Keresés

Részletes keresés

Flagstaff Creative Commons License 2009.01.16 0 0 8539
Miben segítsek? :-)
Előzmény: maariosz (8533)
Flagstaff Creative Commons License 2009.01.16 0 0 8538
Problémás helyek kifűtésésre a teljes fűtési idényben nem kiegészítőnek hanem főfűtésnek kell a cirkó (ergo még délután-este mikor otthon vagy se fog pihenni), de legyen ahogy érzed. Keresd a Tömegkályhás topicban Vackor11-et, ő az egyik profi magyar tömegkályhaépítő. :-)
Előzmény: Zoli_t5H (8530)
rferi Creative Commons License 2009.01.16 0 0 8537

Na ezt azért nem merném bevállalni, ha nincs vellany, és van tűz, szarrá ég a venti fent a kéményen, vagy megfúlunk odalent a nem elégséges huzat miatt! :)))))

De egy hőmérő benne nem nagy kunszt.

Amúgy csak másodikra értettem mit írtál, azért volt az első hsz.

Előzmény: halaloszto (8531)
dpek Creative Commons License 2009.01.16 0 0 8536
Én már leírtam mail-ben.
De szerintem Flagstaffal egyre gondolunk.

Előzmény: Zoli_t5H (8527)
rferi Creative Commons License 2009.01.16 0 0 8535

Ahhha!

Reménykeltő

Előzmény: Flagstaff (8528)
maariosz Creative Commons License 2009.01.16 0 0 8534
Az alaprajz persze a TK-s topikban van .525 hsz.köszi
maariosz Creative Commons License 2009.01.16 0 0 8533
Flagstaff te is segits újra légyszives?Persze csak ha tudsz.Köszi.
halaloszto Creative Commons License 2009.01.16 0 0 8532
Ilyet nalunk most is lehet venni a sarki vasedenyben a piac mellett.

Szep feher zomancos...

vajk
Előzmény: rferi (8518)
halaloszto Creative Commons License 2009.01.16 0 0 8531
Azert a kemenyben, mert a vegcel ugye az, hogy a kemenyben legyen aramlas, es hogy nem huljon tul benne a cucc.

persze osszerakhato, de sokkal egyszerubb tenni kint a kemeny tetejere egy ventillatort, es onnantol szarra hutheted a fustgazt, mert mindenkeppen ki fog menni.

vajk
Előzmény: rferi (8513)
Zoli_t5H Creative Commons License 2009.01.16 0 0 8530
Mivel a problemas helyek kifutesere ott lenne a cirko kiegesziteskent, igy azt hiszem a kerdes eldontott.
Előzmény: Flagstaff (8529)
Flagstaff Creative Commons License 2009.01.16 0 0 8529
Visszatérve az alapproblémához. A házad nem alkalmas CSk-val vagy tömegkályhával való fűtésre ha a szobákban elfogadható hőmérsékletet szeretnél. Továbbra is ragaszkodsz hozzá? Mert akkor van olyan ember aki ott volt az etei kályha építésénél és a dán mester továbbképzésén is részt vett.
Az hogy nem fűthetőek ki a szobák CSK-val vagy TK-val (jelenlegi helyre tervezve) az mint látod nem csak nekem volt nyilvánvaló. Még kandallóval fűtve is problémás a fürdő, de minden más fűthető.
Előzmény: Zoli_t5H (8527)
Flagstaff Creative Commons License 2009.01.16 0 0 8528
Nálunk pár méterre (mondjuk az étkezőbe) két boltíven átbukva is simán átkering gravitációs úton, holott a lépcsőn szinte azonnal elillanhatna föntre. nálad se lesz gond azzal a pár méter csővel, ha ekkora ellenállást le tud küzdeni. Nálunk a kandalló alsó nyílásán akkora légtömeg áramlik be hogy a gyufát beletartva akár képes beoltani is, de minimum vízszintesre elhúzza és megnyújtja a lángot. próbáld szobai ventillátorral ugyanezt megcsinálni aztán írd meg mekkora fokozaton volt rá képes. :-)
Előzmény: rferi (8526)
Zoli_t5H Creative Commons License 2009.01.16 0 0 8527
Visszaterve a TK-ra, tudnatok olyan embert, aki csinalt mar ilyet es nyugodt szivvel tudnatok ajanlani ilyen munkara (es persze vallana is)?
De vigyazzatok, ovakodjatok a konnyelmu kijelentesektol, ajanlasoktol, mert bosszuallo tipus vagyok (a szomszedom tudna meselni:-), szoval ha valami nem jol sul el, akkor haragom a sirig uldoz.:-)

rferi Creative Commons License 2009.01.16 0 0 8526

Igen, csak én át akarom vezetni falakon, tőle pár méterre, és ezért valszeg szükség lesz kényszerkeringetésre, bár lehet, hogy a gravitációs is megfelelő lesz.

