Keresés

Részletes keresés

operet Creative Commons License 2006.04.01 0 0 7976

ladybee!

igen

o

Előzmény: Ladybee (7975)
Ladybee Creative Commons License 2006.04.01 0 0 7975

Szevasz operet !

Solymáron kaptad a könyvet ?

Előzmény: operet (7974)
operet Creative Commons License 2006.04.01 0 0 7974

Házimozi !

Igen ők születtek akkor tíz órakor. A galamokat bezárva kell tartani egy hónapig legalább ( nekem ezt mondta  akitől kaptam ) meg kell tanulnia az új helyet különben haza repül. AZ egyik galamb fiu már kb 9 éves és mondták eszembe ne jusson kiengedni mert már 3szor eladták s mindig vissza megy és nem szeretnének több utódot tőle olyan sok gyereke van . nálam viszont kifejtheti áldásos tevékenységét.

azért vanak még rendes emberek kik hisznek a becsületességben. képzeljétek a szotyis ember és annak testvére felhajtott nekem egy régi galambducos könyvet és minden feltétel nélkül kölcsön adta :-) háááát én lepődtem meg a legjobban,hogy négyszeri vásárlás után ilyet mert csinálni.Lefényesmásoltam és vissza adtam nekik

Örültem hogy még nem veszettt ki teljesen ez a típus a sok görény hatására.

üdv:operet

Előzmény: Házimozi (7971)
Ladybee Creative Commons License 2006.03.31 0 0 7973

Szevasz!

Hozzánk megjöttek a seregélyek, az odúkat mustrálgatják. Érdekes ilyenkor a hangjuk, nálunk remekül utánozzák a gyöngytyúkok hangját, belevegyítik az énekükbe. Mondjuk ez nem csoda, hiszen telelőhelyükön Észak-Afrikában van idejük eltanulni.

Előzmény: Veszpremi (7957)
Ladybee Creative Commons License 2006.03.31 0 0 7972

Szevasz!

A fenyőpintynek még nem járt le a vízuma, sok év átlagában áprilisban távoznak ! Hiszen ahova megy, ott még tél van, nincs rovar.

Előzmény: Házimozi (7961)
Házimozi Creative Commons License 2006.03.31 0 0 7971

Szia Operet!

A postagalambok már most tudják, hogy hova kell visszatalálni, ha elengeded őket egy kicsit repkedni, vagy előbb meg kell tanítani nekik valahogy, hol van az új lakhelyük? Nagyon csodásnak tartom a postagalambok tájékozódó képességét, tulajdonképpen mi a titkuk? Nem értek hozzá igazán.

A kiskecskék nagyon aranyosak! Ne nevess ki, a kecskékkel kapcsolatban is tájékozatlan vagyok: az első kecskés képen a háttal ülő állatkát egy nagytermetű macskának néztem először.... De aztán a többi kép felhomályosította elmémet :) Még nagyon picik lehetnek, hány naposak? Vagy az ő születésükre értetted a tegnap 10 órát és nem a galambok érkezésére? 

Előzmény: operet (7959)
ribizli Creative Commons License 2006.03.31 0 0 7970
Hajnalban 6-kor ébresztenek a cinkeszomszédok napok óta.
Egyszer kaptam egy mailt valakitől, elpanaszolta, hogy a gerslik a ház előtti fán rettentő hangosan burukkolnak, ezért nem tudnak aludni, el is fogja zavarni őket a fáról. Most eszembe jutott, hogy talán nekem is fel kéne kelnem, felöltözni és kimenni, majd elzavarni a pimasz madarát, hogy nem hagy aludni. :)))))
Olyan jó, amikor félálomban meghallom, hogy kiabálni kezd, aztán fülelek, hogy felel-e neki valaki, és mikor kezdik rá a rigók is!

Ma délután az MME Boltban Zsoldos Árpáddal lehetett találkozni, aki madárhang-vadász, sajnos nem tudtam menni, pedig megjelent most egy új CD, amin az éjszaka hangjai vannak.

operet, gratula a szaporulathoz, nagyon helyesek mind!
ribizli
Házimozi Creative Commons License 2006.03.31 0 0 7969

Sziasztok!

