Keresés

Részletes keresés

504LACI Creative Commons License 2017.11.24 0 0 76431

Az a vicces, hogy egy autós kampányol a dugódij mellett egy peremkerületben.

Mondom ezt úgy, hogy árut szállitok a belvárosba napi szinten egy kisteherutóval. Mondjuk a Dob utca-Király utca tengely környékén próbálja meg bárki bármikor. De a Nagyenyed utca-Margit krt. sem épp leányálom. Ehhez képest felüdülés amikor "csak" annyira telitett a helyzet mint Budafokon.  

Előzmény: Nyafkamacska (76429)
mauzi Creative Commons License 2017.11.23 -1 1 76430

A motorizáció mértéke, és az egyéni közlekedés mértéke (a közösségihez képest) arányaiban nem változott az elmúlt években. Persze az egyes régiók más és más értéket mutatnak, a motorizáció terén - páréves visszaesés után - most nemrég értük el újra a válság előtti értéket, a közösségi közlekedés aránya pedig több helyen még nőtt is.

 

A forgalomszervezés, a parkolási rendszer sajnos országosan is általában inkább pocsék, mint jó. Erre rengeteg példát tudnék hozni, de nem hozok - fölösleges szájtépés volna.

 

Ami vonzó, az vonzza a népet...

 

A duna-parti 6-os út 2x2 sávos kiépülése, és az M0 déli szakaszának bővítése mellékhatásként elhozta azt, hogy a Csepel sziget nagyrésze rajtunk jár keresztül, valamint Érd vonzáskörzete átszokott a korábbi M7-es fősodorról és a régi 7-es melléksodorról a 6-os útra.

 

A Városház tér környéki parkolók telítettsége hasonló történet, talán az ország egyik legjobban működő P+R parkolója született oda kisebb részben szándékosan (vasút mellett), nagyobb részben nem szándékosan. (piac mellett) A hárosi bezzeg pang - azt lehetne vonzóbbá tenni.

 

Szintén pocsék döntések egyik eredménye az egész nagy-Budapest koncepció. Budafok ugyanolyan agglomeráció és alvóváros, mint a környező X település, függetlenül attól, hogy ráerőltették-e a Budapest táblát 1950-ben vagy sem.

 

Én valahogy így gondolom:

- az M0 gyűrűt mielőbb be kell zárni nyugaton.

 

- az M0 nagyon erős agglomerációs és regionális forgalmat bonyolít, meg kell kímélni a Nyugat-Európa - Balkán tranzittól, ami pont ugyanolyan jól ellenne Budapesttől többszáz kilométerre. Reálisan a Hegyeshalom - Győr - Székesfehérvár - Dunaújváros - Kecskemét tengely volna erre jó, dehát az M8-at véletlenül sem ezen a nyomvonalon tervezik. Milyen érdekes, hogy az M1-et és az M5-öt is pont ezen pontok között akarják háromsávosítani. Na, azt a pénzt nem volna szabad arra elkölteni.

 

- a Galvani hídra égetően, azonnal szükség van, függetlenül attól, hogy merre vezetjük tovább a pesti oldalon. Ha csak a Soroksági útig visszük, az már megvan a lényege: Csepelről ki lehet jutni nyugati irányban, és az Egér útról érkező forgalom fölösleges északi kitérőjét (Szerémi út - Lágymányosi híd - Soroksári út dél felé) is átvágja. A Lágymányosi híd, és útkapcsolatai tehermentesítésre szorulnak, az nem jó érv, hogy a Galvani híd túl közel lenne hozzá. Akkor a Lágymányosi hídra sincs szükség, mert még közelebb van a Petőfi hídhoz...?!

Most épül egy akkora városnegyed a hőerőműtől Északra, és mellette még több helyen a térségben, hogy ihaj! Ha azok egyszer beköltöznek, akkor ott óriási gondok lesznek.

 

- az Albertfalvai híd létjogosultsága valószínűleg örökre megszűnt. Rózsavölgy alá már remélhetőleg soha senki nem fog alagutat építeni, az még rosszabbul elköltött sokszázmilliárd Ft volna, mint a 4-es metró a mai formájában, pláne úgy, hogy ott van tőle pár percre az Egér úti nyugati kijárat. Az a híd nyugatra gyakorlatilag falba ütközne, onnan csak Északra és Délre lehetne menni a 6-os úton, leginkább a Pesterzsébetről, Csepelről Budafokra jövőknek lenne jó, de arra a forgalomra még egy kompot sem volna gazdaságos fenntartani.

