Keresés

Részletes keresés

[fidelio] parsifal hendrix Creative Commons License 2009.09.07 0 0 885
85.01.05. Yves Montand. Szabó István. BIBLIA. Az, hogy az oly szigorú és dogmatikus  egyház NÉGY  evangéliumot ismer el , azt mutatja, hogy a FELTÉTELEZETT  EGY-et is többféleképpen lehet interpretálni. De miért nem 5 vagy 6 evangélium lett elfogadva? Másrészt ugye ezt a szigorú monizmust (fából vaskarika) (szent) háromságként fogják fel. Ehhez vagy bolondnak vagy zen buddhistának- vagy katolikusnak kell lenned. Sztravinszkíj: Concerto d-ben. Sibelius: VI.szimfonia. AZ M.1. "IZMUS" alaptételei: 1, Máté 6/6: "Te amikor imádkozol, menj be a szobádba, zárd be az ajtót és úgy imádkozzál a rejtekben lévő Atyádhoz" 2, Lukács 12/57: "Miért nem itélitek meg magatok, mi a valóság?" 3, Ap. Csel. 2/4: "Valamennyien elteltek a Szentlélekkel  és különféle nyelveken kezdtek beszélni , úgy amint a Szentlélek szólásra indította őket" - És mindegyikükhöz saját nyelvén  szólt az Úr. Mert ahogy a nyelv a gondolkodást tükrözi , úgy határozza meg a szellemet az élet. Mert az Élet más Indiában mint a Közel-Keleten , és más Rómában mint Kínában. Így a küldöttek másként realizálódnak, az Úr tehát másként mutatkozik. És a különböző tanok közti harc és csere, üldözés és lojalitás, a Teremtés legmagasabb rendű történése.  Platon: "Minthogy az ember isteni javaknak vált részesévé, ő lett az egyetlen élőlény , amely a istennel való rokonság révén instenekben hitt. " DRÁMÁK - Az iskolában pár kötelezőt biztosan elolvastam( Antigoné, Hamlet, Julius Caesar  ....) de egyrészt kényszerből  másrészt teljesen hatás nélkül. Az első drámaválogatás, amit vettem már egytemistaként antikváriumból: Arthur Miller - hát az is eltünt szinte nyomtalanul. Az első, aminek valami hatása is volt rám: O'Casey. Ezt az "éppen nagynénémnél laktunk Újpalotán"  korszakomban olvastam. Ennek már megcsapott a hangulata- talán azért is, mert akkortájt sok ír zenét hallgattam. Aztán jött Az ördög és a jóisten és .... jött Shakespeare. Ahhoz képest, hogy tőle mennyit vártam, tudatosan, lényegében, semmit se kaptam. Aztán az angol hatást kivédendő, jött Moliere - minimális sikerrel. Kálidásza - úgyszintén. Most BECKETT (hogy, hogy nem) magával ragad! Őt könyvtárból hoztam H.H.-vel. Ugyaninnen: Kuznyecov: Filozófiatörténet  fizikusoknak és matematikusoknak -marxista, elképesztően szar. Saul Bellow: Napjaid gyümölcse- semmilyen.  Szilvási: Ott fenn a hegyen- borzasztó. Balázs-Fényes-Géczy-Horváth: Mi az idő?- olyan, amilyen. Thomas A Sebeok: A művészet előzményei: -érdekesnek tűnik. Beckett:"Az asszonyok a sír fölött szülnek, lovagló ülésben. ....Nehéz szülés....Lent az üregben a sírásó  álmodozva előszedi a fogókat"-!!! Még a drámákhoz: Calderon, Sarkadi(ő nagyon megragadott), Aiszkhülosz (jó lenne, ha igazán érteném!), Jarry(kiváló) Csusingura, Shaw. Tragikomédia értékelésem. ---Tánc(balett)------ OPERA
[fidelio] parsifal hendrix Creative Commons License 2009.09.06 0 0 884
5 másodperces mikronovellák. Ennyi az élet. Charles Russel, Coleman Hawkins, Billie Holliday. Jó, hogy nem indultál el a félmaratonon. Ülsz a Liget rozzant asztal-padjainál , nem messze a Race Centertől. Két- három -négy évvel ezelőtt még a fiadat kísérgetted ide a fél és az egész maratonokra. Korábban feleségeddel ültél itt másnapos gyomrot hideg sörökkel öblítvet kora reggelenként aztán be a Műcsarnokba vagy a Szépművészetibe. Egyetemistaként meg ugye a "Kocsma a cunnilingusos csajokhoz"-az is itt volt vahahol.  És amikor például T.1.  -szokás szerint csúnyán berúgva- bemászott éjjel az állatkertbe és ott aludt valahol a krokodilokhoz közel. És ez az egész elmúlik 5 mp alatt. Aztán egyszer csak ott heversz az ágyban, belőled mindenféle csövek lógnak ki, és bámulod a plafont és búcsúzó fiadnak keserű mosollyal csak annyit mondasz, hogy "most semmi bölcsesség nem jut eszembe".  De az is lehet, hogy már kórházra se lesz pénzed, csak otthon heversz kiterítésre várva kihűlő kezekkel a sarokba 20 évvel ezelőt tolt, mint Berzsenyi, nagy paraszt ágyon és már se beszélni se érzékelni nem tudsz és mindez 5 másodperc. És mégis évekre tervezel, jövőre ugye a maraton, utána a triatlon, utána végre foglalkozol 5 évet és nem másodpercet az X.tudománnyal is, és akkor is vége lesz az egésznek. Nagy éjszakai piálások után gyakran korán felébredtél farkaséhesen és nyakatokba vettétek az ébredező várost, piacot, korán nyitó presszót valami kajáért.Valami kis pressszó még nyitva se volt, csak a kora reggeli szöszmötölés, de bementetek és  kérdezted, hogy van-e valami kaja és a nálatok is fiatalabb csaj csinált valami szendvicseket- olyat finomat tán azóta se ettél vajas száraz kenyér szikkadt kolbásszal és unicummal és ittatok kávét, adott szatyorba négy sört és ide kihoztátok és lehet, hogy éppen itt megittátok a még mindig kora reggeli hűvösben. És akkor egy időre ideszoktatok. Hétvégi szombati vagy vasárnapi kora csendben -nyugalomban -éhségben összepakoltatok otthon mindenfélét és itt reggeliztetek és néhány sör, aztán annak is vége lett és mi fér 5 pm-be? Az élet semmi más. Amikor fiad az első maratonija után ott hevert hulla fáradtan de -ha torzan is- mosolyogva- a Regnum Marianum zöldjén. És jövőre te is ott leszel kiterülve hulla fáradtan de- ha torzan is- mosolyogva. Az utolsó szavak. Amiket elfelejtenek, amiket em értenek, amiket félreértelmeznek, amiket agyonmagyaráznak. Engedjétek hozzám a szavakat, az érzelmeket, a gondolatokat, az embereket, a kicsiket és a nagyokat. 5 mp. Fiad haza jött néhány napra: barátja esküvőjére  és futni egyet. Mikor találkoztok legközelebb? És mikor utoljára? És amikor anyád egyszer megigérte, hogy kihoz az állatkertbe, de olyan gyenge volt, hogy csak egy olyan étteremhez vitt el, ahol egy hatalmas  akváriumban ott uszkáltak a kiválasztható halak. És amikor a vidámparkban az öcsédet  először felvitted a karral le-, és- felemelhető repülőgépbe és amikor felemelkedtetek, hirtelen ijedten azt mondtad neki, hogy elromlott a kar és nem tudok soha innen lejönni. Mondások, igéretek, utolsók, elsők, közbensők, mindenfélék. És mindez 5 mp-ben. És akkor 5 nagydarab barom MP rátörte az ajtót.
[fidelio] parsifal hendrix Creative Commons License 2009.09.05 0 0 883
09.09.05. szombat 13:59; op. 132(Cleveland quartett) Reggel annyira fájt a bal lábam, hogy alig tudtam kicsoszogni a fürdőszobába. Aztán lejegeltem, kissé bemelegítettem és mégis elmentem koccanni. Mivel nyáron kacérkodtam a gondolattal, hogy talán el tudok indulni a holnapi NIKE félmaratonin, aztán a sikertelen gyorsítások után rá kellett döbbennem, hogy nem lehet, így mára csak azért is valami rekordot reméltem-de ilyen fájós lábbal? Az első 16 kilis kör simán lement, utána gondoltam még egy tizest. Szociopathológiai "törvények": 1, Minden képviselő annyi kárt okoz az országnak, mint az általa a bizottságokban elfoglalt helyek számának négyzete. 2, Az "Ő", "B" és "FV" gének előfordulásának valószínűsége fordított arányban áll a Országházhoz  és  a különféle Pártközpontokhoz mért távolság négyzetével. Gaudeamus igitur juvenes dum sumus énekeltük a gimi lépcsőin kanyarogva vonulva boldogan, optimistán. Mellettem a júnói arcú és termetű, nagy reményű lánnyal, (ő is!) egyszer valami furcsa indokkal  felhívott magához és én csak értetlenkedtem mint a MÜPA  szerencsétlen Parsifalja a virágoslányok kavargásában. Tényleg sok mindenben hasonlítok barátomra, Parsifal Hendrixre, aki honnan az ördögből is szerezte csak most látom mennyire is találó nevét! Nomen est omen.  Ebből lement 5,5 - aztán a jobb térdem annyira bemerevedett (nem úgy mint a fagyott birka lába), hogy csak lépegetni tudtam. Nem baj, gondoltam, majd pár száz méter után újra beindulok. És láttam, hogy egy bárány felfal egy vadkacsát, és a bárányt felfalta egy agár és az agarat szőlőskert melléhez szorította a fügefejű lautréamont oroszlán. Reggel még hideg eső esett -ezért életemben először széldzsekiben indultam el, most pedig már szinte égetően süt a szeptemberi reform-klíma-turbós  nap. Nos nem sikerült. 4,5 kilis gyaloglás lett belőle. 86 kiló vagyok. Kishonti Ildikóért tényleg kár. Sokszor csak akkor döbbensz rá, hogy valakit mennyire kedvelsz, amikor lelép.  Erre akkor döbbentem rá, amikor Mastroianni meghalt. És mennyire elkurvult vagy meghülyült, (vagy mindkettő !?) az a szerencsétlen  Eperjes a Magyar Hírlap reklámjával. Igaz, Gálvölgyi és tsai már hosszú évek óta  csinálják  ugyanezt a Heti Hetesben- ergo Eperjes még mindig 1000x jobb/több mint a Vigyázat, hazudok! család. Sapienti sat. Ja még, a Rare Earth.  Mennyire -tényleg- ütős- banda volt hajdanán! és senki nem ismerte a barátaim közül csak B.1. Nem hallottam őket vagy 2o éve de valamelyik nap eszembe jutottak. Melyik a jobb? Cleveland vagy a Juliard? Bámulnak, hogy miért nem futok, csak ballagok. Majd ha hazaérek, megnézem mi van a Rare Earthtől a you tubeon. I just want to celebrate. Azért most "másként szól".
[fidelio] parsifal hendrix Creative Commons License 2009.09.04 0 0 882
85.03.06. szerda reggel 7; Betegség: lázcsillapítók, vitaminok, hashajtók, antobiotikumok, fogyasztó- tabletták,- porok, ..... 29 éves korom  és a gyógyszerek. A katonaságot ma is kihagyom. GÁLVÖLGYI JÁNOS. Ma lesz: Cage: Három szonáta, Szunyogh Balázs: Hommage a' Stravinsky, Stockhausen: IX. zongoradarab, Ravel: seherezádé, FOREIGNER, Kurtág György: Jelenetek egy regényből  - tizenöt dal  Rimma Dalos verseire Op.19 1/2 9; Gyerekekkel bölcsibe-oviba. Lassan de jön a tavasz. A házban hideg van még, az udvaron jókora hófoltok de azért szépen enyhül az idő. Londonban  szív és tüdő átültetést végeztek  egy 5 éves kislányon! (A donor egy 3 és fél éves gyerek). A dollár elképesztő erősödése 1980 óta!(REAGAN???!!!) 1981-ben pl. 6 francia frankért adtak egy dollárt ma pedig tízért! Ez a bunkó, korlátolt, ostoba-marxista Ortutay L. Gyula! -így csavarja, fordítgatja-tekergeti a dolgot: "a dollár a mostani magaslatból egyszerre zuhanhat mélybe, s megsokszorozva súlyosbíthatja a gazdasági válságot"- vagyis:  milyen jó, hogy a kommunista pénzek, mint  a forint, rubel, dínár, leva stb. a nemzetközi piacon kutyaszart se érnek! Ugyanis így nem tudnak a "magaslatból" a "mélybe" zuhanni! Másrészt: A Nyugat évek óta kilábalt a válságból, elképesztő gyors a fejlődés, válság a kommunizmust építő országokban van, ahol a legelemibb szükségletek: étel, lakás, autó kielégítése is súlyos gondokat okoz.   Újabb felfedezésem: A  PÓTCSELEKVÉS antropológiai-metafizikai alapjai/okai: 1, Nietzsche: az ember meghatározatlan állat, az ember fogyatékos állat. 2, Gehlen:tehermentesítés, második természet 3, Bonhoeffer: Isten hézagpótló. du.3/4 1; legjobban Cage tetszett. Bolberitz: " Az embert nem lehet egészen megérteni  és megmagyarázni (tudományosan) Isten nélkül." - csak ez a bátortalanságot tükröző zárójelet ne használná!!! A PÓTCSELEKVÉS probléma mellé régebbi "felfedezéseim": 1, mindegy, hogy mi az alapfogalom 2, csak a jónak van ideája -a szőrnek, a sárnak, a szennynek nincs (Szókratész) a, Szükségesek a botrányok, de jaj a botrányokozóknak!!!!(Máté ) b, Miért nincs "ez" vagy "az"? 3, Igaz Tény- Érték Tény 4, A halál aktív kialakulása 5, Az idő monumentális negációja- Esztétikuma (Ehhez most kapcsolom Crocét)  6, Oxidáció-fény-mozgás 7, Szociális betegségek 8, Homoio-kauzalitás (borzasztó nyelvi karamból -mindenesetre Proklosszal együtt értelmezendő) 9, Pozitív feedback ritkasága- és mégis ez az egész történelem-világ-idő 10, Aktivitás Fél 8; Gyerekeknek vetítés. Zabálás. Kávék. Cigizés. gyógyszerek. Szabad-Európa Rádió. Beszélő. Demokrácia.  4 huszonéves srácot, akik megtagadták  a FEGYVERES katonai szolgálatot, a katonai főügyészség a katonai idő kétszeresének megfelelő börtönbüntetésre itélt! ROHADT-ÁLLAT-KOMCSIK!!!!!
