Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2015.11.10 0 0 12759
Nekem tallán szerencsém volt, hogy magában a nyakban volt a jelzés. Így nem lehetett mással összekeverni. De így is, kb egy évig csak rtg leletem volt, ami ugye csak a kiegyenesedett dlordosist mutatta.
A mai eszemmel már nem várnék az orvosra. Akkor még nem sokat tudtam a gerincről.

Akinél meg alagút szindróma van, sérvre gyanakszanak és nem vizsgálnak előbbire.

A bénulástól megmenekültél, de ha előbb tudod, hogy mi a baj, lehet, hogy most nem lenne fájdalmad.:(



Előzmény: danekadoki (12758)
danekadoki Creative Commons License 2015.11.09 0 0 12758

Például elkezdett görcsölni a kezem:háziorvos javaslata szedjek magnéziumot.

Kéz zsibbadása:ismert neurologus főorvos javaslata alagut szindroma.

Ezek hónapokig tartottak miire MR vizsgálatra kerültem már késő volt.

Habár a sebészem mondta 1 napra voltam a bénulásig,így akár szerencsésnek is mondhatom magam.

Előzmény: Törölt nick (12756)
danekadoki Creative Commons License 2015.11.09 0 0 12757

De jelzett csak nem tudtam hogy nyak,és nem vettem komolyan.

Előzmény: Törölt nick (12756)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.09 0 0 12756
Nagyon sajnálom, hogy így jártál.Azért fura, hogy nem jelzett időben a nyakad, amikor még kisebb volt a baj.:(
Előzmény: danekadoki (12753)
Saughassy Creative Commons License 2015.11.09 0 0 12755

Franc, megeloztel. :D

Előzmény: MBman (12749)
Saughassy Creative Commons License 2015.11.09 0 0 12754

Nem is akarlak en meggyozni semmirol, de egy kiegeszitest azert meg tennek. A setat es a kocogast nem a sebesseg valasztja el egymastol, hanem a járás módja. Es abban viszont eleg kemeny a differencia: séta közben az egyik lábunk mindig érinti a földet, kocogás esetén viszont egyikről ugrunk a másikra. Gondolom sejted, hogy az utobbi mennyivel megterhelobb az izuleteknek. A teljes testsuly lenduletbol vagodik neki a lab izuleteinek. A gerincnel "csak" a felsotesttel kell szamolni, de ugye az is minimum 30-35 kilo meg egy atlagos nonel is.

Előzmény: vicuvicu (12746)
danekadoki Creative Commons License 2015.11.09 0 0 12753

Kiszakadt porckorong a nyakban ami sokáig nyomta a gerincvelőt myleopathia. Attaxiás járás kézfej zsibbadás,fájdalom.Cage beültetésre került sor tavaly márciusban,a járásom némileg javult,de a kézfej zsibbadás meg a fájdalom nem.

Előzmény: Törölt nick (12752)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.08 0 0 12752
Pedig nagyon kéne, legalább otthon gyakorolni, hogy gyógyulj.
Neked milyen műtétet csináltak? Csavaroztak?
Nem sikerült vagy miért fáj?
Bocs, hogy ilyen kiváncsi vagyok, de nincs sok nyakas.
Előzmény: danekadoki (12751)
danekadoki Creative Commons License 2015.11.08 0 0 12751

Igen a Dalmánál voltam a Thököly Úton Ő nagyon jó egy alkalom 4 ezer de az a baj hogy soha nem tudok a lefoglalt időpontra elmenni a munkámból kifolyólag pedig nagyon nehéz nála mert nagyon tele van.Úgyhogy egyelőre patthelyzet,nem tudok tovább lépni,pedig a mütött nyakam miatt vannak fájdalmaim,ami néha időjárás függvényében elviselhetőek ill. kevésbé.

