Keresés

Részletes keresés

olahtamas Creative Commons License 2011.02.15 0 0 31959

Csényeújmajor - Sárvár

Előzmény: olahtamas (31958)
olahtamas Creative Commons License 2011.02.15 0 0 31958
Előzmény: annyi baj legyen (31955)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2011.02.15 0 0 31957

Jé, milyen érdekes megközelítés! És a föld alatti teljesítés szabályos?

Előzmény: hörpölin (31933)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2011.02.15 0 0 31956

Na pont jókor néztem be ide, hogy ehhez csatlakozzam! Add át üdvözletemet, talán még emlékszik rám, az egyik napján vele futottam a Pilisben, Ebolával voltunk hármasban.

Előzmény: kvte (31946)
annyi baj legyen Creative Commons License 2011.02.15 0 0 31955

Melyik szakasz felvételénél jött ez a hibaüzenet?

Előzmény: olahtamas (31954)
olahtamas Creative Commons License 2011.02.15 0 0 31954

Minek füzet, az úgy is csak elázna velünk egyetemben kívülről-belülről :D

 

Elkezdtem bepötyögni pár dátumot, de a rendszer feldobta a talpát:

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /USER/heyjoe/heyjoe_hu/www/okt/oldal/uj_szakaszok.php on line 9

 

Előzmény: jzp2107 (31953)
jzp2107 Creative Commons License 2011.02.15 0 0 31953

> Nem foglalkoztam a dátummal, úgy is nehéz lenne összeszedni

 

hja kérem, akinek nincs OKT füzete.. :-)

Előzmény: olahtamas (31952)
olahtamas Creative Commons License 2011.02.15 0 0 31952

Nem foglalkoztam a dátummal, úgy is nehéz lenne összeszedni, mikor voltam melyik szakaszon.

Csak kíváncsi voltam a működésére, de így legalább kiderült, hogy most már megy a 100% :)

 

Előzmény: Törölt nick (31951)
annyi baj legyen Creative Commons License 2011.02.15 0 0 31950

Igyekezett :)

immár az igazolófüzet szerinti km kijelzéssel:

Előzmény: nagypapi (31949)
nagypapi Creative Commons License 2011.02.15 0 0 31949

Matyinak a születésnapjához gratulálok, Tamásnak meg az 1 napos OKT teljesítéshez, ez azt hiszem abszolút rekord. :-)

annyi baj legyen Creative Commons License 2011.02.15 0 0 31948

és most látom, a jelvény alatti "progress-bar" is kicsit el van csúszva 100%-nál...

Előzmény: annyi baj legyen (31947)
annyi baj legyen Creative Commons License 2011.02.15 0 0 31947

A nyílvántartóban a 100%-os teljesítésnél jelentező hibát kijavítottam, köszönöm olahtamas-nak, hogy észrevette, hogy létezik a hiba, hörpölin-nek pedig, hogy lokalizálta, hol a bibi.

 

Még a szintkülönbség összesítésben van pár méter eltérés az igazolófüzethez képest, most arra vadászom.

kvte Creative Commons License 2011.02.15 0 0 31946

Nehéz elhinni, de előttem egy kéktúra füzet a 4673-as jelvénnyel (5. teljesítés), amibe az érintett maga írta be a kompromittáló adatokat... Február 15 ma van és a hagyományos matematika jelen állása szerint 2011-1961 = ....

 

Szóval:

 

nagypapi Creative Commons License 2011.02.14 0 0 31945

Olvaggyá', aztán jöhet a beszámoló! :-)

Gratula a 6. szakasz teljesítéséhez!

Előzmény: Törölt nick (31944)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.13 0 0 31942

Tés-Jásd-Zirc-Bakonybél 37km 2011.01.29-30

 

Szombaton reggel hétkor indultunk fiammal autóval Zircre,három órás autózás után (225km) 10 körül érkeztünk meg az előzetesen lefoglalt szállásunkra a Jeskó Panzióba,amely Zirc főutcáján van -mindenkinek csak ajánlani tudom,konyhájuk is van,egészen jól is főznek. 

Helyi ismerősünk átfuvarozott minket túránk kiindulópontjába Tésre,ahol legutóbb befejeztük ,és mivel aktívan olvasom a pecsételőhelyek fórumát,tudtam hogy a jásdi kocsma bezár 11-kor,így megkértem hogy ejtsük útba a presszót a bélyegzés miatt,így sikerült ezt a pecsétet begyűjteni.