[fidelio] parsifal hendrix Creative Commons License 2009.09.03 0 0 881
96.05.08. szerda 21:00; Wagner. Levél az ingatlanforgalmi szakértőtől. Holnap válasz neki, hogy storno az egész. Vissza az Intézetbe. jegyzetelgetés. FARBER. 96.05.12. vasárnap 22:00; Itt van H.H.! Csütörtökön testi-lelki kimerülést  okozó  meló. Kizsákmányolás felső fokon. Pénteken fáradtan, nyűgösen. Mérgemben feltéptem egy demizson vörösbort. Szombat délelőtt U.T. megint csak tarcsi volt. S.1. telefonja. Ma elmentem az apjához: a nyakán és a hónaaljában ott vannak az áttétek. Telefon G.9.-nek. Felesége tanárképzőbe jár. ÚJ IDEA: elvégezni egy biológia-filozófia szakot! Albert  Schweizer kb. 40 éves korában kezdte az orvostudományt - én negyven éves koromban  a biológia-filozófia szakot! Nem 3 (?) dimenziós tér, nem-euklédészi geometria, nem-mechanikus-kauzalitás láncolat.  Megfordulások, visszafordulások, pálfordulások, biológia, társadalom. CÉLJÁT AZ ELLENTÉTÉN KERESZTÜL ÉRI EL. (Hegel, Marx, Lukács)  Arisztotelész számtalan "OK" "formája". 96.05.13. hétfő 6:55; Ma van(lenne?) az ingatlan felbecslés ami ellen tiltakoztam a birónőnél. Meg kellene tanulnom oroszul: Az orosz matematika, fizika és pszichológia  fénykora a század első felében: számtalan   félbetört, igéretes karrier, és számtalan fölvetett "GOND." Pl. P.Sz. Uriszon: 1898-1924: a tér dimenziójának matematikai elmélete.  Hülye, redukcionista és EZÉRT(!!!) sikeres Watson és Crick:a DNS-t olyan primitíven írták le, mint egy ósdi ház düledező körfolyosóját. . És EZZEL a század egyik legfontosabb biológiai megállapítását tették.  EZ A PARADOXON. Idéztem a .... tanulmányomban Reichenbachot: a mi fogalmainak nem alkalmazhatók biztonsággal a mikro(és makro) világra.   Az orosz matematikusok hívták fel a figyelmemet arra, hogy a mikrovilágban lehet, hogy a tér egyáltalán nem három dimenziós.  Ugyanakkor: ugyan milyen TÉR dominál a Psyche szintjén? 22:40; Meló, zenei és "rendes " könyvtár. Séta, beszélgetés. Kierkegaard:" Azáltal, hogy az örök, lényegi igazság  az egzisztálóhoz viszonyul, létrejön a paradoxon" - ezt már pl. olvashattam vagy 20 évvel ezelőtt, de CSAK MOST  értem meg igazán!!!!! PARADOXON-ELLENTMONDÁS- ANTINOMIA- CREDO QUIA ABSURDUM EST  stb. FOKOZATOK/ FOKOZATOK/FOKOZATOK ----- IRÓNIA- GÚNY-KACAJ- KÓPÉSÁG-TRAGIKOMÉDIA. 96.05.15. szerda 22.30; Tegnap mozi- 12 majom csapata- zavaros Bruce Willis film, jó és rossz részekkel Ma strand, séta és cukrászda. Kierkegaard sokminden ben hatott rám, - még ha nem is mindig tudatosan. :"A tautológia volt és marad a gondolkodás legfőbb princípiuma, legfőbb alapelve". "A"  VILÁG megismerhetetlen, mert: 1, A természet cselezik (Hegel, M.1.). 2, Az ember játékos(sokan), 3, A véletlenek óriási szerepe vana Történelemben(pl. Glatz Ferenc)  és a Természetben( Andy Clark, Popper, Crick) 4, A természet nem fejez be semmit ( Rodin) 5, Az igazi szellem sem (  Leonardo, Goethe) 6, Isten elrejtezik( Kierkegaard, Lucien Goldmann) - és mit mond Cage? Kosztolányi?  A japán és a spanyol építészet? 96.06.09. vasárnap 21:20; Mike Oldfield. Borzasztó hőség. Max Factor a kozmetikus király és a filantróp. Pénteken, félve a hőségtől, kocsmában konyak és sör majd a boltból körtepálinka. Részegség. Szétvertem a kocsma tűzoltó cuccát. Csupa vér lettem. Másnap hajnalban tolatáskor I.1. belement az árokba. Az autó nemrég lett levizsgáztatva igen sok pénzért. U.T.-ék győztek! Lehet, hogy az ELTE  levelező kémia szakára iratkozom be. Ma találkoztam T.1.-gyel. Ő is azt mondja, hogy hülye lennék, ha elfogadnám  a gennyláda Intézetvezető, M.13. ajánlatát. Wagner társaság. Bruckner továbbra is. Gáti chemoton elmélete. Mióta kerülgetem. Mint Kardos pszichológiáját. KERÜLGETÉSEK, HATÁROK, KERÜLŐUTAK, TEHERMENTESÍTÉSEK, VISSZACSATOLÁSOK, GÖRBÜLETEK, MEGFORDULÁSOK, Terveim: az eszméletlenségi berúgások, véres öklök, cigaretták és gyógyszerek tömkelege a több mint 100 kilómhoz- nem sok jót sejtetnek a Tervek megvalósulását illetően. Nem tanári diploma, hanem kémikusi egyetemi végzettség. Heine- Schumann: A költő szerelme
[fidelio] vörösbegy Creative Commons License 2009.09.03 0 0 880
Egy hatcan-hetven forma csontra soványodott, napcserzette bőrű ember szállt fel. Ősz hegyes szakáll, haja már csak körben, tar fejebúbján hosszanti gyógyuló seb. Kétes tisztaságú ruhatára több rétegben rajta: ing, zakó, még egy zakó, ujjuk együtt visszasodorva, nyakkendő, a szárán is sok zsebes fekete vászonnadrág egy rendes karóra. A legfölső zakó belső zsebéből hosszában kettéhajtott ujságok kandikáltak elő vaskosan. Fülébe talán egy mp3 lejátszó fehér fülhallgatója akasztva. Övén különféle eszközök garmadája, a bicskától az álkulcsig. Fekete hátizsákjának zipzárjai hol itt, hol ott nyitva, hosszában felébe hajtott olcsóbb színes újságok tömege meredt ki belőle, egy kisebben vörös nyelű valami, talán kés, egy vaskos csokor, inkább levél, mint virág, meg egy fehér nylonszatyor. Kihalászta a szatyrot, két dosszié került elő belőle, az egyikben egy spirálfüzet, a másikban kézzel teleírt kockás lapok. A spirálfüzetest visszatette a nylonba, visszagyömöszkölte a táskába, szétnyitotta a kéziratost, egy pillantást vetve rá, majd azt is a nylonzsák mellé tuszkolta. Tollat, rejtvényt vett elő, és nekilátott.
[fidelio] parsifal hendrix Creative Commons License 2009.09.02 0 0 879
89.10.15. vasárnap este 10; A mai nap szörnyű volt. A tegnapi fáradtságtól és az este bevett nyugtatóktól ma délelőtt nagyon nyomott voltam, ebéd után elaludtam utána pedig rettentően depressziósan ébredtem. Black Sabbath és KV után gyalog az uszodába- kb. 5 km. Ott úsztam vagy 10 hosszat, aztán meguntam. Itthon továbbra is nagyon-nagyon szomorúan. Most kezdődött a FAUST( Gounoud)- ez némileg helyrehoz. - de meddig? Éjfél után; Nagy késő esti séta majd kibékülés. Conway:" Langauge is a vital but offen ignorant element of problem solving , for the solution of most problems demands innovative thought , and thought is the prisoner of langauge"- ez jó, de egyfelől Lacan, másfelől, ha valami engem meg tudott örjíteni az az emberi butaság az érvelés -magyarázás során. (Apám hülyeségeitől kezdve az újságirókig, vagy politikusokig). 89.10.16. hétfő de.9; U.T.-kot elvittük az iskolába. Megvettük a sört. Nem sokkal jobb hangulatban. Beethoven. Gyalog mentem tegnap az uszodába, mert az én biciklimből  - mint U.T.-éból is-  valaki kilopta a szelepet. I.1.-bicaját  pedig  kölcsönkérte Zs.1.- azt mondja, hogy az övét ellopták, de az a sanda gyanúm, hogy odaadta valakinek pár sörért. A strandon aztán összefutottam Zs.1.-gyel:  mondtam neki, hogy minél előbb adja vissza a bicajunkat - de végül én jöttem gyalog haza, míg Zs.1. a mi járgányunkkal tűzött el.   Ez az életem. Beethoven még mindig. de.11; A B. kupleráj előtt. St.Pauli magazin. A Münsterben. T.1. írt levelet, Zs.1. visszahozta a biciklit. de.1/2 12; "Hero, you got the fear of the devil, burning your soul/ hero, It's the call of the Wild/ Hero, tearing your soul"(Black Sabbath) du.3/4 5; Tanulás(angol) itthon majd a könyvtárban. Közben a könyvtárban  találtam  több könyvet a symbiosisról,  ami teljesen felizgatott-elkeserített. Antropológiai könyvek. Evolutio. Iszonyatos fejfájás. Together with...? Haza. Sörök. ZZ Topp.  Conway hypothesise  az ontogenezishez, Grossgebauer pedig a philogenesishez, mindkettő pedig:(4) Ontologica, feka boxoló, sörök, angol tanulás, fejfájás és magyar költészet- ez is én vagyok. Jókai: Magyar költők sorsa (ezt is most találtam a könyvtárban): Garay- szegény, vaksi halál, Vörösmarty-megőrült, Bajza-megőrült, Czakó- főbe lőtte magát, Nagy Ignácz- roskatag öregemberként pusztult el. " lelkemen.... az a gondolat borzong végig: menjek-e én is tovább  azon az úton, melyen Garay elment, melyen járt Vörösmarty, Bajza és Czakó, melyen bevégezte futását Nagy Ignácz?  Vagy megforduljak innen  s felkeressem az ősi barázdákat, és szántsak és vessek és elrejtsem magamat úgy, de úgy, hogy soha híre,met ne hallja senki?"-  hát ha valami/valaki vagyok, akkor az vagyok, aki ezen töpreng szinte gyerekkora óta. este 7; 3 sör után a gyerekekkel séta a parton, a kikötőben. (4) 890920(3)
[fidelio] parsifal hendrix Creative Commons License 2009.09.01 0 0 878
09.09.01. kedd 15:36; Mahler V. Sűrű fekete bozontjának háromszöge  akkor láttam meg először. A nyár esti presszó teraszán állva beszélgetett néhány csajjal sárga ruháján áttetszett. Aztán leüllt és akkor már észrevettem hosszú, sűrű fekete  haját, erős-nedves ajkait, harsány nevetését, szeme élveteg, könnyed, kereső csillogását. A társaság központjává vált rögtön alsó karja tetovált, izmos, magas  barátjával. (Akkor még nem volt kitetoválva minden idióta, és nem zabálták a steroidokat tonnaszámra). Engem persze észre se vettek. 17 éves lehettem. Jó egy év múlva fogadásból felcsípett. 10 év akkor nagy korkülönbség. Egy új világot ismertem meg - illetve ismerhettem volna meg, ha nem vagyok olyan szertelen. Nem is fogtam fel, hogy micsoda szerencsém van. Úgy kezeltem, mint egy fruskát. Hát nem volt az. Kocsmáról kocsmára jártam-de neki ehhez már nem volt kedve. Velem akart lenni, valakihez érzelmileg akart tartozni, ha legalább rövid ideig is. De sokáig türelmes volt. Aztán az utcán összefutottunk egy társaságal, fiatalokkal mint én, akik hívtak bulizni. Ő megmakacsolta magát, nem jött el- otthagytam hát az utcán. Aztán egyszer üzent. Akkoriban  az anyjánál húzta meg magát  egy darabig mert a szocialista erkölcs nevében és védelmében  ki volt tiltva Pestről és persze az éjszakából. Az anyja elutazott - és ő üzent, hogy menjek el hozzá. Be is toppantam késő éjszaka. Akkoriban nem, hogy mobil nem volt-de még a telefon is elég ritka. Mint a romantikus filmekben, kavicsokkal dobáltam az ablakát-de nem nagyon találtam el. Fölcsöngettem hát a házmestert- aki persze elég morózusan cammogott elő. Mikor azt hazudtam, hogy A. börtönben lévő (tényleg ott volt)  öccsétől hoztam üzenetet, szinte összecsapta a bokáját és kissé meghajolva nyitotta ki kaput. Ott maradtam vagy két napig. Aztán este már megint mehetnékem volt- mert egy baromi jó kupa meccs következett a TV-ben. Az Anderlecht játszott egy -később legendássá vált- meccset. És egy meccset csak nem nézhettem vele. Felkerekedtem, hogy a héderben megnézem majd a haverokkal. Nem tudtam őt sem értékelni. A maga módján  talán szeretett is.  Nem engedtem magamhoz közel -ŐT SEM. Pedig ő emberi volt, nagyon is emberi. Tapasztalt, sokat látott, rólam naívan gondoskodni akaró. Emberi volt, nagyon is emberi. Kis szarkalábak a smink előtt. Két apró szőrszál a jobb mellén. Izmos barna hasán kezdődő, boldog- melegséget, meghittséget sugárzó zsírpárnácskák, combja belső részén,  fenekén kezdődő - ma már tudom, hogy naracsbőrnek  hívjak- rajzolatok. De nekem mindig menni kellett tovább. Aztán évekig nem találkoztunk. 26 lehettem amikor véletlenül újból összefutottunk. Nem túl sokat beszélgettünk. És csak ezután napokkal kezdett bennem  körvonalazódni, hogy  mit is jelentett  és mit is jelenthetett volna számomra A. Akkor kezdtem el keresni - de már mindenki eltünt vagy meghalt. Aztán eszembe jutott   a fodrásza valahol a Bartók Bélán, aki hajdanán pátyolgatta (is). Éreztem, hogy tudja, hogy ki vagyok és éreztem azt is, hogy hazudik, amikor azt mondja, hogy nem tud semmit A-ról. Elhull a világ, eliramlik az élet. Vagy ha nem, akkor meg ráncosodik, érdesedik vagy éppen szépül. S.1. barátom apja  női nem nagy tisztelője volt ( van aki így mondja), és amikor egyszer meglátott 18 éves koromban ezzel a csodával,  nem hitt a szemének, nem kapott levegőt- és irígyelte tőlem, mint vagy 10 évvel később S.1. kikotyogta. Azóta már ő is elment és talán S.1. is. És még csak 53 éves vagyok. Igen. 53 éves vagyok és halottak, roncsok hevernek körülöttem - és  új idők új dalaival lobogó MÁSOK.  Emlékek. Érzelmek.  Ma is szétnéztem a munkahelyemen: mit keresek én itt? Szinte mindenki új. Már nem dohányzik senki. Ha isznak az csak welcome drink, vagy Geschwätz-drink. . Már nem legyint senki a főnökségre, csak lefetyelnek- nyaliznak szorgalmasan. Hol vannak a közveszélyes munkakerülők? Hol vannak a szocialista üzletszerű kéjelgők?  Hol vannak az egyetemről kibukók? Hol vannak a költők és a rockerek? És hol van az a grundig szalag, amire 16 évesen fölvettem az orosz lemezjátszóból kihömpölygő Mahler V.-öt és a rá- játszott  zongorázásomat? Sehol semmi. Ez persze így természetes. De azért mégis.