Előzmény: Törölt nick (12750)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.08 0 0 12750
Ez a gép új szerzemény a Rácz doktornőnél.Nála 2.500./alkalom, de van ahol 6.e.
Semmit nem ér! Bár érne.
Van még náluk lökéshullám kezelés, 10 e./alkalom. Ennek hatásáról semmit sem tudok.
Nem olyan olcsó, hogy az ember csak próbálkozzon.:(
A szecska nappali kórháza nekem sem ért semmit.
De téged a doktornő a dávid féle gyógytornára küldött a Thököly útra.Segített?
Amúgy azok piszok drágán dolgoznak.
Annyit tudok még, hogy a Doktornő kitanult egy u.nevezett neuro prolot.
Sajnos nekem eddig nem látszik bejönni ez a kezelés.Sőt, a negyedik után vissza is vetett.
Egyenlőre nem tudom mi lesz a következő lépésem.Lehet, hogy megkérem, hogy járuljon hozzá a gyulladáscsökkentő szedéséhez.Nem akarom finanszírozni ezt a lézert, mert nem használ. Biztos nem fog tettszeni neki, mert nem egy sikertörténet.:(
Előzmény: danekadoki (12748)
MBman Creative Commons License 2015.11.08 0 0 12749

Azért nem jó a futás, és a kocogás, mert lökésszerű igénybevételnek van kitéve a gerinced, minden egyes pillanatban, amikor földet ér a lábad. A gyaloglás ellenben jó.

A futás és a gyaloglás abban különbözik egymástól, hogy gyalogláskor az egyik lábad mindig a földön van. Futáskor pedig van egy pillanat, amikor mindkét lábad a levegőben van. Szóval amikor levegőben vagy, és földet ér az egyik lábad, hirtelen a testsúlyod a földre ér, akkor kapnak egy pofont a porckorongok. Minél nagyobb a testtömeged, a pofon annál nagyobb.

 

A denevérpad alapvetően azért ártalmas, mert kinyújtja az csigolyák közti ízületeket. Viszont amíg porckorong kiboltosulás van, azt viszont szépen behúzza, szóval addig érdemes használni, amíg nem kiszakadt sérv vagy kiboltosulás van, mert addig az előnye nagyobb, mint a hátránya. Aztán később fokozatosan csökkenteni kell a használatát, és egyéb alternatív gyógymódokat kell használni.

Előzmény: vicuvicu (12746)
danekadoki Creative Commons License 2015.11.08 0 0 12748

Nálam Rácz doktornő ezt meg sem említette,csak gyógytornát.Tavaly voltam a szecska nappali kórházban 3 hetes kezelésen ami nem sokat ért.Az ottani kezelőorvosom javasolta a kúra végén de hozzátette hogy ott nincs.Most utána néztem,és pont ő csinál ilyet a magánrendelésén,4000 Ft./alkalom.Akkor sztem hanyagolom,habár az az érzésem hogy a nyakhoz senki nem akar hozzányúlni mintha le akarna minden doki rázni.

Előzmény: Törölt nick (12734)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.08 0 0 12747
Ahogy a gyógyulásodról olvastam, eszembe jutott egy anekdota, ami pont ide illik.
(Remélem senki nem haragszik meg érte). :)
Röviden:
A püspök hajója kiköt egy elhagyott szigeten. Ahogy sétálgat egyszer csak
üvöltést hall: Legyen átkozott az Isten! Odasiet, hát egy öregember térdel és az ég felé kiáltja az átkot.
Hát te mit művelsz? - kérdi elszörnyedve.
Egész nap csak imádkozom-feleli a remete.
Te szerencsétlen, nem így kell imádkozni, ez a kárhozatba visz.
A püspök elmondja az öregnek, hogy kell imádkozni, mit is kell mondani, aki a lába elé borul úgy hálálkodik.
Elindul a hajó a püspökkel, távolódik a part, egyszer csak elképedve látja, hogy az öreg szalad a vízen a hajó felé és kiáltozik: Várj meg püspök, elfelejtettem mit is kell mondani?