11-kor ott álltunk a tési Erdei Büfé előtt,két sör után pedig el is indultunk...:-)

Az út Jásdig a fennsíkról lefelé nagyon szép volt,a szakasz egyik legszebb része ez a bükkös,a táj havas volt,sütött a nap -kell ennél több? A jelzettség kifejezetten jó,ez elmondható Bakonynánáig,azután is csak Veimpuszta körül vannak kétségek,de ott aztán kicsit sok is...

jelzéskavalkád Jásd felé

 

Mivel a pecsétünk már megvolt,így megállás nélkül haladtunk tovább,be sem mentünk a faluba,inkább az ide nem messze lévő Szent-kútnál pihentünk egyet,ahol egy kis kápolna és kálvária is van,búcsújáró hely is ez egyben.

A jásdi hidacskánál átjöttünk a Gaja jobb partjára,akik Zirc felől érkeznek azok ezt a szakaszt szokták elvéteni ha jól tudom,és a "szemben" lévő szervízúton érkeznek meg a faluba a folyócska keresztezése nélkül,a letérésnél tényleg figyelni kell -no meg az átkelésnél is- mi is nézelődtünk pár percig,majd aztán kicsit odébb találtunk egy kis fahidacskát.

 itt kéne átmenni...szemben keresztben az említett út

 

Rövidesen megérkeztünk a Római-fürdőhőz,ez a túra legszebb pontja,meg kell nézni,nem nagy kitérő,mi is körbejártuk alaposan,átkelni most nem lehetett rajta,sok víz volt benne,és jeges is volt a széle.Képeket már nem rakok be róla,raktam már éppen eleget két hete.:-)

Innen a Gaja völgyének oldalában futó ösvényen kell menni egészen Bakonynánáig,látványos pár km ez,kicsit hasonlított nekem a Rám-szakadékhoz,bár nem annyira mély és széles,de a feeling hasonló.Viszont a bakonyi szelek pusztítása nem semmi volt errefelé:

 

Mivel nagyon elnézelődtük az időt,maradt két óránk sötétedésig arra hogy Zircre érjünk innen,pont a legkritikusabbnak tartott szakasszal,a veimpusztaival együtt,úgy hogy kiléptünk egy kicsit.Ebben a "kopasz" vegetációban azért megtaláltuk a jelzéseket,meg az ösvényt is,de ugyanez nyáron nem biztos hogy ment volna...milyen lehet ez nyáron?

 

Nagyesztergárra beérve már kezdett sötétedni,de az aszfalton szerencsésen beértünk a városba,kicsit vigyázni kellett ugyan az autók miatt,de nem volt gond.A kéktúrás bélyegző a vasúton minden további nélkül megkapható volt némi kopogtatás után,de a panzióban is kaptunk cégeset.

 

Másnap összepakoltunk,levittük a cuccainkat a kocsiba,majd nekivágtunk az aznapi szűk 20km-nek,melyben a Bakony legmagasabb pontja a Kőris-hegy is benne foglaltatott.Szerencsére ugyanolyan szép időben mehettünk ,hamar átértünk Borzavárra,Zirc felől érkezve a falu elején van a pecsételőhelyként (is) szolgáló Oázis presszó.

kicsi kocsma,de jól felszerelt,gumicuki meg ropi is volt

A kocsmától kaptató kezdődik,ez mondhatni innen már szinte a hegytetőig kitart,a 709m magas Kőrisig.A templom mellett elvétettük a szűk ösvényt,de hamar rájöttünk és korrigáltunk,a jelzések itt is elég sűrűn vannak felfestve,nem régen újíthatták fel őket.Szépalma felé egy kis aszfaltút vezet,mehetünk ezen is,mert a kéktúra ösvénye elég kacifántosan ugyan de mellette vezet,de sehol sem távolodik el nagyjából 20m-nél messzebb az autóúttól,majd vissza is tér rá a szépalmapusztai lovaskarám előtt nem sokkal.Itt már feltűnt nekünk a hegycsúcson lévő radar focilabda alakú gömbje.(kép már volt:-) )

Húzósnak néz ki a hegy,de egy kb húsz perces masszív kapaszkodóval felértünk a tetejére,ahonnan most egész szép kilátás nyílt,bár az idő kezdett elborulni.