[fidelio] parsifal hendrix Creative Commons License 2009.08.31 0 0 877
09.08.31. hétfő 15:45; Bruckner: IV. Wagnerrel, Beethovennel, Liszttel és Mozarttal átitatott apró MÜPA  kavicsok. A határozott, jó féltéglányi "bazalt kavics" mögé szórtam őket. Csak egyet a tetejére. Elkanyarodtunk az urnák felé. Megborzongtam. Élt 46/52/56/48/63/61/57/ 39/ 32 stb. évet. Itt nyugszik az elárult, pusztulásra ítélt  Magyarország. Mit mond erről Bruckner IV? -és Mahler V? (Hol van Pszi, aki megmondhatná? 97.02.13. csütörtök 14:10; Macarena. Pest mocskos város szerencsétlen emberekkel és ostobákkal és szarháziakkal. Megszereztem egy magyar buddhista címet. Se M.3. se I. 5 nincs benne a telefonkönyvben! Meghaltak? Kit mi tart életben? A megfoghatatlan életerő. Miért híres B.B. King, a blues király? - mert elkurvult. 18:30; AZ 56. NAPLÓ. Rég volt a kezemben. Most is véletlenül került bele. Most ismerem fel, hogy talán a LEGJOBB.                                                                    ISTEN(9) 1, A bizonyított isten nem Isten (1). 2, Az elemzett isten nem Isten(2) . 3, Megismerhetetlen világ - megismerhetetlen Isten(4) . 4, A hatékony hamis tudat (4) 5, A veszélyes tudás(5) , 6, A filozófusok istene előtt nem lehet leborulni(6), 7, Isten és a Világok(7) , 8, Beszéljünk? Ne beszéljünk? Mi a fenét csináljunk(8)? Freud helyett mondhatom azt, hogy Jung. Heidegger helyett mondhatom azt, hogy Nietzsche. De mondhatok-e valakit Goethe helyett? NEM!  Itt kellene hagyni az Intézetet és az egész X. tudományt! Mi tartson fenn? 1, BUDO( judó, jóga, buddhizmus, filozófia és zene) 2, Angol társalgás 3, Pénzkeresés 4, Wagner (1) 951028(1) (2) 951117(8) (3) 951101(1) (4) 951103(1) (5) 951112(1) (6) 951117(3) (7) 951127(2) (8) 951126(4) (9) 951112(1) 97.02.14. péntek 14:20; Életem legnagyobb hibája volt, hogy eljöttem ide az Intézetbe? Vagy az volt  a legnagyobb, hogy engedtem magunkat  hazasürgetni Németországból?  Vagy az, hogy megpróbáltam "JÓ" lenni   10-12 éves koromban? Ez a "JÓ-FORDULATOM" ANYÁM HALÁLA UTÁN MÉG FOKOZÓDOTT. Lehet, hogy ROSSZNAK KELLETT VOLNA MARADNOM MINDENESTÜL!!!! VAGÁNYNAK,RÁMENŐSNEK, NEMTÖRŐDÖMNEK.  X. 4 professzorra is elpazaroltam vagy 8 évet. Inkább egy maffiába próbáltam volna beépülni ilyen elszántsággal! Kasztok mindenfelé. A belépés feltétele: feltétlen és gondkoldás nélküli ostobaság.  50 éve nem volt ilyen szar a helyzet. A párttitkár helyére lépett menedzser-közgazdász féle állatfajta szép lassan elpusztít mindent mint a horizontot elsötétítő sáskafelhő. 17:00; Beállnék-e a japánonak " kémkedni?". Minden további nélkül!- de mit szólna ehhez Babits!?   Radnóti: " A fákra felfutott a szürkület./ Lengett a lombok között , majd este lett. /Tested fölé göröngyöt sírt a föld,/ hervadó koszorúkat az ország./S mi élünk itt tovább, -de nélküled" HRABAL ÉS BUDDHA. 22:10; 3,5 óra torna. (ebből I.1.-gyel 60 perc foci és torna) . 91 kg. Réges- régen izgatott az ún rövid és hosszú memoria tárolási módja, különbségeik.
[fidelio] parsifal hendrix Creative Commons License 2009.08.30 0 0 876
És amit írtam elrepült mint ló-galamb a csatában. Egyre szikrázóbban sütött a nap, birka nyáj és kecskék , őzek most nem voltak és az egyre szikrázóbban sütő napban a metafizikai-mitológiai kékség egyre mélyebbé vált, az apró szigetek   hófehér sziklái közötti sűrű-zöld pázsiton bárányok rágcsálnak, fölötte bárányfelhők lazan lebegnek. Itt laknak Endümion és Diotima mert az Ember a Lét Pásztora és nemcsak Keats siet ide, hanem Hölderlin is mert az Ember a Lét Pásztora és itt lakozik  Endümiont és Diotima. Két 16 kilis körrel is kacérkodtam de a lábam és a meleg mondta, hogy az első után gondoljam át. Nem fáj, nem fáj, csak másként jó. Nem fáj, nem fáj, csak másként jó. Tudta , hogy hol van Bécsben lemez bolt. I.1.-gyel első bécsi utonkon rögtön elmentünk egy porno moziba is. És egy villamos megállóban vettük életünk első dobozos sörét.  És leheveredtünk a Kunshistorisches Museum előtti pázsitra és részegen habzsoltuk a  szabadság levegőjét és sörét. És ránkrontott egy idős bécsi úr-hölgy-asszony, hogy miért viselkedünk úgy mint a vándorcigányok?! Bognár elütött egy szerencsétlen biciklist. Majd a független magyar bíróság lerendezi az ügyet. A független magyar igazságszolgáltatás mindenekelőtt az igazságtól és a moráltól független. Mint a kábszeres "művésznél"- aki elgázolt  egy fiatal rendőrt. Fél éve, a napló-pörgetés során jutott eszembe R.9. aki, miután elütött motorjával valakit, szégyenében-bánatában leöntötte egy kanna benzinnel és megégette magát! Mint egy hajdani görög vagy római hős !  Ma már ilyen nincs.  A "B" (átorság), az "Ő"(szinteség), "B"(ecsületesség) a FV(felelősségvállalás) gének szinet teljesen eltűnnek a magyar életből, mert képviselőik a manapság dúló nemes létért való küzdelemben rendre alumaradnak- így utódokat létrehozni nem tudván, génjeiket se tudják tovább örökíteni. A társadalmi élet szocipathológiájához  egy genetikai kórisme: A B-Ő-FV gén hiány szindróma. Bognárt még ráadásul kedveltem is -mert küzdött szinte mindig. Persze bunkó volt mint a focisták általában. Mikor Salzburgabn focizott, azt mondta, hogy kurvára unja magát, mert nem tud ott mit csinálni- ezért amint tehette kiment az országutakra, hogy széthajtsa az autóját. Most is azt csinálta? Nem fáj semmi, nem fáj semmi, csak másként jó, csak másként jó. És szomjas se vagyok. A vizet különben is utálom.  Azért csak jó, hogy ideértem. Ha már itt vagyok, tessék-lássék iszom egy kicsit és elrágcsálok egy fél banánt. És elég lesz csak egy nyolcas kör, aztán meglátjuk. Itt ritka  forgalom, de néha így zúznak  el mellettem az autók mint a gyilkos robotok. Kereslek néptelen utakon de csak a semmi vár dörögve zúgnak  a betonon lánctalpas éjszakák. Sokakkal már persze "ismerjük" egymást, ők kikerülnek, bólintunk is egymásnak, de mindig akad egy-két vadbarom. Miatyánk ki  vagy a mennyben, áldassák meg a neved, mámoros éjszakák. Azért a nyolc kilis kör jobban telik.  A szemed már csak néz de nem lát és a kezed is egyre hidegebb. Az embered voltam én. Neked az embered, neked pedig a fiad. Mi a fenét keresek én itt? Wöres Sándor költőnek született. John keats költőnek született. Arthur Rimdaud költőnek született. Bognár focistának-és én minek? X.tudomány ...-ek? Csillagok hullnak, talán születnek újak, de én már nem látom őket. Letelt a nyolcas kör is. Ivás, kis banán - tovább! De a lábam nem mozdul.  Ha nem, hát nem Akkor be a kocsiba! De a derekam se! Ott állok kövé meredve és bámulok. Ha I.1. kiszáll, akkor én is. Én egyedül nem fogok szarakodni ezzel a rohadt világgal. Fogalmam  sincs, hogy mit kell csinálni a számlákkal, hogy működik egy bankautómata, mit kell csinálni a könyvelőnél. De ez most nem is számít. Tunyó énekesnek született és egymára talált a P. Mobillal. Az én dalomat nem hallja senki.   Mi Atyánk, ki vagy a mennyben, áldassék meg a te neved, szerett a hagymát és a vörösbort és tudta, hogy hol van Bécsben lemezbolt és már akkor hajtotta a csajokat, amikor apád még jó fej volt. Már csak 86,5 kg vagyok.
[fidelio] parsifal hendrix Creative Commons License 2009.08.30 0 0 875
09.08.30. vasárnap 13:39; Slayer: Christ Illusion Ma 24 kili. A tegnapi, egyik 81-es napló pörgetés közben  előbukkant néhány nagyon fontos ember- amikor még tartottam kapcsolakat. Z.9.,a "közveszélyes munkakerülő", így a szocializmus építésének egyik legfőbb ellenfele, így gyakori börtön lakó. Szeretett ő dolgozni- ha éppen úgy akarta. Kőműves segédmunka-  ha jó volt a mester. És dicsekedett, hogy hány perc alatt kever ki egy láda maltert. Apja öltönyben hegedülő, magát nagyon sokra tartó, büszke éttermi-kocsma zenész. Testvére  jazz- presszó-lokál zongorista. Másik testvére inkább stabil börtönlakó. Lány testvére nagymellű, csinos, nagyjából beilleszkedő. Aztán a házból az öregek meghaltak, a testvérek szétmentek és maradt egyedül Z.9. és a ház lassan putrivá nemesült, Z.9.pedig mint a tisztességes alkoholisták nagy része, kifejleszett magában egy gégerákot. Beszélgető füzetekhez tehetsége nem lévén csak kivonszolta magát egy padhoz és onnan nézte a gyorsuló módszerváltást, ami már végles teljesen idegen volt számára. Ott láttam legutóbb a padon, onnan integetett. M.9. is idősebb volt nálam vagy 7-8 évvel. És azon ritka barátaim közé tartozott, aki szerette a könyveket! No persze nem Shakespeare-t olvasott eredetiben de még Goethét sem, de azért  könyvszeretete nagyon imponált. Őt már nem láttam vagy 25 éve- ha jól sejtem, ő se tudott beilleszkedni a nemes és naygszerű  magyarországi folyamatokba és valahol lemaradt. V. -t se láttam legalább azóta- ő közép-polgár-úr-hölgy-asszony lehet már nagy gyerekekkel. J. már akkor is balos volt- és "hivatalosan" függetlenként de azért erős baloldali közép-vezető. Ő is a hajdan még ismert és létezett BECSÜLETES pártember volt és maradt. Az első 8 kili elég jól lement. John Keats? Hát persze, hogy ő is korán, méghozzá nagyon-nagyon korán elment. Fiatalon hóna alá csapott  egy különös vázát, beugrott a ladikba és elment megkeresni Endümiont.
[fidelio] parsifal hendrix Creative Commons License 2009.08.29 0 0 874
81.05.14. csütörtök Hajnali 4.40-kor kelés. Cigi-KV. Remélem ma jól fog menni a tanulás. Szétterpeszkedő szárnyakkal  az Eiffel-torony  csúcsába fúródó Fáradtság! -tehát megszünt, sőt nem is létezett Fáradtság!  Erő, izom, C vitamin. Az élet csupa tréfa, dal s kacagás! - meghintve a melankólia és a szorongás pikáns szemcséivel. Megyek mosakodni! Apollinaire: "Gazdagságot csak munka hozhat./ Szegény költők, dologra hát!/ A hernyó robotolva gazdag /Pillangóvá lényegül át" (A hernyó) "Ó pásztorlány Eiffel-torony  a hidak nyája béget e hajnalon"(Égöv) "Kigúnyolod magad s a nevetésed mint Pokol tüze úgy / pattog szerte itt/  E nevetés szikrái csillantják fel életed tanát és mélységeit" (uo.) - törnénik mindez természetesen  a szokásos reggeli ájtatosság, a második cigi-KV közben. Este 1/4 1o; Ilyen még nem volt! Ma kilenc órát tanultam összességében a könyvtárban! Hazafelé a kocsmában 2 sör. (I.1. semmi- mostanában nem iszik). Összefutottunk Z.1.-gyel, a szomszéd cigánnyal, ki elég mártós. Beszél, beszél-de hiába!  A szabadság nimbuszának zászlaját fejünk felett lóbálgatni nem elég! Erősnek ÉS alkalmazkodónak kell lennünk! Apám egész életemben nem költött rám annyi pénzt  mint a mocskos mostohagúgomra most fél év alatt. Mindenki maga hordja a keresztjét - csak az nem mindegy, hogy miből készült ez a kereszt és hogy honnan hová cipeli. Ma szerettem volna venni egy jó verses kötetet. TERMÉSZETESEN(!!??) nem találtam ilyet. Baudelaire? Dylan Thomas? Ugyan kérem! A szocialista könyvkereskedelemben?   Tényleg mindenki a maga sorsának a kovácsa!  Egyrészt az aktivitásával másrészt az Umweltjével. Hála Istennek I.1.-gyel nagyon jól kijövünk egymással. Másrészt menekülés az Ontologicába. Bár azért csak elszorul  a szívem, amikor meglátok egy klassz mercedest, vagy egy jó, csinos, finom nőt! 81.07.17. péntek Tegnap: olvasás: A sakál napja, Miss Blandish nem kap orchideát. M. 9-éknál kaszált lóhere "rudasba rakása" . Kölyökkutya nézés- az anya farkaskutya a kezembe harap. Reggel pálinka, napközben sörök. Ma: sörrel köszöntöttem a napot majd olvasás: Gardner: A rámenős milliomoslány esete. Ezt befejezvén, más nem lévén: olvasgatás az interferonokról. Majd kis pálinka. Este 3/4 11-kor: Délután M.9.-cnél permeteztünk, rumot és sört ittunk. Találkozás V.6-ékkal: 5 éve nem láttuk egymást! Este J.-5éknél   pálinka  és sör. Ebben a sötét, pálinka és sör szagú, permetleves, kutyaugatásos éjszakában jegyezzük fel unter Klammer gesetzt, hogy ......, na de még mielőtt belefeledkeznénk, belezuhannánk az X.  tudománytól, felszabadultságtól mámoros csillagsátoros éjszakába - alvás!
