Keresés

Részletes keresés

Flagstaff Creative Commons License 2009.01.15 0 0 8412
Ismét egy jó értelmes hsz-t láthattunk de sebaj. Ha már hatásfok. Még a CSK-s könyvben is olyan 75% körüli hatásfokról írnak, egy jobb folytonégő betét ennél többet tud, egy olcsó is tud úgy 60%-ot. 6 óra hosszat (éjfélkor rárakok reggel 6-6.15 körül még forró a betét és van benne egy adag parázs) az én betétem is bőven forró és fűt EGY MEGRAKÁSSAL! pedig nem a drága kategóriát képviseli, még 100e-be se került a betét és a teljes építési költség nem haladta meg a 230e ft-ot. Tehát ismét egy kandallót még csak képen láttam de azért feltétlen meg kellett szólalni hozzászólást láthattunk. Köszönjük! No és nem kell újrarani se 8-10 évente jó drága pénzen. A kis álló kandallókályhákat ne keverjük ide, azok valóban nem valami hűdehajde szerkezetek, cserébe azonnal adják a meleget nem 1-2 óra múlva.
Előzmény: DiabloCorsa (8410)
DiabloCorsa Creative Commons License 2009.01.15 0 0 8411

Rityifi

 

Az egy 1x1 méteres kályha és az árban benne a felépítés is. Ha a tied lényegesen kisebb az ára is kevesebb lesz.

Előzmény: Rityifi (8380)
DiabloCorsa Creative Commons License 2009.01.15 0 0 8410

biii

Ha FŰTENI szeretnél csak a cserékályha jöhet szóba. A kandallók nagyon rossz hatásfokkal fűtenek.  Kandallónál szép a látvány, hogy ég benne  a tűz, de semmi akadálya, hogy a cserépkályhán is 40x40-es üvegajtó legyen, így a látvány is meg van. Amikor majd az a 40-40 üveg 500 fokos, akkor fogod érezni, hogy FŰT! Mire kialszik a tűz, az egész kályha fog fűteni, hiszen 70-80 fokos lesz az összes cserép és legalább 6-8 óra míg kihül. Addig tehát egy begyújtással adja a meleget. Kandalló csak addig fűt míg ég benne a tűz és akkor is a meleg nagyrésze a kéményen kiszáll.

Előzmény: biii (8400)
previa696 Creative Commons License 2009.01.15 0 0 8409
 Üdv ! Közben megtaláltam , nézzd meg a 1643 hszt. Tudnál küldeni egy telefonszámot? A 1568 hszt átbeszélném veled ,ha lehetséges. Az email címem nyilvános, vagy 20 9 787153.
Előzmény: td cdx (8326)
previa696 Creative Commons License 2009.01.15 0 0 8408
   Üdv ! Raktam már föl róla pár képet a fórumra. Anno még írkáltunk is egymásnak,de azért a hétvégén dobok róla pár új fotót. Sajna lassan indulhatok a leglassabban épülő kandalló nem túl büszke első helyezésért.
Előzmény: td cdx (8326)
tűz_tér Creative Commons License 2009.01.14 0 0 8407
Szia sujgojo!

Nincs "lebutítva", ha adsz egy publikus emailcímet, vagy írsz nekem egy emailt, akkor szívesen küldök Neked róla egy részletes leírást.
Előzmény: sujgojo (8388)
Flagstaff Creative Commons License 2009.01.14 0 0 8406
Sztem amíg nincs baj addig senki nem kérdez semmit. :-) Ha valami gond adódik akkor már utánajárnak hogy na ez miért volt.
Előzmény: sujgojo (8403)
kormányzoo Creative Commons License 2009.01.14 0 0 8405

Mi az ára egy ilyen betétnek,és helyileg hol lehet megnézni-megvenni?

Van néki külső légbevezetési csonkja?

Saját magam szeretném beépíteni-burkolni, tanácsadással tudtok-e segíteni?

A beléselemek utánpótlása vajh meddíg lesz megoldott?

Előre is köszi a válaszokat.

