Keresés

Részletes keresés

Recse03 Creative Commons License 2014.11.13 0 0 16285

Köszönöm a válaszokat! :)

Most egyébként egy pécsi fény,-fürdő,-pakolás terápián gondolkodunk. TB támogatásra lehet kérni, csak hát hosszadalmas és messze van. De valószínűleg teszek egy próbát, valószínűleg egy konzultáció erejéig mindenképp, hogy egyáltalán foglalkoznának-e velem... :)

 

Hétvégén meg pont Márton-napi reset lesz. Remélem nem lesz tőle rosszabb, de majd kiderül. :D

Előzmény: ötfelezős (16280)
zoliee81 Creative Commons License 2014.11.13 0 0 16284

Idén akarunk venni cimborámmal saját főzőt, aztán isszuk a sajátot. :)

Előzmény: B.GY (16281)
B.GY Creative Commons License 2014.11.12 0 0 16283

Aki resetel az nem én vagyok:)Én pia nélkül is tudok kikapcsolni:)

Előzmény: hul (16273)
Octi19 Creative Commons License 2014.11.12 0 0 16282

Sajnos mindenkinek más a jó, vagy úgy is mondhatnám, hogy a PS-ben az a sz@r, hogy szinte csak a tünetek egyformák...

A napfény általában jótékonyan hat a foltokra és attól (ha csak le nem ég!) egyáltalán nem érzékeny... Szerintem nincs értelme a szolinak, akkor inkább már a napozás és ésszel lehetőleg már akkor amikor nem (nagyon) fázik az ember lánya-fia. ...és nem mellesleg a színe is szebb mint a szolizott bőrnek! :-)

Előzmény: ötfelezős (16280)
B.GY Creative Commons License 2014.11.12 0 0 16281

Én csak anyósom szilva pálinkáját iszom,meg amit a kollégám főz(alma,szőlő)Öcsém most a Zwacknál dolgozik.Szülinapomra hozott Unicumot.Most azt iszom a sör mellé.Ma vettem egy vödrös Omega 3-at meg C vitamint.Már nem merek mozogni,mert kireped a bőröm annyira száraz.Tegnap rumos kólát ittam 2 pohárral,de nem száradtam ki úgy mint a sörtől.Ahol melóztunk adott a tulaj 1 liter 1973-as évjáratú casinó rumot.Gondoltam csak nem hagyom ott.Jó lesz az a karácsonyi sütikbe is.

Előzmény: zoliee81 (16278)
ötfelezős Creative Commons License 2014.11.12 0 0 16280

No de amit Recse kérdez, az nem egy élethosszos szolizás, hanem két-három alkalom. Legalábbis nekem, mikor még nem volt annyira izmos a PS, úgy működött, hogy a bőrt széppé varázsoltam (mondjuk én nem szteroiddal csináltam, hanem emberbarát kencével), aztán "lesütöttem" egyszer, azaz elmentem szoliba, és egy kis adagtól is érzékeny lett két napra, de utána sokkal nehezebben jött vissza.

 

Előzmény: Octi19 (16279)
Octi19 Creative Commons License 2014.11.12 0 0 16279

Nem csak a bőrrák a kockázat. Pont nemrég hallottam egy rádióműsorban, hogy a szoláriumban más faktorú UV sugárzás éri a bőrt és az így kialakuló pigmentáció nem abban a rétegben képződik és ezáltal a bőr színe változik csak, de pont az a védekezőképessége ami a napsugárzás hatására létrejönne, és aminek a barna bőrszín egy tünete, na az meg nem. Így egy szoláriumozott bőr nem hogy nem védett a Napból érkező káros sugárzásokra, de az erősebb pigmentáció miatt jobban is hat rá...
A nap meg általánosságban jótékony hatással van a PS-re...

Előzmény: babboo (16276)
zoliee81 Creative Commons License 2014.11.12 0 0 16278

Nekem ha szedem a Sulfurt, teljesen mindegy hogy mennyire "resetelek"..

