Keresés

Részletes keresés

sygma Creative Commons License 2014.03.20 0 0 59357

> Így 28/8 cm/cm az áttétel (3,5)

 

Fix: 12/8 (1,5) -> ~3,5 t teherbírás. Meggyőző. Talán a söröskriglit megtartja. :)

 

-Sygma

 

Előzmény: sygma (59356)
sygma Creative Commons License 2014.03.20 0 0 59356

>> Véleményem szerint minél simább egy felület annál kevésbé tud megkapaszkodni

>> a ragasztó, kivéve ha oldja (!) mindkét összeragasztandó anyagot,

> Hiányos ismeretekre alapoz a vélemény...

 

Mondjuk a gránit esetében tényleg nem szabad felcsiszolni a ragasztandó felületet, mert egy kis melegítés után felkoppan egyben az egész. Legalábbis a kövesek állítása szerint.

 

Egyébként nézegettem a Fischer KK ragasztót (1komp.): 9 N/mm^2

64 cm^2-en: 500 kN (5t). Mellesleg 2 db M6-os csavar is elbír 2 tonnát, csak kérdés, hogy maga a gránit a dübel körül mennyire strapabíró.

 

A pult egyébként 32 cm széles, középen tartja a konzol. Így 28/8 cm/cm az áttétel (3,5). 4-es biztonsági tényezővel 350 kg/konzol a terhelhetősége. Ebből a konzolból lesz 4 db, tehát kb. 1,4 t (a gránit lehet hamarabb törik el). Szép, csak 10 év múlva is legyen szép. ;)

 

-Sygma

Előzmény: Törölt nick (59352)
Pitylogós Creative Commons License 2014.03.20 0 0 59355

Bocs, nem méreteztem...

 

tetőfelület kb 100nm, épület szélessége kép alján ereszek nélkül 11,6m

Előzmény: Pitylogós (59354)
Pitylogós Creative Commons License 2014.03.20 0 0 59354

Kedves KömKel,

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=128045110&t=9004917

 

erről társalogtunk korábban.

 

A faszerkezeti terv végénél vagyunk, 2-3 héten belül jön az anyag és küldeném a CNC gépbe.

 

Egyetlen kérdés maradt vitás, a lejtésképző szarufák osztása és a burkolatuk.

 

1.

szarufák 100-120cm körüli osztással, rajta 2,5cm deszkázat+8mm OSB

 

2.

szarufák 50-60cm körüli osztással, tehát felesbe sűrítve, rajta 18mm OSB (esetleg még vastagabb?)

 

A szerkezetépítő ácsmester az 1. javasolja, alapvetően megbízom benne, de valahogy a sűrűbb jobbnak tűnik...

Előzmény: KömKel (57517)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.20 0 0 59353

80x80=6400 mm2 

Hogy jön ehhez az koszos párszáz mm2 amit a csavarfejek/mnetek adnak ki ?

Ráadásul a 80 mm az nagyobb darabot akarni kitörni, mint a 65 ... tehát nehezebb fog menni.

 

A 80x80 flekk alsó hangon is 1500-2000 kg tapadó erő a gránit-fém között, inkább több ...

Hamarabb szakad/törik le a maga a gránit a ragaszásról , minthogy elváljon a ragasztási felület.

Előzmény: sygma (59343)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.20 0 0 59352

Véleményem szerint minél simább egy felület annál kevésbé tud megkapaszkodni a ragasztó,

kivéve ha oldja (!) mindkét összeragasztandó anyagot,

 

Hiányos ismeretekre alapoz a vélemény...

Lásd pl. a PALMATEX működési módú (kontakt) ragacsokat

 

Vagy a fém-üveg közti szélvédő ragasztókat ... stb. stb.

