Keresés

Részletes keresés

pori01 Creative Commons License 2014.05.14 0 0 31363

üdv
van valakinek valami infója az al ko 4535 ii fűkszáról? otthoni felhasználásra, illetve megbizhatóságról?

Rahed Lee Creative Commons License 2014.05.14 0 0 31362

Ja, nem róluk van szó. Egy zalaegerszegi cég.

Előzmény: Gypsy56 (31361)
Gypsy56 Creative Commons License 2014.05.14 0 0 31361

A Szekszárd a Négy Kelemen. Bp Zichy Jenő u. + Hengerfúró Szekszárd

Előzmény: Rahed Lee (31360)
Rahed Lee Creative Commons License 2014.05.14 0 0 31360

"Ha ez a "közelben" Szekszárd, akkor máris sírok" - ezt nem egészen értem - nekem írtad?

 

A mostani projektem dugattyúja több volt, mint pusztán vonalkódos. Nem volt rajta egy ép négyzetmilliméternyi felület. Teljesen be volt rágódva. Egyenetlen, felmaródott, karcos felület. Csoda, hogy a gyűrű nem tört el, pedig az is cakkos volt. Ha ezt lesímítom, akkor nem sok maradt volna belőle.

Előzmény: Gypsy56 (31358)
perecespeti Creative Commons License 2014.05.14 0 0 31359

Ezé raktam ki a kérdőjelet, ritka, hogy passzoljon egyik a másikra.

Előzmény: Gypsy56 (31357)
Gypsy56 Creative Commons License 2014.05.14 0 0 31358

Ha ez a "közelben" Szekszárd, akkor máris sírok. Én már többször elkövettem, hogy csúnyán vonalkódos dugót némi simítás után, új gyűrűvel visszaraktam. Eddig minden ilyen sufnituningom hiba nélkül műxik.

Előzmény: Rahed Lee (31355)
Gypsy56 Creative Commons License 2014.05.14 0 0 31357

Nem rotációs kapa kéne neki, hanem motor MF-re. Tudtommal Kipor motort raknak rá, de nem CSAK ÚGY. Kell egy adapter lemez, ami otthon készülős.A motor meg Kipor KM186

Előzmény: perecespeti (31356)
perecespeti Creative Commons License 2014.05.14 0 0 31356
Előzmény: XXXXXXXXXXXX (31345)
Rahed Lee Creative Commons License 2014.05.14 0 0 31355

Az az igazság, hogy szimplán csak gyűrűt, nem nagyon szoktam cserélni. Jobbára olyan gépek kerülnek a karmaim közé, amin a puszta gyűrűcsere már nem nagyon segít. Általában dugócserével végződik. Ahogy írtam, van a városban egy jó kis cég, akik dugattyúgyártással foglalkoznak. Náluk szoktam vásárolni a komplett dugattyúszettet. Csapszegestől, gyűrüstől. Most is így történt. MA este, ha hazaérek beröffentem. Ha szépen megy, akkor ez is megy a piacra. Vagy elcserélem valami fűnyíróra, mert a nyaralóba akkreditált villanyos, már nagyon döglődik.

Előzmény: Gypsy56 (31354)
Gypsy56 Creative Commons License 2014.05.14 0 0 31354

Pedig nagyon eltérő lehet két szemre egyforma gyűrű. Vidám fiatal koromból még emlékszem, milyen királyul lehetett "újrafúrni" a Zsiguli hengert. Mikor már nagyon "torkavéres" volt, bele egy garnitúra Goetze krómgyűrű, aztán 2000 kb "bejáratás". És máris ment a piacra. :-)))))))))))))))))

Előzmény: Rahed Lee (31352)
Rahed Lee Creative Commons License 2014.05.13 0 0 31352

Hallottam róla, hogy vannak ilyenek, de én csak mezei gépeket javítgatok ráérő időmben. Azokon nincs trapéz keresztmetszetű gyűrű :-)

 

Ma délután is ez volt a program. Meglógtam az irodából, most végeztem az ajándékba kapott AL-KO láncfűrész motorfelújításával. Kapott új dugattyút, gyűrűt, karbi szettet. Az eddigi laza 7-es helyett, mindjárt 10 bar feletti kompótot produkált, de szerintem több is van benne, csak minduntalan kiköpte azt a gumidugós kompressziómérőt. Ez egy elég gagyi gép hírében áll, mégis meglepő, hogy milyen jól megépített motorja van. Ma este már nem akartam hangoskodni a szomszédok miatt, holnapra tolódott a Nagy Indító Show. Hat évig állt egy sufniban, mert egy "szakértő" kölcsönkérte és izibe ki is végezte két hónapos korában néhány kupica tiszta benzinnel. Most úgy néz ki, mint ha új lenne, remélem úgy is működik.

