Keresés

Részletes keresés

Jbori Creative Commons License 2012.05.29 0 0 1944

Ha belemegyek a csomagküldős "valamit majd kapok" buliba, akkor benne van hogy sz@rt küldenek (ez most hogy a fenébe lett kék mit nyomtam meg már megint? :) de legalább azt se tudja sosem az ember hogy milyen fajta növényt vett. :)

 

A tetvek szerintem rovarok és nem vírusok?

Előzmény: Törölt nick (1942)
Jbori Creative Commons License 2012.05.29 0 0 1943

Köszönöm a válaszokat! A szilvát ellepték, és azt sem tudom milyen fajta. Csomagban rendeltem, de szerintem nem azt kaptam amit kértem. Apró betűvel odaírják hogy letilthatom hogy mást küldjenek, de van rá példa rá hogy jobban járok azzal ha pl. teljesen mást küldenek :)

 

Tetvek ellen ilyen esős időben hiába védekeznék, de jó hogy tudom mivel lehet :) A gyerekek öreg szilvafáján nincs tetű, és jó a szilva, lehet hogy át kellene oltani, majd meglátom még az idei termésről.

Törölt nick Creative Commons License 2012.05.29 0 0 1942

A szilvád már vírusos? Milyen fajta?

Előzmény: Jbori (1940)
Deryan Creative Commons License 2012.05.29 0 0 1941

A környezettől is függ, hogy mennyire s mennyit kell permetezned.

A szépen művelt környezetben a peterakó legyek talán jobban megoszlanak.

 

A tetvek legyengítik a növényt ha túlságosan elszaporodnak. A lemosópermetezések sokat segítenek, de közben is érdemes odafigyelni. Ami kézzel s vízzel, szappanos lével lekezelhető, kezdeti stádiumok, ott nem kell permetezni. Az 5-6 bokor rózsámat én sem permetezem. A peterakókat elnyomom s lecsapatom kézi porlasztóval.

 

Karate 2.5 WG 5 g

http://www.gazdabolt.hu/shop/rovarolo-szer/T01301-karate-25-wg-5-g#

 

Előzmény: Jbori (1940)
Jbori Creative Commons License 2012.05.29 0 0 1940

A Karate a tetvek elleni növényvédőszer? :) Az esős idő miatt tetvesek a növények, a kis rózsákról kézzel leszedem, a szilvámon van sok, a körtéken nincs, szépek. Ha nem permetezek töredelmesen meg kell majd bánnom?

Előzmény: Deryan (1939)
Deryan Creative Commons License 2012.05.29 0 0 1939

Kedves Fórumtársak!

Segítséget szeretnék kérni.

Újabb zártkert tulajdonosai lettünk, melyben öreg, elhanyagolt gyümölcsfák vannak. Többek között 2 körtefa is.

Amikor átvettük a termőágak ragadtak, csöpögtek, hemzsegtek a tetvek levétől, ameddig csak elértem. Gyümölcs az nem lesz az idén. Legfeljebb a tetején néhány még megbújik.

Karateval a tetveket elintéztem.

 

Ti mi mindent csinálnátok az én helyemben az idén, így tavasz végén a jövő évi termés érdekében és természetesen a fa állapotának javítására?

 

  

Deryan Creative Commons License 2012.05.29 0 0 1938

Micsoda körteválaszték! :o

Előzmény: Törölt nick (1933)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.24 0 0 1937

Elméletileg lehet,de a Mo-ra való szállítás elég macerás.Nekem egy Ausztriába dolgozni járó fórumos "kolléga" segített anno.

Előzmény: Jbori (1935)
zoltan84 Creative Commons License 2012.05.23 0 0 1936

Néhány ígéretes:

Red Bartlett:

Packhams Triumph:

Dicolor:

Konferencia:

Bohemica:

Piros Clapp:

Már csak egy kiadós eső hiányzik.

Jbori Creative Commons License 2012.05.21 0 0 1935

Köszönöm szépen! Ezt érdekes nézegetni, meg a fordítás is elég vicces, de jó hogy van. Azt nem találtam, hogy rendelni lehet e tőlük.