 

 

Előzmény: Töck Jenő (59344)
Töck Jenő Creative Commons License 2014.03.19 0 0 59351

A konzolnál az "X" arányai szerint a következő képpen alakulnak az erők. Ha a konzol kinyúlása a faltól "X", akkor az"F" erőből FxX nyomaték keletkezik, a fölső és alsó csavarban - ha a konzol függőleges szára ugyanolyan hosszú mint a vizszintes - akkor FxX/X=F húzó illetve nyomóerő keletkezik. A nyiróerő T=P/2, ha a függőleges szár kétszer olyan hosszú mint a vizszintes akkor az FxX nyomatékból FxX/2X=F/2 húzó illetve nyomóerő keletkezik. Nyiróerő T=F/2 (ha egy-egy csavar van alul-fölül, bár azt is mondják, hogy egy csavar nem csavar). Itt jegyzem meg, hogy a HILTI-nek is van dübele dinamikus terhelésre és földrengésre is. Földrengésnél nehéz olyan helyzetet elképzelni ahol a dübelben nem keletkezik húzóerő.

Előzmény: Pitylogós (59346)
Töck Jenő Creative Commons License 2014.03.19 0 0 59350

Hogy húzásra lehetőleg nem dűbelezünk ez érdekes. A Hilti katalógusban meg van adva nyirásra, húzásra a dübel megengedett terhelése. Ha húzásra nem dübelezünk, akkor hogy lehet egy konzolt fölrakni? A konzolnál a nyomatékból mindig lesz húzott csavar.

Előzmény: Pitylogós (59346)
KömKel Creative Commons License 2014.03.19 0 0 59349

Zsalukövenként 1 sor 10-es függőlegesen, 2 szál 8-as vizszintesen, valamint a sarokvasak rendesen betéve.

Előzmény: vaczok (59348)
vaczok Creative Commons License 2014.03.19 0 0 59348

Sziasztok!

 

A sávalapra rakott két sor 40-es zsalukövet milyen módon szokás bevasalni (függőlegesen, vízszintesen?

 

Előre is köszönöm a választ.

Gyurco78 Creative Commons License 2014.03.19 0 0 59347

Elvileg nem sóder kell alá, de egy kis részen (kb. 3m2) mi is azt raktunk a járda alá, kb. 15 centi vastagságban (mert így csak egy fuvardíj volt), és eddig nem volt vele probléma. Igaz, a legnagyobb terhelés az max. 2 ember egyszerre, kocsi nem megy rá, és soha nem is fog.

 

Előzmény: murray (59331)
Pitylogós Creative Commons License 2014.03.19 0 0 59346

A konzol-fal viszonylatban a fölső csavarokban húzás az alsó csavarokban nyomás lesz.

 

Ezt pont illik elkerülni. Húzóra lehetőleg nem dübelezünk.

 

Pl. úgy hogy ha a lap szélessége X akkor a konzol fali része min. 2X legyen. Ekkor az alsó és a felső dübelekre is inkább nyíró mint húzó/nyomó erő hat, arra meg könnyű régyúrni :)

Előzmény: Töck Jenő (59344)
halaloszto Creative Commons License 2014.03.19 0 0 59345

a lenyeg hogy legyen vegig alatamasztva. en nem konyokolnek szivesen egy 3cm granitlapra, ami csak ket helyen van megtamasztva, eselyes hogy kozepen benyomnam.

 

epoxy ragaszto tuti ragad hozza mint atom.

 

Vajk

Előzmény: sygma (59341)
Töck Jenő Creative Commons License 2014.03.19 0 0 59344

Véleményem szerint minél simább egy felület annál kevésbé tud megkapaszkodni a ragasztó, kivéve ha oldja (!) mindkét összeragasztandó anyagot, majd az oldószer elpárolog. Én a csavarra szavaznék, de azt nem értettem egyértelműen, hogy összesen négy csavarról van szó, vagy négy rögzitési pont egyenként négy csavarral. (Inkább az utóbbira tippelek). Azt csendben jegyzem meg, hogy a konzolban a rátámaszkodástól húzó illetve nyomóerő keletkezik (a konzol és a kőlap arányai szerint). A konzol és a kőlap csatlakozásánál a külső oldalon nyomó, a belső csatlakozásnál húzóerő keletkezik. Nyirás csak akkor ha meghúzom a kőlapot a saját sikjában. A konzol-fal viszonylatban a fölső csavarokban húzás az alsó csavarokban nyomás lesz. Forgáspont a konzol alsó vége. A kőlap forgáspontja ha rátámaszkodnak akkor a konzol külső vége. A fal és a konzol viszonylatban a nyiróerő akkora lesz amekkorával a kőlap szélét nyomom lefelé. 4x4 M6-os csavarral, ha a konzol nem túl rövid a kő szélességéhez képest akkor atomvillanásra is jó lesz. Ha a konzol rövid a kőlap szélességéhez képest akkor a kőlap hajlitó teherbirása lesz a mértékadó.

