Keresés

Részletes keresés

Vasti Creative Commons License 2005.12.15 0 0 192
Na ja. Csak mint mondtam, ez egy "gagyi" V5-os WRT54G....Sajnos. Jót erről még senki sem írt.

Most tettem rá az 1.00.4-es firmware-t... Majd kiderül. Amúgy ha a g-s kártyámat b-beállítom, az fel tud csatlakozni rá. De a szomszéd b-s kártyája elvágólag azóta nem megy, amióta ezt beszereltem...

Ja, ebben a kacatban csak 2MB flash és 4MB RAM van, ha minden igaz, és más az oprendszerük is, mint a régebbi WRT54G routereknek :-(( És az erőforrásbeli hiányosságai miatt pl. a HyperWRT és társai is felejtősek - nemfut rajta :-((

Azt hiszem, megpróbálokszerezni egy V4-es routert.

Üdv!
Előzmény: vanchu (191)
vanchu Creative Commons License 2005.12.15 0 0 191
Hát, nekem most lett oda a linksysen a 40 napos uptime, mert beszereltem az UPS-t. :)

Firmware Version: v3.03.6 - HyperWRT 2.1b1
Előzmény: Vasti (190)
Vasti Creative Commons License 2005.12.14 0 0 190
... még1 dolog.

A szomszédasszonyomnak régi BX-es alaplap van a gépében, és sem az MSI, sem a Zyxel PCI kártya nem megy a gépében - az egyikkel fel sem éled az alaplap, a másikat meg simán csak nem ismeri fel. Ezért egy KTI b-s kártyát tettem a gépébe.
Namost amióta kicseréltem a routert, nem csatlakozik fel a gépe a hálózatra: hálózatkeresésre megtalálja az AP-t rendesen, 90% felett van a jelszint, rákattintok, kéri a wep kulcsot, beírom, leokézom, kiírja, hogy csatlakozás, és nem történik semmi :-(

Arra gyanakodtam, hogy fejreállt az win2000 a gépén. Gondoltammajd újratelepítem. De most olvastam egy külföldi fórumon, hogy egy srác V5-ös routerrel, 1.00.2-es firmware-el ugyanezzel szenved: sehogy sem tud felcsatlakozni B-s kártyával, akkor sem, ha "b only"-ra állítja a linksys-t.... Más AP-re ő is simán fel tud csatlakozni (a csere előtt a Belkinnel a szomszédban is simán ment: már az érdekes, hogy a másik linksys-re meg fel tudott csatlakozni, pedig ugynaz a hw meg fw volt...)

Na, és ilyennel találkozott már valaki?! Megoldás?

Üdv!

ui:
Egyre jobban tele a hócipőma linksys lommal :-((( Kezdem visszasírni a Belkint. Igaz, hogy alacsonyabb jelszinttel, meg ingadozó kapcsolati sebességgel, de amúgyatomstabilan működött...
Vasti Creative Commons License 2005.12.14 0 0 189
Azért annyira mégsem Ok minden :-(((

Ami nálam volt WRT54G 3 napig, az egyszer megycsinálta, hogy elfelejtett route-olni. Újraindítottam, megjavult.
Ami most nálam van (elvileg) véglegesen egy hete, ma másodszor játszotte el ugyanezt: nem továbbít csomagot az interface-ek között :-((( Tehát nem tudom pingelni sem a külső IP címét. Amúgy ez egy adsl router mögötti belső hálózatra csatlakozik, "Static IP" van beállítva. Ha a Setup fülön megnyomom a Save settings gombot, erre ugye "újraindítja a hálózatot", és megy a csomagtovábbítás...

A régi routerre meg erre is kapásból feltettem az 1.00.2-es (US) firmware-t, ja, amúgy V5-ös cucc mindkettő.