 

Csak egyszer kapnék egy olyan gépet, amit tényleg "csak be kell állítani". Mindig így kerülnek hozzám, aztán az első dolog, hogy minimum új dugattyú kell bele...

benchmade745 Creative Commons License 2014.05.13 0 0 31351

Ahogy láttam a képen igen jó kis géped van, sokan örülnének neki! :)

Előzmény: kriszbon (31349)
zil-130 Creative Commons License 2014.05.13 0 0 31350

Üdv FűkaszásoK!Nem boldogulok egy Grashoppers kasza megjavitásával,segitség kellene.Nagyon keveset ment a gép,de a benzin belerohadt,és a benzincsöveket,porlasztóban a membránokat,tömitéseket,tüszelepet cserélni kellett.Porlasztótalp tömitést is kicseréltem,szimeringeket,ht-tömitést,ilyeneket átnéztem.A tünet a következö:normál beállitott benzinszintnél nagyon nehezen indul el hidegen,de melegen teljesen jó,indul is,alapjárat is van,meg gázra is jól reagál.Viszont,ha adok neki egy kis benzinszintet,akkor jól indúl hidegen,viszont bedusul alapjáraton,és lefullad.Szivató működik,inditó gáz is,de valami mégsem oké,csak nen tudom,mi.Nem ismerem nagyon ezeket a forgótolattyus porlasztókat,bár szétszedtem,átnéztem,de eddig jutottam vele.Már azon gondolkodtam,átalakitom valami rendesebb porlasztóra,csak lehet,az egész gép nem ér annyit.Valakinek van ötlete esetleg...Nem arra gondolok,hogy milyen szögben dobjam el a gépet...

kriszbon Creative Commons License 2014.05.13 0 0 31349

Ja értem, nagyon szívesen kipróbáltam volna ilyen helyen egy jóval erősebb gépet, de sajnos csak ez van nekem. :-)

 

 

Előzmény: benchmade745 (31346)
kioritzecho Creative Commons License 2014.05.13 0 0 31348

benchmade745 Creative Commons License 2014.05.13 0 0 31346

Azokon a képeken a parkoló volt ahová beálltunk kocsival. Amit vágtunk  (kb. 1200 m2) nagy része sűrű, magas gaz volt.

Előzmény: kriszbon (31343)
XXXXXXXXXXXX Creative Commons License 2014.05.13 0 0 31345

Hali!

 

MF70-hez keresek önindítós diesel motort, újat. Esetleg valaki tudna segíteni melyik típus passzol rá? Hol lehetne megvenni?

belteczki85 Creative Commons License 2014.05.13 0 0 31344

512kbyte-nál nagyobb videót hogyan lehet feltölteni?

 

kriszbon Creative Commons License 2014.05.13 0 0 31343

Nem tudom, de én visszanéztem azokat a képeket amit akkor linkeltél, és ha olyan volt, vagy akár magasabb is, azt még én is levágtam volna damillal.

Ma is vágtam hasonlót melóban mint amit mutattál, igaz kényelmesen lassabb tempóban, de lehetett damilozni, mert még elboldogult vele.

A kép nem igazán adja vissza, de ez valóban nagyon sűrű tömött növésű vegyes.

Olyan igazi rétszerű a java része.

Én lettem volna a legboldogabb, ha damillal akár lassabban is de levághattam volna.

Egyszerűen nem tud mit kezdeni a damil a sok szecskával, legyen az bármilyen damil.

Persze tévedhetek is, és lehet valóban elboldogulna vele egy nagyon erős gép, de a sok szecskával ami tovább nem aprítható, nem tudom az is mit tudna kezdeni.

Én az ilyenre már csak azt tudom mondani, hogy szigorúan csak késsel, pedig nagyon utálok vele dolgozni.

Előzmény: fefe73 (31330)
Gypsy56 Creative Commons License 2014.05.13 0 0 31342

Hát tudod ... amikor a Yamahámat nekiálltam generálozni, a szemem nagyon elnyílt. Én még olyan gyűrűt életemben nem láttam, mint az. Simán  lehetett tekerni rajta egy egész fordulatot. Ráadásul trapéz keresztmetszetű.

Előzmény: Rahed Lee (31340)
zsolt4593 Creative Commons License 2014.05.13 0 0 31341

Köszönöm a hasznos tanácsokat tanultam ma is pár dolgot
A szaküzletről meg tudnék mesélni épp ma jártam 1 Stihl szaküzlet/szakszervízbe is.

Rahed Lee Creative Commons License 2014.05.13 0 0 31340

Ahány ház annyi szokás:-) Én nem szoktam a gyűrűtémát túlbonyolítani. Megfelelő méretű legyen és szaküzletben vásárolom. Még soha nem volt gondom egyikkel sem, remekül működnek a gépeim évek óta.

