Keresés

Részletes keresés

Őrült Nők Kedvence Creative Commons License 2005.02.16 0 0 382
Megértem, hogy kerested, nagyon jó film.
Előzmény: tangerine (381)
tangerine Creative Commons License 2005.02.16 0 0 381
Ez az!
Ezer köszönet!
Hogy mit kerestem én ezt a filmet!
Előzmény: Őrült Nők Kedvence (380)
Őrült Nők Kedvence Creative Commons License 2005.02.16 0 0 380

A film címe Pengeélen (Sling Blade), 1996. rendező, főszereplő: Billy Bob Thornton

http://us.imdb.com/title/tt0117666/

Előzmény: tangerine (379)
tangerine Creative Commons License 2005.02.16 0 0 379
Én is keresek egy filmet:

Már régen láttam, pár éve (4-5-6) ment a HBO-n.
A történet arról szólt. Hogy van egy fickó (50-60 év körüli) az elmegyógyintézetben (mert gyerekkorában brutálisan megölte az anyját (vagy az apját))
Úgy kezdődik, hogy a pszihológus beszélget vele, majd később gyógyultnak nyilvánítják és kiengedik.
Egy kissráccal nagyon jó barátságba kerül, akinek az anyja és a mostohaapja nem igazán nézi jó szemmel ezt, mivel mindenki tudja a faluban hogy ki ő (dilis/gyilkos). Egy benzinkúton (vagy műhelybe) kap állást, és ott is lakik miközben részleges felügyelet alatt is van a gyógyintézet részéről.
Csendes, szimpatikus fickó egyébként, és nagyon ért a műszaki dolgokhoz, nincs olyan gép (asszem motoros fűnyírókat, vagy ilyesmiket javít) amit ne tudna rendbe hozni.

Később a kissrác unszolására az anyja beleegyezik, hogy hozzájuk költözzön a garázsba. Aztán már olyan félig családtagként kezelik, az anyja is megbarátkozik vele.
Mialatt a fickó ott él a garázsban felismeri, hogy a kissrác alkoholista mostohaapja terrorizálja az egész családot, míg a végén elfogy a türelme és megöli a mostohaapát.

Kb. ez a történet dióhéjban, már amennyire emléxem. Nem tudja valaki, hogy mi lehet a címe?

tangerine Creative Commons License 2005.02.16 0 0 378
Basszus, az agyam elhajítom! Hogy lehet ilyen nicket és emilcímet kitalálni!
"cicabugyi" meg "bubunya" :))))))))))))))))))))))))))
Előzmény: Cicabugyi (369)
Kvikveg Creative Commons License 2005.02.15 0 0 377

Sziasztok!
Keresek ket filmet.

1. A csalad emlekeibol az alabbiakat tudtuk osszegereblyezni:
Konszegűdök neven emlegetjuk, de valami mas lehetett a cime.
'83-'85 kozott adtak le a tvben.
Francia(esetleg olasz? nem valoszinu...) vigjatek, Korzikan vagy Sziciliaban jatszodik, vendettarol szol.

Temetoi jelenettel kezdodik. A temetes kozben mutatjak a sirkoveket, amiken csak ket csalad tagjainak a nevei szerepelnek.

Ket (3?) oregasszony a foszereplo, akik sorban teszik el lab alol a masik csalad tagjait. Klasszikus falusi fekete ruhat viselnek. Szerepel meg benne 1 rendor, aki az oregasszonyok csaladjahoz tartozik, ill. van neki egy baratnoje. (A rendor valoszinuleg Claude Brasseur, aki Hazibuliban volt az apuka, de ez nem biztos.)

Az egyik gyilkossagot vizibiciklivel hajtjak vegre az oregek: odatekernek az uszo melle, es jol kupan vagjak.

A Vidamparkban gyakoroljak a loveszetet, emlekeim szerint kozben allandoan vitatkoznak, hogy ki loje le az aktualis aldozatot.

A jelenetben, ahol probaljak leloni a fickot, ket beallitasra emlekszem: az egyikben a nyanyak vitatkoznak egymassal, ill. lovoldoznek, a masikban egy nyitott ablakot latunk kivulrol, egy embert, akinek a jobb oldala van felenk, es beszel valakivel, aki kivul esik a kepen. Es mogotte, a vakolaton egyre szaporodnak a lyukak...
Arra mar nem emlekszem, hogy vegulis le tudtak-e loni. :)

Ha az egyik nenit letartoztatjak, a masik gyilkolaszik, igy semelyikre sem lehet rabizonyitani a gyilkossagot.

A film vegen a rendor, es a masik csalad utolso eletben maradt tagja lathato a palyaudvaron. Az utobbi keszul elmenekulni, ertheto okokbol. Meglatja, hogy a rendor benyul a kabatjaba, terdrehullik, hogy konyorogjon az eleteert - persze a rendor csak a cigisdobozat veszi elo...

Nos, kb ennyi.

----------------------------
2. "Bertrand, a viselkedesed ketsegbeejto!"

