Keresés

Részletes keresés

málnaszeder Creative Commons License 2013.09.03 0 0 7314

Vannak fényképek az óvoda nyitástól? Valahol láthatják azok is akiknek nincs már ovodás gyerekük és nem voltak ott a nyitáson? Büszkélkedni lenne jó, hogy sikeres pályázatunk van.

Egyébként látom megint jól sikerült a SZEM találkozó, sajnálom hogy nem tudtam menni és így nem hallgathattam a dudást. Hol lehet őt megtalálni, miért nem hívja meg az iskola, vagy a a polgármester a rendezvényekre?

Előzmény: jakabbarna (7313)
jakabbarna Creative Commons License 2013.09.01 0 0 7313

Szólt a duda!

 

És ismét!

Kis duda ismertető.

Megérkeznek a későn jövők.

Vidámság!

 

Útat mutat a többieknek.

 

Nagyon jól sikerült a 6-ik SZEM. Aki tudott ott volt és kitűnő hangulatban beszéltük meg az elmúlt év érdekes eseményeit, a megtett útat, a jövőév feladatait. A hölgyek finom süteményei, pogácsái teletömték a hasunkat, a sok helyben készült ital gondoskodott a vidámságról.

Nagyot emelt az esti hangulaton, hogy a falu dudaművésze - aki részt szokott  venni a SZEM egyes rendezvényein - most elhozta a hangszerét és rövid, de nagyon érdekes előadásban ismertette meg a jelenlévőkkel az őseink egyik hangszerét.

 

Köszönjük József!

jakabbarna Creative Commons License 2013.08.31 0 0 7312

Ehhez illeszthető a mai napi redezvény.

 

Meghívó

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A Szomszédok Egymásért Mozgalom megalakulásakor úgy döntött, hogy nyárutón minden évben utcai összejövetel keretében cseréljünk véleményt az elmúlt évben történtekről, mélyítsük szomszédi kapcsolatainkat, ismerjük meg az újonnan csatlakozók álláspontját, mutassuk meg egymásnak. szakács-, és cukrászművészeti remekműveinket.

 

 

 

Az úthibák, a falufejlesztés, a közösségi életet nehezítő körülmények, a megnövelt lakosságszámból adódó infrastrukturális problémák foglalkoztattak bennünket leginkább, de itt sok minden másról is szó kerül majd.

 

 

 

Kedves Szomszéd!

 

 

 

Szomszédot meghívni a jól bevált módon lehetséges. Négy darab meghívó készül, melyből egyet mindenki valamelyik szomszédjától kaphat meg, olyan formában, hogy az személyesen átnyújtja azzal a megjegyzéssel, adja tovább az ő szomszédjának, kérve továbbítását a következő szomszédnak. A meghívó hátoldalán mindenki jelzi a részvétel valószínűségét, és a szakács-, cukrászművészetbeli szereplésének módját.

 

 

 

 

 

Időpont: 2013. augusztus 31-én délután 16 óra

 

 

 

Hely: Bacsahegyi és Ady E. utca kereszteződése

 

 

 

A meghívó részvételt tartalmazó oldalának az elindítókhoz 2013. augusztus 28-ig kell visszaérkezni.

 

 

 

Reményeink szerint az értesítések sokkal messzebbre fognak eljutni, mint legutóbb és a Csokonai utca x Hársfasor x Kossuth út x Kővágó út által határolt területnek a Bacsahegyi utcától a faluközpont felé eső részéről is a fent vázolt értesítések alapján sokan vesznek részt a találkozón.

 

 

 

Bármilyen formában szerez valaki hírt az eseményről szeretettel várjuk.

 

 

 

 

 

 

 

Vácduka, 2013. augusztus 19.

 

 

 

 

 

Szomszédok Egymásért Mozgalom

 

 

 

 

 

Elérhetőség: 06-705200404

 

Előzmény: richduka (7311)
richduka Creative Commons License 2013.08.30 0 0 7311

A közbiztonság sztem jó a környéken. Hallomásból tudom, hogy néha szokott lenni egy-két portyázás, de a szomszédok annyira résen vannak és figyelik a gyanús alakokat, hogy komolyabb betörések ritkán adódnak. Sok helyen kerítés sincs és az udvarról még nem tűntek el dolgok. Inkább a baracklopós kategória, mint a kirámolós, bár ez sztem függ attól is, hogy a település mely részére szeretnétek költözni. A szomszédos Csörög már más tészta. Szóval közbiztonság tekintetében is merem ajánlani a települést. Ha nem vagytok elzárkózós típusok, akkor számíthattok a szomszédok kedvességére, segítőkészségére.

