakást. de legalábbis ugyanebben a házban.

egyébként ő is újépítésűt (illetve 5 éve átadottat) vett, hát lelke rajta. én megértem azt is, aki egyáltalán nem kíván semmiféle felújítást csinálni, mondjuk így is becsúszott egy hét szétverés, egy ajtót odébb kellett rakni, beépített (mit beépített, begyógyított) szekrényt szétszedni és máshol összerakni, és persze egész lakást kifesteni.

de attól függetlenül azért az új lakás egy más minőség. a tároló nem egy vizes, pókhálós pincerekesz, mint az enyém, a házban van szauna, az alapterülethez képest kényelmes erkély (nem nagy, de azért egy kisasztal 2 székkel pont kifér), a házhoz egy gondozott kert tartozik.

ehhez képest én direkt rossz állapotú lakást vettem, hogy mindent jól szét lehessen barmolni, mert én meg azt szeretem.
Előzmény: Caipi (13359)
ZsuR Creative Commons License 2009.07.29 0 0 13360
:)) Orulok, hogy kozel jartam ahhoz, amit csinaltal.... gondoltam a 1+2 megjegyzesedre, meg arra is, hogy egyetlen megoldas erre az amit csinaltal... de...
Arra is gondoltam, hogy ha vendeg jon, alszik a szofan, vagy mi alszunk a szofan es a vendeg a haloba megy. Mert akarmilyen nagy a csalad, akarmilyen sokszor jonnek, a nappali az elet tere a mindennapokban, azt tettem a legkenyelmesebbe.

A nagy konyha... azert is ilyen nagy mert lehetoseg van a beepitett szekrenyekre a ket oldalon - nincs pult, csak szekreny, ahova elfenek a hozzavalok, a porszivo, a vasaloallvany, vasalo... meg ami kell.

Erdekes megoldas a ket halon levo ajto! De... ad annyi pluszt mint amennyit elvesztesz a berendezhetosegen? Pl... en a "master" halot kicsit nagyobbra csinaltam volna, a komod falat tettem volna "arrabb.... no meg - bar nem vagyon nagy baratja, de "pocket door"-t tennek a halokra, hogy ne legyen gubanc... a vendegszobaba is dupla agy es ha szekreny, az plusz, lehet hasznalni tarolasra. Kell aszal oda, nem eleg egy ejjeli szekreny?


De meg ezzel az ajto megoldasssal is a master haloban ahol a komod van, oda is szekrenyt tennek - es nem hagynam ki az ejjeli szekrenyt, inkabb a komod + ejjeli szekreny az agy mellett. Ha TV kell (ami ellenjavallt, de nekem is van :)) bennt) akkor azt a szekrenysorba lehet epiteni, vagy (ahogy nalam) olyan magasra tenni a falra, hogy nagyon kenyelmes legyen nezni, es ne foglaljon el helyet.

Nappali... Ha csak egy halod van, akkor egy kihuzhato szofa...! Es van egy csodalatos nappalid!
Ha nem, a szofat attennem a vendegszoba falara, es akkor a TV lehetoseg oda ahol most a szofa van. Azt hiszem ezzel az atrendezessel jobban osszevonnad a nappalit az eloszobaval, ami vizualisan novelne a teret no es nem ulne senki sem hattal a "tortenesnek", a konyha resznek...

A furdoszoba megoldas tetszik - bar en a nagyobb legteret szeretem, de ertem mit akarsz. Az ajto - kifele nyilik a furdobol... ha befele nyilna, ugy, hogy a WC mogotte legye, az egy jo modszer arra, hogy benyitasnal ne lassanak ra arra aki eppen hasznalja :)) Mosogep? Hol van?

Milyen a terved az eloszoba falra? Nyitott lesz, vagy szekreny szeru?

