Keresés

Részletes keresés

izabó Creative Commons License 2005.02.13 0 0 59
Még várom a képet,kiváncsi vagyok a kutyusodra.
Előzmény: Sport Tx (57)
izabó Creative Commons License 2005.02.13 0 0 58

Szia!

 

Hát igen ők,nagyon nem értettek a kutyához,egyszerüen azt mondták hogy kezelhetetlen és idegbeteg-ideggyenge a kutya,pedig ilyenről szó sincs,akaratos önfejű,de nevelhető,mióta nálunk van sokat változott,de ha megharapott volna minket ha nem vagyunk elég gyorsak,például fésülésnél,lábtörlésnél,vagy szemtisztitásnál,de ezeket már mind hadja csak a fésülésnél,morog még,de már nem úgy mint régen,ezeken kívül végtelenül kedves,játékos ragaszkodó kutyus,nekem mindig nagy testü kutyáim voltak meg vannak is,rajta kivül két Német juhászom van,vele máshogy kell bánni,de kezdjük kiismerni egymást.:o)

Előzmény: Sport Tx (55)
Sport Tx Creative Commons License 2005.02.12 0 0 57
Na, mostmár van kép.
Sport Tx Creative Commons License 2005.02.12 0 0 56

Hoppá!

A kép lemaradt az elöbb.

Sport Tx Creative Commons License 2005.02.12 0 0 55

Kedves izabó!

 

Nagyon édes ez a kutya.  Már látom, hogy nem csak az enyém szeret háton feküdni.

Az előző gazdik meg is érdemlik, hogy meg lettek harapva.......

Ez mindig a főnökön (gazdin) múlik, ha megharapják.

Gondolom ti nem engeditek meg neki, tehát nem is próbálkozik a kutyus.

Szúrok be én a kutyuimról egy képet, de nekem nem sikerült olyan jó képet csinálnom mint neked. (a 2. képre gondoltam)

izabó Creative Commons License 2005.02.08 0 0 54
Na ilyen egy vérengző Bolognese. :o)
izabó Creative Commons License 2005.02.08 0 0 53

Szia!

 

Mióta nálam van nem vittem kozmetikába,3 hónapja van nálunk,az elöző gazdája le akarta adni egy menhelyen,mert végigharapta a családot,mielött megkaptam annyira megnyirták hogy szinte nem is volt szőre,mert nem tudták megfésülni,a képen csak kifésültem.:o)

Előzmény: Sport Tx (52)
Sport Tx Creative Commons License 2005.02.08 0 0 52

Kedves zsuzsa!

Osztom a véleményed, a Pedigree kutyakaja sajnos tényleg nem tartozik a jó minőségű kaják közé. Sőt....

Tele van szójával és még ki tudja, hogy mi van benne....

Szerintem teljesen igazuk van a kutyusoknak, hogy nem eszik meg.

Az én kutyusaim is, a Royal Canin-t szeretik legjobban.

 

Szia izabó!

Nagyon helyes kutyusod van. Látom frissen kozmetika után készült a kép.

izabó Creative Commons License 2005.02.06 0 0 51

Sziasztok!

 

Nekem is van egy 2 éves kan Bologesem,ő is válogat de egy tápot egyik meg csak,az ACANÁT.

Ime ő Totónak hívják.:o)
Előzmény: Lilusz (48)
zsuzsa Creative Commons License 2005.02.06 0 0 50
Hát a pedigree nem igazán tartozik a jo minöségüek közé, bár agyonreklámozzák... De az ilyen pici kutyák sokszor válogatósak. Amugy se esznek sokat. Nálunk Biomill bárányos és Royal Canin vált be.
Előzmény: Lilusz (48)
Sport Tx Creative Commons License 2005.02.06 0 0 49

Valaki??????????? !!!!!!!!!!!!

Hellóóóóóó!!!!!!!!!!!!!

Lilusz Creative Commons License 2005.01.01 0 0 48

Sziasztok Fóromosok!

 

Nekünk is egy ilyen bolognesünk van.Nagyon válogatós, van mikor olyan kedvében jár, hogy még a pedigree kutyakaját sem eszik meg. Van valakinek valamilyen ötlete mit lehet ez ellen tenni?

