Keresés

Részletes keresés

a8lang Creative Commons License 2017.11.28 0 0 28123

Az elég nagy erő is relatív, könnyen megy a kilincs kb félig ott már zár az ajtó, és onnan lesz nehezebb teljesen elfordítani lefelé. Nyilván azért nem vészes, de ha meg lehet csinálni hogy jó legyen akkor szeretném ha nem szorulna, mert gondolom ez nem tesz neki jót és hamarabb eltörik/kopik stb.

Előzmény: kiss_atti (28121)
a8lang Creative Commons License 2017.11.28 0 0 28122

A szintkülönbséget már beállítottam, tökéletesen egy szintben vannak most.

Találtam egy leírást, hogy melyik csavar mit csinál, az alapján egyesével kezdtem tekerni és figyeltem mi történik. Direkt tekertem tovább amig akadt, aztán vissza, utána a másik szárnyon is engedtem lefele egy kicsit, most pont egy szintben vannak és nem akad semmi.

A zárfogadó elemeket elfúrták az lehetséges, mert van pár lyuk a profilon mindkét oldalt.

Gondolom hogy jobbosnak kezdték vasalni, aztán átszerelték balosra mert hogy olyat rendeltem.

Emiatt még lehet reklamálok, nem lyukacsos profilt rendeltem, bár nem látszik csak ha nyitva van az ajtó és direkt azt nézem, annyira picurka lyukak vannak.

Azt jó ötlet, hogy egyesével leszedem a zárfogadókat a profilról?

Kezdésnek a két szárny közöttieket, ha nem változik, akkor vissza és a többi oldalt.

Előzmény: kiss_atti (28121)
kiss_atti Creative Commons License 2017.11.28 0 0 28121

Az "elég nagy erő",

 

ami a kilincs lenyomásához kell, eléggé relatív megfogalmazás ... :-)

 

Egy "egészalakos" képet gondoltam, hogy lősz, de ami ebből megállapítható, hogy a szárny nem igazán problémás, a gond nem ebből adódhat. ( Más kérdés, de én ezt a szárnyat egy sima ablakprofilból gyártottnak látom, amiből tilos 1800 mm-nél szélesebb kétszárnyú teraszajtót gyártani, Szélesített szárnyprofilból gyártandó.)

 

A kilincs nehéz működtetése nem feltétlen adódik a gógák szorulásától, sokkal több olyannal találkoztam, amikor a gyártó "elfúrta" a vasalatot a profilba rögzítés során, és ezért maga a vasalat szorul a rossz rögzítés miatt. Helyszínen javítható - amennyiben a vasalaton gyárilag meglévő műanyag kis biszbaszok nincsenek reménytelenül megsértve - , de le kell szedni a szárnyról a vasalatot és helyesen újra rögzíteni.

 

Nem szeretném azt mondani, hogy ezt csináld, meg amazt csináld, mert ott kellene lenni a szerkezet mellett én onnan mondani okosat....

Előzmény: a8lang (28120)
a8lang Creative Commons License 2017.11.28 0 0 28120

Előzmény: a8lang (28119)
a8lang Creative Commons License 2017.11.28 0 0 28119

Az nem fog menni, mert nem a szomszéd utcából jöttek.

Nekem kell megoldanom a dolgot.

Maco Multi Matic vasalat van benne. Két szárny között párhuzamos a rés, de a bal szárny ami a bukó nyíló kicsit lentebb van kb 1-2mm-rel. Elsőnek megpróbálom egy szintbe hozni a kettőt, aztán a zárütköző ekcenteres csavarjain próbálok állítani, lehet ott szorul valamelyik.

Nincs a neten leírás ilyen vasalattal szerelt ablak beállításához?

Előzmény: kiss_atti (28118)
kiss_atti Creative Commons License 2017.11.28 0 0 28118

Vissza kell hívni a beszerelést végző brigádot,

 

és kérni tőlük egy finombeállítást.

 

Tudsz esetleg képet a teraszajtóról?

Előzmény: a8lang (28117)
a8lang Creative Commons License 2017.11.27 0 0 28117

A hétvégén sikerült beszerelni az új ajtót/fix ablakokat a télikertben.

5x2,4m ebből 3m széles 3db fix ablak, és 2x2,4m-es kétszárnyas erkélyajtó.

Synego MD profil, 3rétegű üveg. Elégedett is vagyok vele alapvetően, csak pár apróság van. Még kell 6db vízkifolyó a fix ablakok aljára(más színűt adtak, abból is csak 3-at), meg nehezen lehet lenyomni a kilincset amikor bezárom az ajtót.

Ezt hogy lehetne orvosolni?

