Keresés

Részletes keresés

ZsuR Creative Commons License 2009.08.01 0 0 13594
En is szuknek erzem... es itt egy masik szuk... komplikalt...
Előzmény: VKOrsi (13593)
VKOrsi Creative Commons License 2009.08.01 0 0 13593
a hagyományos lépcső úgy megy, ahogy én rajzoltam, az ablak elé fordul be, máshogy nem tudom rakni, mert a felsőbb szinten is van ott egy lécső és az meg a tetőtér miatt adott irányú :)

ezen az utolsón szerintem szűk a fürdő, én zsúfoltnak érzem.
Előzmény: ZsuR (13592)
ZsuR Creative Commons License 2009.08.01 0 0 13592
Hm... az is akkor szep, ha boven van hely... igaz, ha a mosast-vasalast-ramolast lennt csinalod, nem nagy gond, de... engem inkabb az ablak elvesztes aggaszt, bar az uvegtegla is jo, de megis... Igy van hely - es az kell!

A lepcso alja meg tarolohely, ne feledd, aranyat er :))!

Ha ellen tudsz allni, maradj a hagyomanyos lepcsonel.

Itt egy masik - nem is tudom...
Előzmény: VKOrsi (13585)
Törölt nick Creative Commons License 2009.08.01 0 0 13591
Én most csak kibickedek, lassú vagyok, és Zsur tényleg minden oldalról kidolgozza a lehetőségeket.
A lépcsőt illetően lehetett egy félreértés: ez a lépcső az ablaknál ér le? Mert akkor tényleg nehéz ezt a helyiséget tanulószobának beépíteni. Mi lenne, ha a jobb oldali gyerekszoba ajtaját a fal másik oldalára tennéd, a fürdőszobát meg a kémény mellett falhoz? Akkor a leérő lépcső mellett, az ablak alá lehetne íróasztalt tenni, úgy hogy be lehessen mellette fordulni.

A csigalépcső sok gyerekkel nem biztos, hogy jó ötlet, pláne, ha egy 4.-et is szeretnél. Jól jön az olyan lépcső, amin kézenfogva le lehet menni a csemetével.
Előzmény: VKOrsi (13574)
VKOrsi Creative Commons License 2009.08.01 0 0 13590
jah, tényleg a gipszkartonban elmegy :)

kert :D :D de jó, hogy most költöttünk rá egy kisebb vagyont :D :D
de ott az ablak azért nem földszinten van.
Előzmény: ZsuR (13588)
VKOrsi Creative Commons License 2009.08.01 0 0 13589
gondolod, nincs elég kaland az életemben??? :D :D :D

végülis cuccot levinni máshol is lehet - kerti ajtó -, tehát ahhoz nem kell
egyébként meg nem tudom, hogy jó-e, sosem volt vele közeli kapcsolatom, csak azt tudom, hogy apu mindig szidta, ha a kedves megrendelő ilyet kért, mert sok a hátránya.

de nekem itt lehet, hogy jól jönne.

na, átrajzolom :D
Előzmény: kriszi (13587)
ZsuR Creative Commons License 2009.08.01 0 0 13588
Igen... Orsi - assuk fel a kerteteket a szentarolo elott :))! Jovok segiteni :))!

Csuszoajto... a gipszfalban jo.... a jobboldali ajto a legkeskenyebb amit lehet kapni - es meg az is szeles volt... igy viszont elmegy. A falak gipsz falak.
Előzmény: VKOrsi (13586)
kriszi Creative Commons License 2009.08.01 0 0 13587
Hűt, én ugyan a családi hagyomány szerint csigalépcsőn tanultam járni - két közeli rokon hétvégi házát is "díszítette" -, de belegondolva, elég macerás és szvsz balesteveszélyesebb is, mint a normál lépcső. De ha bevállalós vagy :)
Előzmény: VKOrsi (13585)
VKOrsi Creative Commons License 2009.08.01 0 0 13586
A falba csúsztatható ajtóval semmi bajom, én jó megoldásnak tartom, csak ahhoz nem jó a 10es fal. vagy külső falsíkon csúszó ajtó kell, ami ugyancsak nem a szerkezetek csúcsa.

az utolsó kép maga a tömör gyönyör!!!
Előzmény: ZsuR (13584)
VKOrsi Creative Commons License 2009.08.01 0 0 13585
a csigalépcső nagy hülyeség lenne?? az kisebb helyet foglalna és akkor a fürdőt akár be lehet forgatni a középső ablak elé, úgy :) hogy a fala valami fényáteresztő cucc lenne, vagy csak szimplán bekerülne x sor üvegtégla... nyúl is káposzta is... csak a csigalépcső...

így a jobb oldalon lévő szoba nagyobb lehetne, és később felezhetővé válna.
ZsuR Creative Commons License 2009.08.01 0 0 13584
Igen...igaz. Viszont az agy nem annyira "nyitott".