 Előre is köszönöm!

carmen333 Creative Commons License 2004.09.12 0 0 47
Ja, ide jelentkezzen, akinek van ilyen kankutyusa és érdekelné az ügy: carmen222@freemail.hu
carmen333 Creative Commons License 2004.09.12 0 0 46

Sziasztok!

Tündéri 2 és fél éves bolo lánykutyusomhoz (fajtatiszta, de törzskönyve nincs) keresek egy csinos bolo fiút pároztatásra, mert már 2 tüzelés óta veszettmód babázhatnékja van... Egy játékállatkán gyakorol, nagyon megható. Most tüzel, úgyhogy jövő hét vége felé lenne aktuális a dolog. Bp.-iek vagyunk.

Köszi!

Carmen (Bogi nevében)

fmar Creative Commons License 2003.11.10 0 0 45
sziasztok!
segítséget szeretnék kérni, bár nem az én kutyámról van szó. Tegnap a XVI. kerületben, Rákosszentmihályon a Jávorfa utcában, a szomszédunkból kiszökött egy bolognese fiú. Délután még visszaraktam a kerítésen át, de estére megint eltünt, gazdiék nem voltak otthon, csak késön jöttek meg. Ha valaki esetleg azon a környéken lakik, és találkozott egy hófehér pamaccsal, kérem jelentkezzen!30-295-3375
Böbsi Creative Commons License 2003.11.08 0 0 44
Üdv mindenkinek!

Nekem van egy ilyen kiskutyám, 5 éves lessz márciusban.
Nagyon alkalmazkodó, a gyerekeim imádják és nagyon szeret játszani van egy cicánk is avval kifejezetten imád hancurozni.
De amit nehéz megszoknunk az az éles ugatása, ha hozzánk jön valaki és még csak az ajtóba áll és csönget akkor nem lehet "le lőni" se az én kis fenevadamat.Még sokat tudnák róla írni de majd legközelebb.
Csövike minden állat barátnak!

Ammandina Creative Commons License 2003.10.29 0 0 43
Nagyon édes kutya.
tegnap kutyasétáltatás közben megállt mellettünk egy autó, útbaigazítást kért. Az ablaon egy bolognese hajolt ki. Nagyon vagány frizurája volt, göndör, se nem rövid, se nem hosszú. Erős érdeklődést mutatott a Bella irányába, aki nem értette, hogy lehet valaki ilyan vidám egy autóban (ő nagyon utálja az autókázást, mindíg hisztizik és sokszor visszaadja a kaját;o))
Előzmény: Euphorbia (40)
Euphorbia Creative Commons License 2003.10.28 0 0 42
Nem tudom, nem értek hozzá. Igaziból hozzám más fajták állnak közel. Ő már majdnem egy éves volt amikor megörököltük. Egyszer azért elvittük egy kiállításra, csupán kiváncsiságból. Persze nem neveztük, mert bár van törzskönyve, nincs tetoválva (a „tenyésztője” már 6 hetesen eladta...). Azért megkértük a bírót, mondjon véleményt róla. Hát, jó sok rosszat mondott, nem mintha számítana is valamit.

Ő nem mozog nagyon sokat. Régebben a telken dobáltuk neki a labdáját, de egyszer elkezdett sántítani, furcsán menni, azóta csak ritkán, és akkor is rövid távon gurítjuk neki. Otthon a kezdetektől ölben hordjuk a lépcsőn, csak a telken lépcsőzik (14 fok).

Mi nem fürdetjük sűrűn, de utána neki is nagyon finom a szőre! És milyen illatos tud lenni a nercolajos fésülés után...

Előzmény: zsuzsa (41)
zsuzsa Creative Commons License 2003.10.28 0 0 41
No ö példaul igazán formás joszag, de van amelyik olyan kis csenevész. Talan a családban élö, sokat futkosó, birkozó kutyusok izmosabbak.. vagy ez jo geneken mulik ?

Nekünk azért nincs ször a lakásban, mert nem vágatjuk és igy heti 2-3 fésüléssel kijön ami ki akar.