Bélyegzés után megkezdtük a folyamatos ereszkedést Bakonybél felé,az ösvény itt is gyönyörű szálfabükkösben vezet,bár favágások nyomai is láthatóak voltak errefelé is,ezeket egy tájékoztató táblán magyarázza az erdészet,miszerint a tájidegen fajok pusztulásnak indultak,ezért ki kell őket vágni,majd őshonos fákat telepítenek vissza.Úgy legyen!

Remélem valamennyire olvasható...a szlavón tölgy a "bűnös"!:-)

Ezek a táblák egyébként még Szépalmapuszta körül voltak kitéve.

Ezek után már kissé eseménytelen volt az utunk,bár nem néztük a pontos időt pont a Bakonybél-Zirc buszjárat előtt tíz perccel értünk a faluba,így nem is pecsételtünk,hanem megvártuk a hamarosan érkező buszt,és vissza mentünk vele Zircre.Bélyegzőt majd legközelebb,remélem hamarosan mehetünk megint vissza a Bakonyba!


annyi baj legyen Creative Commons License 2011.02.13 0 0 31941

Egy kis statisztika a szakasz-nyilvántartóból:

Regisztrált tagok száma:81 fő, akik összesen 14350.4 kilométert haladtak az Országos Kéktúra útvonalán
Legtöbbször a(z) Hármashatár-hegy - Virágos-nyereg szakaszt járták le, 25 alkalommal.

Morcsi Creative Commons License 2011.02.13 0 0 31940

Hogy ON is legyek: a Gerecsében tudja valaki, pontosan hol van a Barát-kút? Ma elugrottunk oda és megkíséreltük felkutatni, de csak sejtjük, hogy hol kellene/kellett volna lennie...

Morcsi Creative Commons License 2011.02.13 0 0 31939

Inkább csak most már tágabb lehetőségek vannak a kérdőívezésre. Én több, mint 10 éve írtam az ugyanilyen dolgozatomat, akkoriban éppen csak néha-néha lehetett internethez férni a főiskolán, otthon egyáltalán nem volt netünk. Az adatgyűjtés régebbi szakdolgozatok bújásából az iskola könyvtárában, levelezésből, telefonálásból, utazásból, személyes találkozókból állt. Sokkal időigényesebb, de személyesebb volt, főleg az utazgatásokat nem bántam, mennyivel hangulatosabb odamenni valahova és személyesen beszélgetni az illetékesekkel, mint e-mailben letudni :)

Előzmény: Törölt nick (31932)
lükepék Creative Commons License 2011.02.13 0 0 31938

Ma DDK-ztunk egy  jót Pécs mellett, Remete-rétről Abaliget vá-ig. Az utolsó 5 km olyan semmilyen volt, de a Mecsek azért most is szép. :)

Láttunk: hunyort, hóvirágot, pár centiske medvehagymát (megkóstoltuk :) ), ibolyát, primulát.. Néhol pici hófolt-maradékokat. Tiszta április..

kvte Creative Commons License 2011.02.13 0 0 31937

Ez így kinézet alapján még az egykori iskolám (Bcsaba, 10-es) túracsapata is lehet.

Előzmény: Törölt nick (31934)
jázminapja Creative Commons License 2011.02.13 0 0 31936

Azért kíváncsi lennék a végeredményre! Remélem, egy líneális regresszió analízist is rádob a végén!:) 

Előzmény: hörpölin (31933)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.13 0 0 31935

Én is kitöltöttem! Nem lenne baj ha egy "szakmenedzser" kezelésbe venné a kéktúra marketingjét...:-)

Előzmény: hörpölin (31930)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.13 0 0 31934

Apropó,ha már feltettem ennek a kitűzőnek a képét,tudja valaki hogy milyen szervezet,szerveződés,mozgalom kitűzője ez?

Előzmény: Törölt nick (31928)
hörpölin Creative Commons License 2011.02.13 0 0 31933

Húúúú, a legfontosabbat nem is említettem: ő maga is kéktúrázik - a levele szerint! És mivel furcsálltam egy kérdését, tudniilik, hogy Aggtelek és Jósvafő között a föld alatt, vagy felett teljesítettük-e a távot, utánanéztem, barlangászik-e. A válasz igen, tahát itt egy aktív kéktúrázóról és barlangászról van szó!