Majd kiderül.

Amint be tudok gyújtani a kandallóba, kisérletezés indul! :))))

Előzmény: Flagstaff (8519)
maariosz Creative Commons License 2009.01.16 0 0 8525
Szia dpek! A tk-d hátfala és a szobád fala között mekkora légrés van?HA jól emlékszem a tk- teljes hátfala  és a szobafal közötti légrésben keletkező konvekciós áramlás fűti azt az egy szobát?Ugyanezt a tk-oldalfalával is meg lehetne csinálni?A tk-t a két szoba és a konyha közé szeretném épiteni.Ezt le is rajzoltam nemrég. az a kérdésem hogy a tk-nak a konyhába eső részének az oldalfalát meg lehetne épiteni úgy hogy dupla falú legyen .Kérdés az a kb 55 cm széles és nem tudom milyen magas légrés elég lenne a 12 m3  fürdő ALAPVETŐ fütéséhez?Nagy hidegben esetleg rá lehet segiteni valami mással.Vackor11 irta a csőkigyós változatot de az nem tetszik annyira mint ez a légréses történet.         Milyen magas a TK-d??Köszi a segitséget.
Előzmény: dpek (8522)
Flagstaff Creative Commons License 2009.01.16 0 0 8524
Valamit ér mert egyrészt nagyob átmérőjű tehát nöeli a sugárzó hő felületet másrészt a luggatott külső burkolat konvekciós burkolatként funkciónál. persze nem lehet tőle azt várni hogy önmagában ey hődob kifűt egy nappalit, de valamivel több hőt le tud adni mint egy sima füstcső.
Előzmény: dpek (8523)
dpek Creative Commons License 2009.01.16 0 0 8523
Asszem egyről beszélünk, de nálam szinte semmit nem ért.
CSak lehúzás, ez már nem az a régi hődob aminek kéne lenni.
Előzmény: Flagstaff (8520)
dpek Creative Commons License 2009.01.16 0 0 8522
Én még nem láttam ilyet de mondták hogy létezett ilyen.
Ma már nem igen lehet ilyet kapni.
Amit vettem még az első kis vaskandallóhoz hődobnak nevezett valamit, az messziről se hasonlított rá, és 5000-et elkértek érte.
Előzmény: rferi (8518)
Flagstaff Creative Commons License 2009.01.16 0 0 8521
Annyira nem science-fiction amiről szó van, leginkább hatásfoknövelésnek lehet nevezni és nagyon fontos dolog. No és nem utolsósorban ha mégis meggondolod magad a konyhád fűtésének a megoldása is ezen az elven működhetne úgy hogy a szagokat ne keverd más helység levegőébe. :-)
Előzmény: Zoli_t5H (8515)
Flagstaff Creative Commons License 2009.01.16 0 0 8520
Kis kandalókályhákhoz lehet kapni most is 120-as hődobot, meg létezik zománcozott kivitelű is többféle alakban, például van olyan is ami az egy csőből csinál három csövet amik egymással párhuzamosan futnak majd megint megy tovább az egy cső.
Előzmény: rferi (8518)
Flagstaff Creative Commons License 2009.01.16 0 0 8519
Szigorúan elméleti síkon mozogva ugye amit lerítál az a kandallóban magától megvalósul! :-) A kandallóbetét felett mint olyan nem ér véget a belső konvekciós tér (illetve általában nem, de külön konyha vagy fürdő fűtésére megoldható a 2 in 1 vagy inkább egyik a másik felett konvekciós tér) mivel a süveg alatt áramlik a kandalló által felmelegített, de a füstcső által TOVÁBB melegíthető levegő. Vagyis ha a süveg mögé elég hosszú füstcsövet dugsz, további hőt tudsz kinyerni a füstgázból. A levegő kellően nagy sebességgel áramlik ha odafent elég nagy a nyílás, külön venti nem is kell.
Előzmény: rferi (8516)
rferi Creative Commons License 2009.01.16 0 0 8518

Máskülönben, mikor én még gyerek voltam, és kályhával fűtöttünk,  létezett egy olyan kályhacsődarab, amit asszem dobnak hívtak, hogy a 125-ös cső köré építettek egy másik csődarabot, vagy 250-300mm átmérőjűt, és ezeken keresztben ferdén még két kb 60mm átmérőjű cső is "átszúrt".