Mit szolsz ehhez?
Előzmény: mouser (13336)
Caipi Creative Commons License 2009.07.29 0 0 13359
A betett rajz jobbfelső szélénél van. A "teraszom" a függőfolyó kőfallal lezárt vége volt, oda jöttem be kulccsal és rögtön be jobbra (a rajzon balra) a bejáratin.
Előzmény: rferi (13342)
cicó Creative Commons License 2009.07.29 0 0 13358
De akkor feltétlenül szólj:) Elkisérlek :)
Előzmény: mouser (13357)
mouser Creative Commons License 2009.07.29 0 0 13357
ez mindjárt barátibb, 3000 forintra jön ki ezekkel az árakkal. ha nem találok máshol, ekkora árkülönbségért már azért elmennék felétekhozzátokhoz.
Előzmény: cicó (13356)
cicó Creative Commons License 2009.07.29 0 0 13356
Ezt tudom mutatni, de nem nagyon leszel vele kisegítve, mert ez itt van nálunk. De árakat tudsz hasonlítani.
http://www.berparkett.hu/kiegeszito.html
Előzmény: mouser (13355)
mouser Creative Commons License 2009.07.29 0 0 13355
eddig igen. illetve a lemexben, csak úgy tájékozódás-szinten. itt 850 volt egy 250-es szál, és kell belőle 7-8 darab. itt a szomszédban van egyébként vmi díszléces, ha kinyitnak, átugrom megnézni, van-e nekik.
Előzmény: cicó (13353)
MC Szasza Creative Commons License 2009.07.29 0 0 13354
Megyek inkább vakolni. A családi ház örömei.....

Ahhoz nem kell családi ház, a lakásunkban rengeteget vakoltam, az új házunkban meg egy négyzetcentit se. :)
Előzmény: rferi (13345)
cicó Creative Commons License 2009.07.29 0 0 13353
Hol nézted? Multiban?
Előzmény: mouser (13350)
cicó Creative Commons License 2009.07.29 0 0 13352
Nálunk van tároló, ami eredetileg az úgy nevezett szárító helyiségnek készült. Kiváncsi lennék volt-e valaha rendeltetésszerűen használva.
És eddig ha akartam még pincét is sikerült kibuliznom, pedig az általában csak kihalásos alapon megy:) Pillanatnyi állapotomban pedig kimondottan létszükséglet:) Nem szeretek arra gondolni mi lesz ha egyszer ki kell belőle pakolnom:)))
Előzmény: kriszi (13349)
mouser Creative Commons License 2009.07.29 0 0 13351
jaja, teregetni is oda szoktam. azzal mondjuk tele is van ez a pici erkély.
Előzmény: cicó (13348)
mouser Creative Commons License 2009.07.29 0 0 13350
nem tudja vki véletlen, pipalécet hol tudok normális áron venni? kicsit nevetségesnek érzem, hogy a gardróbszekrény borításához a szegő pipaléc többe kerül, mint a bambusz.
kriszi Creative Commons License 2009.07.29 0 0 13349
Ja, ja, nekem ez az egy hiányzik, mondjuk előző lakásban se volt. Egy emelettel feljebb kellett volna lakást vennünk :) (Mondjuk még egy tárolóhelyiség hiányzik, a bicikliknek.)
Előzmény: cicó (13348)
cicó Creative Commons License 2009.07.29 0 0 13348
Meg lehet ruhát teregetni:)
Én is szeretem egyébként, hogy van erkély és nem értek egyet a beépitésével. Bár a legtöbbel nem nagyon lehet mit kezdeni...az előző lakásban 6 méter hosszú, 1,10 széles loggiánk volt, normális kiülőst csinálni nem lehetett a használhatatlan a cső alakzat miatt. De például a gyerek egyik osztálytársánál abból lett a plusz gyerekszoba.
Előzmény: mouser (13346)
cicó Creative Commons License 2009.07.29 0 0 13347
Általában nem, de műemlékházon például nem nyúlhatsz hozzá.
Előzmény: ZsuR (13333)
mouser Creative Commons License 2009.07.29 0 0 13346
sztem nagyon jó, ha van erkély. egy erkély nélküli lakás nekem valahogy sokkal zártabb. és jó, hogy ki lehet menni bagózni, vagy csak kicsit bambulni, sütit hűteni télen, én nem bántam meg, hogy csináltam. még így se, hogy ez a 2,2 m2 azért elég soványka méret. mert lett volna arra is lehetőség, hogy megszüntessem, a telepen szinte mindenki ezt tette, és mind az építész, mind a kivitelező erre próbált rábeszélni, de nem igazán látom, mitől lenne jobb az a plusz kettő egyébként nemigen hasznosítható négyzetméter a lakásnak.
Előzmény: rferi (13343)
rferi Creative Commons License 2009.07.29 0 0 13345

Na asszem túltengek itt....