Előzmény: sygma (59343)
sygma Creative Commons License 2014.03.19 0 0 59343

> 1.

 

Biztos? Mekkora húzóerőt bír ez ki cm^2-enként?

 

-Sygma

 

Előzmény: Törölt nick (59342)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.19 0 0 59342

1.

Előzmény: sygma (59341)
sygma Creative Commons License 2014.03.19 0 0 59341

Gránitpultot (3 cm vastag) hogyan célszerű fém tartókonzolra rögzíteni?

Konzol alul, lap pedig rajta (bárpult, asztal). Ki van súlyozva, viszont ha valaki megkapaszkodik a szélében, akkor nagy az áttétel, így van nyírás rendesen (több száz kg)

 

A "szokták-módi" az, hogy nagy tappancsot a vasra, és ragaszót neki.

 

Szerintetek melyik megoldás tartaná meg a legjobban ezt, természetesen évek múlva is:

 

1. 80x80x3mm rozsdamentes szálcsiszolt acéllemez a kőhöz ragasztva

 

2. 4db M6 rozsdamentes hatlapfejű csavar feje 1,5-2 cm-re belefúrva és beleragasztva a kőbe, 65x65 mm-es négyzet csúcsaiban

 

3. 4db M6 Fischer (karmos-szétfeszülő sárgaréz) dübel, szintén 65x65 mm-re egymástól

 

És a bónusz: 4db M6 rozsdamentes csavar, a fejek 4db rozsdamentes menetes szárral összefogva (hegesztve), ehhez a kőbe kifelé szűkülő hornyot vágni, és az egészet erős kőragasztóvel beragasztani.

 

Van valakinek egyéb ötlete?

 

-Sygma

kissestoth Creative Commons License 2014.03.19 0 0 59340

Volt már kék Bosch ütve fúróm, körfűrészem, csavarbehajtóm. Mindegyik nagyon hamar tönkrement, pedig elvileg ipari gépek. A Makiták sokkal tovább bírják nálam.

caterina3 Creative Commons License 2014.03.19 0 0 59339

Köszönöm szépen, megnézem.

Előzmény: Törölt nick (59338)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.19 0 0 59338

esetleg a metabo-t nézd még meg ár értékaránya szvsz jo.

caterina3 Creative Commons License 2014.03.19 0 0 59337

Megnéztem, szuper lenne, de ez sajnos már nagyon drága nekünk a legkisebb is, ennyit nem tudunk rászánni.

Előzmény: C20NE (59335)
caterina3 Creative Commons License 2014.03.19 0 0 59336

Köszönöm szépen! :-)

Előzmény: C20NE (59335)
C20NE Creative Commons License 2014.03.19 0 0 59335

Itt vannak a kékek: http://www.bosch-professional.com/hu/hu/

 

Otthonra egy-két alkalomhoz nincs rá szükség, ha rendszeresen használod, megéri.

 

Amit linkeltél az a zöld hobby/barkács kategória. Gyakran meglepően stramm cuccok vannak a zöld sorozatban is.

Előzmény: caterina3 (59334)
caterina3 Creative Commons License 2014.03.19 0 0 59334

Köszönöm szépen a választ.

 

Konkrétan ez a típus (Bosch) megfelelő lenne Szerinted? (Ezt érted zöld Boschon?)

 

http://www.bemutatoterem.net/Termek/bosch-pex300ae-p89105.html

Előzmény: halaloszto (59333)
halaloszto Creative Commons License 2014.03.19 0 0 59333

zold bosch 1

makita 3 kek

bosch 3.5.

 

Vajk

Előzmény: caterina3 (59332)
caterina3 Creative Commons License 2014.03.19 0 0 59332

Sziasztok! Még mindig a csiszológép-választásnál tartok. :-)

 

Bosch -- Makita: hogy aránylik egymáshoz? :-) Kb. egyenértékűek, vagy a Makita számottevően jobb?