Állítani kell a kis vasakon amibe a "zárnyelvek" belemennek? Vagy más oka lehet.

Tehát kinyitom, becsukom, és lenyomom a kilincset de elég nagy erő kell hozzá.

Ajtószárny jól áll, és jól is zár mindenhol. Gondolom azért nem ez a normális.

Libexin Creative Commons License 2017.11.27 0 0 28116

köszönöm a válaszokat, megnyugodtam :D

Csak fura volt, hogy a 1500*1500-as ablak szépen "kitöltötte" a nyílást, addig a nappalis 2100*1500-asnál volt egy kis rés kétoldalt. 
Ez egy picit elgondolkodtatott... laikusként! Alapvetően már a toktoldó is huncut. Vesz az ember hiperszuper ablakot 0.0005K értékkel, 6 üveg, meg 20 kamra, meg széles profil, meleg perem - középtömítés... és kell hozzá a toktoldó, mert redőnyt is szeretne és ha a ház is burkolva lesz, legyen hova befordulni a szigeteléssel. Annak milyen hőátbocsájtási tényezője van? Annyira biztos nem jó mint a profilé. Aztán ott van a lentebb említett hézag-tűréshatár. OK, azt értem, hogy nem lehet (?) mm pontosan, tehát passzentosan beépíteni de akkor a két szélén a takaróléc - purhab - takaróléc rétegrend hazavágja az egész ablak technikai értékét. Nem? Lehet, hogy ez már szőrszálhasogatás, csak mint mondottam, elméláztam a technológián...

gabeeen Creative Commons License 2017.11.26 0 0 28115

Dán típusú panel lakásnál a nagy szoba névleges méret (sz) 3600mm x 1560mm (m) ha jól emlékszem.

Ebbe 3570mm (sz) x 1510mm+30mm pf (m) ablakokat gyártatnék 3 részből sorolva. Az hogy az ablakok a redőny miatt toktoldózva vannak a szerelési hézagon nem változtatnak, csak vissza kell számolni őket az ablakok gyártási méretéből.

 

A fenti méretezés alapján a szerelési hézag oldalanként 1,1,5cm. Ezt kell kívül-belül takarólécezni.

Előzmény: Libexin (28113)
JóKilátásAblakstúdió Creative Commons License 2017.11.26 0 0 28114

Toktoldóval vagy anélkül, ami még elfogadható, az oldalanként max 2-2,5cm. Úgy gondolom, ennyi belefér még panelnél is.

Ha 3-4cm hézag van az ablak és a fal között, az már nem profi munka, bár sok mindennel lehet magyarázni, nehéz erre pontosan válaszolni, de egy profi szakember azért már tudja, milyen helyen, hogy kell jól felmérni a nyílászárókat.

Előzmény: Libexin (28113)
Libexin Creative Commons License 2017.11.26 0 0 28113

Sziasztok!


Új nyílászáró esetén ha toktoldóval került beépítésre, az ablak két oldalán a toktoldó és az ablaknyílás között mekkora "rés" a normális amit kinyomtak purhabbal és takaróléccel elfedtek?
Panellakásról van szó, azt hiszem Dán rendszerű, a régi ablakok középen egy csapon forogtak.

 

Tehát amikor berakták a szerkezetet, a jobb és bal oldalán volt kb. fél - egy kisujjnyi rés végig. 

gabeeen Creative Commons License 2017.11.25 0 0 28112

A dió (nussbaum) mindenkinél standard színnek számít.

 

Az antracit szintén csak ebből 2 verzió van. Az alap szín fa erezetes antracit, az extra pedig "homok szórt" hatású. Általában ez utóbbi tetszik mindenkinek:-)

A szürke esetében elég sok verzió van extra színként (pl: basaltgaru, silbergrau,lichtgrau...stb).

 

Előzmény: galip (28110)
JóKilátásAblakstúdió Creative Commons License 2017.11.24 0 0 28111

Ez olyan, mint hogy egy Ferrari szerintünk túl gyorsnak számít?

 

Nem lehet ezt így megítélni, biztos van aki annak tünteti fel, van aki nem annak. Ezt a viszonteladó vagy a gyártó szabja meg.

Nálam pl. van alapszín, extra szín, és különleges szín. Az extrának van felára, a különlegesnek meg több felára.

Előzmény: galip (28110)
galip Creative Commons License 2017.11.24 0 0 28110

Szerintetek az Antracit és a dió extra színek műanyag ablakból?

lustice Creative Commons License 2017.11.24 -1 0 28109

Na igen! Öszeesküvés elmélet ami a valóság!   Valaki teszi a dolgát, normálisan elenőrizhetően,  --- jön a  megmondó század az ellenőrizhetetlen baromságaival és beviszi a csapatot az erdőbe+!

