Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2014.05.18 0 0 31477

Szerintem attól, hogy nem újrahasznosított nejlonharisnyából van a damilfej, a kés meg nem bililemezből.

Előzmény: Rahed Lee (31475)
Fuxtec halottnick Creative Commons License 2014.05.18 0 0 31476

Nem, mert a fuxtec-be ellentétben az olcsókkal, 4 vezető persely van a szárban, nem kettő. + a középső adapter is megfogja. A damilfej is elég sokat jelent. pl, vettem egy 800ft-os fejet itt a piacon, majd kiugrott a kezemből. Rátettem az easy FIT fejet, amivel meg kisimult teljesen.

Előzmény: Rahed Lee (31475)
Rahed Lee Creative Commons License 2014.05.18 0 0 31475

Szerintem rezgéscsillapítás tekintetében márpedig nyugodtan összehasonlíthatjuk.

 

Mint ahogy bármelyik csillapítás nélküli kétütemű 30-40 köbcenti környéki kaszát. Mitől rezegne kevésbé a Fuxi, amikor az utolsó csavarig megegyezik a felépítése, ugyanolyan szár, markolat, tartókonzol, a szöghajtás stb. Ráadásul állítólag még 10 köbcentivel nagyobb is a motorja. Amiról meg tudjuk, hogy az egyhengeres motorok rezgése a hengerűrtartalommal arányosan növekszik, a nagyobb tömegek és erők okán. Van olyan, hogy a simább járás érdekében, egy a főtengellyel ellentétes irányban forgó kiegyenlítő lendkereket is beépítenek, de fűkaszában ilyen biztosan nincs.

 

És most nem olyanról beszélek, hogy egy elhanyagolt, széthajtott gépen a kikopott hajtótengelycsapágy miatt rezeg, zuhog az egész gép, hanem a motor működéséből adódó természetes alaprezgésről. Ezt meg vagy el tudják csatolni rugóval, gumibetéttel, vagy a felhasználó karja, izomszövete, izülete emészti fel, lévén az az első "rugalmas közeg" a motortól számítva. És típustól függetlenül igaz bármelyik kaszálógépre. Az, meg, hogy némelyik kétütemű motor a konstrukciója miatt kicsit finomabban jár, mint a többi, ez esetleg alapjáraton érzékelhető, de 8-10 ezres fordulaton nem, az biztos.

Előzmény: Fuxtec halottnick (31471)
Rahed Lee Creative Commons License 2014.05.18 0 0 31474

Bocs, el vagyok tévedve, az enyém az 545R elődje, ennek a felépítéséről és teljesítményéről regéltem, a 343R ezzel szinte teljesen megegyezik teljesítmény és felépítés tekintetében. A jelenlegi 543RS ennél néhány polccal lejjebb helyezkedik el. Kicsit belevesztem a jelenlegi modellszériába, elnézést. Kicsit kaotikus a jelenlegi modell elnevezés. A konzolról, súlypontról, benzintankról írt ódám az 545RX-re vonatkozik, ez az enyém, a 343R külsőre teljesen megegyező utódja. Nem akartalak megkavarni.

 

Most megnéztem a Husi honlapján. Szerintem az 543RS az merevvázas, vagy esetleg belül van egy k, míg a 135R-nek elég kifinomult rezgéscsillapítása van. 5 köbcenti a különbség a teljesítményben ez is jelent valamit, de ha a komfortot nézem, akkor inkább mégis a 135R-t választanám. Sokat jelent a rezgéscsillapítás, ha fél óránál többet használnád egyhuzamban.

Előzmény: Dr V (31466)
Kaisi Creative Commons License 2014.05.18 0 0 31473

Sziasztok,

 

Véleményt szeretnék kérni azoktól akik ismerik a Makita/Dolmar DBC 4510-et.

Mennyire nevezhető ez profi gépnek?

Fuxtec halottnick Creative Commons License 2014.05.18 0 0 31472

A kétütemű a rezgősebb.  pl a FX-4MS315 kaszám, egyáltalán nem rezeg. Bár ez a rezgés nagyban függ a damilfejtől, iletve a késtől is.

