Keresés

Részletes keresés

mouser Creative Commons License 2009.07.29 0 0 13392
én is pont ezt a joey-s beszólást akartam beírni. :-))

és igen, farkaspók, és ráadásul nem hálót sző, hanem vadászik. vadászik, bazzeg. mondjuk az kicsit segített, hogy addig keresgéltem, hogy milyen dög lehetett, meg hogy eszik-e embert (állítólag nem), hogy egész kezelhetővé vált a pókfóbiám. már nem ébredek fel félóránként, hogy mászik-e rajtam valami, és tegnap csak egy percig rázogattam az ágyneműt, hogy esetleg ott bújt-e meg.

van képem is róla, de megkíméllek. 2-3 hete a fürdőszobában is volt egy ilyen szörny. annak is csúnya halála volt. most viszont elhatároztam, hogy nem lesz több pók. ennyi. csak akarni kell.
Előzmény: esotherica (13390)
ZsuR Creative Commons License 2009.07.29 0 0 13391
... en meg probalok nem sokat logni a neten, de ha a gep elott ulok es tele a fejem, akkor bizon benezek ide-oda...
Előzmény: Törölt nick (13389)
esotherica Creative Commons License 2009.07.29 0 0 13390
Farkaspóóók?! Dzsízösz krájszt. Én asszem elkezdtem volna hirdetni a kérót. :)

TV kell, már Joey is megmondta. Mert ha nincs, akkor merre néznek a bútoraid? :)
Előzmény: mouser (13373)
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.29 0 0 13389
Itt konkrétan nem a képernyő nézéséről van szó (ha van kedvenc műsorod, vagy dvd-ről filmet nézel), hanem a magyar tv-adókról. Szóval ez nálam nem sznobéria és nem nézek le senkit, mert nézi.

Régebben én is néztem, de leszoktam, azt az időt netezéssel töltöm. No meg fájnak is a reklámok és a félpucér macákokkal teletűzdelt esti műsorok. Esti jövés-menés közben meg nem is lehet nézni. (Nálunk "csendrendelet" van, férjuram nem szeret semmit, ha hangos, így rádiózni szoktam fülhallgatóval. Gyerek meg egy emelettel lejjebb nézi dvd-ről a meséjét, ha éppen arra szottyan kedve.)
Előzmény: ZsuR (13382)
ZsuR Creative Commons License 2009.07.29 0 0 13388
:)) Szegeny serult gyerekeink :))!
Előzmény: cicvarecki (13386)
ZsuR Creative Commons License 2009.07.29 0 0 13387
Azon nottem fel... meg Icura is emlekszem :))
Előzmény: cicó (13385)
cicvarecki Creative Commons License 2009.07.29 0 0 13386
Hát, ez is kísértetiesen hasonló:)!
Az enyémek úgy mondják, hogy az effélékkel nagy galádságokat követtem el ellenük, amíg kellőképp ki nem fejlődött az öntudatuk:)!
Előzmény: ZsuR (13384)
cicó Creative Commons License 2009.07.29 0 0 13385
Szerintem te még Szabó családot is hallgattál :)))
Előzmény: ZsuR (13384)
ZsuR Creative Commons License 2009.07.29 0 0 13384
Azaz... :))

No meg a mesemusorok... a "Szegeny Dzsoni es Arnika" :)) a gyerekekkel hallgattam, maig is cukkolnak erte, hogy mit tettem veluk!!!
Előzmény: cicvarecki (13383)
cicvarecki Creative Commons License 2009.07.29 0 0 13383
Hogy Te mikre nem emlékszel:)!
Az volt a címe: Ki nyer ma?
Játék és muzsika 10 percben
Vezette: Czigány György
(én is meghallgattam mindíg, ha tehettem:))
Előzmény: ZsuR (13382)
ZsuR Creative Commons License 2009.07.29 0 0 13382
Szegyenlem mondani, de imadok TV-t nezni. Szorakozasnak is meg hatternek is. Szeretem a filmeket megvenni ha tetszik valami - es nezni ha ramjon.

