Keresés

Részletes keresés

Jeftelánya Creative Commons License 2009.08.01 0 0 13604
Pastelle-sárga
Előzmény: VKOrsi (13567)
VKOrsi Creative Commons License 2009.08.01 0 0 13603
lépcső így fordul be kb. most is, de a elrendezés szempontjából ez szerintem mind1
Előzmény: ZsuR (13600)
Jeftelánya Creative Commons License 2009.08.01 0 0 13602
Engem nem én szeretem.:?)
Előzmény: Caipi (13561)
VKOrsi Creative Commons License 2009.08.01 0 0 13601
több helyet vesz el, viszont azzal, hogy nincs kötelező üres tér, mégis nyerünk vele.

nekem tetszik az íves fürdő
Előzmény: ZsuR (13600)
ZsuR Creative Commons License 2009.08.01 0 0 13600
Hat ez van. A szep csigalepcso meg tobb helyet vesz el mint a hagyomanyos. Azt nem lehet, hogy jossz lefele, es iranyt valtoztatsz?
Belelogna a lepcso az ablakba?
Előzmény: VKOrsi (13599)
VKOrsi Creative Commons License 2009.08.01 0 0 13599
na, megnéztem a csigalépcsőset...
hát nem jobb :( vagyis jobb :) de az a gond, hogy így a nappali térbe kerül össze, egymás alá egy klasszikus fa tölgy lépcső és egy csiga....

a fürdő fala üvegtégla

ZsuR Creative Commons License 2009.08.01 0 0 13598
Ne tudom forditani a rajzommal a lepcsot - ezert akarhol is lejohet a lepcso - a tanulo sarkot lehet maskepp is berendezni... ott a lehetoseg.

Amikor tervezek valamit szeretem azt is tudni, mi miert nem jo :)), ezert sokat varialok :)) csaladom oromere.
Előzmény: Törölt nick (13596)
ZsuR Creative Commons License 2009.08.01 0 0 13597
Nalunk is van egy kertbol lejaro-ajto. Hat lehet gond vele, volt is - demost ugy nez ki, jo megoldast talaltunk.

Az egyik gond az volt, hogy egy ronda fem ajto volt folotte... amit leszedtunk es igy beazott, szoval visszatettuk...
Amiota teto van felette, azota semmi gond vele. Sot... jo az ha a kertbol maszatosan rogton le tudok menni WC-re, nem kell korbemenni a hazon... mivel ott a kazan, a mosogep, szaritogep, nem kell azokat sem a hazon keresztul levinni ha javitas vagy csere van - eddig ket csere volt 4 db (2 moso 2 szarito) es egyszer kazan, egyszer boyler. Jo, hogy nem vertuk vegig a lakast veluk.

Ha a gyerekek nem tudnak felugyelet nelkul kimenni ugy, hogy nem veszed eszre, akkor nincs baj.

Előzmény: VKOrsi (13589)
Törölt nick Creative Commons License 2009.08.01 0 0 13596
Nagyon jó variációkat csináltál!
A lépcső irányát viszont te is úgy gondoltad, ahogy logikusabb lenne, és nem úgy, ahogy VKOrsi írta: a lépcső az ablak mellé ér le. Ezért az onnan való továbbmenést is biztosítani kell. Ez a tanulószobás terved jó is lenne ehhez, csak az asztalból egy kicsit el kell venni, hogy be lehessen fordulni leéréskor.
Előzmény: ZsuR (13594)
ZsuR Creative Commons License 2009.08.01 0 0 13595
Eddig nekem ez a legjobb...
Előzmény: ZsuR (13582)
ZsuR Creative Commons License 2009.08.01 0 0 13594
En is szuknek erzem... es itt egy masik szuk... komplikalt...
Előzmény: VKOrsi (13593)
VKOrsi Creative Commons License 2009.08.01 0 0 13593
a hagyományos lépcső úgy megy, ahogy én rajzoltam, az ablak elé fordul be, máshogy nem tudom rakni, mert a felsőbb szinten is van ott egy lécső és az meg a tetőtér miatt adott irányú :)