[fidelio] parsifal hendrix Creative Commons License 2009.08.29 0 0 873
81.05.13. szerda 1/4 9; Ma nehéz és fontos anyagrész megtanukása következik:....... Plussz a tegnapról visszamaradt  ....... Szép és nemes feladat lenne ezeket megtanulni! Inkább: John Keats: "Bár bölcsességben gazdag nem vagyok,/ és nem tudom, miképpen tereli / a folyvást váltakozó emberi / gondolatokat té s tova a szélvész:/ bár tiszta tudásig bennem a kevély ész / nem kormányozza a lelkek komor  / rejtelmeit, de roppant eszme forr /előttem, és ebből böngészgetem /szabadságom, s ez tárta fel nekem /a költés célját.....Állj! Nagyobb nyugalmat esd / az öntudat, szigorral nézve rám./ Sziget-pöttyözte, homályos óceán / tölt színig áhítattal. Mily robot!/  Hány nap! Mily ádáz tusa kavarog!/ Míg felkutathatom a messzi térben. /Mily feladat!" (Álom és költészet) Ezután továbbugorva valaminek utánanézve a Heller- Gilbert-Kuhn- Hegel- Lukács-Poe csoportnál, mostmár a tegnap megtanultak ellenőrzésének kéne legalább következnie. -jól sikerült! De ennél is jobban kéne! Megyek reggelizni. estefelé, 7 körül; Fáradt vagyok, a  tanulás lassan megy. Úgy néz ki, hogy a tervezett 2. szakasz átnyúlik a harmadikba-és ezáltal lerövidíti azt. Frissítésképpen belelapoztam a Lutherről szóló könyvbe. A következő versenydolgozatom, ......-ból, a PELAGIUS jelligével fog csatába indulni! este 7:45; magamra erőszakoltam még egy kis tanulást:..... Most pediglen - bármilyen váratlan és meglepő, de TV nézés!  Ugyanis meccs lesz! Magyarország-Románia. Bár a csoportból már valószínűleg nem jutunk tovább - hisz a románok  pl. az angoloktól a lehetséges négy pontból  hármat megszereztek - a magyar sajtó ezt persze nem nagyon tükrözi.  No lássuk! Már nem szeretem a magyar focistákat -de A románokat még kevésbé!  A szünetben egy nullra vezetünk.  Eliot:" Kisember, kin az önhittség úgy ül, mint / Bradfordi milliomoson a cilinder" (Tűzbeszéd)            "Nem kell nekem jó hír a mennyben:/ Sir Philip Sidneyvel időzöm!/ Szót vált velem Coriolanus / S még néhány ily legendahősöm"( Főzőtojás) Most újra bekapcsolom a TV-t. Néztem is kb. 25 percig, aztán kikapcs. A játék szar, az állás idegesít. Weöres Sándor: " Idegen lámpa sugár-gömbjéből/ bontakozom, kilépek,/ egyre hosszabb árnnyal megyek / a folyton távolibb országból ,/ elszállt hangokból, verejtékből, / keresztek közt, miket eladtam" (A kettős én) "A világ, a virág / világít és virít,/  valameddig vakít/ s valamikor veszít"(Az ábécé 25 betűjére, V) "Alma alva ring az ágon,/ alma álma áhitat,/ se érzés, se gondolat,/ tiszta fény, az alma-álom"(uo., A) Keats:" A föld költészete véget sosem lel: magányos tél-estén, mikor a fagy / csendet teremt, a kályhától zörög /a tücsök dala, növekvő meleggel, / s úgy véled, míg szendergés foglya vagy,/  hogy szöcske- nesz füves dombok között." (A szöcskéről és tücsökről) Rimbaud: "Máris az ősz! - De miért is sajnálni az örök/ napsütést, ha az emberi az isteni világosság  felfedezésére szánta el magát- távol az / emberektől, akik belehalnak az évszakokba."( Búcsú)                  "Minthogy lelkét művelte, máris gazdag, gazdagabb,/ mint bárki! Elérkezik az ismeretlenhez, s/  mikor végül, félőrülten, már elveszítené látomásai-/nak értelmét, egyszerre megpillantja őket!"(Levél Paul Demenynek). 2 Eunoctin
[fidelio] parsifal hendrix Creative Commons License 2009.08.28 0 0 872
09.08.28. péntek 13:52; Couperin: Concerts Royaux A vaskos Hegel monográfiát és egy másik könyvet ( már nem emlékszem rá) Salzburgban vettem, amikor egyedül ellógtam csavarogni. A "tudományos " ülés vacsorájára persze késve érkeztem vissza - hónom alatt egy nylon szatyor a könyvvekkel.  B.9-cel hamar kilógtunk dohányozni. Ő hajdanán derék pártkatona volt, aki nap mint nap büszkén járt dolgozni a Népszabival és az aktatáskájával. Akkor még nem utáltam reflexesen a párttagokat- vállalták, hogy kik is ők valójában, és ahogy találkozhattunk boldog cigányokal úgy találkozhattunk bőven nagyjából, többé-kevésbé,   becsületes pártemberekkel- persze leginkább a kis-párttagok között. Jókat  kártyáztunk, piáltunk, dohányoztunk. A módszerváltás után váltott ő is : a világot járó tudós-bohóc-cirkusz lelkes tagja lett- a francia Riviérától Mexikóig járta a tudományos kongresszusokat és tudóskodott-ivott-zabált elhivatottan. Salzburgban futottunk össze. Utána nem hallottam róla sokáig - mígnem egyszer csak jött a hír, hogy agyvérzés érte. Nem halálos, de súlyos következményekkel.  Akkor tényleg megijedtem és vagy két hónapra sikerült leszoknom mindenről. Mi lehet vele? Nem merek utánakérdezni- meglátogatni meg még úgy se. "Cseh Tamás volt a mi legjobb harcosunk"-!?. Tényleg mondott ilyet Orbán? Már egy évvel a választás megnyerése előtt felfordul tőle a gyomrom.  Azt hittem eddig, hogy Koplárovics Béla volt Orbán legnagyobb harcosa. Másrészt: ugyan miféle harcos? Hobónak legalább volt egy jó lemeze- de harcos ő se volt. Harcos volt például Demszky- de az a gyanúm, hogy provokátor volt ő inkább, annak jutalma képpen kapta meg Pestet szöröstűl-böröstül. Judás-díj. Hegel, Hölderlin és Schelling tánca a májusfa alatt. Fiatalok voltak, lelkesek, és okosak és bátrak. A francia forradalom és Kant forradalma éltette a három fiatalt és a német idelizmusukat. Mert mi is a metafizika? A morálból indul és oda tér vissza. Morál pedig csak ott van, ahol szabad ember létezik, a szabad emberrel egy új világ születik, és ezt a világot az ember teremti- ennyiben a fizika, mint tudomány is az etikából indul ki és oda tér vissza. A gluon-kvark kölcsönhatás az agy tudatos-etikai mezőiben és a csoport- társadalom téri-idejének erőterei. Interferencia hogy van köztük? Mi közvetíti? Milyen erő/hullám vonalak vannak még amiről még sejtésünk sincs? És az elborult elméjű Hölderlint Hegel már nem látogatta meg. Hegel éveken át ivott és spekulált feltartóztathatatlanul, de elmebeteggé vált hajdani harcos-gondolkodó társát nem bírta volna elviselni a végtelenül racionalista. A "Kétforintos dal" többet ér számomra mint Cseh egész életműve. Bunkó vagyok változatlanul. És magányos. Bár próbálok visszatérni az annyira gyűlölt társadalomba. Hisz már hetente egyszer elmegyek a Tescoba bevásárolni. Hordok órát -igaz, hogy csak futáskor. Mobil is van nálam- igaz, hogy csak nagyon ritkán.  De társas kapcsolataim a kutyáimon és könyveimen kívül  továbbra is csak a szűk családban és a munkahelyemen  vannak. T.1. elhív néha hozzájuk minket -de oda se megyünk. Mit szeressek ezen a rohadt társadalmon? Egy Cseh Tamást harcosnak nevezni?  Ez éppen úgy nem tudja  hogy mit beszél, mint ahogy nem tudta a pszichoapata barom sem amikor a reformról pofázott. És tudom, hogy jönnek majd újabb Malac Pofák, Molnár Lajosok, Homokik, Torgyánok, Hornok, Kordák  és ennek sosem lesz vége. "Ennek sosem lesz vége?" (Hobo) Az örök visszatérés. "Ugye boldogok vagyunk Lisbeth?"
[fidelio] parsifal hendrix Creative Commons License 2009.08.26 0 0 871
Jénában találkoztam  Schopenhauer anyjával. A weimari temetőben nem volt már teremtett lélek sem. Nietzsche háza előtt hűvös, komor esőben. Wahn Fried és Wahn Sinn testvérek voltak? Térdeimen mély horzsolások vasárnap óta : Grisa vonszolt a betonon: megtámadott minket egy őrült tacskó. A bicikli ottmaradt az út közepén.   John Naima Coltrane mosolyog. Ő is volt Jénában azon a szintén borús délutáni találkán. Nem fáj a térdem és már a derekam se.  Világirodalom: A Frauenplatzon a kínai vendéglő teraszán Háfizt olvasni angolul. Schiller meglátogatása után gyorsan meg kellett inni két sört. Nem fáj a karom sem. Hazahoztuk a biciklit is és Háfizt is.
[fidelio] parsifal hendrix Creative Commons License 2009.08.25 0 0 870
02.03.24. vasárnap 1:00; A tegnap este felvett 100. Világgége műsor. Hála néked Szkárosi - és persze Hortobágyi. Tegnap délután jól eláztam, de kellett is, mert holnap már megyek dolgozni , ráadásul sok munka is lesz! Már februárban úgy terveztem, hogy most Barcelona után  abbahagyom a pia-cigi-KV-zabálás jógáimat , de még csak egy kísérletre se volt erőm. Jövő héten meg húsvét, utána meg kutyakiállítás, úgy, hogy nem tudom, mikor lesz rá erőm és lehetőségem, alkalmam. 11:40; TAN DUM(?) fantasztikus Máté Passiója vizes közegre. Ilyen szellemi kalandokért érdemes felébredni.  Egyébként igen nyomott hangulatban vagyok  a holnap kezdődő gályázás miatt. 13:45; Nyugtalan szendergés után: Gluon- Eon- Reália. 17:45; Borisszal végtelen biciklis csavargás  az erdő széléig. Hideg, erős szél- sapkát de még kesztyűt is kellett vennem. Amikért még érdemes élni: a nőkért, a különféle jóga gyakorlataimért, a mező-erdő szépségéért, varázsáért, a kutyákért stb. Joyce és Wittgenstein. 02.03.25. hétfő 5:30; GÉGE. Újból a robotoló, romboló munkás hétköznapok. Sakuntala, Parvati, Malavika,... - most júliusig kellene kibírnom. Lényegében 3 hónap. Akkor már tombolni fog a nyár  és eldől, hogy a gyerekeimet felveszik-e valahová. 3 hónap az élet. Utána jön az ősz.  Még három hónap és lassan véget ér az év. Aztán újból indul a mókuskerék. A NYELV: 1, Német gyerek- beszéd fordulatok. Az angol felső és alsó osztály szótára és nyelvtana ugyanarra a fogalomra, tevékenységre. A németek tagadják, hogy ez náluk van, de én  ezt éppen 5 rétegben fogom felmutatni!::: Luther után egy újabb mérföldkő a német nyelv történetében - Wittgenstein, Heidegger,  Joyce, cummings, Brecht, Grass, Böll segítségével. DE mire tanít engem  Ladányi Misi, Zelk Zoltán, Berda József,  Kormos és Juhász Fecó és Kakukk Marci? Tudod-e, hogy az Óm tanítványa vagyok? Iszok és dohányzom mint egy barom. Egy 110 kilós barom - az ÓM feltárása során  ért és szükséges megrázkódtatások csak így harcolhatók és heverhetők ki. 02.03.26. kedd 5.50; Grand Funk mischung  mit Wagner.  Tegnap jól eláztam - még az esedékes Jimi-Olja futtatás is elmaradt. Ilyen még nem történt meg!!!!- de kíváncsi is voltam arra, hogy így majd jobban bírom-e a más(MA!) napot. Rengeteg munka vár. Kegyetlenség, de én vállaltam.  Schiller és Verdi. A legnagyobb olasz operaszerző előszeretettel nyúlt  a legnagyobb német drámaíró munkáihoz. Ez is megérne egy év tanulmányozást! Átadták az Oscar díjakat. Ez a társadalmi cirkusz  éppen úgy hidegen hagy, mint a Nobel-díj bohóckodás és a két hét múlva esedékes magyar választási bohózat. 02.03.28. csütörtök 23:50; A sok melótól elfáradtam, nyűgös lettem -de jól ki is száradhattam, mert a kocsma után itthon még lehömpölygött 8 sör!--  a német jegyzetekkel, Borisszal és persze zenével: blues és Csengery Adrienn  keverékkel. Aztán rövid ájulás-alvás. Nyolctól tízig  Olja-Jimi  bicilis száguldás a teliholdtól megvilágított patak parton. Elrobogtunk egészen a III. mező széléig. Valamelyik este láttam egy klassz kis természetfilmet a TV-ben.  Szinte pont ugyanilyen táj volt! Megragadó. Igazi közép-európai létfelejtő környezet. Más miért nem fedezte még fel? Heisenberg, Kálidásza és Gége.