No meg ha el kell aludnom, csodalatosan tudok TV-re elaludni!!! :))

Regen, nagyon regen, szerettem a vasarnapi mesemusorokat hallgatni a radion mig mosogattam, rendezgettem... most is teszem filmekkel... neha odanezek, de szinte latom mi tortenik :)), annyiszor lattam egyik-masikat.

Emlekszik valaki a "Jatek es muzsika hany? percben? musorra? Ki vezette? Imadtam azt hallgatni!!!
Előzmény: Törölt nick (13380)
ZsuR Creative Commons License 2009.07.29 0 0 13381
Igy igaz! Kell a sajat ter... en is szeretem, de a ferjemen latom, hogy ha eleg idot tolt a kutricajaban, akkor boldog!!! Viszont kell a kozos elet is, maskepp elidegenedes, tehat marad az egyensuly. Ezert a halo ha lehet legyen nagyobb.

Ami jo a mouser terveben, hogy ott a vendegszoba, ami az o "kutricaja" ha nincs vendeg! Egeszseges gondolkodas.
Előzmény: Törölt nick (13378)
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.29 0 0 13380
DVD-t nálunk most csak a 6 éves kisfiam néz, férjem a laptopján mozizik, én meg rádiózni (zsinórnélküli fülhallgatóval, azzal lehet mosogatni is) és fórumozni szoktam (hogy ezzel mennyi időt el lehet tölteni 8-)) )
Előzmény: mouser (13379)
mouser Creative Commons License 2009.07.29 0 0 13379
mint mondtam, tv-t én is nagyon keveset, de a dvd-t is nézni kell valahol, abból meg annál többet.
Előzmény: Törölt nick (13376)
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.29 0 0 13378
No meg persze, ízlésről nem lehet vitatkozni.
Azért mutattam ezt is meg, mert ha más szempontok szerint indulsz el, másképpen tudod ugyanazt a lakást személyessé, használhatóvá tenni. Nekem fontosabb a személyes tér, ahova elvonulhatok, és magamra zárhatom az ajtót, és nem 5 nm-en kell lennem, ezért hajlandó vagyok feláldozni az erkélyt pl.
A mai lakások ezért sem tetszenek, mert arra kényszerítenek, hogy mindig a többiekkel legyek a nappaliban, a hálóba csak aludni menjek. Az ilyen introvertáltaknak, mint én, az fontosabb, hogy a saját szobájában legyen pl. íróasztala, és nem ott, ahol valaki más tv-zik.

Persze, a berendezés csak egy séma (valószínűleg ekkora lakásba én sem tennék 5 ágyat, és a dupla ágyat sem kedvelem kicsi szobákban, ott használhatóbb, ha sarokra rakunk két normál méretűt).
De ez ugye mind csak elmélet, mert már a te lakásod készen van nagyjából.
Előzmény: mouser (13373)
ZsuR Creative Commons License 2009.07.29 0 0 13377
A sotet ajto is koszolodik, csak nem latod... nincs mas recept a tiszta ajtora, ablakra csak a takaritas :)).

Ne ragodj ilyeneken... foleg, ha ugy erzes sokaig itt laksz majd! Idovel lehet cserelni! :)) A kozfalakat mondjuk mar nem bantanam - gondolom te se :))

Irigylem a batorsagodat, oruletes nagy munka volt!!!
A kicsi fiam vett ilyen hazat - olyan rossz allapotban volt belul, hogy nem lehetett mast tenni, mint csak a tarto falakat hagyni meg es ujjaepiteni... Illetve o meg egy tarto falat is kivett...kozeprol, es egy hatalmas vas gerendaval helyettesitette (mernok ismerosom felugyelte a szamitasokat, mikor mibol hova mennyit... igy most van egy nyitott alapu haza, csak a halok es a furdok vannak ajto mogott - no meg a mosokonyha.

Ami a kovet, laminaltat illeti... nekem is szokott ilyen utoerzesem lenni, de tudom, van oka, hogy azt valasztottam, es idovel elmulik az a "a masikat kellett volna" erzes. Sot... visszajon az, hogy miert jo ez amit vettem.