Remélem ez a pangás csak rövid ideig tart, aztán kapunk tőletek sok szép képet kis fiókákról, etető ifjú szülőkről, itatókban pancsoló madárkákról. De addig is örülünk a sünis képeknek is :))

Ezeknek a kis lüke feketerigóknak nincs túl nagy félelemérzetük - legalábbis az autókat illetően. Ma is jókorát kellett fékeznünk, mert egy rigó pont akkor akart keresztülszállni az út felett, mikor már erősen közeledtünk. Gondoltuk, hogy megáll, és megvárja míg elhaladunk, de nem tette. Szerencsére időben fékeztünk. Végül is igaza van, az utak ugyanúgy az övéi is - habár ő nem adózik :) Mondjuk súlyadóból úgysem kéne sokat fizetnie, hiszen pillekönnyű és többnyire repül. Milyen jó neki, így könnyű kikerülni a kátyúkat. Nekem is egy repülő autó kéne - főleg most, amíg Budapesten ilyen felújítási káosz van az utakon.

Holnap megyünk Balatonra, megnézzük milyen madárkák repdesnek most arrafelé. Fecskéket pl. én mindig csak ott szoktam látni, Bp-en sosem. Több fajt is láttam ott tavaly, akikkel itt nem találkozom, most megpróbáljuk megfigyelni, melyek azok. Remélem előjönnek üdvözölni minket.

deguky Creative Commons License 2006.03.31 0 0 7968
 Akkor most küldök még egy képet amin a vödörfüle a sünifüle a kullancs és a muskátli is látszik ( ennek tényleg nincs füle) Nem sokára a kertünktől jó messze elengedtük a sünit. Azért, hogy se az én kezem se a  süni ne sérüljön a vasvödrös szállítást választottuk.:)
Előzmény: Szultán. (7964)
deguky Creative Commons License 2006.03.31 0 0 7967
De, kullancsvan benne . Ezzel kapcsolatban mondtam néhány olyan szót ,mely eltér másokétól és felhívja a veszélyt néhány dologra a sünikkel kapcsolatban.
Előzmény: operet (7965)
Törölt nick Creative Commons License 2006.03.31 0 0 7966
Jópofa!
És a kutya is nagyon tetszik.
Nálunk a csatornabekötéskor ásott árokba esett be egy süni, és nem tudott kijönni. Kiszabadítottuk :)



Egyébként süniügyben érdemes itt is körülnézni:
http://www.hedgies.com/

Üdv,
I.
Előzmény: deguky (7963)
operet Creative Commons License 2006.03.31 0 0 7965

Deguky!

Nem kullancsa van a tüskéshátunak?!

Amúgy igen helyes kis jószág!

üdv:operet

Előzmény: deguky (7963)
Szultán. Creative Commons License 2006.03.30 0 0 7964
De a vödörnek nincs is füle.
Előzmény: deguky (7963)
deguky Creative Commons License 2006.03.30 0 0 7963
  Van egy sünis képem (kettő is). Alaposan nézzétek meg a fülét!
Szultán. Creative Commons License 2006.03.30 0 0 7962
Nem, csak „egy csíz a csupasz körtefán”. :)
Előzmény: Házimozi (7961)
Házimozi Creative Commons License 2006.03.30 0 0 7961

Sziasztok!

Nálunk még ma is többször kóricált egy fenyőpinty, keresgélt a szotyihéjak között. Remélem nem hagyták itt a többiek... Van még valakinél fenyőpinty?

Birding GyiLa Creative Commons License 2006.03.30 0 0 7960

A festési probléma megoldva: az odu kapott két réteg sötétbarna (paliszander) Faust vizes alapú lazúrt. (Nem is volt drága.)

Köszönöm mindenkinek a tanácsokat.

operet Creative Commons License 2006.03.30 0 0 7959

Sziasztok!

Én megoldottam a nyári etetési kényszert is. Kiselejtezett posta galambokat fogadtam örökbe.

Ma délelőtt 10 körül igen megszaporodott a család: lássátok ti is szümtükkel.

üdv operet

medvemacs Creative Commons License 2006.03.30 0 0 7958
(az én kedvencem az volt valamelyik nyáron, mikor az énekes rigó az ölyvet utánozta... ott lett gyanús a dolog, hogy szokatlanul alacsonyról jött a hang... :)))
Előzmény: Veszpremi (7957)
Veszpremi Creative Commons License 2006.03.30 0 0 7957

Ja és van vastag és vékony lazúr. A vastag nyilván vastagabb réteget képez, ide ez kéne, a vékonnyal több réteg kell. Fontos még, hogy kültérre is mehessen, mert van sokféle.

