Keresés

Részletes keresés

deguky Creative Commons License 2006.03.25 0 0 7855
Innen van a kukkeres ötlet..Ahhoz képest ,hogy a kukker is meg a masina is a kezemben volt.. ,de majd gyakorolok. Mivel szemüveges vagyok még nem tudom mikor éles a kép a fényképezőgépnek? Megmondom az őszintét nem én faragtam, de ismerem a forrását .Egy erdélyi székely csinálja őket.Pár éve él Magyarországon. 4-5-éves az etető és még nem esett szét . Majd nyáron egy kicsit átlakkozom.
Előzmény: operet (7854)
operet Creative Commons License 2006.03.25 0 0 7854

Deguky!

jó lesz ez én nem hagyok hézagot a tvcső és a gép eleje között s akkor nincs karika. ha beállitottad a tvcső élességét utána még zoomolhatsz a géppel és szorítsd oda vmihez akkor nem remeg be  . gyönyörü az etetőd te faragtad?

ügyeskedj !

üdv:operet

Előzmény: deguky (7851)
operet Creative Commons License 2006.03.25 0 0 7853

Jboth férje!

Ez nem volt neki megfelelő ? kicsit még új szaga van igaz hiszen nem ült rajta még senki de viszont elég puha . olyan mint egy új karos fotel :-))))))

Remekül manageled az érdekeit. jó lfizető állás mi????????:-O

A cicus egy  main coon ( ha jól írtam ) ? Nálunk hátul a szalmában szokott vonulni a tüskéshátú . Aranyos és senki nem foglalkozik vele  se macs se kuty úgyhogy jön megy mikor kedve van .Gyengébb fotósok önbizalma növelésére itt egy róka kb tíz méterről sötétben vakuval ,csak nem látott el odáig a vaku. viszont a szeme csillog a kis karaknak :-)))))). Minden este jön körbe járja a birtokot  oszt elmegy  múltkor a barátja v barátnője is itt volt az félénkebb.

üdv:operet

Előzmény: jbtoth férje (7846)
medvemacs Creative Commons License 2006.03.25 0 0 7852
akár :)
Előzmény: wadr (7850)
deguky Creative Commons License 2006.03.25 0 0 7851
Próbálkozásom kukkeren keresztül..
wadr Creative Commons License 2006.03.25 0 0 7850

Biztosan sütni akar valamit!

 

Vagy kártyázik!    :)

Előzmény: medvemacs (7848)
wadr Creative Commons License 2006.03.25 0 0 7849

Gratulálok!

 

Fekete István nyomdokaiba léphetsz!  :)

Előzmény: jbtoth férje (7846)
medvemacs Creative Commons License 2006.03.25 0 0 7848
(akkor nem csak szerintem iratkozott be főzősuliba :))
Előzmény: wadr (7847)
wadr Creative Commons License 2006.03.25 0 0 7847

 

 

 

 

Zsíííííííír            zsíííííííííír

jbtoth férje Creative Commons License 2006.03.25 0 0 7846

Operet,

 

Pedig azt mondja volt, de elnézést kér, mert elnézte az órát, mert azt hitte már nyári időszámítás van, így aztán nem jött létre a várva-várt találkozó. Kénytelen voltam felvilágosítani, hogy az csak holnap hajnalban lesz. Erre morgott valamit, hogy akkor reméli, friss, jó illatú, finom marhabőrkesztyűvel várod...

 

Megkérdeztem tőle, hogy miért, a sertésbőr már nem is jó? Amire azt válaszolta, hogy ki nem állhatja a sertéseket, mert egyszer éjjel beszállt egy sertésólba, hogy elkapjon egyet a moslékon lakmározó kövér patkányok közük, de amikor nekilátott, hogy zsákmányát elfogyassza, ez egyik koca megszorította a szűk ólban, alig tudott kimenekülni. Pár szép faroktolla bánta.  Azóta kiköp, mint hithű muzulmánok, ha ezekről a tisztátalan állatokról hall. 

 

"Szóval, mond meg Operetnek, hogy a finom marhabőrkesztyűkre bukom," szólt még vissza a bagoly a csőrét pattogtatva a kerítés tetejéről.  Aztán felborzolta a tollait és azt hittem még mond valamit, de hirtelen elrugta magát a drótról, hogy csak úgy hintázott utána a drótfonat és néma szárnyai alá véve a hűvös esti levegőt eltűnt a sötétben. 

 

Nálunk viszont volt (mégegy) vendég az éjjel.

 

Igaz nem kesztyűre jött, hanem a meddőhányóban turkált. Jbtoth némi macskakajával kínálta a téli álmából előkeveredő vendéget, amit az igen jó étvággyal behabzsolt. Erre azonnal megjelent jbtoth Lóci macskája, a világ lekíváncsibb teremtése, izgatottan körbeszimatolta a jövevényt és a macskakaját, merthogy őkelme nem maradhat ki semmiből.