Nem kell agyonhangszigetelni a lakast... ha a parod aludni akar, nem kell hangosan TV-t nezned. Ket lehetoseg van: vagy mesz vele :)), vagy veszel egy fullhallgatot, mar vannak zsinor nelkuliek is...
No meg... vigyazz a csavarhuzora. Igaz amit mondtal, a gyereknel sem karcolodik, hanem valami gonosz csavar jott fel valahol, es az pupositotta fel egy helyen. Serules - de nem karcolas.
Előzmény: mouser (13375)
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.29 0 0 13376
bocsi, tv-t mostanában nem nézek...
De félre a tréfával, két helyre gondoltam tv-t: a nappali ablakkal szembeni végébe, a könyvespolcszerűségbe, vagy pedig a megmaradó "strang" fal-ra. Lehet úgy is, hogy a konyharészből is látható legyen, az étkező asztal mellé, a falra, egy forgatható állványra, amit arrébb lehet húzni, ha ki kell nyitni az étkezőasztalt.
Előzmény: mouser (13373)
mouser Creative Commons License 2009.07.29 0 0 13375
pont 1 éve lakom ott. viszont most kaptam meg az előző lakás árát, úgyhogy csak most tudom befejezni a dolgokat.

és igazad van, sok helyen én is látom, hogy mit kellett volna másképp csinálni, de ezek inkább apróságok. a legbosszantóbb, a két beltéri ajtó a hálókon, azt hittem, hogy a faajtó már egy fokkal jobb, mint az alatta lévő kategóriák, most meg küzdök velük. az egyik meg is vetemedett rondán, de a másiknak is nagyon gyér a hangszigetelése. és a világos (koszolódós) konyhapadló-csempe helyett bevállalnék vmi sötétebb, rusztikusabbat. ja, és meggondolnám a lamináltpadlót is. mert hiába vettem drágát és jó minőséget, elég leejteni egy csavarhúzót és már sérül. viszont nem karcolódik, az tény.
Előzmény: ZsuR (13372)
ZsuR Creative Commons License 2009.07.29 0 0 13374
:)) Soha nem mondd azt, hogy soha.... :))
Előzmény: mouser (13371)
mouser Creative Commons License 2009.07.29 0 0 13373
meg téged is majd :-)

ehhez hasonló elrendezés is volt :-) és az a virsliszoba nem is tetszik, azért hadsereget nem kívánok altatni, így is 5 ember el tud férni az ágyakon. (nappali kanapéján 2, kisszoba 1, háló 2) mondjuk engem egyáltalán nem is zavar a két háló kicsisége, mostanában sokszor előfordul, hogy inkább a kisszobába megyek be olvasni, mert az olyan jó kuckós. mondjuk 2 hete jött meg az ágy abba a szobába, lehet, hogy csak az újdonság varázsa. mondjuk az, hogy 2 éjszakát ott is aludtam, az nem ennek tudható be, hanem annak a dög farkaspóknak, amit az ágyamban találtam. és bár lefújtam raiddel meg morteinnel az egész szobát, 2 napba telt, mire be bírtam feküdni az ágyba újra.

de attól függetlenül ez a koncepció is tök jó. és világosabb is. csak épp az erkély odaveszett... mert az a sufnicska, amit berajzoltál, már értelmetlen és használhatatlan. nameghát hol a tv helye? :-D
Előzmény: Törölt nick (13370)
ZsuR Creative Commons License 2009.07.29 0 0 13372
:))

Nem tudsz most venni... ami jo is. Adj magadnak 1-2 evet, hogy "belakjad", es erezzed mi is az ami igazan tetszik! En orulok most, hogy nem volt penz sokmindenre mikor bekoltoztunk... (akkor nem, de utolag latom, mennyire jo volt).

Volt egy ismerosom, akivel majdnem egyszerre koltoztunk be ugyanolyan lakasba...
Nekem "folyamat" volt... (meg kevesebb penzunk volt mint nekik).