Előzmény: Törölt nick (1933)
zoltan84 Creative Commons License 2012.05.21 0 0 1934

Csehországban a nagyüzembe telepített fa

 

jták közül a Bohemica a favorit. Nekem is van egy, de még idén nem fog teremni.

Előzmény: Jbori (1930)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.21 0 0 1933

hát én is csak annyit tudok,amennyit a netről olvastam /eddig/.én a legtöbb fajtámat leírások alapján szereztem,aztán vagy jó lesz vagy nem :)

 

Ebből a faiskolából való :http://translate.google.hu/translate?hl=hu&sl=sk&u=http://www.klivia.com/ovo-hrusky.htm&ei=1d65T7GjENGcOoWehZsK&sa=X&oi=translate&ct=result&resnum=1&ved=0CFUQ7gEwAA&prev=/search%3Fq%3Dklivia%2Bsk%2BBohemica%26hl%3Dhu%26biw%3D1024%26bih%3D629%26prmd%3Dimvns

Előzmény: Jbori (1930)
Jbori Creative Commons License 2012.05.21 0 0 1932

A neve szerint cseh, és jónak néz ki.

Előzmény: Jbori (1930)
Wassernyolcas Creative Commons License 2012.05.20 0 0 1931

Vad réti sóskát még manapság is sok helyen lehet találni. Mi a Tisza partjára sokszor csak ezért megyünk le. Tegnap városunk egyik áruházának kevésbé karban tartott parkolójában szedtünk vad sóskát, alig kellett kiegészíteni és mindjárt lett egy kis sóskafőzelék. Üdv. W8.

Előzmény: Ali-bá (1925)
Jbori Creative Commons License 2012.05.20 0 0 1930

A Bohemicáról írj még valamit lécci. De jól néz ki mindegyik!

Előzmény: Törölt nick (1928)
borsika79 Creative Commons License 2012.05.19 0 0 1929
Hát ezek nagyon szépek. Remélem az idén oltott körtéim nekem is produkálnak jövőre néhány szem kóstolót.
Előzmény: Törölt nick (1928)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.19 0 0 1928

1,5 éve ültetett Bohemicám és termése :

 

saját oltású General leclerc első termése :

 

...és az első fórumos termés,Ali bától kapott Ilonka :...még látszik az oltást védő szigszalag darabja:)

Jbori Creative Commons License 2012.05.18 0 0 1927

Jó a géppel gyorsan sokat termelés sok területen. De az élelmiszertermelésnek nagyon fontos megtartani az emberi léptéket. Azon kívül pedig valami kellemes normális közösségben lenni.

Előzmény: imkerei (1926)
imkerei Creative Commons License 2012.05.17 0 0 1926

Ilyen, hogy agyonnemesített nem létezik. Az esetleges beltenyésztettség következtében történő leromlásról beszélhetünk csak.

A betegségekkel szembeni ellenállóképesség nem csak attól függ, hogy milyen génállománnyal rendelkezik az adott egyed, hanem attól is, hogy milyen körülmények között kell növekednie és teremni a növényeknek. A ma jellemző monokultúrás termesztés nem tesz jót a növényeknek viszont segíti a rájuk káros organizmusok elszaporodását. Az ellenük történő kémiai védekezés pedig nem csak a káros élőlényeket pusztítja, hanem a hasznosakat is, ráadásul elősegíti a vegyszerekkel szemben ellenálló törzsek szaporodását sőt még számukra kedvező mutációk indukálódását is kiválthatja.

Előzmény: Dió4 (1924)
Ali-bá Creative Commons License 2012.05.17 0 0 1925

Ma már szinte csak 'agyonnemesített' gyümölcsfajták léteznek. (Én még szedtem a Berettyó partján gyermek koromban vad, réti sóskát. Savanyúbb volt a mostaniaknál, de tized-huszad akkora volt csak egy levél, mint amit most tartok a kertemben.) Szerinted van visszaút?

Előzmény: Dió4 (1924)
Dió4 Creative Commons License 2012.05.17 0 0 1924

Azt amikor a nemesítgetések hatására, egy bizonyos tulajdonság kiemelése érdekében, pl. még nagyobb gyümölcs, még erősebb szín, valami meg elveszik, s a fának csökken az ellenálló képessége, fogékonyabb lesz a betegségekre, vagy bármilyen más tulajdonsága hátrányosabb lesz.