Megyek inkább vakolni.

A családi ház örömei.....

rferi Creative Commons License 2009.07.29 0 0 13344
Egyetértek
Előzmény: cicó (13331)
rferi Creative Commons License 2009.07.29 0 0 13343

Szerintem egy konyhából nyíló erkély is vicces.

Egyáltalán ezeken a lakásokon nekem vicces az erkély.

Persze én könnyen beszélek a családi házamból....

Előzmény: mouser (13293)
rferi Creative Commons License 2009.07.29 0 0 13342

Ez hogy volt?

A nappalidba léptél be a bejáratin? (nem látom sehol a bejáratit)

Előzmény: Caipi (13283)
rferi Creative Commons License 2009.07.29 0 0 13341

Ez egy nagyon jó meglátásokkal teli átrendezés volt.

Én egyébként már attól is frászt kapok, hogy olyan előírások vannak, hogy merre nyílhat az ajtó.

Mondjuk egy fürdőé.

Hát nem tök mindegy a köcsög hatóságnak merre nyílik.Ebbe szólnak bele?Nincs jobb dolguk?

Ezért aztán látni olyan lakásokat, hogy a közlekedőben a gyerek azzal játszik, hogy a kinyitott ajtókból labirintust épít magának.Ráadásul át is lehet variálni, mert nem mindegy, milyen sorrendben nyitja őket! :)))))

Előzmény: ZsuR (13277)
rferi Creative Commons License 2009.07.29 0 0 13340

Az egyik urbánus legenda szerint ezek a lakások technológia szerint holland "import".

És mikor a hollandusok az elsők elkészültekkor eljöttek megnézni, mi lett a know-how átadásából, az volt az első kérdésük: Jó-jó, a technológia finom, de miért vágták félbe a lakásokat?

Előzmény: cicó (13233)
mouser Creative Commons License 2009.07.29 0 0 13339
ja, és a zárterkély ablakét kiszedtük, úgyhogy most van egy sima erkélyem. itt a kutya se törődik vele, hogy micsinálsz a nyílászárókkal, ami nekem szerencse, de sok helyen rettenet nézni, amiket művelnek a lakók.
Előzmény: ZsuR (13335)
mouser Creative Commons License 2009.07.29 0 0 13338
Előzmény: mouser (13336)
Caipi Creative Commons License 2009.07.29 0 0 13337
Hát nekem előtte panellakásom volt, és nagyon szerettem, de egy ismerős lakott benne, én meg Németo.-ban kint, pénzem is gyűlt, és aztán ő azt meg meg akarta venni. A családom bíztatott, hogy a paneltól úgyis mihamarabb meg kell szabadulni, én meg gondoltam, akkor már igényes leszek. Nem tudtam, hogy az újnak csak külcsínje van, belbecse semmi.:-(
Előzmény: Törölt nick (13328)
mouser Creative Commons License 2009.07.29 0 0 13336
nagyon közel jársz ahhoz, amit végülis megépítettünk, ha nem ragaszkodom a plusz egy szobához, ez lenne a tökéletes megoldás. bár egy ekkora konyha nekem túl nagy.

de nagy a család, sokan jönnek vendégségbe, valamiért ragaszkodtam a vendégszobához. mondjuk cserébe a nappalim sajna elég sötét lett. a képhez képest két ajtó nyitása fordult meg, a fürdő befelé, az erkélyajtó viszont kifelé nyílik, valamint a fürdő 20 centivel nagyobb, és a kisszoba ugyanennyivel kisebb lett. a háló méretei pedig a képen látható 3x3,2 helyett 3,2x3-asra változtak. de a lényeg így is látszik. a feliratok a kicsinyítésnek sajna áldozatul estek, a lila az könyvespolc, mindkét helyiségben.

a nappali és a háló átrendezésén egyébként még gondolkodom, mert a háló, mint látszik, elég szűkös, a nappaliban meg túlzottan befordul a garnitúra, úgyhogy oda magától senki nem ül be. de a nappaliban van még további három berendezési lehetőségem, és hálistennek mindenhova rakattam tv-csatlakozót is, úgyhogy van mozgásterem. a konyha nekem ebben a méretben tökéletes, 4 embert így is le tudok ültetni, és a vendégszobai asztallal meg lehet toldani az étkezőasztalt (az előszoba felé), így több embert is le tudok ültetni.