Előzmény: tűz_tér (8374)
legirepa Creative Commons License 2009.01.14 0 0 8404
Szerintem nem kell külön engedély kandallóra vagy cserépkályhára. Ha van kémény, és a kéményseprő látta, ő ad ki használathoz hozzájárulást. De egy kémény nem olyan egyszerű, hogy kibontom a parkettát, és elkezdem rakni. Azt meg is kell alapozni, mert méterenként simán lehet 400-500kg. Nekem leier-t rakott a kivitelező, házilagosan is lehet építeni, nem kell szakvizsga, és a kéményseprő gond nélkül átvette, engedélyezte.
Hogy melyik a jobb, a csk vagy kandalló, örök vita. De van a tömegkáyha is, abban sütni is lehet.
Előzmény: biii (8400)
sujgojo Creative Commons License 2009.01.14 0 0 8403
tudom hogy ugyan ugy nez ki, de megis:) eleg ha en tudom:)
egyebkent ha lebontok egy teglakemenyt es ugyanoda visszaepitek egy masikat, akkor ki fog rajonni, hogy ez uj? szerintem kemenysepro meg a kornyeken se jart nalunk regota. foleg nyaralok vannak arrafele.
Előzmény: Flagstaff (8401)
Flagstaff Creative Commons License 2009.01.14 0 0 8402
OFF
Hogy mitől bio? Marha egyszerű. Attól hogy a növény (tegyük fel kukorica) a növekedése során CO2-t kötött meg a légkörből. Aztán a kukoricát etanollá konvertálták (elvileg ezt is lehetne CO2 kibocsájtás nélkül de idehaza nem ez a megszokott), elégeted, csinálsz belőle CO2-t meg vizet és a CO2-t a következő tavasszal a növekedésnek induló kukorica szépen megköti. Elvileg, lassan mondom hogy mindenki megértse E L V I L E G lehetne az egész folyamatot egy körforgássá tenni, de az még odébb van. Mondjuk a kukoricaföldi munkálatokat repceolajos (elfér a kukoricaföld mellett egy tábla repce) traktorral végezni, repceolajos teherautóval szállítani a feldolgozás helyére ahol a villamos energiát szél vagy napenergiából nyerik (ne adj isten a kukoricaszár és csutka elégetésével majd a hamuját trágyaként szét lehet szórni) majd a rendeltetési helyére ismét repceolajos teherautó szállítaná. A vevő az etanolos/repceolajos személyautójával jól hazafuvarozza és így szépen minden megoldható biomasszából meg megújuló energiaforrásból. No persze ehhez a továrisoknak meg az araboknak lenne egy-két keresetlen szavuk és ugyan miből szednék meg magukat politikusaink? :-) Amíg a kocsi túlfogyasztását kompenzálta az etanol olcsó ára (300Ft benzin, 215Ft E85) addig én is kevertem felesbe a naftát a kocsimba. Semmit nem vettem észre a kb 10% fogyasztásnövekedésen túl. És örültem hogy részben környezetbarát az üzemeltetés. Ha most is olcsóbb lenne közel egy százassal az etanol akkor most is keverném. De nem az. És ami külön szép E85-öt nem lehet ezekbe a kandallókba tenni spórolásként. :-(
Előzmény: Törölt nick (8396)
Flagstaff Creative Commons License 2009.01.14 0 0 8401
Téglából lehet rakni 20x20-as kéményt. De! Mint már írtam valami új rendelkezés a téglakéményt még szilárd tüzelés esetén is samottcsöveztetni rendeli vala. AZ meg hogy hagyományos kémény vagy újfajta gyakorlatilag semmiből nem látszik. Belül vakolt felülete van kívül meg fel lehet rakni téglával és akkor olyan mintha téglakémény lenne. :-)
Előzmény: sujgojo (8397)
biii Creative Commons License 2009.01.14 0 0 8400

sziasztok

 

előre elnézést kérek, hogy kezdő kérdésekkel jövök elő..és nem végigolvasom a fórumot.. de túl sok a hozzászólás és kisfiammal vagyok itthon, nem sok időm van gépezni (férjem meg dolgozik a hét 6 napján reggeltől estig..szerencsére -mármint legalább van hol..)