Hogy alsz a "pocket door"-ral, - azaz a falba csusztathato ajtokkal? Nem lelkesedem ertuk - de ennek ellenere nalam is van egy, mert nem akartam sok ajtot egy helyen...

Itt egy modositott rajz. Itt (USA) az eloszobarol befele kell az ajtonak nyilnia, tehat a furdobe befele.

Hoztam neked par furdos cuccot :))feloldalas es keskeny mosdo otletet, sarok WC-t, ...es vegul almaim furdoszobajat.... lehet nalad meg is lehetne csinalni, csak kicsi kertrendezes lenne :))!
Előzmény: ZsuR (13582)
VKOrsi Creative Commons License 2009.08.01 0 0 13583
látom a gyerekfürdő másik ajtaját, így már egyértelmű.
A másik oldalon azt a 4 egybe nyíló ajtót kicsit soknak érzem.
Előzmény: ZsuR (13582)
ZsuR Creative Commons License 2009.08.01 0 0 13582
Hm? :))
Előzmény: ZsuR (13581)
ZsuR Creative Commons License 2009.08.01 0 0 13581
Ertelek. Azert beteszem azt a kepet, ahol egyutt van a WC a furdovel... es a mosokonyha-szekreny tagasabb, tudsz vasalodeszkat tartani benne, takaritoszert, tehat ami kell...

Ami a szonyegpadlot illeti... sok ismerosnel latom, hogy van egy darab "kuszob" :)) sarrazo :)) a szonyegpadloba epitve... de nekem az tetszik jobban, amikor van kinnt jo nagy labtorlo - es bennt a szonyegen egy darab szonyegvedo szonyeg, egy futoszonyeg :)) amit lehet konnyen mosni, tisztitani, cserelni... mert kicsik a gyerekek, ok is fognak ott jarni... meg hat azert van kertre ajto.

Nezegetem a kazan-szoba oldalat... nem lehet oda besullyeszteni a mosogep-mosokonyhat?
Előzmény: VKOrsi (13578)
VKOrsi Creative Commons License 2009.08.01 0 0 13580
amit ráírtam belső méretek.
A széntároló mérete erősen sacc/kb. De a felsőszint alapján kisakkoztam - mert pont a terasz van fölötte -, falvastagság meg 50-60cm lehet, így jött ki.
Előzmény: ZsuR (13577)
VKOrsi Creative Commons License 2009.08.01 0 0 13579
gondolkodtam a fürdő 90 fokos elfordításán, csak akkor az egész lépcső-közlekedő fényforrását nyírom ki, akkor nagyon nyomasztó lenne az az egész - és mivel 2 szint van még fölötte, nem is tudom sehogy sem megoldani a fény "beszerzését"
Előzmény: VKOrsi (13574)
VKOrsi Creative Commons License 2009.08.01 0 0 13578
a széntárolón most is van egy ablak, az pont a gyerekeim játszóterére néz :D ott, ahol berajzoltam.
De ha a másik falra vágnánk egy ablakot (kőfalba - apukám (építőiparos) imádja, mikor felteszem a kérdéseim :D), szóval ha a másik - szemközti - falra vágnánk az a kertünk közepére nézne :)

a gyerekrészen még gondolkodom, meg nézegetem, mert olyan németes megoldás ez kicsit, benne van, ami kell, de semmi extra. A szülőit kerek egésznek érzem. (Mosógép az a wc melletti szekrényben kapna helyet a mostani tervek szerint - és innen nyáron 2 lépés kivinni az udvarra a ruhákat -, télen meg majd lesz valami, vagy veszek egy szárítógépet).

külön wc: én is szeretem egyben, a párom viszont nem. Anno mikor a házat terveztünk - mármint azt, ami nem épült meg :) - az egyetlen egy hozzászólása az volt, hogy külön legyen a wc.

A szülői hálóba egy szekrénysor jönne, most is az van (biztonságos beige :) ), a gyerekeknél pedig úgy gondolom, hogy magasított ágyakat tennék be - vagy emeletes ágyat, ha együtt alszanak -, és akkor lenne ott is bőven hely pakolni.

(a szülői háló kerti ajtajánál meg az az ötletem, hogy ott a burkolattal játszanék, tehát lenne egy "járda" valami mosható burkolással, és a szobában pedig padlószőnyeg)

A fürdőben meg az tetszik, hogy szellős, nekünk kettőnknek az 1 mosdó is elég, ugyanis teljesen más ritmusban kelünk, tehát egyszerre ketten a legritkábban vagyunk a fürdőben. Reggel én kelek korábban a gyerekekkel, ő később kel, és ha egyszerre kelünk is 99%, hogy én fürdök meg elsőnek.
Előzmény: ZsuR (13576)
ZsuR Creative Commons License 2009.08.01 0 0 13577
Oh - mire beirtam mar betetted :)). Ezt mar tudom olvasni. Tetszik a megoldasod!
Előzmény: VKOrsi (13575)
ZsuR Creative Commons License 2009.08.01 0 0 13576
Nagyon jo otlet - ilyen volt a masik oldalon is, illetve most is van meg, igaz? Te latod, mennyire dolgozik.