Hhogy ez így van, nagyon nem kell magyarázni, tudjuk, hogy rengeteg fajta egyszerűen elpusztulna növényvédelem nélkül, míg előtte a nem nemesítettek enélkül is elvoltak évmilliókon keresztül. Csak kisebb volt, savanyúbb volt, fakóbb volt. De a valamit valamiért elv alapján a nemesítések egyrészt nem mindig sikerültek jól, máskor meg megbomlott a harmónia, s egy tulajdonság nagyon előnyösségéért egy másik nagyon hátrányossá válásával fizettünk.

Na, az ilyeneket hívom agyonnemesítésnek.

Előzmény: Rumanyi (1923)
Rumanyi Creative Commons License 2012.05.17 0 0 1923

Agyonnemesített?

 

Mit értesz a fönti kifejezés alatt?

Az új növény és állatfajtákat mindig is keresztezéssel (nemesítéssel) állították elő.

Csak az 1990-es években terjedt el a GMO.

A régi gyümölcsfajtákat is nemesítéssel hoza létre vagy a természet, vagy pedig egy ember.

A nemesítés kifejezést régebben használták a szemzéssel és oltással történő vegetatív szaporításra is.

Szerintem nincsen semmi baj az új fajtákkal, sőt rengeteg jobb fajta létezik már az álltalunk ismerteknél.

Előzmény: Dió4 (1921)
Jbori Creative Commons License 2012.05.15 0 0 1922

Nem találni infot róla. Nem úgy néz ki mintha betegség lenne, inkább csak szép színe van. Talán egy furcsára sikerült fagykárra lehet leginkább gondolni.

Előzmény: Dió4 (1921)
Dió4 Creative Commons License 2012.05.15 0 0 1921

Ez egy meglehetősen öreg körtefa, még a telkünk/házunk előző tulajdonosai ültették még a Kádár-rendszerben.

 

(De fura volt most ezt így leírni. Egyszer félig komolyan, félig poénból használtam ezt a kifejezést 1989-ben, amikor témáztak rajta, hogy tulajdonképpen ennek a rendszernek a végén vagyunk, mindenki nevetett rajta, akkor ez olyan viccesnek hatott, de éreztem, hogy egyszer már nem lesz az, s íme, eljött az idő már nem is most, hogy természetes a kifejezés)

 

Szóval, szerintem ez még nem az az agyonnemesített.

Előzmény: Jbori (1919)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.15 0 0 1920

Vertimec felhasználási lehetőségei. Spanyol agro web oldal. fórdítóval érdekes dolgokat találhatsz...:)

Előzmény: Dió4 (1896)
Jbori Creative Commons License 2012.05.15 0 0 1919

Szerintem meg már -a nemesítgetések hatására- karatéznak is.  1 dan? :)

Előzmény: Csarli1 (1918)
Csarli1 Creative Commons License 2012.05.15 0 0 1918

Szerintem is fagyás

Előzmény: Törölt nick (1917)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.15 0 0 1917

Valószínű.Nálam is szép volt a virágzás,sőt a kötődés is...aztán elkezdett lepotyogni...nem sok lesz és a maradékon többön is van ilyen csík.nem tudományos alapon ,csak én gondolom,hogy a fagytól van.Sztem ezeket a kis körtéket nem pusztította el a fagy ,csak a szöveteit részlegesen...és így képes volt tovább növekedni...vagy vmi hasonló...

Előzmény: Dió4 (1915)
freerebondo Creative Commons License 2012.05.14 0 0 1916

Masrol van szo. Friss ultetes, oltas, szemzes hajtasa keptelen megerosodni az allando visszavagas miatt.

Előzmény: Csarli1 (1900)
Dió4 Creative Commons License 2012.05.14 0 0 1915

Szóval a fagy... Akkor valószínűleg a húsvéti fagy miatt van kevesebb körtém a bőséges virágzás ellenére.

Előzmény: Törölt nick (1899)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!