Keresés

Részletes keresés

Deph Creative Commons License 2012.08.25 0 0 46696

A giliszta nagyon jó jel ha van sok. Mert akkor jó a talajélet. De ha sok a giliszta jönnek vakondok. Ez viszont kifejezetten rossz jel a gazda számára.

Nálam az öntözés után hajnalban feljönnek kicsit a talaj tetejére a girnyók, és erre vár kb. 15-20 fekete rigó, akik összeszedik őket.

Szóval a giliszta jó, de legyen a közelben feketerigó. :)

Előzmény: durkonorbi (46695)
durkonorbi Creative Commons License 2012.08.25 0 0 46695

Srácok, nálatok a giliszták nem okoznak galibát? Nálam az öntözések után előjönnek, kitórnak egy féldiónyi-diónyi földet, majd eltűnnek... de ennek az lesz a hatása, hogy a dúrásnál lesz egy "4-5 cm átmérőjű kopasz folt" ... és, elég sok ginya van erre nálam... mikor telepítettem a füvet, így nézett ki éjszaka, miután összeszedtem a nagyját... kb. 10-15-öt nm-enként... :/

 

Lehet/kell ez ellen védekezni, vagy jól van ez így?

 

http://www.kephost.com/view3.php?filename=i2ch09z9h3mma726lapc.jpg

 

Catman Creative Commons License 2012.08.25 0 0 46694

Ez nalam is tervben van, egy talajlazitas utan. Viszont jelenleg azt nem tudom eldonteni, hogy sima szarazsag, vagy megint jon a gomba?

Előzmény: rati update (46690)
durkonorbi Creative Commons License 2012.08.25 0 0 46693

Szerintem akolléga arra értette, hogy kifejezetten a pázsitfajták között a perje a szélesebb, erősebb levelű fajta... persze a nádképű meg aztán főleg az, de az nem kifejezetten pázsitfajta felénk...

 

Bár a bermudagrass után már nem lepődni meg semmin... :) :) :)

Előzmény: N0rthF4c3 (46692)
N0rthF4c3 Creative Commons License 2012.08.25 0 0 46692

Hello!

 

Szerintem kevered a nádképű csenkesszel... Ha jól tudom, az angol perje kimondottan vékony szálú! A nádképűre kell odafigyelni, mert szárazság hatására hajlamos csúnyán becsomósodni...

Előzmény: rati update (46689)
rati update Creative Commons License 2012.08.25 0 0 46691

Szerintem a homokot gyeplazítás után kellene kiszórni. Jobb lesz a talaj átszellőzöttsége/szerkezete.

 

Üdv!

Előzmény: Alcheimer Potnyik (46673)
rati update Creative Commons License 2012.08.25 0 0 46690

Ha hűvösebb lesz az idő, amit én is várok, akkor felül kell vetni. Ezt teszem majd én is a foltokkal.

 

Üdv!

Előzmény: Catman (46675)
rati update Creative Commons License 2012.08.25 0 0 46689

Valahol azt olvastam, hogy az angol perje ne tengjen túl a keverékben, ne legyen több, mint 50% az arány. Az angolperje az a széleslevelű fedő fűfajta. Ha sok van benne, akkor csúnya a gyep, szerintem. A vörös csenkesszel az a baj, hogy vágás után csúnyán hegesedik, sárga lesz a heg (nekem is ilyen van benne, legközelebb figyelek rá).

 

Keresgélj a neten is. Olvass utána.

http://www.gazdabolt.hu/index.php?content=146

 

 

Üdv.

 

 

Előzmény: Tomo75 (46687)
zolibácsika Creative Commons License 2012.08.25 0 0 46688

Sziasztok!

Kedves szakértők, valaki javasoljon már nekem, hogy milyen fűmagot vegyek szárazságtűrő, silány talajba?

Tomo75 Creative Commons License 2012.08.24 0 0 46687

Sziasztok!

Ismeri vki ezt a fűmagkeveréket? DLF Trifouum. Dán fűmag. Vörös csenkesz 30%, angolperje 65%, juh csenkesz 5%.