A havanese szöreben csak egy enyhe göndörség van, azt is ki kell egyenesre fésülni kiállitáson. De nagyon finom szöre van a bichonoknak, mindig tapogatjuk meg simogatjuk a mieinket :-))

Azt viszont enm tudom, a frise es a bolognese szöret is kell-e ugy becsavargatni , mint a maltainak meg a yorkshire-nek.

Előzmény: Euphorbia (40)
Euphorbia Creative Commons License 2003.10.28 0 0 40
Egyetértek!
Én eddig ahány bologneset láttam, mind más volt jellemileg és küllemileg egyaránt.

Az biztos, mi rendszeresen levágatjuk rövidre a szőrét (nagyon sok van neki), és az egész lakás tele van kutyaszőrrel. Mikor kifésülöm, épp úgy néz ki, mint egy frise, amikor pedig megázik teljesen göndör lesz a bundája. (Korábban többen is kölyök pulinak nézték...)

itt láthattok róla egy képet.

Előzmény: zsuzsa (38)
Ammandina Creative Commons License 2003.10.28 0 0 39
Sziasztok!
Nekem is havanesem avn, akinek van kedve képeket nézegetni kukkantson ide: http://bella.petocz-reichlin.net
Ő ne tenyészkutya, hanem családtag. Ki is zárnák egy versenyből, mert nem szabályos a harapása, de engem ez nem igazán érdekel.
zsuzsa Creative Commons License 2003.10.28 0 0 38
Egy kutyáról leirni, hogy vig kedélyü, hüseges, bohokás az baromi nagy közhely. Van depresszios, buskomor, hütlen, bubanatos fajta is ?

Az ugatás is részben szoktatás kérdése nem, a mieink akkor ugatnak ha valaki jön, egyébként teljesen kukák.Akkor most ugatósok vagy sem ?

Ahonan a kutyáimat hozatm, volt 2 bolognese is és elég rematy kutyáknak találtam öket, olyna kis csenevész, törékeny ölebeknek. A mieink sokkal izmosabb, maszivabb kutyának tüntek. Ugyanakkor a szomszédunkban van egy növendék bolognese kan,aki csodaszép, izmos, majdnem akkora minta mi lányaink, öröm ránézni. Tehát ez is tenyésztés kérdése.

Szerintem a könnyfolyós bichonok a bebarnult szemzugukkal rondán néznek ki, de minden második könnycsorgós, fölega bolognese-ek ( persze lehet, hogy csak véletlenül mindig ilyennel találkoztak ) Lehet, hogy ez csak engem zavar.

csupaszabo Creative Commons License 2003.10.28 0 0 37
Ahogy Zsuzsa a 30. hozzászólásában is leírta, a frisé kissé bohókásabb, a bolognese egy cseppet félénkebb, visszahúzódóbb. 3 kissrác mellett nyerőbb számomra a kissé túláradó életkedv.
Előzmény: Otello (36)
Otello Creative Commons License 2003.10.27 0 0 36
Ok, szőrzet kipipálva.
Lécci, a természetről is írj nekem valamit!

Frisé:
víg kedélyű, merész és életvidám, hűséges,
játékos, figyelmes

Bolognese:
pajkos, vidám, értelmes, könnyen kezelhető, nem ugatós.

Ezeket netről ill. könyvből szedtem. Lécci, mondd
el a te tapasztalataidat is!

Köszi!

Előzmény: csupaszabo (35)
csupaszabo Creative Commons License 2003.10.27 0 0 35
A frisé szőrzete és természete jobban tetszik nekem. De ez tök egyéni, kinek mi tetszik.
Előzmény: Otello (32)
Tibbe Creative Commons License 2003.10.27 0 0 34
""Mi alapján???? ""

A könyvek szerzői más-más éghajlatú és kultúrájú környezetben laknak, az alapján...
Ez a fordítót kevésbé érdekli..

Előzmény: Otello (32)
Tibbe Creative Commons License 2003.10.27 0 0 33
COTON DE TULEAR

FORDÍTÁS: Michéle Schneider

SZÁRMAZÁS: Madagaszkár

AZ EREDETI ÉS ÉRVÉNYES STANDARD DÁTUMA: 1995. 11. 09.