 

 Sün a meddőhányón, előtte a koszt Lóci macska takarásában...

 

  

 

A sün, Lóci és a macskakaja....

 

 

 

A macska itt nem levitál. Jbtoth emeli a grabancánál fogva, hogy hagyja békén enni a sünit...

 

Amúgy ne búcsúztassátok korán a pintyeket. Nálunk most délután is két tucatnyi röpköd egyik etetőről a másikra.

Előzmény: operet (7838)
Veszpremi Creative Commons License 2006.03.25 0 0 7845
Azt hiszem a madárhagok v. hasonló nevű index topikon vettem a linket és letöltöttem az MP3-at, majd infrán keresztül tudom browse-olni a mobilomat (kellett hozzá egy kis progi, ami a net-ről leszedhető), képet, hangot copy-paste-el tudom rátenni, aztán már csak ki kell választani és cseng is. Olyan mobil kell, ami az MP3-at tudja (enyém Nokia 6230). Feltettem többet is, csengőhangom most a zöldike, sms hang meg stílszerűen a kakukk. Tényleg öröm hallgatni, nem úgy, mint a sok idétlen csengőhangot.
Előzmény: Házimozi (7841)
Cicó_ Creative Commons License 2006.03.25 0 0 7844

hehe, szerencsés vagy, hogy ilyen késő kelők nálatok a madárkák

tegnap máááár 5 kor csiripelt "valaki", erre ébredtem

aztán szerencsére abba hagyta, hagyott tovább aludni :)

mééég jóóó, hogy lesz ez az óra átállítás holnap

 

Előzmény: Házimozi (7835)
Cicó_ Creative Commons License 2006.03.25 0 0 7843

Hozzánk is jár gerle pár  gerlék 

de ez még tavalyi, mobiltelefonos kép

 

nagyon szelidek, hatalmas "rikoltással" jelzi az egyik, hogy jött enni

ha nincs kitolva a búzás tálka a rács széléhez, akkor képes egy egész keskeny résen át beszuszakolni magát

így kénytelen voltam elbarikádozni azt a kis rést is, mivel ráadásul a galambok is ide szoktak és ők is rájárnának a búzára

 

tegnap mire hazaéretm egy gerlice volt megint a rácson belül és a barikád miatt nem tudott kijutni  :(

gondolom felülről jött be, de csodálom, hogy nem törte össze magát

kénytelen voltam megfogni és a folyósóró engedtem el,

olyan nagyon nem ilyedt meg mert ma reggel megint voltak enni mind a ketten :) 

Előzmény: deguky (7833)
Házimozi Creative Commons License 2006.03.25 0 0 7842
Egyébként tavaly nyáron hallottunk egy jópofa madárdalt. Az erdőben sétáltunk és előttünk az úton a földön ugrált egy kismadár. Azt hiszem erdei pinty lehetett. Megálltunk és nézegettük-hallgattuk, sokáig ott maradt. A dala alapján telefonos madárnak neveztem el, mert a hagyományos csörgés és a modern telefonok hangját váltogatta. Így hangzott: csörrrrrrrrrrr-pity-pity-pity. Nagyon muris volt.
Házimozi Creative Commons License 2006.03.25 0 0 7841
De jó ötlet mobil csngőhangnak a madárdal! Nem baj, ha utánozlak? :)) Honnan vetted a hangot és hogy töltötted fel a mobilodra? Én nem nagyon foglalkoztam eddig ilyesmivel, úgyhogy nem értek hozzá. A sok borzasztó csengőhang, amit az emberek használnak, elkeserítő, ezért én a lehető legegyszerűbbet választottam. De ez a madárdalos nagyon kedves lehet.
Előzmény: Veszpremi (7837)
Házimozi Creative Commons License 2006.03.25 0 0 7840
ÉrdeMest akartam írni, de természetesen érdekes is :))
Előzmény: Házimozi (7839)
Házimozi Creative Commons License 2006.03.25 0 0 7839
Meghallgattam újra a Madárhangok topic 144-es hsz-ban a zöldike hangját. A 215kb-os változatban felváltva éneklik a zsíííííííírt és a gyürrürürü-t. Érdekes meghalgatni.
operet Creative Commons License 2006.03.25 0 0 7838

Jbtoth férje !

Vártam. Lengettem , de nem küldted!

Nálunk már csak elvétve  a verebeken kívül egy-egy  de a hangjuk az igen.

