Keresés

Részletes keresés

olahtamas- Creative Commons License 2011.02.22 0 0 32014

Jó kérdés, hogy mi a "hivatalos"!

Ha a méréseid jók, akkor viszont jelentősen nem különbözhet a "hivatalos" értéktől.

Különben is, 1 méter az 1 méter, ezen nincs mit hivataloskodni :)

Előzmény: hörpölin (32013)
hörpölin Creative Commons License 2011.02.22 0 0 32013

Sajnos, nincsenek szintek magadva az RP-DDK igazolófüzetében, csak távok. Így nálam sincs megadva sehol szint, csak távolság a hivatalos adatok között. Ami szintek vannak, azokat én mértem, számoltam, tehát egyáltalán nem hivatalosak!

Előzmény: olahtamas- (32011)
annyi baj legyen Creative Commons License 2011.02.22 0 0 32012

Huh, ez a legtutibb megoldás számomra, hiszen itt még a kattintgatás is meg van spórolva, át kell csak gpx-be konnvertálnom, a script pedig már megvan, ami kiszedi a koordinátákat, és tölti az adatbázisba...

Előzmény: olahtamas- (32010)
olahtamas- Creative Commons License 2011.02.22 0 0 32011

DDK meg van Hörpölinnél:

http://www.kektura.click.hu/

Előzmény: annyi baj legyen (32009)
olahtamas- Creative Commons License 2011.02.22 0 0 32010

Az AK-t most kezdtem el összerakosgatni, Szekszárdtól már megvan Mezőtúrig:

http://www.turistautak.hu/routes.php?id=3681

.

.

http://www.turistautak.hu/routes.php?id=3719

 

Előzmény: annyi baj legyen (32007)
annyi baj legyen Creative Commons License 2011.02.22 0 0 32009

Köszi, erre már rátaláltam, csak sajnos itt nincsenek szintadatok, csak távolság.

Előzmény: vvittore (32008)
vvittore Creative Commons License 2011.02.22 0 0 32008
Előzmény: annyi baj legyen (32007)
annyi baj legyen Creative Commons License 2011.02.22 0 0 32007

Widivel szombaton kékeztünk, pont akkor beszéltük, hogy meg elkellene készíteni azt is, hogy teljes legyen a kör, csak először be kellene szereznem egy igazolófüzetet a hivatalos táv, és szintadatokért.
Bár lehet, hogy a neten fenn van valahol, még nem néztem körül.

"Lenyomnám azt is 1-2 nap alatt"

Most is öt napon állsz az OKT-n :)
Százalékban már közelítenek hozzád, szzs, és elvont, de ők negyven nap fölött járnak már, nem olyan fürgék, mint te :)

Előzmény: olahtamas (32006)
olahtamas Creative Commons License 2011.02.22 0 0 32006

DDk és AK mikor várható ?

Lenyomnám azt is 1-2 nap alatt :D

Előzmény: annyi baj legyen (32004)
annyi baj legyen Creative Commons License 2011.02.22 0 0 32004

Már a többszörös teljesítés is jelölhető a beszúrható kis ábrán. Az új szakaszok felvételénél adhatjuk meg, eddig hányszor jártuk le az OKT-t.
Én a példa kedvéért megelőlegeztem magamnak párat :)

Előzmény: annyi baj legyen (32001)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.22 0 0 32003

Ma végignéztem a második "Másfélmillió..." DVD-t,és eszembe jutott ez az eszmecsere,egyből a kápolnapusztai résznél,tehát ezek szerint Mindzsentpuszta után nem ment be még akkor Gántra a kék hanem a filmbeli útjelző tábla tanúsága szerint 75 percre ide a legközelebbi pont Kápolnapuszta volt,ahol el is beszélgettek az egyébként pesti születésű nagyon jó dumájú,talpraesett utolsó lakóval.

 

A Stromfeld Aurél turistaházat éppen felújítják a Kevély-nyeregben...Mogyorósbányán vájárképzés...azok a régi szép idők!:-)

De van azért pozitív változás is a film óta,Füzértől Hollókőn,Csókakőn át akármelyik várig nézzük mind nagyságrendekkel van jobb állapotban ma mint 30éve.

 

Előzmény: Törölt nick (31239)
rézike Creative Commons License 2011.02.22 0 0 32002

"6.      A nevezési díj fejében túralapot, emléklapot, kitűzőt biztosítunk.

8.      Mindenki nevezési díjat fizet, aki részt vesz a túrán. Napi nevezési díjak vannak."

 

Ezt találtam az OKT50 Bizottság ülésének emlékeztetőjében. Gondolod, hogy még jelvényt is csináltatnak?