 

- az egész P+R koncepciót újra kell gondolni, a célra - megfelelő helyen lévő - ingatlanokat vásárolni, az elherdáltakat visszavásárolni. Az egy röhej, hogy a "puszta közepén" is fizető parkolást csinálnak, ha egyszer van egy metrómegálló a közelében - mert a mocskos rohadék nép le akar parkolni, hogy átszállhasson a metróra, ahelyett, hogy pöfögne a belvárosban.

 

- az teljesen kontraproduktívnak látszik, hogy a P+R parkolók a belvárosból, közösségi közlekedéssel nézve a "világ végén" legyenek. Úgy az autós nem fogja lerakni az autót, hogy bejött az agglomerációból az út 80 százalékán 15 perc alatt, majd a fennmaradó 20 százalékot másfél órán át, adott esetben több átszállással abszolválja. Nagyjából a Hungária-gyűrű környékét kellene erősen megszórni P+R lehetőséggel. Irdatlan mennyiségű üres rozsdaövezet van arrafelé még. Rémisztő sebességben építik be őket.

 

- a behajtási díj (dugódíj) a nagykörúton kívül bevezetve csak egy értelmetlen plusz adó a hivatásforgalomnak, pont azoknak, akik miatt működik a város és az ország, akik termelik a GDP-t.

 

...

 

Előzmény: mind_the_gap (76424)
Nyafkamacska Creative Commons License 2017.11.23 0 0 76429

Rendszeresen nincs hely a piac környékén. Ez biztos van aki szerint vicces.

Előzmény: 504LACI (76428)
504LACI Creative Commons License 2017.11.23 0 0 76428

Nem tudtál parkolni?

 

:)

Előzmény: mind_the_gap (76424)
mind_the_gap Creative Commons License 2017.11.23 0 0 76427

Ma azon csodálkoztunk egy nagyot, hogy az Orczy út tulajdonképpen kiürült, már a parkoló autók tekintetében. Az ott álldogáló autók szorulnak egyre kijjebb. Ahogy a XI. kerületből is a XXII. felé... Ezzel is kezdeni kell majd valamit..

Előzmény: villa (76426)
villa Creative Commons License 2017.11.23 0 0 76426

Ez van, az agglomerációból egyre nagyobb arányban autóval jönnek be, igénykezelés lényegében nincs, nő a fizetőképesség, legalábbis autós körökben, nincs közlekedési szövetség, a városhatáron útlevelet kérnek.... stb.

 

Tervezünk majd mérni Nagytétényben, elsősorban por terhelést, miután sok éve nincs mérőállomás.

Előzmény: mind_the_gap (76424)
villa Creative Commons License 2017.11.23 0 0 76425

tudtommal nem lesz,

Előzmény: mind_the_gap (76423)
mind_the_gap Creative Commons License 2017.11.23 0 0 76424

Csak én érzem úgy, hogy Budafok, Budatétény kezd befulladni az autóktól? Az M0-n Halásztelkig áll a sor, mert nem tudnak lekanyarodni a 6-os útra, ami szintén egy összefüggő kocsisor. A Nagytétényi szintén beállva.

És akkor semmi baleset nem történt. 

Szintén ide tartozik, hogy a piac, rendőrség, önkormányzat körüli parkolók mindig tele vannak, pedig a piacon senki sincs.

Csak nem volt egy rossz gondolat a dugódíj bevezetése, mondjuk a városhatártól és 5e Ft. / nap díjjal..

 

Úgy gondolom ezzel a problémával igenis foglalkozni kell. Tarthatatlan, hogy mozdulni sem tudunk az agglomerációs forgalomtól, a légszennyezésről már nem is beszélve...

Most jól kidühöngtem magam...

mind_the_gap Creative Commons License 2017.11.22 0 0 76423

várhatóan lesz pincelátogatás is?

Előzmény: villa (76422)
villa Creative Commons License 2017.11.22 0 0 76422
Előzmény: mind_the_gap (76421)
mind_the_gap Creative Commons License 2017.11.21 0 0 76421

Ha nem jön közbe munka, akkor én is jönnék..

Előzmény: villa (76414)
grja Creative Commons License 2017.11.21 0 0 76420

Azt hiszem, sokan vagyunk ezzel így.

