Keresés

Részletes keresés

GabrielNYC Creative Commons License 2006.11.23 0 0 425

Szerintem ez hozzaallas kerdese. Ha eleve nem akarsz egy helyen lenni, sokkal nehezebb meglatni az elonyeit. Pedig nem gyozom hagsulyozni, hogy milyen sok gazdagsag van ebben a varosban. Nem penzre gondolok, hanem muzeumok, sport stadiumok, kiallitasok, koncertek, ettermek a vilagon mindenhonnan, iskolak, vallasok, legfurcsabb emberek, Central Park, Hudson River, hatalmas epuletek es hangulatos regi epuletek es annyi minden, hogy nem tudom felsorolni!

Ezt is erdemes lenne latni!

Előzmény: melegzuhany (423)
melegzuhany Creative Commons License 2006.11.23 0 0 424
Fogadok össze kevered a parkban a chipmunk-al vagy squirell-el.
Madár, madár. :)
Előzmény: Luisette (421)
melegzuhany Creative Commons License 2006.11.23 0 0 423
Sorry...
Általában azok szoktak igy beszélni akik nem tudják megértetni magukat sehol. Igy sok szituációt ök sem értenek.
Meg aztán nem tisztelik a vendégjogot. Mert nagy ez az ország, s te - pechedre - csak egy rossz molekuláját ismered.
Persze Pest sokkal szebb, ott nincsenek patkányok. Sem.
Előzmény: Luisette (417)
GabrielNYC Creative Commons License 2006.11.23 0 0 422

szeretem, hogy ilyen zsufolt a varos es nem jarok autoval. Naponta megyek M

Nalunk nincs patkany. Forest Hills nem errol hires. Hanem a sok zsinagogarol.

En anhattan West Side reszere a varosnak, mert oda jarok iskolaba. Tudom milyen a kozlekedes. De nem hiszem, hogy ezt kene latnod csak ebben a varosban. Rockefeller Center fele jartal mostanaban?

Gyerekeidnek tetszene a szep karacsonyfa. Ha nem vagytok zsidok persze! De biztosan akkor is.

Nezd a szebb oldalat ennek a varosnak, mert nagyszeru hely. Persze mas, ha az nincsenek gyerekeid, akik lekotik minden idodet.

 

 

Előzmény: Luisette (421)
Luisette Creative Commons License 2006.11.23 0 0 421
Nehézségeim?? Semmi különös, nincs a gyerekeimmel semmi baj. De mondjuk Manhattanben csak az utcán sétálni egy rohangáló 3 évessel meg egy babakocsival sem kellemesnek sem biztonságosnak nem mondható.

Valóban, nem imádom ezt a várost, ezt sem mondtam. Pl. azért, mert mocskos, tele van patkánnyal (nyáron naponta láttam őket a parkban), meg nekem túl nagy, min. másfél óra dugóban autózás, mire kiérünk belőle. A környékünk amúgy tényleg szép és kellemes - a patkányokat leszámítva.
Előzmény: GabrielNYC (420)
GabrielNYC Creative Commons License 2006.11.23 0 0 420

Nem ugy tunt, mintha eppen imadnad!

En sem Manhattanben lakom, hanem Queensben. Habar naponta jarok at a szigetre.

Boston valoban szep varos, de nekem ez az otthonom.

Egyebkent kedvencem itt az allamokban New Orleans. Soha nem elnek ott, de mindig elvarazsol a varos hangulata.

Nem tudom milyen nehezsegeid vannak a gyerekekkel, mert nekem nincs egy sem, de en is lattam mar nehany dolgot. Nehez kozlekedni, ebben biztos vagyok.

Előzmény: Luisette (419)
Luisette Creative Commons License 2006.11.23 0 0 419
Hol mondtam én ilyet, hogy utálom? Idegen, ennyi. Szerintem amúgy Boston sokkal szebb, kellemesebb, emberibb város. (3 évig laktam ott.)

Manhattanbe 2 pici gyerekkel nem megyek be, mert az kész idegbaj. (Azon kívül, hogy metrózni is gyakorlatilag képtelenség babakocsival.)
Előzmény: GabrielNYC (418)
GabrielNYC Creative Commons License 2006.11.23 0 0 418

Nem rossz videk az :))

En Queensben lakom Forest Hills reszen.

Szerintem ez egy fantasztikus varos. Amig itt vagy probald elvezni, mert csodalatos. Nem ertem miert utalod igy. Ilyenkor karacsony elott Manhattan varazslatos fenybe borul. Ma pedig Thanksgivin' van.

Előzmény: Luisette (414)
Luisette Creative Commons License 2006.11.23 0 0 417
Ezt honnan veszed? És miért érdekel? De igen, nagyon jól beszélek angolul.
Előzmény: melegzuhany (416)
melegzuhany Creative Commons License 2006.11.23 0 0 416
Nem beszélsz angolul. Mi?
Előzmény: Luisette (414)
Luisette Creative Commons License 2006.11.22 0 0 415
Ezért mondtam, hogy nem arról szól a topik, amiről eredetileg szólt volna.
Előzmény: tombrez (413)
Luisette Creative Commons License 2006.11.22 0 0 414
Brooklyn, Park Slope, bő 1 éve. Erre, hogy "mit gondolok az itteni életről" általánosságban nem nagyon tudok válszolni. Magyarországhoz képest egyértelmű: nekem rosszabb, én Mo-on vagyok otthon, képtelen lennék itt leélni az életemet, itt fölnevelni a gyerekeimet. A férjem munkája (és fizetése), ami miatt itt vagyunk, 1-2 év múlva meg megyünk haza.
Előzmény: GabrielNYC (412)
tombrez Creative Commons License 2006.11.21 0 0 413
en nem NY csak itt a forumon.....
Előzmény: GabrielNYC (412)
GabrielNYC Creative Commons License 2006.11.21 0 0 412

Es ti hol laktok ebben varosban?