 

(Néhány Bosch gépünk van, elégedettek vagyunk velük, de mivel Makitánk nincs, nincs összehasonlítási alapunk.)

murray Creative Commons License 2014.03.19 0 0 59331

"(Annak idején rengeteg ilyen esetem volt. Hogy a szomszéd felmászkál (a külön álló családi ház) háztetőre, és félrehúzkodja neki a cserepeket, hogy beázzon neki a födém.)"

 

micsoda? ilyenek vannak? :-)  végülis sörétessel leszedném a tetőről a szomszédot ha a cserepeimet húzgálná..:-))

 

más: szokásos amatőr kérdés:D

járdát csinálunk térkövekből 11 m hosszú 3 keresztben térkő széles. betonoznom is kell egy kulön placcot , kell kb 1 köbméter sóder.  namost a járda alá való sódernak jó a betonozáshoz hozatott sóder?

a fugák közé van finomabb az ok.

 

Előzmény: KömKel (59318)
süniéspont Creative Commons License 2014.03.18 0 0 59330

Szia,

valóban egy 2008-as gond és ahogy írod végig jártam az igazságügyi szakvéleménytől az önkormányzatig, közig hivatalig  majd az ügyvédig minden lehetőséget.

Sajnos mind hiába a jelen igazságügy, ügyvédem tanácsára nem biztos, hogy jó megoldás. Mert a meglévő dokumentumokat, és az igazságügyi szakvéleményt a bíróság más igazságügyi szakértőkkel felülbíráltatja és sajnos a tapasztalat, hogy lehet olyan szakvéleményt kiadni ami mondtam is meg nem is de lehetőleg ne legyen támadható.

Így még nagyobb esélyem van arra is, hogy bár igazam van még is még a perköltséget és a bíróság által felkért szakértőt is nekem kell majd megfizetni.

Sajnos kicsit több száz ezer forint volt már amit ebbe fektettem és nem jutottam egyről a kettőre.

tündéri unokáim vannak lenne hova költenem a kis pénzemet.

A dolog lényege, hogy megint nekem kell nélkülöznöm és a födémet újból tataroztatnom és az ezzel járó kellemetlenséget és a rengeteg takarítást elvégeznem.

köszönöm együttérzésed

süni

 

Előzmény: KömKel (59318)
süniéspont Creative Commons License 2014.03.18 0 0 59329

Jól állnak anyagilag a betonozást azért nem vállalta ugye ez a fürdő és vécé részét érintette volna a lakásának. Kényelmére hivatkozva  emiatt nem fog nélkülözni napokig,  pedig csak egy két napról lett volna szó.

És valóban igen sok pénzt áldoztak már a lakásra, jól is néz ki ez legyen az ő örömük csak engem és a lakásom hagyják már végre ki belőle.

Isti bizi nem vagyok irigy csak szigeteljék már végre le a kütyüt és némítsák végre el.

süni

 

 

Előzmény: Gyurco78 (59325)
süniéspont Creative Commons License 2014.03.18 0 0 59328

Érdekes a felvetésed a jegelés szó, mindenkinek más a hő érzete de azért van a fűtőtest, hogy majd én kapcsolgatom a saját lakásomban. Tekintettel ,hogy nyugdíjas vagyok elég sokat tartózkodom itthon, és nem egyszer a fűtött lakásban megfagyok.

Te lehet, hogy nem fázol lányomék is csak 20 fokban érzik jól magukat ez az ő dolguk

nem vagyunk egyformák

De valóban hajnali három fele kezd el intenzívebben zúgni a rendszer és felerősödik a légbefúvás a lakásomba

ezt most akkor köszönnöm kell hogy a kinti hideggel szemben ő most figyelmes és melegít engem ami ugye nem igaz mert én fűtök és így ő hűti a lakásom.

De napközben ő is elég sokat van itthon és kedve szerint teljesen váratlanul kapcsolgatja a hívjuk kütyünek számomra teljesen értetlenül.

De még mindig szeretném hangoztatni, hogy majd én eldöntöm, hogy fűtök vagy nyitott ablak mellett alszom

ne a szomszéd zúgó sípoló kütyüje irányítsa az életem.

 

Tudom elég rázos a kérdés de valós

 

 

 

 

 

Előzmény: Gyurco78 (59325)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!