Törölt nick Creative Commons License 2005.01.27 0 0 376
Régebben láttam 1 filmet egy nyomozó életbiztosítást köt nyugdíjazása előtt, hogy a lánya tanulmányait biztosítsa. Váratlanul kiderül, hogy csak nényán hete van hátra, halálos beteg, és a biztosítás csak akkor érvényes, ha akció közben hal meg.
Ettől fogva hajmeresztő bátorsággal küzd, a kollegák legnagyobb ámulatára, ebből muris helyzetek adódnak.
Aztán kiderül, hogy csak elcserélték a leletet.
Tudja valaki a címét?
Törölt nick Creative Commons License 2005.01.23 0 0 375
A keresett filmet leginkább a tévé műsorán lehet elcsípni. A főszereplő énekes neve azonban nem Giovanni, hanem Gianni Morandi.
Előzmény: szmatri (374)
szmatri Creative Commons License 2005.01.23 0 0 374

Sziasztok!

Keresek egy filmet a címe magyar nyelven: "Térdenállva jövök hozzád" Giovanni Morandi énekel benne.

Ha tudtok segíteni kérlek írjatok minden megoldás érdekel.

szmatri@freemail.hu

 

Sziasztok!!!!!!!!

delfinem Creative Commons License 2005.01.23 0 0 373
Köszönöm a választ!!! Még a főszereplőre se jól emlékeztem!!Borzasztó!!Mentségemre......rég volt....Én 50éves vagyok,de igazából nem....az csak egy számadat...Annak idején láttam a filmet, nagyon jókat nevettem!!!Erre viszont nagyon jól emlékszem!!!! Szeretném megszerezni valahogy, hogy a fiaimnak megmutathassam!!Van belőlük három!!
Törölt nick Creative Commons License 2005.01.23 0 0 372
A filmet Alberto Lattuada rendezte 1971-ben. Eredeti címe: Venga a prendere il caffè da noi. Főszereplői: Ugo Tognazzi, Francesca Romana Coluzzi, Angela Goodwin és Milena Vukotic. A filmet annak idején a MOKÉP forgalmazta csak 18 éven felülieknek, így hazai beszerezhetőségéről (ami szerintem nem túl valószínű) a MOKÉP tudna tájékoztatást adni.
Előzmény: delfinem (370)
delfinem Creative Commons License 2005.01.22 0 0 371
 Az előbb írtam, arról a filmről, amit nagyon szeretnék megtalálni!Egy nagyon fontos dolgot elfelejtettem megírni! Ha valaki tud segíteni, akkor a delfinem@citromail.hu címen értesítsen! Nagy örömöt szerezne vele.
delfinem Creative Commons License 2005.01.22 0 0 370
Már régóta próbálom valahol megtalálni a "Jöjjön el egy kávéra hozzánk!" c. olasz filmvígjátékot, amit még a 60-as-70-es-években láttam...Sehol nem találom,még a nyomát sem. Nem emlékszem, csak a címére.Rendezőre abszolut nem. A főszereplő talán Vittorio Gassman, vagy Marcello Mastroianni. Nagyon sokat nevettem!!!
Cicabugyi Creative Commons License 2005.01.21 0 0 369
Ha valaki tud segíteni a megszerzésében a bubunya@freemail.hu címre írjon. Köszi.
Előzmény: Cicabugyi (368)
Cicabugyi Creative Commons License 2005.01.21 0 0 368

Sziasztok!

 

Régóta keresem Philip Davis rendezésében 1995-ben készült SZEMÉLYAZONOSSÁG című filmet.(angol) Eredeti címe I.D.

HotelSzocreál Creative Commons License 2005.01.18 0 0 367

Azt nem tudtam, hogy itthon megjelent-e? Természetesen felirattal lenne a legjobb, általában azokat a filmeket kedvelem inkább... Na mindegy, majd kivárom:)

Előzmény: Törölt nick (366)
Törölt nick Creative Commons License 2005.01.18 0 0 366
Sajnos csak ennyit tudtam segíteni. Mellesleg akkor tulajdonképpen milyen formátumban keresed a filmeket, hiszen ha jól értem, a videókazetta nem megoldás. DVD-n ugyan mindkettő megjelent külföldön magyar szinkron és felirat nélkül, de a közeljövőben szerintem nincs esély az itthoni megjelenésükre.
Előzmény: HotelSzocreál (365)
HotelSzocreál Creative Commons License 2005.01.18 0 0 365
Köszönöm, bár ezzel az infoval most nem sokra megyek:) Tv-t nem nagyon nézek, videom nincs, illetve van, csak rossz:)
Előzmény: Törölt nick (364)
Törölt nick Creative Commons License 2005.01.17 0 0 364
Az ÜVEGTÖRŐK című film pár éve megjelent VHS-en a MOKÉP kiadásában: én is akkor vettem meg. Ki tudja, a film talán még forgalomban van. A CSÚFAK ÉS GONOSZAK az elmúlt hetekben két ízben is ment az állami tévén reklámok nélkül: emlékszem, az első vetítése az olimpia időszakában volt, aztán néhány hét múlva megismételték.
Előzmény: HotelSzocreál (361)
Doves Creative Commons License 2005.01.17 0 0 363

Nekem megvan a TELJES FILM. De sztem most már sok helyről "megszerezhető"

Előzmény: borzf (356)
vh75 Creative Commons License 2005.01.17 0 0 362
Sziasztok! Nagyon keresek egy rajzfilmet a címe Vámpírok Havannában. Hatalmas mese volt, kérlek ha megvan írj az onic@freemail.hu címre. Köszönöm
HotelSzocreál Creative Commons License 2005.01.14 0 0 361

Sziasztok!

