Keresés

Részletes keresés

Henri Charriére Creative Commons License 2002.08.01 0 0 184
Tisztelt Kollégák!

A téma iránt érdeklődőknek tudom ajánlani Zsoldos Zoltán: Idegeslégió című könyvét. A szerző két évet töltött Korzikán az Idegenlégió 2. Ejtőernyős Ezredénél, az ottani élményeit olvashatjuk a könyvben. Nekem nagyon tetszett, mert a hétköznapokról ír, igen reálisan és van humora is. A felvételi és az alapkiképzési rész viszont kimaradt ez viszont hátránya a műnek.

Teljesen más jellegű könyv mint az ebben a topicban korábban említett Lecső Zsolt féle hősi eposz, melynek véleményem szerint kb. 50%-a fikció.

Rick2 Creative Commons License 2002.07.29 0 0 183
Üdvözlet leonclov!
Lenne egy kérdésem.22 vagyok, és ha kimegyek a légióba,mennyire tudok eltünni a világ "szeme" elől?Ezt úgy értem, hogy nem akarom hogy a szülők megtaláljanak.Egyszóval felakarok szívódni.
2.Fizikai teszt érdekelne konkrétabban.
3.Mindenképpen Djibuti v. választhatok állomáshelyet?

A választ előre is köszönöm.tiszt.:Rick

leonclov Creative Commons License 2002.06.24 0 0 182
Hali Mindenkinek!
Az baj,hogy tul sokat problémáztok a dolgokon!
Ha valaki egészséges nincsenek nagyobb problémái az nyugodtan elindulhat,de nagyon nagy a felvételi szórás!!!!Általába 10-ből 1-et vesznek fel,ezt bele kell kalkulálni.Szóval nem egyszerü.
Tul sok felesleges kérdést tesztek fel!
Valaki már a nyugdij és a francia állampolgárság kérdését feszegeti,de minek ?Elébb indulj el,vegyenek fel aztán a többit már látni fogod,ha sikerül!!!!A légioba a legtisztább induló lap,ha minden rossz tulajdonságodat megpróbálod leplezni.Ne vald be ha bünöző vagy,ha feleséged van,ha gyereked van,ha kbsz-es vagy,ha vannak kisebb egészségügyi problémáid!Ha elég ügyes vagy sikerülhet,játszani kell a szerény kötelességtudo szépfiút.Na ennyit egyelőrre!
űdvözlettel:LEON.
Troppauer_Hümér_a_költő Creative Commons License 2002.06.18 0 0 181
És még valami...........ha az ember (a sikeresebbik fajta, aki bekerül) elveszti eredeti állampolgárságát, esetleg megkapja a franciát, vagy cul de sac?? Többek között ez sem világos számomra, úgyhogy lécci valami tapasztalt kepi-tulaj avasson már be a dologba, meg ha lehet, az ezelőtti kérdéseimre is válaszoljon, ha tud.Kösz!!
Vízerőművek kellenek Creative Commons License 2002.06.18 0 0 180
Heló

Szerintem kajakra nincs beleszólása az embernek, hogy hova/minek küldik, de egy illetékes ezt biztos jobban tudja.

Előzmény: Troppauer_Hümér_a_költő (178)
Vízerőművek kellenek Creative Commons License 2002.06.18 0 0 179
Heló

Szerintem kajakra nincs beleszólásod, hogy hova/minek küldenek, de egy illetékes ezt biztos jobban tudja.

Előzmény: Troppauer_Hümér_a_költő (178)
Troppauer_Hümér_a_költő Creative Commons License 2002.06.17 0 0 178
Hali emberek!

Az lenne a kérdésem, hogy ha színtévesztő vagyok (nem színvak!!!:-), attól még bevehetnek-e?
Hogyha sikerül vkinek bekerülnie, akkor van-e esély arra, hogy itthonról megtalálják, vagy onnantól kezdve én már "nem is létezem"?
Ha leszolgálja vki a 15 évet, akkor élete végéig kapja a nyugdíjat a francia államtól, még akkor is, hogyha hazaköltözik, mint magyar állampolgár?
Mindenki maga dönthet, hogy ő most békefenntartani, vagy ölni akar, vagy pedig pofa alapján beosztják valahova, asztán szevasz?
Lécci válaszoljon valaki!!Előre is kösz!!!

rickito Creative Commons License 2002.06.15 0 0 177
az FHM-ben olvastam ezekrol a legiokrol
Egy SAS katona irt velemenyt a kulonbozo legiokrol
a bekerulesi esely szerinte 50%
de 8-bol csak 1 szerel le
ez mit jelent??
Jelentosege???