Mivel kettőből kettő így szivat, ezért gondolom nem egyedi hibát fogtam ki: találkoztatok már ilyennel? Mi a megoldás? Nagyon bosszantó, mert pl. ma egész délután nem ment a net, én nem voltam itthon, két szomszédom meg gondolom nem dícsért magában...

Üdv!
vanchu Creative Commons License 2005.12.12 0 0 188
Notebookokon fenn szokott lenni a beépített wifi saját programja, és azzal kell megtalálni/profile-hoz rendelni/paraméterezni a wifit, a windows maga nem találja meg.
Előzmény: rolands (184)
Vendég. Creative Commons License 2005.12.12 0 0 187

Ha csinálsz egy AP keresést (Ste Survey) akkor látja a csatornát amin adsz?

 

Nem rejted el véletlenül az SSID-t? A routeren lehet beállítani.

 

Ha leveszed a titkosítást, mac szűrést egyebet akkor sem megy?

Előzmény: rolands (186)
rolands Creative Commons License 2005.12.11 0 0 186

Hát kábellel még nem próbáltam ki, de gondolom úgy működne. Az asztalin van net pedig az is router mögött van, és a laptop is azt írja hogy "ez a szgép csatlakoztatva van a hálózathoz", de ugyanakkor azt is írja hogy "nincs kapcsolat, vagy korlátozott"

 

Vendég. Creative Commons License 2005.12.11 0 0 185

Ha kábellel kötöd össze megy?

 

 

Előzmény: rolands (184)
rolands Creative Commons License 2005.12.11 0 0 184

Üdv

A routeremmel van egy kis gond.

Az asztali gépemen van internet, de ma valamiért a laptopomon eltűnt, és bármit csinálok nem tudok csatlakozni. Azt írja az állapotnál hogy "korlátozva van, vagy nincs kapcsolat" A javításkor az "ip cím megújításánál" áll meg. Ill. mikor csatlakozni akar, a hálózati cím lekérése van egy hosszú ideig, aztán meg jön az hogy ez a hálózat korlátozott vagy stb.

Pedig tegnap még működött, és azóta semmit nem csináltam, nem tudok mi lehet a gond. Már minden lehetőséget kipróbáltam, újra létrehoztam a hálózatot, a hálózatikulcsot újra beírtam stb. És mégsem megy. Sajna már nincs ötletem, ha vki tud valami helpet, azt nagyon megköszönném.+

Vasti Creative Commons License 2005.12.10 0 0 183

Akkor parajelenség: elég gyakran találkozok olyannal, kb. 11 éve (számítógép)szervizes vagyok ;-)))

Üdv!
Előzmény: horcsab (182)
horcsab Creative Commons License 2005.12.10 0 0 182
Ezt kétlem mert az új driver volt már fent csak az egy másik gépen ugyan ezzel a kártyával.
Vasti Creative Commons License 2005.12.10 0 0 181

Á, ezek szerint sokat javítottak az új driveren ;-))))

Amúgy lehet, hogy a te kártyád valami olyan hw vagy fw verzió, ami nem kompatibilis a legújabb driverrel, mert azt pl. a legújabb kiadású, de azonos típusjelű kártyához csinálták... Olyan ez, mint a legújabb NVidia driver, egy régi kártyával ;-)))

Üdv!
Előzmény: horcsab (180)
horcsab Creative Commons License 2005.12.10 0 0 180

Hali!

 

A megoldás a következő! A kártya legrégebbi driverét raktam fel és láss csodát tökéletes! Haladunk ... visszafele.

Köszi a segítséget!