ALKALMAZÁS: Társasági és kísérőkutya.

FCI CSOPORT BEOSZTÁS: IX -es fajtacsoport Társasági-és kísérőkutya.
Sekcio 1 . 2 Coton de Tulear
Munkavizsga nélkül

RÖVID TÖRTÉNETI ÁTTEKINTÉS: 1977-ben került Franciaországban ez a fajta, azonnal megkedvelték és helyet kapott a társasági kutyák között. Már az egész világon megtalálhatók.

ÁLTALÁNOS MEGJELENÉS: Egy kistermetű szobakutya, hosszú gyapotszerű szőrtakaróval, és sötét ,kifejezésteli intelligens szemekkel.

ARÁNYOK: A marmagasság a testhossz 2: 3-a.
A fej hossza a testhossznak 2 : 5-e.
A koponya hossza 9 : 5 - höz aránylik a fang hosszához.

VISELKEDÉS/JELLEM (WESEN): Pajkos, vidám, sőt néha kis bohóc, nagyon ragaszkodó a gazdájához.

FEJ: Oldalról nézve: rövid. Felülről nézve: háromszögletű.

KOPONYA:
Agykoponya: A koponyatető domborúan ívelt. Kb. 8,5 cm széles, a szemöldökcsont alig fejlett. A homlokbarázda enyhén fejlett, fejbúbja nincs kifejlődve. A tarkó kiszögelése alig észrevehető.
Stop: Alig fejlett.
Arcorri rész
Orr: Az orrtükör kicsi és fekete, a sötét és a dohányszín elfogadott. Az orrlyukak nyitottak.

FANG: A hossza kb. 6 cm. mélysége kb. 4,5 cm, a szélessége kb. 5 cm. Az orrhát egyenes. Az állkapocs egyenes vonalú.

AJKAK: Vékonyak, feszesek, a pigmentje az orrtükör színével azonos.

FOGAZAT: Teljes fogazat, kicsi fehér fogakkal. A harapása lehet szűk előre -vagy hátraharapás esetleg harapófogó harapás.

SZEMEK: Kerek, sötét, élénk tekintet, távol ülők, a vékony szemhéjak az orrtükör színével megegyezően pigmentáltak.

FÜLEK: Lógó fülek, a szélessége kb. 6 cm, a hossza kb. 7 cm. Magasan tűzött, vékony és háromszögletű. A fülhegyek igen finomak, a tűzésnél kis töréssel, fehér szőrrel takart, de lehet többé-kevésbé sötét, sárgán foltos, b) sárga és feketével mellírozott szőr, c) kevés fekete szőr, amely világos szürkés foltokat alkot.

NYAK: Egyenes, a fej felé enyhén ivelt..
Hossza: kb. 8 cm.
Formája: Ívelt, jól izmolt. A szélesség kb. 7 cm.
Bőr: Feszes.

TÖRZS: A felsővonal enyhén domborúan ívelt.
Mar: Alig kifejezett, erőteljes a nyak illesztésénél.
Hát és ágyék: Enyhén ívelt, jól izmolt.
Has és lágyék: Kerek, kevésbé széles, mint a mellkas, a has egy kissé felhúzott.

FAROK: Mélyen tűzött, kb. 18 cm hosszú, a faroktőnél vastag és elvékonyodó a farok hegyig, nyugalmi állapotban a csánk alá ér és a vége egy kissé visszahajló.

VÉGTAGOK:
Elülső végtagok: A lábak mind elölről - mind hátulról nézve párhuzamosak
Lapocka: kb. 10 cm, ferdén illesztett és jól izmolt.
Felkar: kb. 9 cm. hátrafelé ferdén illesztett, jól izmolt. A felkar a lapockával 120°-os szöget zár be.
Alkar: kb. 10 cm. a talajra merőleges. Erőteljes csontozat.
Lábtő kb. 3 cm.
Lábközép: kb. 3 cm.
Mancsok: A formája kerek, kicsi. Zárt ujjak, a talppárnák rugalmasak és sötéten pigmentáltak.