 

Szerintem nem baj, ha a kéktúra egy kicsit előtérbe kerül. És ha valaki a véleményre kíváncsi ebből szempontból, hát állok elébe! Ez csak záródolgozat lesz, nem hiszem, hogy bárki is a későbbiekben felhaszálná az adatokat, de a kitöltéséhez szükséges negyedóra sem a világ, időmbe belefért!

Előzmény: Törölt nick (31932)
jázminapja Creative Commons License 2011.02.13 0 0 31931

Töltöttem...

Előzmény: hörpölin (31930)
hörpölin Creative Commons License 2011.02.13 0 0 31930

Sziasztok!

 

Ma reggel egy levelet találtam a postafiókomban, amiben egy (gondolom) fiatal hölgy arra kér, segítsek neki abban, hogy a kéktúrára vonatkozó kérdőíve minél több illetékeshez eljuthasson. Mivel alapvetően egy gentemanus természet vagyok, az ilyen kéréseknek nehezen tudok csak ellenállni, sőt, sokszor meg sem próbálkozok ezzel! ;-D

 

Én már ki is töltöttem a kis kérdőívet, nagyjából negyedórás volt az egész. Szerintem értelmesebb kérdések vannak benne, mint a tavalyiban. Szóval, ha van egy kis szabadidődtök, legyetek szívesek kitölteni! A kérdőív első oldalán egyébként a következők olvashatóak:

 

"Kedves Kéktúrázó!

........ .......... vagyok, és az Európai Üzleti Polytechnikum idegenforgalmi szakmenedzser képzésére járok. Záródolgozatomat az Országos Kéktúrát járókról írom – ehhez kérem most a segítségét.

Kérem, töltse ki az alábbi kérdőívet, mely kb. 15 percet vesz igénybe. Arra vagyok kíváncsi, hogy milyen természetjárási szokások jellemzőek Önre, illetve ha már teljesítette az egész kéktúrát, milyen szokások voltak jellemzőek Önre kéktúrázás közben.

A válaszokat természetesen név nélkül, bizalmasan kezelem."

 

A kérdőív elérhetősége:

http://www.kerdoivem.hu/kerdoiv/406524561/

olahtamas Creative Commons License 2011.02.13 0 0 31929

Igen, ahogy beér a busz rögtön ott van baloldalt.

http://www.turistautak.hu/poi.php?id=10570

Előzmény: Törölt nick (31926)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.12 0 1 31928

Kőkereszt előtt vagy után,nézőpont kérdése,ha a zirci buszból nézem,akkor azt hiszem előtt... bár nem biztos!:-)

Ha megyünk,megmondom.

A Naszályra vezető kéktúra útvonal az én tudomásom szerint sem érintette soha sem a kopjafát,bár tényleg az "eredeti" kék csak mindössze kb 50m-re haladt el előtte,ahogyan Bubu írta,ennek elterelését nem tartottam én sem jó ötletnek,mert járható az ösvény,még ha nehezebben is,de mi akkor is ezen mentünk fiammal ,mert ezt tartottuk adekvátnak,nem a másikat,Rockenbauer Pál megér ennyit,nem tudom miért tereltek,biztosan megvolt az oka,csak mi nem láttuk be.

Ugyanúgy, szépen nyomvonalt követve bejártuk így is a kéket...Tisztelegve a nagy előd emléke előtt...nem kéne megmagyarázni a nyomvonal változtatás okait,hanem arra kéne törekedni hogy a kopjafa közelében haladjon,mert ez minden kéktúrázó érdeke,és nincs a kéktúra útvonalán másik hely,amely ennél jobban megérdemelné a tiszteletet,ide kell vezetni a kéktúrázókat,nem pedig elterelni úgy vélem

.

Előzmény: annyi baj legyen (31927)
annyi baj legyen Creative Commons License 2011.02.12 0 0 31927

Ez lehet, emlékim szerint, közvetlenül a faluszélen, a kőkereszt után

Előzmény: Törölt nick (31926)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.12 0 0 31926

Múltkor Bakonybélben fejeztük be a túrát,de nem sok mindenre maradt időnk,mert jött a busz.

Ezt a panziót láthattam én a busz ablakából,ez van ott a főút mellett?(Tamás panzió)

Előzmény: olahtamas (31921)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!