Neki egy het, es a lakas be volt fejezve a butortol az utolso teritoig, diszitesig... es letudta, nem nyult hozza evekig. Irigylem az ilyen embereket - mennyit sporolnak idovel, penzzel, faradtsaggal! Es nem erezte rosszabbul magat mint en!!! :)) Sot!
Előzmény: mouser (13368)
mouser Creative Commons License 2009.07.29 0 0 13371
alakul. a következő lakásomnál (na, olyan már nem lesz) előtte mindenképp megkérdezlek :-))
Előzmény: ZsuR (13369)
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.29 0 0 13370
A lakásod láttán nekem is beindult a fantáziám.
Ha magamnak kellene átalakítani ilyen lakást, ahogy mondtad, más irányból indulnék el. Nekem fontosabb, hogy a hálók normális méretűek legyenek, akár a nappali rovására, viszont nem fontos az erkély, maximum egy kilépő kell.

Csináltam én is egy vázlatot, itt az eredeti konyha helyén lenne a kicsi nappali, az erkély felét és a fürdőt pedig konyhává alakítanám. A fürdőt az egyik szobából vágnám le, a közlekedőbe pedig sok szekrényt raknék. A konyha és a nappali találkozásánál van egy kb. 2x3 m-es szabad rész, ahova vendégségkor ki lehet nyitni az étkezőasztalt. Problémás rész lenne az erkély leválasztása és az üvegezés, illetve a fürdő szellőztetése.
Előnye lenne, hogy az eredetinél több fény jutna a nappaliba (a konyha felől).

Előzmény: mouser (13336)
ZsuR Creative Commons License 2009.07.29 0 0 13369
Es meg egy... utolszor... :))

Előzmény: ZsuR (13367)
mouser Creative Commons License 2009.07.29 0 0 13368
a nappali pont így van most :-) a tv egy olyan állványon, aminek a hátsó sarkai le vannak csapva, és pont be van állítva a sarokba. mögötte a polcon olyan cuccok, amikre nemigen van szükségem. a kanapén és a fotelen kívül van még egy pici forgófotel (most épp a gázóraszekrény előtt, de a tv mellé is rakható) nagyobb vendégségek esetére. a polc egyébként jó ötlet, de új bútorokat most nemigen tudok venni, a régiek még működnek (najó, az ülőgarnitúrám már megérett a cserére, de szedje össze magát és bírja ki pár évig.)
Előzmény: ZsuR (13367)
ZsuR Creative Commons License 2009.07.29 0 0 13367
Ezek azok a reszletek, amik miatt vallaljuk, hogy szetszedjuk a lakast es ujra osszerakjuk... es ettol lesz az, hogy magunkenal erezzuk, szeretjuk.

Ehhez mit szolsz? (jajj de nagyon polcmanias vagyok), hogy a vendegszoba falara egy polcrendszer, amiben TV, DVD, CD-k, DVD-k, megmiegymas... lehet latni a konyhabol, a computertol, es a fotel mozdithato (egy vagy tobb, ahogy lehet).

Ha nem ez - akkor sarokra tenni a TV-t, talan ugy lenne a leglathatobb a konyhabol - kevesbe a computertol.
Előzmény: mouser (13364)
cicó Creative Commons License 2009.07.29 0 0 13366
Nézegettem itt a papíralapú möbelix katalógust, asszem egész baráti árú konyhák vannak benne gépestől...szerintem...
http://www.moebelix.hu/moebelix/GetExtContent.moebelix?id=1299
missparker Creative Commons License 2009.07.29 0 0 13365
ehhez képest én direkt rossz állapotú lakást vettem, hogy mindent jól szét lehessen barmolni, mert én meg azt szeretem.