20 kg-os zsák, 21000 Ft az ára.

 

Esetleg kérhetek javaslatot fűmagra? Gyerekek labdázni fognak rajta, játszótér alá is kerülne.

kovacsl1976 Creative Commons License 2012.08.24 0 0 46686

Na egy tavalyi hozzászólásra sikerült válaszolnom mert az volt nyitva (visszaolvasás folyamatban...).

Előzmény: kovacsl1976 (46685)
kovacsl1976 Creative Commons License 2012.08.24 0 0 46685

Mostanában volt párszor szó róla: felülvetésnél starter, majd októberben téli felkészítő.

Előzmény: apoa (41391)
sz_attila Creative Commons License 2012.08.24 0 0 46684

Augusztus 8-án permeteztem ridomil+topsin kombival, szerintem nem pythium. Nincsenek micéliumok, még sose láttam ezen a területen. Egyébként meg a foltok a betegségek nagy részénél ugyanúgy néznek ki, k.rva nehéz pontosan beazonosítani.

Előzmény: turicsi (46683)
turicsi Creative Commons License 2012.08.24 0 0 46683
Nálam is nézett igy ki.
Akkor Ridomil Gold 68 Mz- megállította.
Ebben van mancoceb+mefenoxam.
Nagy jó kis szer.
Én már a fűnyirot is permetezem,kivűl-belűl.
Meg a kerti szerszamokat is.:)
Előzmény: sz_attila (46682)
sz_attila Creative Commons License 2012.08.24 0 0 46682

Nézd meg a hozzászólásomat. Reggel 6-8 folt, aznap este 20... Nem vártam a hűvös időre :)

Előzmény: pámpi (46676)
sz_attila Creative Commons License 2012.08.24 0 0 46681

Én a gyomírtót hordtam szét így egyszer. Még a bakancsméret is egyezett, így nem bújhattam ki a felelősség alól :))))

Előzmény: turicsi (46679)
sz_attila Creative Commons License 2012.08.24 0 0 46680

"Nekem az egyik ilyen sűrű, kéthetente kell permetezni. Ma nyírtam, este fújom, mert van benne 6-8 db brown patch."

Este hét órakor már kb 20 foltot találtam a permetezés előtt ...

Dithane + Systhane Duplo kombit kapott.

 

Elég durva itt a helyzet gombaügyileg, mert júniusi gyepszőnyeg-telepítés volt, június 21-en amistar+bumper, július 19-én amistar+bumper+dithane, augusztus 8-án meg ridomil+topsin kombit kapott. Az utolsó szerintem nem volt jól eltaláva.

Tsunami, Samubá, nézzetek rá, jól diagnosztizáltam-e a betegséget?

Előzmény: sz_attila (46674)
turicsi Creative Commons License 2012.08.24 0 0 46679

Egy goma fertőzés.

A képen jól látszik,hogy cipővel szét lett hordva.

Mire észre vettem már késő volt.

turicsi Creative Commons License 2012.08.24 0 0 46678

Én egy Proplantos kezelést megpróbálnák a helyedben!

Samubá leirta egyszer,hogy hogy kell használni.

Ez gyökéren keresztül felvehető hatóanyagot tartalmaz

Valószinűnek tartom hogy talajlakó gomba a tettes.Pythium.

Micéliumokat nem szoktál látni reggel?

Én is ezzel küzdök,ma kapta a második dózist.

Következik majd az Aliette,majd meglátjuk mi lesz.

 

 

Előzmény: pámpi (46676)
wolf4ever Creative Commons License 2012.08.24 0 0 46677

Igazad van a gombásodással lapcsolatban én is parázok, ha délután esik az eső... Júliusban volt az első megbetegedés, de az nagyon kiterjedt volt, azóta 2X volt permetezve, de most megint készülök, mert nem akarom, h baj legyen. El is mentettem a gombaölős programodat, h tudjam váltogatni a szereket!!!