ezen az utolsón szerintem szűk a fürdő, én zsúfoltnak érzem.
Előzmény: ZsuR (13592)
ZsuR Creative Commons License 2009.08.01 0 0 13592
Hm... az is akkor szep, ha boven van hely... igaz, ha a mosast-vasalast-ramolast lennt csinalod, nem nagy gond, de... engem inkabb az ablak elvesztes aggaszt, bar az uvegtegla is jo, de megis... Igy van hely - es az kell!

A lepcso alja meg tarolohely, ne feledd, aranyat er :))!

Ha ellen tudsz allni, maradj a hagyomanyos lepcsonel.

Itt egy masik - nem is tudom...
Előzmény: VKOrsi (13585)
Törölt nick Creative Commons License 2009.08.01 0 0 13591
Én most csak kibickedek, lassú vagyok, és Zsur tényleg minden oldalról kidolgozza a lehetőségeket.
A lépcsőt illetően lehetett egy félreértés: ez a lépcső az ablaknál ér le? Mert akkor tényleg nehéz ezt a helyiséget tanulószobának beépíteni. Mi lenne, ha a jobb oldali gyerekszoba ajtaját a fal másik oldalára tennéd, a fürdőszobát meg a kémény mellett falhoz? Akkor a leérő lépcső mellett, az ablak alá lehetne íróasztalt tenni, úgy hogy be lehessen mellette fordulni.

A csigalépcső sok gyerekkel nem biztos, hogy jó ötlet, pláne, ha egy 4.-et is szeretnél. Jól jön az olyan lépcső, amin kézenfogva le lehet menni a csemetével.
Előzmény: VKOrsi (13574)
VKOrsi Creative Commons License 2009.08.01 0 0 13590
jah, tényleg a gipszkartonban elmegy :)

kert :D :D de jó, hogy most költöttünk rá egy kisebb vagyont :D :D
de ott az ablak azért nem földszinten van.
Előzmény: ZsuR (13588)
VKOrsi Creative Commons License 2009.08.01 0 0 13589
gondolod, nincs elég kaland az életemben??? :D :D :D

végülis cuccot levinni máshol is lehet - kerti ajtó -, tehát ahhoz nem kell
egyébként meg nem tudom, hogy jó-e, sosem volt vele közeli kapcsolatom, csak azt tudom, hogy apu mindig szidta, ha a kedves megrendelő ilyet kért, mert sok a hátránya.

de nekem itt lehet, hogy jól jönne.

na, átrajzolom :D
Előzmény: kriszi (13587)
ZsuR Creative Commons License 2009.08.01 0 0 13588
Igen... Orsi - assuk fel a kerteteket a szentarolo elott :))! Jovok segiteni :))!

Csuszoajto... a gipszfalban jo.... a jobboldali ajto a legkeskenyebb amit lehet kapni - es meg az is szeles volt... igy viszont elmegy. A falak gipsz falak.
Előzmény: VKOrsi (13586)
kriszi Creative Commons License 2009.08.01 0 0 13587
Hűt, én ugyan a családi hagyomány szerint csigalépcsőn tanultam járni - két közeli rokon hétvégi házát is "díszítette" -, de belegondolva, elég macerás és szvsz balesteveszélyesebb is, mint a normál lépcső. De ha bevállalós vagy :)
Előzmény: VKOrsi (13585)
VKOrsi Creative Commons License 2009.08.01 0 0 13586
A falba csúsztatható ajtóval semmi bajom, én jó megoldásnak tartom, csak ahhoz nem jó a 10es fal. vagy külső falsíkon csúszó ajtó kell, ami ugyancsak nem a szerkezetek csúcsa.

az utolsó kép maga a tömör gyönyör!!!
Előzmény: ZsuR (13584)
VKOrsi Creative Commons License 2009.08.01 0 0 13585
a csigalépcső nagy hülyeség lenne?? az kisebb helyet foglalna és akkor a fürdőt akár be lehet forgatni a középső ablak elé, úgy :) hogy a fala valami fényáteresztő cucc lenne, vagy csak szimplán bekerülne x sor üvegtégla... nyúl is káposzta is... csak a csigalépcső...