Azt mondom neked, amit a püspök válaszolt az öregnek:
Tedd, amit eddig tettél! :)
Előzmény: vicuvicu (12743)
vicuvicu Creative Commons License 2015.11.08 -1 0 12746

Lassú séta: 4 km/h. Dinamikus séta: 6 km/h. Lassú kocogás: 8 km/h.

Futás: 10-12 km/h. Dinamikus futás: 12-15 km/h. 

 

A dinamikus sétát és kocogást nem sok választja el egymástól, ilyen alapon a gyorsabb séta is káros. Ilyen alapon minden gyorsabb mozgás káros.

 

Engem nem tudsz meggyőzni arról, hogy a kocogás (nem futás!), gumipályán!, nagyon jó futócipőben ártalmas.

Felesleges. Nem fogsz sikerrel járni.

Azért mert az orvosok nagy általánosságban ezt mondják, meg mert a gyógytornászok nem javasolják....

Gondolod érdekel azok után, hogy 2 gyógytornász is majdnem megnyomorított a nagy szakértelmével ?!

A denevérpadot sem javasolják, mégis sok embernek segít.... 
[megjegyzés : aki betonon fut az meg egy idióta]

 

Nagyon életmódot pedig váltottam, világ életemben sokat sportoltam, csak most még többet.

 

Meg ugye a TRX nálam sokat dob a latba. Az nagyon kemény edzés. Sokan feladják, nem bírják, de a mély hátizomra nagyon jó, leveri az összes gyógytornát talán. Sokan abbahagyták, mert jött az ez fáj, az fáj, amaz fáj kifogások sorozata. Kitartás meg zéró.

 

Márpedig a gerincpanaszok  legyőzéséhez csak kitartás kell, semmi más.

 

Persze kifogásokat mindig lehet találni. Ezt a sportot emiatt nem csinálom, azt a másikat amiatt nem csinálom.

Ez ezt mondta, az azt mondta. 

 

A magyar orvosok többségében meg okkal nem bízom!

 

[Ld. OGK- mindenkit csavarozni akartak az ismerőseim közül, pedig nem volt csak egyiküknél indokolt, implantátum üzlet..... Én tuti, hogy a magyar dokik többségének már nem hiszek és messzire elkerülöm őket!]

 

 

 

 

 

Előzmény: Saughassy (12745)
Saughassy Creative Commons License 2015.11.08 -1 0 12745

Na ezert nem fogod soha megtudni, valojaban mitol javul az allapotod. Konnyen lehet (sot valoszinu) hogy kocogas inkabb rontott rajta valamennyit, de a tobbi gyakorlat es eletmodvaltas viszont annyival javitott, hogy elfedi a kocogas okozta karokat. 

Előzmény: vicuvicu (12744)
vicuvicu Creative Commons License 2015.11.08 0 0 12744

Azt hozzáteszem, hogy ahhoz, hogy ilyen mértékű javulást érjek el, abban tuti szerepet játszott az, hogy az irodában napi 9 órát ékpárnán ülök és hogy óránként 10 percre felkeltem sétálgatni, nyújtózni, valamint a kocsiban is van egy hengerpárnám az ülésen.

vicuvicu Creative Commons License 2015.11.08 0 0 12743

Háttámlás szobakerékpár, ami tartja, támasztja a gerincet tekerés közben.

 

Nem tudom Brigi...

 

Van egy másfél évvel ezelőtti MR-m és egy mostani.

A másfél évvel ezelőttin, sokkal laposabb volt mindkét discus és az L3-on is sérv volt. Most már csak a 4-esen van sérv (de ott is az egyik fele akkora, mint volt), az L3-n már csak kiboltosulásom van. A praesacralis rés sem olyan szűk már mint volt. Az állapotom javult. A 3 mm-es csigolyacsúszásom eltűnt.