De mivel a tulajok közül senki nem ér rá ellenőrizni az egészet , így  simán benyelik az 50-100%  túlkapást, hülye dumákra.  Megérdemlik!

A mai panelfelújíítások felét minimum el lehetne végezni az adott keretek közti összeg feléért minőségi kivitelben ha a mafiát ki tudnák kapcsolni!

Előzmény: vollantér (28108)
vollantér Creative Commons License 2017.11.21 0 0 28108

Nagyon jó kis összeesküvés elmélet, de sajnos lehet több benne az igazság, mint az elmélet.

 

 

Igazából az előző közös képviselő kezdte el ezt az egész folyamatot, aki a házban lakik és egy műszaki beállítottságú ember és mindig próbálta a lehető legtöbbet kihozni az összes felújításból. Sajnos fél éve felállt, mert nem bírta a folyamatos csesztetést. Egyfolytában macerálták, hogy miért haladnak lassan a ház körüli felújítások meg miért kerül többe, mert meg lehetne oldani kevesebből is. Róla mindenki tudta, hogy soha egy fillér "zsebpénzt" nem fogadott el senkitől, de nem volt jó. A mostani ember egy nem a házban lakó vállakozó, aki több házban csinálja a közös képviseletet és azon kívül, hogy 2 hetente van fogadóóra elérhetetlen. Telefont 10-ből egyszer ha felveszi, vissza soha nem hív senki, ha probléma van akkor a vele együtt érkező gondnok ismerősére hárít mindent. Szóval igazából semmivel nem törődik, csak felveszi a pénzt azt kész. Sajnos az elején jó volt a marketing duma, csak mikor már teljesíteni kellene, akkor van gond.

Tegnap felkerestünk egy jogászt és mondta, hogy több szempontból támadható a dolog, úgyhogy ez ebben a formában így nem jogszerű. Első körben annyit mondott, hogy írjunk egy levelet, amiben kérjük nyilatkozzon arról, hogy a helyszíni felmérésből készült árajánlatban meghatározott mennyiségnél kisebb rendelés esetén a kivitelező nem tudja ilyen áron vállalni a munkát. Azt mondta a jogász, hogy ilyet ép eszű ember úgy, hogy nem történt meg igazolhatóan a tényleges felmérés minden lakásban, nem fog leírni és vissza fog táncolni.

 

Egy ilyen volumenű munkánál egyébként, hogy kellene zajlania az ajánlatadásnak? 220 lakás van a házban.

 

Előzmény: JóKilátásAblakstúdió (28107)
JóKilátásAblakstúdió Creative Commons License 2017.11.20 0 0 28107

Isten hozott a szomorú magyar valóságban!

 

Igazság szerint a közös képviselő, vagy a lakásszövetkezet dolga lenne utánanézni, és tájékozódni a nyílászárókról, a gyártókról, a kivitelezőről.

De mivel vagy nem lakik ott, ahová az ablakok kerülnek, vagy rohadtul nem érdekli, így elküldi 3-4 helyre az ajánlatkérést, és mivel úgy gondolja, hogy mindenki ugyanazt mérte fel, és ugyanarra adott ajánlatot, a végén a legolcsóbbakat kiválasztja, és ezt teszi a lakók elé, akik mint a hülye Zombik, melyiket választják úgyis???  "A legócsóóóbbat!" 

 

Illetve ugye, legtöbbször már a lakásszövetkezetek is a zsebben vannak, a képviselőnek leesik 5-10%, tehát neki mindegy ki csinálja az ablakokat, vagy ha messzebbre akarok menni, még megbeszéli 2-3 lakóval, hogy melyiket kell választani, illetve, hogy arra beszéljenek rá mindenkit, akivel a házban jóban vannak, így nekik is leesik 10-15e Ft, aztán mindenki jól jár. Kivéve persze azokat, akik normális lakókörnyezetet akarnak, és nem akarnak egyhamar elköltözni a házból, és igényik, hogy sok év elteltével is normális ablakok legyenek a háztömbben.

 

Na de elég az összeesküvés elméletekből.

 

Tisztelet a kivételnek.....már ha van.

Előzmény: vollantér (28100)
kiss_atti Creative Commons License 2017.11.20 0 0 28106

Ez jogi kérdés,

 

nem ablakos.  Sorry.

Előzmény: vollantér (28100)
kiss_atti Creative Commons License 2017.11.20 0 0 28105

Jó profil,

 

ki  a gyártója? 