így a jobb oldalon lévő szoba nagyobb lehetne, és később felezhetővé válna.
ZsuR Creative Commons License 2009.08.01 0 0 13584
Igen...igaz. Viszont az agy nem annyira "nyitott".

Hogy alsz a "pocket door"-ral, - azaz a falba csusztathato ajtokkal? Nem lelkesedem ertuk - de ennek ellenere nalam is van egy, mert nem akartam sok ajtot egy helyen...

Itt egy modositott rajz. Itt (USA) az eloszobarol befele kell az ajtonak nyilnia, tehat a furdobe befele.

Hoztam neked par furdos cuccot :))feloldalas es keskeny mosdo otletet, sarok WC-t, ...es vegul almaim furdoszobajat.... lehet nalad meg is lehetne csinalni, csak kicsi kertrendezes lenne :))!
Előzmény: ZsuR (13582)
VKOrsi Creative Commons License 2009.08.01 0 0 13583
látom a gyerekfürdő másik ajtaját, így már egyértelmű.
A másik oldalon azt a 4 egybe nyíló ajtót kicsit soknak érzem.
Előzmény: ZsuR (13582)
ZsuR Creative Commons License 2009.08.01 0 0 13582
Hm? :))
Előzmény: ZsuR (13581)
ZsuR Creative Commons License 2009.08.01 0 0 13581
Ertelek. Azert beteszem azt a kepet, ahol egyutt van a WC a furdovel... es a mosokonyha-szekreny tagasabb, tudsz vasalodeszkat tartani benne, takaritoszert, tehat ami kell...

Ami a szonyegpadlot illeti... sok ismerosnel latom, hogy van egy darab "kuszob" :)) sarrazo :)) a szonyegpadloba epitve... de nekem az tetszik jobban, amikor van kinnt jo nagy labtorlo - es bennt a szonyegen egy darab szonyegvedo szonyeg, egy futoszonyeg :)) amit lehet konnyen mosni, tisztitani, cserelni... mert kicsik a gyerekek, ok is fognak ott jarni... meg hat azert van kertre ajto.

Nezegetem a kazan-szoba oldalat... nem lehet oda besullyeszteni a mosogep-mosokonyhat?
Előzmény: VKOrsi (13578)
VKOrsi Creative Commons License 2009.08.01 0 0 13580
amit ráírtam belső méretek.
A széntároló mérete erősen sacc/kb. De a felsőszint alapján kisakkoztam - mert pont a terasz van fölötte -, falvastagság meg 50-60cm lehet, így jött ki.
Előzmény: ZsuR (13577)
VKOrsi Creative Commons License 2009.08.01 0 0 13579
gondolkodtam a fürdő 90 fokos elfordításán, csak akkor az egész lépcső-közlekedő fényforrását nyírom ki, akkor nagyon nyomasztó lenne az az egész - és mivel 2 szint van még fölötte, nem is tudom sehogy sem megoldani a fény "beszerzését"
Előzmény: VKOrsi (13574)
VKOrsi Creative Commons License 2009.08.01 0 0 13578
a széntárolón most is van egy ablak, az pont a gyerekeim játszóterére néz :D ott, ahol berajzoltam.
De ha a másik falra vágnánk egy ablakot (kőfalba - apukám (építőiparos) imádja, mikor felteszem a kérdéseim :D), szóval ha a másik - szemközti - falra vágnánk az a kertünk közepére nézne :)

a gyerekrészen még gondolkodom, meg nézegetem, mert olyan németes megoldás ez kicsit, benne van, ami kell, de semmi extra. A szülőit kerek egésznek érzem. (Mosógép az a wc melletti szekrényben kapna helyet a mostani tervek szerint - és innen nyáron 2 lépés kivinni az udvarra a ruhákat -, télen meg majd lesz valami, vagy veszek egy szárítógépet).