Ezzel mi is így voltunk. 1. olcsóbb 2. bármit kitalálhatok, mert nem sajnálom szétverni. Évekig vertük is szét, mostmár összefelé rakjuk :))
Előzmény: mouser (13361)
mouser Creative Commons License 2009.07.29 0 0 13364
egyébként ez az egész mindenség már kész van, már csak apróságok vannak hátra. épp most rakódik össze a fürdő előtti gardróbszekrény, és a konyhabútoron végezzük az utsó simításokat.

a nappali-kérdésben igazad van, sokat tipródtam ezen a dolgon, hogy nagyobb nappali, v még egy pici szoba. a kérdést az döntötte el, hogy mivel az egész nappali-előszoba-konyha egy tér, így nem nyomasztó a kicsi nappali rész. és ugyanezen okból kényelmetlen, ha vendég van. pláne, hogy nem kizárt, hogy tesóm v vmelyik keresztgyerekem 1-2 (vagy több) hónapra is odaköltözhet. erre már többször volt példa, mikor még az egyszobásban laktam.

vendégszobába azért kell asztal, mert az lesz a hobbiszobám is. bár még azt a bizonyos asztalt nem raktam össze. ott nem érdekes, ha kuplerájt csinálok napokra, egyszerűen csak becsukom az ajtót magam mögött és meg van oldva a dolog.

a hálóba a gardróbba rakott tv nagy ötlet, nekem eszembe se jutott, nem kizárt, hogy megcsinálom. a konyhás-gardróbos se jutott eszembe, az pont kiváltotta volna ezt a bizonyos most épülő gardróbot, mert az ilyen célra van.

a kanapét a vendégszoba falára már raktam, az volt az első elrendezés. jó is volt egyébként, csak zavart, hogy a tévét csak a kanapéról lehet nézni. én pedig inkább háttértévézős vagyok (bár hetek óta be se kapcsoltam, meg most se látszik a gardróbból kipakolt vackoktól épp), és nekem az a jó, ha minél több helyről látni a tévét, ha valamire felkapom a fejem. a mostani helyén látom a számítógéptőól is, ha hátrafordulok, és a konyhaasztatól is, ha épp krumplit pucolok v ilyesmi.
egyébként kb az a terv, hogy ha lesz egy nagyobb tv-m (mert az kell, ui elég sokat dvd-zek), akkor az erkély ablaka alá teszem, és a kanapé meg mehet arra a bizonyos vendégszobai falhoz.

vagy egy merészebb ötlet,ha csak kisebb tv-re futja, hogy felteszem ugyanoda az erkélyfalra, a kanapét meg beteszem a szoba közepére (persze gondosan kisakkozva, hogy el lehessen kényelmesen járni mellette. egyébként nekem ez az ötlet tetszik legjobban, de ennél van a legnagyobb esély, hogy nem jön be mégse a dolog. viszont akkor se történik semmi,. visszatologatom és kész.

mosógép a konyhában, a jobb szélen, mosogató mellett.
Előzmény: ZsuR (13360)
Caipi Creative Commons License 2009.07.29 0 0 13363
Én nem hirdettem, a bérlők vették meg, de én is láttam többször, hogy egy ugyanilyet hirdettek az ingatlan.com-on.
Amúgy igen, a tároló volt az egyetlen pluszpont, a 'terasszal' annyira nem értem sokat, mivel a harmadikon van a lakás, és még ha az elejét le is fedtem volna (a két oldala zárt volt), felülröl eléggé beláttak volna, én meg azt utálom.
Most nekünk is némileg dohos, enyhén beázós pincénk van, meg icipici (2,4x0,85) erkélyünk, de az utóbbi legalább a legfelsőn, és kiváló borítást rendeltem az e-bay-en, igenis ki szoktam feküdni nyugágyon.
Amúgy úgy volt az újépítésűvel, ahogy valaki írta: minden látványos, de a kapható leggagyibb minőségű volt benne. És az áthallás messze verte a panelben tapasztalhatót, felülről fürdéstől nem lehetett aludni, oldalról szomszéd minden zaja, és középen a fürdőben is meg a konyhában is egy-egy szellőzőnek csúfolt, mindkét szobába behallatszó rádióadás...:-)) És oké, ez olcsó volt, meg szar helyen, de egy távoli rokon már két eszeveszett drága rózsadombit hagyott ott ilyesmiért.
Jól tetted, hogy régit vettél!
Előzmény: mouser (13361)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!