Egyébként Pajor művek érlelt kajszival szokott történni, vagy a lidlis Graffenwalderrel, szigorúan a kékkel... :D

Előzmény: B.GY (16266)
hul Creative Commons License 2014.11.12 0 0 16277

Ma voltam a ps dokinőnél, már 3.-dik hónapja szedem a Trexant. A ps nem lángol, nem viszket, nem pereg, zuhany után nem piros, az általad is említett foltosodás halványul. Erre mondta a "szakember" hogy szépen ki fog egyenlítődni. Ott, ahol a nap sütötte és barna lettem (tenger) szépen kifehéredik és a korábban gyulladt területek meg felveszik a normális bőrszint. Úgyhogy van remény. 

A másik mai érdekesség, hogy a tabletta, ha megy, és továbbra is rendben a májlelet, akkor felajánlotta, hogy szúrhatom magam. Kicsit nagyobb a (legkisebb) dózis és hatalmas előnye, nem izélgeti a gyomrot. Bár megjegyzem eddig sem izélgette, de azért a heti beszedést követő 3-4. napon émelyegtem kissé, nem volt vészes, de észlelhető. 

A pia továbbra is ellenjavalt ps-nek, gyógyszernek egyaránt. 

A pohárnyi vörösbor pedig gyógyszer ! :-)

Előzmény: Recse03 (16274)
babboo Creative Commons License 2014.11.12 0 0 16276

Nekem kifejezetten jó a szoli, tavasszal veszek egy kúrát és egész nyáron tünetmentes vagyok. Persze a nappal kombinálva. De ezt sem szabad túlzásba vinni a bőrrák miatt.

Előzmény: Octi19 (16275)
Octi19 Creative Commons License 2014.11.12 0 0 16275

A szoli nagyon nem jó! Egyrészt semmilyen védelmet nem képez, másrészt meg nem érdemes kockáztatni, hogy aztán meg attól jöjjenek vissza a foltok!

Előzmény: Recse03 (16274)
Recse03 Creative Commons License 2014.11.12 0 0 16274

Hát nem tudom tényleg mennyiben segít a zéró alkohol, lehet ki kéne próbálnom, igaz borászkodunk, és úgy azért elég nehezen lehet... :D Sört nem iszom már 2(!) hónapja, emiatt változást nem tapasztaltam még. :)

 

Ellenben Elosalic segít eltüntetni a foltokat, már csak az a kérdés, hogy a piros foltok helyén ezeket a pigment-hiány szerű fehér foltokat mivel lehet eltüntetni, vagy talán majd elmúlnak, ha nyáron kisüt a nap (esetleg szoli?)?

Előzmény: hul (16273)
hul Creative Commons License 2014.11.12 0 0 16273

Napi 2 sör nem "resetelés", tehát vagy az egyik igaz vagy a másik... Aki rendszeresen kiüti magát, az nem 2 sört iszk. Illetve... Ha mellé egy liter pálinkát mondjuk... Úgy már más a helyzet.

Előzmény: B.GY (16272)
B.GY Creative Commons License 2014.11.11 0 0 16272

Én nem vagyok stresszes.Én csak simán szeretek inni:) Részeg nyáron voltam utoljára a lecsófesztiválon.Azért napi 2 sör nem ver földhöz meg a májam se terheli meg szerintem.

Előzmény: I?S (16269)
B.GY Creative Commons License 2014.11.11 0 0 16271

Á nem az volt a baj.Többet ivott mint én:)Megismerkedett egy faszival és kiment Kanadába.Az orvos azt mondta nem kell megijedni,mert egy darabig növekszik a máj,aztán zsugorodik:)Majd rakatok be újat mint Jockey:)

Előzmény: hul (16267)
I?S Creative Commons License 2014.11.11 0 0 16270

Valaki_probalta_a_locoid_lipocream_kremet_tudnam_ajjallani_nekem_segitett!