[fidelio] parsifal hendrix Creative Commons License 2009.08.24 0 0 869
[img]http://kepfeltoltes.hu/090626/wbajnaisirat_www.kepfeltoltes.hu_.jpg[/img]dolgozik mint az igavonó barom míg a haza fényre nem derül
[fidelio] parsifal hendrix Creative Commons License 2009.08.23 0 0 868
83.11.03. csütörtök este 7; Tanultam - számomra rettentően keményen. Dolgoztam. Iszom. (Sör, vörösbor, majd pálinka vár). Vezettem. Éjszaka telefon a dramaturgnőnek - szar X.tudósnak tart  (nem is ismer!)- letaglóz.  A gonosz pletykák. Iszom! Megvolt. (Borzongás.) Kocsis Zoltán sikeres koncertkörútja az USÁban. Magnómon: Láttál valaha esőt? - Bonnie Tylerrel -én a Creadence-től szerettem meg nagyon! A Győri Balett Olaszországban. Chick Chorea koncertje Pesten: "Köszönöm, még sohasem játszottam ilyen nagyszámú publikum előtt."-!!!. A kínai, szecsuáni tánckar Pesten. Zajlik az élet -és én?  a, lebeszélnek a pályaválasztásomról, b, szar X.tudósnak feltételeznek, c,  kopott, ócska ruhámra még barátom, a szintén elég igénytelen  T.1. is azt mondja, hogy lejáratom magam , d, rosszindulatú, hamis pletykák rólam stb.  DE KIBIROM!!!! A telekre motorozva  tavaly ezt üvöltöztem: Botrány a családban- ennek feldolgozása megy éppen a magnón.  Mese H.H.-nek  a Hófehérkéről, James Last most divatos slágeréről, Tiziano festményeihez komponált meséim, és Bosch, Greco, Monet mesék szintén. Egy nyúl van már csak és egy tyúk!  Az Oscar-díjas Mephisto német főszereplője, Klaus Maria Brandauer: "A szinésznek joga van ahhoz, hogy hiú legyen".  Tegnap este munka-tanulás magányomban: John Surman :Such Winters of Memory- fasza!!!! - az azóta sem közvetített Lauri Andersonhoz mérhető. A Győr 3:1-re kikapott, a Honvéd 3:O-ra, a Dózsa csak 4:2-re - így továbbjutott! Az NSZK leszerepelt: kiesett a BEK védő Hamburg a KEKből pedig a Dózsa által kivert Köln. Valamelyik esti gondolat: kapitalizmus- kommunizmus. Értékelésükre  kiváló  kísérleti állapot a kettéosztott Németország. Nos: a nyugatnémet túristák elönzönlik a világot, a keletnémetek pedig a vasfüggöny mögé vannak kényszerítve. Az NSZK gyártja  a Volswagent és a Mercedest, az NDK pedig a Trabantot és a Wartburgot.  Az NSZK márka a világ vezető valutái között van, az NDK-s márka pedig a vasfüggönönyön  kívül szart sem ér. ---- HALLOD TE ÁTKOZOTT MARX KARCSI ÉS LENIN BÉLA?????? Széchenyi István  naplójának utolsó bejegyzése( öngyilkossága előtt egy héttel) : "Nem tudom megmenteni magam! (1860 ápr.1)" - én már CSAK AZÉRT SEM!!! ragadtatom ilyesmire magam! Tegnapi esti feljegyzések egy  papírfecnin: Filozófiámban  a vörösborból,  a harmadik világ éhező és analfabéta  százmillióiból, a karneválokból (pl. a riói!), a (csak nyugaton észlelhető) videó robbanásból, a Metropolitan Operából, az interkontinentális ballisztikus rakátákból, a macskák, delfinek, hangyák, rozmárok,  vírusok természetéből, a zord észak zuzmóiból, a fullasztó őserdők orchideáiból, a geológiából, a szentekből, prófétákból, mecsetek, pagodák, templomok látogatóiból, a fertőző-kórházakból, akadémiákból, kocsmákból, börtönökből, a költészetekből és festészetekből és szobrászatokból és zenékből  és táncokból  - no és persze a filozófia történetéből  indulok ki és nem a különféle bennfentes úri huncutságokból. U. T. első születésnapi tortája, barackpálinka, japán szintetizátoron és  fütyülve: Für Elise (B.2. tanította meg zongorázni!) és H.H. borzasztó köhögése. Le a pálinkával! - lement, de megrázott. Tegnap féltem, hogy meghalok az utcán (nem esett meg) . Grenadán  végre odabasztak a vörösöknek! - a karibi szigetecske amerikai megszállását nemcsak az Orosz Birodalom és csatlósai , hanem a polgári jólétben  és tespedésben és kreativitás hiányban leledző nyugat-európai sajtó is elitélte. Afganisztán orosz megszállói 200 ezren vannak 3 éve! Grenadán pár ezer amerikai bőrnyakú van csupán alig egy hete - mégis a vörös és a nyugati balos információs gépezet csupán az utóbbiról pofázik!  Van még bor és pálinka, itt van  H.H. köhögése, a magnó és a sokat jelentő vizsga. (Apósom és  anyósom is elutazott-de külön-külön! ) Holnap hajnali begyújtás és meló és tanulás. Két órával később: egyedül talpon a házban.  A holnapi és a holnaputáni tüzelés izgat- én nem leszek itthon. Sötétben botorkálok,  gyufát gyújtok, fát vágok , tyúkot simogatok, az egyszál nyulat szabadon engedem - a buddhizmus, hogy tudsz egy gondosan, szeretettel  nevelt állatot megenni? Egész évben eteted a poszát, nézed, hogy gyarapszik, vakargatod, röfögteted, és egy téli hideg, sötét hajnalon összegyűltök, pálinkát isztok és a kést a torkába szúrjátok- ha sikerül gyorsan, ha nem akkor lassan és már nem röfög de visít, visít mint egy kisgyerek és néha feltápászkodik és botorkál pár lépést aztán elzuhan, vagy nekidől a kerítésnek  és fröcsköl a vér az egész évben gondosan, szeretettel nevelt posza torkából és csak visit és csak visít és a szeme! a szeme!  néz amíg csak bir, és már nemsokára eszitek a gőzölgő vérét és lemossátok pálinkával. EZ AZ ÉLET. És nemsokára veszitek az apró poszákat a jövő évi vágásra. A körforgás és a szeretet átalakulásai. Szenet hordok, feleségem ölelgetem, (piros tollamat kettétöröm!) ...... KACU! ... ORA ET LABORA! .... Joe Cockert nézegetem - ilyen legyek?    2 órával később - már igencsak ittasan. Az éjszakában részegen fölébresztem az egyetlen tyúkot, bőrkabátom felsérti a ketrec,  kiengedem - a buddhista: hogy tudod megenni, amikor hetekig dédelgeted, pipipi- pipipi ? Pálinka, bor, gyerekaltatás után TV és Jean Michael Jarry ..... és/ és/ és/ és /és /  .... Vágtam a  fát fejszével,  a forgácsot itattam olajjal a bort-pálinkát a gyomrommal, - és nincs már több pia. - de hajnalban kelnem kell! Fiúk a térről  -gyerekkorom egyik kedvenc filmje-(bár a vörös nyomást   éreztem már akkor is). Kiengedtem hát  az egyszál nyulat és tyúkot - miért is enném meg? Hónapok át szerettem aztán megeszem ? - ez a kereszténység ! a realizmus! This is the life: részegség, gyengeség, útkeresés, senkitnemérdekelt illumináció..... lám: 9,5 év után, pedig  "tehetség vagy"- IDE jutottál!!!!!!!????????? 83.11.04. péntek este 3/4 12;   A rádióban pár percig  a Chick Chorea koncertről Gonda János. Hajnalban hánytam. Begyújtottam a kazánba. Hajnalban Varga Béla: " Az individualitás  éppannyira  különböző az egyes szubszisztencia- fajoknál mint az idő-, illetve a térbeliség". Elmentem dolgozni. Faltam. Hazafelé antikváriumból:  Manuel Váquez Rontalbán: Déltengerek- jó! M. Scharang:Traktor Charly, Moldova: Akar velem beszélgetni?- szar. Este   zabálás, gyerekek, olvasás, TV. Schelling: "a filozófia általában nem más
[fidelio] parsifal hendrix Creative Commons License 2009.08.22 0 0 867
09.08.22. szombat 14:25; op.127 Juilliard- jobb mint Bartók és majdnem olyan jó mint Hendrix A hosszútávfutó magányossága. Az öregedő, alig fogyó ember hosszútávfutása. Holtpont. 102-ről viszonylag gyorsan lementem 90-re , de az elmúlt két hétben 90 körül vagyok, és ha futással lemegyek 88-ra, akkor azt gyorsan visszaszedem. Márpedig ennyi túlsúllyal nincs esély átváltani a kocogásról a futásra. Ma, életemben először, "gyorsítási" edzést tartottam. Egy kili futás, 7 perces átlaggal, majd 6-8 perc pihi. Nos kicsinált- főleg a térdemet, -és minden bizonnyal - a szívemet is. A tanyasi élelmiszerbolt- mely főleg mint kocsma funkcionál ilyen szombat délelőttönként - mellett  " elszáguldva" - ajtaja előtte sört kortyolgatva ( hej, ha én is köztetek lehetnék!) álldogáltak, ládán üldögéltek vagy 10-en- hamar jött a kilométet jelző tábla, így leültem az árnyékba az esedékes, jól megérdemelt  pihizésre. Eléggé kivoltam. Egyszercsak bizonytalanul megjelenik egy nagydarab tanyasi a kocsmából  a hátam mögött - nincs tán valami baj?-kérdezi óvatosan, kiváncsian. Nincs semmi -válaszoltam. Szilágyi Péter vagyok, nyújtja a kezét, tudja, csak rá kell nézni a másikra, ha valami gyanús van, mondja mentegetőzve. ..... vagyok, nyújtom én is a kezem, nincs semmi baj, csak pihentem, már  mennem is kell tovább, mondom mutatva az órámra. Bizonyám! a tanyasi emberek egymásra figyelése! Isten áldjon meg Szilágyi Péter! (Leírhatom a neved bátran, arrafelé nem nagyon nyüstölik a Fideliót fórumot). Őzeket nem láttam ( persze vadkacsákat sem), csak tehenet, birkákat, és lovakat. Egyszercsak megszólalt a mobilom. Mi a franc? Lihegve megállok-szinte pont egy kipányvázott ló előtt. Felveszem,-egy munkatársnőm, és akkor a ló felágaskodik és nyerít egy határozottat. Hát maga meg mit csinál?- kérdezi a meglepetéstől egy pillanatra megkukult kolléganőm. Mit, mit, hát etetem a lovaimat, válaszolom. (A körülöttem lévő kutyaugatásokat már megszokta-de ez a nyerítés nagyon új volt neki).( Hadd elmélkedjenek csak, gondoltam.) Ez bizony valóban a szférák zenéje.
[fidelio] parsifal hendrix Creative Commons License 2009.08.21 0 0 866
Francesca Da Rimini                                                                  Alexis Korner Ma nem volt olyan meleg                                                                                                       Beethoven kóborlásai/ kódorgásai/                                                                                                                                                               "Árkon-bokron" futások-kocogások És ő megevett egy szilvát jóízűen és tegnap se volt azért túlságosan meleg és ha felnyitják Shakespeare sírját  kidőlhet  néhány csontváz az irodalmár urak pár száz éves szekrényéből                                                          Szent Ágoston töprengve                                                                                 Amon Düül vagy Crimson? inkább lehajolt, felvett valamit és olvasni kezdett                     Miért az hogy Wagner  a fasisztákat  és a zsidókat  is annyira megbabonázta?  Van bennük valami közös? A Zöld Domb- i rabbiképzőbe elment Hitler, majd visszajöttek - igaza volt Marxnak: célját az ellentétén keresztül éri el.                                               Holnap meg még ennyire se nem lesz meleg és akkor barackot kap a szilva helyett a keserédesen táncoló Lemming Stokowskyval és ha megtalálom Mozart sírját híres leszek, könyvet írok és olvasnak de merre induljak? nézegette az iskolai földrajz atlaszt, az osztrák határt nagyon őrzik, jugó felé azt mondják könnyebb, másodikos korában ki akarták rúgni a gimiből, mert azt írta egy világnézeti órán unatkozó általános osztályos levelezésben, (angolul) , hogy a "Cseka hosszú keze bárhová elér        Heil Hitler!"  hajam a homlokomból  felsimítom mennyivel előzi meg a neuronális történés azt amit érzünk? és tényleg azért vagyunk szomorúak mert sírunk? és van - e akaratszabadság? és a Szerelem város Rómeó and és Juliet  alléján eljutunk de holnap után még inkább kevésbé lesz ennyire meleg és Szudánban legyilkoltak kétmillió fekete keresztényt és számolatlan kisgyereket eladtak rabszolgának és II. János Pál egy szót se szólt csak lépdelt a szudáni vörös, vértől tocsogó díszszőnyegen  és hogy holnaputánután millyen idő lesz aztat még a mindent tudó okos bácsi se tudja aki minden este mutatja a TV-ben, hogy mikor süt a napocska és mikor esik az a  csúnya eső, de akkor majd körtét kapok ha jó leszek, és a generációk jönnek mennek és mennek velük az értékek is, ez az elmélet addig lesz érvényes amíg a képviselői ki nem halnak és ha korábban lekanyarodsz  az allén akkor hamar eljutsz egy igen meleg helyre, szép, nagyon szép park nagyszerű szobrokkal : Csajkovszkíj és Rimbaud és Verlaine,  hát te tudod és Proust süteményei és H.-ék poharai                                                                  azért Dante is tudott  néhány dolgot a világról és Bosch is és amikor egyszer elkisérte anyját bevásárolni, kapott ajándékképpen egy kislemezt - a számtalan Magay Klementina, Koós János, Harangozó Teri stb. között megbújt egy angol: Rolling Stones: Honky Tonk Woman. Persze, hogy azt választotta 14 évesen. Nagyon nagy kincs volt. (Az a Rolling még ért valamit- aztán ők is meghaltak, majdnem annyira mint az anyja). Még egyszer elkísérte, akkor a Rockandroll Rézit kapta. Többször már nem mentek el bevárásolni. A pulzusa, strand után, ma délben megint már csak 40volt - most szedje-e azt a rohadt gyógyszert vagy ne? Inhalt an der Kasse                                                   Restless Skylight-Transistor- Child                                                                                                                             /in Time és Mahler Childja és Schuberté és a rabszolgának eladott szudáni keresztények childrenjei
[fidelio] parsifal hendrix Creative Commons License 2009.08.18 0 0 865
Schweigst stille, plaudert nicht                                                                                         Dig it! dig it! -élvezd a sarat, a szabadságot, taposd  a sarat és tapsolj a dobbal, a congával, ho-hóohóo, hó-hoóhóo, és percek alatt teljesen összeéled 5o ezer ember és eggyé válik fiú és lány, gój és feka és bibsi és hindu, nem dicsekszik senki a haszonnal és percek után belép igazi dobzuhatagával, gitárjával, az orgonával a Santana. És ott látta meg P. Hendrix a lányt, akivel mintha már találkozott volna 500 évvel ezelőtt. Dig it! Dig it! Resurrexit Dominus. Illetve nem is látta, de Faust annyit mesélt róla, hogy már többször is szinte élesen álmodott róla. És most itt van!                                                                                          Woodstock igéret volt- mint a magyar forradalom. MINDIG a Hornok, Kordák, Presserek és Némethek győznek. Kaszálják a  kitüntetéseket -mint a magyar foci megszentelt megmentője, akinél sunyibb és hazugabb és álnokabb  embert keveset hordot hátán a Föld.  De biztos ez az élet rendje. A győztesnek mindig igaza van. Mer hahn en neue Oberkeet. És szegény Bujtor fertőzése bizony nagyon komoly lehet. Talán tényleg himlős-mert más fertőzést már biztos meggyógyítottak  volna. Azt mondta a derék család, hogy fertőzése van. Hiszek nekik, mint Hagyónak is.  Romance and Ring shouts.                                            Történt valami fontos a Whole Lotta Love óta?  Who knows ?                                                                             Who Knows?               Who Knows? fillmore east fillmore east              t-ör-t-é-n-t -v-a-l-a-h-a-v-a-l-a-m-i-f-o-n tos? whok nows? De ki és miért finanszírozta Beethovent? (és a francia forradalmat?, és a darwinizmus diadalútját? ). Az ürüléktől, húgytól, mocsoktól  bűzlő odú. Stairway to heaven. Stairway.                                                     S-t-a-i-rw-a-y und chorfantasie  repülés re-                                                                  pü-                                                               lés ki -kapcsolás- a -környezet- ből chorfantasiewhoknows?