Ez kifejezetten arra volt kitalálva, hogy a kályhacsőből még vegyen ki hőt.A nagyobb dobfelület, meg a benne levő két átszúrt cső belső oldalában áramlott a levegő, és melegedett.

Nemtom létezik-e még ilyen.

Előzmény: Zoli_t5H (8515)
rferi Creative Commons License 2009.01.16 0 0 8517
:)
Előzmény: Zoli_t5H (8515)
rferi Creative Commons License 2009.01.16 0 0 8516

Hát kijön a kandallóból a füstcső.A kandallóbetét maga leadja a maga megadott kwatt értékét. Azt a külső felületén adja le, azt  az ott ventiláltatott levegővel tudod elvinni onnan és fűteni vele.

De abban egyetértünk, hogy a belőle kijövő füstcsőben még van olyan energia, amit anélkül ki lehetne nyerni, hogy a kéményben kondenzáció alakuljon ki.

Erre lenne alkalmas egy füstcső-légvezeték hőcserélő.És az ebből kinyert hőt a légvezetékben a kandallóbetéttől függetlenül nyerünk ki.Ezzel is lehetne még fűteni.

Elsőre nem jól értettem halálosztó beírását, azért írtam, hogy ebben a légvezetékben kéne mérni, de aztán elgondolkodtam azon, amit beírt, és tényleg, ma már az is megoldható némi elektronikával amit ő mond, vagyis a füstcsőves hőcserélő szabályozása a kéményben mért hőmérséklettel vezérlkődjön.

Ahogy hűl a füst a kéményben, úgy venni lejjebb a hőcserélőben a szélvihart, ezzel csökkentve a füst hűtését, és visszaállva a biztonságos szintre.

Az már más kérdés persze, hogy érdemes-e ennyire megbonyolítani egy ilyen rendszert.

De most csak elmélkedünk......

Előzmény: Flagstaff (8514)
Zoli_t5H Creative Commons License 2009.01.16 0 0 8515
Huha, elmentek nagyon science-fiction iranyba...
:-)
Flagstaff Creative Commons License 2009.01.16 0 0 8514
Milyen füstcsővel melegített légvezetékre gondolsz?
Előzmény: rferi (8512)
rferi Creative Commons License 2009.01.16 0 0 8513
Máskülönben most nemazér, de ezt amit mondasz, ma már semmi percek alatt nem túl drágán össze is lehetne dobni, sztem akár bolti egységekből is, nem?
Előzmény: halaloszto (8510)
rferi Creative Commons License 2009.01.16 0 0 8512

nem a kéményben, hanem a füstcsővel melegített légvezetékben!:)))))))))))

 

Előzmény: halaloszto (8510)
Flagstaff Creative Commons License 2009.01.16 0 0 8511
Mittomén? :-) Ha közvetlen magára a csőre fúvatod a levegőt akkor biztos jobban hűl mintha csak a gravitációra segítesz rá kicsit és fúvatod a csővel párhuzamosan a levegőt. Az biztos hogy nálunk két könyökkel és egy 45 fokosan elvezetett 50cm-es füstcsővel is tud forró lenni odafent a kémény, párnafákra helyezett gipszkartonon keresztül is ad le némi hőt sugárzással, ha a kezem ráteszem kellemes radiátormeleget érzek. Vagyis a sima falazott kéményben belül biztos hogy tisztességes hőmérséklet an még így is. Lehet jövőre leszedem a gipszkarton borítást és felfalazom téglával aminek jobba hővezetése és a hőtárolása, így a hálóban is melegebb lesz int most van és a fürdőben is. Ha az asszony rázárja a kicsire az ajtót hogy ne zavarja alvás közben akkor hűl a szoba. :-(
Előzmény: rferi (8509)
halaloszto Creative Commons License 2009.01.16 0 0 8510
Huu, ez nagyon allat!

Aramlas/sebessegmero a kemenyben, esetleg homero a kemeny tetejenel, hogy a homersekletet is figyeld a kondenzacio elkerulesere. Es ezek alapjan szabalyozni a fustgazhocserelot.

vajk
Előzmény: rferi (8507)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!