Előzmény: depataki (7310)
depataki Creative Commons License 2013.08.30 0 0 7310

Köszönjük a válaszokat, jó ezt hallani. Mi is úgy gondoljuk, hogy nem kell megvárni a sült galambot (önkormányzat,stb..), cselekedni kell és akkor ha ideiglenesen is, de célt lehet érni. 

 

Amit még nem tudunk, hogy mennyire biztonságos a falu. Természetesen tudjuk, hogy bizonyos elemek kivédhetetlenül ólálkodnak és vannak mindenhol bárhova is mennénk. Az arány viszont nem mindegy, mint ahogyan az sem, hogy baracklopásra vagy komplett kirámolásokra kell-e felkészülni. Sajnos sok település emiatt került tiltólistára. Lehet álszenteskedni, de ez tény, nincs mit ezen szépíteni.

 

 

Előzmény: richduka (7308)
tandabanda Creative Commons License 2013.08.30 0 0 7309

Szia!

 

Nagyon köszönöm.

Előzmény: richduka (7307)
richduka Creative Commons License 2013.08.29 0 0 7308

Mi is Budapestről költöztünk ki Vácdukára. Nem bántuk meg az általad írd nehézségek ellenére sem. Nyáron kifejezetten olyan mintha nyaralna az ember és ha a pesti munka után hazajössz, kiszállsz az autóból akkor érezni igazán mennyivel másabb a levegő. Nyugalom van, a falubeliek kedvesek, segítőkészek. Pestre bejárás autóval egyáltalán nem gáz csak időben kell elindulni, hogy elkerülje az ember Pesten a dugót, az M2 reggel jól járható és estefelé sem szokott dugó lenni. Elég sokan járnak Pestre dolgozni, akár össze is lehet fogni valakivel és akkor még olcsóbb is a bejárás. Vonatközlekedés sem rossz, de azt mi csak később fogjuk kipróbálni. Buszcsatlakozás elég gyér hozzá. Az, hogy milyen a falu nagyban függ a vezetőségen, de összefogással sok mindent lehet úgy alakítani, hogy az nekünk itt élőknek jó legyen.

Remélem tudtam segteni, ha van még konkrét kérdés, szívesen válaszolok.

Előzmény: depataki (7305)
richduka Creative Commons License 2013.08.29 0 0 7307

Szia!

 

Nekünk 50/5 Mbit/s-ünk van. Általában tartani szokta, hétvégén szoktuk néha észrevenni, hogy terheltebb a rendszer és lassabb. De az előbb pl. 50 helyett 62 Mbit/s volt a letöltési sebesség.

Előzmény: tandabanda (7306)
tandabanda Creative Commons License 2013.08.29 0 0 7306

Tisztelt Vácdukaiak!

 

UPC kábeles internetelőfizetéssel kapcsolatos tapasztalatokra lennék kíváncsi. Van valakinek nagy sebességet (60-120-240 Mbit/s) nyújtó szerződése? Mennyi valósul meg ezekből ténylegesen? Nekem most 25 Mbit/s van, az stabilan működik, de gondolkodom a felfelé módosításon, persze csak akkor, ha nem csak papíron létezik a gyorsabb net.

 

A válaszokat előre is köszönöm.

depataki Creative Commons License 2013.08.28 0 0 7305

Kedves Vácdukaiak!

 

Budapesten dolgozunk, élünk és szeretnénk hamarosan egy élhetőbb, nyugodtabb környezetben saját családi házat építeni. 

Sok települést végigjártunk és egyelőre Vácduka tűnik nekünk a legszimpatikusabbnak. Több ízben voltunk már ott, nézegettünk telkeket, érdeklődtünk, körbejártuk, de az igazi érveket/ellenérveket tőletek, ottlakóktól lehet és szeretnénk beszerezni. 