Ami meglepett, h a muhar nem volt veszélyes kb. 10-15 db az egész fűben, mikor sokan szenvedtek vele. Bár az is igaz, hogy gyorsan összezárt az áprilisi/májusi vetés is, így nem tudott úgy átmelegedni a talaj. Egy negatívumot tudok mondani róla, ami kicsit csalódás is, hogy az egynyári perje ebben is jelen van és nem vagyok benne biztos, hogy nem a maggal jött-e, mert mindenfelé látni.

Ha nem lenne ez a fórum ill. Ti Mesterek, akkor sosem lett volna ilyen a füvem ill. még jó néhány sorstársnak sem. :)

3 éve olvaslak titeket, de megéri!

Üzenem minden kezdő "füvesnek", ha komolyan akar foglalkozni a pázsittal akkor legalább egy évet olvasson vissza és meg lesz az eredménye!

Előzmény: sz_attila (46674)
pámpi Creative Commons License 2012.08.24 0 0 46676

hát tisztel fórumtársak, tegnap azt írtam volna be hogy már csak ezt a hetet húzzuk ki, aztán nagy baj már nem lehet, most nyírtam 3 barna folt MEGINT!!!! b......ssza meg.

2x kapott amistart+ dithane-t.

1. érdemes/kell még fújni vagy a hűvösebb idő majd megoldja?

2. ha igen, mivel?

köszi

Előzmény: sz_attila (46674)
Catman Creative Commons License 2012.08.24 0 0 46675

Sziasztok,

 

Van egy olyan problemam, hogy ahol gombas volt a fu, ott most nem akar noni, a levelek teteje a vagasnal szarad, es ezeken a teruleteken nagyon hamar szaradasos tuneteket produkal (reggel locsoltam, es most ralepve mar nem all vissza). Elkepzelheto, hogy mivel ezeken a teruleteken kicsit megritkult, ezert itt tobb vizet kene neki adnom? Vagy ez megint gomba, es inkabb permetezzek?

sz_attila Creative Commons License 2012.08.24 0 0 46674

Hú, ez aztán életveszélyes... Egy kis hiba az időjárásban, locsolásban és szarrá gombásodik. Nekem az egyik ilyen sűrű, kéthetente kell permetezni. Ma nyírtam, este fújom, mert van benne 6-8 db brown patch.

Előzmény: wolf4ever (46670)
Alcheimer Potnyik Creative Commons License 2012.08.24 0 0 46673
Sziasztok sokszor olvasom hogy már vetett füre is jó bizonyos föld tipusoknál ha beletaposunk durva homokot. Nekem itt érd dunához közeli helyen több m mély szürke öntés talaj van olyan finom púder szerü cserepesedö, repedezö. Erre is jó a homok? Arra is gondoltam hogy esetleg öszönként vékonyan betakarom valami komposztált trágyával. Mi a véleményetek?
Teaway Creative Commons License 2012.08.24 0 0 46672

Permetezni reggel ötkor érdemes.

Előzmény: Atipok (46661)
Vairochana Creative Commons License 2012.08.24 0 0 46671
A kepek szuperek, de 2 kg 12 e ftert?
Előzmény: wolf4ever (46670)
wolf4ever Creative Commons License 2012.08.24 0 0 46670

Én wolf suprat vetettem még tavaly késő ősszel-->tél alá vetés, így ki sem csirázott mindenhol, tavasszal megindult rendesen. Azonban egy kis felülvetést kellett eszközölni tavasszal, mert néhol a mag a talaj felszínén volt és azok kevésbé csíráztak. Ill. egy kisebb területre nem volt elég a fűmag, és már hiába rendeltünk belőle még 1 hónap múlva sem ért ide. Így ezt a részt májusban vetettem, annyi szerencsém volt, hogy a föld már elő volt készítve őszre, így kevesebb gyom jött, ill. gyomláltuk. Most fogom permetezni szelektívvel, mert útilapu fellelhető benne. Kimondottan félárnyékos helyre való ez a keverék, mert ott nagyon szép, teljes napon kicsit másabb oda a Loretta való. Még van egy kis rész amit újra fogok vetni, mert az már 15 éves sportgyep, tele nádképűvel, de oda majd loretta megy.

