Keresés

Részletes keresés

joevagyok68 Creative Commons License 2014.03.13 0 0 59211

Még tartoztak pénzzel ? :-)

Vagy "összeszoktatjátok" a gyerekeket ?

Szerinted milyen az/ott ?

és

Szerinted milyen lenne az amit írtam ? Nagyon gáz ?

Előzmény: KömKel (59209)
zhari2 Creative Commons License 2014.03.13 0 0 59210

Külső színezésre korrekt átlag ár m2 -enként anyagra bruttó 2200 Ft munkára 1000 Ft? B@umit anyagokkal számolva. 80 cm magas lábazaton a jóval drágább szemcsés dörzsvakolattal. (4m magas egyszintes vidéki kockaház)

Anyagárat eléggé sokallom. Szerintetek?

KömKel Creative Commons License 2014.03.13 0 0 59209

Nemrég én is láttam azt a falat :-) 

Előzmény: joevagyok68 (59208)
joevagyok68 Creative Commons License 2014.03.13 0 0 59208

Nem is rossz ötlet ! 

Nemrég láttam egy helyen, ragasztott, vágott téglás falat...fehérre festve !

A "végeredményt" tekintve majdnem olyan a kettő ! :-)

Előzmény: (M)Ákos (59205)
halaloszto Creative Commons License 2014.03.13 0 0 59207

pu faragasztoval is feltehetem, azt is csak atommal lehet leszedni.

 

Vajk

Előzmény: (M)Ákos (59206)
(M)Ákos Creative Commons License 2014.03.13 0 0 59206

Asszem van rugalmas PU csemperagasztó, keresgélj arra. Emlékeim szerint fára is lehet vele.

Előzmény: halaloszto (59203)
(M)Ákos Creative Commons License 2014.03.13 0 0 59205

Nekem régebben az a vicces gondolat jutott eszembe, hogy a vakolt falra felrajzolom a "fugákat", és valamivel belekarcolom a vakolatba.

Így alakult volna ki a tégla mintázat.

Aztán elvetettem :D

Előzmény: joevagyok68 (59199)
joevagyok68 Creative Commons License 2014.03.13 0 0 59204

Igen!  Milyen ?...enyhén  "rusztikus" ?  :-)

Cserébe én is lemegyek a pinecébe, megnézni a vedret...

Előzmény: halaloszto (59202)
halaloszto Creative Commons License 2014.03.13 0 0 59203

Vagy akar csinalok fabol egy nagy dobozt, mint egy fiok, es annak az elejet burkolom le. Es csak siman be van tolva, vannak kivagasok a labak elferjenek. Az elejen az aljara meg teszek atlatszo kadszegelyprofilt. Mi van ha palmafix-el ragasztom ra a padlolapot?

 

Vajk

Előzmény: (M)Ákos (59201)
halaloszto Creative Commons License 2014.03.13 0 0 59202

fotozzak neked a pincemben regi vakolatlan teglafalat, amit nem akartak szepre rakni?

 

Vajk

Előzmény: joevagyok68 (59199)
(M)Ákos Creative Commons License 2014.03.13 0 0 59201

Épített lábazatnál (lábak nélkül) macerás lesz beállítani a magasságokat a szekrényeknél.

+ Ne kelljen aztán semmiért benyúlni a szekrény alá...én próbáltam előre kitalálni mindent, de csak nem került oda konnektor a mosogatógépnek, ezért ott van elrejtve a hosszabbító.

Szóval jól jön az az üreg.

 

Ha hagyományosan lábakon állna, és csak a lábazati takarót burkolnád le...vannak erre anyagok (tapadóhíd), amire már lehetne csempét ragasztani. De én fosnék, hogy megvetemedik, mert egy oldalon sok lesz a súly. Lehet hogy a gyári klipszek nem is tudnák megtartani, és kiborulna.

+ Hogy szeded le, ha le kell...megint a súly, és nekem az ikeásnál pl. eléggé meghajlik az egész, amikor lepattintom. A végét húzom kifelé, és sorban engednek el a klipszek. A toldások hogy lennének megoldva?

Persze, lehetne oda ekkelni valami végleges, nem leszerelhetőt fából, és arra ragasztani.

 

Előzmény: halaloszto (59197)
halaloszto Creative Commons License 2014.03.13 0 0 59200

eszembe juttatta, hogy valaha akartam ilyet.


Vajk

Előzmény: joevagyok68 (59198)
joevagyok68 Creative Commons License 2014.03.13 0 0 59199

"Egy kosza gondolat, mi a velemenyetek rola?"

2.0

:-)A nappali 1 vagy 2 falrészletét szeretném "téglával" burkolni...vagy olyannak látni...

Szóba jött

- a vágott tégla.

- STEGUNAk vannak "ál" táglái...nem tudom mennyire élethű

- ma reggel álmatlanul forgolódva viszont szembe jutott, hogy nekünk a fal - elvileg - nagyméretű tömör téglából van !