Előzmény: Uk79 (28103)
Törölt nick Creative Commons License 2017.11.20 0 0 28104

Az előzőekben írtam nektek a gyártókról, hogy mi a véleményetek...

Több helyről is kaptam vissza árajánlatot, a Limaker Kft. által készített HORIZONT PS® penta plus ablakaival! Ez volt eddig a legjobb árban... Németh még nem válaszolt!
tulajdonságai:

- 7 kamrás szerkezet, 75mm tok/80mm szárny mélység

- Merevítők, Fe/Zn

- Ütköző tömítés, meggátolja a kinti hőmérséklet beáramlását

- 24mm dupla üveg
- Maco vasalat


Tudtok róluk valamit, hogy milyen a minősége?

Egy másik kérdésem lenne...
Mi az a fesztáv aminél már tokosztott ablakot kel készíttetni, a szerkezeti merevség miatt?

Uk79 Creative Commons License 2017.11.20 0 0 28103

Sziasztok. Egy kerdesem lenne, a szakikhoz. Egy csaladi hazban kellene cserelni az osszes nyilaszarot.

Kaptam arajanlatot : 

 

Kömmerling 76 AD tipusú PVC nyílászárók horganyzott idomacél merevítésselGU vasalattalUg=0.8 W/m2K hőszigetelt 3 rétegű, 44 mm-es, argon gázzal töltött üvegezésselfehér színben76 mm-es beépítési mélységgel5 levegőkamra.

 

Mi a velemenyetek? szerkezetileg megfelel az 5 kamras, vagy inkabb 6 kamras kellene? Valamint mi a velemenyetek a Kommerling markarol? 

 

Koszonom a valaszokat.

kiss_atti Creative Commons License 2017.11.20 0 0 28102

Nem .

Előzmény: JóKilátásAblakstúdió (28101)
JóKilátásAblakstúdió Creative Commons License 2017.11.19 0 0 28101

És ismersz az általam felsoroltakon kívül más panelgyártót?

Előzmény: kiss_atti (28087)
vollantér Creative Commons License 2017.11.19 0 0 28100

Elnézést, ha félreérthető voltam.

Szóval volt egy közgyűlés, ahol határozat képtelen lett az egész, majd volt egy újabb, ahol már megszavazták a legolcsóbb szemetet.

Előzmény: asdf_ (28099)
asdf_ Creative Commons License 2017.11.19 0 0 28099

Természetesen a legtöbb szavazat a legolcsóbbra érkezett volna... Hosszas vita után határozatképtelen lett a közgyűlés,

 

vs.

 

kötelező ezzel a bandával csináltatni, mert a közgyűlés megszavazta

 

Most akkor melyik?

Előzmény: vollantér (28098)
vollantér Creative Commons License 2017.11.19 0 0 28098

Sziasztok!

 

segítséget szeretnék kérni, hátha van megoldás a problémánkra. 