Miota eltek itt es ti gondoltok az itteni eletrol?

Jobb vagy rosszabb, mint Magyarorszag? 

tombrez Creative Commons License 2006.11.21 0 0 411
Nincs igazad mert en is itt vagyok.....
Luisette Creative Commons License 2006.11.20 0 0 410
Én itt vagyok, de nem nagyon írok, mert elment más irányba a topik, magammal meg miről beszélgessek.
Előzmény: GabrielNYC (407)
GabrielNYC Creative Commons License 2006.11.18 0 0 409

Ez eleg nagy ellentmondas!

Es 407. uzenetemre nem tudsz valaszolni? Az jobban erdekelne!

Kivancsi vagyok mit gondoltok ti errol a varosrol!

Előzmény: Klyka (408)
Klyka Creative Commons License 2006.11.18 0 0 408
Még ennél többet is, szegények vagyunk, de jól élünk....
Előzmény: GabrielNYC (406)
GabrielNYC Creative Commons License 2006.11.18 0 0 407

Hey!

Most akkor el valaki New Yorkban aki ide jar irni??

GabrielNYC Creative Commons License 2006.11.18 0 0 406

Honnan van neked erre ennyi penzed?

Magyarok ezt ritkan engedhetik meg maguknak.

Előzmény: VinnieJones (405)
VinnieJones Creative Commons License 2006.11.16 0 0 405

Hosszu evek pocsolese utan, ma alltam keszen arra, hogy megvegyem a jegyem az USA-ba. Januar 23-an indulok Londonbol New York-ba es Miami-bol jovok vissza Londonba majus 02-an. Az utiterv eleg keplekeny - mint mindig. Az alap: autoval keresztbe kasul bejarni az orszagot. A repjegy 269 GBP volt cakkli pakli, koltopenz max 50 USD/nap + valami jo kis hasznalt piros Ford Mustang (persze nyitott tetos) kb 1500-2000USD beinvasztalalsa...alapjaraton ennyi...aki ranez a terkepre, az ugy is latja merre megyek. Szoval; Jossz? Velem tartasz?

brühaha Creative Commons License 2006.11.15 0 0 404
adj Isten
Csupachip Creative Commons License 2006.11.14 0 0 403
nem tom hogy emlékeztem rá Coolplay néven futottam itt és 1hónapot töltöttem el new yorkba, frankó volt találkoztam areacode212-vel is reneds srác..
Nem maradtam kint de sokat fényképeztem(gondolom veletek is megosztom)
a képeket itt találjátok meg www.fw.hu/sztyu
havelina Creative Commons License 2006.08.04 0 0 402
Igazad van, nem szagolgatni, inkabb kolteni szeretem :-)
Előzmény: Törölt nick (397)
-Survivor Creative Commons License 2006.08.04 0 0 401
meg különben is...
megjelentek az első termések a paprika töveimen. most azokat "szaglászom" boldogan. igazi bio magyar zöldpaprika.

.
Előzmény: -Survivor (400)
-Survivor Creative Commons License 2006.08.04 0 0 400
lehet.
régen jártam arra, akkor is valszeg náthásan, bedugult nózival :-))
majd ha a nyári bűz eltűnik, elmegyek és körbeszaglászok.
viszek dunsztos üveget is szagkonzervnek, ha már pénz nincs....legalább szag legyen. :-))))))))))))

.
Előzmény: Törölt nick (395)
-Survivor Creative Commons License 2006.08.04 0 0 399

a közmondás szerint.
de egyébként van.
igy is......meg úgy is.
:-)))
Előzmény: havelina (396)
havelina Creative Commons License 2006.08.03 0 0 396
Penznek nincs szaga :)
Előzmény: Törölt nick (395)
m6sport Creative Commons License 2006.08.03 0 0 394

New Yorkban/ USA-ban hogy hivjak/mondják a Zöldség-Gyümölcs üzletet?! (angolul)

 

köszi a segitseget!

-Survivor Creative Commons License 2006.08.02 0 0 392
+ bűz.
cca. 2 hete egy látogatóban lévő nagyon kedves rokonom meg akarta nézni a chinatown-t. subway-val. jó,rendben....bementünk. a Grand Ave megállónál jöttünk ki. olyan bűz fogadta, hogy egyből Lment a kedve. szvsz ilyenkor nyáron szinte egész manhattan bűzlik.
inkabb gyertek ki ide Dobbs Ferry-be szerda estenkent vonattal. rögtön az állomas melletti parkban ( a hudson partján) van egy nagyon kellemes park. minden szerda este nívós szabadtéri jazz zene a parkban aug. közepéig ( Dobbs Ferry Summer Music Series)
a vízparton a parkban, itt már széles a víz, a túloldalon a magas jersey part, naplementével.....szól a light élő jazz, gyönyörű es ambient.
vonat a grand centralbol indul, hudson line. 40 perc.
ja....és belépő nincs, grátisz DF-től.
cca pm 6:30 a kezdés.

S.
Előzmény: Luisette (389)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!