Keresés

Részletes keresés

zhari2 Creative Commons License 2014.03.24 0 0 59401

Meglévő fedetlen beton teraszt bővítenénk nagyobbra (5*3*0,8 m.)

Kivitelezés ügyileg a következők lennének a kérdéseim, hogy ésszerűek-e. Anyagi és saját beton keverő hiányának az okaiból, az általam ismert standard megoldásoktól a következőkben térnék el:

  • Sávalapot csak 50 cm-re ásnám le (tömör a talaj) viszont raknék bele vasat.
  • Zsalukő helyett pincefalazót használnánk. Ezeket függőlegesen kell vasalni?
  • Beépített területnek számít, ha csak napvitorlával lenne fedve?

Minden hozzászólást szívesen fogadok.

digium Creative Commons License 2014.03.24 0 0 59400

Azt tudod, hogy belső oldalról csak kárt teszel a szigeteléssel? Mi van annak a falnak a túloldalán?

Előzmény: hantorish (59399)
hantorish Creative Commons License 2014.03.24 0 0 59399

Igen, ebben a megoldásban mi is gondolkodtunk. Azért vetettük el egyelőre, mert a folyosó jelenleg 1,6 m. Ebből lejönne 10 cm, mert az a falat muszáj szigetelni, mert iszonyatosan hideg, ezért marad 150 cm. A konyhabútor ugye 60 cm mélységű szokott lenni, legalábbis a gépészetnek ennyire van szüksége. A maradék 90 cm pedig elég szűknek tűnik konyhához, főleg, ha ezt közlekedőként is muszáj lenne használni. 

Előzmény: digium (59398)
digium Creative Commons License 2014.03.24 0 0 59398

Csak az elrendezéshez szólnék hozzá:

Nem vagyok építész, de szerintem éppen elférne a konyha az előszobában. Így a nappaliban csak az étkezőnek kellene helyet szorítani. A kis közlekedőből nyitnék egy ajtót a hálóba, a régi nappali-háló átjárót nagyobbítanám (amennyire lehet) és beépített bútort tennék bele a háló felé, mert az elég keskeny. A nappali ezen falából lopnék pár centit előtétfalra ez elé tenném a tv/multimédia cuccokat, míg a szembe falra mehetne végig könyvespolc ill az északi végébe tálaló.

Csak illusztrációként rajzoltam bele, nem méretarányos!

hantorish Creative Commons License 2014.03.24 0 0 59397

Szia!

 

Igen, van alattam másik lakás, sajnos a födémmel nem vagyok tisztában. Ez egy téglaépítésű lakás lenne. 

 

A vizesblokkok áthelyezése ezekszerint tényleg macerás lenne. Akkor maradna az a megoldás, hogy a 22 nm-es nappaliból választanék le egy kisebb hálófülkét egy pici gyerekszobának később. Így a konyha ebédlő maradna ott ahol van. 

Előzmény: KömKel (59396)
KömKel Creative Commons License 2014.03.24 0 0 59396

A legfontosabbakat nem irtad:

1. van alattad másik lakás?

2. milyen födéme van az épületnek?

 

A konyha szennyvizstangja 40-es vagy 50-es cső, azaz szinte bárhol elvihető. 

DE:

Ha lakás van alattad, akkor elvileg nem helyezheted át a vizes helyiséget önkényesen, mert ha leáztatod az alattad lakó nappaliját, akkor a biztositó mindent rád fog háritani.

Társasházi lakásoknál nem véletlenül vannak egymás felett a vizes helyiségek, egyrészről a hanghatásokat (viz és szennyviz) miatt, másrészről a leázásveszély miatt.

Előzmény: hantorish (59395)
hantorish Creative Commons License 2014.03.24 0 0 59395

Sziasztok!

 

Találtam volna egy klassz 68nm-es felújítandó lakást, segítséget szeretnék kérni, hogy hogyan tudnám ezt nappali + 2 félszobássá tenni. A problémám az, hogy a konyhát kellene áthelyeznem a nappaliba amerikai konyha jelleggel, így a jelenlegi konyha-ebédlőből lehetne egy korrekt méretű szoba kialakítva. A nappli kb 21 nm, tehát elbírná a nappali + ebédlőt szűken...

 

A kérdésem a következő. A konyha áthelyezésének egyedüli akadálya, hogy a szennyvízelvezetést megoldjam. Ilyen lakások esetén mi az a távolság, amelyet át lehet hidalni utólag? Durván 2-3 méterről lenne szó a strangig.