Előzmény: zöld küllő (76419)
zöld küllő Creative Commons License 2017.11.20 0 0 76419

Sajnálom, nagyon szép korai juhar volt. Kicsit amolyan örökéletűnek szerettem volna tudni.

Előzmény: grja (76417)
zöld küllő Creative Commons License 2017.11.20 0 1 76418

Én még Györgyházának hívom, mint a régi kollégák :) Csak a Kutató kiköltözése után lett Györgyvilla az új neve. 

Előzmény: villa (76416)
grja Creative Commons License 2017.11.18 0 0 76417

A fa összetört, kivágták....

Előzmény: zöld küllő (76415)
villa Creative Commons License 2017.11.17 0 0 76416

Györgyvilla?

Előzmény: zöld küllő (76415)
zöld küllő Creative Commons License 2017.11.17 0 0 76415

A múltkor arra jártam, és elszomorodva láttam, hogy nincs már meg a Györgyháza kertjében álló Nagy Öreg juharfa :( Mi lett vele?

 

villa Creative Commons License 2017.11.16 0 0 76414

hogyne, ha erre jársz...

Előzmény: gxy_gfx (76413)
gxy_gfx Creative Commons License 2017.11.16 0 0 76413

bejárást és beszélgetést a témáról november 25-én szombaton de 10-kor tartunk, a helyszínen,

 

Ezen ilyen magamfajta gyüttmentek is ott lehetnek?

Előzmény: villa (76410)
daruguru Creative Commons License 2017.11.15 0 0 76412

A vezetőállást védő fülke. :) Tegnap este, munkából hazafelé megnéztem, rendben van a mozdony, csak lejjebb került a pályán, emiatt nem látszik már az útról. :) A bejáráson igyekszem majd ott lenni, köszönöm az információt! :)

Előzmény: villa (76410)
daruguru Creative Commons License 2017.11.15 0 0 76411

Mindenképp megnézem majd! :)

Előzmény: Nagytétény, a méltatlanul (76409)
villa Creative Commons License 2017.11.15 0 0 76410

mi az a mozdony sátor?

bejárást és beszélgetést a témáról november 25-én szombaton de 10-kor tartunk, a helyszínen,

Előzmény: daruguru (76408)
Nagytétény, a méltatlanul Creative Commons License 2017.11.14 0 0 76409

4 éve hoztuk létre, valószínűleg csak a két ünnep között lesz időnk arra, hogy méltóképpen berendezzük. Hozzátartozóink féltett kincsi találhatók benne. Remélem, lesz szerencsénk hozzád!

 

Előzmény: daruguru (76402)
daruguru Creative Commons License 2017.11.14 0 0 76408

Tegnap reggel és este nem láttam a mozdonysátrat a Nagytétényiről (busszal megyek el mellette munkába menet), csak a nyitott teherkocsit. Remélem, csak rosszul (nem) láttam... Járt esetleg arra valaki tegnap vagy ma? Rendben vannak a járművek?

Előzmény: villa (76407)
villa Creative Commons License 2017.11.09 0 0 76407
Előzmény: Zitka (76404)
...slr... Creative Commons License 2017.11.08 0 0 76406

A Fehérvári úton voltam kisgyerek, saját mozdonyunk volt a dzsungelben :-)

villa Creative Commons License 2017.11.08 0 0 76405

zip file-ba tették, és bepattintották... :-)

 

Előzmény: Zitka (76404)
Zitka Creative Commons License 2017.11.07 0 0 76404

Épp most akartam megkérdezni, hogy hogyan került oda a két mozdony az alsó vágányra. Bicajozás közben láttam, és gondolkodóba estem, vajon hogyan tették oda. 

 

 

Előzmény: mind_the_gap (76392)
villa Creative Commons License 2017.11.07 0 0 76403

üdv.

vagy inkább áttelepül, a Cziffra házból.....

oda és a felette lévő galéria helyére az Intézmények Gazdasági irodája kerül,

avagy EU projektjeink utóhasznosítása,

Előzmény: daruguru (76402)
daruguru Creative Commons License 2017.11.07 0 0 76402

Nahát, számomra is megtiszteltetés! :) Negyedik éve már, hogy Nagytétényben lakom, így szoktam figyelni a topikot, szeretném jobban megismerni a környéket, annak értékeit. Egy gombapincés bejárás is nagyon érdekelne. :)

 

Ma reggel láttam a buszból, hogy a Szelmann háztól nem messze egy nagytétényi helytörténeti kiállítás készül. :)

Előzmény: ...slr... (76397)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!