Előzmény: hörpölin (32000)
annyi baj legyen Creative Commons License 2011.02.22 0 0 32001

A nyilvántartó xml kimenetéből elkészült az első, más által gyártott kép, psychonak köszönhetően:

 

Az oldal már ehhez is felajánlja a beillesztő kódokat, a statisztika menüponton belül.

hörpölin Creative Commons License 2011.02.22 0 0 32000

Vajon kiad-e majd az MTSZ különleges jelvényt az idei jubileumi kéktúra (OKT50) bejárás emlékére? Mert ha igen, akkor úgy időzíteném a saját második teljesítésem befejezését, hogy a zempléni részt velük járnám végig! Na, majd megkérdezem PV-t, úgyis be kéne mennem valamikor az új központba. De az MTSZ anyagi helyzetét ismerve ez a jelvény dolog nem túlságosan valószínü :-/

 

Tavaszi Széll!

Most legalább tudom, kivel udvariaskodtam versenyt, hogy ki pecsételhessen másodiknak! :-DD

 

A leírások majd jönnek a három napos Zirc - Bodajk túráról, de egyelőre még sem a képeket nem töltöttem le a gépről, sem a tracket a GPS-ről!

 

 

Előzmény: Törölt nick (31995)
mts Creative Commons License 2011.02.22 0 0 31999

Göcseji Galopp 55/33/16/5
Terepfutóverseny és Teljesítménytúra
Kávás 2011. március 6.
www.gocsejtajfutas.blogspot.com

Törölt nick Creative Commons License 2011.02.21 0 0 31998

Khmm,kerültük a témát,kerültük...:-)

 

 

Előzmény: Törölt nick (31997)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.21 0 0 31995

A Vaterán ismét feltűnt pár kéktúrás jelvény,kötőjellel kell beírni a keresőbe hogy "Kék-Túra" úgy dobja ki.Van egy "1938-1988" emléktúrás is,de az elég ramaty állapotban.

Törölt nick Creative Commons License 2011.02.21 0 0 31994

A hétvégén folytattuk a kéktúrát Bakonybél-Városlőd szakasszal,erről néhány kép:

Nyáj Városlőd felett a dombokon  -ki bámul kit?

átkelés a Torna-patakon

a németbányai bélyegzőt valaki megragasztotta,most teljesen jó lenyomata volta bakonybéliek sokat tesznek a turizmusért,helyreállítottak egy ilyen kemencét is többek közt

egy kis tavasz a Vadszőlő panzió kertjében -a helyet csak ajánlani tudom,mind szállás,mind konyha téren nagyon elégedettek voltunk vele,kéktúrás bélyegzőhely is egyben.

Törölt nick Creative Commons License 2011.02.21 0 0 31993

Na,látod ilyenkor jön jól az én -szinte gátlástalan:-))- kommunikációs készségem,mert én akkor is megszólítom az illetőt amennyiben érdekel ,ha fordított az esély aránya!A múltkor a Téli Tihany túrán például ilyen módon ismerkedtem meg pár mondat erejéig a szintén topiktárs HEV-vel,aki amúgy már rég járt erre.Persze természetesen nem vagyunk egyformák...

Előzmény: Tavaszi Széll (31991)
Tavaszi Széll Creative Commons License 2011.02.20 0 0 31991

99%-os valószínűséggel biztos voltam benne, hogy szombaton, a zirci vá. forgalmi irodában veled együtt bélyegeztem, de az a kutya 1% "Nem ő az!" elbizonytalanított. :-) És ha olvastam volna a fórumot, akkor ezt az 1 %-ot is elhallgattathattam volna.

Előzmény: hörpölin (31980)
vuk087 Creative Commons License 2011.02.20 0 0 31990

Mint tudjátok már, nyáron én is végigmegyek az OKT-n a párommal együtt. Szokatlanul hamar elkezdtünk rá edzeni (lsd 3189), most itt a következő beszámoló:

 