Hátulsó végtagok: Elölről és oldalról nézve a talajra merőlegesek.
Comb: Jól izmolt, kb. 10 cm hosszú.
A comb a csípővel 80°-s szöget zár.
Lábszár. kb. 10 cm hosszú, és elölről hátra felé hajlik.
Csánk: hossza: kb. 2 cm. kerülete : 3 cm. A szögelése kb. 160°.
Hátulsó lábközép: kb. 7 cm hosszú, a kerülete kb. 2 cm. A talajra merőleges.
Mancsok: A formája kerek, enyhén ívelt ujjak, melyek szorosan zártak. Lapos talppárnák, melyek jól pigmentáltak.

MOZGÁS: Lépésben normális, Az ügetésben rövid léptű. Az ügetés előnyben részesül.

BŐR: Vékony, a testhez jól simuló, a pigmentációja lehet szürkés, vagy sötét foltos.

SZŐRTAKARÓ:
A szőrzet szerkezete finom, kb. 8 cm hosszú, enyhén hullámos, gyapjas tapintású.

SZÍN: Fehér, sárgás vagy többé - kevésbé sötét szürkés foltok, főleg a füleknél megengedettek.

NAGYSÁG ÉS SÚLY:
Nagyság: Kanoknál 28 cm max : 32 cm, minimum : 25 cm
Szukáknál 25 cm max : 28 cm minimum : 22 cm.

Súly: Kanoknál 4 - 6 kg.
Szukáknál 3,5 - 5 kg.
A súlynak arányban kell lennie a nagysággal pl. egy 28 cm -es kannak legalább 5 kg súlyának kell lennie. A 32 cm- s kutyának kb. 6 kg. a súlya. Kívánatos, hogy a típusának megfeleljen. Néha magasabb lábú kutyák is előfordulnak.

HIBÁK: Minden eltérés a megengedettől hibának tekintendő és a hiba nagyságának megfelelően kell értékelni.

SÚLYOS HIBÁK:
* Fang: túl kicsi, vagy túl nagy.
* Koponya: lapos vagy túl domború.
* Stop : túl fejlett, vagy a astop hiánya.
* Orrhát: ívelt orrhát.
* Harapás: rendezetlen fogív, túl nagy előre - vagy hátraharapás, lyukas fogak.
* Szemek: világos, túl közel álló szemek, entropium, ektropium, dülledt szemek, szúrós tekintet.
* Fülek: túl rövid, nem elég hosszú szőrzettel fedett, túl keskeny,vagy túl vastag a tűzésénél vagy álló fülek.
* Hát: süppedt hát, túl hosszú hát.
* Far: vízszintes, túl keskeny.
* Mellkas: Nem elég fejlett mellkas.
* Nyak: túl hosszú vagy túl rövid, keskeny.
* Farok: túl hosszú, túl rövid, vagy gyűrűs, kevés szőrrel fedett.
* Vállak: meredekek.
* Lábak: tehénállás, x -lábak, be ill.- kifelé forduló, tág ill. szűk állás, rossz szögelés.
* Combok: kevéssé izmolt és kevés szőrrel fedett.
* Bőr: ráncos, vagy vastag.
* Szőrzet: túl rövid, túl hosszú, göndör, vagy selymes.

KIZÁRÓ OKOK:
ORRTÜKÖR: foltos, Pigmenthiányos, túl világos.
AJKAK: Pigmenthiányos, vagy foltos, lógó ajkak.
SZEMHÉJ: fehér, Pigmenthiányos ill. foltos.
FAROK. gyűrűs, vagy egyenesen tartott, farknélküliség.
NAGYSÁG ÉS SÚLY : a maximum felett..
SZŐRTAKARÓ: barnán vagy feketén foltos.

M.J. A kanoknak két jól fejlett herével kell rendelkeznie, melyek a herezacskóban helyezkednek el.
Ford. Kalo M.

Előzmény: zsuzsa (30)
Otello Creative Commons License 2003.10.27 0 0 32
De miért???? Könyörgöm, miért?????
Lécci folytasd a mondatot:
Azért választottam a Frisét a Bolognese-zel
szemben, mert .... (itt jössz Te).
--------------------------------------
Egyébként egy lenyírt bolognese és frisé,
netalántán coton de tulear között meg lehet mondani a különbséget???

