Keresés

Részletes keresés

csiccsem Creative Commons License 2010.09.13 0 0 27909
Szevasztok !!!!!!!!!!!! Cápa és kedves neje először hozzátok szolnék nagyon köszönjük a színvonalas rendezvényt és hogy ott lehettünk köztetek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Örülök ,hogy a társaság egy részét megismerhettem nagyon jó fejek vagytok!!!!!!!!!!!!.......Tatus a következő találkozóra kamionnal menjek ?????? Azért volt keletje a tégláimnak hála a jó istenkének csak ,hogy tudjátok hoztam is rendesen ,mindenkinek köszönet és hala .....Üdv Roland
csehpes Creative Commons License 2010.09.13 0 0 27908
Ő mindent tud! Annál is inkább, mivel Csirke bá mondta, hogy nem is Ő a feleségem- erre bevallottam neki, hogy a Rita :-)
Előzmény: hb-tatus (27906)
csehpes Creative Commons License 2010.09.13 0 0 27907

Csak annyit tennék hozzá, hogy Tatusnak igaza van és jó lenne, hogyha a közmondással ellentétben jelen esetben nem csak a szája járna, hanem mindannyian megfogadnánk az "ajánlást"

 

Csóriék tupper edényeit is keressük!!!

 

Egyben felteszem a zombai pillérfalazó fényképét, hogy Tomit is meggyőzzem arról, a bélyege AD :-)

 

(Tomi! Mi lett volna, ha egészeket találunk??? Cipelhettük volna...)

Előzmény: hb-tatus (27900)
hb-tatus Creative Commons License 2010.09.13 0 0 27906
Azért látom, Rita van az első helyen... megfelelő ösztönzéssel csöndben maradok Cseh anyuka előtt...
Előzmény: csehpes (27904)
TEE Creative Commons License 2010.09.13 0 0 27905
Sebaj, mostmár az enyém! :-P Kipróbáltam én is és nagyon jól lehet pucolni vele!
Előzmény: Petis007 (27902)
csehpes Creative Commons License 2010.09.13 0 0 27904

Néhány kép:

 

 

gyugyerák Creative Commons License 2010.09.13 0 0 27903
Sziasztok!

Köszönjük mi is a bajai vendéglátást és a lehetőséget!
Murmirrmurr-nak odaadtam amit küldtetek.

Tatussal egyetértek a közösség közös közösségi munkára figyelmeztetésével, mert ez közös ügy.

A feleségek áldozatos munkája nélkül dzsuvában teltek volna napjaink... :c))

Előzmény: hb-tatus (27900)
Petis007 Creative Commons License 2010.09.13 0 0 27902
Sziasztok!

Akkor egy másik lelkes kolléga szerszáma lehetett. :))
Előzmény: TEE (27901)
TEE Creative Commons License 2010.09.13 0 0 27901

Tudom, hogy hol hagyta el a kalimpácsot, de akkora kitérőt nem tettünk mi! :-D

Csemőnél találtam.

Előzmény: Petis007 (27896)
hb-tatus Creative Commons License 2010.09.13 0 0 27900
sziasztok!
Az igaz, hogy esett az eső, de legalább nem voltak szúnyogok... Függetlenül az időjárástól asszem ismét elmondható, hogy sikeres volt a rendezvényünk. Klassz előadásokat hallottunk, köszönet a felkészült előadóknak, egyaránt színvonalas volt valamennyi. Építészferi mini-videói pedig színesítették a mondandókat.
Köszönet mindenkinek, aki így-vagy-úgy hozzájárult a sikerhez: a Cápa családnak, az őket segítő népes beszerző és főző baráti társaságnak, a helyi múzeumnak és a szabadidő központ dolgozóinak. Jó volt látni, érzékelni a lelkesedést a cserenapon.
Találkozunk jövőre Diégónál!
Néhány közérdekű info: nálam átvehető egy elhagyott sötétkék anorák. Keresünk egy nagy méretű világos fazekat és egy elveszett sötétkék pulcsit.
Három apróbb negatív jelenség miatt is szólok: a túlnyomó többség gondosan becsomagolt, feliratozott, legalább részben megtakarított cseredarabokat hozott. Joggal kifogásolták többen, hogy az ELŐRE, SOKSZOR HÓNAPOKKAL KORÁBBAN LEZSÍROZOTT és NÉVRE SZÓLÓ cseredarabokat egy-két ember sárosan, malterosan, részleges takarítás nélkül, meg sem győződve a bélyeg épségéről, tehát a másikra nézve sértő módon hozta magával. Figyelem: NEM talán az előző napon gyűjtött "szabad" cserékre vonatkozik ez, hanem a megrendeltekre!
Valamennyi ott lévő ember azonos jogokkal és kötelezettségekkel bír. A részt vevők nem vendégek, vagy előkelő idegenek, a folyamatosan jelentkező munkák (romeltakarítás, mosogatás, rendezkedés, tálalás, összepakolás stb) NEM csak néhány ember kiváltsága!
Nem szeretnék ezen ügyekben személyeskedni, meg vitázni sem. Mindenki gondolja át az elmondottakat és kérem, hogy a következőkben ezek szerint értékelje át a
ténykedését.
Harmadszor: ne legyen meghatározó a "meglátom, mit adsz érte" szemlélet. Ha nem akarja valaki elcserélni, ne hozza magával. Persze mások önzetlensége (Cápa, Csiccsem, kösz nektek mindenki nevében a gesztusért) a számukra teljesen természetes, a kapott téglák fejében nem voltak hasonló 'feltételeik'.
Bocsánat a fentiekért, mindannyiunk érdeke, hogy ne ilyen irányba menjenek el a dolgok.
csehpes Creative Commons License 2010.09.13 0 0 27899