Késve indultunk, Hűvösvölgyről csak negyed10 körül sikerült elindulni. Hamar feltűnt, hogy jó sáros túrának nézünk elébe... A Nagy-Hárs-hegyre a nagyzsák (sátor, hálózsák, sok ballaszt) ellenére is szokatlanul jó tempóban értünk fel. Kicsi vállpihenteés, szétnéztünk a kilátóban, aztán mentünk tovább. Hamarosan elkezdett a sár mennyisége növekedni, és nem csak ott, ahol az erdészek járművei jártak - szokatlanul sok és nagyméretű erdőírtást láttunk egyébként végig a túra folyamán. Csacsiréten fogyasztottuk el jól megérdemelt ebédünket, majd mentünk tobább. Sorrento előtt, ahol a jelzés felkapaszkodik  a hegyoldalba, nagyon megörültünk a csökkenő sármenniységnek. A kis ösvényen így gyorsabban haladtunk. Sorrentónál a hideg szélben gyors kajálás, majd hogy meg ne fázzunk, gyorsan továbbmentünk. Néhány autóval is járható szakaszt kivéve kevés sárral találkoztunk az úton, ami kedvünket és teljesítőképességünket is növelte. Kb fél3-kor értük el a Csíki csárda épületét, majd továbbmentünk az iskoláig, hogy a teljes táv meglegyen. Vállpihentetés, térképnézés, aztán elindultunk a P+ megkeresésére (kevés volt a 20km, már otthon kiterveltük, hogy ráteszünk még egy kicsit). Többé-kevésbé magunktól meg is találtuk (térkép alapján követtem az utcákat, megszólítottunk egy fiatalembert, de akkor már láttuk az első jelzést, majd egy bácsit követtünk, aki megmutatta, nagyjából merre kell menni, ekkor megláttuk a következőt is), majd elindultunk a néhol bokáig érő sárban a Pilótaemlékmű felé. A jelzések kissé ritkák voltak, de a térkép segítségével és a kritikus pontokon megmaradt régi és újabb jelzések segítségével viszonylag egyszerűen követhető volt. Később elértük a P- jelzést, majd megtaláltuk a Skörút jelet is. Már éreztük a sárdagasztás hatásait, fáradtak voltunk, nehezen haladtunk, így Farkasrét helyett Csillebérc felé mentünk, amit rövid sárdagasztás után el is értünk 4 óra-fél5 tájban.
Elnézést a sár minden második mondatban való szerepeltetéséért, de sajnos ez a túra leginkább arról szólt... Ennek ellenére nagyszerű túra volt, szép tájakkal, jó idővel (bár néha hideg szél fújt és fáztunk), és ismét bebizonyítottuk magunknak, hogy egész türhető formában vagyunk.

 

Vuk

vuk087 Creative Commons License 2011.02.20 0 0 31989

re:31930, 31931, 31933

 

Kitöltöttem. A barlangos részhez odatehette volna, hogy: mindkét módon. Merthogy én is pl mindkét módon végigmentem a szakaszon (és barlangászom is). A vándorlásról meg nem tudtam semmit és nem is megyek el rá, elég a saját vándorlásom. De ha nem vigyázok, még szembejöhetnek.

Előzmény: hörpölin (31933)
kvte Creative Commons License 2011.02.19 0 0 31983

Talán ide még nem írtam, de az MTSz honlapján elkezdtük összegyűjteni a bp-i központban megvásárolható kiadványok (köztük a túramozgalmak igazolófüzeteinek) listáját:

 

http://termeszetbarat.hu/kiadvanyok

hörpölin Creative Commons License 2011.02.18 0 0 31982

Ez a második bejárás része lesz... :-)) Ha ezt a részt teljesítem, akkor meglesz egyben az Írottkő - Mátraverebély táv. Akkor aztán nekiindulok majd keletnek és havonta egy-egy tájegységet gyűrök majd le. Aztán csak elérek majd Hollóházára! :-))

 

A harmadik teljesítés az egyelőre csak játék. Megvan a táv Bodajktól Visegrádig. Azért kezdtem bele, hogy GPS-sel járjam végig a teljes OKT-t, és a már elemeiben látott felmérést elvégezhessem. Tehát pótolnom kéne most egyelőre azokat a szakaszokat, amiket még a kütyü nélkül tettem meg a második bejáráson.

Előzmény: jzp2107 (31981)
jzp2107 Creative Commons License 2011.02.18 0 0 31981

ez már a 3. teljesítés?

a 2. az fullos?

Előzmény: hörpölin (31980)
hörpölin Creative Commons License 2011.02.18 0 0 31980

Én is nagyon örülök, de most megyek vissza pakolni, mert holnap reggel nekiindulok az itt az utóbbi időban már kissé lerágott csontnak tűnő Zirc-Bodajk OKT szakasznak! Azé' nem hiszem, hogy a fentebbi okok miatt megmenekülnétek a túraleírásaimtól... megkapjtok majd tőlem is! :-)

Előzmény: lükepék (31976)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2011.02.18 0 0 31979

Hogyne örülnénk!

Előzmény: lükepék (31976)
olahtamas Creative Commons License 2011.02.18 0 0 31978

Roppant módon :)

 

Előzmény: lükepék (31976)
lükepék Creative Commons License 2011.02.18 0 0 31977

aha, nekem is föld alatti teljesítésem van.. :) és jól össze lehetett kötni utána egy felszíni továbbhaladással Szelcepuszta felé, ptt volt a szállás :)

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (31957)
lükepék Creative Commons License 2011.02.18 0 0 31976

46,5% megvan a DDK-ból is :) ti is örültök, ugye?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!