Vasti Creative Commons License 2005.12.10 0 0 179
Csak kétségbeesett tipp ;-) : a "windows kezelje a vezeték nélküli hálózatot" checkbox invertálása? ;-))) Tehát ha be volt pipálva, akkor ki, ha nem, akkor be? ;-)

Üdv!
Előzmény: horcsab (178)
horcsab Creative Commons License 2005.12.09 0 0 178
Meg volt a csere a hiba nem ment tovább! Úgyhogy valami driver gond lesz vagy más szerintem. Ötletek?
vanchu Creative Commons License 2005.12.09 0 0 177
Akkor kártyacsere a jó és a rossz gép között. Aztána költözik a hiba, akkor lehet a wireless kártyát kukázni.
Előzmény: horcsab (176)
horcsab Creative Commons License 2005.12.09 0 0 176

A rossz gépről próbálva a ping időnként 1800 msec ha  a routert pingelem. Felraktam a régi drivert azzal egy kicsit javult a helyzet de nem tökéletes azzal sem, itt is van 1800-as ping.

A routert drótról pingelve tökéletes csak a wirelesses oldallal van gond.

vanchu Creative Commons License 2005.12.09 0 0 175
Akkor össze kéne hasonlítani a jómeg a nem jó gépet, hogy mi a differencia.
vagy
Átteni egy rossz gépet vezetékre, hoyg ott megy-e (és akkor kiderül, hogy wireless kártya+driver vagy windows porbléma)
vagy
Kicserélni a wireless kártyát a jó a és a nemjó gép között és megnézni, hogy költözik-e a hiba.
Előzmény: horcsab (174)
horcsab Creative Commons License 2005.12.09 0 0 174
Ja és nem minden gépen csinálja!
horcsab Creative Commons License 2005.12.09 0 0 173

Bocs hogy csak most írok de nem voltam a gép előtt.

 

Az a pontos jelenség, hogy pl Call of  Dutyban ha játszok  az interneten akkor eldobja egy pllanatra. Pl a Voipbuster (internetes telefon) is megszakad néha amit eddig nem csinált kb 2-3 másodpercre nincs hang. A windows tűzfala és a 20% sávszél foglalása ki van lőve.

A kártya  azt mutatja hogy a kapcsolat rendesen él, nem szakad meg.

Vasti Creative Commons License 2005.12.09 0 0 172

Ja, és azoknál nem volt semmi a logban: csak gondolt egyet, és megszakadt, meg azonnal újra is épült a vezeték nélüli kapcsolat. Frissítettem fw-t az egyiken, a másikon eleve a legújabb volt, ha jól emlékszem, de nem javultak meg.
Vasti Creative Commons License 2005.12.09 0 0 171

... én már két DI624-et küldtem vissza ilyen hibával, kapásból cserélték mindkettőt ;-)) Persze gariban ;-)

Üdv!
Előzmény: horcsab (167)
vanchu Creative Commons License 2005.12.09 0 0 170
Öööö, ha a "háló" szakad, akkor feltételeztem, hogy az nem az "Internet"-et jelenti, ha nem belül se megy semmi, de valóban.... :)

Szóval célszerű lenne egy gépet bekötni vezetékre, és megnézni, hogy az is elhullik-e a többivel együtt.

Esetleg elhullás után megvizslatni a routert, hoyg mióta működik, nem dobott-e egy crasht csak úgy....
Előzmény: rainman (169)
rainman Creative Commons License 2005.12.08 0 0 169
No meg érdemes figyelni az ADSL modemre is, nem az dobja-é le a kapcsolatot...
ADSL modem újraszinkronizálása több percet vehet igénybe, ha egyáltalán összejön.

De ezt a modem jelzései egyértelművé teszik....

Mizéria esetén érdemes kihagyni a routert, és direktben tesztelni a DSL modem általi kapcsolatot egyedi géppel.
Előzmény: vanchu (168)
vanchu Creative Commons License 2005.12.08 0 0 168
1: ha egyszerre mindenki szakad, akkor szar a DLINK.

2: Roppantul: A csomagokat simán le tudod hallgatni, abban meg benne van a MAC cím. Kivárod, amíg valaki nem forgalmaz, beállítod azt a MAC-et, oszt már hasít is.
Előzmény: horcsab (167)
horcsab Creative Commons License 2005.12.08 0 0 167

Üdv mindenkinek!