Ha a kocogás tényleg káros lenne, akkor most nem lenne jobb az állapotom. 

Mivel én elég sokat futottam az elmúlt egy évben.

Megjegyzem, amióta kocogok eltűnt az izületi kattogás, ami azelőtt marha idegesítő volt.

Szerintem a kocogás jó hatással lehet az izületre, amennyiben valaki helyesen fut (a Dávid gerincklinikán erre külön tanfolyamot szerveztek, a helyes futás alapjai).

 

Nekem bevált :-)

Úgyhogy nincs, aki lebeszéljen róla :)

 

Előzmény: Törölt nick (12741)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.08 0 0 12742
Ja látom, ülő kerékpár.
Előzmény: Törölt nick (12741)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.08 0 0 12741
Nem tudom miaz a támlás kerékpár. Remélem nem az, a baromság, amikor háton fekve, a nyakat kiemelve kerekeznek.
Majd megnézheti x idő múlva a nyaki gerincét. :-(
Előzmény: Törölt nick (12740)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.08 0 0 12740
Nem akarlak lebeszélni a kocogásról, de ha az embernek van egy kis testképe, akkor pontosan látja, hogy mi a következménye. Egy elcseszett porckorongnak biztos nem fog használni az állandó rázkodás.
Nem fogod érezni,mert nincs benne érzőideg, csak amikor már olyan lapos lesz, mint a macesz. A kisizületeid fogják bánni. Azt sem látom be, hogy miért lenne jó a nagyizületeknek? Kifejezetten koptatja.Az izületeknek a mozgáshatárára, a hajlékonyságra semmilyen hatással nincs. A hasizomra sincs nagy hatással. Úgy, hogy ebben nem értünk egyet, de ha szerelmes vagy.... :)
A csontok erősítésében viszont tényleg jelentős szerepe van. Bizonyos vélemény szerint hatással van az őssejt termelésre is.
A véleményemnek semmi köze ahhoz, hogy mit mondanak az orvosok.
Nekem pl.azt mondta a reumatológus, hogy a jóga egy humbuk, ott van az ő remek gyógytornásza..... Na én ezt röhögtem ki, egy nulla.

Mi itt ötleteket adunk, te pedig válaszd ki, ami a testednek, szervezetednek a legjobb.:)
Előzmény: vicuvicu (12738)
vicuvicu Creative Commons License 2015.11.08 0 0 12739

Persze nem azt mondom, hogy nincs rendes, hozzáértő és gyógyító szándékú TB-s orvos és gyógytornász, persze, hogy van, de nagyon kevés.

A magyar EÜ. K.O.

 

 

vicuvicu Creative Commons License 2015.11.08 0 0 12738

Brigi, a gyógyszereknek nagy szerepe volt benne. Legyengült az immunrendszer és utána már mindent összeszedtem :)

 

Szerintem egyéne válogatja, hogy kinek mi használ és kinek mi nem.

Lehet, hogy hasonló problémákkal az egyiknek xy dolog beválik, a másiknak nem.

 

Amúgy nekem ezek nem tettek jót: edzőterem, spinning, aerobic, evezés, úszás

Ami segít: TRX, Y-training, tánc (zumba, klasszikus), kocogás, háttámlás ülő kerékpár és remélem a pilates is ide fog csatlakozni

 

Amúgy aki a futás szerelmese, sosem fog róla lemondani. 

 

Egyébként pedig nekem más a látásmódom a gerincproblémákkal kapcsolatban, mint sok más embernek. A gerincprobléma nem betegség, hanem egy állapot. A betegség a rák, az AIDS, stb.   Nah ezek a betegségek.

 

Úgy gondolom, hogy egy állapot nem befolyásolhatja olyan irányba az életemet, amilyen irányba én nem akarom.

Mellesleg azt már rég megtanultam, hogy a legtöbb  orvos nem gyógyító szándékkal ad tanácsokat az embereknek.