[fidelio] parsifal hendrix Creative Commons License 2009.08.16 0 0 864
09.08.16. vasárnap 15:23; Bach: Solo and double Violin Concertos Szinte rögtön a nyitás után az üres, kihalt  strandon. Szeretem - ha olyan az idő, hogy tudom: jönnek majd sokan. Ha nem- akkor szomorúság. A vízben még szinte senki, fölötte vadkacsák repülnek alacsonyan. A homok bordázata tisztán látszik a kis hullámok alatt. Ibsen vadkacsája, és ezek kergetődzése. Soprano péniszével hová tüntek? Kis halacskák a kövek között. A kora reggeli nap sütése. Olyan volt mint ma. A héten kétszer is lefutottam a félmaratont- "árkon-bokron": kedden és csütörtökön kb. 22 kilit. A mai futás záró 16 km-es, kissé gyorsító , a következő 3 hét gyorsítására előkészület. Valamit vitt a víz. Őszbe hajló szakadt koton  ringatódzása. A keddi futás után 89 kiló voltam, a csütörtöki után pedig 88!- nem voltam ennyi talán 20 éve. De olyan éhes voltam pénteken, hogy a raktárak feltöltésével nem várhattam szombatig- azonal meg kellett kezdeni: lettem ma reggelre 91. A tömeg lassan gyült, 1o körül már volt jött egy-egy lángos. Aztán fürdés-napozás. A vízbe núuló napozón, háttal a víznek, szemben a nappal. Jobb fülembe Coke Club  house dübörgése, bal fülembe a Bols technoja. Sztereó.  A Beach Party Cafe előtt szoktam  heverni, az ott zakatoló zenére levegőben táncoló gizda csajok vonagló táncát bámulva, a naptól mulyán bámulva még a nem túl fehér bőrű, 12o kilós, 1o kilós arany láncokat hurcoló társaság "beachelését". De az most bezárva. Vaskordonal körülvéve- leláncolva.  Nagy betűkkel virít: SZABADSÁG MIATT ZÁRVA - most a főszezonban? Kisbetűkkel a pult oldalán olvasható: A Vám és Pénzügyörség záratta le két hétre. Ugyan miért? Mert valahol leesett egy kamionról néhány doboz sör és egy-két karton cigi? Ugyan már kérem!? Ezért kell most a Coke club előtt hevernem. Jobbról frissen csapolt sör illatot hoz a szél, balról, a Bols felől, martini és vodka illata hullámzik a vízen. Ha a triatlonosok kibirják 8-16 órát a vizen-biciklin-és lábon a napsütést- akkor én is itt heverészve! Hej, ha a parlamentet is bezárnák időnként néhány hétre! Például a költésgvetési viták alatt!. Kiszálna valami hivatal, és úgy ahogy van, lelakatolnák az egészet! a sok honatya (Honatya? Hol élek én?, tehát:) a sok hontolvaj és honprosti pedig addig is nyugton maradna és nem marcangolnák az ezer sebből vérző  magyar nemzet testét kiéhezett hiénaként! Nem szórakáznának a költségtérítési umbuldákkal  és a vagyonbevallásokkal, az ál-hozzászólásokal, a bizottságosdikkal.  A Parlamentet el lehetne nevezni Szegény Háznak is, annyi ott a nincstelen, szegény ember. Bezárni az egész miskulanciát mint a Beach Party Cafét! Az ország akkor fejlődik, amikor a  Parlament van zárva! Két év múlva én is ott leszek Nagyatádon a magyar triatlon bajnokságon! És ezzel kis hiba történt! Este a vérnyomásom 135/ 85. Pulzus 66. Ma reggel is ennyi volt- csak a pulzusom ment le 56-ra. A futás nagyon fáradtan ment-és pesze, sajnos, lassan. Utána: 120/74 és 92 pulzus. Délutáni alvás után: 149/ 74 ! - 66 pulzus. Míg  sztereóban dübörgött a house  és a techno, feltehetőleg kaptam egy kis napszúrást. Bezzeg ha az egyik oldalról Monteverdi áramlott volna, a másik felől pedig Haydn, akkor bezzeg most kutya bajom nem lenne! Gyöngéden megveregetni az arcát. A strandolók nagy része- főleg itt, szinte a gyerekeimnél is fiatalabbak. Egy kis laza vodka-tonic az Orfeora a hófehér homokon.  Mi van a vidáman szökellő őzike szájában? Egy vidám, bátor ugrás a Bungee Jumpingről miközben a levegőben áramló Üstdob szimfónia mindenhová behatol, mindent átitat, mindent bevon. 10 kili után már akartam egy kicsit gyorsítani - lehet, hogy ez is hiba volt. Az idei jelekből már csak kettőre emlékszem: az alkotás úti találka a vizslával azt jelentheti, hogy ezt kell választanod, ti. a futást, az emeletről történő lezuhanás pedig azt jelenti, hogy csináld bátran, törhetetlen vagy. De mégis. Azért megpróbáltam. Az arcok megveregetésének formái: gyengéd, férfias de visszafogott, öntelt machós, boldog, nemtörődöm, unott, felfedezés értékű. Semmit -se- jelentő, a kapcsolatot megpecsételő. Az ajkait, az orrát , a szemeit. Vannak szem emberek, vannak fül emberek, vannak a genitáliáknál leragadt emberek, és vannak embertelen emberek. Hiába próbálom, nem megy. Azért egy kicsit gyorsultam! Freud persze nem volt annyira hülye, mint látszik. Tudatalatt tudta ő, hogy a libido nemcsak nemi erő- de ő arra korlátozta, mert tudta, hogy arról pofázhat annyit amit akar, abból nem lesz forradalom, azzal csak a saját zsebeit tömi meg, ha viszont az emberi létezést egészében tekinti, abból baj lehet- Adler, de főleg Reich rá is fázott. Vagy lehet, hogy egyszerűen saját magából indult ki - mint minden hülye. Meg akarta kefélni az anyját, -talán-  nem sikerült, ezért elméletet gyártott hozzá. Honatyák! Uram Isten! Megéljük-e valaha azt az időt, hogy lesz értelme ennek a szónak? Vagy közéleti méltóság! Energia. Pl. banán a futóknak.  Honnan tudta évmilliárddal ezelőtt az élő szervezet, hogy az ATP jó energia raktár? Ha találok egy órát, akkor tudom, hogy van itt valahol egy órakészítő is. A csütörtöki, második félmarcsitól annyira leamortizálódtam, hogy közben megint kajákról álmodoztam- de míg korábban egyszer húsokról, másodszor pedig süteményekről, addig most teljesen visszamentem a kezdetekhez és kakaóról és vajas sós kiflikről. Amikor még volt finom kakaó és volt  ehető sós kifli. És volt, aki adta. Vitorláshajóban nagyon-nagyon régen ültem először. Aztán egy durrdefektben meghalt ???? doktor, anyámék barátja, a hajós- aztán meghalt anyám is, aztán a Módszerváltás után annyira elszegényedtünk, hogy volt olyan nyár, amikor egyszer tudtam lemeni a Balcsira- egy reggel a hónom alá csaptam a két gyereket, vonattal lezötyögtünk  Siófokra este a hazajöttünk. Annyi volt a nyaralás.  Ki az a tanár/rendőr/ "egyszerű" közalkalmazott, aki meg tud élni a fizetéséből? Ügyeskednem kell, és : ALKALMAZKODNOM. Coke Club, Coke Club, Coke Club, WC, WC, WC, Bols, Bols, Bols, és cummings, cummings és cummings. Holnaptól szedjem -e a Nebiletet?
[fidelio] parsifal hendrix Creative Commons License 2009.08.13 0 0 863
85.10.30. szerda du.1; A PULZÁLÓ GÖMBHÖZ:1, a fogalom értéke(-sok értékű: sok összefüggésben használható, előforduló), 2, a, hagyományos matematika  b, biológiai matekamtika( M.1. féle I. matematika) c, fogalmak matematikjá (M.1. II. matematika) Tegnap nagy részegség. Tuborg beer! Telefon K.6.-nak!(nem tudott eljönni) 85.10.31. csütörtök Dél; Tegnap este késő éjjelig csomó meló. Most: sör, Hendrix, 3. gyerek ideája, Éposz. Huxley: " mi más a több mint emberi tudásra  való törekvés , mint menekülés a látszatok végtelen bonyolultsága  és változatossága elől? "      "Platón ideái, Plotinosz Egyetlen Egye, a legkülönfélébb vallások összes misztikusainak, az összes transzcendentális filozófusoknak, az összes panteistáknak a Mindenei, Semmijei, Istenei, Végtelenei, és Természetei - mi mások, ha nem kényelmes és vigasztaló pótszerei  a közvetlen tapasztalat zűrzavarának, házilag készült  és ezért otthonos puha szellemi fészkek az idegen világegyetemben?"- !!!!!!!    Ehhez: 1, Vigotszkíj-Llewin: egészre történö törekvés 2, Freud: Pótlékok  3, MÁJÁ, 4, "idegen- világegyetem:contra: ITT-LÉT. Mumpszos kislányom  Mona Lisát keresi az albumban, nekem Hendrix bömböl   és görög a sör este 1/2 11;  Texas a nyolcvanas években- és a hajdani és a mai cowboyok. Matisse kápolnája. Picasso és a sex. Pendereczki és Lutoslawski.  Opera és balett. A kémia vegyületei,  a biológa fajai, a filozófia fogalmai---és az ideák. GÉNMANIPULÁCIÓ ÉS "LELKES"  SZÁMÍTÓGÉPEK.
[fidelio] parsifal hendrix Creative Commons License 2009.08.13 0 0 862
85.10.29.  kedd de.10; Bírósági tárgyaláson ( P.1. anyjának a tanújaként). Sörök, vitamin saláta, retek, paprika, sült csirkecomb. Ez az év, az 1985-ös év, a ZENEI-EMLÉKEZÉS éve: Emlékezés Händelre,  Bachra, Scarlattira. De emlékezés  a francia -szellemre is: Ronsard és Hugo. Megemlékeztem még Maimonidesről és Berkeley-ről is. És akikről meg kellene-lehetne még emlékeznem: Kosztolányi (1885-1936), Koskenniemi( 1885- 1962), Ezra Pound( 1885- 1973), Meliton Alfonso( 1860- 1885), Proklosz( 410- 485), Ockham (1285- 1349), Agostino Vera (1813-1885), Sparenta( 1817-85), du.1; Lao-ce és Kerouac útján  Dante és Rimbaud poklába. A kis csapat: Odüsszeusz, Gilgames,  Ráma, Sakuntala, Cleopátra, Júlia, Omar Khajjám, Don Quijote, Don Juan, Faust, Hamlet, Cortez, Madame Pompadour, James Dean, du. 6; Könyvtárból: Kosztolányi Összes Versei , Aldous Huxles: Divatok a szerelemben, Szentkuthy Miklós: Az egyetlen metafora felé, Hrabal: Gyöngéd barbárok, P.G. Wodehouse: Az életművész Huxley: "Pascalnak nics joga azt mondani, hogy a testek számára  lehetetlen a gondolkodás. Egyszerűen az általános törvény  rangjára emeli  saját tudatlanságát és metafizikai előítéleteit."- nagyszerű!!!! Csak nem szegény , réges régen élt  Pascalt kéne így ledorongolni,  hanem pl. a számítógépek lelkét (illetve: annak lehetőségét!!!)   ádázul cáfoló marxistákat! "A legtöbb filozófiai vita a félreértések vitája" Szentkuthy: " Elválhat-e valaha is a himnikus élet  az analitikustól , elhihető-e, hogy van külön Proust és külön Pindarosz? "             "Állat és virág nem ugyanaz a természet - két különböző világ."            "A következetes freudizmus - botanikai összhangzattan (alkat- összhangzattan) Hrabal: " nekidőlve a póznának, mint Leonardo da Vinci , aki ugyancsak egy oszlopnak támaszkodva nézte, hogyan csinálnak a  francia katonák  céltáblát a szobrából, és hogyan lövik szét darabonként   a lovat és a lovast is, és annak idején Leonardo , éppúgy mint én, csak állt, és figyelmesen és megnyugvással nézte, milyen szörnyűségnek a tanúja , mert Leonardo már akkor tudta, hogy az ég nem emberséges, és a  gondolkodó ember bizony szintén nem az." -Cortazár egyik mottója ide- Che Guevera: " Jack London  egyik régi elbeszélése jutott eszembe, amelyben a főhős  egy fatörzsnek támaszkodva felkészül, hogy méltósággal véget vessen életének"
[fidelio] parsifal hendrix Creative Commons License 2009.08.11 0 0 861
83.04.14. csütörtök reggel 6:10; Elvis Presley énekel / a nyakam piszkosul fáj/ olimpia, X.tudomány, kitartás/ avagy a kipróbálatlan test  /kései visszajelentése de.10; Szabó Ervin A villamoson mellém huppan / hajdani birkózó társaim közül az egyik legjobb/ barátom / éppen most! /- Isten rendezi sorsomat!? / Adalék hozzám:/ hajdanán a legjobb tanuló-sportoló / díjat ez a srác kapta/ ( apja egyik "láthatatlan" vezetője volt az egyesületnek)/ és nem én/ Ő most pincér(nem vették fel sehová) /én pedig lassan X. tudós leszek Népsport, Képessport, Élet és irodalom , Jelenkor-Eszterházy, Kortárs, Madách: " egy üres pohárnál nincs szomorúbb dolog a világon, legfeljebb két üres pohár"-!!!! El du.1/2 6; P.1. nővéréhez elvittem a Szász-könyvet, hogy küldje ki az öccsének. T.1.-et kimozdítani nem lehet a Balzac utcai Aczél "erődből".  Kártyában ezért otthon verem le.  A hó olyan fehér, mint a disznó! Hernády, Himfy, Kisfaludy. Életemben először  a -nemrég nyílt- Novotny antikváriumban. (-majdnem teljesen az én esetem a nő)-innen 3 kincs: Henri  Michaux: Nyugodjék lázadásban, Archibald Mac Leish: Amerika igéret volt, e.e. cummings: 99 verse - !!!!!! És ahol nagyon régen voltam: a Mártírok útján lévő antikváriumból:  Rolland: Goethe és Beethoven, Mai perzsa elbeszélők,    Fürdetés után: Mensáros a csodálatos Aranyról. Olimpia, X.tudomány, vagányság, alkalmazkodás. Először csak szeptembertől akartam edzésre járni, majd májustól- most pedig már a jövő héttől. Pege Aladár a klasszikus zenéről. Watson és Crick, Rimbaud és Avicenna. A test lángolása, a forró vér, az izzó lehelet,  a süvítés. Khajjám és e.e. cummings  és/és/és Dante-Shakespeare- Goethe zsenijét egyre szorongatóbban érzem, és/és/és Vergiliusét? Homéroszét? a Védákét? Én leszek minden: a vallásban és a költészetben  összefűzöm a világot. A biztosíték: testem és lelkem, személyiségem. A Mahábháratára gondolok és rögvest kézbe kapom cummings könyvét. Géher István: "a keleti inspiráció, Pound híres kínai fordításainak példája" Mohammed Ali Dzsemálzáde: A politikus, A rendeltetés titka-!!!!!Ollé! Szádeg Hedájat: A vak bagoly Dzsemálzáde (A politikus): " Agyba -főbe dicsértek. 'A nemzeti igazság előfutára', .....'Korunk Platonja', 'A jövő Arisztotelésze' ". "Akárcsak Kárek kovács Firdauszi Sáhnámé-jában -akinek a történetét a fiam az iskolában tanulta , és esténként elmesélte nekem -, mint valami részeg teve, elindultam" ehhez: Ajjar: "míg Európa népei elszakadtak az ősi vallástól  ... India népei a mai napig a Rámájana, a Mahábhárata, a Szkandra Purána  és a Bhagavata  vallásának követői. A modern Európa számára Jupiter, Minerva, Mars és Vulcanus  nem jelent többet puszta neveknél .... A mai hindu számára  azonban Ráma, Krisna, Uma és Szavaszrati  hősök és istenek, akiket ugyanolyan buzgalommal imádnak mint őseik. Amíg Európában  csak az iskolázottak éreznek együtt Andromachéval  és Hectorral, Herculessel és Cassandrával, addig minden hindu, legyen az a legirástudatlanabb férfi vagy nő, könnyet ejt Szitáért  és Draupadiért, büszkeség dagasztja    Bhima  és Hanumán  hőstettei halatán." Simon Róbert:" HEDÁJAT ... a modern perzsa irodalom  legnagyobb alakja "- hallod te hüjje M.1.?! " korai depressziós rohamai miatt .... kétszer kísérelt meg  öngyilkosságot" - végül két évtizedde később sikerrel járt: "1951-ben öngyilkos lett". Hedájat: "az ajtó nyitva maradt utána, mint a halott ember szája"- !!!!! Rolland: " és sohasem törődtem a megérkezéssel. Az út az, ami érdekel." "Goethe. Az, akinek harmincesztendős korom óta  periódikusan  vettem tanácskérően kezembe megszámlálhatatlan műveit. .... Goethének és Beethovennek  találkozása.... A végzet évszázadok  óta készítette elő a költészet és a zene e két csillagának   együttállását. Az óra elérkezett. Az óra elmúlt.  Találkoznak és futnak egymástól. Új, ezeresztendős  periódust kell megvárni"-!!!! Beethoven: " Klopstock mindig meg akar halni. Túlságosan korán!.... Bezzeg Goethe él, és mindnyájunknak  élni kell vele! Ezért lehet olyan jól megzenésíteni. Senkit sem lehet úgy megzenésíteni , mint őt...."