Előzmény: Warlimont (31468)
Fuxtec halottnick Creative Commons License 2014.05.18 0 0 31471

Azlrt a  Straus kaszát ne hasonlitsuk a fuxtec-hez, még rezgéscsillapitás termén se. :) 

Előzmény: Rahed Lee (31463)
Fuxtec halottnick Creative Commons License 2014.05.18 0 0 31470

A teljesitményt illetőleg a fuxtec kaszák is tudják azt. Itt azt kell érlegelni, hogy mennyit és mekkora tewrületet akar az ember levágni. Ha ez nem 4-5ezer nm feletti, akkor igen megoldás lehet.

Előzmény: st33lboy (31459)
kohcei Creative Commons License 2014.05.18 0 0 31469

A Stihlnek vannak 4T fűkaszái??

Előzmény: Rahed Lee (31462)
Warlimont Creative Commons License 2014.05.18 0 0 31468

Kérdeztem lentebb ezt a vibráció-dolgot, és köszönöm is annak, aki válaszolt! Annyit kérdeznék még, hogy a kettő vagy a négyütemű motoroknál rosszabb a vibráció?

Falusi1 Creative Commons License 2014.05.18 0 0 31467

Nem a légszűrő volt, a benzinszűrőt pedig nem tudom hogyan kell kivenni. Holnap elviszem szervízbe, mert nem akarom jobban elrontani

Előzmény: apii (31443)
Dr V Creative Commons License 2014.05.18 0 0 31466

Melyik nagyobbra gondolsz? Én a 135r és az 543rs-re vagyok esélyes az anyagiak alapján. Kb egyforma erősek és a katalógus alapján a kisebb kevésbé ráz. Mondjuk látszik, h az 543rsnek jobb a felépítése. Érdekesek ezek a katalógus adatok.

Előzmény: Rahed Lee (31465)
Rahed Lee Creative Commons License 2014.05.18 0 0 31465

Minél nagyobb, annál jobban tudsz haladni. Mivel nem kis területről van szó, én a combosabbat venném, ha az eklézsia elbírja. Továbbá a rezgéscsillapítása is sokkal jobb a nagyobb Husinak. Kisebbeken csak egy gumigyűrű van a konzol alatt, a nagyobbaknál egy teljesen elszeparált rezgéscsillapító tubus van, rugókkal, puha, gumi elasztomerrel. Ráadásul a benzintank is erre a tubusra van szerelve, majdnem a gép súlypontjára, így a belőtt súlypont nem változik folyamatosan a benzin mennyiségének függvényében. 45 köbcenti, közel három lóerő, ez mindenre elég. Ráadásul az egész hajtáslánc nagy igénybevételre van tervezve, 35 mm-es csőszár, 9 mm-es acéltengely, bumszli szöghajtás stb. Ha ésszel használja az ember, akkor kinyírhatatlan.

Előzmény: Dr V (31464)
Dr V Creative Commons License 2014.05.18 0 0 31464

Ez megnyugtató, akkor marad a Husqvarna. Kérdés, h melyik.

Előzmény: Rahed Lee (31462)
Rahed Lee Creative Commons License 2014.05.18 0 0 31463

Ár-érték arányban valóban jók a Fuxi-k, de szerintem elkerülte a figyelmedet, hogy Dr V többezer négyzetméteres terület karbantartására keres gépet. Rezgéscsillapítás nélküli géppel órákig dolgozni? Háát aki már próbálta (én igen) az biztosan elgondolkozna ezen. Amikor a merevvázas kínaival kaszáltam, 20 perc után már szaladgáltak a hangyák a hónom alatt :-)

Előzmény: Törölt nick (31460)
Rahed Lee Creative Commons License 2014.05.18 0 0 31462

Nekem volt Husqvarna 323R, most egy 343R (az 543 elődje) van. Nagyon jó volt mindkettő, de a 343R az más, az már ipari kategória. Amit azzal nem lehet megoldani, azt már más kaszával sem. Én fázom ezektől a Stihl 4-MIX motoroktól. Szerintem ezeket az igényes és környezettudatos amatőröknek tervezték. Bennem a műanyag vezérműkerék, meg azok a nyamvadt kis szelepemelők nem ébresztettek bizalmat. Sokan panaszkodnak a megbízhatóságára, a strapabíróságára. Úgy emlékszem, hogy Zil javítgatott már ilyeneket, ő többet tudna mondani róla. Ha igazán melózni kell a gépnek akkor szerintem a egy masszív kétüteműnek nincs alternatívája.

