Keresés

Részletes keresés

reg1000 Creative Commons License 2016.08.10 0 0 86030

Akkor a szelepre teszek egy lezárót, abba menetet fúrok, abba pedig PB fúvókát. Az égőfejet oldalt kifúrom, és egy rászoruló lemezzel nyitom-zárom a lyukat. De mennyire kell a fúvókára rátolni? Mennyi hézag kell a fúvóka és az égőfej cső között?

Előzmény: nedolaci (86027)
t.zsolti Creative Commons License 2016.08.10 0 0 86029

Ugy keszul , hogy mindket vegallasban egyforma mennyiseg jojjon..

Tegyel fel egy hofokszabajzos csaptelepet .

Előzmény: peterch (86012)
t.zsolti Creative Commons License 2016.08.10 0 0 86028

Nem

Előzmény: Törölt nick (86011)
nedolaci Creative Commons License 2016.08.10 0 0 86027

Kell!Továbbá kell közéjük valamiféle levegő állítási lehetőség.

Előzmény: reg1000 (86026)
reg1000 Creative Commons License 2016.08.10 0 0 86026

Gáz szerelőt szeretnék kérdezni.

Gáz grillsütőt akarok csinálni. Lenne egy sarokszelep, utána pedig egy cső, aminek a vége le van zárva, az oldala pedig ki van furkálva 2 sorban. Ez lenne az égőfej.

A szelep csatlakozhat az égőfejhelyhez fix menetes kötéssel, vagy a szelep és az égőfej közé kell fúvóka?

PB palackról üzemelne, nyomásszabályzóval.

Bundimundi Creative Commons License 2016.08.10 0 0 86025

Nem feltétlenül a spórolás miatt, bár az is benne van. Tetszik a dizájn és a kis oldalcsap miatt még funkcionalitásban is többet tud, de ha ennyire gyengék az ottani termékek akkor nem erőltetjük.

Köszi a segítséget. :)

Előzmény: halaloszto (86024)
halaloszto Creative Commons License 2016.08.10 0 1 86024

ha olcsó csaptelepet akarsz, vegyél a lidl-ben. van rá gari, és egész jó minőségű. barkácsbolti olcsó kínai csaptelepeket láttam közelről, hihetetlen gagyik. pár hét múlva csepeg, vagy pl egyszerűen lukas az öntvény, pisil a tűlyukon a víz.

Előzmény: Bundimundi (86023)
Bundimundi Creative Commons License 2016.08.10 0 0 86023

Sziasztok!

Próbálkozott már valaki Aliexpresses csaptelep rendeléssel? Nem tudom hogy megfelel-e az itthoni szabványoknak, plusz a strapabírósága is kérdéses lehet, de egész jó árban lehet hozzájuk jutni és a visszajelzések alapján megérheti. Ha valaki rendelt már, megoszthatná a tapasztaltait.

Én ezt néztem ki amúgy: http://www.aliexpress.com/item/Chrome-Finished-Single-Handle-Double-Spout-Kitchen-Faucet-Deck-Mounted-Kitchen-Vessel-Sink-Mixer-Tap/32232530999.html

 

Mindenváró Ádám Creative Commons License 2016.08.10 0 0 86022

Köszi, hívtam őt is meg egy másik szakit is, meg én is keresgéltem a témában. 

Egyelőre senki nem tudott még biztosat mondani, tájékozódnak.  Én meg úgy látom, hogy eléggé kínmegoldások ezek, a szabály is változott, hol volt hol nem a reteszeléssel kapcsolatban. 

 

Ráadásul, azt sem tudom, a kéményem egyedi kémény-e, ha gyűjtő, akkor egycsatornás-e vagy sem...?  Mert ugye reteszelhem én a konvektoromat,  ha eggyel feljebb ugyanúgy vígan töltik a kéményt, amíg én elszívózok... További dolog, hogy az ablakok elég ócskák, korhadtak alul, valamikor majd jó volna kicserélni, de a kéményes cucc miatt ez is külön történet lesz. Elvileg engedélyköteles ahogy olvasom. Persze engedéllyel nem fogok bohóckodni, de külön keresnem kell majd megfelelően szellőző típust...

 

Egyre inkább hajlok rá, hogy klímára váltok, később akár H tarifás árammal... Ez sem olcsó, de olcsóbb és egyszerűbb mint a gázfűtés korszerűsítése és mindenütt azt írják, hogy gazdaságosan üzemeltethető egy ilyen kis lakásban.

Nem gondoltam át a vételkor, hogy a konvektor ilyen macerás is lehet, ha kéményes...

Előzmény: morgen66 (85994)
Törölt nick Creative Commons License 2016.08.09 0 0 86021

Kifizeted? :)

Kellene 1 kézmosó, 1 mosdó, 1 kád-zuhany, 1 konyhai

Előzmény: rrolandd (86019)
rrolandd Creative Commons License 2016.08.09 0 0 86020

Bocs, 45-55 fokos.