A motor fiziológiáját végiggondolva, ha megfelelő a mérete, megfelelő a kenés és az összeszerelés után nincs fordítva beépítve a dugattyú, akkor nincs mibe beakadni, nem tapad le, csak annyit mozoghat amennyit lehet, akkor mi baj történhet egy utángyártottal? Nem hatnak rá nagy erők. Max nem 5, hanem 4 év alatt kopik annyit, hogy a gyűrűhézag meghaladja a 0,8 mm-es határértéket. Ennél sűrűbben szedem szét a motorjaimat pusztán kíváncsiságból, ellenőrzés céljából.

Előzmény: Gypsy56 (31338)
krisz823 Creative Commons License 2014.05.13 0 0 31339

Sziasztok!
Ma sikeresen beszereztem a kinai "erőshöshöz" a stihl autocut 25-2 fejet(9900Huf) kis átalakitással fel is tudtam tenni,mivel ehhez nincs átalakitó adapter csak a nagyobbhoz a 40-2höz..ami az eredeti fejben volt szinte ugyan olyan kis reszeléssel már a helyén is volt :) mit ne mondjak hát nem egy kínai pedig mintha egy öntőformábol jöttek volna ki :D csak ennek nem véletlen stihl a neve :)))

Gypsy56 Creative Commons License 2014.05.13 0 0 31338

A kérdés csak az, hogy azért, mert a gyűrű méretadatai megfelelnek, attól már hozzá való is lenne? Attól, hogy Mahle, meg akkora, még lehet nagyon más.

Fenét se érdekli, hol gyártja a Mahle. Ő receptjük, ő MEO-juk. A többi mindegy .

Előzmény: Rahed Lee (31337)
Rahed Lee Creative Commons License 2014.05.13 0 0 31337

Tény, hogy eddig az összes Stihl gépemen Mahle hengerszett volt, sőt a Husqvarnáimon is.

De az biztos, hogy ugyanaz a Mahle gyűrű lehet olcsóbb, ha nem nagymárkás csomagolásban adják a szentélyekben :-)

 

Meg ki tudja, hogy a Mahle hol gyártatja...

Előzmény: Gypsy56 (31336)
Gypsy56 Creative Commons License 2014.05.13 0 0 31336

Tudtommal cakkpakk henger, dugó, gyűrű Mahle. A leghasználhatóbb utángyártott az olasz Meteor.

Előzmény: Rahed Lee (31334)
Rahed Lee Creative Commons License 2014.05.13 0 0 31335

Még valami, amit megint ma tanultam :-)

 

Kaptam egy AL-KO fűrészgépet ajándékba, mondván, hogy teljesen jó, csak be kell állítani a karburátorát. 6 éves gép, olyan, mintha most vették volna le a polcról. Sehogy sem akart indulni, pedig szikra volt. Belöttyintve a benzint akár gyertyanyíláson, akár szívótorkon át sem röffent egyet se, apró, alig észlelhető pukizást véltem hallani nagyritkán. Mértem rajta kompressziót, 7 bar volt. Erősen határérték, de ennyivel még simán be szoktak indulni és még alapjárat is van. Szétszedtem és látom, hogy be volt sülve. A dugattyún egy ép felület nem volt. Menthetetlen.

 

Ma kora reggel elugrottam egy motorfelújító céghez, itt szoktam dugattyúszetteket venni, ők gyártják a dugókat, öntéstől a lemunkálásig. Minden típushoz van náluk. Kérdezem a szakikat, hogy miért nem röffent egyet sem a beöntéssel sem, holott a 7-es kompresszió ezt azért nem indokolná. Azt mondták, hogy a műszeres mérés ilyen vonalkódos, karcos dugattyúknál nagyon félrevezető lehet. Ha kellően olajos a benya, akkor a kézi rángatásnál ez tömít annyit, hogy a mérőóra szerint elfogadható végsűrítést produkáljon. De ha robban és jobbára csak az olaj tömít, akkor a robbanás kitolja egy pillanat alatt az olajat és elveszik a kompresszió. A robbanás szinte nem is érzékelhető, mert nem tud végbemenni a folyamat. Ez nekem nagyon új volt, mert eddig vakon hittem a mérőórának.

Rahed Lee Creative Commons License 2014.05.13 0 0 31334

Mindig tanul az ember :-)

Nem tudtam, hogy a "ZAMA China" a Stihl-é. Vajon miért nem saját néven publikálnak? Nagyobb lenne a bizalom. Bár akkor a konkurencia valszeg nem vásárolna tőlük. A Husqvarna 323R gépemen is ZAMA volt. Elég perverz látvány lett volna a Husin a "Stihl" felirat :-) De fordítva is igaz, nem jó látni a Stihl fűrészem karburátorán a "China" feliratot. Mibe kerülne nekik, legalább saját részre saját logós karbifedéllel kijönni, ha már ők gyártják?