[fidelio] parsifal hendrix Creative Commons License 2009.08.09 0 0 860
09.08.09. vasárnap 13:07; Liszt: Cantatas and  Hymns. Reggel fél 7-kor: 92 kg, vérnyomás: 135/79, pulzus:48. 16 km futás után: 90kg, 117/70 Hgmm, pulzus:77. Az egész héten tartott a korábban elkezdett "rettenetes " fogykórúra- (már süteményekről álmodok! gyümölcstortákról és almásrétesekről!!!!) és mégse fogytam semmit- pedig a hétközbeni kétszeri futás adagját felemeltem kb.13-ról kb.17-re. Tegnap a strandon  újból energia raktár feltöltés- bográcsgulyás, pacal és két palacsinta. És ott találkoztam a többször emlegett, magas, sötét pohárral- mint H.ék bulijain hajdanán, -igen, kétdecis. Ma reggel már csak fél Nebiletet dobtam be, mert hétközben pulzus néha már lement 41-ig. Jó lenne már egy orvossal, sportorvossal és belgyógyásszal  beszélni-de hát eddig is kerültem őket. Aspirin és Xanax is elhagyva. A derekam viszont kurvára fájt- tegnap a strandon megrándult. Reggel, bemelegítés alatt,  le se tudtam rendesen hajolni. és amikor elkezdtem a kocogást- 100 m után visszafordultam, hogy ez nem megy. Csak bicegés volt. Aztán megpróbáltam mégegyszer. Aztán mégegyszer. Utána már ment elég jól. Néha bár  "bele is gyorsítottam"-. Volt akinek István a Király énekelt, volt akinek Cseh Tamás dalolt- engem nem érdekelt egyikük sem. Nekem énekelt pl.-a P. Mobil. Barátaim közül egyedül S.1-et érdekelte Cseh Tamás- de ős is irónikusan idézgette.  Se a jól fésült szemüveges, se  a torzonborz, -: itthon található értelmiségit nem szerettem. Aki kritizált ugyan-de azért igyekezett nagyon jól érezni magát, építgette karrierjét szépen, derekasan.  Miattuk - SEM - "nem tetszettünk forradalmat csinálni". Én egyszerű bunkó voltam. Vagy itt van Bujtor. Őt ráadásul még szerettem is. "Haldoklása" során  ő is besározódik szépen- avagy miként hazudozik egy híres magyar ember családja? "Fertőzést kapott "- micsodát tessék mondani? A pedikürnél? Vagy himlős lett? Vagy tifuszos? Ugyan micsoda fertőzést kaphat egy szinész? 13-14 éves lehettem amikor nyáron érdi nagyanyámnál láttam Az oroszlán ugrani készül-t. Valami hippiszerű papucs-mokaszinba mentem és farmerben. És a film után szinész akartam lenni! "Hiszen"  a szinész olyan csoda nővel, mint Medveczky, múzeumba jár, Papp Lacival verekedik és olyan nagyszerű zenére él mint "Miért hagytuk, hogy így legyen?". Bizony. Bujtort ezután végig szerettem- már amikor megnéztem.  De ha valahol felbukkant akkor figyeltem - és most ez a hazudozás. Szeretem  pl. Bodrogit is - őt 16-17 éves koromban láttam először, talán a Svejkben, a Katonában. Már előtte is piáltunk, és valaki még a szünetben is elszaladt egy üveg kevertért (vagy unicumért?). Azt persze rüheltem később benne, hogy olyan jól elvadászkodott a komcsikkal- de miért ne? Amikor Töröcsi Mari rosszul lett, és Bodrogi belerítt a médiába, hogy imádkozzunk Töröcsik Mariért!  az azért már sok volt. Miért? Ő imádkozna értem? Töröcsiket egyszer szerettem- a Körhintában, az meg már elég rég volt. Amikor már viszont úgy beszélt a Nemzet Buzi Bohócáról mint a világ legtehetségesebbjéről, azóta bizony nem igazán szeretem. De hát nem is az én világom a dalnokok, a musicalesek és a szinészek világa. Bár valamelyik nap láttam egy igen jó filmet: Őfelsége pincére voltam. Igen. Ilyen filmekért érdemes élni és keresgélni  a csatornákon.  És a szavak: Szerencsétlen Eperjes valahol külföldön van és őt is felhivták, hogy ugyan mondjon már valamit Bujtorról- és akkor eszébe jutott egy csomó klisé- mi más? Nagy szerencsétlenségére (és szerencsétlenségünkre) két nappal később elhunyt szegény Cseh Tamás. Megint felhívták Eperjest, hogy ugyan mondjon már megint valamit. És már nem jutott eszébe más jelző - végül annyit azért kinyögöt: "gyémánt " ember volt (de milyen? Fekete? ). A szavak. Babilon itt van ujból.  A (Vég)kielégítések botrány sorozata. Most egész jól megy már  a futás. Már alig egy négyes van hátra  a mai 16 ból. Bizony. Ma csak 16! Mert a hétközbeni kilóméter gyűjtést kiegészítem -ill. megfejelem- a hétvégi gyorsítással. A jobb térdem se fáj. Wilhelm Reich, akire - részben- támaszkodik M.Sz. a Tőke IV. részének, a szociopathológia  megírása során, vezette be a PEST fogalmat- nos abból van bőven a magyar politikai-gazdasági-művészeti-tudományos stb. életben. (Kivéve a ZAKot. Ott minden a lehető legnagyobb rendben megy.) . És Freud nem kis örömére most éppen a (vég) kielégítések kapcsán. Tessék mondani engem ki fog (vég)kielégíteni? Nyelvében- szavaiban-él a Nemzet. Pl. A pszichopata barom Reform kora.  Vagy a világ legnagyobb libatolvajának kirohanása  a csirketolvajlás ellen. Az utolsó előtti kilit már 9-re "futottam", az utolsót pedig kb. 8-ra! Van remény! És amikor kinyitottam a kocsiajtót- akkor összomlott minden. A jobb térdem nem bírt, a derekam nem hajolt. Eszembe  jutottak híres szinész sztorik, amikor kiállnak a színpadra és megszűnik minden addigi (néha :halálos) nyavajájuk. És rájöttem, hogy lényegében az számít, amit a szinpadon csinálnak- hogy előtte vagy utána kivel vadásznak, vagy miről locsognak- másodlagos dolog. Vagy nem? Inkább belöktem a kazettát: Headless Cross.  Amikor berúgtam és a németországi panzió erkélyén bömböltettem - nem szólt senki, se a feka  boxoló, se a srí lankai X.tudósnő, se a lengyel autószerelő -és tolvaj. Tudta minden menekült, hogy, néha ki kell engedni a gőzt. Ez a "néha" nálam hetekig is eltartott. És a Hebronban "kettészelt" mecset- Ábrahám sírja. Egyik részén a muszlimok, a másik oldalon a zsidók imádkoznak ugyanahhoz! ABSZURD.ABSZURD.  Headless Cross. Milyen mesze van innen a Padmé Hum folyó partján virágzó Óm Mani!
[fidelio] parsifal hendrix Creative Commons License 2009.08.07 0 0 859
83.06.13. hétfő du.3; P. Mobil Radics Béláról és én a térképet nézegetem: eldugott magyar falvacskák: Gyöngyfa, Magyarmecske,  Kisasszonyfa- az élett ott ugyan milyen lehet? Milyen lehet ott gyerekeket felnevelni? Boldogságunkra rálelnénk? (bár tudom- az bennünk van, de azért mégis!) . A kanadai Hudson öböl és a híres Nagy-tavak: Felső-,  Michigan-, Huron-, Erie-, Ontario tó. Gyermekkorom indián hősei Cooper könyveiből itt éltek és harcoltak. Milyen az élet az Északi-sarkkörnél? Ft. Yukonban? És ennél is magasabban: Cambridge-Bay-ben? Vagy Ft. Collinsonnál? Mit csinálnak a hó, a jég, a sötétség, a magány és az elzártság világában? A civilizáció és a természet. És mostani álmom (vagy már az sem): LOS ANGELES. Beverly Hills, Santa Monica, Long Beach- álmok, gyermekkori álmok!!!! És a nagytehetségű Marcos elnök Indonéziája. Djakartába kéne menni, fűhárfa és alkonyi imádság. Mindenhol jó ,de legjobb itthon - ha akarod, ha birod, ha képes és érett vagy rá. - De azért csak jó lenne Rióba, Tokióba, Pekingbe, Mexikóba, Cape Townba,  Melbourne-be, a Bahamákra utazni, elutazni, csavarogni, nézelődni,  imádkozni, leborulni. De közelbe is jó lenne: Bulgáriába, Csehszlovákiába -de erre sem futja.  Ó ÉDES ISTENEM! Hoppá! nekiültem tanulni és a rádióban: Ok Chigaco  (a fütty stb, sokszor visszetekertem hajdanán - hol lehet már? )- ismét felveszem. Weöres : " Tudom én már mit csinálok/ asztalos -inasnak állok/ apró ágyakat csinálok, /abban álmodnak a lányok. "  "Mikor nyílsz, akkor féreg nem rág, / ezért szeretlek hóvirág" "Szól az ördög:- A világot / én egymagam teremtettem ,/ az Isten mit henceg vele?/ nem is segített az Isten." Lehet, hogy csak arra várok: Meghaljon a Weöres Sándor - és rögvest mesteremmé teszem. Tartozni kell valakihez. Tartozni kell valakinek. - a mesterednek tartozol és a lelkednek. Weöres Sándor mikor halsz meg? Rengeteget köszönhetek neked- Lao -ce először is, akit te mutattál be nekem. Weöres:"Nem akarok óriás hulla lenni, melyen tizezer évig araszolva / majszol/  meganyi puhány kandiság (mit izélt?hol? ) és kathedra-ékű / hódolat;/ se példakép, mellyel az új kezdeményeket dermeszti meg /a múltba mutató zsandárkodás" "Minden nagyság: kicsiség is. Mert van mégnagyobb, vagy ha /nincs: lehet. " -a rohadt életbe! Ifjúkorom második jelmondata(  az első Sztyepanov Borejkójától  volt) valahogy nagyon hansolóan szólt - Rejtő Jenőnél olvastam: Egy nagy bunyósnak- Fülig Jimmynek?  - úgy dícsértek egy másik nagy bunyóst, hogy ő a lehető legnagyobb verekedő. Erre Fülig Jimmy(?) valami olyasmit mond rezignáltan, hogy minden nagy verekedő addig jár a kútra, amíg szét nem verik a fejét. Szarul voltam. Hiányzott a cigi, a kaja. A tanulás nem ment- természetesen.Olvastam volna- ez sem ment. Kínomban- korábban mint szoktam-  kimentem ellátni a  nyulakat.   Egy megdöglött. Mozogtam, dolgoztam- undorodtam a trágya-ömlés-a vödörből-től. Majdnem elokádtam magam.  De valahogy rendbejöttem. Ugyanilyen undorító: a kizárólagos államvallássá tett marxista ideológia. Ettől hányhatnék akár naponta is. Újból Weöres: "Mi lesz velem? - Ha félsz, én sem tudom." 3/4 10; Délután a tehetetlenség, a mit-tegyek?, a kétségbeesés szorításában majdnem rágyújtottam, de tudtam, hogy úgy se lesz jobb, és hosszabb szünet után   elmentem edzésre! -Istennek hála (és lelkemnek-ami részben: ugyanaz) , a csapat, amiben játszottam, ráadásul győzött. (A birok nem nagyon ment). Az edzés utáni súlyom: 70,4 kg.  És amit még életemben nem csináltam:  Holnap hajnalban elmegyek futni! Hozzám és a világhoz: Az USÁból, Jane Fondától az egész világra elterjedt az AEROBIC, a disco zenére végzett gimnasztika-jazz-torna. Nos amíg a  többiek (már akik)  a modern disco zenére végzik csoportos torna gyakorlataikat, addig én a - múltkor felvett- középkori japán zenére expandereztem, tornáztam egy darabig (2 hétig). Ezt is felelevenítem! Ilyen kuriózumra, mint a japán zenére, azóta sem bukkantam a rádiónk programjában. És olyan "szürrelista" zenére sem, mint amit a Man at Work helyére vettem fel. Most egyébként felveszem az Imígyen szóla Zarathustrát! -és ez a három zene lesz az alapja az én "M.1.BIC"-emnek!