 

Feltöltöttem pár tervet, ha mondanátok pár ötletet, azt megköszönném. (A vastag középső fal 30 cm-es főfal, azzal sajnos nem lehet mit kezdeni. Illetve a vizesblokkoknak is maradniuk kell, a konyha és a fürdő között pedig a kémények vannak, tehát azt a falat sem lehet ütni). Nagyon szigorúan véve, válaszfalakat szinte alig lehet mozgatni, tehát a jelenlegi elrendezéssel kellene kezdenem valamit.

 

Köszi előre is a tippeket:

 

Az alaprajzok:

http://data.hu/get/7542936/lakas.rar

TibPassat Creative Commons License 2014.03.24 0 0 59394

Üdv, attól függ mennyire van rossz állapotban a széldeszka, de szerintem lehet, hogy olcsóbban jössz ki ha új széldeszkát teszel lefestve, mint a régit lecsiszolni ha nem magad csinálod. Nekem a Milesi vált be, nem a legolcsóbb de minőségre nagyon jó, nézd meg a honlapjukat van nekik ilyen hézagkitöltős alapozójuk is.

Előzmény: Budai Szabolcs (59390)
KömKel Creative Commons License 2014.03.23 0 0 59393

2013.10.01-től e-napló kell családi házaknál. A kitolás az EU-s és közbeszerzéses dolgokra vonatkozott.

De egyébként is tökmindegy, mert nem a jogerős engedély időpontja számit, hanem az, hogy BEJELENTVE mikor kezdted meg.

Előzmény: DCSNZS (59391)
Szabó András 25 Creative Commons License 2014.03.23 0 0 59392

Sziasztok!

 

Viszonylag fiatalon belekezdünk párommal miskolci lakásunk felújításába és néhány bútort majd szeretnénk eladni. Ehhez találtunk egy nagyon jó oldalt, amit a butorok.hu weblapon kívánunk értékesíteni. Remélem ellátogattok Ti is az oldalra és segíteni tudtok a mihamarabbi eladásban.

 

Üdv,

András

DCSNZS Creative Commons License 2014.03.23 0 0 59391

Sziasztok!

Kömkel hozzád fordulnék elsősorban mivel te építész vagy úgytudom.

 

2013.11.30 dátummal kaptam meg a jogerős építési engedélyt.

milyen napló kell?

e- napló v. kitolták tudtommal dec.31 ig és jó lesz a régi is?

 

köszönöm válaszod

üdv

Budai Szabolcs Creative Commons License 2014.03.23 0 0 59390

Üdv érdeklődnék széldeszka felújításával kapcsolatban, szeretném lecsiszoltatni illetve kezeltetni, de nem tudom milyen anyagot milyen márkát érdemes venni. ( hogyan kell előkészíteni, kell e alapozniű

) Ha van rá mód én venném az anyag ne valami silány anyagot kenjenek rá.

 

Elar Creative Commons License 2014.03.22 0 0 59389

Köszi :)

Emiatt nem akarom felszedni a 2x3as vagy mekkora járdalapjaimat :)

Habár lehet h kéne :D

Előzmény: joevagyok68 (59383)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.22 0 0 59388

Láttam már olyan csempét amin átment a víz. Értsd a felragasztott burkolaton 5-6 perc után szépen elszíneződött a csempe, tehát a mázon át bejutott a víz (teljes felületen, illetve a lap közepétől kezdett színeződni, tehát nem a fuga volt rossz).

Persze az egyértelműen selejtes burkolóanyag volt, de előfordul ilyen.

Előzmény: Pitylogós (59382)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.22 0 0 59387

Véleményem szerint zuhanyzóhoz elég a "sima" folyékony fólia is, feltéve hogy mindenhol megfelelően van kialakítva a víz elvezetése. Tehát a zuhanytálca peremére ráfed a csempe, így ha sérült is a szilikon akkor is a tálcába vezeti a vizet. (persze ha szinte szabadon áll a tálca előlappal akkor mehet a csempe mellé is, de ez esetben mögötte/alatta is burkolni kell). Illetve szilikon szélű műanyag profilok esztétikusabbak és tartósabbak mint a "szilikonnal kihúzzuk a fugát" megoldás.

Ha ragaszkodsz a kétkomponensűhöz, akkor a Mapelastic-ot ajánlom, abban nem csalódtunk soha. Bár medencét mozaikoztunk (értsd pár évig abból éltem), és ott picit szigorúbbak a követelmények.

Viszont nagyon lényeges a jó minőségű fugaanyag, rendszeresen Mapei Ultracolor-t vagy Keracolor-t használtunk (szintén medence).