I?S Creative Commons License 2014.11.11 0 0 16269

A_stresszt_probaljuk_legyozni_az_alkohollal_legtobben_de_az_nem_tesz_jot_a_pszorinak!

rókafegyver Creative Commons License 2014.11.11 0 0 16268

Szerintem a mi betegségünk egy olyan bőrbetegség, ami valójában nem a bőr betegsége, ott csak tünetileg van jelen. Miután annyit azért tudunk róla, hogy autoimmun betegség, a máj nem megfelelően méregtelenít, valamint kiváltó és állandósuló tüneteit a stressz mindenképpen elősegíti, az életmód döntő jelentőségű. Minden ami egyébként árt a szervezetnek az elősegíti a betegség megjelenítését. Alkohol, zsíros étrend a májat terheli leginkább, tehát nekünk ezek rosszak. De minden egyénfüggő, mindenki másként bírja és éli meg. Egy viszont biztos, az alkohol rendszeres fogyasztása minden szervezetnek árt, rombolja a májat és az idegrendszert. Nekem az a véleményem, hogy aki szalmakazalban alszik, az akkor se dohányozzon ha egyébként a nikotint bírja, lehet más problémája is belőle. A szervezet egy ilyen jó száraz kazal, elég egy szikra és jön a baj.

hul Creative Commons License 2014.11.11 0 0 16267

Lehet előbb kellett volna abbahagyni az ivást és nem megy el a csaj? 

A ps-re kedvezőtlen hatással van az alkohol, mint májat terhelő anyag. 

De mindenben a mérték a döntő. Ha a mérték a vödör, akkor az vödör, nem mérték.

Előzmény: B.GY (16266)
B.GY Creative Commons License 2014.11.11 0 0 16266

Én meg trógerolok egész nap,és nem gondolkozok:)Ezért iszok:)Egy pár éve mikor elhagyott a volt csajom,akkor nem ittam vagy fél évig szeszt.Semmi változás nem történt a sömörrel.

 

Előzmény: zoliee81 (16264)
hul Creative Commons License 2014.11.11 0 0 16265

A kiégett agy mellékhatása a ps.

Előzmény: zoliee81 (16264)
zoliee81 Creative Commons License 2014.11.11 0 0 16264

Ülő szellemi melót végzek, és egy hét alatt kiég az agyam. Muszáj néha resetelni... :D

Előzmény: B.GY (16262)
I?S Creative Commons License 2014.11.10 0 0 16263

Az_alkohol_csak_ront_a_pszorin_ezt_en_is_tapasztaltam_sajna!

B.GY Creative Commons License 2014.11.10 0 0 16262

Nekem 1 üveg pálinka elég 2 hétig.Mondjuk attól is függ mekkora az az üveg.Majd kipróbálom,hogy nem iszok egy darabig,és megnézem lesz-e valami változás.Mondjuk most annyi piám van itthon,hogy szilveszterig biztos kitart:)Lehet főzetek kénpálinkát:)

Előzmény: zoliee81 (16258)
I?S Creative Commons License 2014.11.10 0 0 16261

Meg_mindig_nem_tud_senki_sem_valami_jot_ajallani_a_pszoris_kormok_kezelesere_koszi

eukariota Creative Commons License 2014.11.10 0 0 16260

Orvosi esetleírásL. György (sz.: 1961.04.30) kb. 6 éve szenved Psoriasis betegségben. A bőrfolyamat a hajas fejbőrön, ill. a homlok-hajas fejbőr határán volt megfigyelhető. A legnagyobb plakk a fejtetőn, kb. csecsemő tenyérnyi nagyságú volt. Ezen kívül 4-5 db tízfillérnyi apróbb felrakódásos terület és tipusos corona psoriatika volt látható.Nevezettet előzőleg DOTE Bőrklínika ill. üzemorvosa folyamatosan kezelte. Főként Sol. Diprosalic kezelés történt a folyamat lokalizációja miatt. A gyógyszer kezdetben hatásos volt. Később a hatás fokozatosan csökkent, később szinte nem is volt javulás. Kb. 2 hónapja került kapcsolatba a beteg M. Sándorral, akitől Psoridea fejszeszt és kapszulát kapott kipróbálásra.A beteg a testvérem, ezért vállaltam követését a kezelés alatt.A hajszeszt 2-3x, a kapszulát naponta 2x1 adagban használta, kiegészítő kezelésként A, B1, és B6 vitaminokat kapott, hajmosáshoz az eddig is használt kénes gyógysampont.Már a hajszesz használatának első napjaiban kellemes érzésről, a fejbőr "megkönnyebbüléséről", a viszketés teljes megszűnéséről számolt be a beteg. Egy hét után megkezdődött a psoriazisos plakkok felválása, 3 hét után a legvastagabb plakkok is felváltak. Ez után a felvált plakkok fokozatosan kifésülhetők voltak2 hónappal a kezelés megkezdése után a beteg teljesen tünet- és panaszmentes.A látottak alapján a Psoridea nevű készítmény feltétlenül hatékonynak tűnik.A kezelés folyamán semmiféle mellékhatás nem volt megfigyelhető..Debrecen, 1994. 02. 06           L.Szilveszter sk.                                              

