Keresés

Részletes keresés

cap179653 Creative Commons License 2002.09.26 0 0 289
igen,ez még az afrikai szolgalat kezdetérol van .késobb mar voltak jobb najŕk is de azokrol nincs fénykép.
Előzmény: Henri Charriére (287)
Henri Charriére Creative Commons License 2002.09.26 0 0 288
"A REP-et nem hiszem,mert oket nem nagyon kuldik sehova a sok balhe miatt."

Legionnaire, ezt hogy kell érteni?

Előzmény: Legionnaire (284)
Henri Charriére Creative Commons License 2002.09.26 0 0 287
Hello!

Köszi a képeket, nagyon frankók! A jobb alsón, az egy "naja", ugye?

Előzmény: cap179653 (286)
cap179653 Creative Commons License 2002.09.26 0 0 286
En 90 tol 92 ig voltam a 1 ere peloton-ban és meg volt a pilot meg a tireur stage-om is.a kiskocsmaban persze,hogy voltam.Egy par uveg viszkit mar lehuztam ott.De jobb szerettem bejarni a fovarosba,mert nagyobb volt a valaszték najakban.
Előzmény: Legionnaire (284)
vespertilius Creative Commons License 2002.09.26 0 0 285
Sziasztok!
Szerintetek mit keresnek az amik Irakban ?
Elfogyott az olaj ?
Előzmény: Legionnaire (284)
Legionnaire Creative Commons License 2002.09.26 0 0 284
Hello!

En is a 13-nel voltam,az Escadronnal.2-eme peloton,ERC-t vezettem.Meg emlekszem a szamara 007(nem Bond).Te is jartal a kis kocsmaban a regi benzinkut mellett?Nekem Djibout-rol nagyon jo emlekeim vannak.Egyszer biztos visszamegyek nosztalgiabol.Azok a jo kis barok,es naja-k.Ma a TV-5-on lattam hiradast Elefantscontpartrol.Bizony hogy a Legion Etrangere van ott.Azt nem tudom melyik alakulat mert nem mutattak kozelrol a beret-juket es nem lattam az insigne-t,de vagy Kozep Afrikabol vagy Csad-bol,netan Djiboutubol lehetnek.Ambarb lehet a 2 REI is.A REP-et nem hiszem,mert oket nem nagyon kuldik sehova a sok balhe miatt.Egyebkent 95-97 ig voltam Djiboutiban,es barkinek ajanlom akit erdekel a jo buli.

Előzmény: cap179653 (283)
cap179653 Creative Commons License 2002.09.26 0 0 283
A 1 ere RE-ben altalaban atutazoban vannak a katonak és Ok alkotjak az orséget.Ott vannak még a nyomdaszok,raktarosok,zenészek,az ujoncok.Ha példaul mész afrikaba vagy guyanaba akkor a repulo indulasaig ott vagy,ami lehet akar 1 honap is.A borkotényeseket ugy hivjak,hogy pionirok.Tobbségében caporal-chef-ekbol all hosszu szolgalati idovel és nekik egy tradicion a szakall.Magyar megfeleloje talan a muszaki alakulat persze csak feladatat nézve.
Előzmény: Henri Charriére (282)
Henri Charriére Creative Commons License 2002.09.25 0 0 282
Bocs, hogy ennyit kérdezek, de most nagyon rajtam van a kérdezhetnék.

Egyből alapkiképzés után pl. az 1. RE-hez nem visznek újoncokat? Valakinek ott is kell őrséget adni, nem? Csak vannak ott első osztályúak?

Ja, és azt már rég meg akartam kérdezni, csak mindig elfelejtem, kik azok a figurák, akik bőrkötényben vonulnak fel fejszével a vállukon és mindegyik szakállas?

Előzmény: cap179653 (281)
cap179653 Creative Commons License 2002.09.25 0 0 281
ŕltalŕban mindenki odakerul alapkiképzés utŕn,ahova kéri magŕt.Kivéve ha valahova tuljelentkezés van,akkor ott szŕmit az alapkiképzés teljesitménye.djiboutiba a pénz miatt mennek ŕltalŕban.a 2 eme REI-be meg azért,mert sokat turnézik és persze lazŕbb mint az ertoernyosoknél.Persze ez sem teljessen igy igaz.Egyébként az én idomben még sokan voltak a REP-nél magyarok és nem is voltak rosszak.Ha vespertilius tolem kérdezi,hogy beszélek-e franciŕul akkor a vŕlaszom,hogy novemberben teszem le az utolso vizsgŕt a felsofokun ,franciŕban.
Előzmény: Henri Charriére (274)
Henri Charriére Creative Commons License 2002.09.25 0 0 280
Miért néznélek hülyének? Szülői engedéllyel már 17 évesen is ki lehet menni, csak arra készülj, hogy 10-ből 1-et vesznek fel, nagyon szigorú a kiválasztás. De van még időd, lehet, hogy meggondolod magad, ha nem, sportolj sokat, fuss RENGETEGET, aztán majd meglátod. Nézz utána dolgoknak az Interneten ez elég könnyű, de igazából két dolgot kell tudnod: mik a jelentkezési feltételek és hol kell jelentkezni.