 

Volna 2 kérdésem wirelessel kapcsolatban.

 

1. A jelenlegi hálózatunkon 5 WiFi gép lóg egy Dlink 624+ router végén amibe jön a DSL.  Az a probléma, hogy néha egy pillanatram megszakad a háló akár hány gép van rajta. Mi okozhatja. A gépekben Ralink 2500 kártya van. Mindenütt legalább 75% a jelszint.

 

2. A MAC szűrést mennyire egyszerű feltörni, mert most jelenleg nincs jelszavunk csak MAC cím alapján engedünk be mindenkit.

Vasti Creative Commons License 2005.12.08 0 0 166

:-))))

Hát igen, vigyázni kell, a számítógépes hálózatok érdekes dolgok... Sok h*lye ember van, aki megosztja a világgal, akaratán és tudtán kívül a legszemélyesebb dolgait :-((( Sajnálomk őket!

Én pl. rendszeresen frissítet linuxot használok, és nem futtatok a gépemen semmilyen "olyan" szolgáltatást, de azért bizti ami bizti, van rajta tűzfal is, meg az alapvető dolgokat (rendes jelszó, akinek nem kell, nincs shell-je, stb.) otthon is betartom ;-) Az AP+router jelszava megváltoztatva (nem triviális dologra), na és persze wep bekapcsolva....

Nem mondom, egy hozzáértőnek valószínűleg nem tartana sokáig használatba venni a hálózatunkat, de tökéletes védelem ugye nincs: egy rendszert az amatőrök ellen elég védeni, a pofik ellen úgysem lehet ;-) Jópár (tizenakárhány) neten lógó linux szervert üzemeltetek, és kb. 5 éves is van közöttük, de eddig (kopp-kopp-kopp) csak egyet nyomtak fel ;-))) Persze ez azért van, mert nagyon nagyon szerencsés vagyok: pont azt akarom ezzel mondani, hogy ha egy igazi hacker (vagy cracker?! ;-) kinézi magának, mint "kiindulási pontot" a további munkájához ;-) , akkor nincs mit tenni, fel lesz törve az a gép... A világ legkomolyabb szervereit is feltörik, ha akarják. Majd pont az enyémen akad el valaki?! ;-))

De azért, már megbocsássatok, az úgy illik, hogy ha felfedezel egy biztonsági rést valakinek a hálózatán, akkor szóltok neki! De azért engem is érdekelnének azok a képek ;-))) Ez csak vicc volt.

Üdv!
Vendég. Creative Commons License 2005.12.08 0 0 165

Nem egyszer léptem már be én is védetlen routerbe, de ezek szerint senkinek sem célja a használhatatlanná tétel, mivel magam sem tettem vele semmit.

 

Azt szoktam csinálni, hogy rakok rá egy jelszót és ha támogatja a dyndns-t akkor beállítom rajta a távolsági elérést fix ipnél ez nem is kell. Aztán otthonról is látom.

 

Ha be akar lépni az illető nem nagy ördöngösség a gyári jelszót visszaállítania és addig legalább senki nem alkalmatlankodhat vele.

 

Én nem nagyon titkosítok inkább csak az SSID sugárzását tiltom le, szerencsére az eszközeimmel ez lehetséges.

 

Poén: a múltkor teljesen szabadon hagytam a rendszert, bárki beléphetett (no nem a routerba). Jött egy csóka pár napig minden este töltött pár gigát. Hogy nehezebb legyen a dolga, néha küldtem rá egy kis korlátozást, erre fel telepített mindenféle hálózati szoftvert azt hitte az a baj. Addig addig, mig teljesen meg nem osztotta a számítógépeit.

 

Mondanom sem kell, hogy aztán a hekkeremet meghekkeltem, az összes dolgát átfutottam vagy 3 órán keresztül teljes elérésem volt a mappáihoz. Megtudtam mindent, név, lakcím, telefonszám, autó, biztosítás, lakás, hétvégi ház még a barátnő erkölcstelen képeit is áthúztam magamnak (biztos ami biztos alapon).