Szerintem, ha nincs nagy területed, akkor érdemes lehet beruházni erre a keverékre, mert tényleg sűrű és vékonyszálú pár hónap alatt, azonban ez elérhető bármilyen másik márkás termékkel is (gondolom), ha jól gondozzák.

Gombásodás ebben is volt, pedig csak reggel van locsolva, de ez betudható a fülledt szeszélyes időjárásnak.

Néhány kép a wolf supráról:

 

Előzmény: rfamp (46590)
darálthús Creative Commons License 2012.08.24 0 0 46669

Úgy látom, nekem sem tolta fel a képet.

Rábízom a képzeletetekre! :-)

Előzmény: darálthús (46668)
darálthús Creative Commons License 2012.08.24 0 0 46668

Gombának tűnik, szerintem mehet rá a koktél, de majd a profibbak megerősítik.

Viszont az sem jó, hogy ekkorára hagyod, így garantált, hogy befülled ebben az időben.

 

Úgy néz ki, engem is betámadott. (Trifender ide, Trifender oda) Kedden sajnos túllocsoltam és meg is lett az eredménye. Szerdán már sejtettem, hogy baj lesz, mikor este 9 körül durván párás volt a fű. Ráadásul bevetették a teljes arzenált. Pókháló, foltosodás + 1 db kalapos. (ő lehetett a tábornok, kézzel jól helyre tettem :-) ) Úgy, hogy tegnap még semmi nem volt. Este kapja a koktélt.

Ha kapott már Amistart 2 x idén (mindkettő május elején volt), akkor most már ne vessem be? (évi 2 alkalmas szabály szerint) Elég lesz a Bumper + Dithane? Esetleg még egy kis Thiovit? Igaz,az lisztharmatra jó első sorban, nem tudom van -e jelentősége? Ha már permetezek, nem tart semeddig beletenni.

Csatoltam képeket is. Laikusként az első 2 kép alapján, minden rendben, viszont a következő 2 kép már magáért beszél. Az a durva, hogy a 3. képen lévő területet, szabad szemmel nézve, nem ennyire látványos az elváltozás. Először még bizonytalan is voltam, de mikor megnéztema képet, egyértelmű lett.  Sokkal kontrasztosabban kijön az elváltozás.

Ami jó a rosszban, hogy talán még időben észrevettem és sikerül komolyabb károsodás nélkül átvészelni. Tavalyi tapasztalatlanságom idején ilyenkor még locsoltam, gondolván, biztos szomjas... El is jutottam a teljesen száraz foltokig. Remélem, most nem lesz túl ronda, főleg, hogy jövő 7végén kerti party...

 

 

Előzmény: durkonorbi (46666)
krizso1 Creative Commons License 2012.08.24 0 0 46667

Lassan kezdenek a gyomok is kifáradni, mint ahogy én is. A jövő évet jó lenne "több pihenéssel", legalábbis a kertben ülve, nagyobb kompromisszumok nélkül tölteni.

 

Emiatt kérdezem meg most, és le is jegyzetelem, hogy jövő tavasszal, mikor megindul a növekedés, sajnos a gyomoké is, lehet-e használni a Dual Gold-ot megelőzésre? A Dual Gold-ra érzékeny gyomok majd mindegyike megtalálható volt idén a gyepemben.

 

A Folar az totális gyomirtó egyébként (ezt így konkrétan nem írja le semmi, csak, hogy magról kelő évelő gyomnövények ellen használható)? Azt nem szerencsés a gyepen használni, ha jól gondolom.

 

Sajnos a kertem hátsó része pont egy hatalmas mezőre/legelőre néz, ahonnan ömlik befelé a sok gyommag. Hiába erős a gyep, ha egyszer nem figyelek oda, és rosszul nyírom le a gyepet (alacsonyra, kánikulában), vagy kiégeti a műtrágya, beindulnak ezek a dögök, és egy egész nagy területet rondítanak el, akár egy hét alatt.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!