Előzmény: vespertilius (279)
vespertilius Creative Commons License 2002.09.25 0 0 279
15 vagyok. (hülyének is nézhetsz)
Érdekel a légió, mert ki akarok menni.Legalább is ha addigra nem változik az álláspontom a légióval kapcsolatban.
A sorkatonaságot meg, ha addigra meg nem szűnik szeretettel várom.
Ismerősök aszongyák a sorkatonaság egy jó buli, amit nemlehet kihagyni.De sajnos ma már laza az egész.
Henri Charriére Creative Commons License 2002.09.25 0 0 278
Nem, semmi közöm a légióhoz, csak annyi, hogy érdekel, ezért alaposan utána néztem, az igaz. Van egy jó lap, ha érdekel www.lalegion.de, németül van, de igazi német precizitással van szerkesztve, mindent megtudhatsz, amit akarsz. Azért olvasd végig ezt a topicot is, szerintem elég jó arcok írogatnak ide, sok jó tanács is van itt volt légiósoktól.

Egyébként miért kell 3 évet várnod? Nem vagy még 18?

Előzmény: vespertilius (277)
vespertilius Creative Commons License 2002.09.25 0 0 277
Henri !
Te előző életedben légiós voltál ?
Én csak tervezem, hogy egy életem, EGY HALÁLOM a légiót kipróbálom.( Rímelt is.)De sajnos legalább 3 évet várnom kell.
Henri Charriére Creative Commons License 2002.09.25 0 0 276
Csak az írott szöveget értem valamelyest, sajnos.

Hgy mi kell ahhoz, hogy valaki ejtőernyős legyen? Azt hiszem szerencse, azt mondják itt a hozzáértők, hogy nem könnyű, bár én azt is hallottam, hogy az ejtőernyős ezred 10%-a magyar valahogy azok is odakerültek. Egyébként, ahogy hallom kutya kemény az élet arrafelé, az az ezred állandó készenlétben van, ha valami történik ők mennek az elsők közt ezért aztán kiképzés kiképzés hátán, dehát ezért mennek oda az emberek vagy mi.

Előzmény: vespertilius (275)
vespertilius Creative Commons License 2002.09.25 0 0 275
Mi kell ahhoz, hogy ejtőernyős legyen valaki ?
Amúgy kösz a választ Henri.
Tu parles francais ?
Henri Charriére Creative Commons License 2002.09.25 0 0 274
A böngészőm most valahogy nem akarja a freemailt megnyitni (szokott ilyet csinálni), de azért kösz.

Azt meg tudnád mondani, hogy hogyan lehet az, hogy a magyarokat előszeretettel küldik a 13.DBLE-hez vagy a 2.REI-hez, vagy ez teljesen véletlenszerű ki hová kerül? Itt a fórumon még nem találkoztam olyannal aki mondjuk a 3. REI-nél lett volna, mondjuk a DLEM-ről nem is beszélve.

Előzmény: cap179653 (270)
cap179653 Creative Commons License 2002.09.25 0 0 273
a 13 eme DBLE= a legio 13.félezrede és afrikaban allomasozik.aki ott szolgal annak minimum 2 evet le kell ott huznia.a 2eme REP=a legio 2.ejtoernyos ezrede.egy zaszloaljuk allomasozik afrikaban es 4 havonta valtjak egymast.ha meg igy van egyaltalan.
Előzmény: vespertilius (271)
Henri Charriére Creative Commons License 2002.09.25 0 0 272
Hello!

Amennyire én tudom (nem voltam légiós, csak érdekel) a FAMAS valóban bull pup rendszerű.

13. DBLE

Treizieme Demi Brigade La Legion Etrangere
Az Idegenlégó Tizenharmadik Dandárja (Djibouti székhellyel)