 

Láttunk problémákat, amikről a fórumon is van szó (főképp az utak minősége, karbantartása) és bizonytalanok vagyunk a Budapestre járást illetően is. 

Alapvetően autós közlekedés, de az alternatívákat is figyelembe kell vennünk (elromlott autó, külön utak, stb...). És ennek nálunk mindig, minden körülmények között működnie kell, ha esik, ha fúj, hó, eső esetén is. Nem lehet csak úgy bejelenteni, hogy "bocs, ma nem megyek be". 

 

Köszönöm, hogy elolvastátok, minden építő jellegű hozzászólást, segítséget szívesen fogadunk.

 

Edit és Dénes

jakabbarna Creative Commons License 2013.08.27 0 0 7304

Meghívó

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A Szomszédok Egymásért Mozgalom megalakulásakor úgy döntött, hogy nyárutón minden évben utcai összejövetel keretében cseréljünk véleményt az elmúlt évben történtekről, mélyítsük szomszédi kapcsolatainkat, ismerjük meg az újonnan csatlakozók álláspontját, mutassuk meg egymásnak. szakács-, és cukrászművészeti remekműveinket.

 

 

 

Az úthibák, a falufejlesztés, a közösségi életet nehezítő körülmények, a megnövelt lakosságszámból adódó infrastrukturális problémák foglalkoztattak bennünket leginkább, de itt sok minden másról is szó kerül majd.

 

 

 

Kedves Szomszéd!

 

 

 

Szomszédot meghívni a jól bevált módon lehetséges. Négy darab meghívó készül, melyből egyet mindenki valamelyik szomszédjától kaphat meg, olyan formában, hogy az személyesen átnyújtja azzal a megjegyzéssel, adja tovább az ő szomszédjának, kérve továbbítását a következő szomszédnak. A meghívó hátoldalán mindenki jelzi a részvétel valószínűségét, és a szakács-, cukrászművészetbeli szereplésének módját.

 

 

 

 

 

Időpont: 2013. augusztus 31-én délután 16 óra

 

 

 

Hely: Bacsahegyi és Ady E. utca kereszteződése

 

 

 

A meghívó részvételt tartalmazó oldalának az elindítókhoz 2013. augusztus 28-ig kell visszaérkezni.

 

 

 

Reményeink szerint az értesítések sokkal messzebbre fognak eljutni, mint legutóbb és a Csokonai utca x Hársfasor x Kossuth út x Kővágó út által határolt területnek a Bacsahegyi utcától a faluközpont felé eső részéről is a fent vázolt értesítések alapján sokan vesznek részt a találkozón.

 

 

 

Bármilyen formában szerez valaki hírt az eseményről szeretettel várjuk.

 

 

 

 

 

 

 

Vácduka, 2013. augusztus 19.

 

 

 

 

 

Szomszédok Egymásért Mozgalom

 

 

 

 

 

Elérhetőség: 06-705200404

 

erdődomb Creative Commons License 2013.08.25 0 0 7303

Most jöttem meg szabadságról, remélem minden klappol és ott leszünk. Tavalyin nem voltunk, pedig előtte is jót szórakoztunk és a gyerekek is élvezték a közösséget.

Előzmény: jakabbarna (7302)
jakabbarna Creative Commons License 2013.08.23 0 0 7302

Biztosan lesznek új élményt jelentő események. Remélem eljön a gitárvirtuózunk és esetleg más hangszeresek emelik az esti hangulatot.

Előzmény: bacsahegy (7301)
bacsahegy Creative Commons License 2013.08.20 0 0 7301

"Időpont: 2013. augusztus 31-én délután 16 óra

 

 

 

Hely: Bacsahegyi és Ady E. utca kereszteződése"

 Remélem sokan itthon lesznek már és el tudnak jönni, mert mindig jól éreztük magunkat és az utóbbi időben a gyerekek is jól szórakoztak.

Előzmény: jakabbarna (7300)
jakabbarna Creative Commons License 2013.08.19 0 0 7300

 

Meghívó

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A Szomszédok Egymásért Mozgalom megalakulásakor úgy döntött, hogy nyárutón minden évben utcai összejövetel keretében cseréljünk véleményt az elmúlt évben történtekről, mélyítsük szomszédi kapcsolatainkat, ismerjük meg az újonnan csatlakozók álláspontját, mutassuk meg egymásnak. szakács-, és cukrászművészeti remekműveinket.