Egyebkent ez a katona nagyon gagyira vette a francia idegenlegiot, dehat ez az FHM
Vízerőművek kellenek Creative Commons License 2002.06.15 0 0 176
Hé, várj, ez azt jelenti, hogy egymás után több helyen is jelentkezhetsz, pl. először Páriszsban, ha ott nem vesznek fel, akkor Aubagne-ban? Hogy van ez?
Előzmény: leonclov (173)
b1b Creative Commons License 2002.06.13 0 0 175

Szia leon .Voltam mar kint,de egy honap utan civilt mondtak.Minden tesztem jo volt,de egy hiba volt,hogy van gyerekem.Kiss caporal arulta el nekem,hogy ezert kuldtek haza.Vissza szeretnek menni.

Előzmény: leonclov (171)
Vízerőművek kellenek Creative Commons License 2002.06.11 0 0 174
Ja, az a központ. OK. Nohát akkor addig kell elmenni. Hát az a pár 10 km...
Előzmény: leonclov (173)
leonclov Creative Commons License 2002.06.11 0 0 173
Tisztelt V.K.
Teljesen igazat adok neked.
Viszont van egy hozzászólásom a dologhoz.
Egy barátom Strasbourg-ban jelentkezett,kidobták.
De nem adta fel elment Párizsba,kidobták.
Most sem adta fel elment Aubagneba és láss csodát felvették.
Tanulság:A kisebb toborzo irodák néha pofára mennek.Viszont a központi toborzóba már tényekre támaszkodva utasitanak el,vagy vesznek fel.
Üdv:LEON.
Előzmény: Vízerőművek kellenek (172)
Vízerőművek kellenek Creative Commons License 2002.06.10 0 0 172
Szevasztok!

Végigolvastam az összes hozzászólást. Szerintem nem kell nyavajogni, értelmes, felnőtt ember el tudja intézni, hogy kijusson Srassbourga, ott meg vesz egy térképet, vagy ha nem is tudja a nyelvet, kézzel-lábbal megkérdez vkit, biztos megmutatják hol a hely. Meg hogy mi várható: mindenki mást mond, majd meglátod, megölni gondolom nem fognak (legalábbis a felvételin meg a kiképzésen, hehe). Egyébként én is ki akarok menni. Végzek a sulival, katonaság, aztán gyerünk.

V.k.

leonclov Creative Commons License 2002.06.08 0 0 171
06-20-3352529
Üdv:LEON
Előzmény: b1b (170)
b1b Creative Commons License 2002.06.08 0 0 170
telefonszam kell amin magyarul tudok beszelni
Előzmény: FatalAbyss (136)
leonclov Creative Commons License 2002.04.24 0 0 169
Hali mindenkinek!
Ha valakinek a légióval vannak kérdései,legyenszives a fórumot használni.Ne az e-mail-mot bombázzátok.Egyébként kihal a fórum.És egyazon kérdésekre nem kell külön válaszolgatnom mindenkinek.Üdv:LEON.
Előzmény: leonclov (168)
leonclov Creative Commons License 2002.04.19 0 0 168
Nem hiszem,hogy volna jelentősége a sebednek.
Az én lábamon van két sebhely./mütéti/
Összesen 24 öltés és nem szép látvány.
Megkérdezték ugyan és elvittek röntgenre ,de mivel a törések jól voltak összeforva nem foglalkoztak vele többet.
Bármikor méssz mindig nagy a tuljelentkezés.
Sok sikert.Üdvözlettel:LEON.
Előzmény: veloci (167)
veloci Creative Commons License 2002.04.17 0 0 167
Sziasztok!
Tényleg nem veszik fel azt akin műtéti heg van??Nekem van egy varrásom a lábamon , de csak elvágtam üveggel.Ezt műtéti hegnek is nézhetik?
Én idén megyek ki kb 3 honap mulva.Szerintetek akkor veszett ügy?Gondolkodtam rajta hogy rakatok rá egy takaro tetoválást.Ez jo ötlet?
leonclov Creative Commons License 2002.04.12 0 0 166
Hali mindenkinek!
Visszatértem közzétek.
FELHIVÁS
Keresek volt LÉGIOSOKAT vagy ZSOLDOSOKAT AFRIKAI munkára!!!Megfelelő számu jelentkező esetén tudom elinditani a dolgot!A munka nem veszélytelen.Ha valakit érdekel a dolog irjon a leonclov@freemail.hu-ra.FIZETÉS:100-150Dollár/nap.
leonclov Creative Commons License 2002.03.27 0 0 165
Halli mindenkinek!
Ne keressetek visszamentem Afrikába.
Sok sikert mindenkinek.
Vigyázzatok magatokra.
Üdvözlettel:LEON.
Előzmény: pogany11 (164)
pogany11 Creative Commons License 2002.03.26 0 0 164
Csô LEON!

