Keresés

Részletes keresés

Zeusz Creative Commons License 2007.08.07 0 0 21377
Éreztem, hogy ez egy kicsit erős lesz, és nem fog átmenni, azért nem ilyen butuskák a fináncok. Akkor nincs más hátra, mint előre...
SnAkE Creative Commons License 2007.08.06 0 0 21376
Egyébként srácok, ne nézzük már hülyének a vámosokat, a privát ablaknál a srác nagyon normális, nem kötözködik, sokmindent elfogad, de szerintem azért van egy határ amit nem kéne tullépni, mert lehet egyszercsak begorombul és akkor mindenki rosszul járhat. Tehát csak modjával az okoskodással, és azt se itt beszéljük már meg mert ők is tudnak olvasni...
Előzmény: SnAkE (21375)
SnAkE Creative Commons License 2007.08.06 0 0 21375

Rossz hírem van, ha garanciális csere lenne, igazolnod kéne valami kiviteli bizbasszal hogy kiküldted az országból a készüléket. Igy ez nagyon átlátszo és nem fogják elfogadni. Multkor pont elöttem volt ilyen jellegű dolog, aki viszont tényleg kiküldte, de csak sima postával, és nem töltött ki valami vámpapirokat és ezért nem tudta igazolni ezt.

Szoval ez nem nagyon fog bejönni. De lehet egy próbát megér.

 

Snake

Előzmény: Zeusz (21374)
Zeusz Creative Commons License 2007.08.06 0 0 21374
Van arra esélyem, hogy szívózni fognak velem, ha beviszem nekik ezt a számlát (aminek a feladója és a címzetje csak a ti kedvetekért lett blur)? A trükk annyi, hogy nyilván a bennelévő GPS készülék nem garanciális csere...
t.lantos Creative Commons License 2007.08.06 0 0 21373

odamesz, elfordulsz balra, asszem 5os ablak, ertesitot bead, papir megkap

ezzel es a szamlaval goto 1es ablak (ha jol remlik az a privat), ott elintez papirmunka. hogy hol kelll fizetni, arra nem emlexem. ha megvan a vampapir, vissza a kezdoablakhoz, papir bead, aztan lehet sorbaallni az arukiadonal. itt kell kifizetni a postai hozzajarulast (lehet, hogy itt szedi be az afat is? telleg nem emlexem).

aztan a kezedbe nyomjak vegre a dobozt

laza kis idoutazas amugy

a gondorhaju vamos meg egy taho, a szoke fiatalabb sokkal normalisabb.

 

Előzmény: Zeusz (21370)
optikus Creative Commons License 2007.08.06 0 0 21372
En most jottem az orcyrol, mintha meg mindig mi lennenk ertuk 80-as evek beli filing. Szerencsere nekem vammentes volt (eun beluli utanvetes), 1 emberke volt elottem igy fel ora alatt sikerult lenyomni a nagy bonyolultsagu muveletet (en nem tom hany papirt irt meg pecsetelt de nem keveset).
A portan azt mondtak hogy fel 4 ig annak de 3 utan ne is probalkozzak es persze van ebed ido is amit be is tartanak kemenyen...
De legalabb a csomim 1 honapos tortura utan megkaptam.

Nemet oldalon atkotik muanyag pantossal es ezt korbepecsetezik viszpecsettel. A magyar oldalon meg osszespargazzak es olomplombazzak. Kibontanai csak atvetel (azaz perkalas) utan van esely, reklamalni igy nem tom, hogy hogy lehetne ha valoban gond lenne.
cistron Creative Commons License 2007.08.06 0 0 21371

ma megkaptam egy május 14-én feladott és azóta már újraküldött terméket. A fene essen beléjük, hogy itt keringett nálunk a csomag, most küldhetem vissza...

De legalább az eltűnési statisztikája javult a postának :)

 

Zeusz Creative Commons License 2007.08.06 0 0 21370
Tehát:

1) Prezentálom a számlát.
2) Ezalapján lecsengetem a vámot meg az ÁFÁt.
3) Hozzák a csomagot.