 

A használt gép az valóban lutri. Én mindig egy-két kategóriával feljebb sorolt, használt, erősebb gépet vettem abból a pénzből, amiből egy újat, de gyengébbet tudtam volna vásárolni. Bent volt a pakliban, hogy még költeni kell rá (rendszerint kellett is), de én magam szervizelem, javítom, újítom fel a gépeimet, ez nem volt gond. Így lett kb. 70 ezerből a nagy 343R. Szerencsém is volt, mert beszámította az eladó a felújított 323-ast és nagyon jó állapotú volt a 343R is. A nagy márkákhoz minden alkatrész beszerezhető, akár a 15-20 éves gépekhez is.

 

A derékfájásért elsősorban a rosszul kiegyensúlyozott, ezáltal rossz testtartással használt gép a felelős. Ez általában nem egy adott gép konstrukciós hibájra vezethető vissza. Egy jó heveder nagyon fontos kiegészítő egy ilyen nagyobb masina esetében. Én Husqvarna Trio Balance-ot használok, ennek már műanyag deréktámaszos támlája van, ez teljesen elosztja a terhelést az egész felsőtesten, ha jól van beállítva. Millió állítási lehetőség van rajta, szerintem Quasimodo-ra, a púpos Notre Dame-i toronyőrre is rá lehet igazítani.

 

Az, hogy a Stihl nem éri meg az árát, ezt így nem lehet kijelenteni, bár ezek a keverékkel működő 4-MIX négyütemű motorok szerintem vagy még nem kiforrott, vagy hosszútávon eleve életképtelen, kissé túlárazott, elég primitív konstrukcióknak tűnnek számomra. De majd az idő eldönti, hogy jobbak lesznek-e, vagy eltűnnek.

 

Mindenesetre az efféle alkatrészek látványától nekem rossz érzéseim támadnak. Az én nagyra becsült Stihl motorjaimban ilyen nem volt:

 

 

Dr V Creative Commons License 2014.05.18 0 0 31461

Azért a Stihlt és a Husqvarnát néztem ki, mert a Stihl szaküzlet közel van, a Husqvarna kereskedéshez van kapcsolatom.

A kisebbik Husqvarna hogy vinné az erős füvet? Gondolom ahhoz már a dikicskés kell.

Törölt nick Creative Commons License 2014.05.18 0 0 31460

Én a fuxtecet vennék a helyedben, az minden kritériumodnak megfelel és nem is drága.

Előzmény: Dr V (31458)
st33lboy Creative Commons License 2014.05.18 0 0 31459

Én is vásárolni szeretnék mostanában, és lehet hogy Stihl helyett Husqvarna mellett fogok dönteni, mégpedig az általad említett 135R mellett. Legalábbis az adatok alapján tökéletes lenne számomra, már ami a teljesítményt illeti. Amúgy mindenhol 125k az ára neki. Stihl meg szerintem nem érné meg a felárat.

Előzmény: Dr V (31458)
Dr V Creative Commons License 2014.05.18 0 0 31458

Sziasztok!

 

Segítség kéne,h milyen fűkaszát vegyek.

Stihl volt idáig a kiszemelt márka, de a Husqvarna áll jelenleg nyerésre.

Az FS 100+damilfej és dikicskés annyi mint az FS 130, így utóbbi tűnt jobb választásnak. Ez utóbbi a Husqvarna 135rnek a megfelelője, ami 50el olcsóbb és van hozzá minden kiegészítő... Ugyanakkor az 543rs is elgondolkoztató.

A kertem 2000nm. A ház körüli részen gyenge a fű, egy próba erejéig az fs55el tökéletesen levágtam, de hátul a magas, sűrű fűben csak állni tudott. Apámnak van egy 50ccm Hitachi szörnye, ami damillal vitte az idei, első vágást, nedves fűben. Ezen kívül még kb 2500nm van, amit évente 1-2szer kéne vágni. Az Őrségben lakom.

70kg vagyok. A kicsi Stihllel könnyen tudtam dolgozni, de a Hitachinak már éreztem a súlyát, lendületét. Viszont a Stihltől rövidebb idő alatt elkezdett fájni a derekam, míg a Hitachinál ilyet egyáltalán nem éreztem.