2. REP

Deuxiéme Regiment d'Etranger Parachutiste
Második Idegen Ejtőernyősezred

Előzmény: vespertilius (271)
vespertilius Creative Commons License 2002.09.25 0 0 271
Sziasztok!
Bocs,hogy bepofátlankodok,de én még nem vagyok túl jártas ebben a témában. Meg tudná mondani valaki, hogy mi az a DBLE és REP ?
Ja és jól tudom, hogy a FAMAS bull pupos ?
Előzmény: Henri Charriére (269)
cap179653 Creative Commons License 2002.09.25 0 0 270
a 13eme DBLE-ben escadron-ban
kuldtem fotot az e-mailledre
Előzmény: Henri Charriére (269)
Henri Charriére Creative Commons License 2002.09.25 0 0 269
Merrefele voltál? 13. DBLE? Esetleg 2. REP?
Előzmény: cap179653 (268)
cap179653 Creative Commons License 2002.09.25 0 0 268
93- ban jottem vissza onnan.mar reg nem vagyok aktiv.Nice-ben elek meg Szlovakiaban.a felhasznalonevem a mon numero de matricule amint latod mar nem mai szam.ket het es megyek vissza Nice-be.Most voltam a camerouni unnepsegen aubagne-ban.fasza volt nagyon,jo volt egy kicsit nosztalgiazni.
Előzmény: Henri Charriére (267)
Henri Charriére Creative Commons License 2002.09.25 0 0 267
Te még mindig aktív vagy? "Használunk."

Ír ide egy pár volt 13. DBLE-s. Te mikor jártál arra?

Előzmény: cap179653 (266)
cap179653 Creative Commons License 2002.09.25 0 0 266
igazan eles helyzetben muanyag tarakat hasznalunk amik elore be vannak tarazva.volt valaki djiboutiban?
Előzmény: Henri Charriére (265)
Henri Charriére Creative Commons License 2002.09.25 0 0 265
AK-47 tényleg rulez. Én a Határőrségen használtam (6 db egyes lövés + 10 lőszer 2 rövid sorozatra osztva :(()a fatusás változatot, ott van a szeren.

Viszont tényleg vannak amerikaiak Elefántcsontparton, ma több hírben is volt, de a filmfelvételek továbbra is csak franciákat mutatnak. 2. PRIMA? 2. REP? Ki tudja.

Egyébiránt a FAMAS-ról olvastam, hogy a tár könnyen eldeformálódik a használatban ezért egy idő után gyakran kiesik, és állítólag ez a helyzet az arctámasztóval is, könnyen elhagyható. Igaz ez?

Előzmény: Legionnaire (264)
Legionnaire Creative Commons License 2002.09.25 0 0 264
Elefantcsontpartra biztos nem mennek Rambok,mert az Francia gyarmat volt,es ma is eros a kakasok benyomasa.Zold beret-ben,famassal pedig vagy legiosok vagy pedig a 2 RPIMA jarkal.A FAMAS(Fusil Automatique Manifacture D`Arme Sainte-Etienne)5.56-os caliberu egyes es sorozatlovesre hasznalatos fegyver.A tarba 25 loszer fer.Hatasos lotavolsaga 300 meter,de oda mar eleg jonak kell lenni egy fejloveshez.Tovabba lehet vele puskagranatot loni,tank ill.gyalogsag ellen.Szerintem eleg jo fegyver,ambar megbizhatosagban nem eri el az isten Kalanyikov AK47-est.
Előzmény: Henri Charriére (262)
unguided Creative Commons License 2002.09.25 0 0 263
Egy elsőkézből származó FA-MAS beszámolóra Én is vevő lennék. :)
Előzmény: Henri Charriére (262)
Henri Charriére Creative Commons License 2002.09.25 0 0 262
Üdvözlet, mindenkinek!

A tegnapi napon az EuroNews műsorűn arról volt szó, hogy amerikai csapatokat küldtek Elefántcsontpatra (Cote d'Ivoire) az ott kialakult helyzet miatt. Mutatták is őket, furcsa módon zöld beret-t viseltek és mindegyiküknél FAMAS volt. Ezek az amerikaiak!

Egyébként tudna valamelyikőtök aki használta a FAMAS-ról egy kisebb jellemzést adni?

kürtök Creative Commons License 2002.09.23 0 0 261
Ami az öbölháborút illetei egyet értek veled. Ez a tetű sirak afganisztánt se akarta. Ami a 2 REI-t illeti, az elsők között szokott menni ha menni kell, és nem véletlenül duzzasztják. Öt harci százada van, egy aknavető, egy harckocsielhárító, egy felderítő plusz a léhűtők. 1300 ember. Éljen a háború.
Előzmény: Legionnaire (260)
Legionnaire Creative Commons License 2002.09.23 0 0 260
Hello!

Hogy ha orvosilag jo vagy,es egy kis makod is van,igy is ugy is felvesznek.Ha meg nem vagy jo,akkor lehet vilaghaboru is,ugysem vesznek fel.Na jo talan akkor felvesznek,de az Irak elleni haborut inkabb az USA propagalja.Talan inkabb probald meg a Navy Sealth-t.Ambar a Legio ezerszer jobb alakulat,es ha felvesznek es meg mindig akarsz az öbölbe menni,a kikepzes utan valaszd a 2 Regiment D´Infantrie-t.Mar ha jol szerepeltel es engednek valasztani.A 2 REI-ről pedig kerdezd kürtök camarade-unkat,ugy tudom ő ott volt.

Előzmény: Parachutiste (259)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!