 

De hogy a "gyári gyűrű" honnan származik, azt a forgalmazók sem tudják szerintem. Mivel már komplett gépeket is gyártatnak a nagyok Kínában, felettébb csodálkoznék, hogy pont a "filléres" gyűrű lenne kivétel ezalól.

Előzmény: Gypsy56 (31333)
Gypsy56 Creative Commons License 2014.05.13 0 0 31333

Jók az ajánlott csapágyak, de én inkább Koyot vennék. Téves infó, a Stihl GYÁRT karburátort. Ráadásul az áltuk gyártott karbi van általában a többi gépen is. Ugyanis övék a ZAMA. Szöghajtás kenésre tökéletes az LZS-2. A gyári gyűrű szerintem biztosan nem onna származik, ahonnan az utángyártott.

Előzmény: Rahed Lee (31332)
Rahed Lee Creative Commons License 2014.05.13 0 0 31332

Ha melegíted, a bent lévő zsír a hő hatására folyósabbá válik, ezért óvatosan vele, ahogy ZIL is írta. Szerintem nincs sok jelentősége, hogy a zsírzó zárócsavart kiveszed-e, avagy sem. Talán jobb bent hagyni, mert ha kopogtatod, akkor nem fröcsög onnan a forró zsír.

 

A többi kérdésedre:

 

A Stihl nem gyárt csapágyat, így nyugodtan vehetsz bele csapágyboltban. Nagy a szórás az árakat illetően, de szerintem a néhány száz forintos kínai csapágyakat felejtsd el. Én az SKF, vagy FAG termékeit preferálom, ezek jó minőségűek, van hozzá gyári támogatás, dokumentáció, ahol kiválasztható az adott paraméterekhez, terheléshez való csapágy. De mivel a csapágyakat is erősen hamisítják, különösen az SKF-re igaz, csak "tiszta forrásból" vásárolj. A csapágyboltok általában hivatalos forgalmazói valamelyik, vagy több márkának is, ott tudják, hogy Neked mire van szükséged, ha elmondod,hogy mire kell.

 

A szöghajtáshoz van speciális összetételű és konzisztenciájú zsír. Hígabb, mint az átlagos gépzsír. Bármelyik kertigép szaküzletben kapható.

 

A membránszetttel hasonló a helyzet, mint a csapággyal. A Stihl nem gyárt karburátort, a többi gépgyártóval egyetemben, hanem választ az erre szakosodott gyártók termékei közül. A forgalomban lévő gépek 80%-a a három nagy márka (Walbro, Tillotson, Zama) valamelyikét használja. A fennmaradó 20% ezen karbik noname másolata, amik eddigi tapasztalataim szerint tökéletesen megegyeznek az eredetivel. Leginkább a kínai gépekre jellemző. Ha karbi felújítószettet szeretnél, akkor vagy bemész a Stihl szaküzletbe és ott típus, évjárat alapján tudják, hogy mi kell bele. Én inkább kiszedem és viszem magammal. Így össze lehet hasonlítani, biztosan nem nyúlsz mellé. Van aki a Ratioparts termékekre esküszik, van aki, az "eredeti gyárira", de szerintem az amcsi zászlós grafikával ékített unisex felújítószettek is tökéletesen megfelelőek. Az árak 900-4000 Ft között változnak, de az ár itt sem jelenti a minőségbeli különbséget. Ha márkakereskedésben veszed, akkor biztosan jóval drágább ugyanaz. Általában egy ilyen szett többféle membránt is tartalmaz, így többféle karburátorhoz megfelelő. Célszerű olyant választani, ami a tűszelepet is tartalmazza, idővel vállasra tud kopni a hegye, ez is kopó alkatrész. Szokott lenni a pakkban belső szűrő, meg alu zárókupakok, ezek a rejtett zugok, fúvóka fészkek záróelemei. Egy hegyes szerszámmal óvatosan átbökve kifeszíthetők, majd a pucolás, átfúvatás után a kapott alu zárókupakokat vissza kell sajtolni. Hogy tökéletesen zárjanak, ahhoz gyári sajtoló szerszámot illene használni, ami általában nincs, ezért szerintem ne bolygasd. Nagyon ritkán szokott ott probléma lenni. A belső szűrőt azt kiveheted nyogodtan, nem baj ha sérül, az újat egy 7-es, vagy 7,5-ös fúrószárral szoktam betolni.

 

Gyűrűt kapsz "gyárit" is, de ne legyenek kétségeid afelől, hogy ezek is általában ugyanonnan származnak, mint a névtelenek. Csak nem Stihl-es zacsiban adják :-)

 

"Röviden" ennyi.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!