Mi lenne ha csak "leverném" a vakolatot....és alatta ott a tégla ? (azon-azokon a fálrészeken nincs konnektor/elektromos "kiállás", tehát vésve nincs a fal )

Kérdés mennyit ivott a kalákás kőmérges.....tehát hogyan nézne az ki.. ?

DE legalább nem kéne "alapozni" a burkolat felragasztása előtt ...  :-)

Valaki "látott" már ilyet ?

Milyen lehet/hogyan lehet rakva egy "később vakolásra szánt" rakott téglafal ?

Nagyon gáz ?

Gondolom fugázni újra kéne...

Vagy ? marad az első kettő....

 

joevagyok68 Creative Commons License 2014.03.13 0 0 59198

Megtetszett a "térkultúrás" ??  :-)

 

Én ragasztottam régebben...valami vedres cucc volt. Majd otthon megnézem hátha megvan még a veder.  Tán kemikálos...

http://www.kemikalrt.hu/termekek/epitesi-ragaszto/

Mapeinek vannak cuccai ilyenre.

http://digitalbau.hu/index.php/2008102643/Epitesi-tanacsok/Hidegburkolat-ragasztasa-farost-lemezre.html

Előzmény: halaloszto (59197)
halaloszto Creative Commons License 2014.03.13 0 0 59197

Egy kosza gondolat, mi a velemenyetek rola?

 

Megtetszett az olyan konyha, ahol epitett labazata van a szekrenynek. Tehat siman betonbol, teglabol csinalnak egy dobogot, aminek a frontja siman le van burkolva mint a padlo, a tetejen meg rajta van a labatlan szekreny.

 

Persze a szokasos konyha olyan, hogy a szekreny muanyag labakon all, es azon van egy butorlap vagy alu labazati takaro, klipszek tartjak a labakhoz, alul meg muanyag/gumi profil papucs vedi a viztol. 

 

Mennyire elrugaszkodott otlet egy ilyen takarot csinalni osb-bol, es leburkolni padlolappal?

Mivel kellene ragasztani a lapot az osb-re?

 

Vajk

KömKel Creative Commons License 2014.03.13 0 0 59196

A fólia nem engedi át a héjalás belső felén kicsapódó párát sem.

Ennek hiányában inkább úgy kellene kialakitani a hőszigetelést, hogy le legyen fedve páraáteresztő fóliával rendesen, és fokozottan biztositani kell a padlástér kiszellőzését.

 

A perlites beton nem ér semmit sem, az nagyon nagy tévedés lenne hőszigetelésnek betenni.

A szalmabála egy fokkal jobb, de ahhoz, hogy az is hőszigetelésként funkcionáljon, felülről le kell zárni, különben jó része át tud szellőzni, azaz nem ér semmit.

Ráadásul rendkivül tűzveszélyes megoldás, én semmiképpen nem javaslom.

Előzmény: Törölt nick (59195)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.13 0 0 59195

Igen, nincs leöntve.

Apám azt mondja valamikor perlites beton ment rá. Ez a megoldás nem tudom létezik-e még, illetve mennyit szigetelne.

KömKel

A "héj" a pala tetőléc közti területre gondolsz ugye?

Igen ott sincs szigetelés. Folyást nem láttam, illetve ugye ha akkora gáz van a helyiségek plafonján is lehetne látni, hogy átázik.

Oda arra gondoltam, hogy azt a bitumenes cserép mintás valami menne idővel ami annyira divat mostanában.

 

Visszatérve már az is megfordult a fejemben, hogy kis kockabálás szénát veszek nyáron és azzal rakom le, egér szénába nem marad meg. persze ez oan izé megoldás....

halaloszto Creative Commons License 2014.03.13 0 0 59194

ha latszanak a belestestek, akkor onnan nem hianyzik valami betonfele?

 

Vajk

Előzmény: KömKel (59193)
KömKel Creative Commons License 2014.03.13 0 0 59193

Minimum 2x10 cm tekercses gyapotot leguritani, de inkább 3x10 cm-t, középen esetleg járópallóval.

Ehhez az kell, hogy a héjalás alatt legyen fólia, ne tudjon beázni a padlástér ÉS legyen MEGFELELŐ átszellőztetés biztositva.

Előzmény: Törölt nick (59192)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.13 0 0 59192
Sziasztok. Házvásárlás elött állok.
A kiszemelt nincs egészen befejezve.
Mi a legolcsóbb vagy olcsó megoldás
padlás befejezésére? Nincs
leszigetelve, leöntve. Lehet látni a
béléstesteket gerendákat.
Természetesen azért hőszigeteljen. A
padlás nem lesz használva.
murray Creative Commons License 2014.03.13 0 0 59191

mikor a kömüves volt kint és vakolta a fürdőszobát ketten körbejárták, megkérdezték mennyi volt, elmondtam, annyit mondtak hogy megérte.  ez némileg megnyugtatott. (egy darabig :-)

Előzmény: murray (59190)
murray Creative Commons License 2014.03.13 0 0 59190

én ilyen házat vettem pár hónapja, gyakorlatilag egy öreg sváb hosszúkás parasztház , sárfödémes és 90es években hozzáépített talán monolith és b30as és ezerféle tégla résszel.