Az emberek nem meggyógyítása nagy üzlet.

 

Ha eddig a TB-s orvosokra/tornászokra hallgattam volna, most nyomorék lennék.

Előzmény: Törölt nick (12735)
Saughassy Creative Commons License 2015.11.08 0 0 12737

Ezt nagyjabol jol is mondtak. A futas iszonyuan igenybe veszi az izulrteket, osszenyomja a gerincet, a mi szempontunkbol semmilyen pozitiv hozadeka nincs.

 A kulonfele csodaeszkozok arabol meg egy evig jarhatsz konditerembe, ahol tenyleg minden eszkoz rendelkezesedre all. Raadasul azok mogott van par evtized tapasztalat. A gond csak az, hogy tudsz-e velul mit kezdeni, mert konnyu serulest okozni magadnak. 

 De felhaboritonak tartom amikor egy sima ferde padot 100.000 forintert akarnak rasozni a kiszolgaltatott emberekre.

Előzmény: porcika88 (12726)
1323333 Creative Commons License 2015.11.08 0 0 12736

A mozgás kell! Pilates jó,csak megfelelő oktatóval végülis McKenzie alapokra épül:).Nekem a spinning jön be.Magasan van a kormánxom így nem fájdul meg a derekam.A különböző jumpok erősítik a hasizmot.A fenékizomról ne is beszéljünk és ez biziny a gerincet könnyíti meg

Törölt nick Creative Commons License 2015.11.08 0 1 12735
Hogy lehet ennyi mindent egyszerre összeszedni?
A gyógyszereknek tényleg vannak "áldásoa" hatásai.
Előzmény: vicuvicu (12733)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.08 0 0 12734
Igen, mostanában kaptam hét soft lézert a nyakamra Rácz doktornőnél, sajnos semmi hatását nem éreztem.
Szerintem kidobott pénz! :-(
Előzmény: danekadoki (12732)
vicuvicu Creative Commons License 2015.11.08 -1 0 12733

Brigi, nekem is volt egy nagyon rossz időszakom. Akkoriban egyszerre volt idegbecsípődésem, epehólyag gyulladásom epegörccsel (reumagyógyszerektől), gyomornyálkahártya gyulladás és reflux (reumagyógyszerektől), menstruációs görcseim és egy légúti fertőzésem középfülgyulladással. Ez így együtt kiütött. :) Hetekig csak altatóval bírtam elaludni a fájdalmaktól. Nagyon nehezen épültem fel. A legrosszabb a szédülés volt a középfülgyulladástól. Az több, mint fél év alatt jött rendbe. Ebből az össz kavalkádból kb. másfél év alatt épültem fel 100%-ra. Ez ütött.

 

Ahhoz képest, ami most van a derekammal, az 3-4-es fájdalom egy 10-es skálán. Ez a cucc kb 15-ös volt :D

 

Mindig minden állapotnál van rosszabb... :)

 

Amikor rosszabbul vagyok, mindig arra gondolok, hogy már volt ennél sokkal rosszabb. :)

 

 

Előzmény: Törölt nick (12731)
danekadoki Creative Commons License 2015.11.08 0 0 12732

Volt e valaki esetleg nyaki lézer  kezelésen?Ha igen mi a tapasztalata?

Törölt nick Creative Commons License 2015.11.07 0 0 12731
Géppel végzik a nyújtást.
Számítógép vezérelt.
Ez az integrity hungary gerincszervíze. :-(

Nekem az sztk-ás gyógytornász bátran úgy megmanuálozta a nyakam, hogy minden írányban lefagyott.
Ezért is hangsúlyozom a hozzáértést.:)
Előzmény: vicuvicu (12730)
vicuvicu Creative Commons License 2015.11.07 0 0 12730

milyen trakciós gép? :D erről lemaradtam

Előzmény: Törölt nick (12727)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!