 

Megérdemelte, egy hekker legyen óvatos!

Előzmény: rainman (164)
rainman Creative Commons License 2005.12.07 0 0 164
"Mindkét esetben be érdemes (kell) állítani valamilyen titkosítást, és 64 bites wep-et szoktam: tudom, kevés: de az egyszerű betolakodóktól megvéd, a profik emg úgyis bejutnak, ha akarnak ;-)))"

Igazolom!!!!
Alant már mondtam, hogy látok sok hálózatot, és sok nincs védve.

Első figyelemfelhívó hozzászólásomat is egy ilyenen keresztül küldtem ide, és azt hiszem, akkor azt mondtam: csak a jóérzésem tart vissza attól, hogy ne lépjek be a routerébe, és hogy ne kúrjam szét azt....
Na a napokban továbbléptem, és beleléptem. Merthogy beletudtam. (de továbbra sem kúrom szét nekije...)

Úgy tűnik, kábelt használ, továbbá hogy időnként kikapcsolja a routert, és az akkori bakapcsoláskori időtartamban a rádiós szakaszt csak én használtam, más nem. (De akkor minek neki Vlan router?...)
Meglehet, ha türelmes lennék, megtalálnám a megosztott cuccait is, meg a többi....
Előzmény: Vasti (163)
Vasti Creative Commons License 2005.12.07 0 0 163
Kicsit bővebben ;-)))

Ethernet hálózat, rádiófrekvencián "megvalósítva".

Lehet a hálózat működési módja ad-hock, vagy infrastruktúra.

ah-hock módban veszel "kártyákat" (pci, minipci, usb, pcmcia, mittudoménmégmi) a gépekbe, beállítod a szoftverben, hogy ad-hock módban működjenek, és kész ;-)) Olyan, mintha össze lennének drótozva. A sebessége viszont így kisebb, ha jól tuom, csak 11Mbit-en megy.

infrastruktúra módhoz veszel egy Wireless Access Point-ot (AP), vagy olyan kártyát az egyik gépbe, aminek a szoftvere tudja AP-ként működtetni a kártyát. A többi gépbe ugyanúgy wireless adapter, és kész.

Mindkét esetben be érdemes (kell) állítani valamilyen titkosítást, és 64 bites wep-et szoktam: tudom, kevés: de az egyszerű betolakodóktól megvéd, a profik emg úgyis bejutnak, ha akarnak ;-)))

Ki kell válaszatnod egy átviteli csatornát, amin a hálózatod működni fog. 15 lehetőség van, nézd meg egy kliens gépen a hálózatkeresésnél, hogy talál-e a rajtad kívül valamit, és ha igen, milyen csatornán. Válassz egy szabadot.

Az árak: nagyon változó. "Gagyi" mindent bele AP + 4 portos ethernet switch + router van már tizenezer forintért is, viszont egy igazán jó AP nagyon drága. Viszont a legtöbb esetben a "gagyi" is tökéletesen megfelel.
Ugyanez majdnem a "kliens" cuccokkal is: pci kártya van már 7000 forintért is, meg usb sem sokkal drágábban. Alapesetben, egy lakáson belüli hálózathoz szinte bármi jó lehet.

Amúgy "szemrevételezéssel" nem nagyon lehet egy vezeték nélküli hálózatot felmérni, hogy mi kell a megvalósításához: a mindeféle szögben menő, mindenféle anyagú falak, rajtuk bútorok, ki tudja mivel telepakolva, szóval képtelenség szerintem. Kb. ki kell jelölni az AP helyét, aztán próbélkozni... Néha meglepő, hogy x téglafal után is telejesen jó a dolog, néha meg csak néz az ember, hogy a szomszéd szobában meg nem negy ;-)))

Üdv!
Előzmény: sziada87 (161)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!