 

mivel nálam első helyen állt hogy jó  helyen legyen a ház és ne legyen  közös fal senkivel és a választék sem volt nagyon, valamint a tető tűrhető volt, így belementem.

 

a felújítás alatt sokat szenvedtünk a vakolat porlik bizonyos helyeken,  az Úristen glettjét is belekentük már amig eljutottunk egy lakható szintre.  csak akkor kezdj bele ha nem félsz egy vödör glettől és a létrától különben a mesterek kifosztanak.

 

ami fura hogy rengeteg ilyen ház homlokzatát bedryvitozzák de oldalt meg nem, így ott az ezeréves tégla végig hátra..

 

persze én is szeretnék házat vacsiúj téglából de éppen nincs 40-50 millerem sajna

 

Előzmény: Eleanor1967 (59184)
Varek1 Creative Commons License 2014.03.13 0 0 59189

 Mint írták a vízszigetelés lehet problémás. Akkoriban még kátrány papírt alkalmaztak ( bitumen nélkül ) Az már régen elkorhadt.

 

 

 A kádár kor elején silányabb házak épültek mint 25 évvel korábban. Pl. a 30 -as években.

 Az asztalos szerkezetek lényegesen jobbak voltak, mint az 'dicső'   szociálizmusban, meg sok más minden. De hibák akkor is voltak.

 Ha tetszik, alkudj keményen.

Előzmény: Eleanor1967 (59184)
nagy ivó Creative Commons License 2014.03.13 0 0 59188

ha már le van glettelve, jobban jársz a fogazott glettvas használatával

Előzmény: TimóZa (59182)
KömKel Creative Commons License 2014.03.12 0 0 59187

A vizszigetelés megléte lehet kritikus, hőszigetelés után ugyanis ennek hiányából lehet probléma bizonyos esetekben.

A később épülteknél már azért ott a bitumenes lemez.

 

Valamint a korábban épülteknél tégla alapozás is lehet, aminek nem ártana ellenőrizni a mélységét.

Tudom, hogy nem szokványos kérés, de fel kéne táratni valahol az alapot, megnézni milyen mélyen van, és miből. Ha 60 cm-nél kisebb mélységű, akkor inkább felejtős az épület.

 

Nem tudom mit akarsz vele később kezdeni, de vétel előtt nem árt megnézni az övezeti besorolásokat és az ún "épitési helyet", mert ha a jelenlegi jogszabályoknak nem lehet megfeleltetni az épületet, akkor nagyon macerás vele bármilyen engedély köteles tevékenységbe fogni.

Előzmény: Eleanor1967 (59184)
lgnis Creative Commons License 2014.03.12 0 0 59186

Nem történt különösebb technológiai váltás a kettő között.

Előzmény: Eleanor1967 (59184)
lgnis Creative Commons License 2014.03.12 0 0 59185

Egy hagyományos falazóanyagból készült fal 5 cm hungarocell alatt még könnyedén penészedhet 55-60% beltéri páratartalom mellett, így nem feltétlenül a megtérülés az irányadó a megfelelő vastagságú szigetelésben.

Eleanor1967 Creative Commons License 2014.03.12 0 0 59184

Üdv építkezők-felújítók:)

 

Házakat nézegetek és beleakadtam egybe ami tetszene. Kérdéses pontja a kora. Kívül-belül normálisnak tűnik, viszont 1930 körül épül egy része, majd hozzá lett építve valamivel később. Aztán még tovább hozzá melléképületek, de az már mellékes. Elvileg 8-10 éve volt festve utoljára, viszont repedések vannak a fal-plafon találkozásánál. Nem nagyok és nem kráter-méretű, de repedés akkor is. Fafödémes a ház és (elméletileg) tömör téglából, meg itt-ott "lukacsos" téglából épült.

 

Szerintetek érdemes ilyennel kezdeni? Fel lehet újítani különösebb plusz szenvedés és anyagiak nélkül?

 

Mondjuk egy hatvanas években épült házhoz (Kádár-kockához) képest mennyire volt gáz a szitu az építkezésben háború előtt?

Törölt nick Creative Commons License 2014.03.12 0 0 59183

miért? megtérülni szerinted? mennyi idő alatt ?

 

 

Előzmény: TimóZa (59180)
TimóZa Creative Commons License 2014.03.12 0 0 59182

Köszi szépen!

Azt nem tudom, hogy a régi mi módon van felrakva, mert azóta eltelt már jó pár év, de utánajárok.

Előzmény: KömKel (59181)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!