Előzmény: rrolandd (86019)
rrolandd Creative Commons License 2016.08.09 0 0 86019

Ha megnézed az ábrát, akkor ebben csak 90 fokos a betét áteresztője. Szerintem egyszerűen vegyél egyet és megoldódik a problémád :)

Előzmény: Törölt nick (86018)
Törölt nick Creative Commons License 2016.08.09 0 0 86018

KÖSZI!
Ezt. Vagyis ilyesmit. :)

De hogy ebben mi az újdonság mikor alapvetően így működik mindegyik, csak a belsejét kellene elfordítva beletenni...?

Előzmény: rrolandd (86017)
rrolandd Creative Commons License 2016.08.09 0 0 86017
Előzmény: Törölt nick (86006)
Törölt nick Creative Commons License 2016.08.09 0 0 86016

Ne magadból indulj ki. Sokáig én is eleve azt hittem, hogy ha középen van lecsapva és felemelem akkor csak hideg jön belőle, mert az a logikus. Hát nem. Amikor már direkt a hideg oldalra fordítva zártam el, örökké leoltottak, hogy hogy néz az ki... :)

 

Namármost, ha a csapbetét eleve elfordítva lenne felszerelve, hogy hideg állásnál lenne "középen" vagyis jobbrakoppolva, akkor felemeléssel csakis hideg jönne, majd onnan oldalra fordítható. Akinek meg rögtön meleg kell az melegrefordítva emeli. Asszem az aldiban reklámoznak épp egy csapot ami ilyen eltolt középállású, szóval nem lehetetlen a dolog.

 

Momentán a rendes tekergetősnél ez a probléma tényleg nem merül fel, ezért is filóztam azon, hogy olyat szerelek fel, meg azt valahogy könnyebb kezelni, ámbár a halálom nem is ez, hanem a kád-mosdó váltópöcsgomb, ami vizes kézzel megfoghatatlan, és MINDIG a másik állásában van mint ami éppen kéne, pedig abból is létetzik olyan aminek egy kis karja van. :)

Előzmény: peterch (86014)
Kapocska Creative Commons License 2016.08.09 0 0 86015

Az az alattomos csap nehogy túljárjon már az eszeden,cseréld le

kerámiabetétes tekerősre.

Előzmény: Törölt nick (86013)
peterch Creative Commons License 2016.08.09 0 0 86014

Szia !  

 

Mondjuk en nem ertem a problemadat. ????  Ha csak hidegvizet akarok, akkor eltolom a kart a hidegviz iranyaba teljesen es megnyitom amennyire akarom a viz mennyiseg atfolyasat. Ha csak esztetikai a kerdes, akkor elzaras utan kozepallasba teszem a kart es kesz is. Nalam is ugy esztetikus a csaptelep, ha kozepallasban van. Mi igy hasznaljuk, ahogyan leirtam.  Kevereses hasznalat utan kozepre allitva . Viszont azert gondolkozz el, hogy a gyarto nem tudhatja, hogy kinel milyenek a technikai feltetelek, mint viznyomasok a ket vizcsoben, a hideg es a melegviz homerseklete, stb. Igy szimetrikusan legyartja a betetet es kesz. Valamint talalkoztam mar olyan lakassal is, ahol nem egyforman voltak a csaptelepek betaplalva, mar ami a hideg - meleg oldalt illeti.:)

 

Udv , Peter.

Előzmény: Törölt nick (86013)
Törölt nick Creative Commons License 2016.08.09 -1 0 86013

Érthető amit írtál, csak az nem, miért nem csinálják ilyenre a csapokat, miközben minden vízcsapból az folyik, hogy spóroljunk, meg rezsicsökkentsünk. Egy eltolt középállású csap a csapgyárban semmi többlettköltséggel nem járna, meg nekik tök mindegy lenne, s ha a júzerek felérnék épésszel miért is van úgy, akkor a régi verzió magától is kikopna. De így az alattomos melegvízpocséklás-biznisz működik.

Előzmény: peterch (86012)
peterch Creative Commons License 2016.08.08 0 0 86012

Szia !

 

Nem vagyok szakmabeli, de a csapon belul nem megoldhato. Viszont megoldhato a csapon kivul.:)  Szerintem elmeletileg igy. Kell hozza egy visszacsaposzelep a melegvizes oldalra es egy kezzel allithato nyomascsokkento. Lecsokkented a nyomast annyira a melegvizes oldalon, hogy egeszen a kozepallasig csak hideg viz folyjon. Igy az esetleges "tulnyomas eseten a hidegoldalon, reagal a visszacsaposzelep a meleg oldalon es lezarja a melegvizes oldalt es nem fog a hidegviz keveredni a melegvizes betap csoben.  Remelem erthetoen irtam  le a megoldast. Viszont garancia nincs.:)) 

 

Udv , Peter. 