És aztán? Megnézik, hogy a számla tételei megegyeznek-e a csomag tételeivel? Vagy csak ideadják a _kibontatlan_ csomagot, és kalap kabát?
Előzmény: t.lantos (21369)
t.lantos Creative Commons License 2007.08.06 0 0 21369

elo se hoztak meg eddig soha a csomagot addig, amig ki nem fizettem a vamot meg az afat

erdekes egy tarsulat

 

Előzmény: Zeusz (21367)
Youme Creative Commons License 2007.08.06 0 0 21368
"mondjuk azt eszrevettem, hogy a dobozt nem nyitjak ki"

Nekem régebben úgy kibontották, hogy csak úgy füstölt. Ráadásul vissza sem akarták adni a számlát. (Azt mondta az Orczy téri főbunkó, hogy nekik az a bizonyíték. (Miután szó nélkül kifizettem a vámot+áfát) Úgy kellett telefonon reklamálni a főparancsnoknál. Mire nagy nehezen utánam küldték postán 1-2 hét múlva az eredeti számlát ami a csomagban volt. Igaz ez 2004-ben volt.
Előzmény: t.lantos (21365)
Zeusz Creative Commons License 2007.08.06 0 0 21367
Ott kibontatják veled a csomagot, és megnézik hogy van-e benne számla? Nekem is a napokban kéne az Orczyra mennem...
Előzmény: t.lantos (21365)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2007.08.06 0 0 21366
Köszi, csak az első vételem megvolt, most jön valahol az árú, csak készülök.... minden eshetőségre.
Előzmény: t.lantos (21365)
t.lantos Creative Commons License 2007.08.06 0 0 21365

kerni szoktak szamlat

az elado tud az ebay-en keresztul csinalni egy szamlat, vagy kinyomtatod az aukcio lapjat, es kesz.

persze egy kis kozmetika is belefer, de akkor ird meg az eladonak, hogy ne tegyen szamlat a dobozba.

mondjuk azt eszrevettem, hogy a dobozt nem nyitjak ki a szamlat kiguberalni belole, de ha kivulrol rajta lenne egy zacsiban (ahogy a  ups/dhl/stb szokta), akkor biztos megtalaljak.

Előzmény: Blue_Sky_007 (21364)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2007.08.06 0 0 21364
Ha az ebay-ről vettem valamit, és esetleg a vámosok berendelnek, akkor a vámértéket mi alapján állapítják meg? Kérnek számlát? Ha igen, azt az eladótól kérnem kell, vagy ki tudom nyomtatni valahonnan? Köszi.
fekoe Creative Commons License 2007.08.06 0 0 21363
Jah.. Sajnos úgy néz ki, hogy tényleg fizetni kell. De felvettem a kapcsolatot egy olyan magyar emberrel aki ugyanonnan rendelt ugyanannyiért egy ugyanolyan terméket csak korábban egy hónappal, de azt mondta, hogy nem kellett fizetnie se adót, se áfát. Az egyetlen különbség az volt, hogy én express mail-el, ő pedig first class mail-el küldte. Szerintem elképzelhető hogy jobban nézik az express csomagokat.
Előzmény: tusi74 (21362)
tusi74 Creative Commons License 2007.08.06 0 0 21362
Hihi, bár tökéletesen megértelek, a magyar hatóságokat messziről nem érdekli, hogy az amcsi mit számolt fel. Ha az értékhatáron túl van ráadásul postaköltséggel együtt ÁFA-sítják. :(
Előzmény: fekoe (21361)
fekoe Creative Commons License 2007.08.06 0 0 21361
Tisztában vagyok azzal, hogy ÁFÁ-val kell terhelni általában egy terméket. De ebay-ről vettem, és ott világosan le volt írva, hogy az árban benne van az ÁFA és ezt az eladó fizeti. A vámletétnél meg azt mondták telefonon, hogy mivel a postaköltség növelte az árat ezért ÁFÁ-t kell fizetnem itthon. De arra már nem tudott választ adni, hogy a termék+postaköltség, vagy csak a postaköltség után. Kíváncsi leszek nagyon. Holnapra legkésőbb kiderül.
Előzmény: tusi74 (21360)
tusi74 Creative Commons License 2007.08.06 0 0 21360
Én csak annyit tudok, hogy az megrendeltem egy amcsi szolgáltatást 1 évre. 29.85 USD az ára. Ráteszem a webkártyámra az összeget, +10 %-ot, hát nem kiírja, hogy kevés. Rátettem még 1000 Ft-ot, és elég lett. Nézem, 35.85 USD-t vett le, vagyis az ÁFA-t rátette. Már automatikusan. Ugyanez van, ha szoftvert veszek a neten kiír egy árat, majd rápakolja a 20 % ÁFA-t. Tök idegesítő.
Előzmény: fekoe (21359)
fekoe Creative Commons License 2007.08.06 0 0 21359
Sziasztok!