Olyat gépre lenne szükségem, ami megbízható, alkatrész ellátás biztosított és lehetőleg kényelmesen dolgozzak, könnyen tudjam kezelni. Márkában Stihl vagy Husqvarna jöhet szóba.

Használt gépet érdemes venni? Ezen összegek nem filléres tételek számomra, így egy zátonyra futás anyagilag megterhelő lenne...

szabi7911 Creative Commons License 2014.05.17 0 0 31457

lakatosműhelyben melózok,tehát próbálom az esztergálást,talán hegeszthető a harang anyaga.

Előzmény: apii (31439)
kriszbon Creative Commons License 2014.05.17 0 0 31456

Na basszus hogy ez nekem eddig nem jutott eszembe. :-))))

A fenébe, kár volt pár hetente lemosnom mikor már nagyon ragadt a szutyoktól és trágyán nézett/néz ki. :-))))

Ezután biztos úgy csinálom mint ahogy írtátok. :-D

Előzmény: Rahed Lee (31455)
Rahed Lee Creative Commons License 2014.05.17 0 0 31455

Én utána is

Előzmény: Fuxtec halottnick (31454)
Fuxtec halottnick Creative Commons License 2014.05.17 0 0 31454

Használat előtt behuzom folpakkal :))))))))))))))))

Előzmény: Fázisceruza (31452)
st33lboy Creative Commons License 2014.05.17 0 0 31453

Köszi a segítségeteket! Akkor egy 2.0mm-eset ki is próbálok, hátha azzal jobb lesz vágni. Amúgy egy AL-KO BC 4125-ös kaszáról lenne szó. Hetente 1x használom max 1-2 órára, szóval csakis itthon, nem ipari munkára használom. Legalábbis 4 éve a vásárláskor úgy gondoltam hogy ez elég lesz, de mostanra már azért vágyom egy erősebb gépre. Mert azért ha a kertbe már hagyom jobban megnőni a füvet, akkor ha belefutok egy kicsit komolyabb fűcsomóba, akkor érezhető azért hogy csökken a fordulatszám.

Ha meg ismerősnek kell segítenem esetleg, és ő meg szépen megnöveszti a füvet, akkor inkább késsel vágom. Jó mondjuk 0.9kW nem valami nagy teljesítmény.

Szerintetek ha egy FS90-et vennék, az jobb lenne azért? Vagy ha már Stihlt veszek, akkor menjek 1.5 LE fölé?

 

 

Előzmény: apii (31441)
Fázisceruza Creative Commons License 2014.05.17 0 0 31452

Ti hogyan szoktátok tisztítani a kaszákat?

 

Nekem van egy tizen+ éves fs-38-am, ami már kissé taknyos volt itt-ott. 

Gondoltam felújítom kicsit, és az egészet jó alaposan lekentem brigéciollal, majd a várakozási idő után jól leverettem vízzel. Csacsi-ragyi lett :)

Előzmény: Fuxtec halottnick (31451)
Fuxtec halottnick Creative Commons License 2014.05.17 0 0 31451
  • igen
Előzmény: Törölt nick (31450)
kriszbon Creative Commons License 2014.05.17 0 0 31449

Igen azt kellene neki mondani, csak felénk elég keveset akarnak fizetni, nekem meg hogy úgy mondjam kell a pénz, így bevállaltam.

Még nem tudtam levágni az egészet 5000+ nm2-et mert felénk szinte minden nap esett bőségesen az eső.

Ma ismét ki tudtam menni, de majd leszakadt a karom ahogy a dög nagy sűrű vizes füvet húztam ki rendre.

Összességében úgy néz ki ha összeadom az órákat, hogy 2 nagyon hosszú nap, vagy 3 gyengébb.

Marha nagy szopás volt ma is a vizes gaz.

Előzmény: napalm. (31428)
Falusi1 Creative Commons License 2014.05.17 0 0 31448

Szerintem a gázbovdennal nincs baj, de a légszűrő után a benzinszűrőt tisztítom ki. Köszönöm a választ.

Előzmény: apii (31443)
Falusi1 Creative Commons License 2014.05.17 0 0 31447

A levegőszűrőt most mostam ki, de még nem próbáltam szűrő nélkül. Bárcsak ez lenne a gond. Köszönöm a választ, az eredményről beszámolok.

Előzmény: Törölt nick (31440)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!