Hoppá!

 

Egy véletlen folytán érdekes adatokat szereztem a Sümegen a temető mögött az 1930-as évektől az 50-es évekig működő családi téglaégető manufaktúráról :-)

 

Holcsek Lajos volt a tulajdonos, aki egy boltozott téglakemencével dolgozott. Vele dolgozott három fia, és két lánya, valamint egyik unokatestvére és annak felesége. A kezdeti időszakban két menye is besegített a téglagyártásban. Ma még él egy unokája, aki középiskolás korában még néha besegített a családi vállalkozásba.  Egy égetéssel  40.000 db. téglát, 20.000 db. tetőcsrepet és 5.000 db. kúpcserepet állítottak elő. A gyárból lovaskocsival szűállították el a termékeket, mivel vasúti berakója nem volt. Több vetőládával dolgoztak, amelyekbe volt jelzés, de sajnos az uonak már nem emlékezett vissza arra, hogy mi is volt az.

Csak nyáron égettek téglát, amíg a jó idő tartott.

 

Építész Feri és ZSOO, tudtok esetleg jelzést azonosítani a gyárhoz??? 

csehpes Creative Commons License 2010.09.13 0 0 27898

Sziasztok!

 

CÁPA és GYÖNGYI! Mindent köszönünk, szuper volt!

 

Ugyan nem én lakom a legmesszebb, de én értem haza utoljára... Természetesen egy kisebb körutat tettem még, de újabb téglák a bérfuvarozás miatt már nem fértek be :-) Mindenkinek köszönöm a cseréket! Remélem mindenki elégedetten ment haza és nem maradt senkiben sem hiányérzet. A távolmaradókat sajnálom, remélem legközelebb még teljesebb lesz a csapat!

 

 

be-ri Creative Commons License 2010.09.13 0 0 27897

Sziasztok!

Csatlakozom az előttem szólókhoz, köszönjük a vendéglátást, a sok szép téglát. Gratulálok a kiállításhoz.

Petis007 Creative Commons License 2010.09.12 0 0 27896
Ha JJ-s téglák és padlás is volt ahol találtátok akkor Zoli asszonyom kalimpácsa lesz az. :))
Előzmény: TEE (27895)
TEE Creative Commons License 2010.09.12 0 0 27895

Cápának és segítőinek mi is köszönjük a vendéglátást!

Az utánfutóba bepakolt összes cseretéglánk új gazdára lelt és hála néhányotok bőkezűségének, kicsivel többet hoztunk haza, mint amennyit vittünk.

Szombat délután mi végigjártuk Baja belvárosát és megdöbbentünk, hogy milyen sok-sok szép régi épület található ott! És mivel figyelmesen nézelődtünk, néhány szép téglába is belebotlottunk.

Hazfelé kerülőúton jöttünk, egy romos tanyából egy tégla és egy ottfelejtett kőműves kalapács volt a jutalmunk.

Idehaza rögvest kipakoltam az új szerzeményeket. A kisfiam azonnal használatba vette az "új" kalapácsot és tisztítani kezdte a maltertől a téglákat. :-D

 

1748 Creative Commons License 2010.09.12 0 0 27894
Köszönünk, mi is mindent, legfőképpen a bajaiaknak, azoknak akik eljöttek. Égi áldás volt bőven, de Baja a vizek városa:) Szuper jó volt, s néhány kép még összegzésképpen.  
Petis007 Creative Commons License 2010.09.12 0 0 27893
Sziasztok!