Mennyi ideig szokott vergődni a csomag a vámon? Ma 10kor hívtam a nőt és nem tudott információval szolgálni, csak azt mondta, hogy a csomag ott van náluk. Minden esetben kell a vám költségen felül 20% áfá-t fizetni? Mert akitől rendeltem a csomagot, már fizetett ÁFÁ-t Amerikában. Egy termékre kétszer kell fizetni? Hogy van ez?
Köszönöm a segítséget előre.
Tarmangani Creative Commons License 2007.08.06 0 0 21358

Eladtam kb egy hete ebayen egy tételt, most jöttem haza nyaralásból...emailcimimre jötthogy eladtam, de a Get Invoice gombra klikkelve nem hoz be csak egy hibaüzit, és az ebayre belépve sem találom sem az eladot, sem az el nem adott termékeim között, hova lett ? :) hogy tudok "számlát" küldeni így a vevőnek ?

előre is kössz az infót !

Blue_Sky_007 Creative Commons License 2007.08.05 0 0 21357
Köszi!
Előzmény: morbiczer (21356)
morbiczer Creative Commons License 2007.08.05 0 0 21356
Van, aki odaírja, hogy pl. 3 vagy 10 napon belül várja a fizetést. Ha ezen belül tudsz maardni, akkor nincs gond. Bár ha 7-8 nappal a licit után tudnék csak fizetni, én biztos jelezném előre.

Ha nincsen az eladó által megadott fizetési határidő, akkor a licitálás ELŐTT jelezd neki, hogy sikeres licit esetén csak ekkor és ekkor tudnál fizetni, és kérdezd meg, hogy ez számára megfelelő lenne-e.

Blue_Sky_007 Creative Commons License 2007.08.05 0 0 21355

Üdv mindenkinek. Lenne egy kérdésem, ha elmegyek szabira, nem leszek gépközelben, akkor hogyan tudom értesíteni az eladót, akitől veszek valamit, hogy ne aggódjon, fizetek, amint hazajövök?

Van ilyen beállítási lehetőség? Vagy ne licitáljak az idő alatt, vagy kibírnak az eladók mondjuk egy hetet várakozással töltve, mire utalok?

pumpa5 Creative Commons License 2007.08.05 0 0 21354

 Először is köszönöm a hozzászólásokat egy kicsit megnyugodtam. Most akkor azt

 

mondjátok, két hétig várjak és utánna írjak az eladónak, ha nem jött semmi, majd

 

kezdjek dispute-ot . A postánál a:Standard Int'l Flat Rate Shipping  van

 

megjelölve. Van valakinek tapasztalata a cégel? Mennyi idő alatt szállít M.országra?

 

Üdv:pumpa

SnAkE Creative Commons License 2007.08.05 0 0 21353

Csatlakozom az elöttem szólókhoz, ha csak 9 nap akkor ne aggodj, majd 3 hét után lehet kezdeni :-)

 

Snake

Előzmény: pumpa5 (21349)
cistron Creative Commons License 2007.08.05 0 0 21352

9 nap?? ráadásul hétvége előtt... 5 munkanapja. Mondjuk én már kaptam 5 nap alatt levelet, de legutóbb 57 nap alatt ért ide, szóval nagyon ráérsz még az aggódással, meg szerintem az eladó is azért nem válaszol, kicsit nagyon türelmetlen vagy...

 

Előzmény: pumpa5 (21349)
Pavel Creative Commons License 2007.08.05 0 0 21351
9 nap után még nagyon nem kell aggódni szerintem :)
Előzmény: pumpa5 (21349)
pumpa5 Creative Commons License 2007.08.05 0 0 21350
Bizosítás volt (legalábbis én kifizettem), megadta az e-mail címét is az ebay, arra ha írok az visszajön, csak privát üzenetekkel tudom felvenni vele a kapcsolatot az ebayen keresztül. Az a probléma hogy nem válaszol az üzenetekre, hogy feladta e vagy nem, mi van a csomaggal... Lehet, hogy türelmetlen vagyok?
Előzmény: SnAkE (21348)
pumpa5 Creative Commons License 2007.08.05 0 0 21349
Elnézést, nem júni, hanem júli 27 (9 napja) a vásárlás dátuma. Item number pedig: 150145984342. A Dispute-vel várjunk még? Vagy a PayPal-nál mit tudunk reklamálni? Vagy mi mást tudunk tenni?

Köszi: pumpa
SnAkE Creative Commons License 2007.08.05 0 0 21348

Én valószinüsítem hogy feladta de eltünt a csomag, pláne ha nem biztosítással jött.

Természetesen ettől még válaszolhatna az eladó.

Én azt javaslom hogy küldj neki mégegy levelet az ebay-en keresztül amiben jelzed hogy pár napon belül jelzed az ebay-nek hogy nem kaptad meg a csomagot.

Tapasztalataim szerint ez után mindíg érkezik válasz.

De ettől nyiss majd egy dispute-ot mert szép lassan kifutsz az időből.

 

Üdv

Snake

Előzmény: pumpa5 (21346)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!