üdv:operet

Előzmény: jbtoth férje (7828)
Veszpremi Creative Commons License 2006.03.25 0 0 7837

Itt is zsííírt mondanak (ez a mobilom csengőhangja is most!), de van abban más is, nagyon szép. Ma 1 fenyőpinty még mindig itt (a diógombóccal küzdött, rálógni nem tudott igazán, úgy próbálkozott, mint egy kolibri, levegőből!), és a kertben 1 vörösbegy csalingázik, nagyon aranyos, eddig még ő nem járt nálunk. 5-6 meggyvágó eszeget a maradék szotyiból, művészien pucolják a nagyszemű csíkos szotyit. A kékcinkék teljesen bekékültek és 2m távolságig bevárnak bennünket a diót szemezgetve. Gerlék, seregélyek és rigók takarítják a szotyihéjat a kertben. Csak a napsütés hiányzik!

Előzmény: wadr (7836)
wadr Creative Commons License 2006.03.25 0 0 7836

Itt is vannak még fenyőpintyek. Kisebb csapatban zöldikékkel vegyesen járnak még hozzánk.

Az utólsó adagokat kapják még a maradék szotyiból és buzgón takarítanak.

 

Szép napos időben a zöldikék az ágakon ülve énekelnek vagy hangosan kiabálják, hogy "zsíííííír" (nálunk legalábbis így hangzik a "gyürügyürü").

Előzmény: Házimozi (7835)
Házimozi Creative Commons License 2006.03.25 0 0 7835

Sziasztok!

Ma reggel 3/4 7-kor zöldikék ébresztettek minket énekükkel. Számomra félálomban eléggé hasonlított egy ébresztőóra hangjához, de utólag belegondolva nagyon szép és aranyos volt. Az Eu. madarai szerint így hangzik: gyürrürürü, gürrürü. Mindenesetre szépen hosszan énekeltek egy-egy "szót" :)) Ha valaki még nem hallotta e tavaszi éneküket, meghallgathatja a Madárhangok című topicban a 144-es hsz-ban.

Jé, egy fenyőpinty! Mondom, hogy ez az egy itt maradt..... Vagy nálatok is vannak még?

nozomi99 Creative Commons License 2006.03.24 0 0 7834

Az igen, gerlice nagyon szelid. Az ablakkal szemben leül egy ágra, ha nem teszem ki reggel fél 8-ig a magot, akkor reppen az ablak előtt. A verebek meg kocsmáznak minden reggel, meg este. A rigók és a szarkáink a kutyák tápját fogyasztják.

 

Ma szórtam ki fűmagot, na ezt nem kellett volna. A föld mozgott, szerintem ebből megint nem lesz fű.

Előzmény: deguky (7833)
deguky Creative Commons License 2006.03.24 0 0 7833
A Balkáni gerléink olyan szelídek, hogy majdnem meg lehet őket érinteni. Amikor késik a vacsorájuk az orrunk előtt röpdösnek, hogy észrevegyük feledékenységünket.
Cicó_ Creative Commons License 2006.03.25 0 0 7832

Kedves GyiLa

igen, köszi, így még jobban tecccc :)

Előzmény: Birding GyiLa (7821)
iglice Creative Commons License 2006.03.24 0 0 7831

Jaj, bocs a késői válaszért, most néztem csak vissza az etetőt.

 

A gyurgyalag csak május elején jön majd. Én legkorábban V.3-án észleltem. 
Nálunk nincsenek számottevő eltérések földrajzilag az érkezésében. Nekem úgy tűnik a legnépesebb telepekre érkeznek meg leghamarabb az elsők. Ezek Tolnában és Pest megyében vannak.

miután megérkezik a fészkelő telepéhez,  nem marad ott folyamatosan, csak később kezd költeni.

 

 

Wadr, köszi.

Előzmény: greyhead (7754)
Cicó_ Creative Commons License 2006.03.25 0 0 7830

a Margitszigeten minden évben 8-10 gólya is itt telel - igaz a kis állatkertben

nem tudom hogy veszik őket rá, hogy ne repüljenek el délre

Előzmény: Veszpremi (7829)
Veszpremi Creative Commons License 2006.03.24 0 0 7829

Ha már előkerült a gólyánk, akkor a legutóbbi info szerint pontosítok. Utóbb azt írta az újság, hogy korán érkezett vissza. Valószínűleg elállítódott az órája :) Azaz télen nem volt itt. Kicsit furcsának is tartottam, hogy egy gólya a mínusz 10-15 fokot hogyan vészelte volna át. És láthatólag jó állapotban, fitt volt, cseppet sem megtépázott. Így maradjunk annyiban, hogy egy gólya még nem csinál nyarat, sőt tavaszt sem :)

Előzmény: Házimozi (7827)
jbtoth férje Creative Commons License 2006.03.24 0 0 7828

Operet,

 

Látom készülsz!

Előzmény: operet (7826)
Házimozi Creative Commons License 2006.03.24 0 0 7827
Még ma is láttam egy fenyőpinytyet! Lehet, hogy itt marad nyárra is, mint Veszpremi gólyája télre?
operet Creative Commons License 2006.03.24 0 0 7826

sziasztok!

Bagoly lesőknek!:-)

üdv:operet

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!