Ahogy nézelődöm az ilyen kis fehérkutyák között
egyre többet találok (bolo, frisé, coton, westie ...).
Amit viszont nem tudok az az, hogy a világ
kutyái c. könyv mi alapján sorolja őket be,
hogy lakásban ill. kertben tartható-e.
A bolognesere azt írja, hogy csak lakásban,
de a coton de tulear-ra kertet is meg lakást
is mond. Mi alapján????

Meg kéne néznem egymás mellett ezeket a kutyákat
felnőtt ill. kölyökkorban is....

bye

Előzmény: csupaszabo (31)
csupaszabo Creative Commons License 2003.10.27 0 0 31
Ismét megerősítettél abban, hogy nekem frisé kell!!!
zsuzsa Creative Commons License 2003.10.27 0 0 30
A BICHON FRISÉ (Tenerife)
Intelligens, becsvágyó és pazarló volt Madame Pompadour, aki XV. Lajos kedveseként élt a francia udvarban. Az 1721-ben született párizsi asszony nemcsak a művészeteket és az irodalmat pártfogolta, de ô vetette meg a porcelánipar alapjait, s mindig újabb és újabb szórakoztató dolgokat eszelt ki királya számára. (Úgy mellesleg politikai rátermettségét is nem egyszer bizonyította.) Mindig ott volt, ahol éppen szükség volt rá, de ritkán jelent meg kedvence, egy bichon frisé nélkül. A francia hölgyek lelkesedtek érte, és persze mind utánozni akarták. Egyebek mellett ehhez tartozott az is, hogy egy ilyen boglyas fejű „hógolyót” tudjanak lábaik mellett.
A fajtát tengerészek fedezték fel a Kanári-szigeteken és hozták magukkal Európába, ahol öt változatát tenyésztették ki: ez volt a máltai, a havannai, a kis oroszlánkutya, a bolognai és maga a bichon frisé, melyet Madame Pompadour idejében még Tenerife (Teneriffa) kutyának hívtak. Csak késôbb keresztelték bichon frisé névre (frisé = göndör, bodorított, bolyhos). Ezeket a kutyákat sokáig félreismerték; évszázadokon át ölebekként vándoroltak egyik fényes szalonból a másikba, ahelyett, hogy komolyan vették volna ôket, mint egykor ôseiket, azokat a vízispánieleket, amelyek mint vadászó és jelzôkutyák szereztek maguknak nevet és tekintélyt. Pedig helyes tartás és bánásmód (nevelés) mellett ez a kutya ragaszkodó, szívós és ravasz fickó, mellyel, mint azt a franciák mondják, „akár lovat is lehet lopni”!
A frisé vonzó megjelenésű, elegáns, víg kedélyű, merész és életvidám eb. Amióta az 1970-es évek végén félmerült az ismeretlenség homályából, széles körben lelkes hívekre talált. Bátor és kemény társasági kedvenc, a norvég parasztok pedig rájöttek, hogy még birkaterelésre is kiképezhetô.
Szép küllemű, elegáns kutya. Fejformájára jellemzô, hogy a koponyai rész hosszabb, mint az arcorri rész. Stopja nem túl kifejezett. Szeme kicsi, sötétbarna. Lelógó füle hosszú, de nem annyira, mint az uszkáré, s finom, göndörödô szôr borítja. Mellkasa fejlett, hasát agárszerűen felhúzza, ágyéka széles, izmos. Végtagjai egyenesek, vékony csontozatúak. Farkát kissé felemelve, a háta félé hajlítva hordja, anélkül, hogy kunkorítaná. Karmai olykor fehérek, bár a tenyésztôk jobban kedvelik, ha feketék. Szôre finom, selymes; lazán, dugóhúzószerűen csavarodó. Színe fehér.