Előzmény: Pitylogós (59368)
Pitylogós Creative Commons License 2014.03.22 0 0 59386

A fszt-i fürdő így lett csinálva, csak Sakret Aa anyaggal, de szépen két rétegben, szalagozva.

Előzmény: KömKel (59385)
KömKel Creative Commons License 2014.03.22 0 0 59385

Elég a sima kenhető, csak két rétegben, és hajlaterősitő szalaggal kell felkenni.

Előzmény: Pitylogós (59368)
Athos27 Creative Commons License 2014.03.21 0 0 59384

Ez így jó ajánlásnak tűnik, köszi szépen!

Előzmény: C20NE (59315)
joevagyok68 Creative Commons License 2014.03.21 0 0 59383

Lehet venni kifejezetten 'betonjavitot'...lehet nem ez a pontos neve de vfan ilyen....

..1 x vettem...az eloteto fem papucsait 'ragasztottam' bele a kifurt likakba...

De lehet valasmilyen jobb minosegu flexcsemperagaszto volt benne...kicsit dragabban... :-) 

Előzmény: Elar (59377)
Pitylogós Creative Commons License 2014.03.21 0 0 59382

Na most már teszek egy próbát.

 

Hagyok megkötni egy pingponglabdányi fugázót.

 

Először lerkaom a zuhanyzó aljába pár napra, majd elvágom. Kiderül megszívja-e magát ill kiszárad-e.

 

Majd beáztatom vízbe egy napra, és ismét elvágom.

 

De a csempéről szóló elméleted nagy derültséget fog okozni az esti törzsasztalnál (lesz egy importőr és egy burkolóból lett csempeboltos is).

Előzmény: Törölt nick (59379)
Pitylogós Creative Commons License 2014.03.21 0 0 59381

Esetleges repedések?

 

Ill. sarokillesztéseknél szokásos szilózást még sosem láttam tartósat.

Előzmény: Törölt nick (59379)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.21 0 0 59380

én csemperagasztóval elég jó eredményeket értem el.

Előzmény: Elar (59377)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.21 0 0 59379

...hát, ha se a csempén, se a fugán nem megy át, akkor miért is kensz alá?

 

Előzmény: Pitylogós (59378)
Pitylogós Creative Commons License 2014.03.21 0 0 59378

JAAA, tehát magán a csempén is keresztül megy a víz!!!

 

Most már értem... te beteg vagy :)

 

 

Előzmény: Törölt nick (59375)
Elar Creative Commons License 2014.03.21 0 0 59377

Sziasztok

 

A kertben van néhány betonból kiöntött járdalap amiket kikezdet az idő. Csupa lyuk

Ezt szeretném kijavítani.

Mi erre a legalkalmasabb?Készbeton? Csemperagasztó?

 

halaloszto Creative Commons License 2014.03.21 0 0 59376

es akkor szerinted merre is fog menni a para?

 

a fuga (meg a tobbi) egyensulyi nedvessegtartalma eleg alacsony. paratol nem azik el egy fal. a viztol elazhat, de amint nincs viz, a para kifele fog jonni.

 

Vajk

Előzmény: Törölt nick (59375)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.21 0 0 59375

A páradiffúzió kemény harcos...

 

- ott az pár mm porózus fuga

- egyik oldalán a nedvesség

- másik oldalán a szárazság

 

Szóval, annak a fugának nem lehet túl nagy Sd értéke.

Sőt a magának a csempének se, szerintem.

 

 

Előzmény: Pitylogós (59374)
Pitylogós Creative Commons License 2014.03.21 0 0 59374

Na az bebaszna ha mondjuk egy Mapei fugázó átázna és áteresztené a vizet... erős kétségem van e felől.

Előzmény: Törölt nick (59372)
gabrielke Creative Commons License 2014.03.21 0 0 59373

Szerintem ha lefolyik rendesen és nem áll a fugán sokáig a víz akkor a terhelés nem sokkal komolyabb mint egy rendes felmosás, az pedig még a laminátnak se árt.

Amúgy is ha rendesen van szellőztetve akkor is sokkal inkább a levegőbe párolog el mint a szerkezet felé.

Inkább csak arra szolgál ez a fólia hogy ha megreped a fuga és befolyik a víz, akkor ne tudjon nagyon továbbfolyni a szerkezetben.

 

Előzmény: Törölt nick (59372)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.21 0 0 59372

Ami bediffundál a fugák között, az mennyi ideig pang bent?

Elég sokáig...

Előzmény: Pitylogós (59371)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!