Gratula Cápáéknak a remek találkozóért, ugyancsak remek buli sikeredett megintcsak, reméljük a távol maradók, jönnek a tavaszi banzájra.
A kocsi 11 cm-rel lett magasabb miután kipakoltam az árút, 89 darab nyomta a szívit neki. :)))
Remélem már mindenki befutott szerencsésen.
1748 Creative Commons License 2010.09.12 0 0 27892
Köszönünk, mi is mindent, legfőképpen a bajaiaknak, azoknak akik eljöttek. Égi áldás volt bőven, de Baja a vizek városa:) Szuper jó volt, s néhány kép még összegzésképpen.  
kanyigab Creative Commons License 2010.09.12 0 0 27891
Sziasztok!
Köszönet Cápának és Cápánénak a vendéglátásért ill. a nívós előadásokért!
Az eső ellenére nagyon jó buli volt. Köszönöm hogy ott lehettem.
A kocsit most pakoltam ki, ő is nagyon megkönnyebbült.
Remélem mindenki szerencsésen hazaért.
Üdv
Kanyigab
dibidondiego Creative Commons License 2010.09.12 0 0 27890
Hát ez nem semmi volt! Magyarosan: a lecke fel van adva. A következőn ökröt vagy lovat süssünk? Vagy vegyek bontásra egy régi parasztházat a faluban, vontassam a tetthelyre aztán kiáltsam el magam: szabad a rablás! Honnan szedek össze én két ilyen részeg szerbet? (Esetleg Cápa megadhatnád a telefonszámát ezeknek a rallys jómadár usztasáknak, már úgyis jól összehaverkodtunk, még a tenyerükből is etettek) No ez még a jövő zenéje. Egy biztos, nagyon jól éreztem magam, örülök, hogy egyre több "őrülttel" sikerült megismerkednem. Köszönöm a pazar vendéglátást, és amit Baján a hivatalos program keretében elfelejtettem bejelenteni: 2011 tavaszán NASZÁLYON újra megpróbáljuk!
mukedli Creative Commons License 2010.09.12 0 0 27889
Sikeresen megérkeztem én is feleségem nagy örömére.Köszönöm a kapott téglákat mindenkinek.Gratula és köszönet a vendéglátónak.Kívánok mindenkinek jó túrást és sok szép téglát.
tamtomi Creative Commons License 2010.09.12 0 0 27888
Hali.Mi is szerencsésen hazaértünk.Ezúton is szeretnénk megköszönni mindenkinek a felejthetetlen hétvégét.A Cápa családnak a vendéglátásért ezer köszönet,Szeretném megköszönni,a gyüjtőknek a sok szép téglát és cserepet és Csehpesnek a fuvart Képek hamarosan.
szilac Creative Commons License 2010.09.12 0 0 27887
Azt azért nézd meg először, hogy 17 db nem tört-e ketté????
:)))
Előzmény: A N U B I S-mirmur (27886)
A N U B I S-mirmur Creative Commons License 2010.09.12 0 0 27886
nu

megérkeztek a tégláim....60ból 94 lett, remélem tavasszal fordítva is lehet akár....addig is túrok hozzá majd.
kaszperek Creative Commons License 2010.09.12 0 0 27885

Herr Generál Cápa!

Köszönöm!

Köszönöm hogy a vizek városában részt vehettem e flugos futamon.

Bebizonyosodott hogy van olyan ember aki egy szavával összetartja a csapatot.

Szép volt fiuk!!!!!

 

szilac Creative Commons License 2010.09.12 0 0 27884
1. kép: Cápa utolsó téglájának sorsolása.
2. kép: a végeredmény.
(köszönöm nektek, hogy előre engedtetek)
szilac Creative Commons License 2010.09.12 0 0 27883
Kedves Cápáné, és Cápa! Köszönet a vendéglátásért, az elkövetett etetésekért, és mindenki másnak a finom sütikért. Remekül éreztük magunkat. Csak azt tudom mondani, hogy a viszont látásra.
Most egy kép arról, hogyan láttak bennünket a Cápa téglái az utánfutóból:
atis68 Creative Commons License 2010.09.12 0 0 27882
Itt Csóri vagy a kocsi terhelhetőségét vizsgálja vagy az eső ellen védekezik:)))
csirke bácsi Creative Commons License 2010.09.12 0 0 27881
A ma hazatartó két sittbúvár betért hozzám is fagyihoz is de persze csak az útbaeső B-csabi után de még pakoltak egy párdarabot az amúgyis vészesen megrakott autóikba ( mert amit amit ma elvihetsz nehalaszd holnapra)remélem hazaérnek szerencsésen:-)
atis68 Creative Commons License 2010.09.12 0 0 27880

Az utánpótlás csapat tagjai:

 

i

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!