A gyerekek furdoszobajan az ajto... gondolkodtam azon is, hogy a masik oldalra tenni, de...
Viszont... nem szeretem a keskeny folyosokat - mi lenne ha a jobboldali gyerekszoba ajtajat kihoznad a furdo falaval egyvonalba.
Ami az ajtot illeti - ha a furdo ajtaja a falra nyilik, ra lehet latni arra aki (esetleg) ul a WC-n. Ha nem... akkor takar. No meg a nyitott furdo ajto mosdot mutat, nem WC-t :)).

Tetszik a szulok furdojenek a modositasa! Kenyeztessetek magatokat - legyen dupla mosdo, szep ablak... egy ismerosomnel az ablak a kad mogott van - kicsi, talan 60 cm csempe utan - es az ablak egy nagyon csendes kertre nez, ahol csak a madar jar... :)). Nalad mi a helyzet ezzel?
Jo lenne, tobb vilagossag jonne be, ha 2.50-es falon lenne az ablak.. es akkor a mosdo(k) felett nem akadalyozna a tukroket.
A WC falan az a beepitett szekreny mosogepnek van?

(Edekes ez a "kulon WC". Szeretem ha egyutt van.. nagyobb a hely, nagyobb a legter... es sporolok egy mosdot :)). Jo lenne egy csak WC es mosdo a felso szinten, hogy ha vendegek jonnek ne a furdokadas furdoszobat hasznaljak, de... olyan ritkan jon "vendeg" vendeg...)

Tetszik a sok beepitett szekreny!!! (nekem annak tunik). Kell a tarolohely...

No akkor a szinek :))!
Előzmény: VKOrsi (13574)
VKOrsi Creative Commons License 2009.08.01 0 0 13575
mármint hogy azon, amit elküldtem???
azon van, én ki is nyomtattam és olvasható, dobj egy mailt, hogy mi érdekel.
Előzmény: ZsuR (13572)
VKOrsi Creative Commons License 2009.08.01 0 0 13574
annyi kieg. hogy a bal oldalon lévő elfelezett szobában a felezés csak lehetőség, első körben biztosan nem tenném bele, hanem majd később, ha akarják, meg lehet osztani, ha mindenki saját zugot akar.
esotherica Creative Commons License 2009.08.01 0 0 13573
Én imádom ezt a lilás színt.
Előzmény: ZsuR (13546)
ZsuR Creative Commons License 2009.08.01 0 0 13572
A szoba mereteket nem tudtam olvasni - van a rajzodon meret?
Előzmény: VKOrsi (13565)
ZsuR Creative Commons License 2009.08.01 0 0 13571
Hat attol fugg, milyen a szilva... itt a ringlo is plum :)). No meg a kepernyo kalibralasa is benne van :)). Lenyege nekem, eros szin de visszafogott. Nem nagyon szeretem a harsany szineket.

Van egy fajta narancsszin, amit nagyon szeretek - meg mindig keresem...
Előzmény: VKOrsi (13568)
ZsuR Creative Commons License 2009.08.01 0 0 13570
Mutimutimuti!!!! :))
Előzmény: VKOrsi (13565)
Törölt nick Creative Commons License 2009.08.01 0 0 13569
Megköszönném.
Nem baj a tábla, mert több helyre kell több színű... (asszem, de majd attól függ, mennyire kapok ihletet)
Előzmény: VKOrsi (13563)
VKOrsi Creative Commons License 2009.08.01 0 0 13568
a plum brown szerintem teljesen találó erre a színre :D esetleg aubergine brown, mert szerintem máshogy lila, mint a szilva.
jó kis szín ez is :)
Előzmény: ZsuR (13562)
VKOrsi Creative Commons License 2009.08.01 0 0 13567
valami puha sárgát válassz, ne harsányat, azzal semmi gond nem lesz.
(Zsur pasztellszínkörén mondjuka 3óra felett 2vel sárga, vagy icipicit erősebb)
Előzmény: Jeftelánya (13554)
VKOrsi Creative Commons License 2009.08.01 0 0 13566
ha migérnes vagy, akkor semmiképp.
Nagynénémék migrénesen felfestették, és utána durván rosszabb lett, majd átfestették, és jobb lett a migrén.
Előzmény: Jeftelánya (13552)
VKOrsi Creative Commons License 2009.08.01 0 0 13565
ezek szééééép színek :)
apa skennel :D vacsi után lesz alaprajzom is.

(az enyém most úgy lett, hogy 2 fürdő+wc+3 szoba - 1 szoba kettéosztható, a másik az egy kétszemélyes gyerekszoba vagy akármi :D)
Előzmény: ZsuR (13549)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!