Én sokmindent keresek, de hirtelenjében az Üvegtörők (Breaking Glass) jut eszembe, meg a Csúfak és gonoszok c. olasz film.

Reménykedve várom a válaszokat!

Van_Damme Creative Commons License 2005.01.14 0 0 360
Sziasztok! Én régi Van Damme filmeket keresek DVD-n! Ha valakinek van, az kérem, hogy lépjen velem kapcsolatba! Előre is köszönet!
Törölt nick Creative Commons License 2004.12.26 0 0 359
Valaki tudna segíteni melyik az a sci-fi minisorozat ami talán 3-4 éve ment egyik kereskedelmi csatornán 5 részletben, amely: Arról szólt, hogy másik dimenzióból jöttek át lények, és átvittek egy-egy embert kisérletezni az ő dimenziójukba. Közben kiderült, hogy gyarmatosítani akarnak minden másik dimenziót, és kajának használják az embereket. Tehát készült az invázió. A dimenziókapu hasonló a slidersben látotthoz, csak sárga volt, és a lények is. Aztán kifejlesztett a katonaság egy kis kütyüt ami előre jelez, ha jön át másik dimenzióból a lény. Próbáltak mindent ellenük, de semmi nem jött be, végén ilyen nagy sok kilóméter átmérőjű fekete energiakupacok nőttek ki a földből a világ minden táján, és egy repülőgéppel próbáltak belerepülni, meg ledobni a közepébe egy bombát, aztán úgy tűnt sikerült is, de aztán újra kinőtt a ganajkupac, és valami nagy fejes reménytelenül, elkeseredve adta ki a parancsot atomfegyverek bevetésére. Az utolsó jelenetben egy ember áll a kupactól messze, és nézi, ahogy rádobják az atomot a dimenziókupacra, és minden kivilágosodik. Elég gagyi sorozat, de nekem akkor tetszett, és szeretném újra látni. Ki látta? Hogy tetszett? Mi a címe szerzője?
BZoltan Creative Commons License 2004.12.26 0 0 358
Keresem a Dárday Istán rendezte 1982-es Vörös föld című filmet. Az IMDB.com-on és az Amazon.com-on tudnak róla...de sehol máshol. Nincs az a pénz amit ne adnék meg érte :)

z
Törőlt_nick Creative Commons License 2004.12.25 0 0 357
senki?
Előzmény: Törőlt_nick (355)
borzf Creative Commons License 2004.12.19 0 0 356
Sziasztok!

Keresem már egy ideje

Vincent Gallo: Brown Bunny

című filmjét. IMDB-n van róla több info, de letölteni még nem tudtam (csak trailert).
Megvan esetleg valakinek, vagy találkozott már vele?
Törőlt_nick Creative Commons License 2004.12.17 0 0 355
Elvira Madigan című svéd filmet itthon meg lehet valahoyg szerezni?
csuccsu Creative Commons License 2004.12.12 0 0 354

Szunya! Nekem megvan VHS-en a Jövőre veled ugyanitt, de csak TV-ből felvett, jó úgy is?

Kérdés: Az Életcél / Purpose (2002) film megvan valakinek? Nagyon kéne!!!

Előzmény: Szunya (348)
Magdi60 Creative Commons License 2004.12.04 0 0 353
(Arra emlékszem, ami leginkább megmaradt bennem, mikor kidugta a fenekét az ablakon.)

Konvoj

Cím: Konvoj
Eredeti cím: Convoy
Műfaj: akció
Ország: amerikai
Gyártási év: 1978
Hossz: 106 perc
Szereplő(k):
Ali MacGraw
Burt Young
Ernest Borgnine
Kris Kristofferson
Seymour Cassel
Stáb:
rendező: Sam Peckinpah

Tartalom

Az óriáskamionok sofőrjeinek nem habostorta az élete. A gázolaj ára egyre magasabb, a verseny egyre nagyobb, ráadásul rendőrök hada áll lesben lassan szinte minden farakás mögött, hogy a legkisebb vétség esetén fülön csípje őket. Gumikacsa, a 18 kerekű kamioncsoda vezetője azonban nem ijed meg tőlük. A rendőrök minden cselére van egy még ügyesebb fortélya, és végül konvojba szervezi valamennyi sértett kamionost, hogy végre ők is megmutathassák, mit tudnak...
Előzmény: Szürke Csacsi (352)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!