Adott egy panel ház, ahol a lakók megszavazták a nyílászárók cseréjét, illetve szigetelést. Eddig minden szuper végre megcsinálják. A közös képviselő bekért 4 ajánlatot nyílászárós cégektől, melyekből a lakóknak kellett kiválasztani, hogy melyiket szeretnék. Természetesen a legtöbb szavazat a legolcsóbbra érkezett volna, úgy, hogy a műszaki tartalmat meg sem akarta 5 lakó kivételével senki nézni, csak az árat nézték. Az 5 lakó köztük én is, jeleztük a közgyűlésen, hogy a megadott paraméterek alapján nem lehet eldönteni mi mit tartalmaz, mert csak a profil nevek voltak leírva (ezek közül kettő az itt olvasottak alapján a legalja Decco, Eko sun), illetve az egyes lakástípusokhoz tartozó árak semmi több. Azt sem tudtuk van e párkány az árban, vagy takaróléc. A közös képviselő próbálta elmaszatolni a dolgot, hogy minden ajánlat ugyan azt tartalmazza csak más típusú ablakok vannak benne. Hosszas vita után határozatképtelen lett a közgyűlés, mert szerencsére megértette a többi lakó is, hogy így nem lehet dönteni. A következő közgyűlésre megbeszéltük milyen adatokat szerez be a közös képviselő, illetve kértük, hogy szerezzen referenciát, hogy megnézzük hátha van, amit meg tudunk nézni. A referenciák közül a legolcsóbb ajánlatot adó cég a közelben is csinált teljes házas cserét, így elmentünk páran és megkértünk két lakót, hogy mutassa meg. Mind a ketten mondták, hogy nagyon megbánták, hogy ez lett, mert 2 év alatt többször kellett kihívni a céget beállítani az ablakokat, de még így sem tökéletesek, folyamatosak a beázások amivel állítólag nem tudnak mit csinálni stb. A szárnyak a saját súlyuknál fogva látszólag is deformálódnak nyitott állapotban, illetve a beépítés is kritikán aluli. 5db csavar fogja az ablakokat amiket megnéztünk, pedig a méretük 120x150-es, illetve 150x150-es. Felül van 1db csavar, illetve a két oldalon 2-2db, ami az itt olvasottak alapján nagyon kevés. A Decco és Eko sun profilokból készület ablakok valami lengyel gyár termékei, illetve volt Foton által gyártott Gealan és valami Gál Kft által gyártott Salamander ablak. A lengyelek kb. 20%-al olcsóbbak, így sajnos a többség megszavazta a Eko sun-os selejtet. Jeleztük páran a közös képviselőnek, hogy ezért nem vagyunk hajlandóak fizetni és inkább saját szervezésben szereltetünk be, valami normális minőséget. Ekkor közölte, hogy a nyílászárók fel lettek már mérve és az alapján kapta a ház az árat, hogy mennyit kell cserélni és ahol cserélni kell, ott kötelező ezzel a bandával csináltatni, mert a közgyűlés megszavazta. Hozzáteszem megkérdezni senkit nem kérdeztek meg, hogy náluk új ablak van e vagy sem, illetve a lakásokban sem járt senki felmérni. 10 emeletes házról lévén szó, nem hiszem, hogy távcsővel nézegették volna az ablakokat kell e cserélni vagy sem, illetve szerintem így nem is lehet megállapítani, bár nem vagyok ablakos. Most ott tartunk, hogy a közös képviselő szerint el kell fogadnunk a szemetet, mi pedig nem szeretnénk.

 

Szerintetek lehet valamit tenni ez ellen vagy kénytelenek vagyunk olyanért pénzt adni, amiről előre tudjuk, hogy rossz lesz.

 

Elnézést a hosszúért. 

kiss_atti Creative Commons License 2017.11.19 0 0 28097

A reális, ÁFA-s,

 

beszerelt, "mindennel együtt" ára ennek az ablaknak kb. 220-230-e Ft, egyszárnyú, NYB kivitelben.

Ha valóban 44 dB-es üveggel szállítják le.

Előzmény: Törölt nick (28095)
Törölt nick Creative Commons License 2017.11.19 0 0 28096

Köszönöm! Most olvasva a véleményeket lehet a 2 rétegű üvegezést fogom választani hozzá!

Előzmény: ganser (28093)
Törölt nick Creative Commons License 2017.11.19 0 0 28095

Sziasztok

 

Tudnátok ajánlani egy jó céget aki reális áron tudna nekem egy 120x150 es jó hangszigetelésű (44dB feletti) ablakot készíteni és beszerelni?

(Műanyag ablak helyére kellene berakni az újat, panelbe. Nagy bontással nem járna. El sem kell szállítani a hulladékot.)

Ha beválik, később szeretnék még 3 ugyanilyet csináltatni a másik szobába.

 

Kértem ajánlatot de volt olyan aki küldött 140E-es ajánlatot, majd miután kijött felmérni, hirtelen 280e-re emelkedett az ár. Ez lenne a reális ár? 

Zsóka_Miskolc Creative Commons License 2017.11.19 0 0 28094

Srácok!

Minőségi redőnyt szeretnék újonnan épülő házamra felszerelni. Szeretném, ha 20 év múlva is redőny lenne!

 

Két típust olvastam és mondanak a legprofibbnak, a Heroal-t, amit az Atenád gyárt, és a Roma-t, amit Mogyoródon gyártanak.

Kértem is ajánlatot, illetve személyesen is elmentem mindkét helyre, és a Roma kb 20%-al drágább. Nekem ez soknak tűnik.

Tényleg ennyivel profibb? A bemutatótermük egyébként pazar, tényleg látszik, hogy nagyon profik, és a bemutatott termékek is pazar minőségben vannak jelen. Ugye az Atenád Becker motort használ, a Roma pedig Somfy motorral van szerelve. De nem hiszem, hogy azokban, ekkora árkülönbség van.

 

Szóval aki jártas a témában, fel tudnak világosítani, hogy tényleg a Roma jelenleg a csúcs a redőnyöknél, vagy az Atenád-os Heroal is csúcs termék?

 

Itt inkább szakmai tapasztalat érdekelne, mert ha mondjuk valaki az egyiket szereli, úgyis ahhoz húz a szíve, szóval pártatlan érveket szeretnék hallani tőletek!

 

Köszönöm!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!