 

szóval előbb utóbb szeretnénk egy kandallót/beépitett kandallót/ cserépkályhát...

nincsen eldöntve, csak tetszenek nekünk és most hogy itt van a gázhelyzet, el is gondolkodtunk hogy azzallegalább picit tudnánk fűteni (hátmég héjában sült krumplit késziteni)

 

rátérek végre a kérdéseimre:

mi az ami engedély nékül készithető? melyik az amihez engedélyeztetés kell?

kell engedély eleve magához a kandallóhoz/cserépkályhához vagy csak a kémény megépités miatt kell "eljárást" inditani és engedélyt szerezni?

 

lakástervrajzot azt ugye nem kell hozzá módositani? vagy amiatt hogy kéményt kell épiteni, azt is módositani kell??

 

hirtelen igy ennyi.. vagy még azt megirom hogy egy kertes házról van szó, aminek az emeletén lakunk mi (lent anyu), ide , fentre szeretnénk?

 

bármilyen "induló" weblap érdekel, ha megtalálok rajta ilyen "kezdő" infókat....

és infó, segitség, tanács érdekel!!

 

köszönöm szépen

halaloszto Creative Commons License 2009.01.14 0 0 8399
Vannak am baromi nagy gyertyak is!

amugy nem vagyok vegyesz, csak probalom szinten tartani magam a muszaki/fizika temakban. sztochiometria az a resze, amikor azon agyalnak, hogy egy gramm etanol elegese hany gramm oxigen, etc.

vajk
Előzmény: Törölt nick (8396)
legirepa Creative Commons License 2009.01.14 0 0 8398
na ez olyan mint a guminő. jól néz ki, nem beszél vissza, csendes, jó a design, megvannak a funkciói is, de hát micsodálni vele eléggé ciki.

én is néztem a bnv-n ill. construmán, de fűteni szerintem alkalmatlan. dísznek jó
Előzmény: mr_qwert (8377)
sujgojo Creative Commons License 2009.01.14 0 0 8397
koszi!
egyebkent jobban tetszene a hagyomanyos rakott kemeny, mivel egy regi paraszthazba lesz. na nem mintha nagyon latszana a kulonbseg, de megis. csak hogy teglabol nem tudom mit lehetne rakni, mert az 5 teglas allitolag mar be is van tiltva. a 6 teglas meg tul nagy, 25x25 tehat huzat szabalyzo is kellene. raadasul kicsi a haz igy az se mindegy mekkora helyet foglal.
szoval valoszinu marad az ujfajta kemeny
Előzmény: Flagstaff (8392)
Flagstaff Creative Commons License 2009.01.14 0 0 8392
Lehet számolgatni: Leier árlista
Lehet hogy a költségeket valamelyest megdobja de biztos ami tuti inkább vállald be. Csak korszerűbb egy ilyen kémény mint egy régi rakott 14x14-es.
Előzmény: sujgojo (8391)
sujgojo Creative Commons License 2009.01.14 0 0 8391
az biztos. de alaposan megdobja majd a szamlat. nem tudom mennyibe jon egy kemeny egyebkent. de ugy latom idoszeru lesz atolvasni a kemeny topikot
Előzmény: Flagstaff (8390)
Flagstaff Creative Commons License 2009.01.14 0 0 8390
Lehet jobban jársz ha rakatsz egy kéményt, nagyobb választási lehetőséged lesz mint így.
Előzmény: sujgojo (8388)
HegyenVolgyon Creative Commons License 2009.01.14 0 0 8389

Nem hiszem, hogy lebutított, de nincs ráírva sehova, hogy Supra.

Van egyébként még a Suprának az Astránál kisebb tűztere is. Olyan kéményhez való.

Előzmény: sujgojo (8388)
sujgojo Creative Commons License 2009.01.14 0 0 8388
jo lenne az astra, de annak 20x20-as kemeny kell. olyat meg nalunk epiteni kellene. nem kizart, de csak ha muszaj...

egyebkent hogy kell erteni azt a "csak"-ot? ha supra akkor supra, nem? vagy lebutitott?
Előzmény: HegyenVolgyon (8387)
HegyenVolgyon Creative Commons License 2009.01.14 0 0 8387

Bocs, hogy megint én válaszolok, de szerintem inkább ennyire ismeretlen, mert ezt nem nagyon kapni magában, csak a Mullittól esetleg, inkább ilyen barkácsos csempekandallók betétje.