[fidelio] parsifal hendrix Creative Commons License 2009.08.06 0 0 858
97.07.11. péntek 5:10; Egyre inkább közel kerülünk a NATOhoz. Ami baj, mert ezentúl bármilyen baromságot vagy disznóságot csinálnak (lopnak, csalnak, hazudnak)  az ország vezetői, nem számít,    mert minden után lehet azt mondani, hogy DEHÁT MÁR BENN VAGYUNK A NATOBAN - és ezzel a "varázs-kijelentéssel" mindent megoldottnak, elintézettnek vesznek.   Russel: " túl készségesen megelégszünk  azzal a csupán háromdimenziós térrel, amelyhez tanítóink hozzászoktattak minket. A valóságos világ tere hatdimenziós."- de miért nem 7 vagy 13 vagy 666 dimenziós????? " az etikai megfontolások kiiktatása a filozófiából egyaránt jelent tudományos szükségszerűséget és .... erkölcsi haladást" - ez nagyon jól hangzik, de én éppen a tudományba is megpróbálom visszacsempészni az etikai megfontolásokat. 19:00; Nincs kedvem .....-hez.  (az eddig  hajtott új munkahelyhez)   Ami belső életem esszenciája - erre most jövök rá, és ami a külső életem egyik legfontosabb tragikus mozzanata, hogy így éltem: (YVON BEC): "musotoku, azaz gyakorlás célkitűzés és elképzelések nélkül". - Pár hónapja láttam egy elég gyenge  honkongi karate filmet, mely a kb 100 évvel ezelőtti Kínában játszódik. Két ifjú küzdelméből az egyik nagy nehezen    győztesen kerül ki; a legyőzött leánytestvére szemrehányóan támadja a győztest: láttam, hogy esténként gyakoroltál,  így nem ér a győzelmed! Csaló vagy! - ettől teljesen kikészültem! - itt van életem egyik tragikus mozzanata: A NEM-TANULÓ TANULÁS, A NEM-GYAKORLÓ GYAKORLÁS. Célkitűzéseim rendre kudarcot vallottak--  annál inkább minél inkább megfogalmazódtak: amerikai X.tudomány, olimpia cselgáncsbajnokság, 20 kiló fogyás,   maratoni futás, stb. Életem lényege, most látom, a MUSOTOKU volt. Olvasgatás, tanulgatás 30 éven át, tornázgatás éveken át többször is. Nem csoda, hogy nem illettem be se a kommunizmus építésébe se az american way of life-ba.  MUSOTOKU és a  nemrég felfedezett Ninritti (szemlélődő magatartás) és a kb. 15 éve felfedezett wu wei. 23:15; Régi naplóimat még mindig félve veszem kézbe és ezen ritka alkalmakkor is gyorsan végzek. Barnes könyve passzol a most felütötthöz: "Descartes elcsodálkozott azon, hogyan lehetséges, hogy két annyira eltérő dolog, mint test és lélek, együtt létezhetik  és működhetik; Arisztotelész számára ilyen kérdés nem létezett".(3) A kínai művészet- pl. kalligráfia, tusfestészet, porcelán. Amikor még Tu Fuval ittam elmélyülten, lelkesen hatalmasakat . House.     (3): 830825(9)
[fidelio] parsifal hendrix Creative Commons License 2009.08.05 0 0 857
04.02.19. csütörtök 15:30; RAMMSTEIN - mi lehet velük? Két éve semmi hír róluk!  Életem egyik legnagyobb zenei találkozását  jelentették. Azóta két másik- de kevésbé jelentősek: 1, O'Stravaganza  2, Chick Chorea és Bobby Mc Ferrin Mozart koncertje . És ami tegnap tudatosult: PEGE ALADÁR. Őt legalább 30 éve kerülgetem, de igazából még mindig nem jutottam közel hozzá, valójához, lényegéhez. Most tehát Pege van soron.  Ésésés: az alkémia és a filozófiai szétválása. Alkémia, misztika, asztrológia, antropozófia - és az intézményesített gondolkodás:a filozófia. Életem egyik legizgalmasabb könyve az antikváriumban: Russel: Miszticizmus és logika - bár fillérekbe került, nem tudtam megvenni. Később megvettem. Mostani szemmel: adós, mint minden intézményesített barom, a misztika igazi lényegével.  A misztikusok ugyanakor szintén nagy szarkeverőek.  GOETHE  HOGYAN ÉLTE EZT MEG? EGY IDŐSZÁMÍTÁS, EGY ÓMTOLÓGIA. 04.02.20. péntek 16:50; Igen modern jazz. 1, Mi történt VALÓJÁBAN az európai filozófiában Arisztotelész és Descartes között? Harminc éve foglalkozom filozófiával, de ez irányban semmi értelmeset nem találtam - bár a könyvek száma áttekinthetetlenül nagy. 2, Hogyan nézett ki a szituáció  egy X. században élt arab filozófus szemével? 04.02.21. szombat 12:30; szokás szeint: sörök.  H.H. szerzett valahonnan egy Rammstein CD-t, de két kivételével mindegyik szám megvan. Az egyiket felvettem,  a másik angolul szól- ez meg nem tetszik. Borisszal nagy csavargás a III. mezőn. 1, A TERMÉSZET, A TAVASZ.  Pár hónapja vezettem be  a "FÖLD MEGMOZDUL" kifejezést, mely az évmilliárdokkal ezelőtti Földre vonatkozik, amikor elkezdtek  kialakulni az élethez szükséges feltételek majd maga az élet. Most, a mezőn jöttem rá, hogy  minden tavasszal  hasonló CSODA történik a mérsékelt égövön. Ahogy csodaszerűen "ismétli" az ontogenezis a filogenezist, kicsit hasonlít minden tavasz az évmilliárddal ezelőtti "megmozduláshoz".   2, Szinte minden vallást  foglalkoztatta az a gondolat, hogy mi történik a halál után, márpedig ennél filozófiaibb- ontológiaibb probléma nemigen akad, másrészt ez a lehető legszorosabb kapcsolatban van két másik problémával: 1,  mi az élet? 2, mi a lélek? 14:45; A torok, a tüdő és a máj csakra mint szervezői-építői és rongálói- pusztítói a homloklebeny csakrának. GÖRBÜLETEK: a kozmoszban,  a génekben és az idegrendszerben. A VILÁG SZERKEZETE, görbületei, erőterei, erőterek összeilleszkedése, interferenciái, egyik erőtér "átalakulása" másikká- ez az IDŐ. Itt valósulnak meg legszebben a TÉR-IDŐ kölcsönhatások: a génekben és az idegrendszerben. Ennek feltárására még senki sem vállakozott- már csak azért sem, mert tudomásul sem veszik, észre se veszik. A fizikai létforma  számtalan csodáját csak a (nyitot szemű)  biológus veheti észre-mert ő látja a fizikai "folytatódását", átalakulását. A biológiai szféra számtalan csodáját csak a (nyitot szemű) pszichológus veheti észre, mert ő látja a biológiai létforma " folytatódását", fejlődését, átalakulását. stb. Hagyják a költőt dolgozni (aludni) és hagyják a máj-tüdő-torok csakrákat dolgozni, hogy szabadon dolgozhasson a homloklebeny csakra- a cigi és a pia adják a kakaót a máj-tüdő -torok csakrának, így dolgozik szárnyalóan a homloklebeny!  04.02.26. csütörtök 16:00; Sör-cigi jógám. Schillert olvasok és a Miles Davis Memory Groupot hallgatom.   Két "kiskutyám" az ágyamon. Megyünk majd Bayreuthba- és akkor már elnézünk Weimarba is! Schiller a kórusokról, Wagner és a kórus, és a PERFORMANCE, no és persze az X.tudomány és az alkímia is. - MIKOR BOLONDULOK MEG? 23:30; Berúgás, alvás, Borisszal csavargás  a hóesésbe burkolt városban. Keddd óta egyre többet megyek gyalog, ez a fizikai tartásomhoz, a kutyáimmal történő hatalmas  csavargások pedig testi-lelki tartásomhoz segítenek- talán ez ment meg a megbolondulástól és a korai haláltól.
[fidelio] parsifal hendrix Creative Commons License 2009.08.04 0 0 856
96.02.11. vasárnap 8:45; Adelaide és Bohémélet.  Wagner idegesített. Wagner - ha akarjuk - modhatni az egyik legnagyobb, de az élet (az Óm, a Zene)  számtalan területéhez hozzá sem fért: Bach metafizikai  csemballója, Chopin, Offenbach, stb. olyan dolgokat mutattak fel, amit Wagner sosem tudott volna. Mozarttal is jóval többet kellene foglalkoznom. Schuberttel. 14:45; U.T.-kal teremfoci iskolai bajnokságon. Személyiségek-szituációk- dialógusok: egyikhez sem értek, és semmi érzékem. Pedig itt van az ásó elásva Mindehhez még  zene is- itt meg már az ásó ásója van elásva. Nietzsche: A tragédia születése a zene szelleméből. Heidegger: A jövő teszi a múltat. A Tragikomédia  ÓM jelentőségéhez igen korán eljutottam, ehhez jön most a zenével történő megfejelés , de a színház változatlanul idegen világ számomra. Rembrandt vak Tóbiása. 21:00; A tudományhoz túl nagy a fantáziám és csak a mélyebb összefüggések izgatnak, a filozófiához képest túl mozgalmas vagyok, a drámához nincs érzékem, a zenéhez képzettségem, a költészethez pedig hiányzik forma és kidolgozás érzékem.  Illetve türelmem. Nem értek az üzleteléshez-és nem is érdekel. A politikát megvetem. MI TEHÁT A  TEENDŐ? - dolgozni, pénzt keresni, olvasni, zenét hallgatni, no és persze fantáziálgatni. Aztán majd lesz valami. Festészet könyvek - amik nagyon meghatározták pár évemet, bár festeni, rajzolni sose próbáltam. Könyvek , melyeket megvettem, nézegettem, lapozgattam, aztán különféle okok miatt eladtam. Azóta könyvtárból hordozgatom őket.  Tegnap H.H.-nek is hoztam. A visszatérések. 96.02.12. hétfő 6:45; Bohémélet. Havas körutazás hivatalos ügyek intézésére a vizsgával kapcsolatban. babits:"nekem már a tavasz is ellenség!"  -de a telet még jobban annak tartom manapság! 13:00; Nagyjából sikerrel jártam. Az X. tudományban megfigyelhető változások két oldalról is támogatják az ostobaságot és a kurafiságot: 1, az egyre átláthatatlanabb bürokráciával  és 2, a "tiszta", elkurvult,  üzleti alapon történő  értékelésével. ERGO: igaza van Nietzschének: A TUDAT HÁTRÁNY. De igaza van Darwinnak is: A természet pazarlással dolgozik. Kicsit mint Babits: az ő kettős harca: az egyik az intellektualizmus ellen a  másik pedig az antiintellektualizmus ellen. Az elmenőknek, az elhullóknak van igaza. Az etruszkoknak (akik egy időben nagyon izgattak)  és némileg a magyaroknak is. Varjúkárogás. (Varjak: Babits és Nietzsche). Ez kell a varjúkárogás igazságához, hangoltságához és a templomok  névtelen mestereinek ezreinek, hogy valami tartásuk legyen. És a költőknek, az igazi jazzereknek és rockereknek. Az igazanak, a lemaradóknak, az elhullóknak.     19:00; Tanulás, szenvedés. 22:00: Menekülés: Vörösmarty, Arany, Komjáthy, Ady, Kosztolányi, Juhász Gy, Tóth Árpád, József A, Halász G, Szabó Lőrinc - hozzájuk menekültem én a tanulás borzalmai elől. 96.02.13. kedd 7:00; Messianen, Trubadúr. Ideges vagyok- most hívom fel M.9.-et. - Milyen állást kínálnak fel? Milyen állást tudok kiharcolni?    Minden napra egy tojás, minden napra eg y csapás: Tegnap vizsga intézés, ma az állásé, holnap után pedig a bíróság - mindezek közben tanulni is kellene,  és unom már a havas hideget is. Bellini, Donizetti, Verdi, Puccini is olyan világot mutattak fel, amiről Wagner nem is álmodhatott - és Charlie Parker, Coltrane és Hendrix  olyan világban jártak, amiről a " forradalmár" W. -nek még csak sejtése sem volt. Fodor József (Babitsról): "Nagy szellem, ki látod már Shelleyt és Aranyt,/ A halál nagy, örökös rangjával üdvözült". Halál- Menekülés- Fantázia:   a pazarlás egyik legfontosabb funkciója itt mutatódik fel. VALLÉS ÉS IDEOLÓGIA. Child in Time - pár napja sikerült felvennem sokadjára,  -de most csak ez az egy van meg. Életem egyik legfontosabb zenéje. M.9.-nek telefon: fogad! 22:30; Most éppen Guiness sör! M.9.-cel történt megbeszélés után piálás indult. Ápr. 1-től lehet, hogy már náluk dolgozom! Babits: "súlyosabb bilincsbe fogsz botolni majd, bolond!" Bizony jól berúgtunk. Zeppelin zúzás. H.H. kérdezte, hogy van-e Böcklinnel kapcsolatos zeném?  Odaadtam Regert. Videó: Farinelli a kasztrált. Derek a kasztrált. Händel. Szép, nem dermesztő hóesésben kevés séta. Két nap alatt sínre téve az állás és a vizsga- férfimunka! 96.02.14. szerda 7:30; Éjjel fél kettőkor feküdtem le de reggel korán ébredtem, bár Seduxent is szedtem be, kettőt.  Schöpflin, Osváth, Komjáthy, Móricz, Gelléri - kiket "lényegében" nem ismerek, de akik nagyon kellenek Babitshoz! 9:30; Colosseum.  Videotéka. Az etruszk lét, a pesti, vidéki, new yorki  kallódó léthez: a kallódók, a lemaradók, a névtelenek -a pazarlá s mint  kitüntett ontológiai kategória, boldogak a lelki szegények és a kallódók, a lemaradók, mert övék a mennyek országa.    Arany: "Nem úgy épült, hogy századokig álljon /Csak múló tanyául mint a fecskefészek"   Kurva Kurtág és Csengery. Francia kapcsolat II. KÁOSZ. Adieu tudomány, adieu hangya rabszolgák hazug, bürokratikus világa!  Vidám tudomány, Vidám etika, Vidám ontológia - Vidámpark a világ! Játékok. Mindenki ül a vonatán és vidáman integet. TRAGIKOMÉDIA. Tragikomikus tudomány /etika / ontológia. TRAGIKOMIKUS PARK. Véres játék.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!