külön wc: én is szeretem egyben, a párom viszont nem. Anno mikor a házat terveztünk - mármint azt, ami nem épült meg :) - az egyetlen egy hozzászólása az volt, hogy külön legyen a wc.

A szülői hálóba egy szekrénysor jönne, most is az van (biztonságos beige :) ), a gyerekeknél pedig úgy gondolom, hogy magasított ágyakat tennék be - vagy emeletes ágyat, ha együtt alszanak -, és akkor lenne ott is bőven hely pakolni.

(a szülői háló kerti ajtajánál meg az az ötletem, hogy ott a burkolattal játszanék, tehát lenne egy "járda" valami mosható burkolással, és a szobában pedig padlószőnyeg)

A fürdőben meg az tetszik, hogy szellős, nekünk kettőnknek az 1 mosdó is elég, ugyanis teljesen más ritmusban kelünk, tehát egyszerre ketten a legritkábban vagyunk a fürdőben. Reggel én kelek korábban a gyerekekkel, ő később kel, és ha egyszerre kelünk is 99%, hogy én fürdök meg elsőnek.
Előzmény: ZsuR (13576)
ZsuR Creative Commons License 2009.08.01 0 0 13577
Oh - mire beirtam mar betetted :)). Ezt mar tudom olvasni. Tetszik a megoldasod!
Előzmény: VKOrsi (13575)
ZsuR Creative Commons License 2009.08.01 0 0 13576
Nagyon jo otlet - ilyen volt a masik oldalon is, illetve most is van meg, igaz? Te latod, mennyire dolgozik.

A gyerekek furdoszobajan az ajto... gondolkodtam azon is, hogy a masik oldalra tenni, de...
Viszont... nem szeretem a keskeny folyosokat - mi lenne ha a jobboldali gyerekszoba ajtajat kihoznad a furdo falaval egyvonalba.
Ami az ajtot illeti - ha a furdo ajtaja a falra nyilik, ra lehet latni arra aki (esetleg) ul a WC-n. Ha nem... akkor takar. No meg a nyitott furdo ajto mosdot mutat, nem WC-t :)).

Tetszik a szulok furdojenek a modositasa! Kenyeztessetek magatokat - legyen dupla mosdo, szep ablak... egy ismerosomnel az ablak a kad mogott van - kicsi, talan 60 cm csempe utan - es az ablak egy nagyon csendes kertre nez, ahol csak a madar jar... :)). Nalad mi a helyzet ezzel?
Jo lenne, tobb vilagossag jonne be, ha 2.50-es falon lenne az ablak.. es akkor a mosdo(k) felett nem akadalyozna a tukroket.
A WC falan az a beepitett szekreny mosogepnek van?

(Edekes ez a "kulon WC". Szeretem ha egyutt van.. nagyobb a hely, nagyobb a legter... es sporolok egy mosdot :)). Jo lenne egy csak WC es mosdo a felso szinten, hogy ha vendegek jonnek ne a furdokadas furdoszobat hasznaljak, de... olyan ritkan jon "vendeg" vendeg...)

Tetszik a sok beepitett szekreny!!! (nekem annak tunik). Kell a tarolohely...

No akkor a szinek :))!
Előzmény: VKOrsi (13574)
VKOrsi Creative Commons License 2009.08.01 0 0 13575
mármint hogy azon, amit elküldtem???
azon van, én ki is nyomtattam és olvasható, dobj egy mailt, hogy mi érdekel.
Előzmény: ZsuR (13572)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!