Ugyan menj már el egy nagy Bau áruházba, és nézz meg közelről egy ilyet.

Semmi gond vele, csak...

Miért nem szimpatikus az Astra?

Előzmény: sujgojo (8385)
dokeee Creative Commons License 2009.01.14 0 0 8386
Erről már volt szó, csak dísznek jó, viszont legalább rohadt drága.
Előzmény: halaloszto (8381)
sujgojo Creative Commons License 2009.01.14 0 0 8385
ertem! de akkor miert nincs semmi az interneten: ha beirom "Supra M58 kandallo" googleba, ket talalat van. az egyik ide mutat a masik meg a mullit-hoz. es kesz. ennyire uj vagy ennyire ismeretlen es vagy ritka?
Előzmény: tűz_tér (8382)
HegyenVolgyon Creative Commons License 2009.01.14 0 0 8384
Szerintem a Prometheus az adott csempekandalló fantázianeve, nem a betété.
Előzmény: sujgojo (8379)
rferi Creative Commons License 2009.01.14 0 0 8383

Akkor én túrázok tovább! :)))

20°C-os levegő maximum 17,3 gramm vizet tud megkötni, ez a 100% relatív páratartalmi értéke.

Ebből 280g víz kiad 16,18 m3 levegő 100%-ossá tételét óránként!

Szvsz ha nincs légcsere, egy ilyen kis kályhával a neki megfelelő méretű 20-30 m2-es szobát  baromi gyorsan hazavághatunk párailag! (3-4 óra után teljes biztonsággal folyik a víz mindenhol, hiszen túlmentünk a 100%-os relatív páratartalmi értéken)

Előzmény: halaloszto (8381)
tűz_tér Creative Commons License 2009.01.14 0 0 8382
Az M58 egy Supra tűztér, M58 álnéven :)

A Prometheus egy hordozható csempekadalló, amelyet készítenek M58 tűztérbetéttel is.
Előzmény: sujgojo (8379)
halaloszto Creative Commons License 2009.01.14 0 0 8381
0.3liter etanol orankent

C2H5OH

egy molekula egesekor 2CO2 es 3H2O keletkezik.

futoertek 23MJ/liter. ebbol a 3 deci/ora az 1920W, tehat akkor ez 100% hatasfoku. ez logikus is, hiszen hova menne el veszteseg.

A 0.3l/h az 0.237Kg/h

moltomeg 46gramm.

46gramm etanolbol lesz 88gramm CO2 es 54gramm viz.

igy a kandallo orankent 450gramm CO2-t es 280gramm vizet juttat a lakas levegojebe. ehhez 500 gramm oxigent hasznalt el.

a levegoben 21 terfogatszazalek oxigen van. ez az 500gramm oxigen valamivel tobb mint 1.5m3 levego per ora oxigentartalma.

450gramm CO2 az kb 240 liter. 24m3 levego CO2 tartalmat kepes 1%pont-al megnovelni.

Tehat
- orankent 280gramm parasitas. ez azert nem keves
- orankent max 2m3 levego elhasznalasa - ez total belefer asszem
- orankent 450gramm CO2 az mar nem kispalya. egy 20m2-es helysegben ha eg a cucc, ketorankenti legcsere ajanlott.

nemtudom miert turazok rajta. asszem azert, mert erdekelt.

vajk
Előzmény: mr_qwert (8377)
Rityifi Creative Commons License 2009.01.14 0 0 8380

Köszi szépen az infót.......

 

ennyit sajna nem szánnék rá... azt hittem ki lehet hozni 4-5ből.

Előzmény: DiabloCorsa (8375)
sujgojo Creative Commons License 2009.01.14 0 0 8379
koszi mindenkinek az infot. akkor ha jol ertem az M58 egy supra betet prometeus allneven?

az M58-nak erdemes kivulrol levegot bevezetni? max milyen hosszu lehet a bevezeto csatorna, ha a kemeny 14x14 es 6.5m magas padlotol szamitva.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!