                                                 Dr L. Szilveszter                                                 magán háziorvos 

                                                 Hajdúböszörmény, Petőfi S  .út x9                                           tel.: x71-945                                                ÁNTSz eng. száma: 1322-2/1993.

 

                                                  Körbélyegző:                                                  27 464                                                  Dr L.Szilveszter                                                  ORVOS

Előzmény: eukariota (16259)
eukariota Creative Commons License 2014.11.10 0 0 16259

Vélemény a PSORIDEA hajszeszről

Évek óta tartó pszoriázisom volt. Többféle gyógyszerrel próbálkoztunk, végleges gyógyulást egyik sem hozott. Már olyan vastag volt a lerakódás, hogy fésülködni sem tudtam. A Diprosalic oldat sem használt már, amikor megkaptam a Psoridea nevű hajszeszt, amit M. Sándor készített. Ezen kívül vitaminokat szedtem és egy szintén Mosolygó Sándor által készített kapszulás készítményt. Ezeknek a hatását megítélni nem tudom, talán csak annyit, hogy a közérzetemben semmiféle változást nem tapasztaltam, viszont a hajszesz használatakor kellemes érzés töltött el és megkönnyebbült a fejbőröm. Ezt bizonyítja az a tény is, hogy egy hét múlva megkezdődött a lerakódások felválása és három hét múlva a legagresszívabb csomók is felváltak. Csupán idő kérdése volt, (a haj növekedésére várva) hogy a hajat erősen összetartó csomók feltöredeztek és fésülés illetve hajmosás után kikerüljenek a hajból.

Hajmosáshoz a gyógyszertárban kapható kénes sampont használtam és használok azóta is. Végül is a fejbőrömön tökéletes a tisztulás. Hogy mennyire tartós, az idő eldönti. Minden esetre, mint beteg, nagyon jó véleménnyel vagyok a hajszeszről..

Debrecen, 1994.02.03. L. György

Gyurival talán 2-3 éve találkoztam pár percre Debrecenben egy buszon, ahol közölte, h az eltelt hosszú idő alatt és jelenleg is tünetmentes..Az orvos bátyja esetleírását rövidesen szentén felteszem erre a FB-os oldalamra..

zoliee81 Creative Commons License 2014.11.10 0 0 16258

Betegségünk gyógyíthatatlan, időszakosan enyhíthető.

 

Hidd el nekem, Ő pontosan tudja ezt... :)

Visszaolvasgatva, hogy a pia+sömör mennyire fér el egymás mellett, én mostanság szombatonként, (tegnap véletlenül vasárnapra esett) szoktam nyomni egy hard resetet...  :D 

Ami annyit tesz, hogy a cimborámmal megiszunk egy vagy kettő üveg pálinkát, aztán jóidő.

A világon semmiben nem befolyásolja nekem, igaz eszem mellette a Sulfurt, mert annélkül csúnya világ lenne...

Előzmény: rókafegyver (16244)
B.GY Creative Commons License 2014.11.09 0 0 16257

ÁÁÁ én sose halok meg:) 

Előzmény: rókafegyver (16256)
rókafegyver Creative Commons License 2014.11.08 0 0 16256
Az élet egy olyan játék amit a halállal fejezünk be. A játék addig élvezetes, amíg a döntéseinket és cselekedeteinket segítség nélkül tudjuk meglépni. Ehhez kell egészségesnek lenni, maradni minél tovább. Ez nem minden esetben múlik rajtunk, de törekedjünk rá.
Előzmény: B.GY (16255)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!