Előzmény: Törölt nick (86011)
Törölt nick Creative Commons License 2016.08.08 0 0 86011

Igen, alapesetben. Pont ezt akarnám elkerülni, csak és kizárólag hideg víz folyjon még a kar "középállásánál". Ezt a csapon belül nem lehet eltolni a "meleg" felé?

Előzmény: morgen66 (86008)
Tif_01 Creative Commons License 2016.08.08 0 0 86010

Hello

Igen esztétikusabb lenne, de nem volt lehetőség rá. Lesz még a szobában egy 1400x600 22-es lapradiátor is. A nappali egy légtérbe van az étkezővel ott is van radiátor. Régen egy 800x900-as és 1200 x 600-as 20 éves aluradiátor volt volt itt, régi fa ablakokkal és nem volt hideg. Remélem ez a 3 modernebb lapradiátor elég lesz.

Előzmény: morgen66 (86007)
nedolaci Creative Commons License 2016.08.08 0 0 86009

Igen!Ha elzárod a meleg víz sarokcsapját! ;-)

Előzmény: Törölt nick (86006)
morgen66 Creative Commons License 2016.08.08 0 0 86008

Közép állásban langyos a víz,mint a cikk is írja

 

http://www.termofix.hu/csaptelepek/egykaros_keramiabetetes_csaptelep

Előzmény: Törölt nick (86006)
morgen66 Creative Commons License 2016.08.08 0 0 86007

Nem fogod az utcát fűteni,de ha még nincs kész a fűtés akkor esztétikusabb a padlókonvektor.

 

De kell még mellé valahova radiátor mert ez nem biztos hogy kifűti a nappalit.(vagy padlófűtés)

Előzmény: Tif_01 (86003)
Törölt nick Creative Commons License 2016.08.08 0 0 86006

Sziasztok!

A karos csaptelepeket be lehet úgy állítani, hogy a szemre esztétikus középállásában ha csak felnyitják akkor csak és kizárólag a hideg jöjjön, meleg még egyáltalán ne, ahhoz direkt el kelljen fordítani egy kicsit. 80%-ban hideg víz kell, nem valami langyos és pocsékolandó. (panellakás, mindig kering a melegvíz, külön órák vannak, sőt... télen este a hideg víz se hideg, mert felmelegszik a strangban)

Törölt nick Creative Commons License 2016.08.08 0 1 86005

Ha alul a szekrényben van a kiállás, és a medencén a csap, akkor olyan messzire viszed ahova akarod, flexicsővel, vagy ötrétegűvel össze lehet kötni.
De a csatornát azt trükösebb, hogy lejtése is legyen.

Előzmény: Bundimundi (86004)
Bundimundi Creative Commons License 2016.08.08 0 0 86004

Sziasztok,

 

Épp nagy konyhabútor tervezésben vagyunk és bár próbáltam utánajárni, nem találtam egyértelmű választ arra, hogy a konyhai mosogató medence és csap, milyen messzire kerülhet a fali kiállásoktól. A jelenlegi tervek szerint nagyjából 1 méter lenne köztük, de ha ez nem kivitelezhető akkor jöhet az újratervezés. 

 

Tudja valaki hogy ez megoldható-e?

 

köszi,

Bundi

Tif_01 Creative Commons License 2016.08.08 0 0 86003

Sziasztok

Nem konkrétan fűtésszerelés a kérdés, de sok tapasztalat halmozódott fel ebben a topikban ezért szeretném a véleményeteket, tanácsotokat kérni.

 

3 nagy ablakom van a nappaliban (160*230) padlótól-majdnem plafonig. Ebből kettő fix. A fix ablakok elé szeretnék rakni 30 cm magas CV33-as radiátorokat a padlóra az ablakok elé (Az ablakok 3 rétegű melegperemes üvegezéssel vannak)

Így ahogy a képen van.

 

Mennyire lesz hatékony? Vagy az utcát fogom fűteni vele?

 

Köszönöm előre is a tanácsokat, segítséget

mackalac Creative Commons License 2016.08.07 0 0 86002

Hidrosztatikus nyomás izgat.

 

Amelyik ágon nincs visszacsapó, fals levegő nélkül is vissza fog folyni egy darabig, össze szívva a puhább csőrészeket. (a gravitáció miatt)

Tévedek?

 

Mert ha nem, azaz a 2 kör (felszálló/visszatérő) kiegyenlíti egymást,akkor elég lenne egy kis szivattyú felső részen középen és nem számítana a H-max érték...

 

 

 

 

Előzmény: pajaci (85988)
t.zsolti Creative Commons License 2016.08.07 0 0 86001

kell ahhoz szűrő?

 

Előzmény: wartburg1963 (86000)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!