A BOLOGNAI (Bichon bolognese)
A máltaira rendkívül hasonlító, olasz származású bolognai a középkorban alakult ki, s bár az észak-olaszországi Bologna városa után nevezték el, valójában inkább dél-olasz bichonoktól származik.
A fajtáról 1200 óta vannak feljegyzések, amelyek elôkelô, régi származását dokumentálják. Ezek bizonysága szerint a bolognai ugyanolyan szerepet töltött be az olasz reneszánsz uralkodók családjai és az arisztokrácia körében, mint a máltai, kiváltképpen a Mediciek, Gonzagák udvartartásában.
A szeretetre méltó, gyöngéd bolognai némileg tartózkodóbb, félénkebb, mint népszerűbb unokatestvére, a bicon frisé. Fehér, gyapotszerű bundája meleg klímaviszonyok közötti tartásra is alkalmassá teszi. Keresi és kedveli az emberek társaságát, s szoros kapcsolatot alakít ki gazdájával. Pajkos, játékos, könnyen kezelhetô ebecske.
Nagy elônye, hogy nem túl hangoskodó, nem ugatós. Idegenekkel szemben kifejezetten bizalmatlan, ezért tenyésztôi szerint jelzôkutyának is alkalmas.
Kistermetű, négyzetes alakú, harmonikus felépítésű kutya. Koponyája kissé ovális, szeme viszonylag nagy, sötét okkersárga színű. Füle hosszú és lelógó, hosszú szôr borítja. Mellkasa eléggé mély, háta egyenes, fara széles, enyhén lejt. Farkát a hátára hajlítja. Szôrzete hosszú, pelyhes, nagyon sűrű; egyformán fedi egész testét, csupán az arcorri részen rövidebb. Színe hófehér, minden folt vagy árnyalat nélkül. A kanok marmagassága 27–30, a szukáké 25–28 cm. Súlya 2,5–4 kg.

A HAVANNAI (Bichon Havanese)
A bichon család legnagyobb termetű, ennek ellenére nagynak egyáltalán nem mondható tagja. Bichon Havanais, illetve Havana Silk Dog (havannai selyemkutya) néven is ismerik. A Földközi-tenger medencéjének vidékérôl kerülhetett késôbbi származási helyére, Kubába. A fajta valamikor az 1700–1800-as években alakult ki. Eredetére nézve pontos adatokkal ugyan nem rendelkezünk, de nagyon valószínű, hogy kis termetű uszkárokkal pároztatott bolognaiaktól vagy spanyol tulajdonban levô máltaiaktól származtatható.
A forradalmak közismerten nem kedveznek a kutyáknak. Az új rendszer a tisztavérű fajtákban gyakran az uralkodó osztály szimbólumát, „totemállatát” látja. A történelem erre számos szomorú példát szolgáltatott. Mint tudjuk, a francia, az orosz, a kubai s a kínai forradalmakat követôen az addig nagy becsben tartott fajtákat a szó szoros értelmében vagy passzív módon megsemmisítették. Így járt a havannai is, mely Kubában ma ritka, mint a fehér holló, de szerencséjére Amerikában a tenyésztôk felkarolták a fajtát, így ma már világszerte ismerik, ha annyira nem is, mint népszerűbb „testvéreit.” Az olykor félénk, ám mindig gyengéd és fogékony havannai természeténél fogva nagyszerű társasági kutya, különösen a gyerekek odaadó játszótársa.
Teste arányos, feje rövidebb, mint például a máltaié, koponyája viszonylag széles. Szeme közepesen nagy, sötétbarna. Orrtükre fekete. Füle hegyes, a fejéhez simulva lelóg, kissé ráncos. Törzse hosszú, izmos. Végtagjai rövidek, egyenesek, párhuzamosak, megfelelôen izmosak. Farkát, melyet hosszú, selymes szôrzet borít, fölemelve, pásztorbot alakúra hajlítva hordja. Szôrzete az egész testén hosszú, sima, könnyű, selymes, a vége könnyedén göndörödik. Színe teljesen fehér, illetve vajszínű, néha gesztenyeszínű foltokkal tarkított. Marmagassága 20–28 cm, súlya maximum 3–6 kg.

Én ezt találtam a fajtákról. Amit viszont nem tudok, az az, hogy milyen kutya a Cotton de Tuelar, mai ugy nez ki mint a havanese ,meg a bolognese kevereke.

Előzmény: Otello (29)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!