 

Reggel lelepleztem a fekete rigónkat, t.i. napok óta valaki olyan elemi erővel fütyült különböző, számunkra ismeretlen dallamokat, hogy el nem tudtuk képzelni, miféle madár lehet. Ma lebukott a rigó, ott nyomatta a diófán a nótáit, pörög rendesen! :)))

Előzmény: Veszpremi (7956)
Veszpremi Creative Commons License 2006.03.30 0 0 7956
Én leginkább a vízalapú lazúrokat szeretem, kissé drágábbak, de jó velük dolgozni, vízzel higíthatók és az ecset is vízzel mosható és gyorsan szárad is. "Aqua" szokott rajtuk szerepelni v. hasonló. Gugliba írd be, hogy "aqua lazur"! Persze sok jó lazúr van már manapság.
Előzmény: Birding GyiLa (7955)
Birding GyiLa Creative Commons License 2006.03.30 0 0 7955
Köszi a linket, de időközben már én is rábukkantam erre a helyre és folyamatban a "kiművelődés"....
Előzmény: medvemacs (7954)
medvemacs Creative Commons License 2006.03.30 0 0 7954

Na, kérem, itt lehet kiművelődni lazúr-témában :)

 

Szerintem fontos, hogy napsugárzás (hő + UV) hatására ne szabaduljanak fel mérgek a kezelt felületről/-ből.

 

Hümm, nálam a Xyladecor = fakonzerváló, de lehet, azóta fejlesztettek. :) Összetevőket kell megnézni.

Előzmény: Birding GyiLa (7953)
Birding GyiLa Creative Commons License 2006.03.30 0 0 7953

Jó, töled legalább arra kaptam utalást, hogy mit ne használjak. De pl. a Praktikerben lazúr cimszó alatt a következő márkák szerepelnek:

Faust és Budget

Xyladecor (kíhúzva :-) )

Akzo Nobel

Bondex

 

S vajh melyikből és melyiket.... Erre még senki nem tett javaslatot.

 

Így aztán tényleg a lenolajkence marad, amire és is először gondoltam. Ráadásul olcsó....

Előzmény: medvemacs (7952)
medvemacs Creative Commons License 2006.03.30 0 0 7952
izé, a Xyladecor nem azonos a lazúrral... ezzel a méreggel én csínján bánnék: a rózsám levele rendesen sárgulni kezdett a gőztől, mikor egy xyladecoros hulladék-karóhoz kötöztem (a napfénytől felszabadul mindenféle anyag - és alatta az odú mégiscsak egy zárt doboz). Szóval én a lenolaj-kencére szavazok vagy max. a nejlonozásra.
Előzmény: Birding GyiLa (7951)
Birding GyiLa Creative Commons License 2006.03.30 0 0 7951

Én is úgy tudtam, hogy nem kell ülőfa. Ráadásul az MME-nél kapható fészekoduk közül egyiken sincs! Ők csak tudják...

Többen írtátok, hogy fessem le az odut lazúrral. Festékügyben megnyilvánuló tökéletes tájékozatlanságomra jellemző, hogy utána kellett néznem, milyen néven is keresendő a boltban. Ha valaki azt írta volna, hogy pl. Xyladecor, mindjárt tudtam volna, miről van szó :-)

Megyek, veszek, festek...

Előzmény: Ladybee (7946)
sanyooo Creative Commons License 2006.03.29 0 0 7950
Hát ez az! Az ember kiteszi a lelkét, de ezek a "lányok" nem állnak kötélnek! :(((
Előzmény: Veszpremi (7949)
Veszpremi Creative Commons License 2006.03.29 0 0 7949

Érdekes dolog ez. Az etetőkkel viszonylag könnyen ment a szoktatás, jöttek, láttak, ettek, de az odú mintha kényesebb kérdés lenne. Nem? Biztos itt is tudni kell, hogy a kert mely részében hová kell tenni, milyen magasra, mennyire takarásba, milyen irányba, no meg persze az odú maga is kívánatos kell, hogy legyen, eleget tegyen a madarak bizonyos követelményeinek. Az én 2 odúmnál még nem észleltem az érdeklődőket, igaz nincsenek nekem szem előtt, hátul vannak a kertben a fákon, déli irányban, kb. 180 cm magasan, dróton lógatva. Tetejük hátra lejt, oldaluk deszka ill. 8 mm-es laminált parketta, tetejük nyitható. Nekem tetszenek! Minap tettem rájuk pár szem szotyit, az pár óra alatt eltűnt. Gondoltam, felhívom rá a figyelmet :)

Előzmény: sanyooo (7948)
sanyooo Creative Commons License 2006.03.29 0 0 7948
:))) Nem vagyok szakértő, de van egy bolti odum majd tíz éve, de egy madár sem "szeretett bele!" Talán, mert nincs ülőfája! :))) Nem tudom.
Előzmény: Veszpremi (7945)
netefo Creative Commons License 2006.03.29 0 0 7947
Szerintem lazúrral kend be, vannak nagyon jó szinek és kétrétegben nagyon jó időálló és időt álló is lesz
Előzmény: Birding GyiLa (7942)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!