Megkaptam a válaszodat. Köszi szépen és még egyszer ne haragudj rám.

leonclov Creative Commons License 2002.03.22 0 0 163
Szia pogany11.
Remélem megkaptad a válaszaimat.LEON.
Előzmény: pogany11 (154)
leonclov Creative Commons License 2002.03.22 0 0 162
Kedves garika!
Akkor minden rendben,vigyázzatok egymásra,minden jót!
LEON.
Előzmény: garika (159)
leonclov Creative Commons License 2002.03.22 0 0 161
Nem hiszm,hogy a szemüveged akadály vagy a korod.Találkoztam olyan légiósokkal akiknek volt szemüvegük.A korod jó.De a szórás nagyon nagy általába 10-ből 1-et vesznek fel,rengeteg a jelentkező.LEON.
Előzmény: LeGardien (160)
LeGardien Creative Commons License 2002.03.21 0 0 160
Sziasztok!

Lenne néhány kérdésem azokhoz akik már jártak kint!
A fizikai kondíció nem probléma, viszont -1,5-ös szemüvegem van (rövidlátó). Ez nagy gond? Láttatok szemüveges légióst? (nem olyat aki ott lett az, hanem aki úgy került be)
Az idén leszek 30 éves ez mennyire lehet hátrány? (tudom hogy 40 éves korig lehet jelentkezni, de hogy néz ki a gyakorlatban?)

A válaszokat előre is köszönöm!

garika Creative Commons License 2002.03.21 0 0 159
Szia Leon.kosz hogy valaszoltal,a baratom azota hazajott.meggondolta magat.
garika
Előzmény: leonclov (158)
leonclov Creative Commons License 2002.03.16 0 0 158
Kedves garika!
Bocs a helyesírási hibákér!
Majd még jelentkezem ha kérdésed van megtalálsz.
LEON.
leonclov Creative Commons License 2002.03.16 0 0 157
Kedves Garrika!

Bár nem hozzám intézted a kérdést remélem nem haragszol hogy beleirok neked.A légio az egyetlen hely a világon ahol bármi megtörténhet!Nem kell hogy izom agyu légy vagy agytröszt ide "bárkit felvesznek"ha megfelelsz nekik./10-%/Ha valaki el akarja rejteni a belső dolgokat nem hiszem hog rájönnek.Hogy mikor jöhet haza elösször az nagyon jó kérdés és rajta is mulik a dolog.Elvileg három évig nem jöhetsz haza,de ezt ki lehet játszani könnyen és nem is igen néznek utánnad,hogy hol voltál a szabadságod alatt.De hát az sem biztos hogy felveszik.Elég nagy a szórás,hogy ki kerül be.Teljesen mindegy ha nem vagy rá felkészülve fizikálisan akkor is bekerülhetsz. Üdv:LEON.

leonclov Creative Commons License 2002.03.16 0 0 156
Szia pogány11. Miért irod ,hogy bunkók vagyunk?Hidd el hogy nem.Mi is egyszerü emberek vagyunk akár csak te.És igazad van ,hogy a mi segitségünk nélkül is ki tudsz jutni a légioba.De ha problémád van segithetek neked vagy bárkinek.Tel:06203352529.vagy leonclov@freemail.hu vagy itt. Más. Keresem volt katona társaimat.Akik 1994-95-ben szolgáltak a 2REI-ben!Leidel/Fürtös/;Forgács;KisKovács;Kovács;Kanay;Soós;Péter/szegedi/ Köszönettel:LEON.
leonclov Creative Commons License 2002.03.16 0 0 155
keresem volt katonatársaimat 2rei 1994-1995. azonosito:185363 leon

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!