 

 

 

Az úthibák, a falufejlesztés, a közösségi életet nehezítő körülmények, a megnövelt lakosságszámból adódó infrastrukturális problémák foglalkoztattak bennünket leginkább, de itt sok minden másról is szó kerül majd.

 

 

 

Kedves Szomszéd!

 

 

 

Szomszédot meghívni a jól bevált módon lehetséges. Négy darab meghívó készül, melyből egyet mindenki valamelyik szomszédjától kaphat meg, olyan formában, hogy az személyesen átnyújtja azzal a megjegyzéssel, adja tovább az ő szomszédjának, kérve továbbítását a következő szomszédnak. A meghívó hátoldalán mindenki jelzi a részvétel valószínűségét, és a szakács-, cukrászművészetbeli szereplésének módját.

 

 

 

 

 

Időpont: 2013. augusztus 31-én délután 16 óra

 

 

 

Hely: Bacsahegyi és Ady E. utca kereszteződése

 

 

 

A meghívó részvételt tartalmazó oldalának az elindítókhoz 2013. augusztus 28-ig kell visszaérkezni.

 

 

 

Reményeink szerint az értesítések sokkal messzebbre fognak eljutni, mint legutóbb és a Csokonai utca x Hársfasor x Kossuth út x Kővágó út által határolt területnek a Bacsahegyi utcától a faluközpont felé eső részéről is a fent vázolt értesítések alapján sokan vesznek részt a találkozón.

 

 

 

Bármilyen formában szerez valaki hírt az eseményről szeretettel várjuk.

 

 

 

 

 

 

 

Vácduka, 2013. augusztus 19.

 

 

 

 

 

Szomszédok Egymásért Mozgalom

 

 

 

 

 

Elérhetőség: 06-705200404

 

Rzola Creative Commons License 2013.08.06 0 0 7299

Ilyen ez a friss falusi levegő :) De még mindig jobb mint az emésztő és füst szag!

Előzmény: ideges tigris (7298)
ideges tigris Creative Commons License 2013.08.06 0 0 7298

Mostanában főleg esténként istállószag, trágyaszag észlelhető a Nyár utca, Szivárvány utca környékén.  Tudja valaki, hogy honnan jön ?  Azt hiszem, a Kikelet utcában van egy istálló, de ott mostanában nem láttam teheneket. 

jakabbarna Creative Commons License 2013.08.05 0 0 7297

Igen, lesz. Sajnos kevés időm volt mostanában itt lenni, így a folyamatos tájékoztatás elmaradt. Lehet, hogy az idén nem a szokásos módon hívjuk össze a SZEM-et, hanem szájhagyománnyal.

2013. augusztus 31-én délután 4-5 között tartjuk a SZEM éves találkozóját, immár a hatodikat!

Fel fog kerülni a meghívó ide és minden vácdukai közösségi lapra, pontosítva a helyszínt és a találkozó legfontosabb témáit.

 

Előzmény: bacsahegy (7296)
bacsahegy Creative Commons License 2013.08.04 0 0 7296

Nagy a csönd. Lesz SZEM éves találkozó?

 

 

bacsahegy Creative Commons License 2013.07.10 0 0 7295

"A Magyar Vöröskereszt 2013. július 12-én (pénteken)

 

15.00-17.00 óráig véradást tart az Önkormányzati Hivatalban.

 

 

 

Kérjük személyi igazolványát, lakcímkártyáját és TAJ kártyáját hozza magával!

 

 

 

„Adj egy esélyt az életre – adj vért és ments meg három életet!”

Tisztelt Polgártásak!

Mnejünk el minél többen!

 

jakabbarna Creative Commons License 2013.07.10 0 0 7294

Tisztelt utcabeliek!