és igen, a két háló ajtaja a valóságban is összeakad, ezt bevállaltam a jól bútorozhatóság oltárán. ha messzebb rakom őket egymáshoz, akkor a szobákban jóval kevesebb bútorozási lehetőségem maradt volna. soha nem fogom elfelejteni, ahogy egy gyűrött reggelen 2000mesterrel mindketten totál szétesve, félálomban rakosgattuk a gipszkartonprofilokat a padlóra, hogy pontosan mi hol legyen azon a részen. :-))

a lényeg, hogy gratula, pont eltaláltad, ami nekem is a fejemben volt :-))
Előzmény: ZsuR (13335)
ZsuR Creative Commons License 2009.07.29 0 0 13335
Itt egy otlet... jol atneztem a tiedet amit talaltam, meg mit mondtal rola... gondoltam, a furdo jo ha kozel van a konyhahoz, marmint a viz miatt. Lehet esszerubb a mosogatot a hutovel megcserelni - de ha mar volt ott viz, akkor talan maradhat.

A konyha... tul nagynak tunik a rajzon, felek ez erosen csal. A konyhaszekrenyek magasak, ameddig csak lehet, igy ad tarolo helyet. A huto melleti resz szekreny lenne, nem also-felso pult, ide sokminent el lehet rakni - kamra helyett.

Nekem a konyha elotti vilagos, erkelyes resz tetszik etkezonek. Van lehetoseg terjeszkedesre, ott a lehetoseg hat-nyolc embernek. Az eloszoba funkcioja is marad, a kabatoknak egy kis beepitett szekreny (ha fer-csaloka a meret?) szemben a bejarattal.

A nappali eleg kezenfekvo - tagas, vilagos, es a nagysagat noveli a bejarat, etkezo - no meg a feny az erkelyrol! A szekreny lehet ruhasszekreny-konyvespolc-ami kell... a sarokgarnitura megint egy kedvencem - es ha az nem, akkor a ket szofa koze egy "end table", ahova le lehet tenni ... akarmit. A komputer a sarokban - de elobb-utobb begyuruzik a laptop, es akkor nem kell. Bar... kell egy otthoni "iroda, es lehet ez a sarok arra valo az iroasztallal.

Sajnos a furdon nincs ablak, de lehet jo ventillatorokat beszeleni, ami kiviszi a parat :)) - a tuzhely folott is ha van lehetoseg szagelszivora... lehet egy kis utat talalni a konyhan keresztul. Egy beepitett szekreny, tarohely kell... (egy regebbi lakasomban volt a furdoben beepitett szekreny az ajto folott, eleg rejtett volt a latvany - es sokmindent elnyelt. Nem tul mely, de takaritoszereknek tokeletes volt. Ha a mosogep folott van egy pult, az nyugodtabb erzest ad - lehet rajta sokmindent csinalni.

A halo ajtaja ha az ablak oldali falra nyilik, tobb lehetoseg van ruhas szekrenyre, egy szekreny falra, a plafonig. Feny manias vagyok, es mivel a halo ajtaja elegge a saroban van, veletlenul nem lehet belatni, igy uvegajtot tennek ra - tejuveg szerut...


Mit szolsz?

Előzmény: ZsuR (13334)
ZsuR Creative Commons License 2009.07.29 0 0 13334
... meg mindig felek... hozzanyulni? Nem csak gondolni ra!!! Atyaisten - mennyi munka, mennyi penz lesz ez???

Oruletes nagy munka, jatszas a pici reszletekkel.... meg mindig nem vagyok kepben! Pedig visszakerestem a kepeidet...
Előzmény: mouser (13317)
ZsuR Creative Commons License 2009.07.29 0 0 13333
Kell engedely az erkely beepitesehez?
Előzmény: cicó (13331)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!