2013. július 9-én elveszett egy vasvilla az Ady Endre utca, Kővágó utca, Szivárvány utca, Tavasz utca utvonalon.  Megköszönve az úttestről - mint közlekedési akadályt eltávolítót - kérem, hogy a fórumon vagy a lakcímemen jelezze, ha tudja hol található a trágyaszóró villa.

jakabbarna Creative Commons License 2013.07.09 0 0 7293

Az út elkészült, a befolyt pénz elköltéséről a SZEM érintett tagjai elszámolást kapnak. Voltak akik bár meg tudták volna fizetni, nem akarták ezt a közösség tudomásul vette és helyén kezeli. Vannak, akik nem tudták a hozzájárulást befizetni a részüket a többség állta. Van utcabeli, akit nem tudunk elérni és a telke is mindig rosszul kezelt, róla majd megismerésekor alkotunk véleményt. Egy ember nem tartja magát utcabelinek!

 

 

 

Előzmény: jakabbarna (7292)
jakabbarna Creative Commons License 2013.07.07 0 0 7292

Legalább kevesebben dohányoznak majd, ha olyan helyre kellene menni.

A SZEM elkészítette a Szivárány utcát. Remélem sokáig tudunk majd rajta járni úgy, hogy nem lesz kátyú. Sajnálom, hogy a képviselő testület nem arra a kérdésre válaszolt amit feltettem, más településeken ösztönzik a közösségi út javításokat, nálunk az a fontos, hogy van rosszabb út is és erre lehet hivatkozni.

"Nyert a Műv. Ház pályázat...Legutoljára frissítve: 2013. június 17., hétfő

A Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Hivatal tájékoztatása szerint a Művelődési HázTető- és Födémszerkezetének  felújítására benyújtott pályázat:

                                        35 735 506 Ft támogatást nyert."

 

Remélem csak én nem tudtam róla!

Előzmény: falusi akárki (7289)
málnaszeder Creative Commons License 2013.07.06 0 0 7291

És ki szervezi? Hogy álltok, ert mennék én is.

Előzmény: falusi akárki (7284)
szelesedit Creative Commons License 2013.07.04 0 0 7290

Sziasztok!

Nyár végén költözünk családommal Vácdukára (Tavasz u.). Szeretném megkérdezni, hogy van-e köztetek valaki, aki tartályos gázt használ? Az utcába nincs bevezetve a gáz, egyéni kérésre (bár horror áron) de idén már nem válallja a TIGÁZ, ezért kénytelenek leszünk télen a meglévő tartályos gázt használni. Tényleg olyan drága ezzel fűteni, mint ahogy olvastam néhány helyen?

3 gyermekünk van, a 2 nagyobbik Vácra a Karolinába fog járni. Van esetleg, akinek szintén oda jár gyereke? (most lesznek 1. és 3. osztályosok) Szívesen megismerkednénk, hátha a gyerekeknek úgy könnyebben megy majd a beilleszkedés.

Nagy reményekkel vágunk bele új életünkbe, minden infot előre is köszönök!

 

falusi akárki Creative Commons License 2013.07.03 0 0 7289

Viccelsz?????? Oda a kutya se menne be! Akkor már jobb mellette a központi bolt! Ne felejtsd a dohányosok se mind alkoholisták és igénytelenek!

Előzmény: erdődomb (7288)
erdődomb Creative Commons License 2013.07.03 0 0 7288

Szerintem az lenne a legjobb, ha kocsma kapná meg.

Előzmény: falusi akárki (7287)
falusi akárki Creative Commons License 2013.07.01 0 0 7287

Na!!! A trafikmutyi folytatódik! Ahol senki nem nyert pályázatot, ott a polgármester jelöli ki, ki árúsíthat egy évig ideiglenesen! Van két boltunk,ugyan melyik áll a szívéhez közelebb........ Lehet tippelni!

ideges tigris Creative Commons License 2013.07.01 0 0 7286

A bölcsődék az egészségügyi tárcához tartoznak, és bizonyos lakosságszám alatt a település nem köteles bölcsődét üzemeltetni.  A gyes egyébként is azért van, hogy 3 éves korig otthon legyen anyuka a kisgyermekkel !  

Előzmény: Christine79 (7260)
richduka Creative Commons License 2013.07.01 0 0 7285

Érdeklődnék, hogy nincs-e valakinek eladó használt talicskája? Esetleg ismerős, akinek van:)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!